KERMIS 18S4. Groote prijsbolling, Uilderhaud te koop. Hooigras en Toemaat, Dender Hooigras en Nagras, DElYDER-SiOOIGRAS Vcndilie van liesle HOOIGMS, BEHUISDE HOFSTEDE allerbeste HOOIGRAS, allerbeste HOOIGRAS Bij uilscheiding van bedrijf. NIEUW YZERWERK HOOIGRAS Hooigras en te wassen Nagras Hooigras en Vruchten te Velde, VAM HOOIGRAS, HOOIGRAS 's Anderendaags werd hij naar Dendermon- de gebracht en de vastberadenheid der gendar men alleen, heelt hem aan eene gruwelijken marteldood doen ontsnappen. Duizenden dor pelingen staken de gebalde vuist omhoog in Kruibeke, Basel, Ruppelmonde, Steendorp, Temsche en op den doortocht gelegene dorpen, want dit bloedige nieuws was ais door den bliksem verspreid. De dader heeft reeds acht malen kennis met de justicie gemaakt voor verschillende misdrij ven. Dus voor 13 fr. 10 ct. om de kermis van Kruibeke te vieren, heeft de kerel een moord FRANKRIJK. Het volgende geval toont eens te meer aan, hoe het met de openbare veiligheid te Parijs gesteld is, na dertien jaar republiekaansche re geering. Zekere L.... keerde terug naar zijne woning, op den Boulevard .Magenta gelegen. Op eenige stappen van zijn huis ziet hij vier kerels, die schenen eenen man te aanschouwen, die op eene bank lag. L... naderde en vroeg of de man ziek was maar de vier kerels omringden hem in een oogenhlik en een hunner bracht hem een gewel digen hoofdstoot toe. De anderen onrukten hem zijne horlogeketting en geldbeugel en namen dan ijlings de vlucht. Lechter sprong bijna aanstonds overeind en wilde de vluchtelingen achtervolgen, toen de man op de bank zich voor zijne voeten liet vallen, hem vast hield, zeggende dat bij eene onvoorzichtigheid wilde begaan. L.... nogtans vrong zich los uit de handen van den kerel en zette de vluchtelingen achterna Hij was zoo gelukkig er eenen te kunnen vatten en in banden der politie over te leveren. Toen de politie en L... weêr bij de bank kwa men was de zieke verdwenen. Hij ook zal een medeplichtige geweest zijn. De aangehoudene is een slechte kerel, oud veroordeelde, die bij een zijner medeplichtigen in den aanslag thans insgelijks in hechtenis genomen inwoonde. RUSLAND. Uit Odessa wordt aan de Daily I\ews gemeld dat de vrees, die ten gevolge der langdurige oroogte in Zuidelijk Rusland wordt gekoesterd en..icnt den uilslag van den graanoost, nog be langrijk is toegenomen door het verschijnen van de sprinkhanen in verschijdene districten. Ten einde maatregelen te nemen tegen deze plaag die verleden jaar honderden landbouwers lus- schen Dniester en Don, groole verliezen deed ondergaan, is eene gemengde commissie van deskundige en wetenschappelijk gevormde land bouwers aangesteld, welke hare werkzaamheden zal uitstrekken over Bessarabié, Cherson, de Krim en Jekalerinoslaw. Holloway Pillen. Voortreffelijkheid van het Ge neesmiddel. N'ets overtreft die hersteller der gezoud- heid Welk de ziekte zij, waar zich de zetel er van ook bevinde, wonderbare en bloedzuiverende Pillen, zullen daarin van zelve doordringen en zeer spoedig de genezing tot stand brengen.Zij zuiveren het bloed, en door dat middel voorkomen, maar nog bovendien wakkeren zij de opslorpende deeleo aan, om al de bedorven en verteerde zelfstandigheden te verdrijven. Op die wijze zijn de Holloway Pillen er toe gekomen om de algemeene achting te verwerven welke men niet kan erlangen noch behouden dan langs den goe den weg De belcekenis van deze bemerking zal be faamd worden door de duizende lieden, diedezePillen als hun laatste redmiddel gebruikt hebben en die hunne gezondheid hebben zien herstellen, na, om zoo te zeggen, alle hoop te hebben opgegeven. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Makkelijk -10 .q Vrouwel. 9 HUWELIJKEN. C. Eeman, koopman in hoppe metC. Callebaut, bez. OVERLIJDENS. F Van Wezemael, twijnster, 15 j. Schaarb. D Van Goothem, man Schockaart, landb 70 j. Mijib. J. Flips, wed. Bonkowsky, z b64 j. Leopoldstr. 5 kinderen onder de 7 jaren Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 31 Ossen, 0 90 1 00 38 Koeien, 0 80 0 90 2 Stieren, 0 90 tot 0 00 224 Kalveren, 1 10 1 95 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1135 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn ossen, fr. 0.85 lot 1.06; stieren, 0.67 tot 0.93; koeien en veerzen, fr. 0.67 tot 0.93 ~Aelst, 21 Juni— Per heet. 32 lil. 50 cenl. Tarwe. fr. 24 00 a 25—00 Masleluin 20-00 22-00 Rogge17-00 18—00 Geersi. 0000 00 00 Haver. per 100 kil. 19-00 21-00 Spelt. 00-00 00-00 Koolzaad per 1C0 kil. 00—00 CO 00 Lynzaad 00 00 00 00 Koolzaadolie 00—00 00 - 00 Lijnzaadolie, 00—00 00—00 Koolzaadkoekvn, id. 1)0 00 00 00 Lijnkoeken, 00—00 00 - 00 Aardap. (roode de 100 kil. 6 - 50 7 00 Aardap. (geele,) Nieuwe 00—00 00- 00 Boter, de 3 kilogram. 6—91 8—36 Eijers, de 25. 1—82 2—00 Vlas per 3 kilos. 3—00 4-40 Viggenen, per sluk, l« socr 22 502M7 5(, HOPHANDEL. Heden wierd de hop gewas 1883, ver kocht van lr. 140.OH tot 150.00 de 50 kilos. POPER1NGHE, 20 Juni. Hoppe 1883. Stad.. Fr. 140 —00 000-00 Gemeenten 000 00 00000 ANTWERPEN, 20 Juni De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2,25 fr. 2.50. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,30 a 1,70 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen worden per zak. verkochl aan fr. 7.50 lot 8.00; polder per 100 kilos fr. 0.00 0.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 1,75 a 2,00 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in hel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 22—25 a 22—75 Rogge, 17-50 18—00 Wintergeerst, 00-00 00—00 Zomergeer8t, 23—00 24—00 Haver, 21—00 00 - Boekweit, 00—00 00—00 Boonen, 20—50 00-00 BitterpeSn, 19—00 00—00 STAD AALST Nieuwe wijze van stemming in de kiezingen De Burgemeester en Schepenen Gezien de wet van 21 Mei 1884, betrekkelijk de wijze van stemming Gezien den omzendbrief van M. de minister van binnenlandsclie zaken van den 31 Mei laatst, brengt ter kennis van het publiek en namenlijk van de poli tieke association Dat modellen van den nieuwen kiesstompel als mede modellen van stembrieven nts2en 3, ter inzage van de belanghebbenden, op bel gemeenle-sekretari- aat berusten, alwaar eenieder or van kennis kan nemen alle dagen vau 10 uren voor lol 5 uren namid dag, de zon- en feestdagen uitgezonderd. Gedaan en afgekondigd den 19 juni 1884. De Burgemeester en Schepenen, DeSekretaris, (GetVAN WAMBEKE. (Get) J. VERLEYSEN. Kiescollege van het arrondissement Aelst. lïericli t. Kiezingen van den 8 Juli 1884 voor de wetgevende Kamers. De Voorzitter van hel Hoofdbureel, Gezien het Koninklijk besluit van den 17 Juni 1884 cn de artikels 131, 132, 140 en 170 van de samenge voegde kieswetlen van 1881. Brengt ter kennis van de heeren kiezers, dat hij de voorstellingen der Cnndidaten, hunne aanvaardingen de lijsten der getuigen, die zij zullen aangewezen hebben, zal ontvangen den Dljnsdag 1 en Woensdag 2 Juli aanstaande van 1 lot 4 ure namiddag, te zijnen huize builen de Leopoldstraalpoorl. Eens dit tijdstip verloopen, z3l geene voorstelling of aanvaarding van Candidatuur noch aanduiding van getuigen meer ontvankelijk zijn. Do officieele lijst der kandidaturen zal ter inzage liggen van de kandidaten en van de kiezers, te reke nen van den 4 Juli 1884 ter zelfde plaats en uren. Gedaan den 2u Juni 1884. De Voorzitter. S. VERLYNDE. Vrederechter te Aelst. (STAD AELST. Jna Verhalst, bijgedaamdSpinnekok, herbergier Sl-Jobslaat N° 25 heeft de eer het publiek kenbaar le maken dat er bij hem gedurende de kermisdagen groot bal zal gegeven worden in een der schoonste en vermaardste anlwerpsche danstenten. VRIJE INGANG voor mans- S' en vrouwper- sonen naar verschillige sehoone prijzen, op Kermis- woensdag, zijnde 9 juli, Ier herberg den Brussel- sehensteenwegbij de wed. Jak Van der Elst, Brusselschensteenweg, Mijlbeke. Inschrijving van 2 tot 4 uren. GEMEENTE EREMBODEGEM. Vogelschienng met de Bolle naar Geldprijzen, bij J. B. van Lippevelde aan de Leuvenstraal op 23 Juni zijnde kermis Maandag. Vooruit 10 frank. De inleg69 centiemen per scheut Inschrijving van 3 lot 4 uren namiddag om korts daarna le beginnen. Twee aambeelden en ander gerief voor smeders, aan zeer geringe prijs Zich le bevragen bij M. C. Waterinckx, Nieuwslraal, N° 13, le Aalst. JAARLIJKSCHE VERKOOPING VAN gezaagd Canada Esschen-en Kerselaren Berd, Sparren, EikenWilgen eu Abeelen Boomen, le Cherscamp Wnnzele, Smetlede, Lede en Impe. De Sekretaris V. G BLONDEEL, te Impe, zal door 't ambt van Deurwaarder VAN MUYLEM, te Aalst, op Maandag 23 Juni 1884, te beginnen om 8 uren voor middag. openbaarlijk verkoopen A. 34 koopen gezaagd Kanada, Esschen en Kerse laren Berd.4koopcn Elzen Boomen, 12 koopen Stijlen en Balken, 10 koopen Sparren, 3 koopen Eiken Boo men, le Cherscamp wijk Vierhoogstraat, aan de hof stede van M. Bernard Van Durme, B. 10 koopen Wilgen, 2 koopen Abeelen Boomen, te Wanzele aan het Dorp. C. 105 kcopen Hooigras en 51 koopen Toemaat, namens de heeren V. Blondeel, C. De Neve, het Kerk-en Armbesluur van Wanzele, Jufv. C. Van Cauter, M. L. Blancqnaerl, J Van den Eeckhout, Mm< W® Govaerl, het Kerk-en Armbestuur van Impe, Ch. Van der Stuyft, Jan-B. De Corte, P. Van der Haeghen, Mme We Saey, M. Van de Velde, Mme W* De Vos, M. C. Van Hauwermeiren en P. Schollaerl, gele gen te Wanzele, Smetlede, Lede en Impe. Te vergaderen te Cherscamp aan d'hofslede van M B Van Durme, om 8 ureu voormiddag, te Wanzele aan het Dorp, om 9 ureu voormiddag, te Smetlede in den Havenmeersch, om 11 ureu voormiddag en te Impe wijk Opsmeer, om 2 uren namiddag. VENDITIE VAN ALLERBEStF le Erembodegem, Welle en Denderleeuw Dc Notaris DE SMET te Erembodegem, zal, ten verzoeke van die het behoort, in 't orde hierachter uitgedrukt, openbaerlyk verkoopen de volgende koopen GRAS Op Dynsdag 24 Juni 1884 om 3 uren nanoen, bin nen de gemeenien Erembodegem en Welle. 4 koopen Hooigras van Madame Wed. P. Van den Brempl, op hare weide te Welle neven de 18 Dag- wanden 3 koopen Hooigras te Welle in den Avaen van de kinderen Van der Eist. 5 koopen Hooigras, van Mad. De Clcrcq, op haren meersch te Erembodegem, aen hel gewezen hof Ter Burght. 18 koopen Hooigras, van M. Van de Putte, te welen 11 koopen aen de Burgstraet en 7 koopen op den Kraekenberg. 2 koopen Hooigras, achter het Brughuis 6 id aen de Denderbrug, neven den Kraekenberg. 2 koopen Hooigras beneden den Houtenmolcn van de kindereu Petrus Temmorman. 2 koopen Hooigras, en 3 koopen toemaat in de Gestjens van de kinderen van J.-B. Jacob. 2 koopen Hooigras, ook in de Gesjens, van M. Teodore Bosteels-Vertongcn, te Hekelgem. I koop Hooigras en 1 koop Nagras, aan de Dender brug, op eenen meersch genaamd den Gaver. 1 koop Toemaat, op den hoek van Cl. Giets-Jacob. En op zelfden Dijnsdag 24 Juni 1884 om 4 uren namiddag, ter herberg van de weduwe J.-B. De Coninck, te Erembodegem aan de Kerk 6 Koopen Hooigras en 6 koopen Nagras, op Sonc- kensbssch, aen bel gescheed van Welle en Dender leeuw en 1 koop Hooigras ook neven voorgaande en 1 koop Nagras daarneven van Cl, Giels en 1 koop Hooi en Nagras van M. Alfons Van Landuyt. 5 koopen Hooigras en 5 koopen Nagras op eenen meersch in de Wellemeerscber., tegen den Zavelput. en 1 koop Hooi en Toemaet, daarneven van Louis Nelis. 8 koopon Hooigras wassende op de Lombeke- meerschen, le Denderleeuw, aan hel Schofken nabij het nieuw sas. Het Gras wassende te Denderleeuw, zal aangewe zen worden door J.-B. Van Herzele, te Denderleeuw, nabij de Statie, en hetgone wassende in de Welle- meerscben door Frans üyttersprot. te Denderleeuw, wijk Leeuwbrugge, vermits het zelve, zoo als hierbo ven gemeld is, zal opgeroepen worden ter herberg van de wede. J.-B. De Coninck, te Erembodegem, aen de Kerk. Op Woensdag 25 Juni 1884 om 3 uren nanoen, bin nen de gemeenle Erembodegem. 1 koop Hooigras der wed, J.-B, Van Vaerenbergh, op den Zavel. 2 id op den Hoogenweg, van de kind. Van derElst. Namens Mad. Jaossens, 2 koopen Hooigras tegen de Linnestraet rechtover do herberg van Petrus Ghyseus, 2 koopen Hooigras beneden bet Stille- breek op den Zoclenmeerscit. I koop Hooigras in den l.angenmeersch van M. Van den Bruele-Mollacrt. 1 koop Hooigras en Tot maet vai. Cl. Giets, bene den deSl Amanilskapelle. 1 koop Hooigras en 1 koop Nagras van dekinderei van J. Van Assche, daarneven. 1 koop Hooigras van Frans Callebaut daarneven. 1 koop Hooigras van de kinderen J.-B Roterbcrgli, daerneven. 1 koop Nagras van Cbarles-Louis Callebaut, daerne ven. 3 koopon Hooigras van de wed.P. Van Varenbergb, daerneven. 1 koop Hooi on Toemaet, Van Louis Nelis daerne ven. 1 koop Hooigras van de kinderen De Backer, daer neven. 1 koop Hooigras beneden Sl-Amandskapello van Henri Vmck. 1 koop Hooi en Toemaet van M den doctor De Windl-Lavendy, daarneven 1 koop Hooigras van Louis Gbysens, daerneven. 2 koopen Hooigras beneden de herberg Deu Doggen van Jan Bolerbergb 12 koopen Hooigras en 8 koopen Nagras, van M. C. De Schaepdryver-Gbeeraedts op zijne meerschen beneden de herberg Den Doggen op liet Resschebeke. koopen Hooigras daarneven van de kinderen van J Van Assche. VENDITIE VAN ALLERBESTE te Erembodegem aan de Kapelle-ter-Mueren. De Notaris DE SMET te Erembodegem zal op Dijns dag 24 Juni 1884, om 2 uren nanoen, openbaerlijk verkoopen 34 koopen allerbeste Denderhooigras, van Mijnheer Loois Borreman-Wallens, wassende op zijne vette weide aen de Kapelle-ter-Meuren, langs den Dender en den yzerenweg, van aen de yzerenweg tol aan den bof van hel klooster, en 2 koopen naesl Aelst, tus- schen den yzerenweg en de b3en lydende van Aelst naer Erembodegem. De verkooping zal aenvang nemen ter plaetse, fixe klokslag, ten 3 uren na het aenkomen van den irein van Aelst naar Erembodegem. Kantoor van den Notaris DE WINDT, te Aalst, Keizerlijke Plaats, N° 47. Maandag 23 Juni 1884. A. Om li uren voormiddag, le Aalsl-Schaar- beke, Oonegem, op den meersch van den heer J. B. De Coninck. B. Om 3 uren namiddag, te Aalst-Mijlbeke, Brusselschebaan, op den meersch van den heer Colonel Verbrugghen. OPENBARE VERKOOPING van eene Landen en llecrsch, en een Huisje te Aalst-Mijlbeke. De Notaris BOONE te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen, de volgende goederen, gelegen le Aalst-Mijlbeke Eerste koop Eene sehoone behuisde, bebouw de en beplante Hofstede, geslaan en gelegen aan den Papenrodedries. groot volgens meting een hectaar 52 aren Sd centiaren, gekad-aslreed wijk D, nummers 621a, 622a, 624, 623, 620 en 619, palende ten oosle aand'erven DeSmedt, Leopoldus Van de Velde, en nog d'erven van Judocus De Smet, ten zuide aan den volgenden koop en d' erven van Franciscus Schokkaert, ten wesle aan dame De Craecker-Dom mer, Sebaslianus Ledegen, en den heer Moens Van Assche, ten noorde aan den heer Theodore De Bis schop, Bernardus Boeykens, d' erven van Judocus De Smet en aan den ouden-Dendermondschensleenweg. Is verdeeld en zal opgeroepen worden in 3 deelen, bestaande Het eersle in al de gebouwen van woonhuis, schuur, stalling en andere, met 7" aren 84 centia ren Grond, gansch ten noorde. Het tweede in 37 aren 48 centiaren Land, achter de gebouwen, palende ten ooste aan d'erven De Smet. En ten derde ook 37 aren 48 centiaren Land, pa lende ten oosle aan het tweede deel en ten wesle aan dame De Craecker-Doramer, Sebastiaan Lede gen en den heer Moens-Van Assche. Boomprijs eerste deel fr. 200,00 tweede 75,00 derde 25,00 Tweede koop. Een perceel Land, gelegen ach- r voorgaande Hofstede, groot volgens meeling 15 aren 17 centiaren, gekadastreed wijk D, nummer 618b, palende len oostc aan d'erven van Judocus De Smet, ten zuide aan den heer De Ganseman, ten wesle aan d' erven van Franciscus Schokkaert en ten noorde aan voorgaanden koop. Derde koop. Een perceel Land, gelegen nabij voorgaande Hofslede, groot volgens mcling 5 aren 14 centiaren, gekadastreed wijk D, nummer 597b, palende ten oosle aan den heer De Ganseman, ten zuide aan denzellden, ten wesle aan d'erven van Franciscus Schokkaert en ten noorde aan jufvrouw Francisca Podevyn. Vierde koop. Een perceel Land gelegen op hel Hoorebekeveld, groot volgens meting 30 aren 86 centiareu, gekadastreerd wijk D, nummer 379a, pa lende ten oosle aan het gescheed van Herdersem, ten zuide aan den heer Judocus De Cock Hofman, ten wesle aan Philippus-Fransciscus Van Mol en ten noorde aan Petrus Van dorlleyden. Vijfde koop. Een perceel Land, gelegen op het Stockveld, groot volgens meting 28 aren 47 centia ren, gekadastreerd wijk D, nummer 369, palende ten ooste aan het gescheed van Herdersem, len zuide aan den heer De Coen-MoyersoeB, ten weste aan den ouden-Dendermondschensteenweg en ten noor de aan den heer Mattbys. Zesde koop. Een perceel Land, gelegen op den Koning, groot volgens mcling 27 aren 67 centiaren, gecadastreerd wijk D, nummer 180a palende ten ooste aan de Hammeslraat, ten zuide aan den heer Waterinckx, ten weste aan den heer Judocus De Cock-Hofman en ten noorde aan Josephus Van Lan- genhove. Zevende koop. Een perceel Meersch, in de Dooremeerschen, groot volgens meling 31 aren 04 centiaren, gekasteerd wijk D, nummer 72a, palende ten ooste aan den heer Jansens-De Schrijver, ten zuide aan den ouden Dender, ten wesle aan den Vaartdijk, en ten noorde aan den heer Van Assche Boomprijs fr 20,00. Achste koop. Een Woonhuisje met Grond, groot volgens meting 5 aren 10 centiaren, gestaan en gelegen op Papenrode, aan den Ouden-Dendermond- sehensteenweg, gekadasteerd wijk D, nummers 389c, en 39ua, palende ten ooste aan den heer Carolus D'hondt ten zuide aan het Boschveld, ten wesle aan Franciscus Roeland en ten noorde aan den steenweg. Boomprijs fr. 15,00 ZITDAGEN. Instel, Donderdag 26 Juni fiRA Verblijf, Donderdag 3 Juli Ten 3 uren slipt namiddag, ter herberg genaamd HetBrusseU Hofte Aalst aan de Botermarkt. OPENBARE VERKOOPING van 20 loten welgelegen Bouwgrond cn Hofgrond, Ie Aalst-Schaarbeke. Üe Nolaris BOONE. te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Eenen blok welgelegen Bouw- en flofgrond, te Aalst-Schaarbeke, nabij de stad, lussclien de Koolslraat en den weg leidende van de Meule- schelle kapelle naar hel Lindeken, gekadastreerd sectie C, nummer 11 17a, groot 52 aren 38 cen tiaren en 88 milliaren en verdeeld in 20 loten gevende ep de gemelde straal eu weg, op de plakbrieven aangeduid. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 1 (Rft, Verblijf id. 15 Jul' ,884' Om 3 uren nanoen, te Aalst, Nieuwstraat, in het estaminet De Casino. VENDITIE VAN te Hofstade en Aalst. Frans CRICK, gemeente-sekretaris te Hofsta de, zaldoor 'tambt van Deurwaarder VAN MUY LEM, te Aalst, op Dijnsdag 24 Juni 1884, om 8 1/2 ure voormiddag, openbaarlijk vernoopen, de volgende koopen extra schoon en goed Hooigras. 1. Namens den heer Emm. Van Wezemaal, de kinderen van wijlen den heer Antoon Mat- thys en de kerkfabriek te Hofstade, ter plaatsen genaamd de Kamdries, de Kerkemeerschen, den Bekeling. den Droogenmeerscb, en op den Bocht 50 koopen. 2. En namens de heeren Druwé en Hende- rickx, te Aalst, nabij hun fabriek (tragel,) 6 koopen. Men zal beginnen aan de hofstede van Emm. Van Wezemael, Kamdries. VENDITIE VAN te Hofstade, in den Wijnbochl. Frans CRICK, Gemeente-sekretaris van Hofstade, zal door het ambt van Deurwaarder VAN MUYLEM, te Aalst op Maandag 30 Juni 1884, om 2 uren namiddag, namens den heer Emmanuel De Coen, grondeigenaar te Aalst, openbaarlijk verkoopen 29 koopen extra schoon en goed Hooigras wassen de op meerschen gelegen te Hofstade, in den Wijn bocht. DezeVenditie zal plaats hebben op gewoone voor waarden en lijd van betaling, mits stellende goede en gekende borg. De Sekretaris P. VAN DER LINDEN, te Idegem. zal, met bevoegd ambt, ten verzoeke en ter hofslede van P. J. Van Damme, aan de Ophemslraat te Voorde, op Woensdag 9 en Donderdag 10 Juli 1884, om 9 ure voormiddag, openbaarlijk verkoopen De huismenbelen, paarden, koeien, verkens, rijtuigen, landhonwalem, eenige duizend kilos hooi en strooi, alsook eene hoeveelheid banden gerot vlas, gezaagd hout en brandhout. De beestialen en rijtuigen zullen den eersten dag om 1 uur namiddag verkocht worden. (Zie de plakbrieven.) Bij sterfgeval VENDITIE VAN EENE groote hoeveelheid alsmede van Meubels, te Aalst, Korte-Zoutstraat N*4. De Nolaris BRECKPÜT le Aalst, zal ter tus- schenkomst van deu Nolaris BOONE te Aalst, ten slerfhuize van den heer Eugeen Waterinckx te Aalst, Korte-Zoutstraat N° 4, op Dijnsdag 15 Juli en volgende dagen, telkens le beginnen om 9 uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen de ten hooide gemelde voorwerpen. De Meubels zullen op Donderdag 17 Juli, om 2 uren namiddag verkocht worden. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Donder dag 3 Juli 1884, om 2 uren nanoen, namens den heer Anlonius De Roover, te Erpe verkoopen Eene koei, kuip, kern, tobbens enz. 30 aren Masleluin te Erpe, Ommegangweg en Lange- veld, en 10 aren Vlas op het Galgeplein. OPENBARE VERKOOPING VAN allerbeste te Aalst-Mijlbeke. De Notaris EEMAN le Erpe, zat, namens wien het behoort, op Dijnsda; 24 Juni 1884,om 2 uren nam o- dag, openbaarlijk verkoopen 1° Namens de erven van den heer C. Van den Bos sche Van Kelecom, te Aalst 11 koopen allerbeste Hooigras, wassende op hun nen meersch, gelegen te Aalst, op den Wijngaard nabij de Hoogevesten, zijnde de oude bleekerij, 2" Namens het Armbureel der stad Aalst 10 koopen extra schoon Hooigras. wassende op de meerschen gelegen te Aalst-Mijlbeke, aan den Brusselschensteenweg, Bergemeerschen, voortijds gebruiktgcweesldoorden heerAlb. DeLoose te Aalst. Op gewone voorwaarden en met tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge. VENDITIE VAN ALLERBESTE te Erpe, Erondegem en Aalst-Schnarbeke. De Notaris EEMAN te Erpe zal ten aanzoeke van de volgende eigenaars, op Maandag 23 Juni 1884, open baarlijk verkoopen Gemeente Erpe. Om 8 uren 's morgens 1. Namens hel Armbesluur van Erpe a 5 koopen Hooi-en te wassen Nagras aan den Ledeschensteenweg nabij de steenenbrug. b. 4 koopen Hooigras in de Hoonegemmeerscben. c. 2 koopen Hooigras le Erondegem, in den Groo tenmeersch. 2. Namens den heerGustaaf Paerewyck te Erpe 12 koopen Hooigras, aan den Ledeschensteenweg, nabij de herberg De Klok. 3. Namens jufvrouw weduwcVeldeman-Rasschaert le Erpe 2 koopen Hooi en te wassen Nagras, aan den Lede schensteenweg nabij den ijzerenweg. 4. Namens den heer Edmond D' Hondl te Aalst 10 koopen Hooigra3 in de Molenmeerscben nabij den Watermolen van den beer De Boeck. 5. Namens den heer De Saedeleer, oud-Sekretaris te Erpe 2 koopen Hooigras in de Molenmeerschen, 6. Namens den heer Domieq d'Herde te Massemen- Westrem 2 koopen Hooi cn te wassen Nagras achter den watermolen van voornoemden beer De Boeck. 7. Namens jufvrouw weduwe De Boeck te Hofstade: 4 koopen Hooigras in de Hoonegemmeerschen, 8, Namens den heer Alexander De Coninck te Erpe. 1 koop Hooi en Nagras in de Hoonegemmeerschen. 9 Namens den beer Jozef Van Onderbergen te Kerkxkcn koopen Hooigras in do Hoonegemmeerschen. Aalst-Schaarbeke. 10. Namens den heer E, Meerl-Moens te Aalst 3 koopen Hooigras in de Hoonegemmeerschen. 11. Namens jufvrouw Lucia WyoaDdt te Aalst- schaaibeke 2 koopen Hooigras in de Hoonegemmeerschen. 12 Namens den heer Hyronimns üe Commer te Aalsl-Schaarbeke 2 koopen Hooigras in de hoonegemmeerschen nabij de Beroestepan. I*»g gemeente Erpe. Om 12 uren 's middags 13. Namens voornoemde jufvrouw wed* Veldeman- Rasschaert a. 2 koopen Hooi en te wassen Nagras, in den Zurenboscb. b. 3 koopen Hooi en te wassen Nagras in de Kruis- kens. 14. Namons den heer Louis Roelandt te Kerkxken 3 koopen Hooi en te wassen Nagras in 't Foot. 15. Namens den heer Ch. Liénart te Aalst 4 knopen Hooi en Nagras indeKoeibrugmeerschen. 16 Namens den heer Joannes Meuleman, te Erpe. 5 koopen Hooigras op het Zevenkoot nabij deu ijze renweg. 17. Namens Jufvrouwen de gezusters De Schutter, le Erpe. 2 koopen Hooigras aan bunne hofstede op het Ze venkoot 18. Namens den heer Alois de Swaef, te Erpe. 3 koopen Hooi en Nagras in de Kruiskens, 19. Namens den heer Leo Stalpaert, te Aelst. a. 2 koopen Hooigras in den Langenbroeck, nabij do Statie. b 2 koof en Hooigras in de Oostmeerschen. c. 2 koopen Hooigras in liet Walzijp. 20. Namens den heer Burgemeester G. De Vos, te Erpe, a 2 koopen Hooigras aan den Audenaardschen- steenweg, aan den Kraainest b. 8 koopen Hooigras aan den Watermolen van d'erven Schellaert. 21. Nameos den heer J. De Feyter, te Erpe. 3 koopen Hooigras in het Wijwater. 22. Namens den heer Nazarie De Wolf, te Erpe. 2 koopen Hooigras en een koop Nagras, in den Schoonegem. 23. Namens den heer Van de Putte, te Erpe. 35 koopen Hooigras en te wassen Nagras, op Kasteelberg en omliggende meerscheu aan het Dorp. ORDE DER VERKOOPING Men zal vergaderen te Erpe aan de Ledeschen steenweg, nabij de Steenenbrug aan den meersch van 't Armbesluur, alwaar de verkooping zal aanvang ne men. Het volgende orde zal gevolgd worden. Om 8 uren stipt 's morgens te Erpe aan den Lede schensteenweg nabij de herberg De Klok. (Hel gras wassende op de meersch te Erondegem,Grooten- meersch van het Armbestuur van Erpe, zal aan den Ledeschensteenweg Steenenbrug te Erpe, verkocht worden.) Molenmeerschen, Hoonegemmeerschen en Aalst-Schaarbeke, Hoonegemmeeischen. Om 12 uren stipt's middags le Erpe Zurenbosch, 't Foot, Koeibrugmeerschen, Zevenkoot Kruiskens, Langebroeck, Oostmeerschen, aan den Watermolen der erven Schellaert, Kraainest, Walzijp, Wijwater en Schoonegem. Om 3 uren namiddag: le Erpe,op den Kasteelberg aan het Dorp. OPENBARE VERKOOPING van extra schoon te Metre en Aygem. De Nolarissen EEMAN te Erpe, en LEENAERT te Ninove, zullen op Maandag 30 Juni 1884, om 1 uur stipt nanoen, namens den heer Joseph De Nys, le Erpe, en de erven wijlen Jufv. Colela De Smet, te Meire, in het openbaar verkoopen Gemeente Meire 1. Op de hofstede van wijlen juffer Coleta DeSmet, wijk Broek, 28 aren Hooi-en Nagras. 2. 20 aren Hooi-en Nagras, wassende op oen per ceel Meersch rechtover het.hof van vernoemde juffer De Smet 3. 1 hectaar 23 aren schoon Hooi-en Nagras was sende op een perceel Meersch wijk Wilgendries, Broek. 4. 16 aren Hooi- en Nagras, wassende op een per ceel Meersch, wijk Blauwboscb. 5. 14 aren Roggen eu 20 aren Geerst, gestaan op een perceel Land op bel Molenveld 6. 34 aren Haver en 13 aren Boonen, geslaan op eene partij Land, op den kleinen Kruiskauler. Gemeente Aygem. Door bevoegd ambt, 7. 13 aren Hooi- cn Nagras, wassende op een per ceel Meersch, wijk Kaaihoek, nabij den ijzerenweg, 8. 14 aren Hooi- en Nagras, wassende op een perceel meersch, wijk Volckaert. 9. 62 aren Rogge, gestaan op eenen partij Land, wijk Musschenhock, nabij den bof van de et ven Van Bever. 10. 93 aren Tarwe, gestaan op eene partij Land, op het Beekveld, nabij den ijzerenweg. 11. 46 aren Masleluin en 16 aren Tarwe, gestaan op eene partij Laud op bet Haesebeekveldj 12. 48 aren Rogge, geslaan op eene partij Land, ook op hel Haesebeekveid. 13. 47, aren Tarwe geslaan op eene partij Land, op den Vaerinck. Verdeeld in koopen t'elks gerief. Men zal vergaderen le Aygem. (Dikke Linde) om 12 uro s'middags, ler herberg genaamd de Lindeboom» van waar men zich zal begeven, naar de voormelds goedec. n. De Vruchten zullen verkocht worden ter plaats waar zij wasse.i, Op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge. OPENBARE VERKOOPING le Erpe, in den Iloonegemmeersch. Het kollege van Burgemeester en Schepenen der gemeente Erpe, zal op Donderdag 26 Juni 1884, ten 4 uren namiddag in de Gemeente Erpe, in den Hoo- negemmeersch, verkoopen 4 hectaren Hooigras, staande le wassen op de meerschen aan de gemeente Erpe toebehoorende. Op langen lijd van betaling. De koopers zullen moeien voorzien zijn van solvt- bele medekoopers en gewoon ongeld. Op bevel Burgemeester en Schepenen, Sekretaris, DE VOS. J. DE SAEDELEER. DE JAAR LIJ KSCHE VERKOOPING van het hl de lange Dag wanden te Denderleeuw, zal plaats hebben, door bevoegd ambt op onlvangsl van JOSEPH VAERMAN, den Dijnsdag 24 Juni 1884, om 2 uren namiddag. Ondergowoone voorwaarden met tijd van betaling, borgstelling, enz aan de voet der koopen. LEES. Hel Gras, welke zal verkocht worden, verdeeld in koopen als na gewoonte, is vau goede boedanigheid en bovenal van volledigon opbrengst

De Denderbode | 1884 | | pagina 3