Vastenavondzotten. GROOT BAL BERICHT. Engelschen Biljart, TE KOOP A. Borré-Van Ertvelde. Dépot van Poutrelles. BERICHT-"" EXTRA COED 35001, OVER BOOMTEELT. VAN EIKEN BOOM EN schoone HOPPESTAKEN sparren HOP PEST A KEN, Zaailanden te Haallert, Hofstede. Zaailanden en Meersdien, Te huren of te koop ZAAILANDEN, HUlSMIillltELS, têTpaghten eene schoone Hofstede, Hostede, Land en Meersch BEHUISDE 5IÖFSTEOE Hollandsche Hoppestaken Venditie, binnen brengt van Maria van Burgondië, zoo zal insgelijks de kostelijke kroon de relikwie- kas van Karei de Goede, bij de Bruggelingen den naam vereeuwigen van onze tegenwoor dige vorstin. De kroon zal gemaakt worden volgens de teekening van M. Bethune, van Gent. Men leest in de Voix du Luxembourg Eenige priesters der dekenij St-Hubert, bevon den zich dezer dagen in konferencie vereenigd in de pastorij van Hartival. Men sprak over catechismus, theologie, enz., terwijl de libe ralen, in een herberg recht over de deur ins gelijks vergaderd waren. Er werd daar dapper gedronken weldra werden dan ook de hoof den warm. Men had eerst gesproken van eene jacht ongelukkiglijk kwam men spoedig op politiek terrein en men begon te schreeuwen d bas la calotte Eindelijk begaf meg zich gelijk naar de pastorij. De ruilen werden verbrijzeld en de deuren met de kolven der geweeren ingeslagen. De priesters, die zich bedreigd za gen, oordeelden het geraadzaam de vlucht te nemen langs het venster dat uitzicht geeft op den hof. Het gerecht heeft de zaak in handen Hoe aantrekkelijk het voorbeeld is voor kinderen Deze week was te Eekloo een werk man bezig met eene gloeiende breinaald de oogen uit te steken van een vinkje een on- menschelijk en strafbaar werk. Dit bemerkte zijn kind en vroeg hem waarom hij dat deed. Om het vogeltje te doen zingen zegde hij. Niet zoohaast was de man afwezig, of het kind nam de breinaald, d$ed ze gloeien in de kachel en wilde daarmee de oogen gaan uit steken van zijn zusterke, dat in het wiegje te slapen lag. Gelukkig dat de vader er in tijds lusschen kwam, of er had een wreed ongeluk plaats ge had. 't Was om zijn zusterke te doen zingen, zegde het kind, dat het haar de oogjes wilde uitsteken, zooals vader gedaan had aan het vinkje De dagbladen van luik melden dat de werkstaking,die onder de werklieden der kool mijnen van Seraing uitgebersten was geëindigd is zonder dat de orde gestoord werd. Verleden zaterdag avond is te Doornik een verschrikkelijk ongeluk gebeurd. Vrouw Pottier had door onachtzaamheid hare lamp omgeworpen ongelukkiglijk ontplofte de pe- trool. In een oogenblik was de vrouw met vlammen omringd. Eer men er in gelukt was harr brandenden kleêren uil te dooven, had het slachtoffer reeds de verschrikkelijkste brandwonden bekomen. In een deernisweer- digen toestand heeft men de ongelukkige naar het gasthuis gevoerd, haar toestand was zeer erg. Nieuwe verdwijning. Een vrijwilliger van het 12e linie-regiment in garnizoen te Namen, genaamd Joseph Halleux en geboren te Antwerpen, heeft den 18 januari 1884, het leger verlaten. De 19 januari zond hij aan zijne zuster, Mej. Eugenie, wonende in de Ketsstraat, te Ant werpen, een klein reiszakske, bevallende eenige kleedingstukken en een hrielvan aanbe veling voor den kolonel, wiens sekretaris hij is sedert vier jaar. Mej. Halleux dacht dat haar broeder ging komen en eenigen tijd bij haar blijven zou, tot hij eene bediening gevonden had. Doch sedert het zenden van het reiszakje, ontving zij geene nieuwstijdingen meer. Zij schreef hem, doch de brief kwam terug met het bericht dat Joseph Halleux, sedert eenige dagen, naar Antwerpen vertrokken was. De angst van Mej. Halleux is groot. De universiteit van Edimburg zal binnen kort, door schitterende feesten den 500° ver jaardag vieren van hare stichting. Ter dezer gelegenheid heeft zij slechts uilaoodigingen gezonden aan de belangrijkste universiteiten. Onder deze bevindt zich ook de Alma Mater van Leuven, en het is de professor M. Van Beneden, die door Mgr. de rector aangeduid is om de catholieke Universiteit van Leuven op de feesten van Edimburg, te vertegenwoor digen. HOLLAND. Hel Dagblad van Zuid-Holland meldt dat eenige familiën in Nederland door spekuleeren in amerikaansche spoorwegen, in slechts weini ge dagen, een kapitaal verloren van ruim een half millioen gulden. Een gepensioneerd officier, weduwenaar, moet het geheele vermogen zijuer kinderen groot drie ton verspeeld hebben. Maandag middag zijn verscheidene offi ciers van het belgisch leger te 's Gravenhage aangekomen, ter bijwoning van het gedenkfeest dat het 3° regiment huzaren geeft, ter gelegen heid van den 80n verjaardag zijner inrichting. De officiers werden aan de statie van den hol - landschen spoorweg ontvangen door den bel- gischen gezant baron d'Anethan en den gezant- schap-sekretaris, alsook door een aantal hoofd officiers van het huzarenkorps. In open rijtuigen werden zij naar het hotel van den belgischen gezant geleid. Zij hebben hun intrek geDomen in het Hólel des lndes. Het feest heeft gisteren met groote plechtigheid plaats gehad. De Courrier de la Meuse maakt eenige bijzonderheden bekend omtrent de wijze, waar op Mgr Brinkmaan, de afgezette, bisschop van Munster, in zijn balingsoord geleefd heeft. Het oord zijner verbanning, zooals het heette gedurende de leste jaren bij de dagteeke- ning van zijne herderlijke brieven, was geen an der dan het limbursche gehucht Straebeek (gemeente Houthem), gelegen op ongeveer tien minuten afstand van de statie Valkenburg. De Bisschop had er een groot huis betrokken, het welk voeger werd bewoond door wijlen de.i no taris Schoenmakers. Met de uiterste zorg werd gedurende de vier jaren, welke hij d&ar heeft doorgebracht, het incognito in acht genomen. In de oogen der ge heele omgeving was de grijze bewoner een duitsch koopman, Berger geheelen, die zóó verhaalde men slechte zaken gemaakt had en zich nu met het overschot van zijn fortuin naar het stille Straebeek had teruggetroken. Nu en dan echter, wanneer hem door iemand een gesprek gevraagd was, begaf de bisschop zich daartoe naar Maastricht, naar Simpelveld. In de kerk was de stille, ingetogen man, in wien niemand een priester, veel minder een bis schop vermoede, de stichting der ganscbe ge meente. Voor den bisschop zag men hem dik wijls lusschen de gewone geloovigen, in alle nederigheid zijne beurt afwachten. Het eenige, waardoor Mgr Brinkmann, de geruïneerde koopman, naar men meende, eenig opzien baarde, wasziju buitengewone milddadig heid jegens de armen. Dit kleuzenaarsleven werd gedeeld dooi' zijne zuster, een knecht en een bedaagde dienstmeid, die reeds te Munster in het bisschoppelijk pa leis gediend had. Woensdag avond heeft Mgr Brinkmann,zonder dat iemand bij hel vertrek aanwezig was, zich op weg begeven naar zijn bisdom. Eerst toen de woning verlaten was, vernomen de bewoners van Straebeek, wie zoo'geruimen lijd als onbe kende onder ben verbleven bad. Volgens hel Dagblad, zijn dezer dagen 200 ion haring uil Frankrijk te Schefeningen aangevoerd en publiek verkocht. Dat zal toch wel den eersten keer zijn, dat Frankrijk optrad als haringleverancier van 't vaderland van W.I- lem Beukels. Een woedene Peerd. W ie met peerden omgaat, zegt het spreekwoord, gaal met zijn vijand om- De waarheid hiervan ondervond een landbouwer te Cuyck. Toen hij dezer dagen met zijn onwilig peerd naar het veld ging en het voor den ploeg wilde spannen, werdjhet dier woedend, greep zijnen meester bij den arm en rende er meé den akker over. Wel liet het hem een oogen blik los, doch om met verdubbelde woede op hem neêr te vallen. Met de knieen op zijn slachtffor, beet en knauwde het diens arm, dat de ongelukkige schreeuwde van pijn. Tot driemaal toe herhaal de het beest, dat wel een leeuw geleek, dat ake lige tooneel. Eerst bij de nadering van den knecht, die als verstomd van schrik, eerst dal drama had gezien liet het razende dier, door een zwaren slag aan den kop toegebracht, zijnen meester los, wiens arm teneraual verbrijzeld was. De beenders wa ren als 't ware in stukken geknauwd, de pezen verscheurd. Tegen den avond moest den onge- lukige de arm worden afgezet. De wildheid van hezelfde peerd laat ons er bij zeggen dat het een hengst is was voor eenige jaren ook oorzaak dat de knecht, door lusschen de kar te geraken, zijn arm verloor. Hollowav's Pillen.Vuile Tong. Bedorven Adem. Geen persoonlijk lichaamsgebrek kan lastiger zijn, dan die akelige aandoeningen, die spoedig verdre ven worden door de Holloway PillenHare wonder bare, zuiverende eigenschappen zullen al rasch de slechte spijsvertering herstellen en al die ongena- me teekonen verdrijven. Wanneer het gestel ver zwakt is door het nadeelig klimaat, door uilspattin gen of elke andere oorzaak, zal eene regelmatige behandeling met die Pillen eene Volkomen veran dering van het gansche gestel te weeg brengen en aan den lijder de kracht en de gezondheid weder geven, welke hij voor altijd verloren waande, daar hij er een zoo langen tijd verstoken van was geweest Na van lijd tol lijd eenige dosissen van die Pillen te recht hooggeschatte Pillen worden aanbevolen aan degenen, de zich, wat men noemt slecht op hun gemak gevoelen, met het meeste recht kunnen zeg gen dat zij nauwelijks den oorsprong of den zetel hunner koortsachtige aandoeningen kunnen herken nen Ziehier de prijzen van het vee, op de mark woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 3 Stieren, 0 83 tot 0 00 10 Ossen, 0 90 1 01 5 Koeien, 0 80 0 90 172 Kalveren, 1 05 1 18 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1259 stuks vee te koop gesteld. Dö»besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.84 tot 1.04; stieren, 0.65 tot 0.85; koeien en veerzeu, fr. 0.65 tot 0.85 Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 3 Vrouwel. 9 HUWELIJKEN. P. Wellekens dagl. met M. Van den Bossche dienslm. O VERLIJ DENS. S De Saedeleer man DeBrauw, laodb, GHj.Schaarb. V. Van de Steen landb, 67 j. Mijlb. J Van Sleenkiste z. b. vr. G. De Wolf, 48 j. overl. te Loke ren.'—M. Eenians wed, Ghysbrecht, z. b. 85 j Leopoldstr. M Scheerliuck, z. b. 32 j Mijlb.— R. Speeckaert 10 j. Korte-Zoutslraat. N. Ghee- raerdts vr. De Schaepdryver, bez. 32 j. Keizerlijke- •laats. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 8 lolden 14 Febr. 1884. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 3 Vrouwelijk 3 HUWELIJKEN. P J. De Paepe 24 j. twijnder, met M. C Van Lon- dersele 24 j. handschoenmaakster. 0VERL1JDENS. P. G. Van Den Bosch 24 j. bijzondcren engebuwd Statiestraat. Aelst, 16 Februari. Per 1 heet. 32 lil. 50 cent. Tarwefr- 22 00 a 24—00 Mastelbin 2ü—00 22—00 Rogge»15-50 16-50 Geersi. 00 —00 Oo-OO Haver. per 100 kil. 17—00 19—00 Spelt 00—00 oO-Oü Koolzaad per 1(0 kil. 00 -00 00—00 Lynzaad 0000 00—00 Koolzaadolie 0000 00 - 00 Lijnzaadolie, 00—00 00—00 Koolzaadkoeken. id. 00—00 00 - 00 Lijnkoeken, 00- 00 00 - 00 4ardap. (roode dr. 100 kil. 5 50 6 00 Aardap. (geelej Nieuwe 00—00 00- 00 Boter, de 3 kilogram. 7—45 9—45 Eijers, dc 25. 2-00 2-18 Vlas per 3 kilos. 3—40 4 -80 Viggenen, per stuk, 1* soort 27 50 2e 20— 50 HOPHANDEL. Heden wierden er 10 zakken hop gewas 1883, van gemeene kwaliteit ter markt ge bracht en verkocht van lr. 115.011 tot 120.00 de 50 kilos. POPERINGHE, 15 Februari. Hoppe 1883. Stad.. Fr. 120 —00 000—00 Gemeenten 000 —00 000—00 ANTWERPEN, 15 febr De kuipboler werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 275, fr. 2.85. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1.30 a 1,50 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,1)0 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6,00 toll.00; polderper 100 kilos fr. 8.00 9.00. De cicrs betaalde men per 25 stuks fr. 2,25 a 2,50 Ziehier de prijzen ier granen op de merkt in he Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil fr. 20—00 a 22—00 Rogge, 18- 50 00—00 Winlergeerst, 20—50 21—25 Zomergeerst, 00—00 00—00 Haver, 18-Ou 18 - 50 Boekweit, Oü— Q0 00—00 Boonen, 21—00 00,-00 Bilterpeën, 20—0(1 00—00 Gecnc gemaskerde personen, zullen gedurende de aanstaande Vastenavondagen toegelaten worden ter cstaminel (Si-Rochus) bij den heer Desiré Raspoel De Longé, aan de Hoofdkerk, te Aelst. Stad Aalst. Vastenavond 1884 gemaskerd en ongemaskerd, op Zondag 2d Februari om 8 ure s' avonds ter Est-iminei. bij da weduwi Lenssens op de zaad. Inkomprijs, 35 cent. per Cavalier. jVk Hair*»n '-on schoon en gcriefelijt i c 'K il, ,luiSj |M Je vooruitgang straal frue du Progrès) ualdj de Siati* van valsi. Zich te bevragen bij Mijnheel l'r Uuruy brouw u op den Dam Wijnen en Sterke Dranken, alsook alle soorten van Zaden, dienstigvoorden landbouw, als Riga, Tonne, Zak-en Klaverzaad, enz Alles eerste kwaliteit. Fr. D'HONDT. te Erondegem aan dc Kerk,in Thuis van wijlen M. den Sekretaris Schockaerl. Gewaarborgde koopwaren en zeer voordeelige prijzen. Buitengewone tweede luisterrijke Prijskamp op den gegeven bij Victor Van den Eynde, in den Bicnkorf nabij de Groote Kerk, naar 3 sclioone Penduls (regu lateurs) waarvan eene gratis vooruit voor opperprijs ter waarde van 42 francs Onderprijzen zullen er gegeven worden namale er mededingers zullen opkomen. De inschijvingslijst berust ter herberg hierboven genoemd. Alle de heeren liefhebbers worden aangenomen mits een frank inleg te betalen. Tp Lnnn hij Theodoor Keppens in hel C7 RDU|J Spiegelbuis, Molenstraat te Aalst, allerschoonste Canarivogels goede zangers aan gematigde prijzen. Eene Machien Locomobilie (kracht 4 paarden), 5 vlasmolens met braekelmachien en andere loebelioorten al nieuw en gewaarborgd van goed te werken ook eene schoone nieuwe Lindezaag waar men alle boouien ook alle soorten van hout kap mede zagen voor timmermans en schrijnwerkers. Zich te bevragen bij De Smet-De Sehepper, Hovenierstraat, N° 46, Ledeberg, (bij Gent.) patissier, glacier breveté. Rue longue de Stel, n° 31, Alost. a l'honncur d'informer sa nombreuse clièntelle qu'il vient d'ajouler a son magasin de patisseries un depot de commestibles et unc spécialité de biscottes Wafe- laer, blanches el brunes. E. De Goen-Moyersoen, Lange-Zoulslraat, Aelst. TE KOOP een Bierkarre op ressoris. D. VAN GEERT en SEPS, te Aalst, op dc Vaarten bij de Varkensmarkt, hebben d'eer het geëerd pu bliek kenbaar te maken dat hunne magazijnen gesta dig voorzien zijn van eene groote hoeveelheid inlandsche en buitenlandsche Houtwaren van alle diklens, breeden en lenglens; verscbillige soorten van geschaafde en geklikte planchet planken pannelallen gezaagde en gekloofde plafondlatten. Door eene spoedige bediening, hunnen rechten handel en de laagheid hunner prijzen verhopen zij hunne talrijke kalanten te zien aangroeien. EENE GROOTE HOEVEELHEID te koop tegen 50 centiemen den bussel, zich te bevragen bij Mm' W* Moyersoen-Van den Hende te AalstStatiestraat. Openbare Leergang Het College van Burgemeester en Schepenen Gezien het Ministerieel besluit van den 15 Februari 1882, openbare Conferentiën op de Fruitboomteelt in deze stad inrichtende; Gezien de beraadslaging des gemeenteraads van den 11 Maart 1882; Brengt ter kenis van het publiek, dat er op de hiernagemelde dagen, in den hof van hei Stadhuis, alhier, openbare lessen van boomteelt, kosteloos' zullen gegeven worden, onder hel bestuur van dé Maatschappij De Vereeuigde Landbouwers door den heer Fr BURVEN1CII, leeraar bij de Hofbouw-School van den Staal, te weten 17 Februari 1884. 27 April 1884. 2 Maart 25 Mei 23 I 15 Juni 14 April a 13 Juli Telkens van 10 tot 11 uren voormiddag. Zijn tot deze Conferentiën kosteloos toegelaten al de personen die tol dies voorafgaandelijk de aan vraag aan hel Gemeente Bestuur zullen gedaan heb ben Gedaan den 30 October 1883. Dc Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris, V. VAN WAMBEKE. J.VERLEYSEN. MERKWAARDIGE OPENBARE VERKOOP1NG te Wetter en wijk Boschkant. De Notaris SOINNE, le Weiteren, zal ten profijle van wien het behoort, op de voor te lezen conditiën den Maandag 10 Maart 1884, om 9 uren 's morgens, openbaarlijk verkoopen te Weiteren, wijk Boschkant. 152 koopen zware en hoogslammige Eiken- boomen, waarvan verscheidene meer dan 1 meter lot 1 meter 50 centimeters dikte hebben, dienstig voor kuipers, pomp- schip- en wagen - makers. De bosch palende aan den steenweg en ge legen op eenen afstand maar van 15 minuten der statie van den ijzerenweg te Weiteren, ver gemakkelijkt het vervoer in alle richtingen. Vergadering in den Vogelzang, bij August Duylschaever, herbergier Boschkant. Alle de koopers zonder onderscheid zullen gehouden zijn onmiddelijk ie stellen goeden en gekenden medekooper of borg. VENDITIE VAN 5000 extra te Moorsel aan de statie, op Dijr.sdag 19 Februari 1884, óm 3 uren na noen, door t'ambt van den Notaris DE WINDT te Moorsel. Gewone condiliëD en lijd van betaling mits borgstelling. De Notaris DE WINDT te Moorsel, zal don derdag 21 Februari 1884, om 9 uren voormid dag, openbaarlijk verkoopen 8000 zeer schoone hollandsche Hopstaken l,,e« 2de en 3d" klas te Aalst-.Mijlbeke, aan den Spaaimeerch. En 20 koopen Canada en 5 koopen dikke wilgen te Herdersem, Grooienmeerscli Voor Hofstade zullen de si iken kosteloos overgezet worden. Te beginnen met de hoornen aan den Grooten m. eisch, en condicien naar gewoonte. VENDITIE VAN 600a Loof Hooi, Strooien I -'"•• oude Hoppestaken. te Erembodegem. De Notaris DESMET te Erembodegem, zal op Don derdag 21 Februari 1884, in het naschreven ordt openbaarlijk verkoopen A Om 8 uren 's morgens. I Namens Ch Louis De Grevo, aen den Brussel- schensteenweg 300 bussels Strooi aen zijne hofste de, 1 koop loof op Boucoulberg, en 1 koop op het Bosch veld. 2. Namens Leauder De Bruyn I koop Loofop den Boonhof. 3. Namens de kinderen Verleysen. op denMeersch dries 4 koopen Loof en eene hoeveelheid Hooi en Strooi op hunne hofstede 4 Namens de Weduwe Frans Perdaens, op hel Resscliebeke 12 koopen Hooi en 12 koopen Strooi, aan hare woning, 3 koopen Loof opde Lcegevosbollo en I koop Loof op 'l Lettersveld 5. Namens de kinderen Monsieur, op hel Ressche- bekes 400 bussels Strooi en 100 busscis Hooi, aen hunne woning. 6.NamonsLouisNelis:4koopenLoof op het Bosch- veld. 7. Namens Constant Giets:4koopenLoofdaarneven. 8. Namens Judocus Ghijsens I koop Loofop den Hoek. 9. Namens J B. Verdoodt 6 koopen loof, 200 bus sels Strooi op den Hoek en 4 koopen Loof op den Asscherenbosch 10. Namens den heer Louis Meert4 koopen Loof op den Hoek. It Namens Frans Phlips 8oo oude Hoppeslakan 1* en 2* klas en 8 koopen Koeimesl op zijne hofstede op liet Ronsevael 400 oude Hoppestaken op den Heuvel, en 8 koopen Loof aan de woning van Eduard Rouwies, te Aelst-Mylbeke Dit Loof zal opgeroepen en verkocht worden op hel Ronsevael. B. Om 1 uur nanoen 12 6u0ü Sparren Hoppestaken aan de Denderbrug. VERKOOPING VAN door het ambt van den Notaris DE VUYST, te Borsbeke, met tusschenkomst van M"er VER STRAKTEN, Notaris te Gaver, met eenen enke len zitdag, op Maandag 18 Februari 1884, oin o uren namiddag, ter herberg, van Leander Cardon, te Flaalterl, aan de statie. Eerste koop. 41 aren Land te Haallert, op den Brilkauler, sectie B, n. 32bis. Tweede koop. 53 aren 60 centiaren Land, te Haallert, op den Brilkauler, sectie B, n. 34. Beide perceelen in pacht bij Bernard Slerck, de wed. De Rouck en Maessclialck, le Haallert, lot Kerstdag 1884. VERKOOPING ~VAN eene te Bambrugge, Haallert, Vleckera, Otlergem, en Vlierzele, door hel ambt van den Notaris DE VUYST, te Borsbeke: Eerste koop. Eene Hofstede, te Bambrug ge. wijk Eegem, sectie A, n 225 en 226, groot f3 aren Boomprijs 10 fr. Tweede koop. Een Meersch te Bambrugge, sectie A, n. 247a groot 17 aren 70 centiaren. Boomprijs fr. 140. Derde koop. Een Meersch te Bambrugge, sectie A, n. 246a, groot 17 aren 80 centiaren. Boomprijs fr. 20. Vierde koop. 22 aren 10 centiaren Land te Bambrugge, sectie A, n. 289. Vijfde koop. 3 aren 40 centiaren Hofstede- grond le Bambrugge, sectie A, n. 205e. Zesde koop. 21 aren 55 centiaren Land te Haaltert, sectie A, n. G87bis. Zevenste koop. 23 aren 52 centiaren Land en Meersch te Vleckem, tenige sectie n. 459 en 460. Boomprijs fr. 223. Acht de koop. 6 aren 20 centiaren 'Meersch te Vleckem, eenige sectie n. 424. Boomprijs fr. 32,50. Negenste koop. 21 aren 90 centiaren Meersch te Vleckem, eenige sectie n. 421. Boomprijs fr. 36 Tiende koop. 11 aren 98 centiaren Land te Otlergem. eenige sectie n. 267. Elfsle koop. 16 aren Land te Bambrugge, sectie A, n. 205a. Twaalfste koop. 26 aren Land te Vlierzele, sectie G, n. 208c. ZITDAGEN Instel Woensdag 12 R Verblijf 26 Maarl 1884- Telkens om 2 uren namiddag, in het Gemeen tehuis. te Bambrugge. Studie van den Notaris EEMAN. Een 3choon Renteniershuis, en ook dienstig voor alle bedrijven, geslaan in de Pontstraat, rechtover de Kerk der Paters Jesuieten, alsnu bewoond door den Eerw. heer Pastor Onghena. Groot gemak van betaling voor den kooper. OPENBARE VERKOOPING VAN gelegen te Herdersem en Aalst-Mijlbeke. De Notaris EEMAN te Erpe, zal met de pleegvor men der wet van 12 Juni 1816, en namens wie het behoort, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Herdersem, op het Sternhekken, gekadastreerd wijk B, N" 148, met eene grootte van 80 aren 10 centia ren, palende ten ooste den voeiweg en daarover Frans Dierickx, ten zuide de Pontstraat, ten wesie Verhelst, en ten noorde de erven De Meyer en Petrus Lambrechts. Verdeeld in drij gelijke declen van den oosten naar den westen. Tweede koop. Een perceel Land, gelegea te Aalsl-Mijlbeke, op het Hoorebekeveld, gekadastreerd wijk D, N# 462d en 463b, groot 17 aren 20 centiaren, palende ten ooste de erven Jacobus Lievens, ten zuide de baan en daarover den heer Judocus De Cock, ten weste de erven Evil, en ten noorde de rede. ZITDAGEN INSTEL ZATERDAG I VERBLIJF 8 MAART ,884- Telkens om 3 uren nanoen, ter Zittingszaal van het Vredegerecht te Aalst, Groote Markt, OPENBARE VERKOOPING VAN Landbowwersalem Strooi en Mest, Ie taUl-Jlijlbekc De Notaris EEMAN le Erpe. zil op Vrijdag 21 Februari 1884, om I uur nanoen, ten hove van wijlen den lieer 6 Van Mol-D'haen le Aalsl-Mijlbeke, open- baariijk verkuopen i° iiuismeuin.'ls, zooals Tafels, Stoelen, Bankeu, Kassi-ii. Koffers, ijzeren en gleisen Keukengerief, Quinquets, Bedsloelen, Slaapgerief, aarden Tobbens, Flesschen, Vogelmuiten, Wusehkuipen, enz. 2° Landbouwersalem, als Wan-en Raapmolen, Botervat, Korlewagen, Aal- en andere Kuipen, Aal scholver, Ladder, Manden, Kiekenkot, Rieken, Gaf- fels, Schuppen. Mcsthaak, houten- en zinken Emmers, ijzeren Banden, Duigen. Water vensters, Bascule en verderen Alein. 3° Eene groote hoeveelheid goed geteerd Mest, Strooi, Aardappels, en Brandhout. De koopen van en onder de 5 franken, zullen moe ten eomptant betaald worden. Verders op gewone voorwaarden en met lijd van betaling mits stellende goede en gekende borge. om onmiddelijk in gebruik te komen met kapitale gebouwen en omtrent 50 hectaren goede Zaailandenen Weiden, genaamd hel hol ten Berge le Hillegem, (bij Soltegem.) Zich te bevragen bij den Notaris VAN ASSCHE Burgstraat 36, Gent. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde te Nieu werkerken. De Notaris BOONE, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Eene behuisde HOFSTEDE, met stallingen, schuur, hopenasl, en circa een hectaar 20 aren boomgaard, hoplochting, land en meersch, te Nieuwerkerken, wijk Driesch. Verdeeld in 4 koopen. (Ziel plakbrieven.) In gebruik bij Adolf Van Wezenmaal en The- resia De Saedeleer. ZITDAGEN Instel Maandag 25 Februarij 00. Verblijf 3 Meert 1884> Om 2 uren, te Nieuwerkerken. Edixveide, bij Camlle Van Wezemael. OPENBARE VERKOOPING VAN eene schoone on welgelegene Zaailanden en Meersch, TE MEI RE EN ERPE, De Notaris BOONE te Aalst, zal openbaarlijk ver* koopen, ten verzoeke van wie het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, de volgende onroerende goederen Gemeente .Yleire. Eerste koop. Een onlangs nieuw en schoonge legen behuisde Hofstede met schuur, stallingen en lochling gestaan le Meire, aan de Vijverstraat, legen de Dorpplaats, groot 16 aren 93 centiaren, gekada streerd sectie B, nr 72a, 73a en ex 74, palende oost over den voetweg Benediclus De Feyter, zuid den volgenden koop, west de Vijverstraat, noord over den voetweg verscheidene. Boomprijs fr 100. Bewoond door Anselmus Ltevers en Charles Van den Eeckhoudt. Tweede koop. Eenen schooner. Boomgaard wel beplant met fruilboomon, le Meire, V'ijverslraat, neven voorgaanden koop. groot 12 aren 37 centiaren, gekadastreerd sectio B, ex V 74 palende oost over den voetweg Benediclus De Feyter, zuid den los van den zelfden, west de straat, noord koop t. Boomprijs fr. -200. Gebruikt geweest door P Van Landuyt. Derde koop. - Eenen Meersch gelegen le Meire Neslemeprsch, groot 12 aren 64 centiaren, gekada streerd sectio B, N' 7, palende oost Benediclus De Feyter, zuid den zelfden, west de Molebeek, noord Alpbonse Van Bever Boomprijs Ir. 55. Gebruikt geweest bij den zelfden. Vierde koop - Eene partij Land, gelegen te Meire op het Laogeveld, gekadastreerd sectie B, N* 46a, groot 9 aren 40 centiaren, palende oost de heeren Albien Van Vaerenberg en Benoil De Ryck, zuid de straat, west de erven Domien De Troy6r. Iu gebruik bij F De Ryck. Vijfde koop Een partij Land gelegen te Meire, op Bavokanler, groot 10 aren 60 centiaren, gekada streerd seclie A, Ne 685c, palende oost den voetweg, zuid Charles De Saedeleer west en noord P.-J. Va» Impe. In gebruik bij Auguste Coppens. Zesde koop. Eene partij Land gelegen te Meire, op Nederhof, groot 8 aren 6ü centiaren, gekadas treerd sectie A, N' 1004, palende oost de straal, zuid de Weduwe Conslanlinus De Vos, west over den voetweg de kinderen De Pauw, noord de straal. In gebruik bij de erven Goddaert Gemeente Erpe. Zevende koop Eene partij Land gelegen te Erpe op den Sehoonegem groot, 29 aren 33 centiaren palende oost do erven Eliaert-Cools, west den heer Dooreman te Burst, zuid en noord verscheidene. Gebruikt geweest door P. Van Landuyt. Achtste koop. Eene partij Land gelegen te Erpe, op hel Broeckveld, groot 13 aren 22 centiaren, palen de of gepaald hebbende oost P Rydanl, zuid Judocus Soe'.inck, west de straal, noord d'hoirs Adriaan Coppens. Gebruikt door hel klooster te Meire Negenste koop. Eene partij Land gelegeo te Erpe, op den Sehoonegem, groot 15 aren 86 cent. palende of gepaald hebbende oost Joanna Van Impe, zuid de erven F. Van Landuyt, west den Arme van Nieuwerkerken, noord P.-J. Van Melckebeke. Boomprijs fr. 35. Gebruikt geweest door P. Van Landuyt. Tiende koop. Eene partij Land gelogen te Erpe, op den Hoogkauter groot 4 aren 82 centiaren, palende' oost den heer De Coen le Aelst, zuid de straat, west de erven F. De Troyer, noord J. Dc Vuyst In gebruik bij Bernard Mabilde. Elfde koop. - Eene partij Land gelegen te Erpe, in den Sehoonegem, groot 15 aren, palende oost D. Baten, zuid over den voetweg N. Van Impe, west F. Buyl, noord dc kauterbaan. In gebruik bij AloTzius De Saedeleer. ZITDAGEN. Inslol, Dijnsdag 4 Verblijf, 11 Maarl ,m- Om i uren nanoen, te Meire, Dorp, ier herberg ST ELOI, bij F Maessclialck. VEN DIT!F VAN 17000 schoone waaronder 2O00 geslede, te Aalst, Vaarlkaai, up Zaterdag 23 en Donder dag 28 Februari 1884, om 1 uur namiddag door het ambt van den Notaris ÜREGKPOT, le Aalst. van 40 koopen op stam staande Sparren, 10 koopen gekapt liggende Sparren, en 2> koopen Sparren, Snippet, te Meldert, op Vorstcrav3albosch. De Notaris BRECKPOT le Aalst, zal op Maandag 18 Februari 18«4, om 9 uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen de ten hoofde gemelde voorwerpen.

De Denderbode | 1884 | | pagina 3