A vendre uii piano ii buffel Uit der hand te koop. Penduls aftespelen Vastenavondzotten. Auguste Hanssens, Ks0,5^; Einde huurtermijn. UITVERKOOP Vastenarondzotten. BERICHT. Engelschen Biljart, OVER BOOMTEELT. VAN EIKENBOOMEN TE KOOP EXTRA GOED HOOI, Meersch te huren sparren HOPPESTAKEN, Uilverkoop aan den prijs der factuur. Hollandsche Hoppeslaken BEHUISDE HOFSTEDE ZAAILANDEN, welgelegen WOONHUIS, Hofstede,Landen Meersch EENE PARTIJ LAND, VeudiLie van Hopstaken m. BEHUISDE HOFSTEDE Ook betreffende den aartsbisschop van Keulen, is weer het gerucht in omloop dat hij zijn ont slag zou geven. De Moniteur de Rome zegt, dat M. von Bismark, niettegenstaande de persoon lijke tusschenkomst des keizers ten gunste vaD Mgr Melschers, nogmaals zijne erkenning op den zetel van Keulen hardnekkig heelt gewei gerd. Maar, voegt de Moniteur er bij, toch is eene overeenkomst betreffende de zetels van Keulen en Posen niet onwaarschijnlijk, nu men het over de groots kwestie der opleiding van geestelijken eens schijnt te zijn. Vergiftiging. Eenigen lijd geleden werd te Hüsten bij Arnsberg de weduwe Wortmann in hechtenis genomen, daar zij verdacht werd niet alleen haar kort te voren overleden man, maar ook vier jaar geleden haar bruidegom ver giftigd te hebben. De beide lijken zijn opgegraven en onder zocht. Hel lijk van den bruidegom was, alhoe wel het vier jaar onder de aarde had gelegen, nog zoo weinig geschonden, dat men de gelaat strekken nog kon herkennen. In de maag alleen is een halve gram arsenik gevonden. Het hout der kist en de aarde daaronder zijn geheel van arsenik doortrokken. De aanleiding tol deze misdaad is weer de drift naar 't geld geweest. De misdadigster had haren bruidegom hel vergif in eene soep ge mengd, die zij hem tot versterking had toe gediend. Haar man heeft zij op dezelfde wijze gedood. ENGELANI). Ontploffing te Londen. De dagbladen bren gen de volgende depeche uit Londen raeê In de goederenzaal van Victoria station (Lon den) heeft heden nacht eene ontploffing plaats gehad. Een gedeelte van het dak werd wegge slagen, de glasruiten gebroken, en groole schade in den omtrek aangericht. Dynamiet moet het onheil veroorzaakt hebben. Twee personen zijn gekwetst. Major Bagot, die op het oogenblik der ont ploffing de statie voorbijkwam, is onmiddelijk naar binnen gegaan, na dezelfde lucht geroken te hebben, die men bij de ontploffing van dyna miet waarneemt. Alle veronderstejlingen dat de slag was veroorzaakt door buskruit of gasont ploffing, zijn onhoudbaar. De bediende, met het toezicht op het goederenlokaal belast, verklaart dat een onbekend persoon gisteren avond em s'roots 10 ure aldaar een klein, maar zeer zwaar valies heeft gebracht. Hij hoorde daarin wel een vreemd geluid, al van het mekaniek van een wekker in een uurwerk, maar daarop had hij verder geen acht geslagen. Een ander verslag zegt dat zeven personen uaar het gasthuis gebracht werden, allen met min of meer erge wonden. De nabijgelegen huizen hebben groote schade gelden. De opschudding te Londen is ontzeggelijk groot. Eerst was het gerucht in omloop dat men Buckingham palace (hel vorstelijk verblijf) had doen springen. Men denkt dat de daders zich van dynamiet bediend hebben. Men weet inderdaad, dat de onverzoenbare partij, wier zetel op het vaste land is, dezer dagen dynamiet heeft bijeengebracht. Was de ontploffing een uur vroeger gebeurd, wanneer de statie nog vol volk was. men zou zonder twijfel een groot getal levens te brtreu- ren hebben. Vallende Sterren. Wij hebben in den tijd gemeld (op grond eener aankondiging van den PrécurseurJ dat er kwestie was den reus- achtigen stoomboot Great Eastern,gedurende de tentoonstelling, naar Antwerpen te brengen en er in een vlottend hotel in te richten. Het ge dacht was oorspronkelijk, maar het schijnt dat men het zal moeten vaarwel zeggen. Inderdaad eene depeche uit Londen meldt ons dat het vaar tuig is aangekocht door eene maatschappij en naar Gibralrar zal gebracht worden, om het lot een kolenmagazijn in te richten. De Great Eastern werd te Blackwall, bij Lon den, gebouwd. Toen het schip van stapel liep, wilde eenieder in Engeland liet zien, want het was tweemaal zoo groot als de grootste schepen die lot dan toe de zee bevaarden. De Great Eastern deed verscheidene keeren de reis naar Amerika. De bood hield goed zee, maar kwam niet zoo goed vooruit als de andere stoomboolen, en wal meer, hij kon geene enke le haven binnenvaren. De Great Eastern werd slechts zelden ge bruikt, bij voorbeeld, om troepen naar Canada te breugen, en tot het leggen van den eersten onderzeeschen telegraafkabel. Het welgelukken van deze onderneming was grootelijks te danken aan de omstandigheid, dat hel schip gansch den draad in eens kon opladen. In deze leste jaren werd de Great Eastern niet meer gebruikt. De engelschen zijn prak tisch, zij willen er thans een onmeetbaar kool- raagezijn van maken. Sic transit gloria tnundi AMERIKA. Washington, 28 febr. Het verslag der kommissie gelast met een on derzoek over het varkensvleesch, is aan presi dent Arthur voorgelegd. Het verslag verdedigt de bolangen der ame- rikaansche vleeschopbrengst, tegen de opmer kingen der vreemde mogendheden. In de inrich tingen der amerikaansche vleeschnijverheid is niets dat geschikt is om het vleesch ongezond te maken. Het spek is zeer goed en misschien beter dan het fransche of duitsche. Trichinen kwameD slechts voor in weinige uitzonderlijke gevallen. Het verbod van invoer van amerikaansch spek is dus niet gerechtveerdigd. De kommissie gelooft dal het raiskroskopisch onderzoek van het vleesch voor den uitvoer be stemd, indien het noodig geoordeeld wordt, zeer goed in de huizen van inpakking kan ge daan worden. (Handelsblad.) Waider vermoord. Wie zal zich den beruch- ten Walder niet herinneren, den leerliug-apot- heker, die op 7 October 1879 te Parijs zijnen meester den apotheker Lagrange en dezes meid, Zelie Gaillot, vermoordde. Walder had zijne misdaad bedreven bij middel van eenen morliers- bamer. Verder had hij zich meester gemaakt eener som van 3000 fr. en was gevlucht. De moordenaar niettegenstaande al de opzoe kingen der policie, verdween spoorloos, in zoo ver dat de policie niet meer dacht hem nog ooit terug te vinden. Men was eerst wel half van gevoelen dat hij zich naar Antwerpen begeven had en daar was scheep gegaan, maar niemand wist waarheen. Een brief dezer dagen uit Amerika geschreven verzekert dan dal Walder vermoord is te New- York, in omstandigheden in alles gelijk aan die in welke hij zijnen meester ter dood bracht. Walder (altijdvolgensgemelden brief) woonde in de 22e lei te New-York en oefende er het bedrijf uit van apotheker-drogist. Hij had in zijnen dienst een jongeling F.... genaamd. In een bevigen twist met zijn meester vatte F.... eenen mortierstamper en sloeg er Walder meé dood. Ziedaar alles wat tot nu toe van dit zonderling voorval bekend is. ROEMRIJKE EERZUCHT. ZoideneensdeSchylhischeafgezanlen tot Alexan der: Ware uwe persoon zoo groot als uwe eerzucht, dan zoude de wereld u niet kunneD bevatten! «wij hebben nu in ons midden een'veroveraar, wiens eer zucht even grenzeloos is als die van Alexander. Wij hebben hel oog op Professor Holloway, wiens be geerte om den mensch wel te doen, onverzadigd door de tallooze genezingen, welke zijne medicijnen ten gevolge hebben gehad, nu bezig is, om aan de behandeling der ziekten in dit land eene andere wen ding tegeven. Hij stelt zich ten doel om de verschil lende kwalen, waarmede de mensch te worstelen heeft, te overwinen— te onderdrukken! Overal kun nen de zegeleekens van zijne bekwaamheid gevonden worden, want zijne middelen vermogen alles, en waar zij door drongen, zijn alle kwalen verdwenen voor hunnen invloed op de gezondheid. Hoogst waarschijnlijk beslaan ergeenzeslal nieuws bladen, welke niet vrijwillig getuigenis af gelegd hebben van de wonderlijke heilzaamheid van de Pillen en Zalf van Holloway. Tot nu toe is de bijna algemeene klagt, zelfs tegen de meest populaire ge neesmiddelen geweest, die misschien lijdelijk de pijn verdrijven, maar die nimmer de bestanddeelen der ongesteldheden in het bloed materies morbi bereiken. De pillen van Holloway daarentegen wer ken in 't bijzonder op de voornaamste aanleiding tot de ziekten, en de vochten van het lichaam waaruit zij voortkomen. Bij uitwendige kwalen wordt de Zalf aan de Pillen toegevoegd, en de heilzame uit werkselen daarvan zijn zeker niet minder te bewon deren. Wij geven deze verzekeringen hoe stout zij ook schijnen op zeer vaste gronden. Wij hebben de waarborgen er van in de toelating der faculteit, in de berichten van de beste geneeskundige tijd schriften aan weerszijden van den Allantischen Oceaan, in de openbaar gemaakte verklaringen van duizende dankbare herstelden, en eindelijk, (uaar onze inzigten voorzeker niet de geringste,) in onze eigene ondervinding en opmerkingen. Aan hem door wiens grondig onderzoek, en prac- tische bekwaamheid op het gebied der genees-of heelkundige wetenschappen zulke onvergelijkelijke geneesmiddelen zijn voortgebracht, en door wiens bemoeiing, doorlasling en onderneming zij in elke bewoonde slreek tusschen den Evenaar en de polen zijn verspreid, komt de hulde der wereld toe. Deze is hem ten deel gevallen. Overal schenen zijne reizen eene soort van triomftoglen te zijn en de hoogste Europeesche aristocratie was er trotsch op om bij zijne vergaderingen tegenwoordig te zijD. Sunday Courtier. Zalf en Pillen van hoi.lowav's. Behoedmiddel tegen de verzwakking. Telkens wanneer bijzondere omstandigheden onzuiver bloed te weeg brengen, en de kracht van den omloop er van verminderen, dringt de stilstand lot de longen door, en de tering benevens andere schrikwekkende teekenen open baren zich vervolgens. Neen eene proef met de ge neesmiddelen van Holloway's, zoodra gij het eerste gevoel van verzwakking ontwaart, of bij den eersten aanval van droogen of van slijmrigen hoest. Men moet zich tweemaal daags de borst, en tusschen de schouders met de Zalf vau Holloway's duchtig laten inwrijven en hij afwisseling dosissen Pillen inemen om het bloed te zuiveren, hel gestel te reinigen zon der het te verzwakken en aldus de zenuwachtige ontsteking verdrijven zonder die te verergeren. Deze bemerkingen zijn van nog veel grooter gewigl voor den zomer, wanneer de verzwakking en de afmat ting, die door de groote hitte ol andere oorzaken worden te weeg gebragt, meer vatbaar zijn om de overhand te krijgen. 14. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 10 VnouwEL. 4 OVERLIJDENS. M. De Saedeleer landb. 80 j. Schaarbeek. J. Van Geert man Van Cauter kuiper 43 j. C. Ringoir, man D'hoogh, twijndersg 40 j. Mijlb. M. De Wuffel vr. Franckz. b. 64 j. Hoogslr. J. Van Coningsloo, z. b. 80 j. Leopoldstr J. Vcillefon man Matthieu, twijndersg. 66 j. Schaarb. - E. Mergan man De Fijter landb. 86 j. Mijlb. "2 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 22 tot den 28 Febr. 1884. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 5 6 Vrouwelijk 1 OVERLIJDENS. M. Van der Schueren 7 jaren Statiestraat M. Cammaert 79 j Rentenier echtg. van J. Doncker- wolcke Graanmarkt. J. Th. De Bremaecker 19 j. ongeh. z. b. Hospitaal. 3 kinderen onder de 7 jaren. Ziehier de prijzen van het vee, op de mark woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 3 Stieren, 0 85 tot 0 00 10 Ossen, 0 90 1 01 5 Koeien, 0 80 0 90 172 Kalveren, 1 05 1 18 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1259 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.75 tot 1.05; stieren, 0.65 tot 0.85; koeien en veerzen, fr. 0.65 tot 0.85 POUR CAUSE DE DÉPART. en palissandre, rue des champs 13. Aelsl, 1 Maart. Per heet. 32 lit. 50 cent. Tarwefr. 22—00 a 24—00 Masteloin 20-Oü 22-00 Rogge - 15-50 16-50 Geersr00-00 00-00 Haver. per 100 kil. 17-00 19-00 Spelt 00—00 00—00 Koolzaad per 100 kil. 00-00 00-00 Lynzaad 0000 00 00 Koolzaadolie 00—00 00-00 Lijnzaadolie, 00—00 00—Ou Koolzaadkoeken, id. 00—00 00 -00 Lijnkoeken, 00—00 00 -00 Aardap. (roode de 100 kil. 5—00 5 50 Aardap. (geelej Nieuwe 0000 00— 00 Boter, do 3 kilogram. 8-18 9—55 Eijers, de 25. 164 1 80 Vlas per 3 kilos. 3—40 4 Viggenen, per stuk, 1'socr 27 50 2» 22-50 HOPHANDEL. Heden wierden er 2 zakken hop gewas 1883, van gemeene kwaliteit ter markt ge bracht en verkocht van Ir. 125.06 tot 130.00 de 50 kilos. POPER1NGHE, 29 Februari. Hoppe 1883. Stad.. Fr. 125 —00 000—00 s Gemeenten 000 00 00000 Bij uilscheiding van Bedrijf. Met groot gemak van betaling, om er rond 1 Juli aanstaande in gebruik van te komen. Eene schoone Hofstede, met Hof en Boom gaarden, gestaan en gelegen in de Ophemstraat, te Voorde. Zich te bevragen bij den eigenaar en bewo ner, P. F. Van Damme. ANTWERPEN, 29 febr De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2,50 fr. 3.00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,40 a 1,60 zwaar gewicht fr. 0,00 a o,oo De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6,00 tot 7.00; polderper 100 kilos fr. 7.00 8.00. De eiors betaalde men per 25 stuks fr. 2,00 a 2,50 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per tüO kil. fr. 20—00 a 2100 Rogge, «8-50 00-0» Wintergeerst, 20—50 21(10 Zomergeerst, 0000 00öo Haver, 1750 18-50 Boekweit, Ou-00 00—»0 Boonen, 2050 21 —00 Bitterpeën, 20—00 0000 op de Krulbol, bij Benoit Vinck, In Herdersem,Binnestraat Aalst-Mijlbeke, 20 centimen inleg, comptanle betaling. Van nu af in te schrijven. Te bekomen. Rij Petrus SCHOUP 'E, te Aalst, St-Jop. 1® Klas van goede Pulpen, aan eenen voordeeligen prijs. En bij den zelfden. 1* klas van scheikundig Vet, voorts- komende van hel buis Achilles EEMAN en C'®, te Aelst. Geene gemaskerde personen, zullen gedurende de aanstaande Vastenavonddagen toegelaten worden ter herberg, Oude Posterij, bij Petrus Sergeant, Nieuwstraat. Gentschestraat n° 76, Aalst. Heeft de eer het publiek te berichten dat hij zich galast met alle werken voor wal loodgieterij, pompmakerij en koperslagerij be treft, alsook met groole werken en herstellingen in brouwerijen en stokerijen, zooals verkoeling slan gen in de werkkuipen derslokerijen, brouwen stook- ketels, pompen, buizen enz good werken zeer voor- dcelige prijzen. door A DE SAEDELEER HANRATH, in den alom ver maarden laken-en ellegoedwinkel van Mijnheer EevionnoU te Aalst. Al de artikelen van dezen winkel, zooals lakens, elastieken en halfelaslieken voor broeken, paltots en costumen, alsmede merinosseo en alle andere stoffen voor vrouwenkleedsels, zwarte en gekleurde zijden, flanels en baaien in alle kleuren, wollegoederen en deraitlen van allen aard. katoenen en wollen dekens, witte spreien, beddens en kussens voor pluimen, wollen en cachemiren doeken, wit en blauw lijnwaad in alle breedten, grauw en wit catoen ook in alle breedtens, enz., enz., worden uit hoofde van einde huurtermijn aan faktuurprijzen en daar onder uit verkocht. Daar de zomernieuwigheden reeds gevraagd en ingekomen waren, vooraleer ik mijnen opzeg oni- ving, zoo zal iedereen de gelegenheid hebben en willen te baal nemen zich de nieuwigheden voor het intredend seizoen te verschaffen, aan uilterst billijke voordeelige conditiën, te kleeden, is het eene gele genheid welke niemand, die zijnen intrest bemiol mag laten voorbijgaan. N B Nog eenige zwarten en blauwen Moskowa voor Winterpaltols is er overgebleven en alsou ver krijgbaar verre onder den prijs van het fabriek. Eene bezondere aandacht verdient ook de schoone partij Lakens, voor Mantels, Frakken, enz., voor het zomerseizoen reeds binnengekomen. Geene gemaskerde personen, zullen gedurende de aanstaande Vastenavondagen toegelaten worden ter estaminet (SI-Rochus) bij den beer Desiré Raspoet- De Longi, aan de Hoofdkerk, te Aelst. rw~ linnen een schoon en geriefelijk nülcllj Huis, in de Vooruitgang- straat fruo du Progrès) nabij de Statie van Aalst. Zich te bevragen bij Mijnheer Fr. Burny brouwer op den Dam. Wijnen en Sterke Dranken, alsook alle soorten van Zaden, dienstigvoorden landbouw, als Riga, Tonne, Zak- en Klaverzaad, enz Alles eerste kwaliteit. Fr. D'HONDT. te Erondegem aan de Kerk, in'thuis van wijlen M. den Sekretaris Schockaert. Gewaarborgde koopwaren en zeer voordeelige prijzen. Buitengewone tweede luisterrijke Prijskamp op den gegeven bij Victor Van den Eynde, in den Biénkorf nabij de Groote Kerk, 1* naar 3 schoone Penduls (re gulateurs) waarvan eene gratis vooruit voor opper prijs ter waarde van 42 francs. 24 Drij prachtige onderprijzen. De inschij vingslijst berust ter herberg hierboven genoemd. Alle de heeren liefhebbers worden aangenomen mits een frank inleg te betalen. De loting der seriën zal plaats hebben ter herberg hooger vermeld, den Maandag 3d,B Maart aanslaande ten 8 t/2 ure 's avonds, om den prijskamp den Don derdag daaropvolgende aanvang te nemen Openbare Leergang Het College van Burgemeester en Schepenen Gezien bet Ministerieel besluit van den 15 Februari 1882, openbare Conferentiën op de Fruitboomteelt in deze stad inrichtende; Gezien de beraadslaging des gemeenteraads van den 11 Maart 1882; Brengt ter kenis van het publiek, dat er op de hiernagemelde dagen, in den bof van het Stadhuis, alhier, openbare lessen van boomteelt, kosteloos, zullen gegeven worden, onder het bestuur van de Maatschappij De Vereenigde Landbouwers door den heer Fr BURVEN1CH, leeraar bij de Hofbouw-School van den Staal, te weten 2 Maart 1884. 27 April 1884. 23 25 Mei 14 April 115 Juni I 13 Juli Telkens van 10 tot 11 uren voormiddag. Zijn tot deze Conferentiën kosteloos toegelaten al de personen die tot dies voorafgaandelijk de aan vraag aan het Gemeente Bestuur zullen gedaap heb ben. Gedaan den 30 October 1883. De Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris, V. VAN WAMBEKE. J. VERLEYSEN. MERKWAARDIGE OPENBARE VEBKOOP1NG te Wetteren wijk Boschkant. De Notaris SOINNE, te Weiteren, zal ten jrofijte van wien het behoort, op de voor te ezen conditiën den Maandag 10 Maart 1884, om 9 uren *s morgens, openbaarlijk verkoopen te Wetteren, wijk Boschkanl. 152 koopen zware en lioogslammige Eiken- boomen, waarvan verscheidene meer dan 1 meter lot 1 meter 50 centimeters dikte hebben, dienstig voor kuipers, pomp- schip- en wagen makers. De bosch palende aan den steenweg en ge legen op eenen afstand maar van 15 minuten der statie van den ijzerenweg te Wetteren, ver gemakkelijkt het vervoer in alle richtingen. Vergadering in den Vogelzang, bij August Duytschaever, herbergier Boschkant. Alle de koopers zonder onderscheid zullen gehouden zijn onmiddelijk te stellen goeden en gekenden medekooper of borg. TV» l-AAn bij Theodoor Keppens in het 1. C HUUp Spiegelbuis, Molenstraat te Aalst, allerschoonste Canarivogels goede zangers aan gematigde prijzen. Eene Machien Locomobilie (kracht 4 paarden). 5 vlasraolens met braekelmachien en andere toebehoorten al nieuw en gewaarborgd van goed te werken ook eene schoone nieuwe Lindezaag waar men alle boomen ook alle soorten van hout kan mede zagen voor timmermans en schrijnwerkers. Zich te bevragen bij De Smet'De Schepper flovenierstraat, N® 46, Ledeberg, (bij Gent.) EENE GROOTE HOEVEELHEID te koop tegen 50 centiemen den bussel, zich te bevragen bij Mn® W® Moyersoen-Van den Hende te Aalst, Statiestraat. Bestuur der, Burgerlijke Godshuizen van Aalst. te Aalst, in de Bergemeerschen, wezende voor heen eene Bleekerij gebruikt geweest door M. Emile De Looze. Voor de voorwaarden zich te bevragen ter Sekretariaat der administratie, in de Leopold- straat. VEND1TIE VAN 7000 400 Boonstaken, 60 Kepers en eene groole hoeveelheid Brandhout, te Erembodegem, aan de Denderbrug, op Dijusdag 4 Maart 1884, om 1 uur namiddag. Door hot ambt van den Notaris DE SMET te Erem bodegem. Bij Sterfgeval. van het groot ijzermagazijn van M. Eugeen- Waterinckx te Aalst, Korle-Zoutslraat N® 4. VENDITIE VAN 16000 schoone en 14000 Boonstaken, te Aalst, Vaartkaai, up Maandag 3 en Zaterdag 8 Maart 1884, om 1 uur namiddag door het ambt van den Notaris BREGKPOT, te Aalst. Bij Licitatie. OPENBARE VERKOOPING VAN de gebouwen eener te Nieuwerkerken. Edixveld. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen De gebouwenvan Woonhuis, Stalling, Schuur, fruit en andere Boomen, staande op 23 aren 5 centiaren Grond te Nieuwerkerken, Edixvelde. Bewoond en gebruikt geweest bij wijlen de echlgenooten Matlhys-Dhondt. Instel Dijnsdag 18 „Mrt J884 Verblijf 25 Telkens om 3 uren namiddag ter zittingszaal van den heer Vrederechter te Aalst, groote markt. OPENBARE VERKOOPING VAN gelegen te Herdersem en Aalst-Mijlbeke. De Notaris EEMAN te Erpe, zal met de pleegvorm men der wet van 12 Juni 1816, en namens wie het behoort, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Herdersem, op het Sternhekken, gekadastreerd wijk B, N® 148, met eene grootte van 80 aren 10 centia ren, palende ten oosle den voetweg en daarover Frans Dienckx, ten zuide de Pontstraat, ten wesle Verhelst, en ten noorde de erven De Meyer en Petrus Lambrechts. Verdeeld in drij gelijke deelen van den oosten naar den westen Tweede koop Een perceel Land, gelegen te Aalst-Mijlbeke, op het Hoorebekeveld, gekadastreerd wijk D, N® 462d en 463b, groot «7 aren 20 centiaren, palende ten oosle de erven Jacobus Lievens, ten zuide de baan en daarover den heer Judocus De Cock, len wesle de erven Evil, en ten noorde de rede. ZITDAGEN INSTEL ZATERDAG 1 mi art «sai VERBLIJF 8 MAART 188t' Telkens om 3 uren nanoen, ter Zittingszaal van het Vredegerecht te Aalst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van een te Hofstade, aan de Dorpplaats. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open baarlijk verkoopen Een WOONHUIS met erve, gestaan en gelegen te Hofstade, aan de Dorpplaats, groot 4 aren 50 centi aren gekadastreerd wijk B, Nummers 406 eD 407, palende ten oosle den heer Joannes Bessems, ten zuide de Plaats, ten weste den heer Emiel Van den Bossche en ten noorde de pastorij. Bewoond door de eigenares Jufvrouw Theresia De Brucker, weduwe van Willem Van Geert. Voorschreven Huis is door zijne voordeelige ligging zeer wel geschikt tot het uitoefenen van allerhande bedrijven. ZITDAGEN. Instel, Donderdag 28 Februari ,RRi Verblijf, 13 Maart 1ö0*' Telkens om. 4 uren van den avond, ter herberg Het Hof van Beieren bij sieur Edmond Boterberg, te Hofstade, aan de Hoogstraat. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde te Nieuwerkerken. De Notaris BOONE, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Eene behuisde HOFSTEDE, met stallingen, schuur, hopenast, en circa een heclaar 20 aren boomgaard, boplochliog, land en meersch, te Nieuwerkerken, wijk Driesch. Verdeeld in 4 koopen. (Ziet plakbrieven.) In gebruik bij Adolf Van Wezenmaal en The resia De Saedeleer. ZITDAGEN Instel Maandag 25 Februarij ,RR. Verblijf 3 Meert Om 2 uren, te Nieuwerkerken. Edixvelde, bij Camlle Van Wezemael. OPENBARE VERKOOPING van te Herdersem. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal ter tus schenkomst van Mur MANGEZ, Notaris te Op- wvck, met winst van palmslagen en hoogen openbaarlijk verkoopen 48 aren 95 centiaren Land, te Herdersem, op den hoogen Varent, sectie B N° 83. Verdeeld in 2 deelen. In gebruik bij Guslaaf Muylaert. ZITDAGEN Instel Donderdag 20 {884 Verblijf 27 Telkens om 12 uren's middags, ter herberg De Sterre bewoond bij den beer Roraain Van Limbergben, te Aalst, Graanmerkt. te Moorsel. De Notaris DE W IN DT te Aalst, zal op Woens dag 5 Maart 1884, openbaar verkoopen Om 9 uren te beginnen aan het dorp en Beu- gemstraat en vervolgens op Kruisabeel. 4000 kilos Bilteraven, vele koopen Hooi, Mest, op- struik wasseode en ingelegd Loof, en schoone wilgen Boomen. En om 2 uren fix nanoen aan de Statie te Moorsel, 4000 extra schoone hollandsche Hop staken l'w en 2d® fclag. OPENBARE VERKOOPING VAN eeoe schoone en welgelegene Zaailanden en Meersch, TE MEIRS EN ERPE. De Notaris BOONE te Aalst, zal openbaarlijk ver koopen, ten verzoeke van wie het behoort, me" gewin van palmslagen en gelagen, de volgende onroerende goederen Gemeente .lleire. Eerste koop. Een oulangs nieuw en schoonge legen behuisde Hofstede mei schuur, stallingen en locbling gestaan te Meire, aan de Vijverslraat, tegen de Dorpplaats, groot 16 aren 93 ceuliaren, gekada streerd sectie B, n' 72a, 73a en ex 74, palende oost over den voetweg Benedictus De Feyter, zuid den volgenden koop, west de vijverstraat, noord over den voetweg verscheidene. Boomprijs fr. 100. Bewoond door Anselmus Lievens en Charles Van den Eeckhoudt. Tweede koop. Eenen scboonec Boomgaard wel beplant met l'ruitboomen, te Meire, Vijverstraat, neven voorgaanden koop, groot 12 aren 37 centiaren, gekadastreerd sectie B, ex N' 74 palende oost over den voetweg Benedictus De Feyter, zuid den los van den zelfden, west de straat, noord koop 1. Boomprijs fr. 200. Gebruikt geweest door P. Van Landuyt. Derde koop. Eenen Meersch gelegen te Meire, Neslemeerscb, groot 12 aren 64 centiaren, gekada streerd sectie B, N' 7, palende oost Benedictus De Feyter, zuid den zelfden, west de Molebeek, noord Alphonse Van Bever. Boomprijs Ir. 35. Gebruikt geweest bij den zelfden. Vierde koop. - Eene partij Land, gelegen te Meire op het LaDgeveld, gekadastreerd sectie B, N® 46a, groot 9 aren 40 centiaren, palende oost de heeren Albien Van Vaerenberg en Benoit De Ryck, zuid de straat, west de erven Domien De Troyer. lu gebruik bij F De Ryck. Vijfde koop. Een partij Land gelegen te Meire, op Bavokauter, groot to aren 60 ceuliaren, gekada streerd sectie A, N® 683c, palende oost den voetweg, zuid Charles De Saedeleer west en noord P.-J. Van Impe. In gebruik bij Auguste Coppens. Zesde koop. Eene partij Land gelegen te Meire, op Nederhof, groot 8 aren 6u centiaren, gekadas treerd sectie A, Nr t0o4, palende oost de straat, zuid de Weduwe Constantinus De Vos, west over den voetweg de kinderen De Pauw, noord de straat. In gebruik bij de erven Goddaeri. Gemeente Erpe. Zevende koop Eene partij Land gelegon te Erpe op den Schoonegem groot, 19 aren 33 cenliareu palende oost do erven Eliaert-Cools, west den beer Dooreman te Burst, zuid en noord verscheidene. Gebruikt geweest door P. Van Landuyt. Achtste koop.- Eene partij Land gelegen te Erpe, op hel Broeckveld, groot 13 aren 22 centiaren, palen de of gepaald hebbende oost P. Rydant, zuid Judocus Soelinck, west de straat, noord d'hoirs Adriaan Coppens. Gebruikt door het klooster te Meire Nogenste koop. Eene partij Land gelegen te Erpe, op den Schoonegem, groot 15 aren 86 cent. palende of gepaald hebbende oost Joanna Van Impe, zuid de erven F. Van Landuyt, west den Arme van Nieuwerkerken, noord P.-J. Van Melckebeke. Boomprijs fr. 35. Gebruikt geweest door P. Van Landuyt. Tiende koop. Eene partij Land gelegen te Erpe, op den Hoogkauter groot 4 aren 82 centiaren, palende oost den beer De Coen te Aelst, zuid de straat, west de erven F. De Troyer, noord J. Do Vuyst. In gebruik bij Bernard Mabilde. Elfde koop. Eene partij Land gelegen te Erpe, in den Schoonegem, groot 15 aren, palende oost D. Balen, zuid over den voetweg N. Van Impe, west F. Buyl, noord de kauterbaan. In gebruik bij Aloïzius De Saedeleer* ZITDAGEN. Instel, Dijnsdag 4 M Verblijf, il Maa" 1884. Om i uren nanoen, te Meire, Dorp, ter herberg ST. EL01, bij F. Maesschalck.

De Denderbode | 1884 | | pagina 3