Prijsschietin& op den ISak. Groot bal en Wafelslag, Engelschen Biljart, A. Borré-Yan Ërtvelde. Francois Meert, SK.'h" 5, Dépot \an Poutrelles. BEBICHT. EXTRA GOED OOOI, OVER BOOMTEELT. OVERJARIGE PANDEN. TE PACHTEX eene schoone Hofstede, GOEDE ZAAILANDEN, Te liureu of te koop WILGEN-EN KANADA-B00MEN Behuisde Kofstede, 18,000 HOPPESTAKEN Venditie, VEXDITIE Venditie van BEHUISDE HOFSTEDE, Vrouw X... werd door twee wetsdoktors onderzoclit, die eventwel geen 't minste spoor van geweld gevonden hebben. Wij deelen deze bijzonderheid slechts onder alle voorhehou ding meê. De bankbilletten teruggevonden tijdens het onderzoek, staken in eene kleine portefeuille, die zich boven op de kleerkas bevond. Maandag namiddag is hel parket naar de voornaamste statie van Gent gekomen, om de oorzaken op te zoeken van het ongeluk dal den 26 dezer, aan den trein, ten 2 ure 51 m. uit Antwerpen komende, is voorgevallen. Men meldt dat de machinist en de stoker beiden in goeden gezondheidstoestand zijn hetzelfde kunnen wij zeggen van den treiuoverste De- muynck, die zelfs niet te bed ligt, maar nog eenige dagen rust noodig heeft. De drie reizi gers, die onbeduidende kneuzingen hebben bekomen, zijn betrekkelijk goed. In eene vergadering der konservatieve vereeniging van Marche, dezerdagen gehouden werd M.Paul de Favereau van Jumerel, met algemeene stemmen uitgeroepen als kandidaat in vervanging van M. Pety de Thozée, die zijn mandaat niet meer zal laten vernieuwen. Sedert eenige weken kondigen de dag bladen van Antwerpen de lijst af der ongeluk- kigen, welke door het weldadigheidsbureel van Antwerpen van alle hulp en onderstand beroofd worden, omdat die arme lieden hunne kinderen naar de katholieke scholen zenden. Op den dag van heden zijn er meer dan 2500 arme huisgezi'nnen welke van die on verdraagzaamheid de slachtoffers zijn. En zoo gaat het in alle steden waar de kie zers zich van den rechten weg laten afleiden en eene liberale meerderheid op het stadhuis plaatsen. Woensdag nacht zijn er te Antwerpen weer twee diefstallen gepleegd. Bij een verkooper van oude schoenen, wo nende in de Augustijnstraat, n. 12, hebben onbekende dieven eene vensterblinde open gerukt, eene ruit gesneden en uit den winkel tien paar oude schoenen gestolen, ter weerde van ongeveer 30 frank. Omtrent 2 ure na middernacht hebben eeni ge kwaaddoeners eene ruit uitgeslagen in den likeurwinkel op den hoek der Nationale- en Rochusstraten. Zij hebben uit de vitrein twee flessohen meégenomen, die slechts gekleurd watci bevatten. De dieven zullen een aardig gezicht getrokken hebben, wanneer zij zich aan hunnen buit wilden vergasten. Woensdag morgend kwam een meisje, ge kleed als eene dienstmeid, bij een opkoper van goud-en zilverwerk, en bood er een zilveren beker en een lepel in ruolz te koop. Zij dacht dat de lepel ook in zilver was. Het meisje zegde dat hare moeder ziek was en in de nabijheid woonde. De opkoooper bood 8 fr. 50 voor den zilveren beker, doch wilde het meisje doen vergezellen naar het opgegeven adres. Hij zond dus zijne meid meê om het geld te dragen, doch onderweg eischte de verkoopster het geld. en daar de dienstmeid weigerde dit af te geven, ging zij terug naar den winkel en eischte haren beker terug. De opkooper weigerde dezen terug te geven en zond haar nogmaals met de dienstmeid weg. Toen zij eenige straten ver gegaan waren, poog de het meisje nogmaals het geld in handen te krijgen en daar zij er niet in gelukte, nam zij de vlucht. De policie heeft een onderzoek ingesteld. Zaterdag was een eigenaar van Brugge, M. Kervyn-Van Zuilen, naar Lootenhulle ge komen in de herberg van K. Verplaelse, om de huur te ontvangen der eigendommen die hij te Lootenhulle en te Aeltre bezit. Omtrent half zeven ure 's avonds was de ontvangst gedaan, en M. Kervyn legde het geld, ongeveer 800 fr.; op tafel in eene kamer palende aan de herberg- zaal. Terwijl M. Kervyn zich in eene andere kamer bevond, heeft een dief van de gelegen heid gebruik gemaakt, om zich met de 800 fr. te verwijderen. Men leest in de Gazette van Brugge Te Waregem is zekere M. Lombaert tot kommis- saris van policie benoemd. Eerst stond deze heer op de lijst niet der kandidaten, door den gemeenteraad den koning aangeboden. Maar de aangeboden kandidaten waren naar Rolins goesting niet, en daar zie De kandidaten van den raad vallen door de mand en de zoon van den policiekommissaris van Gent is te Waregem benoemd. Die benoeming gaat ons weinig aan, doch wat wij volstrekt afkeuren, is dat het gouvernement de wet miskent, die uit drukkelijk zegt dat de benoeming moet plaats hebben op eene lijst van kandidaten, door den gemeenteraad voorgesteld. Of zijn de liberale ministers niet verplicht de wette eerbiedigen? Eene behendige aftruggelerij is verleden woensdag te Kortrijk gepleegd, ten nadeele van MM. De Vos en Van de Venne, kooplieden in bloem aldaar. M. De Vos had zich, zooals naar gewoonte, naar de markt van Rijsel be geven. In den morgend ontving zijn geassocieerde, M. Van de Venne, eene depeche uit Rijsel, ge- teekend De Vos, en waarin gemeld werd dat men eene som van 2300 franks moest overhan digen aan een jongeling, die zich 's namiddags zou aanbieden. Op het aangegeven uur kwam inderdaad een heer, die gezegde som eischte. M. Van de Venne, die geen betrouwen had, zegde aan den jongeling dat hij geen geld in kas had, Kom later terug, zegde hij. M. Van de Venne telegrafeerde naar Rijsel hij had echter nog geen antwoord ontvangen, toen de jongeling reeds terugkwam, eii tiij gaf dezen de,gevraagde som. Toen M. De Vos van Rijsel terugkeerde, ver nam hij dat hij te doen gehad had met een onbeschaamden bedrieger. Al de opzoekingen om dezen terug te vinden, zijn vruchteloos gebleven. Het schepenkollegie van Hoei heeft ook eenige geestelijke professors en kloosterlingen ingeschreven op de lijst der burgerwacht. Zou het niet bgter doen, naar de oorzaak te zoeken van het tekort van 40,000 fr. in de gemeente kas Verleden Donderdag avond keerde een stoker uit de werkhuizen te Jemelle terug naar zijne ouderlijke woning hij klom ten dien einde op de lokomotief van eenen goederen trein, zich naar Arlon begevende. Aan de statie van Gruponl, geraakte de tender van de ma- chien los en gezegde stoker viel onder de wielen de ongelukkige bleef op den slag dood. De stoker van den trein was gelukkiger. Hij viel tusschen de riggels en heel den trein reed over hem heên zonder hem te hinderen. De machinist is ongedeerd op de machien geble" ven. Kerkdieven. Men schrijft Bit Luik Hei onderzoek betreffende deze diefstallen wordt ieverig voortgezet. De genaamde Cremer en zijne medeplichtigen, aangehouden in het kwartier van Laven, in de omstandigheden die wij hebben gemeld, hebben reeds talrijke ondervragingen onderstaan zij zijn beschuldigd (Cremer vooral cn een zijner me deplichtigen die voortvluchtig is) niet alleen van diefstal gepleegd in de kerk van Tongeren, maar ook nog van andere belangrijke diefstallen, gepleegd bij middel van braak en beklimming te Luik en in de omstreken diefstallen waarvan de daders door de policie sedert lang opgezocht werden. De meeste voorwerpen, ontdekt te Tilleurs in lie1 bosch nabij hel huis dat Cremer vroeger bewoond heeft, zijn door hunne eigenaars erkend Verleden jaar werd een belangrijke diefstal gepleegd op het buitengoed van M. de X en onder de geslolene voorwerpen, bevonden zich vele flesschen van der. besten rooden wijn. Cremer had verscheidene malen een zijner buren verzocht en iedermaal dat deze in zijne woning kwam, dronk men een flesch uitmun tenden rooden wijn. M. de X... had, als staal, eene tlesch van dezen wijn naar het parket gezonden de gebuur van Cre mer werd ontboden en hij moest den wijn proeven hij bekende dat het juist dezelfde wijn was, als dien welke hij vroeger bij Cremer had gedronken. Dage lijks wordt er meer en meer ten laste van Cremer gelegd. Zij worden ook beschuldigd van de talrijke kerk diefstallen, gepleegd in hel arrondissement Luik, tijdens de jaren 1882 en 1888. FRANKRIJK. Wij hebben pas het schandaal meegedeeld met eenen Senateur te Parijs gebeurd, en reeds spreken de parijzerbladen van eene niet min vuile zaak waarvan een afgeveerdigde bij de Kamer ditmaal de held is. De onzedelijke feiten zouden tot in hunne kleinste onstandigbeden bewezen zijn. Ongeveer drie honderd jaar geleden, werd in de stad Sens door eene godvruchtige vrouw een weeshuis gesticht, waar al de leerlingen in deugd en godsvrucht opgebracht werden. Het gesticht ging goed vooruit onder het bestuur van eenige zusters. Dit kon niét blijven duren het werd verwereldlijkuHet getal weezenmeisjes viel aanstonds van 48 op 18. -De ordeloosheid volgde op de orde. De ruair deed, de kruisbeel den van de muren wegnemen, ja, maar de onoeugd kwam in de plaats wonen. Een ellen deling bedieef inde school menig; onnoembaar feit. De fransche dagbladen zeggen niet te wil len meedeelen wat ongehoorde omstandigheden het proces aan het daglicht gebracht heeft. Verschrikkelijk ongeluk. Dezer dagen heeft er te Saint-Marcelin een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad. Een landbouwer, Goudet genaamd, had op zijn veld een houwitser gevon den, voortkomende van de exercitiën te Cham- beran. Hij nain het gevaarlijke voorwerp op en bracht het naar zijne woning, waar hij er het poeier wilde uilhalen. De houwitser sprong, sneed den ongelukkigen Goudet letterlijk in twee stukken en doodde twee kinderen, die bij hunnen vader stonden. Van de vrouw, die in een nevenverlrek aan het werk was, werd een been gepletlerd door een vallende muur. liet huis stortte in. Twee andere kinderen werden levend van onder de puinen gehaald. DU1TSCHLAND. Terugkeer van den verbannen Bisschop van Munster. Men schrijft uil Munster Verleden woensdag» ten 2 ure 's namiddags, verscheen te Munster de opperpresident van Westfalen, M. voii Huge- meister, bij den vikaris-generaal dr Giësn, om dezen de tijding der begenadiging van Mgr Brinkmann over te brengen. Onmiddelijk daarop werd door het domkapitel kennisgeving gezonden aan alle pastoors, en verkondigde het statig gelui der klokken de blijde-tijding over stad en land. Om drie ure was het groote nieuws op aller lippen, cn aau- slonds waren schier alle hnizen, zelfs die van vele protestanten en joden, met vlaggen ver sierd, Den volgenden morgend, ten 4 ure, begaf zich eene deputatie van het kapittel op reis naar de plaats waar de eerbiedwaardige banneling verbleef, om hem hel keizerlijk dekreet over te brengen en zijne bevelen betreffende den intocht te vragen. Graaf Dreste-Viscbering laat, met verlof der overheid, een prachligen eereboog bouwen aan de Servalipoort, en degansche bevolking arbeidt aan de toebereidselen voor eene algemeene ver siering en eene schitterende verlichting. Van alle kanten ziel men groen en dennetakken in de stad aanbrengen, en in talrijke huizen houdt men zich druk bezig met het vlechten van kransen. De begenadigde bisschop van Munster die in den voormiddag van donderdag, in zijn ballingsoord uit de handen der deputatie van het kapittel het officieel bericht zijner terugroe ping ontving betuigde aan de deputatie zijn vurig verlangen om zoodra mogelijk, lot zijne kudde weêr te keeren, en levens zijn spijt, dat eenige vertraging onvermijdelijk zou zijn. In afwachting van den nog niet vastgeslelden dag zijner terugkomst in Munster, schreef hij reeds een bevelbrief, welke in het eerste nvmmer van het weêr verschijnende Kirchliches Amtsblatt is opgenomen: Aftruggelarij op Hypotheken. Dezer dagen is Ie Berlijn eene slim bedachte poging lot aftruggelarij aan den dag gekomen. Zekere L... had een persoon overgehaald, om zich bij de sukkersaal der Hamburgsche Hypo- theekenbank aan te bieden, als zijnde de rente nier F..., wonende in de Üresdenerstrasse, in een eigen huis. Bij middel van valsche dokuraen- ten, door L... verveerdigd, zou men van de Bank eene hypotheek op dat huis moeten vra gen van ongeveer 90,000 mark. Om zijn medeplichtige, die nog zoo doortrapt niet was als hij, goed in te lichten, had L... het geheele plan der aftruggelarij opgeschreven aan zijn medeplichtige overhandigd. L... had zich reeds vroeger veel met hypo theken bezig gehouden en had veel bekenden bij de ambtenaars van 't gerecht. Hij was nu van zin zijnen medeplichtige, onder den naam van den rentenier F... aan een dier ambtenaars voor te stellen, opdat deze des noods de identiteit van den hypotheek aanvrager zou bewijzen. Het liooger gemeld plan bevatte als slot de volgende woorden Morgen zal de maskerade plaats hebben. Dat plan nu, stak de mede plichtige bij vergissing, bij de valsche dokumen- teu welke hij aan de Bank stuurde, en zoo kwam de zaak aan den dag. De twee plichtigen zijn aangebonden. Eindelijk de rechte of vooruit gang op het gebied der geneeskunde. Met niet weinig trots en zelfvoldoening hadden wij onlangs de eer voorgesteld te worden aan een der uitstekendste mannen dezer eeuw, namelijk aan Professor Thomas Holloway, een mar., die meer voor den vooruitgang op hel gebied der heelkunde ge daan heeft dan ieder ander, die vcrdieDt genoemd to worden, wie hij ook zijn moge, zelfs de beroem de Abercrombic, Rush, Clark of Majendie niet uit geslolen. Wel is waar is zijn naam aan ons publiek overbekend, maar eensdeels wegens de zware be lastingen op den invoer van medicijnen, anderdeels wegens de onwilligheid van genecslieeren en dro gisten om de belangen te bevorderen van een colle ga, door wiens meerdere kennis en bekwaamheid, hunne eigen aanspraken dreigden overschaduwd ic worden, slaat het debiel alhoewel reeds aanzienlijk op verre na nog niet gelijk mol de veelvuldige aau- vragen in 't geheel Europa, Australië, Oost Indie, en de meeste gedeelten der beschaafde wereld. Door trapsgewijze op uitsluitend wetenschappelijke gronden voort te gaan kwam de Professor reed3 in den aanvang van zijne loopbaan lot eene ontdekking, welke hem verre boven alle medidingiog verhief. Hij bemerkte hoe kwakzalverachtig de zoo zeer ge roomde geneeskundige wetenschap uil den tegen- woordigen tijd was. en hoe weinig men werkelijk bekend was met de wetten der menschelijke phijsi- ologie. Terwijl hij zijn onderzoek voort zette, werd hem, als hel ware, eene gelukkige gedachte inge geven, en hij plaatste den oorsprong van welken aard ook, in het bloed. Het bloed bevat levenskrach ten hel bloed is zelf leven het wordt zelfs in de Heiige Schrift, het leven der menschen «genoemd Indien die stroom des bestaans onzuiver is, hoe zoo de mensch anders dan zwak, uitgeput, vermagerd, en door verschillende soorten V3n kwalen gekweld kunnen zijn. Het bloed zuiveren, en het bloed zuiver houden, is krachtdadig alle ziekte verbannen. Daar- alleen bestaat dus hoop voor den lijder. De arme invaliede, die alle hoop op herslel reeds opgegeven heeft, kan weder als een vernieuwd en sterk man optreden. De behandeling van Prof. Holloway roeit alle ongesteld heden uitof zij voortspruiten uit de maag, de lever, de nieren, de longen, het hart of de huid, hij schrijft hun, oorsprong aan het bloed toe, en brengt het aangetaste orgaan weder tot zijn, vo- rigen volkomen welstand terug Dit wetende, zoowel door eigen ondervinding als door die van onze vrien den, vervullen wij slechts een, christelijken plicht jegens het publiek door het ten sterkste aan te be velen. De pillen en Zalf van Holloway, de eerste wegens inwendige ongesteldheden, de tweede voor uitwen dig gebruik bij wonden en zweren, welke elkander zoogenaamd middel hebben weerstand geboden. New York Atlas 1 Hoi.loway Pillen. Behoedmiddel legen ziekten. Er zijn verscheidene ziekten die in stilte en langza merhand het lichaamsgestel van den mensch ver woesten, door de aanstekingstof, de nadeelige dam pen, de bedorvene lucht, en welke men zou kunnen verdrijven door middel van eenige dosisen van die wondervolle Pillen. De bedorvene gassen dringen in de longen door, naarmate dat wij adem halen, en besmetten daar het bloed, dat giftige stoffen door het heheel lichaam zal verspreiden, ten zij dat een of ander zuiverend middel, zoo als de Holloway Pil len ingenomen worde, om het lichaam te zuivereu. De Holloway Pillen verdrijven uil het bloed alle scha delijke beslanddeelen, zij zuiveren insgelijks de vas te deelen van alle ziekte verwekkende onzuiverheden. Is het gansche lichaam niet gevormd uit bloed, en uit niets anders dan bloed Hoe noodzakelijk is het dan niet, voor al dengeenen die prijs slellen op hun ne gezondheid, om van tijd, lot lijd, eenige afdrijven de geneesmiddel te gcbren.uik 18. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 8 Vrouwel. 10 HUWELIJKEN. L. Kiekens, houtzager te Herdersem, met S. Van Vaerenbergh kleermaakster. C Podevyn, schoenm. met M. Scheerlinck z b. C. Van der Niepen, poli- seur, met R Rabier twijnster. H. Verhofstadt, bedienden meiA. Schollaert, z. b. C. Van Aerde- brugge dagl. met E Maes, dienstmeid. OVERLIJDENS. E. Van Assche vr Moens, b. z. 23 j MoleDdriesch. J. De Biévre wed. Jespers, eigenaresse, 81 j. overl. te Schoonaarde S. Wellekens man De Clercq broodbakker, 59 j Langeridderstr F. Van der Eist man De Knibber, landb. 58 j. Mijlbeke. M Pourbain vr. Piret, bez. 78 j Veldstraat. -- M. Van Damme wed. Van den Poel, z b. 82 j. Moutstr. T. De Meyer wed. Pensaert, z b. 83 j. Leopoldst. A. De Wael, laDdb. 30 j. Mijlb. 6 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 23 tot den 31 Jan. 1884. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 3 Vrouwelijk 0 OVERLIJDENS. A. v. Avoux, 28 j. drukker, ongeh. Burchlstraat. J. Schampheleer 40 j koedrijver ongeh. Hospitaal. 1 kind onder de 7 jaren Aelst, 2 Februari. Per 1 heel. 32 lil. 50 cent. fr. 22-00 a 24-50 Masteluin 21-00 22 50 Rogge 16-00 17-00 Geersi. 90-00 00-00 Haver. per 100 kil. 17-00 19-00 Spelt. 00—00 O0-O0 Koolzaad per 1C0 Lil'. 00-00 ('0-00 Lynzaad 00-00 00-00 Koolzaadolie 00—00 00-00 Lijnzaadolie, 00-00 00-00 Koolzaadkoek<?n, id. 00-00 00-00 Lijnkoeken, >i 00-00 00 - 00 Aardap. (roode dr. 100 kil'. 5-50 6 00 Aardap. (geele) Nieuwe 00—00 00-00 Boter, de 3 kilogram. u 6-72 8-72 Eijers, de 25. 2-27 2-45 Vlas per 3 kilos. 3-20 4-90 Viggenen, per stuk, 1* soort 27 50 2 22-50 HOPHANDEL. Heden wierden er 8 zakken hop gewas 1883, ter markt gebracht en verkochtvan lr. 115.0(1 tot 118.00 de 50 kilos. POPERINGHE, 1 Februari. Hoppe 1883. Stad.. Fr. 140 —00 000—00 Gemeenten 000 —00 000—00 ANTWERPEN, I febr De kuipboler werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2,50 fr. 2.75. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1.40 a 1,60 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6,50 tot 7.00; polderper 100 kilos fr. 8.00 9.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,50 a 2,75 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 20—00 a 21—50 Rogge, 16-00 00—00 Wintergeerst, 20—75 21—50 Zomergeerst, 0000 0000 Haver, 18—00 18-50 Boekweit, t 00—00 00—00 Boonen, 2100 00—00 Bitterpeën, 19—75 20—00 Ziehier de prijzen van het vee, op de mark woensdag ;e Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. Stieren, 0 00 tot 0 00 7 Ossen, 0 90 1 00 3 Koeien, 0 80 0 90 53 Kalveren, I 15 1 25 Op de veemarkt, welke dondeulag te Brussel gehouden werd, waren 1106 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.84 tot 1.08; stieren, 0.68 tot 0 90; koeien en veerzen, fr. 0.68 tot 0.90 Naar eene schoone Hesp. Op zondag 3 Februari 1884 om 5 uren namiddag, ter herberg De Gouden Laars bij Frans Wouljf, Nazarethstraat, Aelst. Inleg 10 centiemen per serie van 3 stuivers. op Woensdag 6 Februari, ter gelegenheid van hove niersdag, ter herberg de Hoogpoort bij Domien De Winne te Aelst-Mijlbeke, binneslraat. Buitengewone tweede luisterrijke Prijskamp op den gegeven bij Victor Van den Eynde, in den Biënkorf nabij de Groote Kerk, naar 3 schoone Penduls (regu lateurs) waarvan eene gratis vooruit voor opperprijs ter waarde van 42 francs. Onderprijzen zullen er gegeven worden namale er mededingers zullen opkomen. De inschijvingslijst berust ter herberg hierboven genoemd. Alle de heeren liefhebbers worden aangenomen mits een frank inleg te betalen. De loling der derde ronde van den eersten prijs kamp zal plaats hebben morgen Zondag 3 Februari, ten 9 uren 's avonds. patissier, glacier breveté. Rtie longue de Sel, n" 31, Alost. a Fhonneur d'informer sa nombreuse clièntelle qu'il vient d'ajouter b son magasin de patisseriesun depot dc commeslibles et une spécialité de biscoltes Wafe- laer, blanches el brunes. komt te vestigen als barbier en haarsnijder op de Houtmerkl N°29. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder. E. De Coen-Moyersoen, Lange-Zoutstraat, Aelst. TE KOOP een Bierkarre op ressorts. D. VAN GEERT en SEPS, te Aalst, op de Vaarten bij de Varkensmarkt, hebben d'eer hel geëerd pu bliek kenbaar te maken dal hunne magazijnen gesta dig voorzien zijn van eene groote hoeveelheid inlandsche en buitenlandsche Houtwaren van alle diktens, brecden en lengtens; verschillige soorten van geschaafde en geklikte plancher planken pannelatleu gezaagde en gekloofde plafondlatten. Door eene spoedige bedieniDg, hunnen rechten handel en de laagheid hunner prijzen yerhopen zij hunne talrijke kalanten te zien aangroeien. Wijnen en Sterke Dranken, alsook alle soorten van Zaden, diensligvoorden landbouw, als Riga, Tonne, Zak- en Klaverzaad, enz Alles eerste kwaliteit. Fr. D'HONDT. te Erondegem aan de Kerk,in 'thuis van wijlen M. den Sekretaris Schockaerl. Gewaarborgde koopwaren en zeer voordeelige prijzen. EENE GROOTE HOEVEELHEID (e koop tegen 55 centiemen den bussel, zich te bevragen bij Mm' W* Moyersoen-Van den Hende te Aalst, Statiestraat. Openbare Leergang; liet College van Burgemeester en Schepenen Gezien hel Ministerieel besluit van den 15 Februari 1882, openbare Conferentiën op de Fruitboomteelt in deze stad inrichtende; Gezien de beraadslaging des gemeenteraads van den 11 Maart 1882; Brengt ter kenis van bel publiek, dal er op dc hiernagemelde dagen, in den hof van hol Stadhuis, alhier, openbare lessen van boomteelt, kosteloos, zullen gegeven worden, onder het besluur van de Maatschappij De Yereenigde Landbouwers door den heer Fr. BURVEN1CH, leeraar bij de Hofbouvv-Scbool van den Staal, te weten 17 Februari 1884. 27 April 1884. 2 Maart 1 25 Mei 23 I 15 Juni 14 April 13 Juli Telkens van 10 tot 11 uren voormiddag. Zijn tot deze Conferentiën kosteloos toegelaten al de personen die tot dies voorafgaandelijk de aan vraag aan het Gemeente Besluur zullen gedaan heb ben. Gedaan den 30 October 1883. De Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris, V. VAN WAMBEKE. J. VERLEYSEN. Berg van Bermhertigheid der stad Aalst. OPENBARE VENDITIE VAN Op Donderdag 7 Februari 1884, om 1 ure nanoen, en des noods den volgendon dag, zal er wegens de Administrative Commissie van den Berg van Berm hertigheid te Aalst, en in deszelfs lokaal, geslaan in de Leopoldstraat, door bel ambt van Deurwaarder RING01R, openbaarlijk verkocht worden, de over bunnen tijd staande panden der maanden October, Novemberen December 1882,bestaande in: gouden en zil/eren voorwerpen, horlogiën, ooringen, juwee- len,noper, tin, kleederen, Lijuwaad, katoenen en meer andere voorwerpen te veel om te melden. De verkooping wordt gedaan op tijd van betaling, mits stellende voldoende borge, met vermeerdering van 5 p. °/o voor alle kosten. om onmiddelijk in gebruik te komen met kapitale gebouwenen omtrent 5i> hectaren goede Zaailanden en Weiden, genaamd bet hot ten Berge te Hillegem, (bij Soll6gem.) Zich te bevragen bij den Notaris VAN ASSCHE, Burgstraat 36, Gent. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst-S'haarbeke en Nieuwerkerken. De Notaris iiOONE, te Aalst, zal opeobaarlijk verkoopen, 2 hectaren 38 aren goede Zaailan den, te Aalst-Schaarl^ke, op Siesegemkauter, KroeUiage en Sterreveld, en 12 aren 6U cent. op Siesegemkauter, Nieuwerkerken. ('Ziet plakbrieven). ZITDAGEN Instel, Zaterdag 2 v JOQ. Verblijf, Zalerdüf 9 »884. Ten 3 uren namiddag, te Aalst, Esplanade plein, luj d'heei- Theodore Van der Smissen. Studie van den Notaris EEMAN. Een schoon Renleniershuis, en ook dienstig voor alle bedrijven, geslaan in de Pontstraat, rechtover de Kerk der Paters Jesuieteu, alsnu bewoond door den Eerw. heer Pastor Onghena. Groot gemak van betaling voor den kooper. OPENBARE VERKOjPING van schoone te Moorsel, Holstraat. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Donderdag 7 Februari 1884, om 1 uur nanoen, in het openbaar verkoopen. 1. Namens den heer Frans Borms le Moorsel. 9 koopen schoone Wilgenboomen, waaronder ter dikte van 2 meters, geslaan aan eene partij Land le Moorsel, Holstraat. 2. Namens den heer Joannes De Decker, le Moor sel. 3 schoone Wilgenboomen, waaronder van 1 meter 80 centimeters staande aan de hofstede van voor noemden heer De Decker te Moorsel Holstraat. 3. Namens den heer Benoit Pielers te Moorsel. 10 koopen gavige en hoogstammige Kanadsboo- men, ter dikte ongeveer van 2 meters, gestaan aan eene partij Land te Moorsel, Holstraat. 4. Namens den heer Victor De Hauwere te Moorsel. 12 koopen groote en schoone Kanadaboomcu, ge staan, aan eene partij Land te Moorsel, Holstraat. 5. Namens den hetr Frans De Rop, le Moorsel. Een schoonen Kanadaboom, ter dikte van 2 me ters. 7 koopen schoone Wilgenboomen, gestaan aan eene partij Meersch te Moorsel Tinnenhoek, nabij den Toren. Men zal vergaderen te Moorsel, Holstraat, aan do hofstede van den beer Joannes De *Decker. Verders op gewone voorwaarden en lijd van be taling mits stellende goede en gekende borge. OPENBARE VERKOOPING van eene te Aygern, Eetsvelde. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen open baarlijk verkoopen EENIGE KOOP Eene behuisde Hofstede, met do hoornen er op en aanstaande, geslaan en gelegen te Aygem, op den Grooten Boschkauter of Eetsvelde, bekend bij kadas ter wijk A N° 198b en 201b, groot 7 aren 20 centiaren palende aan de kinderen Meganck, Karei Hendrickx. den heer De Wilde en de straat. In gebruik bij de weduwe van Donatus De Neve. Onmiddelijke ingebruiktreding. ZITDAGEN Instel Maandag 21 Januari IO£). Verblijf Maandag 4 Februari °84, Om 4 uren van den avond, ter herberg gehouden door den beer Van Wezemael, te Meire, Wilgendries (Broek,) nabij den ijzerenweg. VENDITIE VAN EN 10,000 BOONSTAKEN te Aelst, Vaartkaai. Op Dijnsdag 5 Februari, en op Zaterdag 9 Februari 1884, om 1 uur stipt nanoen, door het ambt van den Notaris BRECKPOT te Aelst. van 40 koopen op stam staande Sparren, 10 koopen gekapt liggende Sparren, en 2 5 koopen Sparren Snippet, te Meldert, op Vorstcravaalbosch De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal op MaaDdag 18 Februari 18*4, om 9 uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen Je ten hoofde gemelde voorwerpen. Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst. van Meubels en Lanbbouwersalem, te Nieuwer kerken, Edixvelde, ten steifhuize van Donatus Malthys-D'Hondt,op Maandag 4 Februari 1884, om 1 uur juist namiddag. 9,000 Hopstaken en 2000 Boonstaken, te Aalst, Vaartkaai, op Zaterdag 2 Februari 1884, om i uur namiddag, door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst, Bij uitwinning. OPENBARE VERKOOPING van eene te Lede, aan den Smesweg. De Notaris BRECKPOT, le Aalst, zal krachtens be velschrift, van den heer Voorzitter der Rechtbank van eersten aanleg te Dendermonde, openbaarlijk verkoopen Eene HOFSTEDE met erf en gebouwen, Boomen en Hagen, grootin gronde 48 aren 60 centiaren, te Lede, aan den Smesweg, sectie D N° 757, 752 tot en met 756 en 761a. Bewoond en gebruikt bij de echtgenoten Heyse- Baelens Gebracht op 2725 fr. boven 400 fr. boompriis DERDEN EN LAATSTEN ZITDAG Maandag tl Februari 18x4, om 8 uren namiddag, ter herberg Den Bonten Os bewoond bij Juf vrouw weduwe Joseph Annaert, ie Lede, Briel. Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal open baarlijk verkoopen 1° 12 aren Meersch, le Welle, in de Wel- lemeerschen, sectie A N° 162a. Ingesteld fr. 370,00 2° 24 aren 50 centiaren Bosch, gelegen als- voren, sectie A Ne 187. Ingesteld fr. 360,00 3° En 22 aren 30 centiaren Bosch, gelegen alsvoren, sectie A Ne 190. Ingesteld fr. 150.00 APSOLUUT VFRBLIJF Vrijdag 8,l£n February 1884, om 4 uren namid dag, ter herberg De Sterre bewoond bij d'heer Romain van Limbergben,te Aalst, Graan- merkt.

De Denderbode | 1884 | | pagina 3