PONT DES ARTS. DE BEDELARES staande herziening onzer kieswetten, te bepa len dat de heroproeping nooit voor 10 ure mag aanvangen.... Volgens ons, zou dit een af doende middel wezen om den terugkeer te vermijden van 't gene hier in 't 2e Bureel plaats greep I Kiezing van Dijnsdag. De uitslag der kiezingen van 8 Juli, zegt het Journal de Bruxelles, volledigi dien der kiezing van 10 juni. De meerderheid, welke wij in den Senaat winnen, is in evenredigheid met die, welke wij den 10 juni in de Kamer bekomen hebben. Die uitslag is prachtig. Te Gent, te Verviers, te Namen, te Soignies, bekomen onze kandi daten aanzienlijke meerderheden. Te Ath on dergaat de voorzitter der Kamer tijdens den lesten zittijd, eene erge neêrlaag. Te Oostende hebben de kiezers de diplomatieke rust van M. ridder de Steurs niet willen stooren. Te Doornik het bonrgpourri van M. Bara, is er ballolteering sedert 1847 had men dergelij- ken uitslag niet bekomen in dat verachterd ar rondissement. Te Nijvel is M. de Vrindts er slechts doorgekomen met eenige stemmen, ten gevolge der personeele betrekkingen, wel ke hij in dat arrondissement bezit. Het verbond tusschen de doktrinairs en de radikalen heeft een dubbelen troost bekomen. Te Arlon heeft het M. P. Crabbe gewonnen, die geen overvlieger is, en te Brussel is het erin gelukt eene ballolteering tot stand te brengen tusschen zijne candidaten en de candidatender Nationaal Independenten. Deze leste zouden gewonnen hebben bij de eerste stemming, zon der de schuldige alwezigheid van vele catholie- ken, die wij zouden kunnen noemen. Wij schatten het getal dier afwezigen gemid deld op 10 per bureel, 't zij 700. Indien zij ge komen waren zouden de Nationaal-Indepen- denten, welke zij ondersteund hebben, met eene groote meerderheid gekozen zijn. 't Is een echt politiek en burgerlijk verraad, dat die slechte burgers, wier namen men zou moeten bekend maken, begaan hebben. Niette genstaande die plichtige onthoudingen, niette genstaande het stelsel van openbaren laster en leugen, door de Association libérale en geheel de liberale drukpers gebruikt, niettegenstaan de het verbond gesloten tusschen M. Van Schoor en M. Janson tusschen M. Piron en M. Feron, tusschen graaf de Renesse en MM. Mignot en Vaucamps, heeft de lijst der nationapl-indepen- denten ongeveer hetzelfde cijfer stemmen ge had als op 10 juni. Aanstaanden dinsdag zal geheel de lijst zege" pralen, wij twijfelen er niet aan. Het is niet mogelijk dat de lijsl-Graux niet op het kiester- rein valle. Aan 't werk dus, en laat ons zoo spoedig mogelijk een einde stellen aan al die kiesbe wegingen om eindelijk in vrede de vrijheden te kunnen genieten die onder een tijdperk van nationale grievenherstelling aan alle burgers zullen terug gegeven worden. Ziehier het oordeel van den Courrier de Bruxel- les Zonder zoo beslissend te zijn, ten minste voor Brussel, als den dag van 10 juni, is de dag van 8 juli niettemin in zijn geheel een schit terende zegepraal voor de nationale zaak. De liberale meerderheid van den Senaat is gevallendat was het doel van het beroep tot het landgericht door het ministerie van 16 juni en dat doel is volkomen bereikt. De uitslagen in de provinciën zijn aller gun stigst voor ons. Te Brussel Komt geheel de lijst der Independenten in ballolteering met die der Association libérale. De eersten zijn echter vooruit en M. Allard heeft 107 stemmen meer dan de gewezen minister Graux. Voor Brussel moet de strijd dus hernomen worden, maar de Logie is ten einde van krach ten, ten einde van leugens vooral, en Brussel zal spoedig datoogenblik van aarzelen vergoed hebben. Moed dus Konservatieven en Inde pendenten Eene leste poging en gij zult mees ter blijven op geheel de linie gij zult de eer van de hoofdstad gered hebben. Tot slot, wij zullen in den Senaat beschik ken over eene aanzienlijke meerderheid, welke nog zal aangroeien door de deputatie van Brus sel en den uitslag der ballolteering van Doornik en Nijvel, In het geheel, zonder de ballotteeringen te rekenen, tellen wij 42 katholieken gekozen te gen 17 liberalen. De liberale partij is definitief geslagen in de provincie zegt de Etoile en het kabinet is zeker van eene meerderheid in den Senaat Maar JBrussel is wakker geworden Brussel is opge staan en belooft terug te komen in den libera len schoot. De Indépendance spreekt in denzelfden zin VAN DB Novelle, NAAR BET HOOGDUITSCH VAN WILHELM HAUFF. 44" Vbrvolc. XXI. Nu, riep de vermomde met eene sidderende, maar welluidende stem, en tot onze verwondering in goed duitsch O mijne heeren wees barmhartig Deze stem, deze woorden eu onze taal hadden iets z'oo treffends voor mij, dat ik nog eenmaal om eenig klein geld verzocht. Hij lachte. Nu welaaD, daar hebt gij een paar franks, zeide hij, beproef uw heil met de juffer, maar laat mij gerost Hij drukte mij het geld in de hand en ging lachend verder. Ik was in dien oogenblik inderdaad verlegen, wat ik doen zoude zij had zeker gehoord wal Fald- ner zeide, en eenen ongelukkigen mag ik vooral niet beluedigeu. Ik trad onzeker naderbij. Mijn kind, zeide ik, gij hebt hier eene slechte standplaats ge kozen, hier zullen dezen avond niet veel menschen meer voorbijgaan. Zij antwoordde niet terstond Indien slechts, fluisterde zij na eene poos nauwelijks hoorbaar, deze weinigen gevoel voor ongeluk heb ben Dit ar.twoord verraste mij, hot was zoo onge zocht en toch zoo treffend. De edele houdiDg van het meisje, de loon, waarop zij die woorden zeide. ver raadden eene goede opvoediDg. Wij zijn landslieden, voer ik voort, mag ik u verzoeken, om mij te zeggen, of ik misschien meer voor u doen kan, dan men ge woonlijk in het voorbijgaan doel Wij zijn zeer arm, antwoordde zij, naar het mij toescheen een weiDig moediger, en mijne moeder is ziek en zonder hulp. Zonder verdere overlegging, slechts door het onbepaalde gevoel, dal mij hel meisje zeer aantrok, doch zij heefteen beter begrip van den toestand. De konservatieven, zegt dit blad, hebben van nu af reeds eene meerderheid van 15 stem men in de Senaat. Vijftien stemmen, dat is genoeg, 't Is over groot. 't Is eene meerderheid in evenredigheid bijna met die waarover de konservatieven in de Kamer beschikken. Het schijnt dus dat het liberalism den uit slag van den'dag van gisteren zou moeten be treuren, Dat is nogthausnietzoo. Helliberalism mag zich gelukwenschen. Wij hebben nog de zegepraal niet, maar wij hebben reeds eene weêrwraak genomen, De Chronique stort tranen over de verblind heid van het land. a Brussel, zegt het blad, is van zijn diepen val opgestaan, maar te Gent is de instorting verschrikkelijk. In 1878 wonnen de liberalen met eene meerderheid van 571 stemmen. Van daag zegepralen de catholieken met 500 stem men, 't geen een verlies uitmaakt van 1071 stemmen in zes jaar Wanneer wij de uilslagen der beide Vlaan deren, van de provinciën Antwerpen, Limburg en Namen zien, denken wij met droefheid aan de pogingen welke wij zullen moeten doen om het klerikalismus te ontzetten uit de plaatsen die het heeft aangeworven. Want ditmaal is er geen verrassing ge weest. het land heeft klerikalen benoemd. 't is als klerikalen dat het ze benoemd lieui. Er is geen misverstand. Het land heeft willen bestuurd worden door klerikalen. Dat zijn wil geschiedde. Het is ons onmogelijk niet be droefd te zijn. Ook de Gazette vindt dat het liberalismus verloren is. De dag van dijnsdag ontneemt ons onze leste hoop. Het liberalismus onder gaat eene nieuwe neerlaag, zooniet zoo ver nederend, dan ten minste even rampvol als die van 10 juni. a Wij hadden reeds de Kamer verloren. Wij verliezen nog den Senaat, waar de minderheid van 52 stemmen, zich van nu af verandert in eene verpletterende meerderheid van 15 stem men. Overal waar wij den strijd aangegaan heb ben tegen de aftredende klerikale Senateurs, behalve te Ailon, Virton, worden wij geslagen terwijl de klerikalen ons Gent, Ath, Soignies en Verviers ontnemen, zonder Antwerpen te rekenen, dat de liberalen hun zonder tegen stand overlaten en de onverwachte ballottee ringen van Doornik enNijvel, waar wij nogtans zooveel reden hadden om op een volkomen zegepraal te hopen. Maar daarentegen winnen wij Brussel te rug. Om dat te bevestigen, Gazelle, zoudtge eerst moeten wachten tot dijnsdag, en wij denken datgij dan weêreene Jeremiasklacht zultmogen aanheffen. Xe Brussel. De operatiën waren spoedig gedaan. De kie zers die den 10 Juni, 's middags gestemd heb ben. zijn rond 10 ure naar hunne woning teruggekeerd. Dit is ten gevolge van het over groot getal onthoudingen. Rond 4 ure was de stad zeer kalm. Aan het Hotel Continental, zetel van de Association Libé rale, heeft men twee priesters en een religieus welke daar voorbij kwamen, uitgejouwd. Men schreeuwde Hoe, Hoe, Scherrewey A bas la calotte! Dat is een oud liberaal gebruik van die heeren. Ziehier de proklamatie van M. Buis De burgemeester raadt zijne medeburgers de kalmte en den eerbied voor de wet aan. Hij iieeft bevel gegeven de gewelddaden, die zich ten gevolge der kiezingen al te dikwijls voordoen, streng te straffen. De policie heeft het bevel ontvangen, geen enkele bende zich te laten vormen, noch laten rondloopen, doch het is haar bijzonderlijk aan bevolen geen geweld te gebruiken dan na eene uitnoodiging, die zonder uitwerksel gebleven is. De burgemeester heeft vertrouwen in den geest van orde zijner medeburgers; hij hoopt dat deze het werk der policie niet zullen moei lijk maken, door zich naar de bedreigde plaat sen te begeven, om aan eene nieuwsgierigheid te voldoen, waarvoor zij zouden kunnen te boeten hebben. Het publiek moet begrijpen dat de policie dikwijls noch den tijd, noch het middel heeft om de nieuwsgierigen van de ruststoorders te onderscheiden, en dat hare zending niet nutte loos door de vreedzame burgers moet verhin derd worden. Bijgevolg De burgemeester Gezien art. 94 der gemeentewet en de art. 9 en 17 der wet van 26-27 juli en 3 augusti 1791 gedreven, zeide ik Breng mij bij haar Zij zweeg dit voorstel scheen haar te verrassen. Houd dit voor niets anders, voor ik voort, dan vooi mijoen zede lijken wil om u te helpen, zoo ik kan. Kom dan, antwoordde de gesluijerde, nam haai lantaarntje op, doofde hel uit, en verborg het met de telloor onder haren mantel. XXII. Hoe riep de baron luid lachende, toen Fröben zweeg, wilt gij niet verder verhalen Wilt gij heden weder zoo doen, als gij toen met mij deedl Tot hiertoe, mijne heeren en damen, beeft hij geheel naar de zuivere historische waarheid verhaald. Hij dacht misschien dat ik ver weg was, es ik stond geene tien stappen van het stichtelijk samaritaansch tooneel, onder het portaal van het paleis en zag wat er gebeurde of de samenspraak inderdaad zóó heeft plaats gehad, weet ik niet, want de schandolijke wind verwaaide de woorden, maar ik zag, hoe de dame haar lampje uitbluschte en met hem over de brug terug ging De nacht was mij te koud, om hem bij zijn galant avontuur te volgen, maar ik wil wed den, dat hij op het eind noch eene zieke mama, noch iels dergelijks zag, maar d3t de dame van do Pont des Arts hel oude Sirenen lied slechts op eene ande re wijs gezougen heeft. Hij lachte over zijn eigen vernuft, en de mannen stemden in het ruwe gelach in, de dames echter zagen voor zich neder, en Jozefa scheen m6t de woorden van haren echtgenoot zoo ontevreden, als met het zonderlinge verhaal van haren vriend, want zoo bleek als de dood hield zij hare tas in bare banden, zoodat deze ratelde, en zond den jongen man, slechts eenen blik toe, voor welken bij in dien oogenblik geene andere dan eene diep be schamende uitlegging wist. Ik geloof inderdaad, zeide hij, met eene sterke stem hel lachen der man nen afbrekende, dat ik mijn pand gelost heb, maar mijn eigen voordeel wil, dat ik eene uitlegging van dit voorval niet geoorloof, die mijn vriend aan het zelve schijnt te geven. Vergun wij dus, dat ik voortga j Besluit Art. i. De bijeenkomsten of samenscholin gen van meer dan 15 personen zijn verboden. Art. 2. Het rondloopen van benden is ver boden. Art. 3. Na de gebruikelijke sommatien, zul len de bijeenkomsten, samenscholingen of benden uiteen gedreven worden, zelfs door de macht der wapenen, en de personen, die er zullen deel van maken, zullen onmiddellijk aangehouden, vervolgd en gestraft worden ingevolge de wet. Art. 4. Het tegenwoordig besluit zal afge kondigd en aangeplakt worden het is onmid dellijk verplichtend. Gedaan te Brussel, den 8 juli 1884. BULS. De geestdrift was niet heel groot. Rond 5 1/2 ure stond eene aanzienlijke menigte voor de Association libérale. Eene bende van een honderdtal kerels, voorafgegaan van eene drij- kleurige vlag, kwam op dit oogenblik van den Noorder-boulevard. Men zong A bas Malou Aan het Hotel Continental juichte men toe. Het volk bleef totaal overschillig aan deze betooging. De stoet begaf zich vervolgens naar de maat schap; ij der Handelsreizigers. Men riep Leve Janson en .4 bas Malou Er was alhier geen enkele policie-agent te zien. Het bevel van M. Buis bleef hier eene doode letter. De magazijnen van Thiéry wer den uitgefloten men weet niet waarom. In de Boterstraat bracht men eene ovatie aan eene petite dame, die door een venster der derde verdieping met haren zakdoek zwaaide. Voor het lokaal der Independenten gekomen, maakten de manifesteerders een helsch lawijd. De bureelen van den Tirailleur en de Catho lieke Kring werden op dezelfde wijze ont haald. Aan de bureelen van de Réforme riep men Vive Feron M. Féron, omringd van zijne re- dakteurs, ontving de manifesteerders en richtte hun eenige woorden toe De goede uitslag van heden, zegde hij hun, is slechts gedeeltelijk, doch binnen acht dagen zullen wij zegepralen Op dit oogenblik bestond de menigte om trent uit 2000 personen. Toen de stoet aan den hoek der Oud-Kleer- kooperstraat kwam, bevond men zich eens klaps voor een vijftal policieagenten, die hun den weg afsloten de manifesteerders poog den tegenstand te bieden, doch in een oogen blik was het vaandel in beslag genomen en eenige voorvechters aangehouden. Op het oogenblik dat de stoet zich gereed maakte om naar hunnen candidaat M. Mignot te gaan, werd hij door de burgerwacht uiteen gedreven. Van 6 uren was de burgerwacht onder de wapens. Het parket had zijne maatregelen ge nomen. De officiers, behoorende tot het ministerie van oorlog, waren verzocht zich in burger te kleeden. Na de proklamatie der uitslagen werd er in het Hótel Continental eene groote vergadering gehouden. M. Janson voerde er het woord hij werd nog al geestdriftig toegejuicht. Een redakteur van den Patriote, welke zich onder de toeschouwers bevond, werd te mid den van verschillende kreten, uit de zaal ge dreven. In den nacht van 9 juli, ten 2 uren, heeft er eene botsing plaats gehad op den boulevard Anspach er waren ongeveer 5 a 400 perso nen. In de herberg Sl-Martin zijn de ruiten inge slagen. Op bevel van den burgemeester is de her berg ontruimt. De pompiers trokken den sabel. Burgerwachten stieten de policie met kolf slagen weg. Zij trekken partij voor de oproermakers. Aanwezige personen protesteeren en ten ge- talle van 159 werden zij ten 2 ure door den burgemeester in zijn kabinet ontvangen. Xe Gent. Rond 10 1/2 ure hebben eenige wanordelijk heden plaats gehad, vooral op de graanmarkt waar zich eene groote menigte volk bevond. Verscheiden personen zijn aangehouden. De manifestatien zijn zonder gevolg gebleven, dank aan de maatregelen der policie, Wij lezen in den Bieti public van den mid dag Eene bende geuzen-studenten die zich naar den Catholieken Kring begaf, werd rechtover de woning van den burgemeester M. Lippens, den weg afgesloten door de burgerwacht en de gendarmen. Een hevig gevecht had aldaar er., bij mijn leven, voogde hij er bloozende b'ij en met volkelende oogen, ik wil u de zuivere waarheid zeggen. Het meisje draaide aan het einde der brug naar denzelfden kant van waar ik gekomen was. Terwijl ik zwijgende meer achter dan nevens haar ging had ik tijd om haar te beschouwen. Hare gestalte, voor zoo ver de mantel die liet zien, hare geheele houding, vooral echter hare slem, was zeer jeugdig. Haar gang was snel, maar ligt en zwevende Zij bad mijneu arm geweigerd, toen ik haar denzelve aan bood om haar te geleiden. Zij wendde zich naar de straat Mazarin. Is uwe moeder reeds lang ziek vroeg ik, weder aan hare zijde tredende, en beproefde door deu sluijer iets van hare trekken te bespieden. Sedert twee jaren, antwoordde zij zuchtende maar sedert acht dagen is zij zeer ellendig gewor den. Waart gij reeds dikwijls op die plaats Waar vroeg zij. Op de brug. Dezen avond voor de eerste maal, antwoordde zij. Dan hebt gij u geene goede plaats gekozen, andere doortochten worden meer bezocht. Doch reeds, terwijl ik dit zegde, had ik berouw het gezegd te hebben, want het moest haar kwetsen. Met een onderdrukt weenen fluisterde zij Ach, ik ben hier zoo onbekend en.... ik schaam mij, zoo in het gedrang te gaan. Hoe grenzenlcos moest de ellende zijn, die dit schepsel tot bedelen dwong Het is waar, ook bij mij wilden eenige malen zulke gedachten opkomen als Faldner had, maar gedurig verdwenen zij weder, dewijl zij tegenstrijdig, onnatuurlijk waren indien zij lot die verworpene klasse van meisjes behoorde, waarom zoude zij zich dau vermond op eene eenza- me plaats begeven? Waarom met voordacht eene gestalte verbergen die, voor zoo veel de omtrekken vluchtig toonden, voorzeker, onder de schoonen te j te tellen was Neen, er was ongetwijfeld eene wezenlbjke ellende, on die leedere beschaamdheid i plaats, waarin een der studenten gekwetst werd. Eenige andere incidenten hebben nog plaats gehad, doch zij zijn van weinig aanbelang. Xe Luik. Voor het lokaal Concordia stonden een groot getal geuzen, die gedurig riepen A bas Malou enz. Van tijd tot tijd werd er nog al eens dap per gevochten. Ten 9 1/4 ure kwamen de gendarmen te peerd, met den blanken sabel ter plaatse, en dreven de menigte uit elkander. Gedurende eenige minuten hoorde men niets anders dan geroep en geschreeuw. De gendarmen wer den uitgejouwd. Men wierp met tafels en stoe len tusschen de pooten der peerden. Een peerd is gevallen eu de gendarm erg gekwetst weggevoerd. Op de Groenplaats is insgelijks een gendarm gevallen. De policie heeft er zich hier moeten meê bemoeien, of anders zou men hem waar schijnlijk mishandeld hebben. Verscheidene aanhoudingen hebben plaats gehad voor tegenstand aan de policie. Xe Charleroi. Het schijnt dal het hier nog al rustig is ge weest, 's Avonds heeft een stoet de stralen der stad doorloopen en eene ovatie gebracht aan M. Audent, burgemeester te Charleroi. In het5e kiesbureel heeft een incident plaats gehad. De voorzitter heeft, naar liet schijnt, de kiesbriefkens langs binnen gestempeld in plaats van langs buiten. Men schrijft uit Charleroi aan den Courrier de Bruxelles, dat een bureelvoorzitter de stembrieven met den datumstempel naar bin nen in plaats van langs buiten gemerkt heeft. Alle deze stembriefjes wierden nietig verklaard. De liberale Journal de Charleroi bevestigt deze nieuwstijding. Volgens de correspondent van den Courrier heeft dit bureel eene groote meeederheid aan de catholieken (118 stemmen meerderheid) en dit vooral aan M. Drion gegeven, wiens kiezing aldus zou verzekerd zijn. M. Pirel-Goblet bekwam slechts 86 stemmen meer dan M. Drion. Indien deze feiten echt zijn. dan zal noodza kelijk de uitslag der kiezing van Charleroi moeten gewijzigd worden. Het zou immers eene onrechtveerdigheid wezen stembrieven als nietig te blijven aanschouwen die door den Voorzitter, soms uit berekeningen, in strijd tegen de wet. zijn gestempeld geweest Xe Verviers. De nacht van 9 juli is zeer onrustig geweest. Verscheidene herbergen werden vernield, onder ander de Neuf Provinces. Een onderofficier, het woord voerende voor de liberalen, heeft een steen op het gezicht ge kregen, die de lip in twee sneed. Policie en gendarmerie hebben met het blanke wapen de lawijdmakers gechargeerd. De rust was ten 4 uren hersteld. D© onthoudingen t© Brussel. Wij lezen in den Courrier de Bruxelles. De ballotteering van gister heeft noch de catholieken noch de Independenten ontmoe digd. Men heeft gezondigd door te veel ver trouwen. Zietdaar alles. Men schat de onthoudingen der catholieken en independenten op meer dan 700. De ont houdingen worden vooral op den buiten be- statigd de hooitijd heeft menige kiezer thuis gehouden. Aldus heeft men aangeteekend dat er, voor 't kanton Assche, meer dan 200 onthoudingen van catholieke kiezers waren, en in 't kanton Hal, (behalve de stad) bij de 150. Een honderdtal onthoudingen van catholie ken werden in 't kanton St. Quintens-Lennick bemerkt. Deze onthoudiugen zijn toe te schrijven aan de knoeierijen van zoogezegde agenten der independenten, die, op last van de liberale associatie, den buiten afliepen. In een bureel der stad Brussel, heeft men 62 onthoudigingen van kiezers uit 't kwartier der Hoogstraat, bemerkt. Eindelijk heeft men een zeker getal onthou dingen in 't Leopoldskwartier te betreuren gehad. Voegt bij dit alles, de onthouding van een groot getal brusselsche kiezers, die aan de dreigementen van broodrooving, vervolging en kwelling hadden gehoor geleend. Zietdaar de ware oorzaken der ballotteering te Brussel. De beste jaren. Door de verslagen der handelkamers van het land, is het zonneklaar bewezen dat de beste jaren voor landbouw, koophandel en nijverheid altijd die geweest zijn toen wij door een catholiek ministerie bestuurd waren 1854 tot 1840, onder minister de Theux 1841 tot 1847, onder MM.'J.-B. Nothomb en Dechamps 1855 tot 1857, onder M.M. De Decker, Vilain XIIII en Vande Weyer 1870 tot 1878, onder AL Malou. Jaren van ellende en miserie hebben wij beleefd 1847 tot 1852, onder MM. Lebeau, Rogier en Frére 1857 tot 1869, onder Frére en Bara 1878 tot 1884, hebben dezelfde ministers burger en werkman bloed en zweet afgeperst door millioenen en millioenen belastingen. Kiezing voor de Handelsrechtbank. Met eenigen goeden wil konden catholieken en liberalen zich verstaan om de politiek uit de kiezingen voor de Handelsrechtbank te verwij deren. Geene betere waarborg voor de onpartijdig heid dan de twee partijen in 't Handelsgerecht vertegenwoordigd.... Maar de liberalen verstooten dit stelsel zij willen in onze Handelsrechtbank alleen meester zijn.... Waarom willen zij dat liberalen alleen als rechters zetelen Ja, Waarom.... Wij laten 't publiek deze vraag beantwoor den... Wat blijft er ons, catholieken, in die omstan- heia over ja, wat blijft er ons anders over dan Donderdag aanstaande 17 juli ten strijde te trekken De strijd is dus opnieuw besloten. Ziethier onze candidaten Als rechters. MM. D© Coen tiustaaf, bankier te Aalst. Glieeraerdts Leo, nijveraar te Aalst. Als rechter-plaatsvervanger. M. O© Glieest Boclius, brouwer te Aalst. Zietdaar drij heeren welke door hunne ge kende onafhankelijkheid en goede faam waar dig zijn van als rechters aan onze Handels rechtbank gekozen te worden. Wij sporen dus alle onze vrienden van bin nen en buiten de stad ten dringendste aan, Donderdag aanstaande 17 juli, ten 3 uren na middag, ter stembus tegenwoordig te wezen. De stemming zal gebeuren volgens 't stelsel in gebruik bij de andere kiezingen, 't is te zeg gen, dat het geheim der stemming gewaar borgd is en aldus aan 't schandaal der getee- kende stembriefjes een einde gesteld wordt. De kiezer, om zijne stem uit te drukken, moet slechts m©t tien stempel liet wit rondek© zwart maken dat in 't vierkant is geplaatst, 't welk boven aan de lijst dei" candidaten staat voor de wel ke li ij begeert te kiezen. Wij verzenden onze vrienden tot onze twee vorige nummers welke het model van stem briefje afkondigen 't welk ook voor de kiezin gen der consulaire rechters moet gebruikt worden. Dus vrienden, allen op onzen post, want op die voorwaarde alleen is de triomf onzer can didaten verzekerd Bood van NI. Amand IXent. De ouderdomsdeken der belgische drukpers, M. Amand Neut, bestierder der Patrie van Brugge, is Vrijdag namiddag bezweken aan de ongesteldheid, waaraan hij sinds eenige dagen leed. Gedurende meer dan eene halve eeuw heeft M. Neut gestreden voor Geloof "en Vaderland met een moed, eene krachtdadigheid en eene volherding welke de jaren niet hadden kunnen verflauwen. De catholieke partij van België zal met inni ge droefheid in hem eene der dapperste pen nen, een zijner verkleefste voorstanders en verdedigers zien verdwijnen. Moge hem God de diensten, welke hij aan de zaak der waarheid en van het recht bewezen heeft, ten goede rekenen De begrafenis van M. Neut heeft woensdag plaats gehad. RECHTERLIJKE KRONIJK. De rechtbank heeft uitspraak gedaan in vier processen, door M. Jottrand ingespannen tegen den Patriote en anderen. Niettegenstaande het advies van het open baar ministerie, heeft de tribunaal M. Jottrand wandelen gezonden en hem veroordeeld tot de kosten. voor eene schuldelooze armoede, die bet ongeluk zoo onbeschrijfelijk treffend maakt. Heeft uwe moeder eenen geneesheer vroeg ik weder na eene poos. Zij had er eenen maar toen wij geene geneesmiddelen meer koopen kouden, wilde hij haar in het hospitaal der incurables laton brengen, en dat kon ik niet verdragen. Ach God, mijne arme moeder in bet hospitaalHoe veel diepe smart lag er in de laatste woorden van dit meisje. Zij weende, zij bracht haren neusdoek onder den sluier aan haar oog, en de lantaarn en do telloor, die zij in de andere hand droeg verhindereen haar den mensel dicht gesloten te houden de wind waaide denzelve ver uit elkander, en ik zag dat ik mij niet bedrogen had zij had eene fijne slanke taille zij droeg een eenvoudig, en voor zoo veel mijn vluchti ge blik bemerkte, een zeer zindelijk kleed. Zij greep naar den mantel, en terwijl ik haar behulpzaam was, om hem weder om te doen gevoelde ik hare zachte, tcedere band. Wij waren reeds door de straten Mazarin, St-Ger- main, Ecole de Médecine, en van daar door eenige kleine zijstraten gegaan, toen zij op eens bleef staan en klaagde dat zij hare weg gemist had. Ik vroeg haar in welke streek zij woonde, en zij gaf St Severin op. Ik was in verlegenheid, want deze straat wist ik zelf niet te vinden, was hel uit angst of koude, ik zag haar heviger siddeien. Ik zag om, ik bemerkte nog licht in eenen soutterain, waar genever verkocht werd, ik bad haar, te wachten, steeg den trap af en vroeg. Men wees mij te recht, en ik geloofde mijnen weg te kunnen vinden. Toen ik boven kwam, hoorde ik in de nabijheid luid spreken ik zag bij hetzwakke licht eener lahtaarn, hoe zich het meisje hevig tegen twee mannen verweerde, van welke de eene hare hand, de andere den mantel gevat hadzij lachten, zij spraken tot haarik vermoedde wat er voorviel, sprong naderbij en trok de eenen de hand weg die hij gevat had sprakeloos, vveenend klemde zij zich vast aan mijnen arm. Mijne heeren, zeide ik, gij ziet, dat gij u hier vergist, laat terstond mademoiselle Tos 0, vergeef ons mijnheer 1 antwoordde degene, welke haren mantel gevat bad Ik zie, dat gij oudere rechten op mademoiselle bezit en lachend trokken zij verder. Wij gingen verder; het arme kind sidderde hevig zij hield nog altijd mijnen arm vast, zij was op bet punt van neder te zinkeD. Vat slechts moed, zeide ik lot haar. St-Severin is niet ver, gij zult spoedig te huis zijn. Zij antwoordde nog altijd". Toen wij in de straat waren, die naar de beschrijving Sl Severin zijn moest, bleef zij weder staan. Neen, gij moogl niet verder mede gaan, mijnheerzegde zij. Het mag niet zijn. Maar waarom dan niet, daar gij mij zoo ver mede genomen hebt ik bid u, vermoed geene slechte bedoelingen voor mij Ik had bij deze woorden, zonder het weten hare hand gegrepen en misschien gedrukt, zij onttrok mij dezelve haastig en zeide Vergeef mij, dat ik de onwelvoegelijkheid beging, om u zoo ver mede te nemen ik bid u, verlaat mij nu. Ik gevoelde, dat het voorafgaande voorval haar diep gekwetst had, dat het haar misschien tegen mij zeiven wantrouwen inboezemde, en juist dit trof mij onbeschrijfelijk ik nam hel zilver, dat Faldner mij gegeven had, en wilde bet haar toereiken maar de gedachte, hoe weinig deze kleine gift haar helpenkon trok nijne hand terug, en ik gaf haar het weiniggoud dat ik bij mij droeg. Hare hand trilde, toen zij het aannam zij scheen het voor zilver te houden, doch zij bedankte mij met eene sidderende, roerende stem en wilde gaan. Noch een woord, zeide ik en hield haar tegen ik hoop dal uwe moeder gezund zal worden, maar zij kon toch nog aan iets gebrek hebben, en gij mijn kind, zijl niet geschikt voor zulke avondwandelingen als die van heden. Wilt gij niet heden over acht op hel zelfde uur voor de Ecoft de Médiciue zijn, opdat ik lijding van uwe moeder ontvangen kan? Zij scheen besluiteloos, eindelijk zegde zij ja. En zet toch den hoed met den groenen sluier wederop, opdat ik u herkennen kan, voegde ik er bij zij beloofde beft bedankte nog eenmaal, ging haastig de straat langs en was spoedig in de duisternis verdwenen.

De Denderbode | 1884 | | pagina 2