Programme du Concert MEN VRAAGT Kies-College van Aelst. Belangrijke Vogelbolling, Huis te huren Groittc Vogelschieling met de Bolle Breuken. Einde huurtermijn. UITVERKOOP Voordeelig bericht. \vii.(Ti;\Ts(MiMi Verkoopingen vau van 5000 LariekxBoppeslaken. Uitverkoop aau den prijs der factuur. Bretaansche KOEIEN 6000 SparreD Hopstaken schoon en geriefelijk HUIS, perceelen ZAAILAND ZAAILANDEN, Hofstedeke, vier Woonbuisjes, in de straat stond te wachten, binnen komen. Beiden gingen naar boven en maakten zich meester van het kofferke,hetwelk op dit oogen- blik niet ander inheild dan oud ijzer en nagels. Vervolgens namen zij de vlucht. Nauwelijks hadden zij in de straat eenige stappen gedaan of zij werden door de policie aangehouden eu naar het polliciebureel ge bracht. Daar zij op heeterdaad betrapt werden, kon den zij onmogelijk loochenen. Zij bekenden zelf reeds van verleden donderdag gepoogd te hebben den diefstal te plegen, doch zij waren door een der huurders gestoord geworden. Wat de dieven misnoegde was dat zij verna men dat zij zooveel moeite gedaan hadden om zich meester te maken niet van eenen schat zooals zij dachten maar van een kofferke met Als men de Geuzen over de kloosters hoort spreken dan leiden de religeuzen een lui en lekker leven, eten en drinken goed, en worden rijk op korten tijd. Ik zou ook wel zoo een middeltje willen kennen om zoo gauw rijk te worden, zeggen zij dikwijls. Wel het middeltje is gauw gevonden gaat ineen klooster en wordt capucien, jesuiet of dominikaan Maar ge zult z'ernietaankrijgen.... Waarom? Omdat zij wel weten dat het lari is wat zij verkoopen. Zij weten heel goed dat de sprook jes van lui en lekker kloosterleven maargoed zijn om wat tegen de Religie te schreeuwen, en in geval zij eens van het lui en lekker kloos- terleven twee dagen beproefd hadden ge zoudt ze zien loopen Overwegingen op den Zondag. Koning Frederik-Willem III van Pruisen zegde gewoon lijk De Zondag maakt de week. Een oud doctor der Kerk heeft gezegd Wat zou het leven zijn zonder zondagrust Een lange weg door eene woestijn zonder afspanning Een Duitscher zeide tot een rijken engel- schen fabrikant 't Is echter jammer dat het ,werk op den Zondag in uw huis stil ligt. De En'gelschman antwoordde Tot heden heb ik altijd door ondervinding bestadigd dat wat Zondags gewonnen wordt, reeds 's Maandags verloren is Ter gelegenheid der halve eeuwfeesten van de catholieke Universiteit van Leuven, hebben verleden maandag de verschillige trei nen ongeveer 12,500 reizigers aangebracht, waarvan 4000 uit Brussel, 2000uitiAntwerpen, een zelfde getal uit Mechelen en de anderen uit al de gedeelten van België. Een nieuw model van postzegels van 10 centiemen is in omloop gebracht. Men herinnert zich nog dat het onlangs uitgegeven model in getrokken wordt, omdat de beeltenis van Leo pold II niet gelijkend was. De nieuwe roos kleurige postzegels zijn onder dit oogpunt niet gelukkiger. De beeltenis gelijkt ditmaal zeer goed op die van M. Tournay liberaal afgeveer- digde van Namen. De pick-pokets hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt om hun stieltje te Leuven uit te oefenen. Maandag terwijl de stoel uitreed, heeft een dier kerels zich meester gemaakt van de ketting en de horlogie van senateur Lam mens. Militarismüs. Men bericht ons een ge val dat niet geschikt is om het militarismüs bij de burgerij bemind te maken. Woensdag mor- gend trok een regiment over de Peerdenmerkt, te Antwerpen en sneed dus den pas af aan de drukke voorbijgangers. M. H... die dringend aan den overkant der staat zijn moest, liep snel achter het peerd van den kolonel door, die zeker op 15 meters afstand voor de troepen reed. Daar springt eensklaps een onder-offi cier vooruit, en. in de plaast van M. II.., te zeggen dat de militaire glorie dit niet toeliet, grijpt hij hem bij de keel, haalt hem terug en brengt hem weêr op zijne eerste plaats. Al zou het niet toegelaten zijn doch wie zegt dat over de straat te loopen als er troepen doortrekken, dan toch zeker is de beleefdheid eene eerste plicht en het past geenen onder officier eenen burger bij de keel te vatten. Het tooneel had zonder twijfel nog andere gevol gen gehad, maar eenen officier riep den drifti- gen onderofficier terug in de rangen- Ziehier den uitslag der kiezing te St-Ni- kolaas. Ingeschreven kiezers 2623 stem mers 798 geldige briefkens 697 witte en nietige 101. Gekozen zonder strijd graaf de Broeckhoven de Bergeyck, met 697 stemmen. M. Malou was tegenwoordig en heeft den kan didaat aan de kiezers voortgesteld. Na de provinciale kiezingen zal waarschijn lijk door M. Malou te St-Nikolaas een redevoe ring worden uitgesproken, waarin hij het pro gram der rechterzij zal doen kennen. Eenige dagen geleden liepen te Gent een drietal personen welke, naar hunne taal te oordeelen, Hollanders moesten zijn. Zij boden in de hiuzen kolen te koop, zeggende dat een schip van die koopwaar, hun toebehoorende, op de vischerij lag. Op zekeren dag begaven deze drie kerels zich eene herberg der Van Houttestraat, te Gentbrugge, alwaar zij een nog al aanzienlijk verteer maakten. Toen hetop be talen aankwam, boden zij de herbergierster een bankbriefje van 100 frank aan, hetwelk deze niet kon wisselen. Op verzoek der diie kerels ging de vrouw met het bankbriefke bij eenen winkelier, doch daar ontdekte men i at zij zich had laten foppen en dat 'tpapierke door haar aangenomen, niets anders was dan eene aanbeveling van eenen tandentrekker. De vrouw spoedde zich naar huis, maar toen zij daar kwam, hadden de bedriegers zich uit de voe ten gemaakt. De daders dezer aflruggelarij zijn tot nu toe onbekend. In den nacht van 7 tot 8 mei hebben kwaaddoeners de schuur en de stallingen van Jan Paeyge, te Huysse, in brand gesteken. De schade wordt op 3000 fr. berekend. Niets was verzekerd. De onbekende daders worden ieverig opgezocht. Een pijnlijk ongeluk is maandag morgend rond 8 1/2 ure te Eecloo gebeurd. M. Emiel Heysse was werkzaam aan het dak van een huis in de Paterstraat aldaar. Er waren nog slechts eenige schaliën te leggen, welke Emiel Heysse bij middel eener streng door het dak venster naar boven haalde. Door het naar be neden werpen van de koord, maakte de jon geling eene verkeerde beweging, waardoor hij naar beneden stortte en op den slag gedood werd. In den nacht van verleden vrijdag tot zaterdag, is er brand ontstaan in de brouwerij van de wed. Van Wittenberghe, te Rooborst. Alles is er in gebleven wal meubels en oogst aangaat, alsook 18 koeien, 6 varkens, enz. De koewachter is erg verbrand men vreest voor zijn leven. Op den anderen kant woonde de zoon Ch.Louis Van "Wittenberghe,vuurmolen eu landbouwer daar is ook alles verbrand 1 peerd en eenige varkens zijn er ook de prooi der vlammen geworden alles was verzekerd. Men gelooftdater hetvuur moet aangesleken zijn. Woensdag namiddag ten 4 ure, is weer een grooie brand uitgebersten te St-Maria Audenhove, bij Pieter Van Nieuwenhove, schoonbroeder van dewed. Van Wittenberghe; 1 peerd van 3 jaar, 2 koeien, 4 varkens en al de meubelen zijn door de vlammen vernield alles was verzekerd. De kwaadwilligheid is hier niet vreemd aan. De landbouwers zijn bevreesd en durven hunne hofsteden niet meer verlaten. VEREENIGDE-STATEN. Hel Hist, Journal bevestigt dat de beroemde grondvester van de republiek der Vereenigde- Slaten, George Washington katholiek gestorven is. Washington was een zeer deugdzaam en een voudig man in zijn leeskabinet vond men eene schillderij, de Moeder Gods voorstellende zijne vrienden en kenissen waren katholieken meer dan eens bezocht hij roomsche kerken en hielp menige roomsche kerk stichten. Juba, zijn huisknecht een neger, verklaarde dat Washington altijd voor hij iets gebruikte, een kruis maakte :Pater Francis Neale,beboeren de tot de Jesuieten van Maryland werd uil Piscatanay ontboden, toen Washington doodziek was, stak de Protomac-rivier over en kwam nog tijdig genoeg, om vier uren aan zijn sterfbed te blijven, Onder de Jusuieten van Maryland bestond dan ook de overlevering dat George Washington voor zijne dood in de katholieke kerk werd opgeno men. Verscheidene groote mannen overigens stier ven katholiek, zonder dat daar ruchtbaarheid aan gegeven werd, Zoo bekeerden zich lot de ware Kerk onder anderenHorace Greeley, Thaddeus Stephens, de lexicograaf Walker en Stephen Donglas. Opmerkelijk is ook wat het Magazine ofAmer Hist hierbij voegt James Washington, de broe der van generaal George Washington 's over grootvader John, vertrok in 1650, het jaar dat zijn broeder naar Nederland en vestigde zich te Rotterdam. Al zijn nakomelingen in Nederland en elders zijn katholiek. Holloway's Pillen. Slechte spijsvertering. Bij alle gevallen van slechte spijsvertering, die loom heid, afmatting van den geest, hartkloppingen, en koorslachtige aandoenmgen te weeg brengen, zullen die beroemde Pillen, gelijk de aangenaamste, de zekerste verlichting aanbrengende middelen voor de maag, en hel beste tegengift tegen alle lichaamspij nen, de krachten herstellen. Zij verdrijven de onge steldheden voortspruitende uit de moeijelijke spijs vertering ieder die daardoor is aangetast, kan zich troosten door de spoedige en gunstige uitkomsten, welke hij zal erlangen door den eenigen onkosl van eene doosl Holloway Pillen. Zij zuiveren het bloed, versterken, en bevorderen de ontwikkeling van den groei en de gezondheid van de jonge lieden. Duizen- de zieken, die de bebandehng met de Holloway Pillen hebben begonnen, hebben de versterkende kracht hervat op hun gestel bewonderd, en, vervolgens hebb6n zij die aanbevolen en aangeprezen meteen vertrouwen dat nimmer bedrogen is geworden. 19. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 6 Vuouwel. 13 HUWELIJKEN. S. Hoeveling landb' met M. Verhofstadt landbst" J Walgra6f, twijndersg, met J. Vinck, twijnster. J Van den Berghe, brouwersg, met A. de Gent id. J, Beerens, daglr met M. Van der Waerent. dienstm,, OVERLIJDENS. Th De Schrijver 87 Mijlbeke. E. Boeykens. z. b. lo j. Kerkstraat. A. De Troeyer, dienstm 78 j. Schaarb, B. Bombeeck, wedrDe Neve,verver, 53j, Nazarethslf 1 kind onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften vau den 9 tot den 15 Afei 1884. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 1 0 Vrouwelijk 1 HUWELIJKEN. Philip Hubert Van Bellegbem, schoenmaker, oud 23 j. en Maria Cordula De Cooman oud 21 j Hen drik Emilius, Maria De Clerck, wijnkoopman te Brus sel, oud 30 j. en Maria Antoinetta CelesUna Haege- man, oud 28 j. Bezondere Nivove. OVERLIJDENS. Petrus Judocus Kieckens oud 74 j. broodbakker. Beverstraat. Maria Bernardina Timbremont, oud 10 j. Burchtdamslraat. Hortensia Van Der Scbue- ren, oud 27 j. handschoenmaakster, huisvrouw van Petrus Van Der Schueren, Geerardsbergschestraat. 3 kinderen onder de 7 jaren. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 41 Ossen, 0 90 1 00 27 Koeien, 0 80 0 90 3 Stieren, 0 85 tot 0 00 136 Kalveren, 1 05 1 17 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1108 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.75 lot 1.03; slieren, 0.66 tot 0.88; koeien en veerzen, fr. 0.66 tot 0.88 qui sera donné AU WAUX HAL, par la fanfare de l'Ecole des pupillies de l'Armée, le Dimanche 18 Mai 1884, ozk heures du soir. l«® PARTIE. 1. Cavalerie, pas redoublé, Quick Step. Knegtel. 2. Die Schön Wienerin, Mazurka, Calot. 3. Royal Dindon, fantaisie, Vanderlinden. 4. Les Etoiles d'or, galop, Streablog. 2' PARTIE. 5. Les deux Turenne, Marche, Bordèse. 6. Fantaisie pastorale, pour Saxophone, Singelée. 7. Chceur avec accompagnement de fanfare. om aanstonds in dienst te treden, een Boek- drukkersgast, bekend met kas en pers. bij H. Dieudonné-Van der Borght, boekdrukker, te St. Quinlens-Lennick.(Brabant) Goed loon.Vast werk. Aelst, 17 Mei Per 1 heel. 32 Lit. 50 cent. Tarwefr. 23-50 a 25-00 Mastelnin 21 00 23-00 Rogge.19 00 21 00 Geerst00-00 00—00 Haver. per 100 kil. 19—00 21—00 Spelt00—00 00—00 Koolzaad per 100 kil. 00—00 00—00 Lynzaad 00—00 00 00 Koolzaadolie 00—00 00-00 Lijnzaadolie, 00—00 00—00 Koolzaadkoeken, id. 00—00 00-00 Lijnkoeken, 00—00 00 -00 Aardap. (roode de 100 kil. 6—50 7 50 Aardap. (geele) Nieuwe 00—00 00- 00 Boter, de 3 kilogram. 6—36 7—80 Eijers, de 25. 1—63 1 82 Vlas per 3 kilos. 320 4 60 Viggenen, per stuk, 1* soor 20 00 2» 15—00 HOPHANDEL. Heden wierd de hop gewas 1885, ver kocht van lr. 130.00 tot 000.00 de 50 kilos. POPERINGHE, 16 Mei. Hoppe 1883. Stad.. Fr. 000 —00 000—00 Gemeenten 000 00 00000 ANTWERPEN, 16 Mei De kuipboler werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. '2,40 fr. 2,80. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,30 a 1,50 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00. De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6,00 tot 7.00; polderper 100 kilos fr. o-Oö G.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,00 a 2,25 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 21—00 a 22—00 Rogge, 16-75 17—50 Wintergeerst, 00—00 00—00 Zomergeerst, 23—00 23—50 Haver, 20—uO 00 - 00 Boekweit, a 00—00 0000 Boonen, 20—50 00—00 Bitterpeën, 19—00 00—00 Kiezing van den 25 Mei 1884, voor den Provincialenraad. De voorzitter van het Hoofdbureel brengt ter kennis van de heeren kiezers, dat hij de voor stelling der kandidaten, hunne aanvaarding en de lijsten der getuigen, die zij zullen aangeduid hebben, zal ontvangenden Zondag 18en Maandag 19 Mei aanstaande van 1 tot 4 uren namiddag, ten zijne hujze le Aelst, Leopoldstraatpoort. Eens dit tijdstip verloopen, zal geene voorstel ling of aanvaarding van candidaluur noch aan wijzing van getuigen meer ontvankelijk zijn. De officiële lijst der candidaturen zal aan de candidaten en aan de kiezers op hun verzoek, ter bovengemelde plaats en uren medegedeeld worden te rekenen van den 21 Mei aanstaande. Gedaan te Aelst den 9 Mei 1884. De Voorzitter van het Hoofdbureel, S. VERLYNDE. STAD AALST. Catholieke Schoolpenning. KERMIS ZWARTEN HOEK. op Donderdag 22 Mei zijnde O. H. Hemelvaart, bij den heer Domien De Roeck ter EstaminelA Aigled'Or» gegeven door de Maatschappij Nut en Vermaak Frs. 150 Prijzen 150 Frs. 5 Pöndulen Wekker ter waarde van 100 frs 10 Vogelen van 5 frs, VOORWAARDEN. 1. De inleg is bepaald op 60 centimen per scheut, bolrapersgeld medebegrepen. 2 De kampstrijd zal om 4 uren aanvang nemen en eindigen om 6 1/2 ure met voltrokken roude. 3. Men kan zich van 's morgens aflaten inschrijven Verders zullen de gewone voorwaarden gevolgd worden en en alle geschillen door de Bestuurende Commissie beslist worden, N. B. De kampstrijd zal opgeluisterd worden door de welwillende medewerking van het verdienslrijk Muziekkorps van Hofstade. Bij 'l klinken van het glas en 'tkletteren der teljoo- ren zal ieder bij Domien gediend zijn naar behooren. gestaan te Aelst, in de Maanstraal. Zich te bevragen bij den heer Burny-Antheunis, brou wer, Stoofstraat. STAD AALST. Naar GeldprijzenVooruit Vijftien Franks gegeven door de Maatschappij De Ware Vrienden van St. Job, gevestigd ter Estaminet «Het Hof van Regelsbrugge,» bij den heer PSchouppe, te Aalst St. Jop, op Maandag 19 Mei 1884 om 4 uren stipt namiddag. De inleg is bepaald op 60 centiemen per scheut, bolrapersgeld medebegrepen. GESTICHT VAN DEN H. Aloïsius van Gonzagua, te Gyseghem (bij Aalst), Bijvoegsel aan ons Prospectus. Bij de thans bestaande professioneele leer gangen voegen wij eene voorbereidende klas, samengesteld uit jonge leerlingen welke hunne Eerste Communie nog niet hebben gedaan. Zusters aan het gesticht vastgehecht, zijn gelast aan de jongelingen de zorgen le geven welke hun ouderdom vereischt. SCHOOLGELD: Voor de jonge leerlingen onder de Eerste Communie, 300 franken. Voor de leerlingen der hoogere leergangen en der latijnsche klassen, 400 franken. VS ie de Prospectus der hoogere leergangen begeert, gelieve zich te wenden tot den heer Bestuurder van 't Gesticht. P. VANIMPE. Verzekerde genezing der gevaaarlijkste Breuken, bewezen loor ernstige getuigschriften, bij middelder Breukzalf LAUBENT Een boekske bevattende ge tuigschriften en inlichtingen, zal vrachtvrij gezonden worden aan de personen die het vragen ter apotheke- rij Laurent, Fonsnijstraat 26, Brussel (Zuid.) Fabriek van banden, enz. le flamand, d'une bonne familie, counaissant une bonDe cuisine, demande des jour- nées dans une bonne maison. S'adresser, rue da Soleil, N° 85, k Alost. Hnr^n «en schoon en welgelegen HUI til, HuiS, in de Brabantstraat (Pontstraatpoort) dienstig voor bedrijf. Zich te bevragen bij Mijcheer Fr. Burny-Burny brouwer op den Dam, te Aelst. door A. DE SAEDELEER-HANRATH, in den alom ver maarden laken-en ellegoedwinkel van Mijnheer Levionnois le Aalst. Al de artikelen van dezen winkel, zooals lakens, elastieken en hallelastieken voor broeken, paltots en costumen, alsmede merinossen en alle andere sloffen voor vrouwenkleedsels, zwarte en gekleurde zijden, flanels en baaien in alle kleuren, wollegoederen en demitten van allen aard, katoenen en wollen dekens, witte spreien, beddens en kussens voor pluimen, wollen en cachemiren doeken, wit en blauw lijnwaad in alle breedten, grauw en wit catoen ook in alle breedtens, enz., enz., worden uit hoofde van einde huurtermijn aan faktuurpnjzen en daar onder uil- verkocht. Daar de zomernieuwigheden reeds gevraagd en ingekomen waren, vooraleer ik mij genoodzaakt vond tot uitverkoop zoo zal iedereen de gelegen heid hebben en willen te baat nemen zich de nieu wigheden voor het intreden seizoen te verschaffen, aan uitterst billijke prijzen. Het gerucht als of ik een ander huis voor mijne affairens zou opzoeken is ongegrond aangezien ik die niet meer zal voortzetten. N B Nog eenige zwarten en blauwen Moskowa voor Winterpaliols is er overgebleven en alsnu ver krijgbaar verre onder den prijs van het fabriek. Eene bezondere aandacht verdient ookde schoone partij Lakens, voor Mantels, Frakken, enz., voor het zomerseizoen reeds binnengekomen. De gezondste, maagversterkende en spijsverte- ringbevorderende likeur is de ALOSTOISE. Dezelve wordt gewoonlijk met voordeel gebruikt tegen buikpijn en bewijst grooie diensten ten tijde van besmettelijke ziekten. Eenig huis Louis BUEKENS, Korte Zoutstraat, 33, Aalst. dienstig voor Blok- en Wagenmakers liggende aan het Sas van de Vaart te Aelst. Voor de conditiën zich te bevragen bij Louis Van der Eist, boschwachter der hospiciën en in het Sashuis. Kanloor van den Notaris DE WIÜDT te Aalst, Keiserlijkeplaats, 47. 1° Een Bosch te Moorsel, gezegd Abeelbosch, groot 20 aren 97 cent Boomen, Grondhout prijs 374 fr. Instel 19, Verblijf 26;Mei 1884, om 4uren nanoen in het Molenhuis te Baardegem, Deerdegem. 2° 10,000 Boonstaken, en jonge Hopstaken te Moorsel aan de Statie, op Maandag 19 Mei 1884 om 1 uur nanoen. VENDITIE le Aalst Vaartkaai op Maandag 19 Mei 1884 om 2 uren namiddag,door het acubt van den Notaris BRECKPOT.te Aalst. Bij Sterfgeval. 1 van het groot ijzermagazijn van M. Eugeen- Waterinckx te Aalst, Korte-Zoutstraat N* OPENBARE VERK00PING van 20 schoone bekalfde en reeds gekalfde echte te Haeltert, aan de statie, De zaakwaarnemer RENÉ PENNINCK te Haeltert aan de Statie zat door bevoegd ambt, openbaarlijk verkoopen, op MAANDAG 19 MEI 1884, om 9 uren voormiddag, ten verzoeke van de heeren C. De Latte en P, De Smet, invoerders van Bretaansche koeien, te Herzele Bretaansche Koeien van hel beste ras. Het is alom bekend dat deze koeien met weinig voedsel, nagenoeg zooveel melk eu boter opbrengen als onze beste inlandsche koeien. De te verkoopene koeien zullen mogen bezichtigd worden ter plaats hierboven gemeld te beginneu van Zondag l8 dezer om 8 uren voormiddag. De verkooping geschiedt onder de gewoone voor waarden. op tijd van betaling mits stellende goede en gekende borgen, en betalende het ongeld. VENDITIE VAN en 1600 Boonstaken te Erembodegem aan de Denderbrug. Op Maandag 19 Mei 1884, om 1 uur nanoen. Door het ambt van den Notaris DE SMET, te Erem- Bij Licitatie. OPENBARE VERKOOPING van een gestaan en gelegen binnen de stad Aalst in de Kapellestraat. De Notaris LANDUYT te Dendermonde zal, ten aanzoeke van wie hel behoort eu ten overstaan van den heer Vrederechter des kantons Aelst, op gewin van inslelpremie, openbaar verkoopen Een HUIS en Erve gestaan en gelegen te Aalst, in de Kapellestraat, gekend bij kadaster sectie A, num mer 408, met eene groote van een aar, houdende vaB de eene zijde aan een huis van den heer Jocobus De Vuyst, van de andere zijde aan den heer Verleysen. van achter aan den eigandom van wijlen madame Goussart-Boone en van voren de straat. Bewoond door den eigenaar, den heer Octaaf Macs. De kooper zal daarvan in het gebruik komen met betaling van koopschat en onkosten. De verkooping zal geschieden te Aelst, ten lokale van het Vredegerecht de Instel op Zaterdag 10 en het Verblijf op 31 Telkens om 6 uren namiddag. Mei 1884. OPENBARE VERKOOPING van twee te Moorsel De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Eerste koop: Een perceel Land gelegen te Moorsel, Kattenbroeck, bekend bij het kadaster wijk D, N' 265, groot 24 aren 90 centiaren, palende ten ooste den heer Karei Verhelst,tenzuide de straat, ten wesle d'erven Muylaert, en ten noorde Jan Moens. Tweede koop Een perceel Land, gelegen te Moorsel op den Beuk, groot omtrent 33 aren, palende ten ooste de kinderen Van den Steen, ten weste Ur sula Willems, ten zuide den voetweg, en ten noorde de rijbaan. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 20 Mei ,SR, Verblijf Dijnsdag 27 Mei Telkens om 4 uren van den avond ter herberg ge naamd Den Klokkenbol gehouden door den heer Lodovicus Foncóe to Aalst aan de Varkensmarkt. OPENBARE VERKOOPING VAN een perceel Meersch en Bosch, gelegen te Meire en Haeltert. De Notaris EEMAN te Erpe zal, namens die bet b»3 hoorl, met gewin van palmslag en gelagen openbaar lijk verkoopen Gemeente Melre 1® Koop. Een perceel Meersch, gelegen op het Geetegemveld of grootkauter, groot 29 aren, bekend bij kadaster wijk C.deel van nummers 151a, 152,153 en 154, palende ten ooste aan de straat, ten zuide aan Constant De Smet, ten weste aan verscheidene, en ten noorde aan de voetweg. Boomprijs fr. 30. Gebruikt bij Constant De Smet. te Meire. 2® Koop. Een perceel Land, gelegen op Oost dorp of Grootkauter, bekend bij kadaster wijk C, nummers 697a, 697Z», en 697bis, met eene groote van 17 aren 10 centiaren en volgens meting 17 aren 22centiaren, palendetenooste denbeer Van derGucht ten zuide de weduwe Lievens, ten weste metalflos- baan de Oosterveldslraat en ten noorde den heer Joannes-Baptiste Coppens. Gebruikt bij Casemir Vereecken, te Meire. 3® Koop. Een perceel Land op den Grootkauter, bekend bij kadaster wijk C, nummers 758, meteen» grootte van 13 aren 50 centiaren en volgens meting 14 aren 78 centiaren, palende ten ooste aan de erven De Smet, ten zuide aan den voetweg, ten weste aan de straat, en ten noorde aan Van der Haegen. Gebruikt bij Josephus De Groot, te Meire. 4® Koop. Een perceel Land op het Oorterveld, ook genaamd de Botereik, bekend bij kadaster wijk C, nummer 763 met eene groote van 31 aren 20 cen tiaren, en volgens meting groot 30 aren 28 centiaren, palende te.i ooste met balflosbaan, ten zuide aan Camillus De Sadeleer, ten wesle ook met de halflos- baan,en ten noorde aan verscheidenen. Gebruikt door Constant De Smet, te Meire. 5® Koop. Een perceel Land, op den Grootkauter of Rijk, gekadastreerd wijk C,nummer 813, met eene grootte van 10 aren 50 centiaren, en volgens meting groot 10 aren 84 centiaren, palende ten ooste aan Franciscus Maesschalck. ten zuide aan den voetweg, ten wesle aan Joannes-Baptist VanLiedekerke, en ten noorde aan de weduwe Lievens. Gebruikt door Engelbertus Schouppe, te Haeltert. 6° Koop. Een perceel Land, op den Appelsakker, bekend bij kadaster wijk C, nummer 1129 bis, met eene grootte van 9 aren 50 centiaren, en volgen» meling groot 10 aren 50 centiaren palende ten ooste aan de kinderen Van den Weghe, ten zuide aanDona- lus Van der Gucht en anderen, ten weste aan Ferdi- nandus De Smet en ten noorde aan Carolus Meganck en Alexander De Pril. Gebruikt bij Franciscus De Pau, te Meire. 7® Koop. Een perceel Land, op denAppelskauter bekend bij kadaster wijk C. Dummers 1135, 1135 bit en 1136, met eene grootte van 33 aren 99 centiaren, en volgens meting groot 40 aren 74centiaren palende ten ooste den Arme van Meire, ten zuide den Arme van Erpe, ten weste den heer De Sadeleer te Haeltert en ten noorde den heer Baron Bethune-Eliaert. Verdeeld in oost-en weslhelft. Gebruikt door Seraphinus Matthys, de weduwe Redandt en Dominicus Baeyens, allen te Meire. 8® Koop. Een perceel Bosch, op het Geetegem veld, bekend bij kadaster wijk C, n" 91, met eene grootte van 13 aren 30 centiaren en volgens meting groot 12 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan den voetweg, ten zuide aan Rosalia Redandt, ten weste aan den heer Franciscus De Groeve en te noorde aan den heer Dominicus Van derHaegen. Boomprijs fr. 430. Gebruikt door Engelbertus Schouppe, te Haeltert. Gemeente Haeltert. 9® Koop Enen perceel Land, in de Geertegem meerschen, ook geDaamd de Klitsen, gekadastreerd wijk C, nummer 47, met eene grootte van 18 aren 50 centiaren en volgens meting groot 19 aren 20 centi aren, palende ten ooste de Klitsenstraat, ten zuide en ten weste aan de Beek, en ten noorde aan Dominicus Lievens. Gebruikt door voornoemden Engelbertus Schouppe. ZITDAGEN. Instel, Donderdag 15 ,ÖR, Verblijf, Donderdag 29 wei 1804* Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg gehou den door den heer Xaverius Van Cauter, te Meire, Dorp. OPENBARE VERKOOPING VAN Bouwgrond en goede Zaailanden, te Aalst-Mijlbeke. De Notaris EEMAN le Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen de volgende goederen, te weten. EERSTE KOOP. Een hofstedeke, gestaan en gelogen te Aalst-Mijl beke aan de Paardekensslraat nabij de Moorselscbe- baan, groot volgens meting 9 aren 57 centiare», lalende ten ooste den volgenden koop, ten zuide den ieer Van Assche'en Judocus Scboonjans, ten weste de Paardekensstraat en ten noorde den heer Crick. Gebruikt door Florent Bayens en Bernard Claes- TWEEDE KOOP. Een perceel Bouwgrond gelegen te Aelst-Mijlbeke aan de Moorselschebaan, groot 6 aren 22 centiaren, jalende ten ooste koop 3, ten zuide de Moorselsche- >aan, ten wesle Sebastiaan Sterk, den heer Van As- sche en koop 1 en ten noorde der heer Crick. Gebruikt door den vooi noemden Benard Claessens, DERDE KOOP. Twee aanhangende Woonbuisjes gestaan en gele gen te Aalst-Mijlbeke aan de Moorselschebaan, groot 5 aren 57 centiaren, palende ten ooste koop 4 ten zuide de Moorselschebaan, ten weste koop 2 en ten noorde den heer Crick. VIERDE KOOP. Twee Woonhuisjes geslaan en gelegen neven» voorgaande groot 5 aren 95 centiaren, palende ten ooste den heer Frans Coppens, ten zuide de Moor selschebaan, ten weste koop 3 enten noorde den heer Crick. VIJFDE KOOP. Een perceel Land gelegen te Aelst-Mijlbeke op de drij velden of Molenkauler, bekend bij kadaster wijk E, nummer 370, groot 30 aren 75 centiaren, palende ten ooste den heer Jozef Van der Biest, ten zuide de erven Van de Velde, ten weste den heer Duchène en ten noorde den heer Cornelius Muylaart. Gebruikt door Adolpb van den Bergh. ZESDE KOOP. Een perceel Land gelegen te Aelst-Mijlbeke, op de Drij Velden of Molenkauler, bekend bij kadaster wijk E, nummer 372, groot 31 aren 40 centiaren, palende ten ooste den heer Van der Biest, ten zuide den heer Cornelius Muylaert, ten weste den heer Emmanuel De Coen en ten noorde den heer Judocus Podevijn. Gebruikt door de weduwe Commerman. ZEVENDE K0OP. Een perceel Land gelegen te Aelst-Mijlbeke op de Beek, groot 18 aren 7 centiaren, gekadastreerd wijk F. nummer 874, palende ten ooste de erven Fobus, ten zuide jufvrouw weduwe Eeman-Van de Meersche, ten weste den heer Cornelius Muylaert en ten noor de de Beek.Gebruikt door de kinderen De Neef. ACHSTE KOOP. Een perceel Land gelegen te Aelst-Mijlbeke op de Hertsbaag of Warande, groot 19 aren bekend bij ka daster, wijk D, nummer 749a palende ton ooste de erven Louis Boone, ten zuide den heer Judocus de Cock, ten weste den beer Notaris De Pauw en ten noorde den heer Albert De Bi *vre. Gebruikt door voornoemde weduwe Commermtn. ZITDAGEN INSTEL, MAANDAG 26 MEI 1884, ter herberg, «In Roomen» bij den heer Louis Scheerlinck te Aalst, Hovenierstaal. VERBLIJF MAANDAG 9 JONI 1884, ter herberg gehouden door Benediclus Verbeken-Scheerlinck, te Aalst, Molendriesch. Telkens om 3 uren van den avond#

De Denderbode | 1884 | | pagina 3