AUGUST RENNEBOOG, VERITABLE OmimoeiiSi'aail der liitrgcnvachl. Eiigelschen Biljart, HUUR HOI DEBIJ. Prix du flacon 2 fr. 50. Dépót \an Poutrelles. Verscheide Huizen in de Maanstraal TB HUREN. BERICHT TE PACHTEN eene schoone Hofstede, OVER BOOMTEELT. Te huren of te koop Kanada, Abeel en Escliboomen METJB IE L S GOED?' ZAAILANDEN, HUIS MEUBELS, Kanadasnoei, Brandhout, Apotheker, Nieuwstraat, N° 7, Aelst, Behuisde Hofstede, BEHUISDE HOFSTEDE, sclmone Canada en Eilienlioomen, Kanada en wilgen DOOM EU, BOUWGRONDEN behuisd HOFSTEEDJE, van het mannelijk en twee van het vrouwelijk geslacht). Bij hel vernemen van dit voorval was de gemeente Halen volop in feest, groot en klein, arm en rijk, alles was te been om den stoet te zien, wanneer deze zich naar de kerk begaf om de kleinen het Ooopsel toe te dienen. Men meldt ons uil Arlon dat op eenige kilometers dezer stad een zeer belangrijk dief stal gepleegd is. Men heeft eene aanzienlijke som geld gestolen ten nadeele van M. Klein, landbouwer te Alterl. De dieven hebben hunne misdaad 's middags gepleegd. Zij zijn aange houden door de gendarmerie van Arlon. Het zijn wederom Duitschers. Een der medeplich tigen, eene vrouw, was toen men haar aanhield in eene herberg in de schouw gekropen en wilde er niet uitkomen. FRANKRIJK. De belastingbetalers in Frankrijk betalen de eer om door republiekanen bestuurd te worden; eiken dag. niets dan voor onrechistreeksche be lastingen, klopt de republiek 4,993,000 fr. uit de zakken der Franschen. Men heeft de aanhouding gemeld van den bestuurder van het dagblad l Emeule. dal te Lyon verschijnt. Ziehier eenige regelen vertaald uil het leste nummer van het revolionnair blad Er kan thans geen kwestie meer zijn om met het geweer in de hand onze vijanden te gaan aanvalen, in hunne versterkte schuilhoeken er kan geeu kwestie meer zijn om zich te laten mi- trailleeren door hunne kanonnen en milrailleu- zen neen, het is noodig dat brandstoffen hen in hunne schuilhoeken gaan opzoeken en er uit verjagen, in plaats van barikaden op te riehten die omsingeld of door de kanonnen verbrijzeld worden, moeten diezelfde stoffen, met al hunne verwoestende kracht, in het midden onzer vijan den vallen, geworpen van op de daken of uit de vensters, ten einde dezen te verschrikken die aan hunne vernielende kracht zouden ontsnap pen, en aldus de worslelling onmogelijk te ma ken. Het is noodig dat wanneer de revolutionairs met overmacht zullen te worstelen hebben en verplicht zijn slap voor stap, van huis lol huis achteruil te trekken, dat de grond welken men den vijand overlaat, ondermijnd zij, opdat hij zich onder zijne voeten openscheure het is noo dig dat de huizen op zijn hoofd neêrstorten, dal de vlammen verteeren wat men niet heeft kun ne^ vernielen.... Het artikel eindigt met als vernielingsmidde len aan te duiden de gaz, dynamiet, enz. Te Armenlières is dezer dagen een onge hoord feil gepleegd. Eene konferencie zou piaals hebben, in de kerk en was aangekondigd, maar de mair verbood de kerk te openen, zoodat het sermoon geen plaats kon hebben, en de 3 a 4000 geloovigen onverrichter zake moesten naar huis keeren. DU1TSCHLAND. De katholieke godsdienst breidt zich meer en meer uit in Pruisen, en vooral in de omstreken van liet nijverheidscentrum Bochum (Rijnpro vinciën). Sedert den Kullurkampf, zijn een aanzienlijk getal katholieke kerken in den omtrek gebouwd. Die van Kelsenkirchen, Eickel, Herne en Annen zijn gereed om gewijd te worden. De kerk van Weitman is op het punt voltooid te worden. Wat vooral merkweerdig is, is dat die nood wendigheid om nieuwe kerken te bezitten, zich vooral heeft doen gevoelen tijdens den Kullur kampf, die in Pruisen de katholieke kerk in haar beslaan zeil bedreigde. ENGELAND. Ellende le Londen. In de hoofdstad van Engeland houdt men zich op het oogenblik veel bezig met de toenemende ellende te Londen, en de middelen welke zouden kunnen aangewend worden lol gezondmaking van zekere wijken der hooldstad. De hooge standen der samenleving hebben den weg gezocht en gevonden, die toe gang geeft tol die vuile eu modderige straten en stegen, ten einde met eigen oogen de ellende der armen van Londen te zien. Men kan thaDS aan de vitrienen der fotografen van de hoofdstad karikaturen bewonderen, die bet afschuwelijk Londen voorstellen. De drukpers van haren kant betreurt in lievige bewoordingen de slordigheid en ordeloosheid, die er in de volkswijken heer- schen. Het engelsch goevernement heeft dezer dagen de noodige maatregelen genomen om de hoold stad gezond te maken. Sir Charles Dilke heeft aan de fabriekraden geschreven, dat zij al wat mogelijk is, moeten doen om dit te verwezenlij ken. Deze zullen thans een reglement opmakep, dat hel aantal personen bepaalt, die in elk huis mogen wonen. Een officier van policie zal al de huizen bezoeken en er de verbeteringen doen aanbrengen, welke hij noodig oordeelt in 'l be lang der openbare gezondheid. Hij zal ook de afbraak mogen bevelen der bouwvallige buizen, welke niet dan in de vereischle voorwaarden mogen herbouwd worden. Walvisschen. Op de Tay in Schotland hield zich in de leste weken een groote walvisch op, die zich meermalen eenige voeten boven hel water vertoonde. De walvischvangers besloten natuurlijk spoedig zich van hem meester te ma ken. Dit gelukte echter niet gemakkelijk. Zater dag vertoonde de walvisch zich weer in de Tay en toen begon de jacht. Twee walvischbooten en eene sleepboot zet ten het monster na, dat door twee harpoenen getroffen werd. Het gewonde dier had nu de drie schepen op sleeptouw en trok ze in volle vaart naar zee meê. De sleepboot had nog gele genheid hel louw ai le kappen, toch de twee walvischbooten waren spoedig in zee door dik ken mits uit hel gezicht. De onvermoeide visschers hebben liet dier ein delijk bij Monifrelh, ongeveer 16 kilometers van Dundee, afgemaakt en aan het strand gesleept. Wij hebben dezer dagen gemeld dat gene raal Campenon eenen omzendbrief had uitge- veerdigd, waarbij aan de troepen verboden werd, voortaan nog de militaire eer in de ker ken te bewijzen. Deze omzendbrief heeft reeds zijn natuurlijk gevolg gehad. Verleden week overleed in eene stad van hel westen, een gewe zen docktor-raajoor van het leger, wiens broe der generaal is .De overheid liet de familie aan zeggen, dat de militaire eer aan den overledene zou bewezen worden. De familie uoglans schreef aan de staf-overste dat zij van die eer niet wil de. oindal zij geene oorzaak wilde worden van verergernis voor de krislene bevolking, nog aanleiding geven tot eene belediging, den gods dienst van den overlene aangedaan. OOSTENRIJK. In het postkantoor le Buda-Pesth is verleden zaterdag een ijzeren kist, bevallende ongeveer 240,000 florijnen, gestolen. In een oogenblik was de kist verdwenen en de vier postbedien den, die in de onmiddelijke nabijheid hunne bezigheden hadden, zijn in hechtenis genomen, doch zij ontkennen iets van de geldkist te weten. De geheele policiemacht is in de weer om de kist op te sporen. 17. Holloway's 'illen. Verzwakte Levenskracht. Dit geneesmiddel bevat in zich alles wat men kan verlangen voor een algemeen huismiddel. Zij roeit den oorsprong uit van de ziekte, die ontslaat uit ongezond voedsel of onzuivere lucht. Bij verstoppin gen. ontstekingen van den lever, van longen, van de ingewaden of ec-nig ander orgaan, ieder huisgezin moeten zij altijd !iij de hand zijn, omdat zij een on feilbaar geneesmiddel zijn voor jongen lieden, en hem die van een zwak gestel zijn. Zij verwekken volstrekt geen pijn, overprikkelen de gevoeligste zenuwen niet, noch de teerste ingewaden. De Holloway Pillen zijn de beste bevorderaars van de opslorping en de afscheiding, die er uil de vochten, en uit der vaste deelen al de giftige en schadelijke deeltjes verdrijven. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 6 Vuouwkl. 11 HUWELIJKEN. J. Van Damme, meeslcrg., met M. D'Haes, landb. F. Verbrakel, wever, met SI. Gillade, (twijnster. R. Ernst, twijndersg., met J Van de Meersche, twijnster J Jacobs, handelaar, metC. Sleganck, z. b OVERLIJDENS. J. Callebaul. wed' Van de Velde, z. b. 83 j., Schaarbeke, C De Wolf, bez. 17 j Keizerlijke plaats. Ph. Roelandt, vr, Van Bemlen, winkel 42 j., Klapsl F. De Coninck. landb', 72 j.. Slijlb. 3 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stadNinove. Aangiften van den 4 tot den 10 Jan. 1884. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 2 Vrouwelijk 2 HUWELIJKEN. M. C. Cosyn43j Meubelmaker, met E. Courteaux 40 j. Bijzondere. OVERLIJDENS. M. C. De Dobbeleer 76 j. huishou.dsler echtg. van C. Timmermans. Aelst, r» Januari. Per l heel. 32 lil. 50 cent. Tarwe. fr 22-50 a 24-00 Masleluin 20—00 22 OÜ Rogge 16-00 17-00 Geerst. 00 -00 00- 00 Haver. per too kil. 17-00 18-50 Spelt 00—00 oO-OO Koolzaad per too kil. 00-00 00-00 Lynzaad 00—00 00 00 Koolzaadolie 00—00 U0 - 00 Lijnzaadolie, 00 -01) 00-00 Koolzaadkoekcn, id. 01» —00 00 - 00 Lijnkoeken, 00-00 00 00 \ardap. (roodc dr. tOo kil. 5-50 6 00 Aardap. (geele,) Nieuwe u 00—00 00- 00 Boter, de 3 kilogr m. 7-00 8-81 Eijers, de 25. 2-45 2-63 Vlas per 3 kilos. 3—1«> 4-40 '/iggenen, per stuk te soort 25 00 2 20—00 HOPHANDEL. Heden wierden er 10 zakken hop gewas 1883, ter markt gebracht en verkochtvan lr. 103.00 tot 107.00 de 30 kilos. POPERINGHE, 11 Januari. Hoppe 1885. Stad.. Fr. 93 00 103—00 Gemeenten 100 —00 00—00 ANTWERPEN, li Jan. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2,35 fr. 2,45. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1.30 a 1,60; zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6,00 tol 6.50; polderper 100 kilos fr. 8.00 9.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,75 a 3,00 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 21—00 a 23—00 Rogge, 16-50 00—00 WintergeeTst, 20—00 2100 Zomergeerst, 00—00 00-00 Haver, 18—Oo 18 50 Boekweit, 00—00 0000 Boonen, 2250 00 -00 Bitterpeën, 19-50 00-00 Gemeentebestuur van Aalst. Het kollegie van Burgemeester en Schepenen der stad Aalst, verwittigt de belanghebbenden, dat de onderzoeksraad der Burgerwacht dezer stad, zich zal vereenigen, in de groote benedenzaal van het stadhuis, maandag 21 Januari 1884, ;om 2 uren na middag, ten einde overtegaan tol het onderzoeken der reklamatiën der Burgerwachten, die zouden denken recht te hebben tot vrijstelling van den werkenden dienst der Burgerwacht, uit hoofde van lichaamsgebreken en andere reden. De personen deelmakende van de werkende Bur gerwacht, geboren in het jaar 1833 en binnen deze stad niet geboren zijnde, moeten voor aleer hunne afschrijving der Burgerwacht te vragen van een extrakt van geboorte voorzienzijn. Gedaan te Aalst den 10 Januari 1884. De Burgemeester, (get.) VAN WAMBEKE. De Sekretaris, (get.)J. VERLEYSEN. Buitengewone tweede luisterrijke Prijskamp op den gegeven bij Victor Van den Eynde,in den Biénkorf nabij de Groote Kerk, naar 3 schoone Penduls (regulateurs) waarvan eene gratis vooruit voor opperprijs ter waarde van 42 francs. Onderprijzen zullen er gegeven worden namale er mededingers zullen opkomen. De inschrijvingslijst berust ter herberg hierboven genoemd. Alle de heeren liefhebbers worden aangenomen mits een frank inleg te betalen. P. SERGEANT-HERCKENRATHNieuwstraat, N® 40 heeft de eer UE. te berichten dat h<; eene Hnurhou- derij met rijtuigen en paaiden, beneveus eeneu Vrachtvorvoerdienst (Camionage) komt interichten, en van nu al reeds voorzien ben van al het noodige om de orders dit beroep betrefTende, spoedig en op behoorlijke wijze in de voordeeligsle prijsvoorvvaar- den te volvoeren. Hij beveelt zich in de gunst van een ieder. Groote prijscliïetïng op deii Bak. Op Zondag 13 Januari 1884,naareenSchoone Hesp. De inleg is bepaald op 0,10 centimen voor 3 stui vers en op een Zondag af. Ter Herberg de Kerels Van Vlaanderen bij Louis Corleu Sluierstraat bijge naamd Kerkstaatje. DU B' AUX PHOSPHATES Dépót unique ii la Pharmacie Em. MEGANCK, Rue Léopold 7, ALOST. E. De Coen-Moyersoen, Lange-Zoutstraat, Aelst. TE KOOP een Bierkarrc op ressorts. Zich le bevragen bij den heer L Burny-Antheunis, brouwer, le Aelst. Wijnen en Sterke Dranken, alsook alle soorleB van Zaden, dienstig voorden landbouw, als Riga, Tonne, Zak- en Klaverzaad, enz. Alles eerste kwaliteit. Fr. D'HONDT, le Erondegem aan de Kerk, in 't huis van wijlen M. den Sekretaris Schockaert. Gewaarborgde koopwaren en zeer voordeelige prijzen. om onmiddclijk in gebruik te komen met kapitale gebouwen en omtrent 50 hectaren goede Zaailanden en Weiden, genaamd het hof ten Berge te Hillegem, (bij Sollegem Zich te bevragen bij den Notaris VAN ASSCHE, Burgstraat 36, Gent STAD AELST? Openbare Leergang Het College van Burgemeester en Schepenen Gezien het Ministerieel besluit van den 15 Februari 1882, openbare Couferentiën op de Fruitboomteelt in deze stad inrichtende; Gezien de beraadslaging des gemeenteraads van den 11 Maart 1882; Brengt ter kenis van bet publiek, dat er op de hiernagemelde dagen, in den hof van hot Stadhuis, alhier, openbare lessen van boomteelt, kosteloos, zullen gegeven worden, onder het bestuur van de Maatschappij De Vereenigde Landbouwers •- door den heer Fr BURVEN1CH, lecraar bij de Hofbouw-School van den Staat, le welen 23 Maart 1884. I 14 April 27 Januari 1884. 27 17 Februari I 25 Mei 2 Maart l 15 Juni 13 Juli Telkens van li' tol 11 uren voormiddag. Zijn tot deze Conferenliën kosteloos toegelaten al de personen die tot dies voorafgaandelijk de aan vraag aan het Gemeente Bestuur zullen gedaan heb ben Gedaan den 30 October 1883. Dc Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris, V. VAN WAMBEKE. J. VERLEYSEN. Studie van den Notaris EEMAN. Een schoon Renteniershuis, en ook dienstig voor alle bedrijven, gestaan in de Pontstraat, rechtover de Kerk der Paters Jesuieteu, alsnu bewoond door den Eerw. heer Paslor Onghena. Groot gemak van betaling voor den kooper. OPENBARE VERK00PJNG van te Meerbeke en Denderwindeke. De Notaris ROMAN le Ninove, zal namens het arm bestuur van Meerbeke, op Maandag 14 Januari 1884 om 9 ure voormiddag, ter herberg in de kroon bij Louis Piret, aan de plaats te Meerbeke openbaarlijk verkoopen 120 koopen Kanada, Abeelen, en Eschboomen was sende te Meerbeke en Denderwindeke. op bet Beek- veld, hel Neervcld, het Hooggat en andere plaatsen zooals bij de plakbrieven breeder is aangeduid. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Statiestraat. De Notaris B00NE, te Aalst, zal op Maandag 14 Januari 1884, le beginnen om 9 uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen, ten sterfhuizc van d'hoer Notaris Michiels, te Aalst, Statiestraat, eene boe veelheid Mobilaire voorwerpeu, namenllijk Schoono Coulisse en andere Tafels, Sophas, Fau teuils, Stoelen, Stoven, Kachels, Horlogiën, Spiegels, Tapijten, Commodes, Kassen, Kleerkassen, Biblio- thekeken Bureau-Minister, Lessenaars, Printen, Beddens, Lavabos, Venster-en Bedgordijnen, Stors, Nachttafels, Hoftafels en Hofstoelen, enz. Boeken en Bureaugerief. Schoonen koperen Waschdouche. Allerlei Keuken-en Huishoudensgeriof, Jachtcon- foor, enz. Matrassen, Kussens, enz. En nog voorwerpen, ledige Flesschen en prondel. Op gewone voorwaarden en lijd van betaling mits borgstelling. De koopen onder de 5 franks komplant te betalen. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst-Srhaarbeke en Nieuwer kerken. De Notaris BOONE, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen, 2 hectaren 38 aren goede Zaailan den, te Aalst-Schaarbeke, op Siesegemkauler, Rroekhage en Sterreveld, en 12 aren 60 cent., op Siesegemkauter, Nieuwerkerken. ("Ziet plakbrieven). ZITDAGEN Instel, Zaterdag 2 P loo. Verblijf! Zaterdag 9 Februar' 1884 Ten 3 uren namiddag, le Aalst, Esplanade plein, bij d'heer Theodore Van der Smissen. De Notarissen BOONE te Aelst, en EEMAN te Erpe, zullen openbaarlijk verkoopen, ten verzoeke van wie het behoort A. Met de pleegvormen der wet van den 12 Juni 1816 1® Koop: Eene welgelegen behuisde Hofstede, bevallende ruime woning, stalling, schuur, hoppenast en Lochting, groot 8 aren 03 cent., te Aelst-Mijlbeke, Bornpulje. Bewoond bij de weduwe en erven Egidius De Witte. 2e Koop Eenen Lochting, palende aan voor schreven hofstede te Aelst-Mijlbeke, groot 22 aren 17 cent. 3e Koop Een goed perceel Land, gelegen te Aelst-Mijlbeke, Spitsveld. sectie F, N" 163, 164 en 163, groot bij meting 56 aren 52 cent. B. Met de gewone conditiën van verkooping 4e Koop De wesllielft of 24 aren 75 cent. van een perceel goed Zaailand, te Aelst-Mijl beke, Spitsveld, gekadastreerd in het geheel sectie F N° 110. 5l' Koop De oosthelfl of 24 aren 75 cent. van zelfde partij Land, te Aelst-Mijlbeke, Spitsveld, sectie F, N° 110. 6C Koop Eenen goeden Meersch, te Aelst- Mijlbeke, Groot Eeckhoudt, sectie F, N° 562 en dee! van N'8 548a en 549, groot bij meting 24 aren 47 cent. Voorschrevene goederen zijn in gebruik bij zelfde weduwe en erven Egidius De Witte. 7° Koop Een Huis, gestaan te Aelst, in de Langeslraat, groot in grond 2 aren 01 cent. pa lende oost Em. Janssens, zuid de straat, west den los naar voorschreven meersch en daarover Ed. Clinckaert, noord het volgend huis. 8° Koop Een Huis staande nevens voorgaan de, le Aelst, tegen de Langeslraat, groot in grond 2 aren 10 centiaren, palende oost Em. Janssens, zuid het buis beschreven onder koop 7, west den los naar voorschreven meersch, en daarover Ed. Clinckaert, noord den meersch beschreven onder koop 6, Instel. Donderdag 24 joo. Verblijf, Donderdag 31 Janua1'1 1884 Telkens om 3 uren nanoen, te Aelst, Kerk straat, ter Estaminet Sinte Rochus, bij Désiré Raspoet-Longé. OPENBARE VERKOOPING van Landbouwersalem en eene Koei, te Aelst-Mijlbeke. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Maandag 14 Januari 1884, om 8 uren 's morgens ten sterfhuize van Jufvrouw Weduwe Van de Velde-Meerl, te Aelst-Mijlbeke, Koeistraat, openbaarlijk verkoopen 1. Huismeubels zooals: k3-sen, stoelen, tafels, horlogie. bedstoelen en beddingen, aarden-gleizen- ijzeren-koperen- en linnen keukengerief, aarden tobbens en melkleelen, houten en blikken emmers, waschkuipen, enz. 2. Landbouwersalem als kern en kuip, krui wagens, aal-en braskuipen, slambak, aalschepper, scbuppen, braken, rieken, gaffels, pikken, zeisen, hoppestaken, schelfhouten, brandhout, hooi en strooi, mest, loof te velde, enz. 3. Eene goede melkkoei. De koopen van en onder de 5 frankan zullen moe ten comptant betaald worden. Verders op gewone voorwaarden en met tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge. OPENBARE VERKOOPING VAN Erwtrijs, Sparren en Wtlgen-Boomen te Aelst-Mijlbeke. De Notaris EEMAN le Erpe, zal op MAANDAG 28 JANUARI 1884, om 1 uur slipt namiddag, openbaar lijk verkoopen 1. Namens Mijnheer C. De Scbaapdrijver-Ghee- raerdts, le Aelst, in het beluik van zijn kasteel te Aelst-Mijlbeke, Bergekauter 100 koopen Kanada snoei, Brandhout, en Erwtrijs. En 50 koopen schoone Sparrenboomen, hebbende eenen omtrek van 1 meter tot 1 meter 50 centime ters. 2 Namens Mijnheer A. Jansens De Schrijver, le Sl- Nikolaas -, 10 schoone Wilgenboomen, gestaan te Aelst-Mijlbeke, nabij den ouden dendermondscben- steenweg, aan het gebruik van den heer Constant Van de Velde. Verders op gewone voorwaarden en lijd van beta ling mits stellende goede en gekende borge. (rechtover de groote Post.) ALLOPATISC1IE EN HOMOEOPAT1SCHE GENEESMIDDELEN. Belgische, Duitsche, Fransche, Amerikaansche Specialiteiten. Als volgt Patisson (geneeswatle), Goudronpillen Ghuyot, zuiverings-zout (maagzout), Vin cbapeautot, Ligastro pillen en zalf, Hopbillers, Sirop Seiglc, Van Hinsbergen Cauvinpillen, Feu Bolge, Liniment Geneau, Thé duirelique de Müre, Eau Bolot, Eau melisse des carmes, Poudre autiasmatique Cléry, Thé Gilbert, Du Haul pillen, Dragees Rabuteau (ijzerpillen), Qunia La Roche (ijzerwijn), ferrugineux en non ferrugmeux, Farine Nestlé en Morton, Sel chautcaud, Cacaopoeder, Siroop (Vannier), Delacre en Fredrickx, Capsules Raquin, Brissaud pillen, terpentijn, Ricijnen Hoffmann pillen, Burgraeve zout, Revalenla Arabica Cbocolalée, Staelwalers Eaux de Viehy, de Bourboule, de Sellz, Court S' Elienne en Hunyani-Huuyauos pillen van D' Clin; echte pillen van '1 rood Kruis genaamd Zwitserscha pillen; Vanille du Mexique, enz enz. N. B. Depot v Chocolat Lombart, Revalenla Arabica en Tielemans pillen van 't Zwart Kruis. OPENBARE VERKOOPING van eene tc Aygem, Eetsveldc. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen open- baarlijk verkoopen EENIGE KOOP Eene behuisde Hofstede, met de boomen er op en aanslaande, gestaan en gelegen le Aygem, op den Grooten Boschkauler of Eelsveldc, bekend bij kadas ter wijk A N° 198b en 201b, groot 7 aren 20 centiaren palende aan de kinderen Meganck, Karei Hendrickx. den beer De Wilde en de straat. In gebruik bij de weduwe van Donatus De Neve. Onmiddelijke ingebruiktreding. ZITDAGEN Instel Maandag 21 Januari 0 Verblijf Maandag 4 Februari 8 Om 4 uren van den avond, ter herberg gehouden door den heer Van Wezemael, le Meire, Wilgendries (Broek,) nabij den ijzerenweg. Bij uilwinniog. OPENBARE VERKOOPING van eene te Lede, aan den Smesweg. De Notaris BRECKPOT,rte Aalst, zal krachlens be velschrift, van den heer Voorzitter der Rechtbank van eersten aanleg te Dendermonde, openbaarlijk verkoopen Eene HOFSTEDE met erf en gebouwen, Boomen en Hagen, groot in gronde 48 aren 60 centiaren, te Lede, aan den Smesweg, sectie D N° 757, 752 tot en met 756 en 761a. Bewoond en gebruikt bij de echtgenoten Heyse- Baetens. ZITDAGEN Instel Maandag 21 Verblijf Maandag 28 Januan 1884 Telkens om 3 uren namiddag, ter herberg Den Bonten Os bewoond bij Jufvrouw weduwe Joseph Annaerl, te Lede, Briel VENDITIE VAn te Baardegemiloorsel en Aalst-Mijlbeke. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal op Maandag 14 Januari 1884, openbaarlijk verkoopen Eerst le Baardegem, om 8 uren slipt voormiddag Ten verzoeke van Jufvreuw Weduwe en kinderen Leeman-Hendrickx te Moorsel. 30 schoone en zware Canadaboomen wassende, aan eene partij Laüd te Baardegem, aan de Molen- straal nabij de Zeepscherf. Ten tweede, te Moorsel om 10 uren voormiddag Ten verzoeke van den heer Francois Van Brempt, koopman in hoppe te Moorsel. 1" schoone Canadaboomen wassende aan eene partij Land genaamd Het Bloksken, te Moorsel, ge hucht Waver. Ten derde, te Aelst-Mijlbeke, om 12 uren 's mid dags Ten verzoeke van genoemde Weduwe en kinderen Leeman-Hendrick te Moorsel 8 ze.er zware Canadaboomen, wassende aan eenen eigendom, genaamd het Zalerdagbossohe, te Aelst- Mijlbeke, nabij den Moorselschen-steenweg 2°. Ten verzoeke van Jufvrouw weduwe Blanche- Willems le Aelst-Mijlbeke. A4 schoone Canadaboomen, staande aan eene partij Land te Aalst-Mijlbeke, aan de Ransbeke. En B. Eenen schoonen en zwaren Eik, staaDde aan de hofstede van gezegdejufv. wed Blauche-Willems. Ten vierden, om 2 uren namiddag Ten verzoeke van den heer Senateur Leirens-Eli- aert, grondeigenaar en nijveraar te Aelst. 1° In het beluik aan zijn buitengoed, gelegen nevens de hofstede Vinck, te Aalst-Mijlbeke, omtrent den Brusselschcnsteenweg. 5 zeer schoone en gavige Canadaboomen en 4 Wilgenboomen. En 2° Aan eenen eigendom in de Bergemeerschen, beneden hel buitengoed vau den heer De Cock. 50 schoone Canadaboomen. In geval van hoog water zullen deze laatste 50 Boomen opgeroepen en toegewezen worden, ter estaminet, hel Muysken, te Aalst-Mijlbeke. Alles op gewoone conditiën en tijd van betaling, mits stellende goede en gekende borge en betalende comptant het ongeld. OPENBARE VERKOOPING van Ie Nieuwerkerken.] De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal op Dijns- dag 29 Januari 1884, om 9 uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen 60 Kanadaboomen, van 2 meters dikte, te Nieuwerkerken, Maal, op het Kleinvelden. En 4 Kanadas, ll Wilgen en een Olm, le Nieuwerkerken, op de Kriek. Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst. De Notaris BRECKPOT le Aalst, zal open- baarlijk verkoopen 1° 12 aren Meersch, te Welle, in de Wel- lemeerschen, sectie A N° 162a. 2° 24 aren 50 centiaren Bosch, gelegen alsvoren, sectie A N° 187. 3° En 22 aren 50 centiaren Bosch, gelegen alsvoren, sectie A Nc 190. EENIGE ZITDAG; Vrijdag 25 Januari 1884, om 4 uren namid dag, ter Estamiuet De Sterre bewoond bij den lieer Romain Van Limberghen, le Aalst, Graanmerkl. Om uit onverdeeldheid te treden. OPENBARE VERKOOPING VAN allerbeste en welgelegene Zaai- en Weidelanden, te Lede nabij de Statie. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal ter tus- scbenkomst van zijn ambtgenoot Mter DE RO, Notaris te Sint Joos-len-Noode, met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen 5 Hectaren 28 aren 44 centiaren goede en welgelegene Bouwgronden, Zaai- en Weilanden, gelegen le Lede, nabij de statie, breeder bij plakbrieven aangeduid. ZITDAGEN Instel 16 Januari 1884. Verblijf 26 Telkens on 2 uren namiddag ter afspanning genaamd In de halve Maan bewoond bij d'heer Charles Saey, te Lede, dorp. OPENBARE VERKOOPING van een te Meire. De Nolaris BRECKPOT te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Een behuisd Hofsteedje, te Meire, in de Kruiskaulerslraat, grootvaren 65centiaren. EENIGE ZITDAG Donderdag 31 Januari 1884, om 5 uren na middag ter Estaminet den Spiegel le Aalst Graanmarkt, bewoond bij d'heer Joannes Amant.

De Denderbode | 1884 | | pagina 3