"ClïlTS SES.' HITTIZElNr, Betteraaf-Fulpen Veranderen» van woonst. Francois Meert, l%Mjzïï UITVERKOOP OVER BOOMTEELT. Einde huurtermijn. UITVERKOOP Groote Vogelschieling met de Bolle Voordeelig bericht. Bal en Wafelslag, Bij uitscheiding van bedrijf. Hop- en Boonstaken, Studie vau Mr Vander Smissen, 8000 SparreD Hopstaken Landen en Meersch, DU DROIT DE CHASSE Verb$D°°?erdagn AprU i884' BEHUISDE HOFSTEDE Meubels en Herberggerief Hollandsche Sparren Hopstaken, Tissage mécanique de toiles d'emballage a Thielt. een HUIS en twee parlijkens LAND, twee partijen ZA AILAND HUISMEUBELEN, een schoon Buitengoed, VERKOOPING zelfde zitting verleenden de plegers van deze onraenschelijke daad, eene som van 12,084 fr. voor het mobilier van de bewaarschool van Somme-le-ville' gesticht waarvoor men onge veer 2000 fr. huurprijs betaalt, en dat er hoe genaamd niet noodig is. In het gehucht Mochamps, gelegen op twee mijlen van Nassogne, te midden van het woud van Freyer, dat over een twaalftal jaren de jachtplaats was van prins Pierre Bonaparte, is een verschrikkelijke brand uitgebersten zes woningen en verscheidene stallen zijn de prooi der vlammen geworden. Van het eerste oogenblik was het gerucht in omloop dat de ramp veroorzaakt was door kwaadwilligheid. Zekere F. Mignon werd beschuldigd en op be vel van het parket van Marche aangehouden en naar de gevangenis gebracht. De schade door den brand veroorzaakt, wordt geschat op 10,000 fr,; verscheidene familiën zijn totaal geruineerd. HOLLAND. Binnen kort zal eene belgische militaire kommissie naar Nederland vertrekken, om daar de noodige in lichtingen te verkrijgen ontrent de bereiding van verduurzaamdelenensmiddelen voor hetnederlandsch leger. FRANKRIJK. De gebroeders Dreyfus, te Parijs, kochten dezer dagen van zekeren M. R... eene oude kas in eiken hout. Twee dagen later onderzochten de kas en von den in een der schuiven voor eene som van 250,000 fr. in verschillende aandeden. MM. Dreyfus lieten aanstonds den schal aan den rechlmaligen eigenaar behandigen en deze gaf aan de meid, d:e de aandee- len bracht, voor hare moeite.... 30 centiemen De anarchisten hebben te Caen nieuwe balda digheden gepleegd. Twee priesters die uit de O. L. V. kerk kwamen, werden aangerand, uitgefloten, belee- digd, terwijl de schoelies vuile liederen zongen. De pastoor van St-Pieterskerk was verplicht in een rij tuig weg te vluchten Een jongeling werd meteen knuppel op het hoofd geslagen en gevaarlijk ge wond. Dit had plaats na den afloop van een sormoon door pater Gaulier in de O L. V.-Kerk gepredikt. De bis schop van Bayeux was in plechtigheid aanwezig. Het Fransche blad La Journêe Parisienne deelde dezer dagen de volgende vermakelijke gebeurtenis mede Doktor V., een welbekend geneeskundige, wilde een werkje uitgeven onder den titel Gezondheidsleer voor het huisgezinraadgevingen aan jonge moedersen zond zijn handschrift aan een boekdrukker in een provinciestad. Tegelij kertijd liet een handelaar in zaden en bloembol len bij denzelfden drukker een catalogus van genoemde artikelen drukken, die tevens eenige practische wenken bevatte, hoe die zaden en gewassen behandeld moesten worden. Het werkje over de gezondheidsleer en de ca talogus werden tegelijk gedrukt, en vervolgens naar den boekbinder gezonden, Toevallig waren beiden in hetzelfde formaat en met dezelfde letter gedrukt, waarvan hel gevolg was, dal deinnaaierde bladen met elkaar verwarde, zoodat er 16 pagina's van het werkje van den dokter in den catalogus, en 16 pagina's van den catalogus in de Gezondheidsleer kwamen. Noch den dokter, noch de zaadhandelaar be merkten iets van deze vergissing, en beiden zonden hunne exemplaren de wereld in zooals zij ze van den drukker ontvangen hadden. Nu las men de Gezondheidsleer voor het huis gezin onderaan op pag. 48 a Jeugdige echtgenote, hoor naar den raad van een ervaren geneesheer. Wilt gij schoone, gezonde kinderen hebben, krachtig van gestel en in staat om alle aanvallen van ziekte door te staan Daarom moeten zij En verder bovenaan op pag. 49 a In Maart in den grond, die daartoe vooraf bereid moet worden. Dat wil zeggen gij moet een kuil graven van 50 centimeters diep, onge veer 70 centimeters breed, en op den bodem behoorlijk droog gemaakt. Deze voorafgaande werkzaamheden zijn noodzakelijk. Zoo schieten zij het best op, en zullen zij verscheidene jaren voortreffelijk groeien. Zij moeten er echter niet maar zoo woest en wild ingeworpen worden, maar met eene voor zichtige en geoefende hand, anders gaan er te veel verloren.» Daarentegen las men in den catologus vau den zaadhandelaar onderaan op pag. 48: Deze soort van bloembollen zijn zeer ge makkelijk te kweeken Zij gedijnen in bijna eiken grond. Men kan ze op luinperken in groe pen vereenigd planten. Bij voorkeur plant men ze in Maart en April maar wil men ze in juli planten om ze in October in bloei te zien, dan is het onmisbaar dat zij En dan volgde er bovenal op pag. 49. Onmiddelijk eene goede min krijgen die aan alle vereischten voldoet. Men moet daartoe een jonge kiezen, bij voorkeur wat kloek van gestal te, zonder juist dik te zijn Beiden, de dokter en de zaadhandelaar waren woedend, men beschouwde hen als krankzinnig. Laat ons hopen, er aanvankelijk niet reeds eenige lieve kleinen levend in den grond zijn ge stopt. De dagbladen hebben dezer dageu gemeld dal kwaaddoeners al de brieven uit het postkantoor te St-Paul, bij Perpignan gestolen hadden. Verleden Vrijdag nacht had, in de stad Perpignan zelve een diefstal van golijken aard, maar veel belangrijker plaats. Zondag morgend vonden verscheidene inwoners op verschillende plaatsen, leêren zakken liggen, welke dienen om er de brieven in te verzenden en die na onderzoek, bleken gediend ie hebben om de kor- resspondencie, den avond te voren uil Narbonne te Burgerlijke Stand der Stad GEBOORTEN. Aelst. 19 Mannelijk 11 V nou wel. 8 OVERLIJDENS. E. Riehl, Broeder der christelijke scholen, 18 j., Keizerlijkepl. P De Clerck, religieuse, 51 j Achterst. A. Luycx, wed' Jaspers, gareelm. 79 j., Brabanlst. C. De Brucker, vr Sohollaert, z. b. 73 j ,Schaarb. J. Fouré. vr. Nicais, z. b. 59 j., Leopolds!. A. Tas, vr. De Kerpel, winkel. 47 j., Schaarb. - G Dicrick, man Matlhieu, wever, 4t j., Verkensmerkt - 4 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften vau den 3 tot den 10 April 1884. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 4 Vrouwelijk 2 OVERLIJDENS. Jozef Limpens, 92 j., wed' van Maria Gryzeels, Brusselslraat isabella-Joanna Van Droogenbroeck, 85 j w° van Benediktus De Mol, Graaumarkt. 1 kind onder^de 7 jaren. 16 per 100 kil. per 100 kil. id. Tarwe. Mastelnin Rogge. Geersi. Haver. Spelt. Koolzaad Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaadolie, Koolzaadkoeken, Lijnkoeken, Aardap. (roode de 100 Aardap. (geele; Nieuwe Boter, de 3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggenen, per stuk, 1' socr HOPHANDEL. Heden wierd de hop gewas 1883, ver kocht van tr. 115.01» tot 000.00de 50 kilos. POPERINGHE, 11 April. Hoppe 1883. Stad.. Fr. 000 —00 000—00 t Gemeenten 000 00 000—00 Aelst, 12 April. Per 1 heet. 32 lit. 50 cent. fr. 53- kil. 00 00 -oo 19-00 00-00 00-00 00-00 00—00 00 -00 00-00 00-00 5-50 00—00 7-09 1—72 3-60 00 a 24-50 22 - 00 17-00 00-00 21-00 ü0-00 00-00 00 - 00 00 - 00 00-00 00 00 00 00 6 00 00- 00 1-91 4-80 25 00 2" 20- ANTWERPEN, 11 April De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2,70 fr. 2.80. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1.50 a 1,80 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 7,50 tot 8.00; polderper 100 kilos fr. 8.00 9.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 1,60 a 2,00 Ziehier de prijzen der granen op de merki in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil fr. 19—00 a 20-50 je, 15-50 16—00 Wintergeerst, 00—00 0000 Zomergeerst, 2100 21 50 Haver, 1850 19-00 Boekweit, 00—00 0000 Boonen, 2000 20—50 tterpeën, 1900 1950 Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 21 Ossen, 0 92 1 02 27 Koeien, 0 80 0 90 4 Stieren, 0 90 tot 0 00 125 Kalveren, 1 15 1 25 verkrijgbaar te Aalst op den Zwarten Hoek, aan de Statie De kuilen zijn open den Dijnsdag, Donder dag en Zaterdag van iedere week. Jos DE LOOSE-VAN DE MAELE, Huisschilder en Glazenmaker, heeft de eer aan bel publiek te laten welen dat hij zich komt te vestigen in de Molenstraat. N°34, (oud huis Fobus). Magazijn van alle soorten van werfwaren, Vernis sen, ruilen, glazenpannen, vaagborstejs, ^werlf en withorslels, zeemvellen, sponsen, enz. ,M ,,r At,AA,r EN IN 'T KLEIN. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder IN 'T GROOT |7 l» 1 11T August KIEKENS heeft de Ë>I_jlaILjll I eer te laten welen aan de heeren liefhebbers van den handboog dat er bij hem te bekomen zijn alle soorten van Pijlen en Pëzen.^ I| een bakkersgast bij 1*1611 I a| goed kan werken,die Scbeerlinckx, groote Markt. TV vanlim.an om te beleggen 2 hectaren 1 6 V6rillll6Il ja aren allerbeste Dender- weiden te Denderleeuw. Zich te bevragen bij deeige- naars MM. De Sadeleer, Plaats, Haellert. komt te vestigen als barbieren haarsnijder op de Houlmerkt N. 29. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder. A onUmel vanGROENINGSCHEZAA1HAVER /ldllKUUIbl j,ij c. Druwé, te Ninove. Deze Haver brengt een derde meer op als alle andere soorten, en wordt bijzonderlijk aanbevolen door de Landbouvv-Commissie. De prijs ik 22 fr. de hon derd kilos Men zend tegen remboursement. Bij uitscheiding van bedrijf. aan den prijs der factuur door J. LENSSENS-BEECK- MAN, Groote Markt, te Aalst. Al de artikels van dezen winkel,zooalsGordijnen, Piqué, Satinelten, Katoenen in alle breedten, Witte Spreien, Cols, Manchetten, Kragen, Neteldoek, Chale3, Capclinnen, Broderies, en grooten keus van Hemdcns voor eerste communiekanten, Ook grootan keus van al hetgeen de Merceries artikels aangaat, zooals schoone Sayetten, Galons. Knoppen, Passementeries, Parfumeries, enz., enz. Op de veemarkt, welke doriderdag te Brussel gehouden werd, waren 960 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.90 tot i.06; stieren, 0.70 tot 0.88; koeien en veerzen, fr. 0.70 tot 0.88 STAD AELST. Openbare Leergang Het College van Burgemeester eu Schepenen Gezien het Ministerieel besluit van den 15 Februari 1882, openbare Couferentiën op de Fruitboomteelt in deze stad inrichtende; Gezien de beraadslaging des gemeenleraads van den 11 Maart 1882; Brengt ter kenis van het publiek, dat er op de hiernagemelde dagen, in den hof van het Stadhuis, alhier, openbare lessen van boomteelt, kosteloos, zullen' gegeven worden, onder het bestuur van de Maatschappij De Vereenigde Landbouwers door den heer Fr BURVEN1CH, leeraar bij de Hofbouw-School van den Staal, te weten 14 April 1884. I 25 Mei 1884 27 April I 15 Juni 13 Juli Telkens van lü tot 11 uren voormiddag. Zijn lol deze Conferentiën kosteloos toegelaten al de personen die tot dies voorafgaandelijk de aan vraag aan het Gemeente Bestuur zullen gedaan heb ben. Gedaan den 30 Oclober 1883. De Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris, V. VAN WAMBEKE. J. VERLEYSEN. door A DE SAEDELEER-H4NRATH, in den alom ver maarden laken-en ellegoedwinkel van Slijnheer l.evionnois te Aalst. Al de artikelen van dezen winkel. zooaU lakens, elastieken en hallelastieken voer broeken, paltols en costumen, alsmede merinossen en alle andere stoffen voor vrouwenkleedsels, zwarte en gekleurde zijden, flanels en baaien in alle kleuren, wollegoederen en demillen van allen aard. katoenen en wollen dekens, witte spreien, beddens en kussens voor pluimen, wollen en cachemiren doeken, wil en blauw lijnwaad in alle breedten, grauw en wit catoen ook in alle breedlens, enz., enz., worden uit hoofde van einde huurtermijn aan fakluurprijzen en daar onder uit verkocht. Daar de zomernieuwigheden reeds gevraagd en ingekomen waren, vooraleer ik mij genoodzaakt vond tot uitverkoop zoo zal iedereen de gelegen heid hebben en willen te baal nemen zich de nieu wigheden voor het intreden seizoen te verschaffen, aan uitterst billijke prijzen. Het gerucht als of ik een ander huis voor mijne affairens zou opzoeken is ongegrond aangezien ik die niet meer zal voortzetten. N B Nog eenige zwarten en blauwen Moskowa voor Winlerpaltots is er overgebleven en alsnu ver krijgbaar verre onder den prijs van het fabriek. Eene bezondere aandacht verdient ookde schoone partij Lakens, voor Mantels, Frakken, enz., voor bet zomerseizoen reeds binnengekomen. Men denkt dat de diefstal plaats had, op 't oogen blik dat de korresspondencie, 's morgends vroeg van de statie naar het postaureel in de stad gelegen, in rijtuig werd overgebracht. 45,000 fr. in speciën en 190,000 fr. in wissels, ter inkasseering gezonden door het Crédit Lyonnais, zijn verdwenen. Een onderzoek is begonnen. Zalf en Pillen van Holloway. Behoedmiddel tegen de Verzwakking. Telkens wanneer bijzondere omstandigheden onzuiver bloed te weeg brengen, en de kracht van den omloop er van verminderen, dringt de stilstand tot de longen door, en de lering bene vens andere schrikwekkende teekenen openbaren zich vervolgens. Neem e6ne proef met de geneesmiddelen van Holloway, zoodra gij het eerste gevoel van ver zwakking ontwaait, of bij den eersten aanval van droogen of slijmrigen hoest. Men moet zich twee maal daags de borst, en tusschen de schouders met de Zalf van Holloway dnchtig laten inwrijven en bij afwisseling dosisen Pillen innemen om het bloed te zuiveren, het gesteld te reinigen zonder hel te ver zwakken en aldus de zenuwachtige ontsteking ver drijven zonder die te verergeren. Deze bemerkingen zijn van nog veel grooter gewigt voor den zomer, wanneer de verzwakking en de afmatting, die door de groote hitte of andere oorzaken te weeg bracht, meer vatbaar zijn om de overhand te krijgen. naar geldprijzen, gegevendoor de Maatschappij «de Kapellemannen,r. in haar lokaal, ter herberg Au Garde Route, bij 11. De Deyn, te Aalst-Schaarbeke, Gentscbesleenweg, op Maandag den 21 April 1884. Vooruit 15 franken. De inschrijving van 2 tot 4 uren namiddag. De inleg is bepaald op 60 centiemen per scheut; bolrapers geldmedebegrepen De gezondste, maagverslerkende en spijsverte- ringbevorderende likeur is de AA.OSTOISE. Dezelve wordt gewoonlijk met voordeel gebruikt tegen buikpijn en bewijst groote diensten ten tijd' van besmettelijke ziekten. Eenig huis Louis BUEKENS, Korte Zoutstraat, 33. Aalst. op den 2* Paaschdag 14 April 1884, in de prins van Luik aan de Pontstraalpoort, bij Franfois Neuker- mans te Aalst. Ttf* hurp-n ^eD ger'efiijk Huis uitmakende J. C HUI tril. denhoek der Veldslraat, recht over de herberg genaamd Den Turk,»Zich te bevra gen bij wed. De Couinck-D6 Smedt korte Zoutstraat, .6 Aalst Over te nemen met herberggerief en toebe- hoorten een oud en welgeklundeerd eslaminet, v. A la Maison de Commerce op de Groote Merkt, te Aelst en bewoond door den eigenaar PlETER CORNAND. Uit der hand te koop. Bij Domien De Roeck, Zwarten Hoek, te Aalst. Men geeft tijd van betaling. Notaris, te Moorsel. Groote en kleine Kapitalen te beko men op Grondpand. VENDITIE VAN en 4000 Boonstaken, te Eremhodegem, aan de Denderbrug en aan de Statie Op Dijnsdag 45 April 1884, om 1 uur nanoen Door het ambt van den Notaris DE SMET, te Erem- bodegem. Tn L„„fln een goed Handelshuis, mei I tJ II UI (Til j volledig gerief voor Winkel en Tabakfabriek, te Aalst, op de groote markt. Zich te bevragen bij den heer Notaris B00NE, le Aalst. OPENBARE VERKOOPING VAN te Meire. De Notaris BOONE, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 1° 16 aren 80 centiaren Land, le Meire, sectie C, Nr 81. 2° 10 aren 10 centiaren Land, te Meire, sectie C, Nr 753b. 3° 18 aren 10 centiaren Meersch, te Meire, sectie C, N' 566a. 4° 18 aren 70 centiaren Meersch, te Meire, sectie C, N' 556. (Ziet plakbrieven). ZITDAGEN In,s,1.®!- ™ins^g 15 April 1884. Verblijf, Dijnsdag 22 K Telkens om 2 uren nanoen, ter herberg van Aloysius De Ryck-Maesschalck, te Meire, Oost dorp. LOCATION PUBLIQUE sur environ 1200 hectares. Le Notaire DE RUYDTS, a Bruxelles, rue de l'Associalion, 30, louera publiquement, k la re- quête de MM. Helman de Grimberghe, proprié- taires, Bruxelles. le Lundi 21 Avril 1884, ii une heure de relevée, au Lion beige, chaussée d'Haecht, N° 6, k St-Josse-ten-Noode, le droit de chasse sur A. Un domaine situé a Grimberghen (Brabant), comprenant 522 hectares en propriété, plus les biens sur lesquels le droit de chasse a été concédé par des tiers et ne formant qu'un bloc. Cette chasse est composéede lerres et de bois et est remarquable par la grande quantilé de gibier qui la peuple. Èlle se Irouve située a une lieue de Bruxelles et 15 minutes de la Slation de Vilvorde. B, Un bloc d'un seul tenant de 282 hectares 14 ares 62 centiares a Grand Leeze'.Liernu (Namur). El C. Sur divers biens situés, proximilé de Vilvorde, sous Grimberghen et non com- prisdansle domaine ci-dessus et dans les com munes de Meysse, Beyghem. Humbeek, Sempsl, Tremeloo, Keerbeergen, Hekelgem et Schep- dael (Brabant), Duffel, Malines (extra-muros) Bonheyden, Rymenam, Pulle, Schriek et Wavre- Notre Dame (Anvers); et de Mellet (Hainaut). Pour tous renseignements voir les affiches et 'adresser en l'étudedu Notaire DE RUYDTS. A LOUER DE GRÉ A GRÉ le Chateau de Tertommen, a Borght, avec le mobilier qui s'y trouve ainsi que le CbA-teau de Scbiplaeken, tous deux sous Grimber- ghen prés de Vilvorde. OPENBARE VERKOOPING van te Aelst. De NolarisBRECKPOT te Aelst, zal openbaar- lijk verkoopen 1* Een Huis met erve, zijnde eene welgekalan- deerde broodbakkerij te Aelst in de Brabant- straat. Bewoond bij den heer Camille Moock, bakker, aan fr. 475.00 te jare. Ingesteld fr. 6000. 2* En twee Huizen te Aelst, achter het voor gaande, in het Erembodegemstraatje. Ingesteld fr. 2000. ZITDAGEN Telkens om 3 ure namiddag, ter Estaminet Au Prince df. Liège bewoond bij den heer Frans Neuckermans, le Aelst Brabantstraat. Bij Licitalie. OPENBARE VERKOOPING VAN de gebouwen eener te Nieuwerkerken. Edixveld. De Notaris BRECKPOT, te Aelst, zal open baarlijk verkoopen: De gebouwen van Woonhuis, Stalling, Schuur, fruit en andere Booraen slaande op 23 aren 5 centiaren Grond te Nieuwerkerken, Edix- veld. Bewoond en gebruikt geweest bij wijlen de echtgenoten Matlhys Dhondt. ABSOLUUT VERBLIJF Maandag 21 April 1884, om 3 uren namiddag ter zittingzaal vau den heer Vrederechter te Aalst, groote markt. Bij sterfgeval. VENDITIE VAN to luist, Leopoldstraat, hoek der Peper straat,ten huize van den heer Char les Nicaise. Op Woensdag 16 April 1884 om 2 uren namiddag door het ambt van den Notaris Breckpot te Aalst, GROOTE VERKOOPING VAN 5000 extra schoone 3000 Boonstaken en 3000 schoone Larickx sparren Hopstaken OP DE ZAAD TE AALST. Op Maandag 14 April 1884 (2° Paaschdag), om 2 uren nanoen, door het ambt van Deurwaarder RINGOIR Zoon. VENTE PUBLIQUE d'un Le Mardi 15 Avril 1884, a une heure après- midi.il sera procédé, par le Notaire WAUTERS, k '1 hielt, k la vente d'un tissage mécanique pour toiles d'emballage consistanl en 1° 14 métiers tisser, dont 12 de lm60 de largeur et 2 de lm35. Construction Samuel Walker Lille. 2° 44 métiers a tisser, de 1™32 de largeur et 1 de 2m40. Construction de la Société du Phenix, k Gand. Tous ces métiersaussi bons que neufs, peuvent étre appropriés peu de frais pour faire de la toile ordinaire. 3° Une machine cylindrer it chaud, avec deux rouleaux en papier et un en Ier largeur lm58. Cette machine aussi bonne que neuve merite la sérieuse attention des amateurs. 4° Une machine it cylindrer it froid, deux rou leaux tout en fer largeur lm40. 5° Une machine a cylindrer,deux rouleaux en fer el b&lis en bois, largeur lm40. 6° Qualre épeuloirs de 40 broches chaque du meilleur système. Construction anglaise. 7° Deux machines it ourdir et a parer k vapeur, ayant chaque deux tambours de cbauf- fage en cuivre, largeur Ces machines par leur construction spéciale pour sécher ïminédiatement les gros fils, con- viennent principalemenl aux fabricants de toiles d'emballage, toiles it voile el a bitche et grosses toiles ordinaires et surlout pour les fils de jute. 8° Une machine it retordre (it faire de la ficelle) de 40 broches, qui n'a presque pas servie 9° Une presse hydraulique de lre force pou- vant faire des balots de lm20 sur 70 et lm de hauteur. 10° Une grande quantilé de bobinoirs et autres objels, ainsi que des métiers a tisser k la main en bois, etc., etc. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst en Welle. De Notaris EEMAN le Erpe, zal, ten verzoeke van wie het behoort,met gewin var. palmslagen gelagei, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Een Huis en Erf, gestaan en gele gen le Aalst, in de Pontstraat of Brusselscbeslraat, bekend bij kadaster wijk A, nummer 1602, met eene grootte van 80 centiaren, houdende van de eene zijde aan het huis van den heer Thomas Liebaut en van de andere zijde aan hel gene van den heer Frans Van den Broeck-Meersman. Bewoond door den heer Jacobus Verhofstadt. Tweede koop. Negen aren twee en-twintig cen tiaren Land,gelegen te Welle, op het Nedersteenveld, bekend bij kadaster sectie B, nummer 388d, palende ten oosie den waterloop, ten zuide de weduwe Kam- pelberg, ten weste Michaël T'Kint en ten noorde Petronella Van Mulders. Derde en laatste koop. 3 aren 7 centiaren Land, gelegen te Welle, op den Daal, gekadastreerd sectie B, nummer 9öüa, palende ten ooste de straat, ten zuide Petronella Van Mulders, ten weste de weduwe Pieter Perdaens, en teu noorde Jan-Baptist De Smedt en Jan Baptist Hendrickx. Voorschrevcne twee perceelen Land zijn in gebruik bij de wed0 Eylenbosch en Theodoor Praet, te Welle. ZITDAGEN tortel. Donderdag 10 A im Verblijf, Donderdag 24 F Telkens om 5 uren van den avond, ter herberg ge naamd Den Wildeman,gehouden door den heer Jozef Lenoir, te Aalst, in de Zonnestraal. OPENBARE VERKOOPING VAN gelegen le Impe. Df) Notaris EEMAN te Erpe, zal, namens wie het hehoort, met gewin van palmslag en gelagen, open baarlijk verkoopen Eerste koop. Eone partij Land,gelegen te Impe, op hel Eesselrol of Leeg Negelbroek, groot elf aren 55 centiaren, palende ten ooste Livmus Blom als gebruiker, ten zuide en ten noorde de rede en ten weste Vincent De Cuyper. In gebruik bij den heer August Roltiers, te Impe. Tweede koop. 5 aren 53 centiaren teft weste van 23 aren 5 centiaren Zaailand, gelegen te Impe, in de Zelfaarls. palende ten ooste Franciscus De Coster, ten zuide de kinderen De Rudder te Eroudegem en andere eigenaars, ten weste de erven van Constantin Standaert, en ten noorde overden voetvveg verscheide eigenaars In gebruik bij den lieer Ferdinand Van den Steen, te Impe. ZITDAGEN ™IDri"1' n jnS5ag 15 I April 1884. Verblijf, Dijnsdag 22 F Telkens om 4 ure van den avond, ter herberg ge naamd DEN ANKER, gehouden bij den heer Do- minicus De Saedeleer, te Erpe, wijk Halfbunder. MERKWAARDIGE OPENBARE VERKOOPING van I.nntl- en Akkeralem, 'i Paarden, 5 Melkkoeien, 'i Vaarzen, 9 Kalveren, 4 Varkens, enz., te Meire, Broek. De Notarissen EEMAN le Erpe, en LEENAERT le Ninove, zullen ten sterfhuize van jufvrouw Colela De Smet, te Meire, Broek, op Woensdag 16 April 18*4 en volgende dagen, telkens om 8 ure van den morgend, in het openbaar verkoopen A. Al de huismeubelen, als kleer- en andere kassen, kommoden, stoelen en zetels, coulisse tafels van karzelarenbout, withouten en eiken tafels, jacht- confoor en stoven met toebehoorten, hangende horlogie, bedstoelen, pluimen en andere beddingen, huppelingen en kussens, wollen en katoenen sargiën bedspreiën, bedlakcns, spiegels en printen, heiligen beelden en bloemvazen in porselein met glazen bocals cristalen wijnroomers en bierglazen, karaffen porse leinen en gleizen koffie-en melkpotten, en lassen, gleisen tellooren, scholels en kommen, koperen en ijzeren mooren en koffiepotten,aarden ijzeren-tinuen- en koperen keukengcrief, kandelaars en quinquets, bollantaarnen, koffers, wasebkuipeu. houten-en zin ker. emmers en meer andere voorwerpen. 12 Zilveren Serviesen, zilveren soeplepel of louche, zilveren koffielepels en suikenang. Al het Land-en Akkeralem als karrewaait, aarden melktobbens en teelen, koperen melkversij- pen, koperen- en ijzeren marmitten, broodmouillie, kern en melkkuipcn, vleeschkuipen.kerf en andere za gen, spaden, braken, bekkers, rieken, pikken,gaffels, zeisen, dorschvleugels, drankemmers, aalscheppers en kuipen, handwannen en graanscbuppen, wagen- reepen en kettingen, kruiwagens, ploegen, sledden, eggen, slepen, rolblok, raap- en wanmolen, aalstuk, aalkarre, bakkarren en 2 wagens Ongeveer 10 duizend kilos aardappels, een groote hoeveelheid beelen, mest, hooi en strooi, gedorschen en ongedorschen granen, haver en geerst, mutsaard en ander braudhout, allerlei gezaagd hout, enz. 2 sterke en zware Merriepaarden, oud 9 en 5 jaren, 5 schoone Melkkoeien, onlangs van bun Kalf beval len, 2 Vaarzen, 2 vette Kalveren, 4 groote en vette Varkens, 30 Hoenders en Haan. Orde der VerkoAping De verkooping zal aanvang nemen den Woensdag 16 April, des morgens met de Huismeubels Des namiddags om 1 uur slipt van zelfden dag, zullen de Paarden, hel Hoorn- eu ander Vee vorkocht worden. De koopen van en onder de 5 franken moeten gereed betaald worden. Verders op gewone voorwaarden en met tijd van betaling, mits stellende goede en gekende borge. OPENBARE VERKOOPING van Ie Aalst, nabij de slad. De Notaris R. VAN DER AUWERMEULEN, verblijvende te Weiteren, zal, ten overstaan van den heer Vrederechter des kantons Wette- ren, openbaarlijk verkoopen Een schoon nieuwopgebouwen Buitengoedje, genaamd de Dendervilla, le Aalst, langsheen den Dender, sectie F, N° 845e, groot ongeveer 4 aren palende den heer Charles Levionnois- Dekens, dame weduwe F. H. Eeman.den Ouden Dender en den trekweg. Ingebruiklreding met 1 September 1884. Voormelde eigendom met verandah, hebben de verscheidene boven- en benedenplaalsen, benevens ruime kelders, is alleraangenaamst en zeer voordeelig gelegen. Instel, Donderdag 24 April .«o. Verblijf, Donderdag 1 Mei Telkens om 5 i/a ure slipt namiddag, ter her berg van August Van Heddeohem, dicht bij de I Statie, te Schellebelle. WIJDGEKENDE JAARL1JKSCHE te Vlierzele, wijk Strijmeersch. De Zaakwaarnemer MATTHYS le Oordegem zal on der bevoegd ambt, ten aanzoeke van die het behoort op Maandag 14 April 1884, (2do Paaschdag,) ten 2 ure namiddag, binnen de gemeente Vlierzele, wijk Strijmeersch, openbaarlijk te koop bieden 3 schoone bekalfde Vaarzen, 2 Melkkoeien, 3 Run- ders, 4 Geilen, 25 hectoliters Tarwe, 39 hectoliters Mastelnin, 50 hectolieters Aardappels, 2500 kilos Beleraven, 100 koopen goed Meerscbhooi, 80 koopen Strooi, verscheide schoone Kruiwagens, Spaden, Eggen, Wasch-en Beerkuipen, Kern, Emmers, Band roeden, Laltepercheu, Boonstaken, Brandhout vele koopen Meubelairevoorwerpen,zooals :Tafels, Stoe len, Kassen, Banken en veel andere te lang om aan- tebalen. Men zal vergaderen en beginnen le Vlierzele wijk Strijmeersch, aan de herberg van sieur Charles Van Gijsegem, alwaar de genegenen gemelden dag en uur, zich kunnen laten vinden, al voorzien van goede gekende borgen. N B. Geene personen zullen als koopers noch als borgen aanvaard worden, die inkoopen in gevallene verkoopingen aan genoemdeu MATTHYS verschuldigd zijn.

De Denderbode | 1884 | | pagina 3