Kiezingen van 8 Juli 1884. DE CANDIDATES LIBERALEN. Geen strijd. N«velsteen. Socialist Geen strijd. Geen strijd. Bisschofheim. Crocg. Graat de Renesse. Graux. Jlignot. Piron-Van der Ton. Van Schoor. Vaucamps. Geen strijd. Baron de Vrints. Pigeolet. Provincie Antwerpen. CATHOLIEKEN EN 0NAFHANKEL1JKEN. Antwerpen. 4 Senateurs. Cogels-Osy. de lleester-de Terwagne. De Pret-Roose. Van den Bemden. 1 Volksvertegenwoordiger. V. Jacobs. Mechelen. Graaf d'Ursel. Burggraat de Buisseret. Turnhout. Graaf de Merode-Westerloo. Provincie Brabant. Brussel. Allard. Graaf Cornet de Grez. Graaf de Marnix. Goffin J Moermans-'t Serstevens. Powis de ten Bossche. Terlinden J. Van Merstraeten. Leuven. Michaux. Willem». Nijvel. de Fierlant. Speeckaert-Gilbert. Geen strijd 1 Geen strijd Geen strijd •F. de Stuers. Geen strijd. Geen strijd. Geen strijd. Geen strijd. Geen strijd. Lippens. Story. Vanden Kerchove. Verhaeghe-De Nayer. Geen strijd. Descamps. Balisaux. De Wandre. Piret-Goblet. De Thuin. Hardenpont. Tercelin. Pennart. Watermann. de Haussy. Bonnet. Macau. de L'honneux. Braconnier. de Looz-Corswaren. d'Andrimont. Montefiore-Levy. Provincie 'West-Vlaanderen. Brugge. 2 Senateurs. Baron de Crombrugghe. Van Ockerhout. Volksvertegenwoordiger. Ronse. Kortnjk. 2 Senateurs. Baron Bethune. Jules Lammens. 1 Volksvertegenwoordiger. Vanden Peereboom. Yeurne-Dixmude. Baron de Coninck. Oostende. Graaf de Limburg-Stirum. Boeselaere. Solvyns. Thielt. 1 Senateur. Geen strijd. Baron d'Anethan. 4 Volksvertegenwoordiger. A. Beernaert. Yperen. Baron Surmont. Provincie Oost-Vlaanderen. Aalst. 2 Senateurs. Leirens. Van Vreckem. 1 Volksvertegenwoordiger. Woeste. Audenaardt. Baron Pycke de Petegem Eecloo. 't Kint de Roodenbeke. Gent. Baron Casier. Bracq. Baron Pycke. Soupart. St-Nicolaas. 2 Senateurs. Graal de Bergheyck. Burggraaf Vilain X1III. 1 Volksvertegenwoordiger. Malou. Dendermonde. Graaf de Ribeaucourt. Provincie Hcoeganw. Ath. Graaf d'Oultremont, Charleroi. A. Drion. Baron de Cartier. H. Pirmez. Bergen. Beumier. Soignit». Cornet. Gaulier. Thuin. Geen strijd. Doornik Dumon. Graaf de Robiano. Provincie Luik. Hoei. Graaf de Liedekerke. Luik. de Fabri-Beckers. de Harlez. de Meeus. Frésart. Geen strijd. Vtrviers. Collet. Burggraaf de Biolley. Peltzer. Simonis. Borchworm (Waremme). de Selys-LongchampsGeen strijd. Provincie Limburg. Hasselt. Geen strijd. Van Willigen. Tongeren. Geen strijd. Graaf de Borchgrave. Maeseyck. Geen strijd. Graaf de Grünne. Provincie Luxemburg. Arlon- Yirton. P. Crabbe. de Gerlache. Bastogne-Marche. Geen strijd. Orban de Xivry. Neufchateaux. Geen strijd. GraafP.de Limburg-Stirum. Provincie IVameu. Dinant. Geen strijd. Baron d'Huart. Namen. 2 Senateurs. Geen strijd. P. de Bruges. Burggraaf de Namur. 3 Volksvertegenwoordigers. Ridder de Moreau. Dethy. Doucet. Finet. Melot. Philippemlle. Baron de Labbeville. Geen strijd. Kiezing; voor tie Handelsrechtbank. Het consulaire kiezerskorps van het rechts gebied Aalst is, bij brief van den heer Gouver neur der provincie, opgeroepen, om op 17'Juli aanstaande, overtegaan tot de gedeeltelijke vernieuwing onzer Handelsrech tbank. Twee rechters en een rechter-plaatsvervan- ger moeten gekozen worden. Volgens oude gewoonte, zal de strijd weêral hevig wezen tusschen de beide partijen van heden af bereidt men zich van weêrskanten. In die strijd, is, naar't oordeel van alle wel redenerende lieden, iets onzedelijks gelegen, dat van aard is om den eerbied voor 't gerecht bij velen te doen verminderen. Wij zouden hierover in meer uitgebreide beschouwingen kunnen treden, doch tijd en plaatsgebrek laat hel ons niet toe. Wij willen ons heden bepalen bij het uit drukken van den wensch dat hier, even als elders, in 't belang der waardigheid en van den eerbied voor 't gerecht, een einde aan den strijd op 't terrein der consulaire kiezingen zou gesteld worden. Onzes dunkens ware het toch zoo moeielijk niet voor de beide partijen om zich onder dit opzicht te verstaan, in andere woorden, van een vredeverdrag te sluiten, dat, wanneer het van weêrskanten loyaal zou worden uitgevoerd, aller belangen zou bevredigen. Naar wij vernemen, zouden zekere opper hoofden der liberale partij tot een vrede verdrag genegen zijn. Dat die heeren zich wenden tot onze catholieke opperhoofden en wij mogen verzekeren dat geene langdurige beraadslagingen zullen noodzakelijk wezen om tot het door velen verlangde accoord te gera ken.... De kooplieden in hoppe van beide gezind heden hebben zich hier onlangs verstaan en een syndicaat ingericht, waarom dan zouden wij het niet kunnen voor de kiezingen der Handelsrechtbank Provincialeraad van Oost-Vlaanderen. Dijnsdag morgend, rond 11 ure, is de Pio- vincialeraad vergaderd in gewonen zittijd onder voorzitterschap van M. De Backer, ouderdomsdeken. M. de gouverneur Verhaeghe-De Naeyer heeft de gewone redevoering nitgesproken. Hij heeft aan den raad doen kennen, dat het de leste maal is, dat hij aan zijne werkzaamheden deel neemt. Na lezing van die redevoering heeft M. De Deyn gevraagd, dat zij zoo gedrukt worden. Daarna vergaderden de kommissiën gelast met het onderzoek van de uitslagen der kie zingen. Over alle werd een gunstig advies uitgebracht. De liberalen echter eischten de geboorteakt van een catholiek lid, die sedert vijftien jaar in den provincialen raad zetelt. Na dat de nieuwe gekozenen toegelaten zijn, werd er overgegaan tot de kiezing van het bureel. Zijn gekozen Voorzitter, M. LibrechtOn dervoorzitter, M. Vilain X1IIISekretarissen, MM. 't Kint de Roodenbeke en Charles Liénart. In zitting van Woensdag werd hel mandaat van uittredende leden der Deputatievernieuwd. De heeren Librecht, de Kerchove, Raymond en De Reu, zijn herkozen. De Kamers worden den 22 juli geopend. Er zal geen troonrede zijn, om alzoo tijd te winnen. De kiezingen zullen onderzocht worden en men zal overgangsmaatregels stemmen, om de verkwistingen voor de schoolwet legen te houden. Het ministerie bewerkt een ontwerp.dat vol doening zal geven aan de gemeenten en belas tingbetalers. Dit ontwerp zal worden neêrgelegd na de samenstelling der Kamer. Van de eene leuge op de andere Donderdag beweerde men dat eene belasting op het brood zou gezet worden. Leugen, Nu weêr strooit de liberale pers ait dal er kredieten zullen gevraagd worden voor het bouwen van forten op de Maas. Leugen. Dan weêr dat M. de minister van justicie aan de beambten verbiedt deel te maken van eene Association libérale. Leugen. Zoowel als het eerste punt worden de twee leste punten officieel gelogenstraft. Kerk H. Jozef. Leening van 60,000 fr. De betaling der coupons alsook der uitge- lotte obligatiën zal geschieden bij den heer Van Severen. Schatbewaarder, wonende op den Tragel, alsook bij de MM. Rainbeau en C'«, Albert-Liénartstraat. De nummers dezer obligatiën zijn de volgende 30, 45, 66, 67, 71, 78, 89, 95. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. ^er^v' H\ K°els. onderpastor op St. Jozef, te Gent, is pastor benoemd te Zeveren. i nnge,s> onderpastor te Ninove, is pastor benoemd te Ressegem. ALLERHANDE NIEUWS. m cfclff" zondng 6'uli> beginnen onze Ker misfeesten, welke beloven allerluisterrijkst te zullen wezen. Uit hoofde van 't groot getal deelnemende Maatschappijen aan den Festival,heeft men zich inde noodzakelijkheid gevonden een 4" kiosk op te richten op I Esplanadeplein. Acht muziek korpsen zullen aldaar beurtelings de twee voorschrevene stukken uitvoeren. Indien het weder gunstig is, zal men zonder eenigen twijfel nog nooit zoo veel volk alhier aangetroffen hebben en zullen onze neeringdoe- ners zich mogen beloven. Morgen dus, zullen onze medeburgers weêr eens over de waarheid der bewering van de Verbondsknoeiers kunnen oordeelen, namelijk anderd T' 660 uilgeslrekt begg»jnhof is ver- Ons vrijwillig Pompiers korps komt van het Gouvernement twee prachtige revolvers te ontvangen, om te die nen als prijzen voor de Chineesche Schijfschic- tingwelke ter gelegenheid der groote Militai re feest van zondag 13 juli aanstaande zal plaats grijpen. Programme du Concert qui sera donné par 1 Ecole des pupilles de l'armée, sur la Grand Place d'Alost, leMercredi 9 Juil- !et a 8 i/2 heures du soir. I" Partie. Marche militaire, Riévaf 2. Les trois mousquetaires, ouverture. Han/mann' 3. Fantaisie, pastorale, pour saxophone, lée' 4. Chants d oiseau, polka, Strauss' ft' chceujr av,jc accompagnement de fanfare De Rillé! (b. Le drapeau du régiment, chant patriotiqua. Waucamps. 2* Partie. 1. Le Tambour Janssens, quadrille, Mjr. 1. Les deux Turenne, grande fantaisie, Vanderlinden 3. ps Loupards, polka pour piston. Canivez 4. Le royal dindon, chmur et fanfare, Bordèse' 5. Brabanconne, Van CampenhouL Pleziertrein naar Oostende. Blanken- berge en Heist uit Aalst op 13 Juli 1884. Vertrek uit Aalst 16 's morgens Terug uit Heist 7.15 's' avonds. Blankenberge 7.40 Oostende 7.45 Aankomst te Aalst 9.44 Prijzen der heen-en terugkaarten Uit Aalst 2° klas fr. 5.20 3' klas fr. 3.45. De kaarten worden van 9 tot 12 Juli, des avonds ten 8 uren afgegeven. IJzeren weg. Te rekenen van 1 Juli jl. zijn twee nieuwe expresstreinen inge richt tusschen Oostende-Brussel en Brussel- Oostende. 1° Expresstrein, 3 klassen. Oostende (statie) vertrek 2 u. 43 's avonds Brugge, vertrek 3u. 13 Gent (zuid) vertrek 4u. 04 Aelst ver trek 4 u. 35 aankomst te Brussel 5 u. H. 2° Expresstrein, 3 klassen. Brussel (Noord) vertrek 8u. 10 'savonds; Aelst,vertrek 8 u. 49 Gent (zuid) vertrek 9 u. 24 Brugge, vertrek 10 u. 13 Oostende (statie) aankomst 10 u. 37 s avonds. In ons vorig nummer hebben wij aange kondigd dat alle de treinen op de linie van Aelst naar Antwerpen, stilhielden te Baerdegem. Dat is eene dwaling eene uitzondering is gemaakt voor den trein uit Aelst, om 3 u. 21 namiddag. Deze trein stopt niet te Baerdegem. Donderdag avond, rond 7 1/2 ure, is te Moorsel, wijk Waver, een geweldige brand uitgebersten, ter hofstede bewoond door de wed. Saeys. In eenige oogwenken stonden de gebouwen gansch in volle vlam en was het onmogelijk iets te redden. De schuur van eene aanpalende hofstede waarin men hooi kwam te bergen, werd totaal vernield. Dank aan den moed en aan de zelfsopoffering van 't vrijwil lig Pompierskorps der gemeente en van de geburen heeft het verslindend element geene verdere verwoestingen veroorzaakt. De schade is nog al aanzienlijk alles was tegen brandgevaar verzekerd. Het vuur werd eerst rond de schouw bemerkt, 't geen doet vermoeden dal een glinster het vuur aan de strooiendak heeft medegedeeld. Volgens de Patriote is hel tekort in het Staatskas gevonden, zoo verschrikkelijk groot, dat M. Malou hierover openlijk verklaring zal doen. Er zou in de liberale kas een tekort van 50 miilioen gelaten zijn. In hoeverre dit cijfer waar is, zullen wij weldra vernemen. Alweêr wat aardigs Volgens een parijzer blad worden er notas gewisseld tusschen Engeland en Frankrijk, om Holland en België weêr te vereenigen, maar met twee verschillende besturen. Duitschland zou te vreden gesteld worden met Luxemburg. De opvolger van den troon in België zou ko ning worden over de twee landen. Wel, Wel en wij die dachten dat Blinde Koben nu eindelijk kans had om koning te worden.., Wat dwaze dingen een parijzer blad toch al kan uitkramen (Handelsblad.) M. Bara heeft te Doornik eene redevoe ring uitgesproken. Als men minister is, zegde M. Malou, krijgt men eer....en stampen. Welnu, zegde M. Bara, wij, (liberalen mi nisters) we hebben eene goede vracht stampen gekregen, en we kunnen niet zeggen van wel ken kant het meeste van rechts of van links.» Stampen van links stampen van vrien den Wel, als de stampen van vrienden niet rechtveerdig zijn gegeven, verstaan wij er niets van. Verder zegde M. Bara De liberale partij is vandaag in de opposi tie en zij zal er misschien heel lang in blij ven.» —Dank, zeggen wij, aan M. Bara, die ons zoo lang laten papen-eten,dat wij, zegt de Chronique, creveeren van een indigestie. De burgemeester van Gent gaat voort met de stadsbediendenals een pacha te behan delen, ofschoon wij in kiezing zijn, zegt het Fondsenblad. Zoo meldt men dat er verleden week vijf hoveniers van de stad zijn afgezet, zonder dat r men hun de reden van hun ontslag heeft willen bekend maken. Reeds drie maal hebben die vijf bedienden, die dan nog de oudsten der stadshoveniers zijn, gevraagd waarom zij afgesteld zijn, doch vruchteloos zij krijgen geen antwoord. Zou hel misschien zijn omdat zij 's zondags naar de kerk gaan Alzoo verstaan de mannen van 't stadhuis de vrijheid van geweien Wij lezen in het Fondsenblad Een onzer lezers meldt ons dat een persoon van Akker- gem, die zich aanbood om als policieagent aangenomen te worden en op zeer voldoende wijze het voorgeschreven exaam had afgelegd, afgewezen is omdat hij, eens in zijn leven, eene veroordeeling in simpel policie had on dergaan. Onze lezer vraagt of wij niet kunnen uitleggen, hoe het komt, dat burgemeester Lippens, hoofd der policie, agenten weigert die eene veroordeeling in simpel policie heb ben ondergaan, terwijl hij, korrektionneel ver oordeeld voor jachtovertreding, burgemeester blijft en de policie blijft besturen. Wij moeten bekennen dat wij er niet uit wijs kunnen wor den. Niet dat wij den burgemeester uit hoofde van jachtovertreding zouden willen zien afstel len neen, de kiezers zullen dat doen als zij hem beu zijn maar zij weten niet met welk recht hij eenen agent weigert voor een over treding van simpel policie, die niemand tot schande strekt. Woensdag nacht werd ten uadeele van M. Demessemaeker, beenhouwer, Antwerp- schesteenweg, te Laeken, eene belangrijke diefstal gepleegd. Dieven zijn in de slaapka mer gekomen zij hebben eene kas openge broken en benevens een pak brusselsche loten, nog eene som van ruim 3000 fr. en ver scheidene gouden voorwerpen van aanzienlij ke weerde meêgenomen. De daders zijn niet gekend. Diefstal te Ukkel. De brusselsche dag bladen melden dat men een man en eene vrouw heelt aadgehouden, als zijnde de ver moedelijke daders der misdaad. Het signale ment van den man komt zeer goed overeen met dat opgegeven door den policie-kommissaris, Vandaag heeft eene konfrontatie plaats gehad Men denkt de ware plichtigen in handen te hebben. (Nadere Bijzonderheden,) De persoon die Dijnsdag avond door de poli cie aangehouden werd, is wezenlijk de kerel die door het parket verdacht werd. Daags na den diefstal verliet C.... zijn oude woning en nam zijnen intrek in gezelschap van een meisje, in een huis der Rue Philippe-de- Champagne. Hij ging niet uit hij had een verstuikten voet en had verwaarloosd zijne verandering van woning in de registers der bevolking te laten inschrijven. Niet alleen was het signalement van C. zeer juist opgegeven, maar dë policie kende hem daarenboven nog zeer goed. Hij lag te bed toen de policiekommissaris in zijne kamer kwam. C. bood geen de minsten weerstand, Men deed hem in een rijtuig stappen evenals het meisje en bracht hen naar het gemeentenhuis. C. en zijne verloofde werden in verzekerende bewaring gehouden in de gevangenis der Kleine Karmelieten. Men beeft de gevangenen over den diefstal te Ukkel niet gesproken, om te kunnen zien welk uitwerksel de konfrontatie met Mej. Sophie op hem zou maken. Woensdag morgend ten 10 1/2 ure werd C... in rijtuig naar het kabinet van M. Ketels ge bracht Hij werd gekonfronteerd met verschei dene inwoners van Ukkel, die den 22 juni een persoon ontmoet hebben, welke de vlucht nam en drager was van twee groote pakken, Eenige hunner bij het zien van C. riepen uit! Hij is het Woensdag namiddag hebben twee vrouwen verklaard den dief herkend le hebben. Een de zer vrouwen voegde er bijHij droeg een anderen hoed den dag van den diefstal. Rond 6 ure heeft het parket vertegenwoor digd door MM. Ketels, onderzoeksrechter, Ser- vais, substituut van denprokureur des konings. vergezeld van eenen griffier, zich naar Ukkel begeven waarde konfrontatie heeft plaatsgehad. Mej.Sophie, dienogimmer ziek is,kon niet naar Brussel komen. Rond 10 ure is het parket in de hoofdstad teruggekeerd. Wij kennen den uitslag der konfrontatie niet, doch het gerucht isalgemeenin omloop dat Mej. Sophie verklaard heeft, in C. den persoon te erkennen die haar mishandeld heeft. In alle geval indien C. den diefstal gepleegd heeft, is hij het niet welke de gestolene titels in zijn bezit heeft, en geen de minste weerde heeft men in zijne woning gevonden. Hij had 7 centiemen op zak en zijne verloofde 3, Men is op het spoor van den bezitter der weerden in kwestie. Er zijn nu vijf personen drie vrouwen en twee mannen achter de grendels. Wachten wij dus naar nieuwe aanhoudin gen, want indien wij goed ingelicht zijn, is het leste woord over deze zaak nog niet gezegd. Woensdag kwam een persoon, vergezeld van eene vrouw, bij een wisselagent der stad een

De Denderbode | 1884 | | pagina 2