Groot bal en Wafelslag. Prijsschieting op den Bak. Dépot van Poutrelles. Groole Prijsschieting op den Bak, BERICHT. EXTRA GOED IIOOI, OVERJARIGE PA ADEN TE PACHTEN eene schoone Hofstede, GOEDE ZAAILANDEN, OVER BOOMTEELT. 10,000 HOPPESTAKEN Behuisde Hofstede, Kanadasuoei, Brandhout, VENDITIE Venditie van BEHUISDE HOFSTEDE, Kanada en wilgen B00MEM, WILGEN-EN KANADA-B00MEN Te huren of te koop BOUWGRONDEN Venditie van Boomen, Stanley heeft doen bouwen, insgelijks in Enge land de bestelling gedaan heelt van verschei dene booten van kleine model, bestemd voor den binnenlandschen dienst in Afrika. Luite nant Van de Velde bevindt zich op dit oogen- blik in Engeland, voorzien van onderrichtin gen, betreffende het maken dezer kleine booten. Heel te recht vraagt men thans of het studieko- miteil van den Opper-Congo belgisch is Zoo ja, welk zonderling gedacht heeft het dan gehad van in Engeland dergelijke booten te bestellen. Zou men die niet even goed aan onze scheep stimmerlieden hebben kunnen laten maken Dijnsdag avond is een verschrikkelijke brand uitgebersten in het werkhuis van beeld houwkunde van M. DumonSt- Salvatorskerkhof, te Brugge. Tusschen 6 1/2 en 7 ure bemerkte men dat het dak van het werkhuis geheel in brand stond. Spoedig kwamen de pompiers ter plaatse gesneld, en rond 7 ure was het vuur uitgedoofd. Verscheidene kunststukken zijn erg beschadigd, alsook het gereedschap van den kunstenaar. De schade is nog al aanzienlijk. Maandag is in het klooster der engelsche Dames, te Brugge, Mej. Nathalie DeLanlsheere dochter van den Volksvertegenwoordiger, non geworden. De plechtigheid had plaats ten 8 ure 's morgends. De bisschop van Brugge was er tegenwoordig. Er waren meer dan 900 uit- noodigingen. Dieven hebben dezer morgenden binst de eerste mis, willen dringen in de pastorij te Zwijnaarde. Verschrikt door hel roepen van eenen persoon die toevallig voerbij kwam, zijn zij op de vlucht gegaan. Zij hadden reeds ver scheidene zware stijlen van het hekken door gezaagd. De sekretaris van de sooialitische veree- niging van Seraing M. F. Rools, heeft aan den bestuurder der openbare veiligheid eenen brief gezonden, waarvan wij eenige uittreksels laten volgen Den 23 meert 1883, na de ontplof fing te Ganshoren, waar Métivier het leven en Cyvocl de vrijheid verloor, hebt gij mij de eer aangedaan uwe policiemannen naar mijne woning te zenden, om een onderzoek te doen en alles overhoop te werpen. Gij deed mijne deuren en meubels openen. Gij deed mijne archieven en den stempel der socialitische vereeniging meênemen. En nog niet tevreden zijnde, maaktet gij u meester van mijne korres- pondendie en drongt in mijn privaat leven, dat totaal vreemd was aan het voorwerp uwer o-' Wzoekingen. Sedert dien heb ik meer dan driemaal aan den onderzoeksrechter geschre ven en heb geen antwoord gehad. Den 5 en 6 October 1883 begaf ik mij naar den onderzoeks rechter te Luik, die mij zegde dat hij zijn kolle- ga van Brussel zou verzoeken destukken terug te zenden doch, evenals zuster Anna, zie ik niets komen. Ik verzoek u dus mijnheer, mij voor den 1 februari 1884 alles terug te zenden wal gij mij ontnomen hebt, zooniet zal ik aan de rechtbank de zorg overlaten te beslissen, of gij het recht hebt iets meé te nemen dat u niet toebehoort, en het te behouden. In 1872 werd zekeren Thiburce, vanHou- deng-Ameries, bij Bergen, bij verstek veroor deeld tot levenslangen dwangarbeid om op zijne vrouw een geweerschot gelost te hebben met het inzicht haar te dooden. Hij was naar Frankrijk gevlucht. In december lestleden kwam hij terug bij zijne vrouw, die hem alles verge ven had. De man werd erg ziek. Zij vrouw ver zorgde hem liefderijk in het geheim tot het oogenblik van zijn overlijden, voorgevallen in den nacht van 20 tot 21 december lestleden. In den nacht van maandag tot dijnsdag, rond 5 uren, is er brand uitgeborsten in de woning van Jan De Winter, landbouwer in de Botermelkstraat, op het gehuchte Drij Gaaien te St-Nikolaas. Dit huisgezin beslaat uit vader, moeder en twee zoons. Deze laatste zijn wevers en hadden op hun getouw gezeten tot rond 11 1/2 ure, terwijl de moeder tot rond middernacht spoe len had gemaakt. Omtrent 3 ure schoot Pieter uit zijnen slaap door een hevig gekraak hij keek omhoog en bemerkte niets meer dan vuur er viel op niets anders te denken dan om zijn leven, dat zijner ouders en vanzijnen broeder te redden. Hij maakte dezen wakker en zij hadden nog slechts den tijd de straat op te springen. Nog eenige minuten later, en zij hadden allen levend verbrandt geweest. 't ls dank aan de spoedige hulp der geburen en ook aan den tegenstrijdigen wind, dat de twee groote schuren, die maar eenige passen van de brandende woning staan, ook geene prooi der vlammen zijn geworden. Volgens een gerucht dat in omloop is. zou er kwaadwilligheid in 't spel zijn. Den 23 December laastleden bemerkte vrouw C., van Jehanster, in het kanton Spa, dat een harer schoonste koeien ziek was. On- middelijk deed zij den veearts roepen doch daar de ziekte onrustwekkend wierd en om niet alles te verliezen, deed men de koe dooden. Toen een veearts ter plaatse kwam, deed hij het dier opensnijden en bemerkte er niets ver ontrustend in. Hij verklaarde dat het vleesch mocht geëten worden. Het vleesch werd ge kocht door zekere vrouw G., die het in ver schillende kleine herbergen voort verkocht, Veertien dagen later wer een geneesheer ge roepen bij vrouw C., die aangetast was van eene besmettelijke ziekte. Den 11 Januari was zij dood. De beenhouwer G., van Poleur, lijdt aan dezelfde ziekte, De hond van vrouw C., welke de ingewanden der koe geëten had is er ook van dood. FRANKRIJK. Ter gelegenheid van den verjaardag der ont hoofding van Lodewijk XVI, hebben er maandag in een groot getal kerken te Parijs missen van van Requiem plaats gehad voor den overleden koning-martelaar. Overal werden die missen door een groot getal geloovigen bijgewoond. Alles is in de beste orde afgeloopen. Ofschoon de boelkapel gesloten was, zijn vele personen voor de deur op de straat gaan bidden. Brand te Rtjsel. Maandag avond is een overgroole brand uitgebersten te Fives, een der voorsteden van Rijsel, in de leerlooierij van M. Franchon-Besue, en niet ver van de standplaats voor lokomotievender tramway's van't Noorden. De fabriek van Franchon, die zeer groot is, heeft in twee straten eenen gevel wier totale uilgestrektheid op 260 meters kan geschat wor den. Achter het gebouw en tegen den afsluitings muur slaan eene reeks werkmanswoningen. Ongeveer kwart na vijf ure, ging een werkman met eenen pot plakvet naar de kamer, waar de riemen gemaakt worden en liet een weinig van den inhoud het plakvet bestond ten deele uit terpentijn op een planken vloer vallen, niet ver van de gloeiende kachel. Het gevallene vatte aanstonds vuur en een oogenblik later stond gansch de fabriek in vlam, De werklieden waren van alle kanten gevlucht na slechts met moeite er in gelukt te zijn. den onvrijwilligen dader aan de vlammen, die hein van alle kanten omringden, te ontrukken. Hij is nogthans gevaarlijk aan de handen gekwetst. Hel vuur breidde zich met ongelooflijke snel heid uit, zoodat een oogenblik later gansch de fabriek en vierlien werkmanswoningen in een onmeelbaren vuurpoel herschapen waren. Er werd wel aanstonds van alle zijden hulp aangebracht, maar er werden geen spuiten ter hand en deze waren slechts ten 7 1/2 ure ter plaats. Het was te laat. Behalve eenige meubelen was alles door het vuur vernield. Vijftig huisgezinnen waren zonder onderkomen maar de inwoners van Fives wedieverden om hen te herbei gen. ENGELAND. Geschiedenis van een Standbeeld. In den loop van de verleden week, heeft te York een aandoenhjke catholieke plechtigheid plaats ge- hrd. De bisschop van Middlesborough heeft in de kerk van York de inhuldiging voorgezeten vaneen oud vlaamsch standbeeld van O.-L.- Vrouw. Wij vinden aangaande dit standbeeld, de volgende bijzonderheden in den Londener Weekly Register Het standbeeld was in vroegere dagen het eigendom der stad Meenen. In eenige documen ten der XVI en XVII® eeuwen in de archieven dezer stad gevonden, staat het als mirakuleus aangeschreven en de oude Vlamingen gingen het van alle kanten vereeren. De kapel was gele gen in de Moorseelestraat. Toen zij bouwvallig geworden was, werd er eene nieuwe opgericht in 1688/90. Deze tweede kapel werd vernietigd door de fransche omwentelaars en de Zusters van den M. Dominicus, die ze verzorgden, werden uit hun klooster verjaagd. Een pater kapucien, biechtvader van de Dominicaneressen, redde het beeld en hield het met de grootste zorg verbor gen. Hij vluchtte naar het eiland Réén droeg er zijnen schal meê. Bij zijn afsterven liet hij het beeld aan zijne nicht, die het op hare beurt aan haren zoon, den eerw. h. Vandepitte bezette. Deze heeft hei met toelating van den bisschop van Middlesborough, geschonken aan de kerk van den IIWinfridus te York. Volgens deskundigen dagteekenthet beeld van de leste jaren der 13e eeuw, waarschijnlijk van 1270, in welk jaar bovengenoemde kapel der Moorseelestraat gebouwd werd. Het standbeeld stond dus 418 jaar in hetzelfde heiligdom, van 1270 lot 1688. Het ontsnapte tweemaal aan de heiligschennende handen der vroegere liberalen de eerste maal in 1566, toen de beeldstormers Meenen innamen, de kerken plunderen en de standbeelden verbrijzelden, en de tweede maal gedurende de fransche omwen teling. De Morning Post deelt alleen aan alle lon dener dagbladen 't volgende meê: Een bediende van den ijzerenweg zou dinsdag onder eenen tun nel vier of vijf pakken dynamiet gevonden heb ben, eenige munulen voor de aankomst van eenen trein, waarop de prins van Wallis zich be vond.Verleden vrijdag,bij den terugkeer van den prins zou men voorzorgmaalregels genomen heb ben. RUSLAND. Moordpoging op den Czaar. De National ontvangt de volgende depeche van zijnen russi- sche korrespondent Werschholowe, 10/22 Januari. Ik kan u een buitengewoon feit melden, een feil hetwelk ik zeker ben de eerste aan Europa meê te deelen. Eergisteren heeft de keizer het grootste gevaar geloopen en het scheelde weinig of de troon der witte czaars van Rusland stond open. De nihiii >len hadden eenen der koks van Alexauder III omgekocht, voor eene som van 500,000 roebels (ongeveer een millioen franks). Mits deze som had de kok het op hem genomen een hevig vergift (Cyatikali) in het geliefkoosde gerecht van den czaar te mengen, welk gerecht op hel ontbijt moest opgediend worden en reeds bereid was. De lakei die den keizer dient, bemerkte dat het gerecht eenen bitleren amandelreuk had; hij verwittigde den kamerling van dienst, en alles kwam alsdan aan hel licht. Er werden aanstonds maatregelen genomen en de plechtige aangehouden. Keizer Alexander III was zeer ontsteld ten gevolge van deze nieuwe poging hij gaf bevel zevtrborgen te houden voor het pupliek, reeds zoo aangedaan door de leste gebeurtenissen. Vele personen zijn aangehouden. De geheime policie is dag en nacht op de been en het groot ste geheim is bevolen aan de dagbladen der hoofdstad van wege den minister van binnen- landsche zaken (graaf Tolstoy.) Ziehier de prijzen van het vee, op de mark woensdag ',e Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 20 Stieren, 0 85 tot 0 00 157 Ossen, 0 94 1 04 184 Koeien, 0 80 0 90 23 Kalveren, 1 09 1 20 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1057 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.87 lot 1 II; stieren,0.68 tot 0 92; koeien en veerzen, IV. 0.68 tot 0.92 Ael«t, 26 Januari Per 1 heel 32 lil een/. Tarwe. Masteluin Rogge Geersi. Haver. per 100 kil. Spelt Koolzaad per 1(0 kil Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaadolie, Koolzaadkoekcn. id. Lijnkoeken, Aardap. (roode d.-. 100 kil. Aardap. (geelej Nieuwe Botei, de 3 kilogram Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos Viggenen, per stuk, te soort HOPHANDEL. Heden wierden er 16 zakken hop gewas 1883, ter markt gebracht en verkocht van Ir. 127.0(1 tot 128.00 de 50 kilos. POPERINGHE, 25 Januari. Hoppe 1883. Stad.. Fr. 140 —00 000-00 s Gemeenten 000 00 00000 fr *2*2-50 a 24-00 23-50 22 -00 16-00 17-00 17-25 00-00 17-00 19-00 00—00 O0-00 00-00 00- 00 00-00 00-00 00-00 00-00 00 00 00-00 0i'-00 00 - 00 00 - 00 00 00 6 00 00 00 u 00-00 00- 00 w 7-5" 9-00 2-55 2-72 3 1-t 4-40 25 00 2 20-00 17. Burgerlijke Stand der Stad Aelst, GEBOORTEN. Mannelijk 9 Vrouwel. 6 HUWELIJKEN. C. Vau den Berghe, smid, met F. Verhofstadt, kleermaakster - J. Volkaerl, hovenier, met M Daelman, winkelierster. OVERLIJDENS. F. Coppens, wed* Larmuseau, z. b. 64 j., Vooruit gangstraat. D. De Grez, man Van Wesemael, gep 75 j Nicuwstraat. 7 kinderen onder de 7 jaren. ANTWERPEN, 25 Jan. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2,60 fr. 2.70. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1.40 a 1,60 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6,00 tot 7.00; polderper 100 kilos fr. 8.00 9.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,25 a 2,75 Ziehier de prijzen der granen op de merki in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 20—00 a 21 50 Rogge, Wintergeerst, Zomergeerst, Haver, Boekweit, Boonen, Bitterpeën, op Woensdag 6 Februari, ter gelegenheid van hovo- nicrsdag, ter herberg de Hoogpoort bij Domien De Winne te Aelst-Mijlbeke, binnestraat. Naar eene schoone Hesp. Op zondag 3 Februari 1884 om 5 uren namiddag, ter herberg De Goeden Laars bij Frans Woulj]t Nazarethstraat, Aelst. Inleg 10 centiemen per serie van 3 stuivers. Holloway Pillen Verzwakte Levenskracht. Dit geneesmiddel bevat in zich alles wat men kan verlangen voor een algemeen huismiddel, zij roeit den oorsprong uit van de ziekte, die ontstaat uit on gezond voedsel of onzuivere lucht. Bij verstoppingen ontstekingen van den lever, van de longen, van de ingewaden, of eenig ander orgaan, zijn de Pillen bij zonder dienstig en, bij uitstekenheic', ontelbaar. In diere huisgezin moeien zij altijd bij de hand zijn, om dat zij een onfeilbaar geneesmiddel zijn voor jonge lieden, en hem die van een zwakgestel zijn. Zij ver wekken volstrekt geen pijn, overprikkelen do gevo- ligste zenuwen niet, noch de teerste ingewaden. De Holloway Pillen zijn de beste bevorderaars van de opslorping en de afscheiding, die cr uit de vochten, en uil der vaste deelen al dc giftige cn schadelijke deeltjes verdrijven. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 18 tot den 24 Jan. 1884. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht G Vrouwelijk 2 OVERLIJDENS. K. L. Van Gysegem, 63 j dagl echt' V. Van Eeckhout, Geerardobergscheslraal. - M. E. Gee- roms, 63 j waschvrouw, echt® J. B. Van Bost, Pollarestraat, J. Van Vacrenbergh, 47 j huis houdster, echt® J Bpyl, Pollarestraat. Een kind onder de 7 jaren. 16- 20—00 00-00 18—00 00-00 21—00 19-75 00-00 21—00 00- 00 00 - 00 00—00 00 -00 20-00 E. De Coen-Moyersoen, Lange-Zoulstraat, Aelst. TE KOOP een Bierkarre op ressorts. Stad Aalst. ter herberg De Kerels Van Vlaanderen, bij Louis Gorten, Sluierstraat of Kerkstraatje, op Zondag 27 Januari 1884, om vier ure namiddag. PRIJZEN 1* Zes schoone nieuwe Stoelen. 2° Eene lekkere Hesp. Inleg 10 cenlimen per serie van drij stuivers. D. VAN GEERT en SEPS, Ie Aalst, op de Vaarten bij de Varkensmarkt, hebben d'eer het geëerd pu bliek kenbaar te maken dot hunne magazijnen gesta- voorzien zijn van eene groole hoeveelheid iniandsche en buitenlandscho Houtwaren van alle diktens, breeden en lengtens; verschillige soorten van geschaafde en geklikte piancher planken pannelalten gezaagde en gekloofde plafondlatten. Door eene spoedige bediening, hunnen rechten handel en de laagheid hunner prijzen verhopen zij hunne talrijke kalanten te zien aangroeien. EENE GROOTE HOEVEELHEID te koop tegen 55 centiemen den bussel, zich te bevragen bij Mmc W* iloyersoen-Van den Hende te Aalst, Statiestraat. Berg van Bermherligheid der stad Aalst. OPENBARE VENDITIE VAN Op Donderdag 7 Februari ISfll, om 1 ure nanoen, en des noods den volgenden dag, zal er wegens de Administrative Commissie van den Berg van Berm- hertigheid te Aalst, en in deszelfs lokaal, geslaan in de Leopoldstraat, door het ambt van Deurwaarder RING01R, open baarlijk verkocht worden, de over hunnen lijd staande panden der maanden October, Novemberen December 1882,bestaande in: gouden en zil/eren voorwerpen, horlogiëa, ooringen, juwee- len,Koper, tin, kleederen, Lijnwaad, katoenen en meer andere voorwerpen le veel om te melden. De verkooping wordt gedaan op lijd van betaling, mits stellende voldoende borge, met vermeerdering van 5 p. ®/o voor alle kosten. om onnliddelijk in gebruik te komen met kapitale gebouwenen omtrent 50 hectaren goede Zaailandenen Weiden, genaamd het hof ten Berge le Hillegem, (bij Sottegem.) Zich le bevragen bij den Notaris VAN ASSCHE, Burgstraat 36, Gent De Notaris DE WINDT, te Moorsel, zal Za- lerdag 2 Februari (O.-L.-V. Lichtmis) 0111 2 uren nanoen, aan de statie te Moorsel, open- baarlijk verkoopen 5000 zeer schoone hollandsche Hoppestaken, I'le en 2de klas. De Sekretaris, J. VERLEYSEN. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst-Srhaarbeke en Nieuwer kerken. De Notaris BOONE, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen, 2 hectaren 58 aren goede Zaailan den, te Aalst-Schaarbeke, op Siesegemkauter, Kroekhage en Sterreveld, en 12 aren 60 cent. op Siesegemkauter, Nieuwerkerken. ("Ziet plakbrieven). ZITDAGEN Inslel, Zaterdag -2 Februarj (884 Verblijf, Zaterdag 9 Ten 3 uren namiddag, te Aalst. Esplanade plein, bij d'heer Theodore Van der Smissen. STAD AELST. Openbare Leergang Het College van Burgemeester en Schepenen Gezien het Ministerieel besluit van den 15 Februari 1882, openbare Conferenliën op de Fruitboomteelt in deze stad inrichtende; Gezien de beraadslaging des gemeenteraads van den 11 Maart 1882; Brengt ter kenis van het publiek, dal er op de hiernagemelde dagen, in deu hof van hel Stadhuis, alhier, openbare lessen van boomteelt, kosteloos, zullen gegeven worden, onder hot bestuur van de Maatschappij De Vereenigde Landbouwers door den heer Fr BURVEN1CH, leeraar bij de Hofbouw-School van den Staat, te welen 27 Januari 1884. 27 April 1884. 17 Februari I *35 Mei <■1 Maart I 15 Juni 23 «I 13 Juli 14 April I Telkens van lü tot 11 uren voormiddag. Zijn lot deze Conferenliën kosteloos toegelaten al de personen die tol dies voorafgaandelijk de aan vraag aan het Gemeente Bestuur zullen gedaan heb ben Gedaan den 30 October 1883. De Burgemeester en Schepenen V. VAN WAMBEKE. VENDITIE VAN te Aelst, Vaartkaai. Op Maandag 28 Januari 1884, om 1 uur stipt nanoen, door het ambt van den Notaris BRECK POT, le Aelst. De Notarissen BOONE te Aelst, en EEMAN te Erpe, zullen openbaarlijk verkoopen, ten verzoeke van wie het behoort A. Met de pleegvormen der wet van den 12 Juni 1816 le Koop: Eene welgelegen behuisde Hofstede, bevattende ruime woning, stalling, schuur, hoppenast en Lochting, groot 8 aren 03 cent., le Aelst-Mijlbeke, Bornpulje. Bewoond bij de weduwe en erven Egidius De Witte. 2® Koop Eenen Lochting, palende aan voor schreven hofstede te Aelst-Mijlbeke, groot 22 aren 17 cent. 3e Koot» Een goed perceel Land, gelegen te Aelst-Mijlbeke, Spitsveld, sectie F, N" 163, 164 en 165, groot bij meting 56 aren 52 cent. B. Met de gewone conditiën van verkooping 4e Koop De weslhelft of 24 aren 75 cent. van een perceel goed Zaailand, te Aelst-M«jl- beke, Spitsveld, gekadastreerd in het geheel sectie F N° 110. 5® Koop De oostbelft of 24 aren 75 cent. van zelfde partij Land, te Aelst-Mijlbeke, Spitsveld, sectie F, N® 110. 6® Koop Eenen goeden Meersch, te Aelst- Mijlbeke, Groot Eeckhoudt, sectie F, N® 562 en dee! van Nr' 548a en 549, groot bij meting 24 aren 47 cent. Voorschrevene goederen zijn in gebruik bij zelfde weduwe en erven Egidius De Witte. 7° Koop Een Huis, gestaan te Aelst, in de Langeslraat, groot in grond 2 aren 01 cent. pa lende oost Em. Janssens, zuid de straat, west den los naar voorschreven meersch en daarover Ed. Clinckaert, noord het volgend huis. 8° Koop Een Huis staande nevens voorgaan- _j, le Aelst, tegen de Langeslraat, groot in i;rond 2 aren 10 centiaren, palende oost Em. Janssens, zuid het huis beschreven onder koop7, west den los naar voorschreven meersch, en daarover Ed. Clinckaeit, noord den meersch beschreven onder koop 6, Instel Donderdag 24 j )884 Verblijf, Donderdag ol Telkens om 3 uren nanoen, te Aelst, Kerk straat, ter Estaminel Sinte Rochus, bij Désiré Raspoet-Longé. OPENBARE VERKOOPING van eene te Aygem, Eelsvelde. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen open baarlijk verkoopen EENIGE KOOP Eene behuisde Hofstede, met de boomen er op en aanslaande, gestaan en gelegen te Aygem, op den Grooten Boschkauler of Eelsvelde, bekend bij kadas ter wijk A N® i98b en 201b, groot 7 aren 20centiaren palen Je aan de kinderen Meganck, Karei Hendrickx. den heer De Wilde en de straat. In t-ebruik bij de weduwe van Donatus De Neve. Onmiddelijke ingebruiklreding. ZITDAGEN Instel .Maandag 21 Januari 1884. Verblijf Maandag 4 Februari Om 4 uren van den avond, ter herberg gehouden door den heer Van Wezemael, le Meire, Wilgendries (Broek,) nabij den ijzerenweg. OPENBARE VERKOOPING VAN Erwlrijs, Sparren en Wt'gen-Boomen te Aelst-Mijlbeke. De Notaris EEMAN le Erpe, zal op MAANDAG 28 JANUARI 1884, om t uur slipt namiddag, openbaar lijk verkoopen t. Namens Mijnbeer C. De Schaapdrijver-Ghee- raerdts, te Aelst, in het beluik van zijn kasteel te Aelst-Mijlbeke, Bergekauter 100 koopen Kanada- snoei. Brandhout, en Erwlrijs. En 50 koopen schoone Sparrenboomen, hebbende eenen omtrek van t meter tot 1 meter 50 centime ters. 2 Namens Mijnheer A. Jansens De Schrijver, te St- Nikolaas 10 schoone Wilgenboomen, gestaan te Aelst-Mijlbeke, nabij den ouden denderraondschen- steenweg, aan het gebruik van den heer Constant Van de Velde. Verders op gewone voorwaarden en tijd van beta ling mits stellende goede en gekende borge. Studie vau den Notaris BRECKPOT, te Aalst. van Meubels en Lanbbouwersalem, le Nieuwer kerken. Edixvelde, ten slerfbuize van Donatus Matthys-D'Hondt,op Maandag 4 Februari 1884, om 1 uur juist namiddag. 9,000 Hopstaken en 2000 Boonstaken, te Aalst, Vaartkaai, op Zaterdag 2 Februari 1884, om 1 uur namiddag, door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst, Bij uitwinning. OPENBARE VERKOOPING van eene te Lede, aan den Smesweg. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal krachtens be velschrift, van den heer Voorzitter der Rechtbank van eersten aanleg te Dendermonde, openbaarlijk verkoopen Eene HOFSTEDE met erf en gebouwen, Boomen en Hagen, groot in gronde 48 aren 60 centiaren, te Lede, aan deu Smesweg, sectie D N° 757, 75*2 tot en met 756 en 761a. Bewoond en gebruikt bij de echtgenoten Heyse- Baetens. Ingesteld 1800 fr. boven 400 fr. boomprijs. ZITDAGEN Instel Maandag *21 J8(U Verblijf Maandag 28 J3Duari Telkens om 3 uren namiddag, ter herberg Den Bonten Os bewoond bij Jufvrouw weduwe Joseph Annaert, te Lede, Briel. OPENBARE VERKOOPING van Ie [Vieuwerkerken. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal op Dijns dag 29 Januari 1884, om 9 uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen 60 Kanadaboomen, van 2 meters dikte, te Nieuwerkerken, Maal, op het Kleinvelden. En 4 fianadas, lt Wilgen en een Olm, Nieuwerkerken, op de Kriek. OPENBARE VERKOOPING van schoone te Moorsel, Holstraat. De Notaris EEMAN to Erpe, zal op Donderdag 7 Februari 1884, om 1 uur nanoen, in het openbaar verkoopen. 1. Namens den heer Frans Borms le Moorsel. 9 koopen schoone Wilgenboomen, waaronder ter dijtie van 2 meters, gestaan aan eene partij Land te Moorsel, Holstraat. 2. Namens den heer Joannes De Decker, te Moor- 1. 3 schoone Wilgenboomen, waaronder van 1 meter 80 centimeters staande aan de hofstede van voor noemden heer De Decker te Moorsel Holstraat. 3. Namens den heer Benoil Pieters le Moorsel. 10 koopen gavige en hoogstammige Kanadaboo men, ter dikte ongeveer van 2 meters, gestaan aau eene partij Land te Moorsel, Holstraat. 4. Namens den heer Victor De Hauw6re te Moorsel. 12 koopen groote en schoone Kanadaboomen, ge staan aan eene partij Land te Moorsel, Holstraat. 5. Namens den heer Frans De Rop, te Moorsel. Een schoonen Kanadaboom, ter dikte van 2 me ters. 7 koopen schoone Wilgenboomen, gestaan aan eene partij Meersch le Moorsel Tinnenhoek, nabij den Toren. Men zal vergaderen te Moorsel, Holstraat, aan de hofstede van den heer Joannes De Decker. Verders op gewone voorwaarden en lijd van be taling mits stellende goede en gekende borge. Studie van den Notaris EEMAN. Een schoon Renleniershuis, en ook dienstig voor alle bedrijven, gestaan in de Pontstiaat, rechtover de Kerk der Paters Jcsuieteu, alsnu bewoond door den Eerw. heer Pastor Onghena. Groot gemak van betaling voor den kooper. te Om uit onverdeeldheid te treden. OPENBARE VERKOOPING VAN allerbeste en welgelegene Zaai- en Weidelanden, te Lede, nabij de Statie. De Notaris BREGKPOT te Aalst, zal ter lus- schenkomst van zijn ambtgenoot Mler DE RO, Notaris te Sint Joos-len-Noode, met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen 5 Hectaren 28 aren 44 centiaren goede en welgelegene Bouwgronden, Zaai- en Weilanden, gelegen te Lede, nabij de statie, breeder bij plakbrieven aangeduid. DERDEN EN LAATSTEN ZITDAG voor de koopen 21 tot en met 34 en 38, op Woensdag 30 Januari om 5 uren namiddag ter afspanning genaamd In de halve Maan bewoond bij d'heer Charles Saey, le Lede, dorp. Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal open baarlijk verkoopen 1° 12 aren Meersch, te Welle, in de Wel- lemeerschen, sectie A N® 162a. Ingesteld fr. 370,00 2° 24 aren 50 centiaren Bosch, gelegen als- voren, sectie A N® 187. Ingesteld fr. 360,00 3° Eu 22 aren 30 centiaren Bosch, gelegen alsvoren, sectie A Ne 190. Ingesteld fr. 150.00 APSOLUUT VFRBLIJF: Vrijdag 8sltn february 1884, om 4 uren namid dag, ter herberg De Sterre bewoond bij d'heer Romain van Limbergben.te Aalst, Graan- merkt. te Hofstade en Lede. Frans CRICK. Gemeente-Sekrelaris van Hof- stade, zal door het ambt van Deurwaarder VAN MUYLEM te Aalst, op Maandag 28 Januari 1884, out 9 uren stipt voormiddag, namens d'heer Graaf Cornet, le Parijs, en andere eigenaars, openbaarlijk verkoopen 95 koopen schoone en langstammige Kanadas, waaronder verscheidene van 2 tot 2 1/2 meters omtrek, 2 schoone Olmen, 1 schoon Abeel en 1 Eik, te Lede, in de Brisilienstraat, en te Hof- stade, ter wijken genaamd Kamdries, Babbe laar, Eeckhout en op den Berg, alsmede achter den Watermolen der kinderen Antoon Matthijs. Te beginnen nabij de hofstede van den heer Emmanuel Van Wezeraaal, (Kamdries.)

De Denderbode | 1884 | | pagina 3