Breimachienen. TE KOOP. Klaverzaad 1° Kwaliteit Oumiddelijke Verdwijning Besmettelijke Ziekten UITVERKOOP Uilderhand te koop. ZAAILAND, BEHUISDE HOFSTEDE HUIZEU eeu behuisd Hofsteedje PAARDEN, HOORNVEE, VERKOOPING VAN BOSCH EN MEERSCH TAVERNE VIENNOISE, behuisd HOFSTEDEKEN Vogelschietiug met de Bolle we"-' weten of het stadsbestuur de koninklijke fami* lie zal uitnoodigen om de feesten van Vlaan- deren's middeneeuwschen vorst bij te wonen. Op de baan van Arlon naar Luik, is maan dag de koopwarentrein 4788 omtriggeld. I>e schok was zeer lievig. Hel machien en acht waggons werden omgeworpen, üoor een bui ten gewoon toeval is niemand gekwetst. De stoffelijke schade is echter zeer belangrijk. Zondag is nabij Borgworm, een dienst knecht, die zich te midden van het veld bevond door den bliksem gedood. Het lijk was bijna geheel ontkleed aan het hoofd was eene ga pende wonde. Het slachtoffer werkte, op het oogenblik van het voorval, in gezelschap van eene dienstmeid. Deze werd door den bliksem omgeworpen hare kleederen werden insge lijks verscheurd. Het onweer dat zondag namiddag woedde heeft merkelijke schade aangericht in en rond Diest, alsook in de gemeenten Kermpt, Schoe ien, Halen, alwaar eene zekere hoeveelheid hagel gevallen is. Te Heusden is de bliksem gevallen op den koeistal van eenen landbou wer eene koei werd op den slag gedood. Het vuur is spoedig kunnen uitgedoofd worden. Den avond vóór de leste kiezing te Ant werpen, hielden de socialisten eene meeting. Volgens getuigen, daar aanwezig, eindigde de candidaat van Nevelsteen zijne redevoering met de woorden dat zijde socialisten, al degenen die voor hen zouden stmemenals vijanden aanzien van het koningdom in België. AIzoo moeten de 6 a 700, die met de socia listen gestemd hebben, als vijanden van het koningdom worden aanzien. En toch zullen deze, op gegeven oogenblik, roepen vive le roi en het platvoetige comedie- stuk gaan toejuichen le roi l'a dit Een farce. Waar of niet waar, het too- neel is komiek. Dinsdag hadden twee liberalen zich blauw geschilderd in het aangezicht, en kwamen zoo vuil bemorst, in een koffiehuis te Antwerpen. Daar zat een independent, die het ongelijk had van over die blauwe kleur, over dien karnaval lastig te worden. Wat doen nog- tans de blauwen Ze willen zich verzoenen, ze willen den independent kussen Deze rukt zich uit hunne armen los, vlucht de straat op, met twee blauw bemorste wangen, en dewijl de straatjongens dachten, dat zij hier ook met eeiien liberalen gek te doen hadden, liepen zij hem achterna en huilden Vivent les Libéraux. Het is de Gazette die het vertelt, en de waar heid van al wat dit blad meêdeelt, is dikwijls verre te zoeken maar als 't niet waar is, dan is het toch goed gevonden. Woensdag heeft te Antwerpen een onge hoorde diefstal plaats gehad. Zekere L. B... was door eene vrouw gelast een koffer met kleérgoed en geld naar de statie te brengen. Wanneer de vrouw aan de statie kwam, vond zij nergens L. B... noch de koffer. Na lang zoeken diende zij eene klacht in bij de policie, die aanstonds naar den drager op zoek ging. De man was weldra aangehouden. Op het poli bureel verklaarde hij het koffer achter eene deur in de statie gezet te hebben, maar daar werd niets gevonden. Uit de verdere inlichtin- blijki dat L. B. niet op de statie geweest is. Hij wordt voorloopig in verzekerde bewaring gehouden, maar weigert nog altijd te zeggen waar hij met den koffer gebleven is. De ver dachte werd reeds verscheidene keeren ver oordeeld voor landlooperijen diefstal. In de hospitalen van Marseille had men vroeger de begijnen uitgejaagd, en in hunne plaats wereldlijke ziekendiensters aangesteld, juist gelijk de geuzenbladen het aanraden voor alle hospitalen die door begijnen bediend wor den. Maar de cholera is in Marseille uitgebroken de wereldlijke ziekendiensters hebben in groot getal de vlucht genomen en men smeekt en bidt de begijnen van terug te komen. Met eene engelachtige zelfopoffering keeren de religieuzen terug naar hunnen gevaarlijken post, om hunne vroegere vervolgers ter hulp te snellen. In Parijs oók smeekt men de religieuzen die men vroeger verjaagd had zich gereed le hou den om in de parijsche hospitalen terug te komen zoodra de cholera er zal verschijnen. De cholera zal eerder vermoeid en uitgeput zijn dan de ijver van deze heldhaftige dochters. HOLLAND. Dijnsdag ontstond er te Amsterdam brand op het Mariniersplein, door het omvallen van eene brandende petroollanip, die op de beddeplank stond. Twee kinderen die te bed lagen, alsook een meisje van 17 jaar, die tot redding toeschoot hebben vreeselijke brandwonden bekomen. De pompiers, die intusschen opgeroepen waren, be hoefden niet te werken, daar de buren den brand gebiuscht hadden. FRANKRIJK. Wraakneming van een Paard. Dezer dagen werd een peerd te Parijs erg mishandeld door een voerman. Het dier, dat niet meer voortkon, kreeg stamp op stamp van den wreedaard. Eenige voorbijgangers, door medelijden met het arme dier getroffen, waren op het punt lus- schen beiden te komen, toen het peerd den voerman een stamp op de boist gaf. De man viel bewusteloos neèr, en werd in bedenkelijken toestand naar het gasthuis gebracht. Goed om te lezen. Een duitsch geleerde, doktor Koch, heeft zich dezer dagen uaarTouion en Marseille begeven, om ter plaatse de ver schijnselen van den cholera te besludeeren. De fransche dagbladen hebben den uitslag zijner waarnemingen doen kennen. Ziehier, in 't kort wal de doktor over de cholera le Toulon en te Marseille denkt. Dr Koch bevestigt dat hel we! de Aziatische cholera is, die in 't zuiden van Frankrijk is uit- geberslen. De soort miscroben, welke hij bij de lijkschouwingen heeft gevonden zijn dezelfde als die hij in Indié heeft waargenomen. Slechts zel den vindt men de miscroben in 's menschen maag. De storing die tengevolge der cholera in de verteringsorganen ontstaat, is nadeelig voor de miscroben, en zij trekken zich dus terug in de ingewanden, waar zij zich ongelooflijk sterk vermenigvuldigen. Zij veroorzaken daar brakingen, en daardoor ontstaat de drooge cholera, die dadelijk doodelijk is en waarbij geene ontlasting en uit werpselen plaats hebben. Dr Koch geeft verder te kennen, dat de cho lera zich niet voortzet door het inademen van de lucht,maardoor helgebruikvanspijsendrank, 1 die aan de miscroben de gelegenheid geven, in de verteringsorganen te komen. Daarom raadt hij aan water te drinken, dal óf gekookt is, óf afkomstig is uit plaatsen die vrij zijn van cholera of mineraal water, en slechts spijzen te gebrui ken, die vooraf aan eene groote hitte blootgesteld waren en vruchten en groenten, die van den schil ontdaan en gekookt zijn, want de miscrobe sterft bij hooge en vooral bij drooge tempera tuur. Hij kan slecht overgedragen worden door de uitwerpselen en door besmette kleederen. iie eerste voorzorg is dus, de kleederen van cholera lijders aan eene drooge hitte of aan een sterk carbolzuur bloot te stellen. De miscroben zetten zich voort in vochtigheid. In landen, waar de cholera inheemsch is, heeft men ze gevonden in vijvers. Een sterke drooge wind doodt zc. Een kleed, met de miscrobe besmet, is niet gevaarlijk als het goed gedroogd wordt. Daarom raadt Dr Koch aan, de besmette kamers eenige urpn le sluiten en le drogen. Het ontsmetten van reizigers en goederen denkt hij geheel nutteloos. Het besproeien der straten bevorderd de voortplanting der miscroben. Stof is beter dan nat. Weg met de kloosterzusters klonk het nog eenige dagen geleden gansch frankrijk door. Wij hebben reeds gezegd boe dit vloek woord lot zelfs op de lippen der hevigste radi- kalen en papenvreters te Marseille eit Toulon is weggestorven. Inderdaad, de nonnen zijn thans de voorzienigheid der cholera-lijders en reeds meer dan eene zuster heeft hare naastenliefde met het leven betaald. Uit Marseille wordt thans gemeld dat weêr twee zwartzusters, in dienst in het zinneloosgeslicht, aan de vreeselijke ziekte overleden zijn. M. Allard, heeft de zwartzusters bedankt voor de buitengewone diensten die zij overal bewijzen. Zou diezelfde mair, eens hel gevaar voorbij, de verwereldlijking der gasthui zen niet stemmen Eene zonderlinge vennootschap was die van drij klerken te Parijs, die zich met een makelaar in verzekeringen in gemeenschap stel den en volgender W'jze handelden. De makelaar verschafte de drij kerels polissen van verzeke ring op deze polissen werd nu het handteeken van vele personen gesteld en de drij bedriegers gingen bij de verzekeringsmaatschappij de pre mie trekken, welke er te verdienen is met het inbrengen eener verzekering. Dit spel echter kon niet blijven duren de vier bedriegers wer den dezer dagen geval, na meer dan 40,000 fr. op bovenstaande wijs afgetruggeld te hebben. DUITSCHLAND. Wedding. Dagelijks leest men van de on zinnigste weddenschappen. Zoo had een inwoner van Neubrandenbui'g beweerd, dat de gevel van een nieuw gebouw minstens I 1/2 voet van de loodlijn afweek, ter wijl een timmerman, die aan het huis werkte, verzekerde dat de afwijking niet meer dan 4 1/2 duim was. In tegenwoordigheid van getuigen ging men een weddenschap aan, en de genoemde inwoner stelde z-jn geheel vermogen tegen het weekloon van den limmermansgast. Bij het neerlaten van de loodlijn bleek, dat de afwijking nauwelijk 1 1/2 duim bedroeg, en daar de verliezende partij haar aanzienlijk ver mogen niet goedwillig wil afstaan, heeft de Tim mermansgezel een aanklacht ingediend. De uit spraak dezer zonderlinge zaak ziet men natuurlijk met nieuwsgierigheid te gemoet. Drama in den Elzas. De gemeente Eckbolsheim bij Straatsburg, was zondag avond het tooneel vaneen verschrikkelijk drama. Drij onderofficiers en twee soldaten zaten in eene herberg te praten, wanneer zij eensklaps door twee kerels werden aangesproken eu ver der beleedigd. De herbergier wierp de beide kerels op straatmaar dezen gingen hulp halen, vielen de soldaten met steenen aan en dwongen hen te vluchten. De soldalen gingen nu op hunne beurt om hulp naar het naburige fopt Wolffsheim, van waar eene patrouille zich naar het bovenge noemd dorp begaf om de twee mannen aan te houden. Eene groote menigte volk stond voor de her berg, waar hel bovenstaande plaats had de onder-officier die aan hel hoofd der patrouille stond en vijandelijkheden vreesde, gebood aan zijne soldalen hunne geweeren te laden. Een oogenblik later deed een der aangehoudenen pogingen om te ontvluchten, maar dan gaf de sergeant het kommando tot schieten. Vijf geweerschoten weerklonken en er waren vijf slachtoffers. Vier personen waren nog al erg gewond. De sergeant was doodelijk getrof fen, men weet niet hoe, zegt het fransch blad waaraan wij bet verhaal onlleenon. De man was een half uur later een lijk. ITALIË. De 43 Juli. Den 43 juli is, zooals onze lezers weten, de verjaardag van het overbren gen van het stoffelijk overschot van Pius IX, heiliger gedachtenis, naar de basiliek van San- Lorenzo. Zij kennen insgelijks de ongehoorde schandalen, welke deze overbrenging kenmerk ten een troep bandieten ontheiligden de asch van eenen doode, die eens hun grootste weldoe ner was. Wat de woeste Ashantee's eerbiedigen, werd door de mannen van hel nieuwe licht, door de liberale Romeinen onteerd Een algemeene kreet van verontweerdiging ging in Europa op, bij het vernemen dier schanddaad. De romeinsche liberalen echter bekreunden zich weinig om die afkeuring sedert vieren zij elk jaar den verjaardag hunner ondankbaarheid en lafheid, op de uitbundigste wijze. Dit was ook verleden zondag het geval. Er werd eene bijeenkomst, beslaande uit maat schappijen die vijandig jegens den Godsdienst gezind zijn. Het bleef noglhans niet bij eene eenvoudige bijeenkomst. Ten 4 uren waren een 200 tal personen in de zalen der maatschappij van het Borgo bijeen. Nadat de onvermijdelijke redevoeringen waren gehouden, trokken om trent 400 der feestvierders naar een wijnhuis buiten de Porta Angelica, en toen ze aldaar door aanhang versterkt waren, gingen zij onder het zingen van liederen tegen priesters en Gods dienst gericht, naar de plaats van waar zij kwamen, terug. Bij de poort, die dicht bij de muren van hel Vatikaan gelegen is, begonnen zij te schreeu wen Weg met de priesters Dood aan den Paus Het Vatikaan in brand De policieagen- ten, die tusschen beiden kwamen, werden de woorden Lafaards Spionnen en andere belee- digende uitdrukkingen naar bet hoofd geslin gerd. Er volgde een gevecht zes der grootste belhamels werden in verzekerde bewaring ge bracht en twee politieagenten gewond. Zalf en Pillen van Holloway. De waarschu wing van den Natuur. De pijn is het kenmerk van eene of andere ongesteldheid of ziekte wanneer zij veiwaarloosd wordt, kan uit de lichaamssmart van heden, morgen de doodstrijd, geboren worden. De geneesmiddelen worden altijd gezocht en bevelen zich overal aan door den spoed, waarmede zij alle ziekte verdrijven, zoodra de minste ongesteldbud haren zetel en haren aard heeft geopenbaard. Dez< geneesmiddelen zuiveren het blo.-d en regelen dei omloop er van zoo goed dat elk orgaan volmaak werkt, elke afscheiding \an vockien natuurlijk is, en legen de uigave van eene kb ine som, kan ecu ieder zich een volkomen welstand verschaffen. Hel doel van de geneesmiddel' n van Holloway is de pijn te lenigen, de smarten weg te nemen en de ziekte u verdrijven zij bewerstelligen zulks behoorlijken al tijd. Eene enkele procfueming zal den hirdnekkig- gten twijfelaar daarvan overtuigen. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 11 .q Vrouwel. 8 HUWELIJKEN. J. Van Geert, kasseier te Hofstade met M. De Sae- deleer z. b. C. Boone schoenmaker met A. De Coster braaister. D. Meyer dienstkn. met M. De Wolfdienslm. M. Verhuist voerman met M. Ael- brecht z. b. OVERLIJDENS. V. Snouck, wed. Boone renteniester82 j. Molenstr. H. Do Commer, man Rasschaert 86 j. Schaarb. A. Van den Abeele, braaister 22 j. Schaarb. J. De Neve man De Meersman z. b. 59 j. Schaarb. A. Snel vr. De Moor, kantwerkster, 46 j. Achterslr. C. Van Vaerenbergh schrijnwerker 64 j. Achterstr. 3 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften vak den 41 tot den il Juli 1884. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 2 Vrouwelijk a 2 HUWELIJKEN J. Van Opdenbosch, 25 j., landbouwer, met M. C. Coppens, 24 j., handschoenmaakster. OVERLIJDENS. D. Neirinckx, 82 j., rentenier, wed'4° van C.-E. De Cooman, 2vau J. Coppens, Biezestraat. N. De Bodt, 60 j,, zonder beroep, ongehuwd, Hospitaal 4 kinderen onder de 7 jaren Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 63 Ossen, 0 92 1 02 06 Koeien, 0 80 0 90 3 Stieren, 0 85 tot 0 00 254 Kalveren, 0 85 4 00 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1093 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.85 tot 1.08; stieren,0.70 tot 0.96; koeien en veerzen, fr. 0.70 tot 0.96 Aelst, 19 Juli Per 1 heel. 32 lit. 50 cent. fr. 22-00 a 25-00 Masleluin 20-00 22 -00 Rogge 46-00 47-00 Geersi. 46-00 47-50 Haver. per 100 kil. 21-00 22-00 Spelt. 00—00 00—oo Koolzaad per 1C0 kil'. 34-50 35-00 Lynzaad 24-00 23 - 50 Koolzaadolie 62—00 62-50 Lijnzaadolie, Koolzaadkoeken, id. 45 -50 00—00 49-00 20-00 Lijnkoeken, 20-00 23 - 00 tanlap. (roode de 100 kil'. 6-50 7 50 Aardap. (geele) Nieuwe 00—00 00- 00 Boici, de 3 kilogram. 7-90 8-45 Eijers, de 25. 4—90 2-09 Vlas per 3 kilos. 3—20 4-60 '/iggenen, per stuk, 1' socr 20 00 2 45-00 HOPHANDEL. Heden wierd de hop gewas 1883, ver kocht van Ir. 140.00 tot 000.00 de 50 kilos. POPERINGHE, 18 Juli. Hoppe 1883. Stad.. Fr. 000 —00 000—00 Gemeenten 000 00 00000 ANTWERPEN, 18 Juli. De kuipboter werd heden morgend Ier merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2,70 fr. 2,80. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,40 a 4,90 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00. De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6,00 tol 8.00; polderper 100kilos fr. 0.00 0.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 4,75 a 2,25 Ziehier de prijzen der granen op de merki in hel Bolleken gehouden Tarwe, per 400 kil. fr. 21—00 a 24—50 Rogge, 47-50 18—25 Wmtergeerst, 00—00 00—00 Zomergeerst, 23—00 24—00 Haver, 2400 00 - 00 Boekweit, 00—00 00—00 Boonen, 2050 21 —00 Bittcrpeën, 49—50 00—00 Aan een geringen prijs, een goed Breimachien 442 naalden. Zich te bevragen ten bureel dezer. Men verlangt te koopen tegen on- middelijke betaling, Breimachienen, Stelsel, Lamb. Adres te nemen ten Bureele van den Denderbode. tegen fr. 1.75 de kilogram. Te bekomen bij DE SMET-NEVENS, landbouwer Beekstraat te Aalst-Mijlbeke. van alle onreinheid op alles, door het gebruik van de Zeep in Poeder van Hudson. BELOONING Aan allen die ze dagelijks ge bruiken netheid, gezondheid, volkomene te vredenheid. Vermeden en uitgeroeid dr den PIIEülCON onfeilbaar en aangenaam ontsmettend poeder, dal onvermijdelijk de beginsels der ziekten geneest: Algemeen D^pot Ch. Vau Uaniuie, Noordstraat, 6, Genl. Uit hoofde van einde huurtermijn. door A DE S4EDELEER-HANRATH, in den alom be kenden en destijds gestichten iaken-en ellegoedwin- k*'l van Mijnheer l.evionnois te Aalst. Aan mijne talrijke klanten en aan het publiek in 't algennen herinner ik mijne voorgaande berichten van uitverkoop er bijvoegende dal het gerucht als of ik de affairens naderhand nog zou voortzetten valscli is, want mijne huurtermijn niet meer kunnende ver nieuwen, zoo is mijn besluit definitief genomen mij totaal van de zaken te retireren. Al mijne gevraagde goederen voor het zomersei zoen zijn nu binnengekomen, en ofschoon de toe loop van koopers, sedert weken, aanzienlijk groot is geweest, is de winkel nog wel geassorteerd in alle nieuwigheden zoo voor vrouw-als manskleedcren Een groot getal van de klanten als ook hel publiek van de stad en van den builen, hebben reeds willen genieten van de voordeelen van dezen schoonen uit verkoop, maar nog grooter is natuurlijk het getal dergenen die gedurende den zomer er zullen willen van genieten, want het is slechten tijd, hoort men gedurig zeggen, en dit is eene onbetwistbare waar heid, maar dit is ook eene der bijzonderste reden van den grooten bijval van dezen uilverkoop, door dien, mei zulke lijden, iedereen, niemand uitgeno men, zijn profijt zoekt, zonder aan andere gewoonten in zulkdanig geval, gehoor te geven, en nu moet er niet gezocht worden, het is reeds genoeg bekend, wat reëel voordeel er hier te doen is. De goede waren die men altijd in dezen winkel aantreft en nu daarbij nog de factuurprijzen zijn de andere gegronde reden die elk aanspoort om van deze omstandigheid gebruik te maken. De groote partij zwarte fransche Merinossen, direkt uit Rheims binnen gekomen, worden aan den prijs der fransche fabrieken verkocht. Zij staan sedert jaren voordeelig genoeg bekend om dezelve nog meer te moeten aanprijzen, ook de Cachemirs van Rouhaix en uit Engeland voor dames in alle nieuwe kleuren. Zwarte en gekleurde zijde onder faktuurprijs. Bijzondere aandacht verdient nog de scboone par tij lakens voor mantels en de fijne lakens voor frak ken, alsmede alle nieuwigheden van élaslieken zoo inlandsebe als engelscbe. Nog eenige satin laine broekeD, beste kwaliteit, verre onder de fabrieks prijs. Verder nog de courante artikels van het vak van elle- goederen, zooals half élaslieken, velours, demitten, witten en grauwe katoenen, flanels en baaien, witte spreiën en lijnwaad, hemdegoed, chales, foulards, ficbus, enz. Nog eenige Moskowas voor winterpallots, alsnu ver onder den inkoopprijs. Voor de coupons alle dagen behalve den Zaterdag Twee aambeelden en ander gerief voor smeder3, aan zeer geringe prijs. Zich le bevragen bij 11. C. WATERtNCKX, Nieuwstraat, N° 43, te Aalst. OPENBARE VERKOOP1NG van 2 perceelon te Erembodegem. De Notaris EEMAN le Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen, de volgende goederen te we- a Eerste Koop. Een pereeel Land, gelegen te Erembodegem, op het Stillebreek, groot 21 aren 07 centiaren, palende oost Frans Van de Velde, zuid het Gasthuis van Aelst, west de baan en noord J.-B. Schoonjaos. Gebruikt door den beer Jan Hutsebaut en andere le Erembodegem. Verdeeld in noord en zuidhelft. Tweede Koop. Een perceel Land, gelegen te Erembodegem, op den Hoogenvossenholle, palende ten ooste de weduwe Petrus Van Vaerenbergh, ten zuide Frans Verleysen, ten weste de baan, en ten noordeden heer Bernard Verleysen. Gebruikt door den heer Benedictus Daelmau ZITDAGEN. Instel, Donderdag 47 Juli) Jt(Q. Verblijf, ij. 34 Telkens om 5 uren van den avond, ter herberg 'Hel Klein Kasteel, gehouden door de weduwe Kiec- kens, te Aalst Mijlbeke, Brusselschesteenweg. i Bij sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van eene Uochling en een perceel .Heersch, te Erpe en Jmpe. De Notaris EEMAN te Erpe, zal met tusschenkomst van zijnen amblgenoot de Notaris MOENS te Lede, en namens wien bet behoort met gowin van palmslag en gebgen openbaarlijk verkoopen Fersle koop. Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen ie Erpe aan de vijf huizen, groot 5 aren 80 centiaren, palende ten ooste en ten noorde den beer Judocus Vermasscn, ten zuide de kasseide naar Gent en ten weste de kasseide naar Lede. Boomprijs 30 franks. Tweede koop. Eenen Lochting gelegen te Erpe, aan de vijf huizen, bekend bij kadaster sectie C, nummer 481a groot 18 aren 40 centiaren, palende ten ooste en ten weste den heer R. Van Droogen- broeck, ten zuide den beer Jozef De Boeck en ten noorde de Gentsche kasseide. Derde en laatste koop. Een perceel Meersch ge legen te Impe op Etting, groot 35 aren 4 centiaren, palende ten ooste den heer notaris Moens, ten zuide de beek, ten weste de erven Van Landuyt, en ten noorde de straat, en daarover Philemon De Backer. Boomprijs 170 franks. ZITDAGEN Instel Maandag 28 Juli fiQ, Verblijf Maandag 4 1 Augusti ,ö34- Telkens om 4 uren van den avond, ter herberg gehouden door den heer Charles Verschueren-De Brucker, le Aalst-Schaarbeke, aan de Gentschkassei- de. Meubelairo Vendite. Voornoemde Notarissen EEMAN, en MOENS, zullen op Dijnsdag 12 Augusti 1864, om 9 ure slipt voormid dag ten hove van wijlen den heer Casemir De Kegel te Erpe, aan de vijf buizen, openbaarlijk verkoopen 4° Huismeubels zooals tafels, stoelen, zetel, ban ken, lessenaar, eiken kommode, kleer-en andere kas sen keern en kuip, horlogie,koperenmarmilten,moor, koffijpot, versijp, lampen,vischpaan, 2 lant3ams, ijze ren kasserollen, schotel, potten,aarden testen,lobbens kommen, quinquets, blikken koffij-en peedoozen, ex- volo, sauspan, rasp,porte-mangez,Koffijmoleu, koflij- jatten, tellooren, soepterien, bier en geneverglazen, zout en mostaardpot, blikken deksels,ijzeren vorken, linnen soeplepel en aDdere lepels, tinnen pot. melk- pan cn kan, oliekan, eu lijnwaadmandens. 2' Landbouwersalem zooals twee karren, raap en wanmolen, karreladders, aalpomp, ploeg, sleedde eggen, sleep, aanschijnen, aalstuk paardenalem suij- paard, dorscbvl6ugels dorschkleed graanschup, ree- ken rieken, spaden, braken, gaffels, meslhakeo, pik ken haken, zeissen, landdraad, koolschup, manden, haverkist vvaschkuipen enz. 3° Twee scboone Melkkoeien en Rund. 4° Circa 2 hectaren 50 aren Tarwe, Masleluin.Rog ge Aardappels en Klavers. De beesten zullen om 1 uur stipt nanoen verkocht worden. Verders op gewone voorwaarden en met tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge- Bij lucitalie. OPENBARE VERKOOPING van drij te Aalst, Keizerstraat. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal ter tus schenkomst vuii zijnen ambtgenoot de Notaris BOONE te Aalst, openbaarlijk verkoopen 4° Ken Huis te Aalst Keizerstraat, geteekend n° 3 Bewoond bij Guillaume Matthys. 2° hen Huis le Aalst, Keizerstraat, geteekend n° 5. Bewoond bij Petrus Matthys. 3° hu een Huis te Aalst, Keizerstraat getee kend ii° 29. Bewoond bij Emmanuel Amant. ZITDAGEN Instel Vrijdag 1 Augusti Verblijf 8 Telkens om twee uren namiddag, ter Zittings zaal van den heer Vrederechter te Aalst. OPENBARE VERKOOPING vau te Moorse], Waver. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Een behuisd Hofsteedje te Moorsel, Waver, groot 3 aren 10 centiaren, sectie C, N* 857a! Bewoond bij Louis De Meersman De Rop LAATSTEN ZITDAG Woensdag 30 Juli 1884, om 4 uren namiddag Ier Estaminet de Wederkomst, bij den heer Joseph Van der Vorst, le Aalst, Molendriesch. Om uit de gemeenzaamheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING VAN Varkens, Wagens, KarrenLandbouwersalem Huismeu belen en Vruchten le velde, te Aalst-Schaarbeke Lindestraat. De Notarissen BRECKPOT teAalsl.eD VANSCH00TE te Gent, zullen namens de heeren August en Gustaaf Van Nuffel, ten hunnen hoeve, te Aalsl-Schaarbeek, aan de Lindestraat, nabij de Mot, in bet openbaar verkoopen. op Dijnsdag 22 Juli 4884. Ten 8 uren's morgens Huismeubelen, Landbou wersalem, Ploegen Eggen, Rolblok, sleden, Wan molen, Raapmolen, Dorschkleed, Botervat, Kuipen, Zaadstrooi, groote Mijt schoonen en Droogen Mut saard, eene groote hoeveelheid nieuw Hooi. Ten I uur nanoen 3 sterke Merriepaarden, waar van hel eene met Veulen, oud 4 maamden, 7sQhoon, Melkkoeien, waarvan nog 2 bekalfd, 2 jonge Stieren 2 Vaarzen 4 Kalveren, 3 Varkens, waarvan het eene groot en vet en de andere twee Drijvers. 2 Wagens, waarvan den eenen mei breed en de an deren met smal beslag, Treemkarre, Stortkarre, 3 Zijkslukken. En op Woensdag 23 Juli 4884. Ten 8 uren 's morgens de volgende vruchten te velde verdeeld in koopen en te begiDDen aan voor melde Hoeve van de gebroeders Van Nuffel, te Aalst- Schaarbeke, aan de Lindestraat, te weten 1 hectaar 50 aren Tarwe. 1 20 Masleluin. 1 Koorn. 4 Haver. 4 Aardappelen 1« 20 Klaveren. 2 a 20 a Vlas. En verders Ajuin, Beeten, enz. Tijd van betaling, mits goede borgstelling voor dc koopon boven de 5 franken. Kantoor van den Notaris De WINDT te Aalst Keizehjkeplaats N° 47. A. 34 aren 82 centiaren allerbeste ZAAILAND te Moorsel, Kattenbroek, op de Lenlens, s. D, ex. n° 363. Ingebruik bij Henri Van der kussen. INSTEL 14. VERBLIJF 21 JULI 1884, tel kens eenen MAANDAG, om 3 uren nanoen ter afspanning, De Sterre te Aalst Graanmarkt. B Bouwgronden te Schoonaarde. 1° koop: 5aren 69 cent. aan de Opstaldriesch- straat. 2e koop 18 aren 47 cent. achter voorgaande. INSTEL 15, VERBLIJF 22 JULI 1884. t'el- kens eenen DIJNSDAG, om 4 uren nanoen, ter herberg van Leo Van Damme, te Schoonaarde. VERKOOPING VAN te Denderhautem. De Notaris DE WINDT, te Aabt, zal Zaterdag 26 Juli 1884, om 3 uren nanoen, ter Estaminet De 4 Winden, le Aalst, Keizerlijke Plaats, openbaarlijk verkoopen 44 aren 02 centiaren Meersch en Bosch, te Dender hautem, in den Daal, genaamd Koningsmeersch. Onmiddelijke ingebruiktreding. OPENBARE VERKOOPING DER Te Aalst, Statieplaats. De Notaris DE WINDT, le Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een schoon en sterk gebouwd HUIS, wezende eene welbeklante estaminet, te Aalst, Slatiepbats, bewoond bij den verzoeker eigenaar heer Joseph Heert. In gebruiklreding 2 maanden na betaling der koopsom. ZITDAGEN Instel 28 Juli, Verblijf 4 Augusti 4884, om 3 uren nanoen, ter te verkoopen Estaminet. VERKOOPING VAN eeu te Moorsel, Waver, groot 6 aren 25 centiaren, bewoond bij de kin deren De Ridder. Ingebruiktreding l,le Novem ber naast. De kooper zal het vermogen hebben in pacht te aanvaarden 30 aren 75 centiaren Land. Instel 25 Juli, Verblijf 8 Augusti 1884, om 3 uren nanoen ter herberg De Vlasbloem te Moorsel, Waver, Door '1 ambt van den Notaris DE WINDT te Aalst. STAD AALST. Maatschappij de Ware Vrienden. Op Zondag 27 Juli 18941, om 3 uren namid dag ter estaminet 't Gulden Vlies, Molenstraat poort. VOORUIT 15 FR. De inleg is bepaald op 60 centiemen per scheut bolrapersgeld inbegrepen. Inschrijving van 3 lot 4 uren, de conditiëu naar gewoonte.

De Denderbode | 1884 | | pagina 3