Vastenavondzolten. Eugelscheu Biljart, BERICHT. TE KOOP A. Borré-Van Ertvelde. Francois Meert, Dépot \an Poutrelles. BERICHT. OVER BOOMTEELT. TE PACHTEN eene schoone Hofstede, Hofslede, Landen, Meersch en Bosch, Hostede, Land en Meersch Sparren Hoppestaken Te huren of te koop 18,000 HOPPESTAKEN EXTRA GOED HOOI, Venditie, BEHUISDE HOFSTEDE, middels om het woedende vuur tegen te hou. den, waren vruchteloos, en zondag morgend leverden de reusachtige gebouwen en maga zijnen het tooneel der ijselijkste verwoesting op. Niets is gespaard gebleven, en men schat het verlies op 200,000 frank. Te Thielt was de brand gemakkelijk zichtbaar, en men zag overgroote walmen vuur hoog in de lucht opjagen. Over deze vreeslijke bi andramp wordt nog het volgende gemeld Zaterdag avond beleefden wij op ons Harel- beke een vreeslijk tooneel er was brand uit geborsten in de overgroote bloempelderij van deheeren gebroeders Vercruysse. Het was rond 7 uren en hall als de brand uitbarst, veroorzaakt door eenen as die gloei end was gekomen. De werklieden dedenal wal zij konden om den brand teblusschen ;maar vruchteloos; weldra sloegen de vlammen akelig door de vensters der eerste verdiepingen, en verscheidene der arbeiders zijn met groote moeite ontsnapt. Een meestergast was op de derde verdie pingen kon niet bij tijds beneden meer geraken; hij moest van ginder hoog op eene zware wa- geumijtespringen.die door een twinligtalwerk- lieden wijd open wierd gehouden. Ongelukkiglijk lieten eenige werklieden het wagekleed los juist als de man er in neêrviel de ongelukkige rolde op den grond en was erg gekwetstde geneesheer vreest voor inwen dige wonden. Kort na het uitbreken van den brand waren de pompiers van Harelbeke met de spuiten ter plaats maar zij konden er niet meer aan doen als de werklieden met de spuit der fabriek het vuur was te verschrikkelijk. Men deed hulp vragen naar Kortrijk doch ook de pompiers dezer stad konden enkel het vuur beperken en beletten tot andere gebou wen over te slaan. Een der reusachtige gebouwen van de bloempelderij is geheel uitgebrand met alles wat er in was. Het verlies wordt gerekend op 250,000 frank. Alles was tegen brandscha ver zekerd. Do bloempelderij der heeren Vercruysse wierd over ruim 100 jaar door de voorvaders der tegenwoordige eigenaars gesticht. Zij is gelegen boven eenen arm der Leie, tusschen H-ir^'hekeen Cuurne. Deze bloempelderij is alsaan vergroot geworden nu bestond zij uit twee reusachtige gebouwen van 7 verdiepin gen. Over dezen brand schrijft men nog verder in eene bijzondere correspondentie aan het Handelsblad van Antwerpen Volgens ik vernomen heb, moet het vuur ontstaan in dat gedeelte van het gebouw waar het graan gezuiverd wordt, en wel door het heetdraaien van eenen as. Wat u een gedacht kan geven van de snel heid, waarmeê de brand zich uitbreidde, is het gebeurde met den meestergast. Toen deze begreep hetgeen er dreigde, spoedde hij zich naar boven om zijne meesters per telefoon te verwittigen doch toen hij wéér wilde naar beneden gaan, sloegen de vlammen reeds allerwege naar boven. Het was alsdan dat hij, na een kruisleeken gemaakt te hebben, van de vierde verdieping naar beneden sprong en door zijne makkers in het dekkleed van eenen wagen werd opgevangen. Zijn toestand is, heeft men mij gezegd, betrekkelijk voldoende. lk heb dijusdag in overhaasting geschre ven dat de schft 250,000 frank beloopt. Uwe lezers die de fabriek kennen, zullen wel ge zien hebben dat ik 750,000 frank had moeten schrijven, daar de gebouwen alleen te minsten de eerste dezer weerde hadden. Er waren verder in het gebouw 5 a 6 groote scheeps- vrechten beste tarwe en eenige honderden zakken graan aanwezig. Ook de machienen hadden eene overgroote weerde en waren allen vah de beste stelsels. te U een gedacht geven van den brand kan ik zeer moeilijk. Daar de Leie door den aan houdenden regen sterk gezwollen was, scheen de brandende fabriek een brandend eiland, dat hemeloog uil het water opschoot en dat langs alle kanten reusachtige vlammen braak te. Aan den voet van dit eiland kronkelde eene zwarte streep, de steenweg van Harel beke op Cuurne en waarop niemand zich dierf wagen. Aan de overzijde der Leie had men tot op verren afstand alle moeite om de woningen, vlas-en graanbergen, op welke een gloeiende regen neêrviel, te vrijwaren. Dit gelukte dan ook dank aan de pogingen der moedige pom piers van Kortrijk en Harelbeke. De hovenier Louis Simoens, delvende in eenen hovenierhof langs de Gentpoortvesl, te Brugge, heeft een geheel voer beenderen uitgedolven voortkomende van afgemaakte peerden, die daar in den grond geworpen waren. Verder delvende, vond hij muntstuk ken uit de eerste oudheid en beenen van die ren wiens gelijkenis niet meer bestaat. Huiselijk Drama. Men schrijft uit Veurne, 4 februari De gemeente Wulpen, een dorp aan de poorten van Veurne, is zondag 5 februari, het tooneel geweest van een wreed huiselijk drama. Zekere Van Elslander heeft zijne vrouw met een stoofhaak doodgeslagen. Van Elslander, een geringe landbouwer, die reeds over de 60 is, was rond 2 1/2 ure 's na middags uitgegaan met zijne vrouw, die de 40 jaren nog niet bereikt heeft, en had met haar twee of drie herbergen bezocht. Rond 4 ure verliet de vrouw haren man en begaf zich naar Veurne, waar zij een paar holleblokken wilde koopen voor haar kind van twee jaar oud. Men weet niet juist om welk uur zij terugkwam zij was reeds thuis toen de man, rond 9 ure, zich vertoonde. Wat is er dan tusschen de tweeechtgenooten Sebeurd Men weet het niet. Altijd zeker is et dat Van Elslander met een zwaren stoof haak zijne vrouw geweldig geslagen heeft en dat zij weldra bezweken is. Ziende dat zijne vrouw dood was, heeft Van Elslander zijn kind op den arm genomen en zich naar degedarme- rie van Veurne begeven, waar hij op zeer kal- men toon, alsof hij de onschuldigste daad van de wereld begaan had, vertelde dat hij zijne vrouw geslagen had en dat hij haar dood had laten liggen. Men dacht een oogenblik met een zinnelooze te doen te hebben, in plaats van met een moordenaar. Het parket van Veurne heeft zich nog den zelfden nacht ter plaatse van de misdaad bege ven. Van Elslander, om zich te verontschuldi gen, beweert dat zijne vrouw dronken is thuis gekomen, dat hij haar heeft vinden liggen in den stal en dat hij, in gramschap ontstoken haar begon te slaan. Wat het ongelukkig kind betreft, dat zijne moeder verloreu en slechts een misdadigen vader heeft, het is door menschlievende bloed verwanten ter gendarmerie afgehaald, waar het voorloopig verzorgd werd door de vrouw van eenen gendarm. Twee personen, de dochter van een pach ter en zekere P..dienstknecht bij den zelf den pachter, zijn aangehouden in een dorp der omstreken van Veurne, onder beschuldi ging van kindermoord. De betichten hadden het pasgeboren kindje aan de varkens te eten gegeven. De moeder had mits 250 fr. het stil zwijgen van den kleermaker van het dorp afge kocht. Toen deze laatste wilde betaald worden, zond men hern heel eenvoudig wandelen. Van daar kennisgeving aan het parket en aanhou ding der twee ellendelingen, die elkander be schuldigen. Men schrijft uit Hasselt Thans zijn er in onze stad nog 19 stokerijen in werkzaamheidover drie jaar telde men er 22. Er werden verleden jaar op onze weke- lijksche veemarkt 500 ossen, 200 stieren, 300 veerzen en 100 melkgevende koeien minder verkocht dan in 1881. Dank aan ons verlicht ministerie vermindert dus de voornaamste lak onzer nijverheid op gevoelbare wijze. Ons geuzenblad bewierookt eiken zondag de zeven ministers, omdat zij zooveel Igeld besteden aan het onderwijs, dat de menschen moet ge lukkig maken, dat den mensch zal ontsla- ven van allen priesterdwang; dat... dat...» Allons, de gansche bombasterij van de geuzen- opstellers is niet bekwaam om de weldaden van ons ministerie aan den lompen boer en den geleerden burger te doen begrijpen. (Onafhankelijke.) Verschrikkelijke Brand. Maandag is in de gemeente Herstel nabij Luik, een verschrik kelijke brand uitgebersten. Rond 11 ure 30 m. 's avonds, zag men groote vlammen opstijgen uit het dak van de fabriek van M. Noirfalize. Spoedig kwam men langs alle kanten toege* sneld. Overal zocht men naar den nachtwaker doch men kon hem nergens vinden. De pom piers van Herstal zijn ter plaatse der ramp ge komen. Rond 4 ure 's morgends was men het vuur meester. De schade is zeer aanzienlijk. Het vuur is ontstaan in in een klein huisje in gebruik door den genaamden Cabolet, ma chinist en nachtwaker van de fabriek. Men veronderstelt dat Cabolet onvrijwillig hel vuur zal aaugesteken hebben. Hij is ook het eerste slachtoffer zijner onvoorzichtigheid. Dijusdag morgend heeft men eenige overblijfsels van zijn verkoold lijk gevonden. Een meisje van 20 jaar, wonende te Neuville-au-Bois, is zondag, te midden van den dag, het slachtoffer geweest van een laffen aanval. Op het oogenblik dat zij door een bosch ging, werd zij door zekeren B... aangerand en bij middel van stokslagen bijna vermoord; vervolgens heeft hij haar bij de keel gegrepen en haar geldbeugel afgenomen. B is aange houden hij had nog een geladen revolver bij zich. Ziehier een voorbeeld dat navolging ver dient Verleden vrijdag morgend, rond 10 ure, kwam een zeer goed gekleed persoon Lij den vrijen onderwijzer van Bury (Henegauw) hel was dc offiicieele insprekleur, afgeveerdigd door de bestendige deputatie om de katholieke scholen te bezoeken. Heel beleelfd kwam hij in de kamer van den onderwijzer, die hem ver zocht een oogenblik te wachten. Deze keerde spoedig terug, vergezeld van den heer pastoor, bijzondere bestuurder der scholen. Na de ge bruikelijke groetenissen Mijnheer de pastoor, ik ben de insprek- teur, gelast door de bestendige deputatie, uwe scholen te bezoeken- Zeer wel, mijnheer, wij gaan u voldoen gelief ons te volgen. Men gaat uit. Welk slecht weêr, mijnheer de inspek- teur. Oh mijnheer pastoor zeer slecht, af schuwelijk Men komt aan de poort van de school. Hier is het, mijnheer de inspektuer, geliief binnen te treden. Hij trad binnen en bleef van verwondering als aan den grond genageld staan. Al de ban ken waren ledig, totaal ledig Daar stond hu de inspekteur Mijnheer de onderwijzer, waar zijn uwe leerlingen Ik heb ze allen verlof gegeven, mijnheer. Ik heb eventwel het recht de klas bij te wonen en ondervragingen te doen. - Dit recht hebt gij niet, mijnheer. - Welnu, gij zult af te rekenen hebben met de bestendige deputatie. Het is goed, mijnheer. De inspecteur deed woedend zijnen paraplu open en maakte eene leste buiging Goeden dag, mijnheeren Goeden dag, mijnheer. (Union de Charleroi.) Verleden zaterdag werd te Gosselies, te midden van een grooten toeloop van volk, oen der eerstr slachtoffers van de ftnancieele ramp de failliet van Ghislain Cahn begraven. Eene brave huismoeder, Marie Chaudron,echt- geuoole Hocquet, vernemende dat zij de ge spaarde 1600 fr. verloor, werd zoodanig ge troffen dat zij zich moest te bed begeven. Twee dagen nadien was zij een lijk. Donder dag is zij overleden. Zaterdag avond heeft te Tergnies (Far- ciennes) in de zonderlingste omstandigheden, eene instorting plaats gehad. De lichtontsle- ker van het gehucht, terugkomende van de ronde die hij met zijn zoon gedaan had, be merkte met de grootste verwondering dat de grond zijner woning ingestort was tafels, stoelen, kassen, sloof, enz., alles was verdwe nen op de plaats, waar eenige uren te voren geheel de familie nog gezeten had, was er slechts eene groote opening. Gelukkig dat nie mand zich op dit oogenblik ter plaatse be vond, De schade is aanzienlijk. De opening is zeer diep men hoort het water loopen, Eene droevige gebeurtenis heeft donder dag nacht in de koolmijn van Porte-Faille, te Montigny-le-Tilleul plaats gehad. Tengevolge van het springen eener mijn, is het grauwvuur uitgebersten waardoor twee personen gedood werden. Een derde werkman heeft zich gered, dank aan de tegenwoordigheid van geest, die hij had zich op het oogenblik der ontploffing ten gronde te laten vallen. De lucht was zeer goed en er was geen grauwvuur voQr men het vuur aan de mijn stak. FRANKRIJK* Hel schijnt dat de gemeenteraad der stad Marseille niet te best op zijn gemak is. Inder daad twee zijner leden zouden wegens aftrug- gelarij, voor de rechtbank van eersten aanleg gedaagd zij. De pa'ijzer-Pa/rie die hel boven staande nieuwske meêdeplt, voegt er Lij dat de afgeveerdigden van Marseille pugingen aanwen den, opdat de zaak geen gevolg zou hebben. Wanneer zullen wij bedelaars hebben die in open rijtuig uitgaanv vraagt een parijzer blad Inderdaad, er wei d dijosdag te Parijs van niets anders gesproken dan van eenen bedelaar die op de boulevards zijne hand tot de voorbij gangers uitstak en een aalmo's vroeg van op een dood inager afgesloofd peerd. De man was min of meer Tam en zegde het peerd in leen te hebben van eenen vriend. Men voegt er bij dat het sous regende in den hoed van den armen ruiter. Men ziet het, reeds te peerde. Water in den wijn. De parijzer wijn kooplieden, een soort van herbergiers die wijn over den toog schinken, hebben dezer dagen eene groote meeting gehouden in den Cirque d'hiver. Zij waren omtrent 1000 in getal, op de 30,000 welke Parijs beval. De vergadering was voorgezeten door M. Spulle«\ en haar doel te prolesteeren tegen: 1° De wetten van 1851/1855, waarbij de kooplieden die water in hunnen wijn mengen, gelijk gesteld werden met die welke er vergif of voor de gezondheid nadeelige stof fen in doen 2° De verplichting om wijn te verkoopen die ten minste 12 graden weegt, en eindelijk om de toepasssing Ie eischen eener pa tent op den geheimen wijnhandel. Wat echter de vergadering het meest bezig hield, was het eerste punt. Wat, eene wet toe passen, die verbiedt water te verkoopen in plaats van wijn, 't is ongehoord in onze eeuw vau vrij handel Een wijnkoopman riep uit dat die wetten bar- baarsch, onrechtveerdig zijn. Een andere riep uil Men beschuldigt ons van vervalsching wanneer de kooper zelf onze medeplichtige is, Inderdaad, hij dwingt ons on zen wijn legen 70 centiemen te verkoopen, wan neer hij weet dat hij ons 75 centiemen inkost Om dien toer te kunnen doen, moeten wij de koopwaar doopen Een advokuat, de gepatenteerde verdediger der wijnkooplieden, vroeg Water in den wijn, is dat eene vervalsching eu hij ant woordde a Neen Verder zegde hij aan de herbergiers dut zij meester zijn van den toestand, dat niemand zon der hen in de Kamer of in den Senaat kan ko men, en zette de aanhoorders aan niet meer te stemmen dan voor manneu, die zonden beloofd hebben de eischen der wijokooplieden in te wil ligen. Na eene redevoering van M, Spulier en van ciloyen Tony Révillon, ging de vergaderind uil een zonder een besluit genomen te hebben. DUITSCHLAND. Dijnsdag heeft hel pruisische Huis van Afge veerdigden zich bezig gehouden met ue kwestie van het hooger onderwijs voor meisjes. De afgeveerdigde M. Aug. Reichensperger. van het centrum, drukte terzelfder tijd den wensch uil dat de verbannen. Liefdezusters, die zich aan dat onderwijs toewijdden, zouden terugge roepen worden. <i De verbanning der Zusters, zegde hij, was niet alleen schreeuwend onrechtveerdig, maar ook kostbaar en in hare gevolgen, vooral voor de opvoeding der meisjes, zeer noodlottig. Zoo dra de Zusters over de grenzen waren, moesten in talrijke gemeenten alle krachten ingespannen worden om zoo goed mogelijk in hare vervan ging te voorzien. Maar dat kostte zware en steeds ontoereikende offers. Maar al die finan cieele bezwaren, hoe drukkend ook, zijn toch slechts eene bijzaak. Veel erger is de gewetens dwang, de ouders aangedaan, die hunne doch ters niet naar hel buitenland konden zenden en ze dus moesten toevertrouwen aan de onzijdige of grootendeels ongodsdienstige staatsscholen. RUSLAND. Aanslag op den Keizer. - Dezer dagen heeft in hel paleis Anitschoff te St- Petersburg, eene nieuwe poging plaats gehad om bel paleis te doen springen. Een rijtuig met eetwaren geladen voor de keizerlijke keuken, kwam voor de poort van hel paleis post vatten. De koopman en de voerman waren gekend men liet ze dus vrij binnenko men. Zij werden met hunne koopwaar op de binnenplaats geleid. Hier lieten zij het rijtuig en begaven zich bij de bestuurders der keizer lijke keuken, ten einde er te onderhandelen met de bedienden, gelast hunne waar in ontvangst te nemen. Een bediende die over de binnenplaats stapte, zag eensklaps een weinig rook uit het rijtuig komen. Hij naderde en bemerkte weldra eene brandende lont. welke hij spoedig uitdoofde. Dan werd het rijtuig onderzocht en men zag dat er ongeveer een pud (38 pond) dynamiet in ver borgen was, hel alles in gemeenschap met de lont. De voerman en de koopman werden aange houden, maar zij zweeren bij hoog en bij leeg, niets van het dynamiet geweten te hebben. Hel onderzoek wordt ieverig voortgezet. De czaar heeft bevolen dezen nieuwen aanslag geheim te houden. Vele hooggeplaatste personagien hebben an dermaal verwittingen ontvangen. Ziehier de prijzen van het vee, op de mark woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 4 Stieren, 0 85 tot 0 00 31 Ossen, 0 94 1 04 25 Koeien, 0 80 0 90 178 Kalveren, 1 05 1 20 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1106 stuks vee te-koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.84 lot 1.08; stieren, 0.68 tot 0.90; koeien en veerzen, fr. 0.68 tot 0.90 wonden en ettergezwellen en wel voornamelijk wanneer zij uit onvoorzigligheie voortkomen en on geneeslijk schijnen. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 8 Vrouwel. 6 i HUWELIJKEN. P. 1).! Valck, olieslagersgast te Hofstade, met M. Van Nuffel, herbergierster. OVERLIJD ENS. L Brulin, wed. Coen, b. 72 jaren, overleden te Lede. - R Verstraelen, vr. Van Mol, z b. 60 j Mijlbeke. F. De Coninck, vr. De Biuyn. landb. 82 j. Mijlbeke. J. Buekens, landb. 63 j. Sint Job. C Pilate, z. b.59 j. Molendriesch K. Sehcllinek, twijndersg 14 j. Mijlbeke. 6 kinderen onder de 7 jaren. Aelsi, 9 Februari. Per 1 heet. 32 lit. 50 cent. Tarwe. fr. 22-00 24-00 Mastelnin 20-00 22 00 Rogge 15-50 16-50 Geersi. 00 -00 00-00 Haver. per 100 kil. 17-00 18-00 Spelt 00—00 00—00 Koolzaad per 1C0 kil'. 00-00 00-00 Lynzaad 00-00 00 00 Koolzaadolie 00—00 00 - 00 Lijnzaadolie, 00-00 00-00 Koolzaadkoekon. id. Oo-OO 00 - 00 Lijnkoeken, 00-00 00 - 00 *ardap. (roode de. lOo kil'. 5 -50 6 00 Aardap. (geele) Nieuwe 110—00 00- 00 Botei, de 3 kilogram w 7-27 8-75 Eijers, de 25. 2-09 2-36 Vlas per 3 kilos. 3—20 4-90 Viggenen, per stuk, soort 27 50 '20-50 1883, ter markt gebracht en verkocht Ir. 125.00 tot 150.00 de 50 kilos. POPERINGHE, 8 Februari. Hoppe 1883. Stad.. Fr. 130 —00 000—00 Gemeenten 000 00 00000 ANTWERPEN, 8 febr De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2,80 fr. 2.A0. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1.30 a 1,60 zwaar gewicht fr. 0,00 0,00 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6.00 lol 6.50; polderper 100 kilos fr. 8.00 9.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,50 a 2,75 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in he Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 20—00 a 22—00 Rogge, 16-00 00—00 Wintergeerst, 20—50 21—25 Zomergeerst, 0000 0000 Haver, 18—0n 18-50 Boekweit, 00—00 00—00 Boonen, 2100 00 —00 Bitlerpeën, 20-00 00—00 Koninklijke Artillerie. Zalf en Pillen van Hol- LOWay's - Een sergeant der Koninklijke Artillerie schrijft, onder dagteekening vaq 12 December 1872. van Poonamatee. Residentschap Madrasdat zijn reg- terbeen, van de knie af tot aan kuit toe, de zetel was van ziekte en bederf, dat hij zich, sedert een jaar in hei hospitaal bevond, zonder eenige beterschap van zijne pijnen te ondervinden en dal hij, niet meer we tende wat aan te vangen, besloot eene proeve te nomen met de beroemde Pi(len en Zalf van Holloway. Deze geneesmiddelen verlichten terstond de pijn die hij leed, zij verdreven de kwade sappen uit 't been, genazen de kwaal, die ongeneeslijk scheen, en her stelden hem volkomen van zijne ziekte. Wij bevelen, j in 't bijzonder, den soldaten eü zeelieden aan, hun pe toevlugt te nemen tot die uitmuntende gemiddel- en voor de genezing van verouderde wonden, open Burgèrlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 1 tot den 7 Febr. 1884. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 1 Vrouwelijk 2 HUWELIJKEN. E. Braekmans, 32 j. twijnder, met R. De Prcz, 28 handschoenm. B. Van Laeren, 31 j. twijnder, met V. Dcbbaut, 30 j. handschoenm. D. Van Opdenbosch, 28 j. broodbakker, met F. De Deyn, 26 gedipl. vroedvrouw. OVERLIJDENS. F. Bogaert, 41 j. schoenm. ongehuwd, Hospitaal. 1 kind onder de 7 jaren. HOPHANDEL. Heden wierden er 7 zakken hop gewas van Gecne gemaskerde personen, zullen gedurende de aanslaande Vastenavondagen toegelaten worden ter eslaminet (SI-Rochus) bij den heer Desiré Raspoet- De Longé, aan de Hoofdkerk, te Aelst. Buitengewone tweede luisterrijke Prijskamp op den gegeven bij Victor Van den Eynde, in den Biënkorf,» nabij de Groote Kerk, naar 3 schoone Penduls (regu lateurs) waarvan eene gratis vooruit voor opperprijs ter waarde van 42 francs. Ondorprijzen zullen er gegeven worden namate er mededingers zullen opkomen. De inschijvingslijst berust ter herberg hierboven genoemd. Alle de heeren liefhebbers worden aangenomen mits een frank inleg te betalen. Tp Li-kfin b'j Theodoor Keppens in hel *C tlUUJJ Spiegelhuis, Molenstraat te Aalst, allerschoonste Canarivogels .goede zangers aan gematigde prijzen. Eene Machien Locomobilie (kracht 4 paarden), 5 vlasmolens met braekelmachien en andere toebehoorten al nieuw en gewaarborgd van goed te werken ook eene schoone nieuwe Lindezaag waar men alle boomen ook alle soorten van hout kan mede zagen voor timmermans en schrijnwerkers. patissier, glacier breveté. Rue longue de Sel, n° 31, A lost. a l'horineur d'informer sa nombreuse clièntelle qu'il vienl d'ajouter h son magasin de patisseriesun depot de commeslibles el une spécialité de biscottes Wafe- laer, blanches et brunes. komt te vestigen als barbier en haarsnijder op de Houtmerkt N-29. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder. E. De Coen-Mayersoen, Lange-Zoulslraat, Aelst. TE KOOP een Bierkarre op ressorts, D. VAN GEERT en SEPS, te Aalst, op de Vaarten bij de Varkensmarkt, hebben d'eer het geëerd pu bliek kenbaar te maken dal hunne magazijnen gesta dig voorzien zijn van eene groote hoeveelheid iniandsche en buitenlandsche Houtwaren van alle diktens, breeden en lengiens; verscbillige soorten van geschaafde en geklikte planeher planken pannelatten gezaagde en gekloofde plafondlatlen. Door eene spoedige bediening, hunnen rechten handel en de laagheid hunner prijzen verhopen zij hunne talrijke kalanten te zien aangroeien. Wijnen en Sterke Dranken, alsook alle soorten van Zaden, dienstigvoorden landbouw, als Riga, Tonne, Zak- en Klaverzaad, enz Alles eerste kwaliteit. Fr. D'HONDT. te Erondegem aan de Kerk, in'thuis van wijlen M. den Sekrelaris Schockaert. Gewaarborgde koopwaren en zeer voordeelige prijzen. STAD AELST. Openbare Leergang Hei College van Burgemeester en Schepenen Gezien hol Ministerieel besluit van den 15 Februari 18»2, openbare Conferenliën op de Fruitboomteelt in deze stad inrichtende; Gezien de beraadslaging des gemeenleraads van den 1t Maart 1882; Brengt ter kenis van bet publiek, dat er op de hiernagemelde dagen, in den hof van hel Stadhuis, alhier, openbare lessen van boomteelt, kosteloos, zullen gegeven worden, onder het bestuur van de Maatschappij De Vereenigde Landbouwers door den heer Fr. BURVENICII, leeraar bij de Hofbouw-School van den Staal, te welen 17 Februari 1884. 27 April 1884. 2 Maart j 25 Mei 23 15 Juni 14 April 13 Juli Telkens van 10 tot 11 uren voormiddag. Zijn lot deze Conferenliën kosteloos toegelaten al de personen die tot dies voorafgaandelijk de aan vraag aan het Gemeente Bestuur zullen gedaan heb ben. Gedaan den 30 October 1883. De Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris, V. VAN WAMBEKE. J. VERLEYSEN. om onmiddelijk in gebruik te komen met kapitale gebouwenen omtrent 50 hectaren goede Zaailandenen Weiden, genaamd het hof ten Berge te Hillegem, (bij Sollegcm.) Zich te bevragen bij den Notari3 VAN ASSCHE Burgstraat 36, Gent. OPENBARE HERVERPACHTING van eene te Aaist-Mijlbeke en Erembodegem, alle behoorende aan de Si. Marlenskerk van Aalst, Door 't ambt van den Notaris VERBRUGGHEN te Aalst, op Dijnsdag 12 Februari 1884, om 1 uur nanoen, ter Estaminet DEN BIEKORF, bij Victor Van den Eynde, te Aalst, aan de St. Martens kerk. Men ziet de plakbrieven voor de beschrijving der te verpachten goederen. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde te Nieuwerkerken. De Notaris BOONE, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Eene behuisde HOFSTEDE, met stallingen, schuur, hopenast, en circa een hectaar 20 aren boomgaard, boplochting, land en raeerscli, te Nieuwerkerken. wijk Driesch. Verdeeld in 4 koopen. (Ziel plakbrieven.) In gebruik bij Adolf Van Wezenraaal en The- resia De Saedeleer. ZITDAGEN Instel Maandag 25 Kebruarij .qo. Verblijf 3 Meert Om 2 uren, te Nieuwerkerken. Edixvelde, bij Candle Van Wezemael. VENDITIE van 6000 Houtenblokken, Brandhout, en Loof. te Erembodegem. De notaris De SMET te Erembodegem, zal op Woensdag 13 Februari 1884, om I uur nanoen open baarlijk verkoopen 1. 6O0O Sparren hopstaken aan de Denderbrug en eenige koopen Brandhout aan het Gemeentehuis. 2. Namens de Weduwe P. Cardon 1 Olm. 5 Canadas en i Kerselaar liggende in blok ken gekapt nabij het dorp iu de Kerkstraat. 3. Namens kinderen Callebaut 4 koopen Loof aan de hofstede van de kinderen Sleenhoul in de Burglsiraal. 4. Namens Louis Guldemont 3 koopen loof aan het hof van de Weduwe Welle- kens in de Keppeslraat. Studie van den Notaris EEMAN. Een schoon Renleniershuis, en ook dienstig voor alle bedrijven, geslaan in de Pontstraat, rechtover de Kerk der Paters Jesuieten, alsnu bewoond door den Eervv. heer Pastor Onghena. Groot gemak van betaling voor den kooper. VENDITIE VAN te Aelst, Vaartkaai. Op Dijnsdag 12 Februari, en op Zaterdag 16 Februari 1884, om 1 uur stipt nanoen, door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aelst. EENE GROOTE HOEVEELHEID te koop tegen 55 centiemen den bussel, zich te bevragen bij Mm» W* Moyersoen-Van den Rende te Aalst, Statiestraat. van 40 koopen op stam slaande Sparren, 10 koopen gekapt liggende Sparren, en 25 koopen Sparren, Snippel, te Meldert, op Vorstcravaalbosch. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal op Maandag 18 Februari 18*4, om 9 uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen de ten hoofde gemelde voorwerpen. Bij uitwinning. OPENBARE VERKOOPING van eene te Lede, aan den Smesweg. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal krachtens be velschrift, van den beer Voorzitter der Rechtbank van eersten aanleg te Dendermonde, openbaarlijk verkoopen Eene HOFSTEDE met erf en gebouwen, Boomen en Hagen, groot in gronde 48 aren 60 centiaren, te Lede, aan den Smesweg, sectie D N* 757, 752 tot en met 756 en 761a. Bowoond en gebruikt bij de echtgenoten Heyse- Baetens. Gebracht op 2725 fr. boven 400 fr. boomprijs. DERDEN EN LAATSTCN ZITDAG Maandag II Februari 1884, om 3 uren namiddag, ter herberg Den Bonten Os bewoond bij Juf vrouw weduwe Joseph Annaert, te Lede, Briel.

De Denderbode | 1884 | | pagina 3