Huis te hureu Vooi'deelig bericht. OVER BOOMTEELT. GESTlCHT VAN DRN H. Aloïsius van Gonzagua, Belteraaf-Pulpen Verandereng van woonst. Francois Meert, FIT VERKOOP Eitderhand te koop. Einde huurtermijn. UITVERKOOP Augusle Hanssens, Bij uitscheidingyan bedrijf. Uitverkoop aan den prijs der factuur. Belangrijke Vogelbolling, Verandering van woonst. Verandering van woonst. Openbare Verkooping 7000 Sparren Hopstaken Spa rren HOPPESTAKEN Venditie van MEUBELS, BEHUISDE HOFSTEDE ZAAILANDEN, WILGENBOOMEN HOPPESTAKEN schoon en geriefelijk HUIS, Hop- en Boonstaken, de dood bekoopen, want hij overleed 's ander daags in de hevigste pijnen. AftruggelarijMen schrijft uit Mont- marault aan de Démocratie de l' Allier, dal er dezer dagen in het kasteel van Puy-Guillon, ge meente Vernusse, ten nadeele van de weduwe Tbéverin, die zeer rijk is, en wiens echtgenoot verleden jaar overleed, eene ongehoorde daad van aftrugelarij gepleegd werd. Verleden woensdag, gingen drie welgekleede personen, waarvan de eene het kruis van eer op de borst droeg, bellen aan de poort van hel kas teel, dat op eene eenzame plaats, verre van alle andere woningen gebouwd is. Een der aankomenden vroeg om mevrouw te spreken en zegde haar ongeveer hel volgende: Mevrouw, men beschuldigd u groote sommen outvreemd te hebben van de fortuin van uwen overleden echtgenoot. Ik ben een geheim policie agent en gelast u aan te houden. Dit zeggenoe haalde hij een driekleurigen sjerp te voorschijn, alsook verscheidene papieren die schenen te bewijzen dat hij waarheid sprak. Mev.Thévenin viel bij het hooren dezer woor den in onmacht. Toen zij weêr bij haar zeiven kwam, zegde zij niet de minste schuld te hebben aan hetgeen men haar ten laste legde, maar de zoogezegde policieagent bleef onverbiddelijk. Ik heb uitdrukkelijke bevelen, zegde hij, en moet die uitvoeren. Gij moet te Parijs opge sloten worden maar ik heb voorzorgen geno men om de zaak niet ruchtbaar te maken. Bui ten staan twee gendarmen in deltige burgers verkleed. Wij zijn lot hier gekomen, zonder iemand aan te spreken. Maak u gereed, wij gaan thans henen en zullen binnen eenige uren weêr- keeren. Zeg aan uwe dienstboden dat wij advo- kalenzijn en dat gij met ons meegaat voor uw proces. Eenige uren later waren de drie vreemdelingen inderdaad weêr bij mevrouw. Deze was intus- gen als versteend blijven zitten. Mevrouw, zegde de agent bij 't binnentre den volgens de wet mogen wij u tegen borgtocht op vrije voeten laten. Indien gij bereid zijl de geéischte som te betalen zal ik u op het kasteel laten onder bewaking van een mijner mannen. Mevrouw Thévenin door alle mogelijke mid delende gevangenis willende ontgaan lelde de gevraagde som die nog al aanzienlijk was, en twee der vreemdelingen ginnen henen-. Ook de derde vond weldra het middel om zich uit de voeten te maken en bij zijne beide meeplichtigen te !- omen. De politie zoekt thans de daders op van die gehoorde aftruggelarij. Dat de priesters zelfs in Frankrijk en in de oogen der republikanen soms nog tot iels goed zijn, bewijzen de volgende regelen, ont leend aan den parijzer Temps M. Puginier bisschop van Tonkin, wiens verkleefdheid aan de fransche zaak gewaardeerd werd door de offi ciers die in Tonkin gediend hebben, is door ad miraal Courbet eu generaal Millot voorgesteld om vereerd te worden met het ridderkreis van hel Legioen van Eer. Dezer dagen werd een 17 jarige houthak ker, die in het bosch te Chamtescier werkte, door eene groote adderslang in den vinger ge beten. Hulp kon niet aangebracht worden, doordie de jongeling te ver van de woningen verwijderd was. De moedige Bretanjer aarzelde geen oog- enblik, hij nam zijne bijl en kapte aanstonds den gewonden vinger af. Wanneer hij een uur later bij den geneesheer te Champtescier aankwam, verklaarde de man, dat die moedige daad den jongeling van eene zekere dood gered had, SPANJE. Spoorwegramp De Dagbladen hebben ver- schijdene depechen meêgedeeld, aangaande de verschrikkelijke spoorwegramp te Aleudra op de linie van Ciudad-Real Badajoz. Wij deelen de volgende nadere bijzonderheden meê Het ongeluk had plaats op eenige kilometers afstand van Alnaander, tusschen de statiën van Alraaderrejos en Chilton. Op deze plaats heeft de baan eene snelle helling en bereikt de brug langs eene belangrijke kromming. De brug staal op drie pijlers en is 8 meiers verheven boven deu gewonen waterspiegel van eene kleine rivier, die door een regen, in deze leste dagen gevallen, sterk gewassen was. De trein reed met kleine snelheid, dertig kilo meters per uur afleggende. Zondag morgend stortten de lokomotief, de tender en vier wag gons van derde klas van op de brug in de rivier, gelijktijding met een deel vaD het metselwerk. Vier andere rijtuigen en de foergon bleven voor over hangen op de glooiing gevormd door de neergestorte waggons. De geredde reizigers en bediende verklaren dat het tooneel verschrikkelijk was omzien al de aanwezigen die slechts eenigszins konden deden het mogelijke tot op het oogenblik, dat er hulp kwam van de naaste statie, gelegen op vijf kilometers afstand van de brug. De trein had te Badajoz 80 soldaten opgeno men, wier diensttijd uit was. Uit de rijtuigen in de rivier zijn reeds 38 ge kwetsten en 41 dooden opgehaald, maar de officier die de soldaten vergezelde, zegt, dat er nog een dertigtal mannen ontbreken. Welke is nu de oorzaak der ramp Eerst dacht men dat het ongeluk aan kwaadwilligheid moest toegeschreven worden. Thans wordt ver zekerd dat hel gebeurde veroorzaakt werd door eene toevallige verplaatsing der riggels. WIE'' WAT? WAARTOE? of EENIGE WAARHEDEN VOOR DEN INVALIEDE. Hebben onze lezers ooit gehoord van Professor Ilolloway Zonder twijfel even zoo wel als van Humboldt, Arago, Oersted, Silliman, Aggassiz, en andere bekende geleerden. Maar hebben zij zich nooit afgevraagd wie en wat hij is. Indien zij niet bepaald daarmede bekend zijn, zullen wij onder nemen hun eenige inlichtingen daar omtrent de ver schaffen. De professor is geboren in dat land, waarin Harvey, Hunter, Abernethy, en andere verlichten op het gebied der geneeskuudige wetenschap het eerste levenslicht aanschouwdeu. Dit zij voldoende voor het Wie nu wat aangaat het Wat Hij i3 ten opzigte van de andere geneesheeren wat Clay, Webster, en Calhoun waren ten opzichte van staatsmannen, wat Washington alom geëerbiedigde naam -- was ten opzigte van patriotten, engeneralen, watShakes- paere was ten opzichte van treurspeldichters en wat Irvin» en Chalmers waren ten opzigte van predikers dat is te zeggen de grootste man van zijne eeuw en van zijn beroep. Zijne reputatie is door de belomerin- gen van alle veroordeel heen gedrongen zij heeft de de hinderpalen der kwaadsprekendheid overwonen, en de professor alleen slaat nu algemeen bekend, als de Geneeskunde Colossus der geheele wereld. Dit zij voldoende voor het Wat. Waartoe spreken wij hier van hem Indien wij, toen onze langenooten bij duizenden stierven aan de geheele koorts, te Norfolk en te Portsmouth, gehoord hadden van een middel, dat deze kwaal in haren vooruitgang zou sluiten, en dat bet bederven in zijnen loop zou tegenhouden, en wij verwaarloosd hadden dit bekend te maken, wat zou dan ons loon geweest zijn Gewis eene rasse straf der Lynch wet. Want indien een plicht meer gebiedend dan een andre is, dan is het voorzeker deze, om den kranke en zijn lijden bij te staan en alle middelen aaD te wenden, om hem spoedig zijne gezondheid weer te geven. Dit is de reden, waar om wij van Prof. Holloway spreken. Dit is antwoord op hel Waartoe. Voor verscheidene jaren, toen de professor dus veel jonger was dan nu vestigde bij zijne aandacht op de groote ougelijkheid tusschen de genezingen, welke de geneesheeren bewerkstelligen, en die, welke zij ondernamen te bewerkstelligen. Hij maakte de opmerking, dal zij niet eenmaal in twintig geval len tol een gunstig, resultaat voerden, Het scheen toe, of dat de geneeskunde den naarnvan wetenschap onwaardig was, dat het meer een zaak was, die van het bloole toeval afhing en daarom bepaald een onrecht den mensch aangedaan, of wel dat de geneesheeren de kunst om te genezen niet verston den. Terwijl hij' zich aan de studie der menschelijke physiologie wijde, en bekend met de ziekteleer, kwam hij op de ware oorzaak van het gebrek aan gunstige resultaten, en maakte die ontdekking welke zijnen naam zal onsterfelijk maken Om een ziekte of kwaal te genezen, werd deze door de geneesheeren lokaal, uitwendig behandeld. Waren de nieren aan getast Of wel de lever Of de maag? Of de longen Dadelijk schreven zij middelen voor ler genezing van nieren' lever maag of longen, niet begrijpende dat de geheele oorzaak in het bloed te vinden was, doer welks levens-verspreiden stroom die organen ge voegd worden, en dat zij dus om de kwaal in haer uitgangsput te sluiten, dal levensvocht moesten zuiveren, en het overige aan den natuur overlaten. Dit is het geheim van het wonderlijke succes van Professor Holloway in alle oorden der wereld. Hij zuivert het bloed, en herstel van gezondheid niet na te volgen Dat elke kranke dan, die veel door vele geneesheeren geleden heeft, en er geen baal bijgevonden heeft acht geve op deze onze woorden, en eene proef neme met de Pillen van Holloway, in dien hij inwendig is aangetast en met de Zalf van Holloway, indien hij lijdt aan Wonden of Zweren. The Freethinker Holloway 's Pillen. Verzwakte Levenskracht, Dit geneesmiddel bevat in zich alles wat men kan ver langen voor een algemeen huismiddel. Zij roeit den oorsprong uit van de ziekte, die ontstaatuilongezond voedsel of onzuivere lucht Bij verstoppingen, ontste kingen van den lever, van de longen, van de inge- waden of eenig ander orgaan, zij die Pillen bijzonder dienstig en bij uilstekenheid onfeilbaar Inienerhuis- gezin moeten zij altijd bij de hand zijn, omdat zij een onfeilbaar geneesmiddel zijn voor jonge lieden en hem die van een zwak gestel zijn. Zij verwek ken volstrekt geen pijn, overprikkelen de gevoelig ste zenuwen niet, noch de teerste ingewanden. Ue Holloway Pillen zijn de beste bevorderaars van de opslorping en de afscheiding, die er uit de vochten en uit der vaste deelen al de giftige en schadelijke deeltjes verdrijven. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 8 Vrouwel. 6 HUWELIJKEN. C. Arijs dienslkn., met E. Van Gucht, dienstmeid. J. Geldhof bed. met C. Van Geit, kleermaakster. J. Pauwels schaliedekker, met E Bombeeck, z b. E. De Winne, z. b. met D. Van der Eecken, z. b. J De Coster, huischilder, met H. De Waele braaister. J. Thienpont, twijnd. met A Verhoeven, dagl'1". F. De Smet, met C. De Rouck, dienstmeid. L Verhulst, daglr met T. Vac Langenhove, braaister. R. De Brueker schoenm.met M. Van der Eist, dienslm. OVERLIJDENS. F. Bomon, wed. Van den Brempl, kleermaker, 82 j. Achlerstr. S. Van Helouwé, kleermaakster 25 j. Mijlbeke, J. Luycx wed. De Naiër, schoenmaker, 74 j. Schaarbeke A. Schelkens, braaisier, 24 j. Lange Ridderstraat. F De Meulemeester wed. Van Laelhem, z. b. 78 j. Leopoldstraat. 4 kinderen onder de 7 jaren. 14. Burgerlijke Stand der stadNinove. Aangiften van den 25 April tot den 1 Mei 1884. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 0 Vrouwelijk 2 HUWELIJKEN. P. J. De Bock, 30 j twijnder, met M. H. Wynant, 19 j. handschoenmaakster. OVERLIJDENS. E, Van Vaerenbergh 13 j. z. b. Hospitaal E Sonck 10 j. z. b Hospitaal. M J. De Paepe, 79 j. hande laarster, weduwe J. C. Le Clair, Graanmarkt. C. A. Le Clair, 9 j. z. b. Kerkhofstraal. 3 kinderen onder de 7 jaren. Aelst, 3 Mei Per 1 heet. 32 lit. 50 cent. Tarwefr. 53-00 a 55-00 Ma3lelnin Rogge Geersc. Haver. per 100 kil. Spelt. per 100 kil. Koolzaad Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaadolie, Koolzaadkoeken, id. Lijnkoeken, Aardap. (roode de 100 kil. Aardap. (geelej Nieuwe Boter, de 3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggenen, per stuk, l'soor 22 50 2* 17—50 HOPHANDEL. Heden wierd de hop gewas 1883, ver kocht van lr. 135.OH tot 000.00 de 50 kilos. POPERINGHE, 2 Mei. Hoppe 1883. Stad.. Fr. 135 —00 000-00 Gemeenten 000 00 00000 21-00 18 50 00 -00 19-00 00—00 00-00 00-00 00—00 00 -00 00—00 00-00 6-50 00—00 7-09 1-63 340 23-00 17-00 00-00 11—00 00—00 00-00 00-00 00-40 00-00 00 -00 00 -00 7 00 00-00 8-18 geslaan le Aelst, in de Maanstraal. Zich te bevragen bij den heer Burny-Antheunis, brou wer, Stool'straat. hiii'^n Een gerieflijk Huis uitmakende Illlli-ll. denhoek der Veldslraal, recht over de herberg genaamd Den Turk,»Zich te bevra gen bij wed. De Cotnnck-De Smeclt korte Zoulstraai, te Aalst De gezondste, maagversterkende en spijsverle- ringbevorderende likeur is de ALOSTOISE Dezelve wordt gewoonlijk met voordeel gebruikt tegen buikpijn cn bewijst groote diensten ten tijde van besmettelijke ziekten. Eenig huis Louis BUEK ENS, Korte Zoutstraat, 33, Aalst. Openbare Leergang Het College van Burgemeester en Schepenen Gezien het Ministerieel besluit van den 15 Februari 1882, openbare Conferenliën op de Fruitboomteelt in deze stad inrichtende; Gezien de beraadslaging des gemeenteraads van den 11 Maart 1882; Brengt ter kenis van bet publiek, dat er op de hiernagemelde dagen, in den hof van hot Stadhuis, alhier, openbare lessen van boomteelt, kosteloos, zullen gegeven worden, onder hot bestuur van de Maatschappij De Vereenigde Landbouwers door den heer Fr BURVENICII, leeraar bij de Hofbouw-School van den Staal, te weten 25 Mei 1884 15 Juni 13 Juli Telkens van lü tot 11 uren voormiddag. Zijn tot deze Conferenliën kosteloos toegelaten al de personen die tot dies voorafgaandelijk de aan vraag aan het Gemeente Bestuur zullen gedaan heb ben Gedaan den 30 October 1883. De Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris, V. VAN WAMBEKE. J.VERLEYSEN. te Gyseghem (bij Aalst), Bijvoegsel aan ons Prospectus. Bij de thans bestaande professioneele leer gangen voegen wij eene voorbereidende klas, samengesteld uit jonge leerlingen welke hunne Eerste Communie nog niet hebben gedaan. Zusters aan het geslicht vastgehecht, zijn gelast aan de jongelingen de zorgen te geven welke hun ouderdom vereischt. SCHOOLGELD: Voor de jonge leerlingen onder de Eerste Communie, 300 franken. Voor de leerlingen der hoogere leergangen en der latijnsche klassen, 400 franken. ie de Piospectus der hoogere leergangen begeert, gelieve zich te wenden tot den heer Bestuurder van 't Gesticht. P. VANIMPE. verkrijgbaar te Aalst op den Zwarten Hoek, aan de Statie De kuilen zijn open den Dijnsdag, Donder dag en Zaterdag van iedere week. Jos. DE LOOSE-VAN DE MAELE, Huisschilder en Glazenmaker, beeft de eer aan hel publiek te laten weten dal hij zich komt te vestigen in de Molenstraat, N° 34, (oud huis Fobus). Magazijn van alle soorten van werfwaren, Vernis sen, ruiten, glazenpannen, vaagborstels, werf en witborstels, zeemvellen, sponsen, enz., IN 'T GROOT EN IN 'T KLEIN. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder. eer te laten welen aan de heeren liefhebbers van den handboog dat er bij hem te bekomen zijn alle soorten van Pijlen en Pezen. Ta cApliiirun om le beleggen 2 hoccren J. t5 YtJIUUIdl j4 aren allerbeste Dender- weiden te Denderleeuw. Zich te bevragen bij deeige- naars MM. De Sadeleer, Plaats, Haellert. ANTWERPEN, 2 Mei De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2,40 fr. 2,80. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,40 a 1,60 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00. De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6,00 tot 7.00; polderper 100 kilos fr. 7.50 8.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 1,75 a 2,00 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 21—50 a 23—00 Rogge, *«-00 17-00 Wintergeerst, 00—00 0000 Zomergeerst, 2200 2275 Haver, 19-50 00 - 00 Boekweit, 00—00 00—00 Boonen, 2050 00—00 Bitterpeën, 19—00 00—00 Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 26 Ossen, 0 90 1 00 20 Koeien, 0 80 0 90 2 Stieren, 0 85 tot 0 00 202 Kalveren, 1 00 1 14 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1221 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.75 lot 1.02; stieren, 0.66 tot 0.88; koeien en veerzen, fr. 0.66 tot 0.°° komt te vestigen als barbieren haarsnijder op de Houlmerkt N. 29. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder. A .nLftmc, vanGROENINGSCHEZAAIHAVER üdllKÜUISl by c Druwé, te Ninove. Deze Ha ver brengt een derde oiesr op als alle andere soorten, en wordt bijzonderlijk aanbevolen door de Landbouw-Commissie. - De prijs ik 22 fr. de hon derd kilos Men zend legen reroboursement. Bij uitscheiding van bedrijf. aan den prijs der factuur door J. LENSSENS-BEECK- MAN, Groote Markt, te Aalst. Al de artikels van dezen winkel,zooals: Gordijnen, Piqué, Salinetten, Katoenen in alle breedten, Witte Spreien, Cols, Manchetten, Kragen, Neteldoek, Chale3, Capelinnen, Broderies, en grooten keus van Hemdens voor eerste communiekanten, Ook grootan keus vao al hetgeen de Merceries artikels aangaat, zooals schoone Sayeiten, Galons. Knof.pen, Passementeries, Parfumeries, enz., enz. Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst, Een schoon Huis met zijne erve zijnde eene welgekalandeerde broodbakkerij te Aalst Bra- bantslraat, hoek van het Erembodegemstraatje. door A DE SAEDELEER H4NRATH, in den alom ver maarden laken-en ellcgoedwinkel van Mijnheer Ijevlonnols Ie Aalst Al de artikelen van dezen winkel, zooals lakens, elastieken en hallelastieken voor broeken, paltots en costumen, alsmede merinossen en alle andere stoffen voor vrouwenkleedsels, zwarte en gekleurde zijden, flanels en baaien in alle kleuren, wollegoederen en demitten van allen aard, katoenen en wollen dekens, witte spreien, beddens en kussens voor pluimen, wollen en cachemiren doeken, wit en blauw lijnwaad in alle breedten, grauw en wit catoen ook in alle breedtens, enz., enz., worden uit hoofde van einde huurtermijn aan faktuurprijzen en daar onder uit verkocht. Daar de zomemieuwigheden reeds gevraagd en ingekomen waren, vooraleer ik mij genoodzaakt vond tot uitverkoop zoo zal iedereen de gelegen heid hebben en willen te baat nemen zich de nieu wigheden voor het intreden seizoen te verschaffen, aan uitterst billijke prijzen. Het gerucht als of ik een ander huis voor mijne affaireDs zou opzoeken is ongegrond aangezien ik die niet meer zal voortzetten. N B Nog eenige zwarten en blauwen Moskowa voor Winterpallots is er overgebleven en alsnu ver krijgbaar verre onder den prijs van het fabriek. Eene bezonderc aandacht verdient ookde schoone partij Lakens, voor Mantels, Frakken, enz., voor het zomerseizoen reeds binnengekomen. Gentschestraat n° 76, Aalst. Heeft de eer het publiek te berichten dat hij zich galast met alle werken voor wat loodgieterij, pompmakerij en koperslagerij be treft, alsook met groote werken en herstellingen in brouwerijen en stokerijen, zooals verkoeling slan gen in de werkkuipen der stokerijen, brouwen stook- ketels, pompen, buizen enz goed werkeu zeer voor- deelige prijzen. rT<a ¥¥ni»#»n een schoon en geriefelijk *-lUI Cll, Huis, in de Vooruitgang- straalfProgrès) nabij de Statie van Aalst. Zich le bevragen bij Mijnheer Fr. Burny brouwer op den Dam. Over te nemen met herberggerief en toebe- hoorten een oud en welgeklandeerd estaminet, e A la Maison de Commerce op de Groote Merkt, te Aelst en bewoond door den eigenaar PlETER CoRNAND. Bij Sterfgeval. van het groot ijzermagazijn van M. Eugeen- Waterinckx te Aalst, Korte-Zoutstraat N* 4. r¥,<1 hupp»! een goed Handelshuis, met 1 HUI CIIvolledig gerief voor Winkel en Tabakfabriek, te Aalst, op de groote markt. Zich te bevragen bij den heer Notaris BOONE, le yalst. STAD AALST. Catholieke Schoolpenning. KERMIS ZWARTEN HOEK. op Donderdag 22 Mei zijnde O. H. Hemelvaart, bij den heer Domien De Roeck ter EstaminetAl' Aigled'Or» gegeven door de Maatschappij Nut en Vermaak Frs. 150 Prijzen 150 Frs. 5 Pendulen Wekker ter waarde van lt>0 frs 10 Vogelen van 5 frs, VOORWAARDEN. 1. De inleg is bepaald op 60 centimen per scheut, bolrapersgeld medebegrepen. 2 De kampstrijd zal om 4 uren aanvang nemen en eindigen om 6 1/2 ure met voltrokken ronde. 3. Men kan zich van 's morgens aflaten inschrijven Verders zullen de gewone voorwaarden gevolgd worden en en alle geschillen door de Bestuurende Commissie beslist worden, N. B. De kampstrijd zal opgeluisterd worden door de welwillende medewerking vau het verdieDSlrijk Muziekkorps van Hofstade. Bij T klinken van het glas en 'tkletteren der telloo- ren zal ieder bij Domien gediend zijn naar beliefte. Henri LUVCX-DE SCHIJVER, schilder en glazenma ker, heeft de eer bet publiek te laten weten dat hij zich komt te vestigen in de Pontstraat, N° 10, recht over het Collegie de EE.PP. Jesuilen.van den l"®Mei aanstaande. Hij beveelt zich aan de gunst van eenieder vooral wat zijnen stiel aangaat. Livinus FOSSELLE koopman in Gist te Aalst, heeft de eer aan het publiek kenbaar temaken dat hij zich verplaatst heeft van N# 10 Brusselschestraat in N° 6 derzelfde straat. Zijnen kelder is ten allen tijden goed voorzien van verschelt Biergist en franschen Gist. Hij beveelt zich aan de gunst van eenieder. i\f V1.„..„| «e» bakker»gn«l dis lvV6ll v I l ai goed kan werken, bij Scbeerlinckx, groote Markt. Kantoor van den Notaris DE WINDT Keizerlijkeplaats, 47. van eene partij Land te Audegem, genaamd De Roeien, sectie B N° 562, groot 53 aren 90 centi aren, in gebruik bij Joseph Sleeman. Slechts gebracht op fr. 2740. LAATSTE ZITDAG, maandag 5 Mei 1884, om 4 uren nanoen in de Taverne Viennoise, Stalieplaats, Aalst. VENDIT1E VAN en 4000 Boonstaken, te Erembodegem, aan de Denderbrug en aan de Statie Op Dijnsdag 6 Mei 1884, om 1 uur nanoen. Door het ambt van den Notaris DE SMET, te Erem bodegem. GROOTE VERKOOPING van 6000 schoone Hollandsche alsmede 3000 SCHOONE LARICKSEN op de Timmerwerf of Zaad, TE AALST. Op Maandag 5 Mei 1884, om 2 uren nanoen door het ambt van Deurwaarder RINGOIRzoon. Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst. Bij vermindering van bedrijf. Land bouwer salem, Herberggerief, Paard, Karren, Tilbury, Mutsaard, Brandhout en Strooi, te Nieuwerkerken, Edixvelde. Op Dijnsdag 6 Mei 1884, om 1 uur namiddag ter woonst van Jufvrouw weduwe Slagmulder. OPENBARE VERKOOPING van eene te Aalst-Mijlbeke, KOEISTRAAT. De Notaris EEMAN le Erpe, zal ingevolge de wel van 12 Juni 1816, en namens wie het behoort open- baarlijk verkoopen. EENIGE KOOP Eene behuisde HOFSTEDE gestaan en gelegen te Aalst-Mijlbeke aan de Koeistraat, bekend bij kadaster wijk F N" 224, 2*25, 226, 227, en 228, groot 11 aren 30 centiaren, palende ten ooste enten zuide den heer Van Assche, ten weste het hospitaal van Aalst, en ten noorde den beer Speekaert. Onmiddelijke ingebruiktreding. ZITDAGEN Instel Zaterdag 3 Mei Verblijf Zaterdag 10 Mei Telkens om 3 uren namiddag ler zittingzaal van het Vredegerecht te Aalst, Groote markt. OPENBARE VERKOOPING van goede een perceel Meersch en Bosch, gelegen te Meire en Haeltert. De Notaris EEMAN te Erpe zal, namens die het be hoort, met gewin van palmslag en gelagen openbaar» lijk verkoopen Gemeente Meire 1* Koop. Een perceel Meersch, gelegen op hel Geetegemveld of grootkauter, groot 29 aren, bekend bij kadaster wijk C.deel van nummers 151a, 152,153 en 154, palende ten ooste aan de straat, ten zuide aan Constant De Smet, ten weste aan verscheidene, en ten noorde aan de voelweg. Boomprija fr. 30. Gebruikt bij Constant De Smet. te Meire. 2'Koop. Een perceel Land, gelegen op Oost dorp of Grootkauter, bekend bij kadaster wijk C, nummers 697 a, 6971», en 697 bis, met eene groote van 17 aren 10 centiaren en volgens meling 17 aren 22 centiaren, palende ten oosle denbeer Van der Gucht ten zuide de weduwe Lievens, ten weste metalflos- baan de Oosterveldslraat en ten noorde den heer Joannes-Baptisle Coppens. Gebruikt bij Casemir Vereecken, te Meire 3* Koop. Een perceel Land op deu Grootkauter, bekend bij kadaster wijk C, nummers 758, mei eene grootte van 13 aren 50 centiaren en volgens meting 14 aren 78 centiaren, palende ten ooste aan de erven De Smet, ten zuide aan den voelweg, ten weste aan de straat, en ten noorde aan Van der Haegen. Gebruikt bij Josephus De Groot, te Meire. 4* Koop. Een perceel Land op het Oorterveld, ook genaamd de Botereik, bekend bij kadaster wijk C, nummer 763 met eene groote van 31 aren 20 cen tiaren, en volgens meting groot 30 aren 28 centiaren, palende te.i ooste met halflosbaan, ten zuide aan Camillus De Sadeleer, ten wt3te ook met de halflos baan,en ten noorde aan verscbeidenen. Gebruikt door Constant De Smet, le Meire. 5® Koop. Een perceel Land. op den Grootkauter of Rijk, gekadastreerd wijk C,nummer 813, met eene grooile van 16 aren 50 centiaren, en volgens meting grootte aren 84 centiaren, palende ten ooste aan Franciscus Maesschalck. t°n zuide aan den voelweg, ten weste aan Joannes-Baptist Van Liedekerke, en ten noor.le aan de weduwe Lievens. Gebruikt door Engelbertus Schouppe, te Haeltert. 6° Koop. Een perceel Land, op den Appelsakker, bekend bij kadaster wijk C, nummer 1129 bis, met eene grootte van 9 aren 50 centiaren, en volgen» meting groot 10 aren 50 centiaren palende ten ooste aan de kinderen Van den Weghe, ten zuide aanDona- tus Van der Gucht en anderen, ten weite aan Ferdi- nandus De Smet en ten noorde aan Carolus Meganck en Alexander De Pril. Gebruikt bij Franciscus De Pau, te Meire. 7® Koop. Een perceel Land, op denAppelskauter bekend bij kadaster wijk C. nummers 1135, H35 bis en 1136, mei eene grooile van 33 aren 99 cenliaren, en volgens meting groot 40 aren 74centiaren palende ten ooste den Arme van Meire, ten zuide den Arme van Erpe, ten weste den heer De Sadeleer te Haeltert en ten noorde den heer Baron Bethune-Eliaert. Verdeeld in oost-en weslhelft. Gebruikt door Serapbinus Matthys, de weduwe Redandt en Dominicus Baeyens, allen te Meire. 8* Koop. Een perceel Bosch, op het Geetegem veld, bekend bij kadaster wijk C, n' 91, met eene grootte van 13 aren 30 centiaren en volgens meting groot 12 aren 9i'centiaren, palende ten ooste aan den voetweg, ten zuide aan Rosalia RedaDdt, ten weste aan den heer Franciscus De Groeve en te noorde aan den heer Dominicus Van der Haegen. Boomprijs fr. 430. Gebruikt door EDgelbertus Schouppe, te Haellert. Gemeente Haeltert. 9* Koop Enen perceel Land, in de Geertegem- meerschen, ook genaamd de Klitsen, gekadastreerd wijk C, nummer 47, met eene grootte van 18 aren 50 centiaren en volgens meting groot 19 aren 2t) centi aren, palende ten ooste de Klilsenstraat, ten zuide en ten weste aan de Beek, en ten noorde aan Dominicus Lievens. Gebruikt door voornoemden Engelbertus Schouppe. ZITDAGEN. Instel, Donderdag 15 .aR1 Verblijf, Donderdag 29 Mei ,5B4* Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg gehou den door den heer Xaverius Van Cauter, te Meire, Dorp. dienstig voor Blok- en Wagenmakers liggende aan het Sas van de Vaart te Aelst. Voor de condiliën zich le bevragen bij Louis Van der Eist, boschwachter der hospiciën en in het Sashuis. VENDITIE VAN 5000 schoone hollandsche l,l# en 2J® klas EN 2000 BOONSTAKEN, te Aalst, Vaartkaai. Op Woensdag 7 Mei 1884, om 1 uur namiddag, door het ambt van den Notaris BRECKPOT te Aalst. Bij Licitatie. OPENBARE VERKOOPING van een gestaan en gelegen binnen de stad Aalst in de Uapellestraat. De Notaris LANDUYT te Dendermonde zal, ten aanzoeke vao wie hel behoort en ten overstaan van den heer Vrederechter des kantons Aelst, op gewin van instelpremie, openbaar verkoopen Een HUIS en Erve gestaan en gelegen te Aalst, in de Kapellestraat, gekend bij kadaster sectie A, num mer 408, met eene groote vaD een aar, houdende van de eene zijde aan een huis van den beer Jocobus De Vuyst, van de andere zijde aan den heer Verleysen. van achter aan den eigendom van wijlen madame Goussarl-Boone en van voren de straat. Bewoond door den eigenaar, den heer Octaaf Maas. De kooper zal daarvan in het gebruik komen met betaling van koopschat en onkosten. De verkooping zal geschieden te Aelst, ten lokale van het Vredegerecht de In3tel op Zaterdag 10 en het Verblijf op 31 Mo'1¥*4' Telkens om 3 uren namiddag. Uit der hand te koop. Bij Domien De Roeck, Zwarten Hoek, te Aalst. Men geeft lijd yan betaling.

De Denderbode | 1884 | | pagina 3