Merktpryzen. Bericht. Uitderhand te koop. Verandering van woonst. Huis te huren Voordeelig bericht. Groote Vogelschieting met de Bolle OVER BOOMTEELT. H. Aloïsius van Gonzagua, Einde huurtermijn. UITVERKOOP Auguste Hansseus, Meersch le huren Betteraaf-Pulpen Verandereng van woonst. Francois Meert, UITVERKOOP Rij uitscheidingyan bedrijf. Uitverkoop aan den prijs der factuur. OVERJARIGE PANDEN. HOPPESTAKEN Venditie vau MEUBELS, schoon en geriefelijk HUIS, BESTE ZAAILANDEN, Hop- en Boonstaken, BEHUISDE HOFSTEDE ZAAILANDEN. een schoon Buitengoed, 9000 Sparren Hopstaken 10000 Boon-en 1500 schoone Hopstaken het hoofd bewonderi, en klagende van pijn aan den rechterarm, waarop hij gestampt was. Hij beschuldigde zijn schoonzoon, Lodewijk Dob- belaere, dit gedaan te hebben. Doch als de man zich slepende, vol pijn en smart, naar huis begaf, zag hij dat zijne woning in volle vlam stondgebouw, huisraad, kleederen, kortom alles werd de prooi der vlammen. De oorzaak dezer ramp wordt aan kwaadwilligheid toege schreven. Verleden zaterdag is eene moorpoging gepleegd te Halmael. Gustaat Bronkaers leefde in slechte verstandhouding met zijne vrouw. Veertien dagen gelegen had deze leste haar man verlaten en was met hare twee zonen elders gaan wonen. Bronkaers besloot alsdan zich daarover te wreken hij kocht een pistool en zaterdag avond begaf hij zich naar hare ka mer. Hij stampte de deur open, kwam binnen gesneld en loste een schot op zijne vrouw. Deze werd erg gekwest. Zijne zonen hebben den moordenaar ontwapend. Bronkaers heeft zich zelve gevangen gegeven. Uit Bergen, 20 April: Op het grondgebied van Elouges is eene verschikkelijke misdaad gepleed.Opde linie van den ijzeren weg van Dour naar Quiévrain, heeft men het lijk gevon den van vrouw Cliquet. Het slachtoffer was eene oor afgerukt en droeg sporen van talrijke stokslagen. Het Parket van Bergen heeft een onderzoek begonnen. Vrouw Cliquet was 40 jaar oud en moeder van zes kinderen. ENGELAND. Maandag morgend beeft depolicie te Dublijn, ter plaats waar lord Cavendish en M. Burke, in Phoenix-Park vermoord werden, eenen brief gevonden, op rouwpapier geschreven en vastge maakt bij middel van eenen geweerkogel. Op het papier stond te lezen de onvatba re Onverwinbaren zullen zich wreken. God belpe Ierland! Verscheidene dergelijke brieven, allen door dezelfde zelfde hand geschreven, werden op andere plaatsen van Phcenixpark gevonden, als ook in de briefbussen der woningen van eenige leden van de jury, die de Onverwinbaren ver oordeeld hebben. Drie jongelingen werden aangehouden, maar wêer losgelaten. De aardbeving in het westen van Engeland schijnt inderdaad, voor eene niet vulkanische streek, nog al hevig te zijn geweest. Te Londen werd de golvingduidelijk gevoeld: persoonen die aan tafel zaten, hadden een oog- enblik eene gewaarwording als op een schip bij lichte golving. Schade werd daar nogtans niet aangericht. Het middelpunt van de beweging schijnt on der Colchester gelegen te hebben. Er stortte daar niet alleen een kerktoren in, maar de muu- ren der huizen werden geschud, bellen klonken hevig, glasruiten barstten bij duizenden, en er ontstond onder de bevolking een algemeene schrik. De schade in die stad alleen moet eenige duizenden pond sterling bedragen. De ingestor te kerktoren was nieuw en 150 voet hoog. Volgens een bericht van den dominee Oakley, ging de beweging, die ongeveer dertig seconden duurde, vergezeld van een sterk gerommel, als van eenen voorbijsnellenden spoortrein. Een ander inwoner, wiens huis op het hoogste ge deelte van de stad gelegen is, verklaarde dat zijn vloer golfde, zijn wipstoel aan het schom melen ging en dat hijjniets anders dacht of hij zou onder bet puin van zijne woning verpletterd worden. Nader wordt nog gemeld Hel juiste uur op hetwelk de schok plaats had staat op de uurwerken aangeteekend. Velen zijn blijven staan op 9 uren 20 minuten. Een brand in eene woning van Meidenburgh- street te Colchester uilgebersten, wordt aan de aardbeving toegeschreven. Te Chelmsford aanzagen de inwoners de aard- schudding voor eene geweldige ontploffing. Te Kelvedon werd de schudding voorafge gaan door een hevig onderaarsch gedruis, niet ongelijk aan het gedonder van het losbranden van verscheidene kannonen. De huizen waggel den ophunne grondvesten en de inwoners vluch ten de straat op. De schok werd gevoeld tot aan Woolwich en Rochester. Te Mersea zijn eenige gebouwen van hoeven ingestort. De kerk van het dorp Langenhoe viel in en is nog slechts een groote puinhoop, even als eenige kleine woningen uit den omtrek. Te Lager-Breton heeft een der zijbuiken van de kerk veel geleden en zijn twee schouwpijpen 0p hetdak der pastorij gevallen. Te Bawhedge is een man gedood door een val lenden steen. De kerk te Salcot is beschadigd en de Hall te Wivenhoe vernield. Een deel van 't kasteel dezer leste plaals en zijn toren zijn vernield. Weinige huizen zijn aldaar gespaard gebleven. Te Scheerness aan gene zijde van den inham der Theems, werd de schok zeer goed gevoeld. In de scholen vluchtten de kinderen overal verschrikt weg. Velen van hen werden in dit vluchten omgeworpen en bekwamen verwondin gen. AMERIKA. Wij hebben gemeld da teen verschrikkelijke storm bet dorp Oakville-Indiana, met 200 inwo ners totaal vernield had. Wij ontvangen aangaan de deze gebeurtenis thans de volgendedepeche Een vreeslijke storm heeft den 15 april ten 3 ure 's namiddags het dorp Oakville vernield.Twee overgroote zwarte wolken naderden het dorp, de eene uit het westen en de andereuil het noorden Op twee mijlen afstand van Oakville ontmoetten zij elkander, boven het huis van zekeren Tevis Cochrane, dat van zijne grondvesten werd losgerukt en waarvan nog slechts een handvol brandhout te vinden is. Een minut later bereikte de storm hel eigent- lijke dorp en liet slechts drie zijner dertig wonin gen rechtstaan. Vier personen werden op den slag gedood. Een vijfde stierf 's avonds, terwijl een zesde twee mijlen verder het leven verloor. De gekwesten zij te getallen van vijftig. Overal waar de storm voorbijtrok, over eenen afstand van 20 mijlen werd alles vernield. In hel graafschap Oakville beloopt de aangebrachte schade 100,000 p. st, 15 der beste hoeven uil den omtrek zijn verdwenen en meest al de in woners min of meer gewond. Locantville. een klein dorp uil den omtrek van Oakville is insgelijks vernield, en verschei dene zijner inwoners gedood of gewond. Nade re bijzonderheden zijn nog niet gekend, want daar Losantville in eene beschrijke streek gele gen is, en vele boomen door den storm omge worpen zijn, kan men tot nu toe nog het dorp niet naderen. Men moet zich nog eerst met bijlen eene doortocht lot het dorp banen. Holloway Pillen. de Lever, de Longen en de Nieren. Een groot aantal inwendige ziekten komen voort uit verstoppingen welke de beroemde Holloway Pillen volkomen verdwijnen. De behandeling met de ze Pillen wordt ernstig aanbevolen als geneesmiddel voor de meeste langdurige ziekteaandoeningen zoo als leverzieklen, longontstekingen, trage werking de nieren, en andere stooringen, der werkingen, die veel pijn veroorzaken en ongeneeslijke ziekten doen geboren wor len, wanneer zij verwaarloosd worden. De Holloway Pillen zijn bijzonder geschikt voor jon ge en leere lieden hare zachte en bloedzuiverende werking geeft de voorkeur boven elk ander genees middel. Foor de slechte spijsverteering, de zenuw- eeeken, de jicht en de rhumalieke pijnen, hebben die Pillen door bare hoedanigheden eene wereldkundige faam verworven. Zij verdrijven al de onzuiverheden van het bloed en herstellen de gezondheid en de krachten Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 6 q Vrouwel. 3 HUWELIJKEN. D. Van der Stock smid, met J. Van ConiDckxloo kleermaakster. OVERLIJDENS. B. De Haeck, vr. Van Geert z. b. 71 j. Schaarb. E. Van Wijnendaele z. b. 24 j. Nieuwstraat. J. Quinteyn landb. 25 j. Schaarb. E. Ballinckx z. b. 20 j Esplanade. J. Kindermans wed. Wellekens schoenmaker, 64 j. Scbaarb J. Boone wed. Hoff mann, z. b. 74 j. scbaarb. F Poriau, m De Moor kaaiwerker 71 j. Mijlb. J. De Trogh, vr Boelaert, z. b. 59 j. Scbaarb 6 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stadNinove. Aangiften vau den 18 tot den 24 April 1884. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 1 Vrouwelijk 5 HUWELIJKEN. E. Van Beneden, bandelaar met J. J. De Cooman bez. C. Dortant 33 j. blikslager met J. Cauwelaert 32 j. bez. M A. Adriaensens 31 j. bez. met M C. A. Van Holen 26 j. bez. P. J. Timmermans 25 j. blikslager met L. Frisch 25 j kantwerksier. OVERLIJDENS. C. De Mol 52 j. huishoudster ongeh. Hospitaal. J. Renders oud 69 j. landb. echlg. van M. De Keers- maker, Hospitaal. Aelst,26 April. Per t heel. 32 lil. 50 cent. TarweD\ 23-00 a 24-50 Ma3telnin 21 00 23-00 Rogge, 16 50 17 50 Geersi00 -oo 00-00 Haver. per 100 kil. 19-00 21-00 Spelt. 00—00 00-00 Koolzaad per 100 kil. 00—00 00—00 Lynzaad 0000 00— 00 Koolzaadolie 00—00 00 - 00 Lijnzaadolie, 00—00 00—00 Koolzaadkoekan, id. 00—00 00 - 00 Lijnkoeken, 00—Oü u0 -00 Aardap. (roode de 100 kil. 6—00 0 00 Aardap. (geelejNieuwe 0000 00- 00 Boter, de 3 kilogram. 6—90 8—45 Eijers, de 25. 163 1—82 Vlas per 3 kilos. 340 4-80 Viggenen, per stuk, tl soor 27 60 2* 22—50 HOPHANDEL. Heden wierd de hop gewas 1883, ver kocht van fr. 135.00 tot 000.00 de 50 kilos. POPERINGHE, 26 April. Hoppe 1883. Stad.. Fr. 125 —00 000-00 Gemeenten 115 00 00000 ANTWERPEN, 25 April. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2,25 fr. 3.00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,40 a 2,00 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00. De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6.00 tot 6.50; polderper 100 kilos fr. 7.00 8.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 1,60 a 2,00 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 2100 a 2250 Rogge, 1600 1650 Wintergeerst, 0000 0000 Zomergeerst, 2150 2250 Haver, 19-00 19 - 50 Boekweit, 0000 0000 Boonen, 2050 00 —00 Bitterpeën, 19—00 0000 Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 15 Ossen, 0 90 1 00 7 Koeien, 0 80 0 90 00 Stieren, 0 00 tot 0 00 172 Kalveren, 1 10 1 25 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1354 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.80 tot 1.04; stieren, 0.70 tot 0.90; koeien en veerzen, fr. 0.70 tot 0.90 De Burgemeester en Schepenen der stad Aalst, hebben de eer hunne bestuurden te berichten, dat de zittingen van het Schepenen-College, voortaan wekelijks zullen plaals hebben, den Maandag eD den Vrijdag ton 11 uren voormiddag. Gedaan te Aalst den 18 April 1884. De Burgemeester en Schepenen, De Secretaris, V. VAN WAMBEKE. J. VERLEYSEN. Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst, Een schoon Huis niet zijne erve zijnde eene welgekalandeerde broodbakkerij te Aalst Bra bantstraat, hoek van het Ereinbodegemstraatje. Henri LUYCX-DE SGHIJVER, schilder en glazenma ker, heeft de eer bet publiek te laten weten dat hij zich komt te vestigen in de Pontstraat, N° 10, recht over het Kollegie de EE.PP. Jesuiteu.van den l"®Mei aanstaande. Hij beveelt zich aan de gunst van eenieder voor al wat zijnen stiel aangaat. geslaan te Aelst, in de Maanstraal. Zich te bevragen bij den heer Burny-Antheunis, brou wer, Stoofstraat. TV hiiimn Een gerieflijk Huis uitmakende IC II Uit. II. denhoek der Veldstraat, recht over de herberg genaamd Den Turk,»Zich le bevra gen bij wed. De Coninck-De Smedt korte Zoutstraat, te Aalst De gezondste, maagversterkende en spijsverle- ringbevorderende likeur is de ALOSTOISE Dezelve wordt gewoonlijk met voordeel gebruikt tegen buikpijn en bewijst groote diensten ten tijde van besmettelijke ziekten Eenig huis Louis BUEKENS, Korte Zoutstraat, 33, Aalst. naar geldprijzen, gegevendoor de Maatschappij «de Kapellemannen,» in haar lokaal, ter herberg Au Garde Route, bij H. De Deyn, te Aalsl-Schaarbeke, Gentschesteenweg, op Maandag den 2t April 1884. Vooruit 15 franken. De inschrijving van 2 lot 4 uren namiddag. De inleg is bepaald op 60 centiemen per scheut; bolrapers geldmedebegrepeu. STAD AELST. Openbare Leergang Het College van Burgemeester en Schepenen Gezien het Ministerieel besluit van den 15 Februari 1882, openbare Conferentiën op de Fruitboomteelt in deze stad inrichtende; Gezien de beraadslaging des gemeenteraads van den tl Maart 1882; Brengt ter kenis van het publiek, dat er op de hiernagemelde dagen, in deu hof van hel Stadhuis, alhier, openbare lessen van boomteelt, kosteloos, zullen gegeven worden, onder het bestuur van de Maatschappij De Vereenigde Landbouwers door den he6r Fr BURVEN1CH, leeraar bij de Hofbouw-School van den Staat, te weten 1 25 Mei 1884 27 April I 15 Juni 13 Juli Telkens van 10 tol 11 uren voormiddag. Zijn tot deze Conferentiën kosteloos toegelaten al de personen die tot dies voorafgaandelijk de aan vraag aan het Gemeente Bestuur zullen gedaan heb ben. Gedaan den 30 October 1883. De Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris, V. VAN WAMBEKE. J. VERLEYSEN. GESTICHT VAN DEN te Gyseghem (bij Aalst), Bijvoegsel aun ons Prospectus. Bij de thans bestaande professioneele leer gangen voegen wij eene voorbereidende klas, samengesteld uit jonge leerlingen welke hunne Eerste Communie nog niet hebben gedaan. Zusters aan het gesticht vastgehecht, zijn gelast aan de jongelingen de zorgen te geven welke hun ouderdom vereischt. SCHOOLGELD: Voor de jonge leerlingen onder de Eerste Communie, 300 franken. Voor de leerlingen der hoogere leergangen en der latijnsche klassen, 400 fraoken. YS ie de Pi ospectus der hoogere leergangen begeert, gelieve zich te wenden tot den heer Bestuurder van 't Gesticht. P. VANIMPE. door A DE SAEDELEER HANRATH, in den alom ver maarden laken-en ellegoedwinkel van Mijnheer Ijevlonnots te Aalst. Al de artikelen van dezen winkel, zooab lakens, elastieken en halfelaslieken voor broeken, pallots en costumen, alsmede merinossen en alle andere stoffen voor vrouwenkleedsels, zwarte en gekleurde zijden, flanels en baaien in alle kleuren, wollegoederen en demitten van allen aard, katoenen en wollen dekens, witte spreien, beddens en kussens voor pluimen, wollen en cacbemiren doeken, wit en blauw lijnwaad in alle breedten, grauw en wit catoen ook in alle breedtens, enz., enz., worden uil hoofde van einde huurtermijn aan faktuurprijzen en daar onder uit verkocht. Daar de zomernieuwigheden reeds gevraagd en ingekomen waren, vooraleer ik mij genoodzaakt vond tot uitverkoop zoo zal iedereen de gelegen heid hebben en willen te baat nemen zich de nieu wigheden voor het intreden seizoen te verschaffen, aan uilterst billijke prijzen. Het gerucht als of ik een ander huis voor mijne affaircn3 zou opzoeken is ongegrond aangezien ik die niet meer zal voortzetten. N B Nog eenige zwarten en blauwen Moskowa voor Winterpallots is er overgebleven en alsnu ver krijgbaar verre onder den prijs van het fabriek. Eene bezondere aandacht verdient ookde scbooDe partij Lakens, voor Mantels, Frakken, enz., voor het zomerseizoen reeds binnengekomen. Gentscbestraat n° 76, Aalst. Heeft de eer het publiek te berichten dat hij zich galast met alle werken voor wat loodgieterij, pompmakerij en koperslagerij be treft, alsook met groote werken en herslellingen in brouwerijen en stokerijen, zooals verkoeling slan gen in de werkkuipen derstokerijen, brouwen stook- ketels, pompen, buizen enz goed werkeu zeer voor- deelige prijzen. Bestuur der Burgerlijke Godshuizen van Aalst. te Aalst, in de Bergemeerschen, wezende voor heen eene Bleekerij gebruikt geweest door M. Emile De Looze. Voor de voorwaarden zich te bevragen ter Sekretariaat der administratie, in de Leopold- straat. verkrijgbaar te Aalst op den Zwarten Hoek, aan de Statie. De kuilen zijn open den Dijnsdag, Donder dag en Zaterdag van iedere week. Jos. DE LOOSE-VAN DE MAELE, Huisschilder en Glazenmaker, heeft de eer aan hel publiek te laten weten dal hij zich komtle vestigen in de Molenstraat, N® 34, (oud huis Fobus). Magazijn van alle soorten van werfwaren, Vernis* sen, ruiten, glazenpannen, vaagborstels, werf en witborslels, zeemvellen, sponsen, enz., IN 'T GROOT EN IN 'T KLEIN. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder. eer le laten welen aan de heeren liefhebbers van den handboog dat er bij hem te bekomen zijn alle soorten van Pijlen en Pëzen. 11 Pn vraafft een bakker8eaiit d>e llieil I adgl ai g0ed kan werken, bij Scheerlinckx, groote Markt. vni-hnrl>n om le beleggen 2 hecUren <3 VcIHUlvll 44 aren allerbeste Dender- weiden te Denderleeuw. Zich te bevragen bij de eige naars MM. De Sadeleer, Plaats, Haeltert. komt te vestigen als barbieren haarsnijder op de Houtmerkt N. 29. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder. bij C. Druwé, te Ninove. Deze Haver brengt een derde meer op als alle andere soorten, en wordt bijzonderlijk aanbevolen door de Landbouw-Commissie. De prijs ik 22 fr. de hon derd kilos Men zend tegen remboursement. Bij uitscheiding van bedrijf. aan den prijs der factuur door J. LENSSENS-BEECK- MAN, Groote Markt, te Aalst. Al de artikels van dezen winkel,zooals: Gordijnen. Piqué, Salinetten, Katoenen in alle breedten. Witte Spreien, Cols, Manchetten, Kragen, Neteldoek, Chale3, Capelinnen, Broderies, en grooten keus van Hemdens voor eersle communiekanten, Ook grootan keus van al hetgeen de Merceries artikels aangaat, zooals scboone Sayeilen, Galons. Knojipen, Passementeries, Parfumeries, enz., enz. Ta ¥¥ni»x»n een schoon en geriefelijk 1 c AJ-lllCIIj nujS) jn ,]e Vooruitgang- straatfProgrès) nabij de Statie van Aalst. Zich le bevragen bij Mijnheer Fr. Burny brouwer op den Dam. Over te nemen met herberggerief en toebe- hoorten een oud en welgeklandeerd estaminet, i A la Maison de Commerce op de Groote Merkt, te Aelst en bewoond door den eigenaar PlETER CoRNAND. Bij Sterfgeval. van het groot ijzermagazijn van M. Eugeen- Walerinckx te Aalst, Korle-Zoutstraal N* 4. Berg van Bermhertigheid dér stad Aalst. OPENBARE VENDITIEVAN Op Donderdag 1 Mei 1SS4, om 1 ure nanoen, en des noods den volgenden dag, zal er wegens de Administrative Commissie van den Berg van Berm hertigheid te Aalst, en in deszelfs lokaal, gestaan in de Leopoldstraat, door hel ambt van Deurwaarder RING01R, openbaarlijk verkocht worden, de over hunnen tijd staande panden der maanden Januari, Februari, en Maart 1883, bestaande in: gouden en zilteren voorwerpen, horlogiën, ooringen, juwee- len,Koper, tin, kleederen, Lijnwaad, katoenen en meer andere voorwerpen te veel om te melden. De verkooping wordt gedaan op tijd vau betaling, mits stellende voldoende borge, met vermeerdering van 5 p. °/o voor alle kosten. ~~^END1T« VAN TooT""' geschelde en ongeschelde Sparren te Aalst, Vaartkaai. Op Maandag 28 April 1884, om 1 uur namiddag, door hol ambt van den Notaris BRECKPOT te Aalst. Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst. Bij vermindering van bedrijf. Landbouwersalem, Herberggerief, Paard, Karren, Tilbury, Mutsaard, Brandhout en Strooi. te Nieuwerkerken, Edixvelde. Op Dijnsdag 6 Mei 1884, om 1 uur namiddag ter woonst van Jufvrouw weduwe Slagmulder. Bij Licitatie. OPENBARE VERKOOPING van een gestaan en gelegen binnen dc stad Aalst in de Kapcllestraat. De Notaris LANDUYT te Dendermonde zal, ten aanzoeke van wie het behoort en teD overstaan van den heer Vrederechter des kantons Aelst, op gewin van inslelpremie, openbaar verkoopen Een HUIS en Erve gestaan en gelegen te Aalst, in de Kapellestraat, gekend bij kadaster sectie A, num mer 408, met eene groote van een aar, houdende van de eene zijde aan een huis van den heer Jocobus De Vuyst, van de andere zijde aan den heer Verleysen. van achter aan den eigandom van wijlen madame Goussart-Boone en van voren de straat. Bewoond door den eigenaar, den heer Octaaf Maes. De kooper zal daarvan in het gebruik komen met betaling van koopschat en onkosten. De verkooping zal geschieden te Aelst, ten lokale van het Vredegerecht de Instel op Zaterdag 10 en het Verblijf op 31 Telkens om 3 uren namiddag. VERKOOPING van te Audegem en Schoonaarde. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen 1. 53 aren 20 centiaren Land, te Audegem, Grooten Hofkauter, sectie B, Nr 182. 2. 20 aren 30 centiaren Land,le Audegem, Sijpkauter, sectie C, Nr 569. 3. —41 aren 60 centiaren Land, te Schoon aarde, genaamd het Meerken, sectie C, N" 1863 en 1864. ZITDAGEN:Instel 21, Verblijf28 April 1884, om 2 uren na noen, ter Estaminet La Taverne Viennoise, le Aalst, Statieplaats. Uit der hand te koop. Bij Domicn De Roeck, Zwarten Hoek, te Aalst. Men geeft tijd van betaling. Mei 1884 OPENBARE VERKOOPING van eene te Aalst-Mijlbeke, KOEISTRAAT. De Notaris EEMAN le Erpe, zal iogevolge de wet van 12 Juni 1816, en namens wie het behoort open baarlijk verkoopen. EENIGE KOOP Eene behuisde HOFSTEDE geslaan en gelegen le Aalst-Mijlbeke aan de Koeislraat, bekend bij kadaster wijk F Nr' 224, 225, 226, 227, en 228, groot 11 aren 30 centiaren, palende ten ooste enten zuide den heer Van Assche, ten weste hel hospitaal van Aalst, en ten noorde den heer Speekaert. Onmiddelijke ingebruiktreding. ZITDAGEN Instel Zaterdag 3 Mei Verblijf Zaterdag 10 Mei lö0*' Telkens om 3 uren namiddag ter zittingzaal van bet Vredegerecht te Aalst, Groote markt. OPENBARE VERKOOPING van goede een perceel Meersch en Bosch, gelegen te Meire en Haeltert. De Notaris EEMAN te Erpe zal, namens die het be hoort, met gewin van palmslag en gelagen openbaar lijk verkoopen Gemeente Mcire 1* Koop. Een perceel Meersch, gelegen op het Geetegemveld of groolkauter, groot 29 aren, bekend bij kadaster wijk C.deel van nummers 151a, 152,153 en 154, palende teD ooste aan de straat, ten zuide aan Constant De Smet, ten weste aan verscheidene, en ten noorde aan de voel weg. Boomprijs fr. 30. Gebruikt bij Constant De Smet. te Meire 2* Koop. Een perceel Land, gelegen op Oost dorp of Groolkauter, bekend bij kadaster wijk C, nummers 697a, 6971», en 697bis, met eene groote van 17 aren 10 centiaren en volgens meting 17 aren 22centiaren,paleodeten ooste don heer Van derGucht ten zuide de weduwe Lievens, ten weste melalflos- baan de Oosterveldstraat en ten noorde den heer Joannes-Baptiste Coppens. Gebruikt bij Casemir Vereecken, te Meire 3" Koop. Een perceel Land op den Grootkanter, bekend bij kadaster wijk C, nummers 758, met eene grootte van 13 aren 50 centiaren en volgens meting 14 aren 78 centiaren, palende ten ooste aan de erven De Smet, ten zuide aan den voetweg, ten weste aan de straat, en ten noorde aan Van der Haegen. Gebruikt bij.Josephus Dc Groot, te Meire. 4* Koop. Een perceel Land op hel Oorterveld, ook genaamd de Botereik, bekend bij kadaster wijk C, nummer 763 met eene groote van 31 aren 20 cen tiaren, en volgens meting groot 30 aren 28 centiaren, palende tea ooste met halQosbaan, ten zuide aan Camillus De Sadeleer, ten weste ook met de halflos- baan.en ten noorde aan verscheidenen. Gebruikt door Constant De Smet, te Meire. 5e Koop. Een perceel Land, op den Groolkauter of Rijk, gekadastreerd wijk C,nummer 813, mei eene grootte van tö aren 50 centiaren, en volgens meting groot IC aren 84 centiaren, palende ten ooste aan Franciscus Maesschalck. t^n zuide aan den voetweg, ten weste aan Joannes-Baptist Van Liedekerke, en ten noorde aan de weduwe Lievens. Gebruikt door Engelbertus Sehouppe, te Haeltert. 6° Koop. Een perceel Land, op den Appelsakker, bekend bij kadaster wijk C, nummer 1129 bis, met eene grootte van 9 aren 50 centiaren, en volgens meling groot 10 aren 50 centiaren palende ten ooste aan de kinderen Van den Weghe, ten zuide aanüona- tus Van der Gucbt en anderen, len weste aan Ferdi- nandus Do Smet en len noorde aan Carolus Meganck en Alexander De Pril. Gebruikt bij Franciscus De Pau, te Meire. 7® Koop. Een perceel Land, op den Appelskauter bekend bij kadaster wijk C. nummers 1135, 1135 bis en 1136, met eene grootte van 83 aren 99 centiaren, en volgens meling groot 40 aren 74centiaren palende ten ooste den Arme van Meire, ten zuide den Arme van Erpe, ten weste den heer De Sadeleer te Haeltert en ten noorde den heer Baron Bethune-Eliaert. Verdeeld in oost-en westhelft. Gebruikt door Serapbinus Matthys, de weduwe Redandt en Dominicus Baeyens, allen te Meire. 8" Koop. Een perceel Bosch, op het Geetegem veld, bekend bij kadaster wijk C, n° 91, met eene grootte van 13 aren 30 centiaren en volgens meting groot 12 aren 9o centiaren, palende ten ooste aan den voetweg, ten zuide aan Rosalia Redandt, ten weste aan den beer Franciscus De Groeve en te noorde aan den heer Dominicus Van derHaegen. Boomprijs fr. 430. Gebruikt door Engelbertus Sehouppe, te Haeltert. Gemeente Haeltert. 9® Koop Enen perceel Land, in de Geertegem- meerschen, ook genaamd de Klitsen, gekadastreerd wijk C, nummer 47, met eene grootte van 18 aren 50 centiaren en volgens meting groot 19 aren 20 centi aren, palende ten ooste de Klitsenstraal, ten zuide eu ten weste aan de Beek, en ten noorde aan Dominicus Lievens. Gebruikt door voornoemden Engelbertus Sehouppe. ZITDAGEN. Instel, Donderdag 15 .öft. Verblijf, Donderdag 29 Mei 1J504' Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg gehou den door den heer Xaverius Van Cauter, te Meire, Dorp. OPENBARE VERKOOPING van tc Aalst, nabij de stad. De Notaris R. VAN DER AUWERMEULEN, verblijvende te Weiteren, zal, len overstaan van den heer Vrederechter des kantons Wette- ren, openbaarlijk verkoopen Een schoon nieuwopgebouwen Buitengoedje, genaamd de Dendervilla, le Aalst, langsheen den Dender, sectie F, N° 845e, groot ongeveer 4 aren palende den heer Charles Levionnois- Dekens, dame weduwe F. H. Eeman, den Ouden Dender en den trekweg. Ingebruiktreding met I September 1884. Voormelde eigendom met verandah, hebben de verscheidene boven- en benedenplaatsen, benevens ruime kelders, is alleraangenaamst en zeer voordeelig gelegen. Instel, Donderdag 24 April Verblijf, Donderdag I Mei Telkens om 3 1/2 ure stipt namiddag, ter her bet g van August Van Heddeohem, dicht bij de Statie, te Scbellebelle. VENDITIE VAN en 4000 Boonstaken, te Erembodegem, aan de Denderbrug en aan de Statie Op Woensdag 30 April 1884, om 1 uur nanoen. Door het ambt van den Notaris DE SMET, te Erem bodegem. VENDITIE VAN te Moorsel aan de Statie, door het ambt van den Notaris DE WINDT, te Aalst, op Dijnsdag 29 April 1884, om 3 uren nanoen. Tp liiirpn een goed Handelshuis, met m c uuicii) volledig gerief voor Winkel en Tabakfabriek, te Aalst, op de groote markt. Zich te bevragen bij den heer Notaris BOONE, te Aalst.

De Denderbode | 1884 | | pagina 3