Breimachienen. KOEPOKINENTING. OVERJARIGE PANDEN. LAURIERBOOM. TE KOOP. Oumiililelijkt' Verdwijning de Zeep in Poeder van Hudson. Besmettelijke Ziekten Vogelscliietiug met de Bolle UITVERKOOP Uilderhand te koop. ZAAILAND, BEHUISDE HOFSTEDE HTJIZEÏT een behuisd Hofsteedje TAVERNE ILNNOISE, behuisd HOFSTEDEKEN Moorsel, Kattenbroek. Herdersem, Boschkant. VRUCHTEN TE VELDE Klaverzaad 1" Kwaliteit het vuur, doch het kind had reeds doodelijke brandwonden bekomen en is ook een uur later in het gasthuis gestorven. Dijnsdag namiddag ging eene vrouw in het policiebureel der 5* wijk te Antwerpen, eene klacht indienen tegen zekere personen, die haar zouden mishandeld hebben, Daar er .zich nog andere personeu in het bureel bevon den en de vrouw alleen was, raadde de offi cier van policie haar aan hare getuigen te gaan halen en een uur later weêr ie keeren. De vrouw dit hoorende haalde eensklaps een hamer te voorschijn, dien zij tot dan toe onder haren voorschoot verborgen had, en sloeg er meê naar het lioold van den officier, zeggen de Wat, moet ik mijn getuigen gaan halen ziedaar getuigen. De officier kon gelukkig den slag op het hoofd ontwijken, maar hij ont ving hem op den voorarm. De slag was zoo geweldig dat het laken van de mouw zijner tuniek geheel doorgekapt was. De vrouw is aangehouden. Woensdag namiddag ten 3 ure, was de genaamde Jaak Geerts, koolraper, wonende in de Lange Sluyvenbergslraat, aan boord van de stomboot Orion, waar hij eene flesch vond, welke naar hij vermeende, wijn bevatte. Hij dronk er twee teugen van, maar wierp dan aanstonds de flesch ten gronde, roepende dat gansch zijn mond yerbrand was.» De man had in plaats van wijn, koolzuur gedron ken. Hij is naar 't gasthuis gebacht waar men hoopt hem weldra van zijne brandwonden ge nezen te zien. Verleden zondag werd M. Longrée te Di- nant, bestuurder der sleenmijnen, door een hondertal mijnwerkers aangevallen. Ten einde aan hunne mishandelingen te ontsnappen, was M. Longrée verplicht geweest in eenen kelder te vluchten. Toen de gemdarmen ter plaatse kwa men,werden zij door de kwaaddoeners melsteenen onthaald. Zij zijn er eindelijk in gelukt de ben de uit elkander te drijven en M. Longrée uit zijn neteligen toestand te verlossen. De bestuur der der sleenmijnen had zich deze zaak op den hals gehaald, met aan twee werklieden twee dagloonen af te houden, omoat zij zonder zijne toelating hun werk hadden verlaten. De veepest is uitgebersten in de stalling der hofstee van vrouw weduwe Bourgeois, te Coyghem. Den 16 dezerzijn er drie hoornbees ten gestorven. De rijksveearts van Avelgem, vergezeld van eenen veearts van Brussel, heb ben 's anderdaags, rond 3 ure namiddag, de ziekte bestatigd. De gestorven beesten zijn on middellijk begraven en de stallen ontsmet. Het verlies bedraagt 1100 frank. In den nacht van zaterdag tot zondag zijn bij middel van braak en beklimming, dieven gekomen in de kerk van Meldert, Limburg, en hebben at 'tgeld geroofd dat zich in de offerblok ken bevond. Denzelden nacht heeft men gepoogd in de kopel van H. Rochus te breken, doch hierin is men niet gelukt. Nog in denzelfden nacht zijnde kerkdieven er in gelukt in de kerk te komen van St-Lambrechts-Herck hetschijnt dat zij hier verjaagd werden. Wij lezen in het Kempenland van Heren tals Een zeldzaam voorbeeld van behendig heid om gratis den overtocht per ijzerenweg te doen, werd te Herenlals de verledene week in de statie bevonden. Onder den fourgon van den koopwaren- trein, welke dagelijks de reis heen en wéér doet tusschen Aarschot en Herenthals, heeft een roodsteertje zijnen nest gebouwd, eieren gelegd, gebroeid en nu zijn er twee bijna vlug ge vogeltjes in te vinden. Móeielijk valt het te begrijpen dat noch de dagelijksche reis, nog de hevige schokken door de manceuvert, het roodsteertje van zijnen nest konden weghouden. Welke maatregels gaat het bestier van den Grand Central nu nemen om het bedriege- lijk ontduiken der reiskaarten heen en wpêr te straffen FRANKRIJK. De Gaulous meldt dat broeder Irlide, algemeen overslé der broeders van de christelijke scholen, gevaarlijk ziek is. Hij verliest langzamerhand -zijnekrachten. Hij ontving dus dijnsdag de lesle H, Sacramenten. De hulpbisschop van Parijs, Mgr Richard, en de nuncius van den Paus hebben hem bezocht, DUITSCHLAND. Wij hebben dezer dagen gemeld dal er in de mèrgelgroeven van den St-Pietersberg te Canne (efen belgisch dorpke bi] Maastricht), een ge raamte gevonden was voortkomende van een voorhistorische krokodilsoort. Wij vinden in de nederlandsche dagbladen hieromtrent thaos de volgende bijzonderheden flet geraamte van den Mosasaurus is, zooals het' in een viertal blokken is uitgezaagd, voor de 'sofa vaO 600 frank verkocht aan het belgische •'gouvernement. Verder zal het, na van raerge- lomhulsel te zijn ontdaan, te Brussel in het mu seum worden tentoongesteld. Blijkbaar behooren de beenderen, wervels en kaken, hoewel eenigszins verplaast, tol hetzelfde beest, dat, wie weet hoeveel millioen jaren gele den, den dood vond in de zee, waarin de billi- oenen zeedieren leefden, wier overblijfselen, tot vasten steen geworden, nu den bouwsteen leve ren vooi* een groot deel der huizen in het Zui den van Limburg. Hét geraamte zat op een diepte van ongeveer 400 voet,links van den Jerker, heel weinig boven tte laag, die wegens het grond water niet te bewerken is. De versteende beenderen zijn, evenals de nog glinsterende tanden, bruin, ter wijl de blokken, die het geraamte bevatten,eene gezamehtlijke lengte hebben van ruim drij me ters. PAUSELYKE STATEN. Het Ilaliaausch gouvernement gaat voor met ■ans-culotten werk te doen. De generaal der Do- minikanen en zijne assisten hebben het klooster del ta Minerva te Rome verlaten, na daartoe aan zegging ontvangen te hebben van den koninklij ken kommissaris vpor de likwidatieder kerkelijke goederen om rede dat er eene verandering van generaal heeft plaats gehad Zelfs een uitstel van 8 dagen, om toebereidselen voor het vertrek te maken, is geweigerd geworden. Na gedurende vier eeuwen in het klooster ge vestigd te zijn geweest is het generalaat overge bracht naar San-Sebastianello, aan de Piazza di Spagna. Ook de Franpiskanen van Ara Coeli hebben aanzegging gekregen, om binnen 14 dagen hun klooster te verlaten. AMERIKA. Een ongehoord waagstuk is dit onlangs on dernomen door eenen Amerikaan, John Traynor genaamd, die in een roeibootje den Allantischen Oceaan wil oversteken. Hij is den 1" dezer uit Newhaven vertrokken in een schuitje, een dory zooals de vissChers er gebruiken op de kusten van New-Foundland. Het bootje is slechts 17 voel lang. De waaghals is vergezeld van zijnen hond en heeft levensuiddelen meê voor zes maanden. Hij hoopt echter in drie maanden tijds de kunst van Europa men weet niet welkete kunnen bereiken. RUSLAND. In het bureel van eénèn bankier te Oddessa, werd onlangs een diefstal gepleegd, welke on geveer 2jmillioen roebel beliep. Na het plegen der misdaad verdeelen de dieven den buit onder elkander en elk van den sloeg met zijn aandeel den weg in naar een andere stad. Een van hen kwam te Radziwikow en stelde een armen man zijn pak ter hand om het tegen een belooning van 10, mark, over de grenzen te brengen. Op oostenrijks grondgebied gekomen, wilde de drager, die intusschen vernomen had welda- nig de inhoud van het pak was. zijnen laatgever niet meer erkennen en ontkende van hem een pak ontvangen te hebben. Hierdoor ontstond tusschen hen en twist waarin zich een gendarm mengde, de hen beiden naar het policiebureel te Brody bracht. Hier helderde de zaak zich op en de policie, intusschen uit Odessa aangekomen, en de eige naar der Bank herkenden de gestolen voorwei- pen. De pakjesdrager, die beweerde dat hij, na vermoed te hebben, dat het geld gestolen was, voornemens was het aan de rechtbank over te leveren, werd op vrije voelen gesteld, terwijl de dief in handen der russische policie werd gele verd. ROEMRIJKE EERZUCHT. *j ZeideneensdeSchythiscbeafgezanten tot Alexan der: Ware uwe persoon zoo groot als uwe eerzucht, dan zoude de wereld u niet kunneu bevatten! «wij hebben nu in ons midden een' veroveraar, wiens eer zucht even grenzeloos is als die van Alexander. Wij hebben het oog op Professor Holloway, wiens be geerte om den mensch wel te doen, onverzadigd door de lallooz6 genezingen, welke zijne medecijnen ten gevolge hebben gehad, nu bezig is, om aan de behandeling der ziekten in dit land eene andere wen ding tegeven. Hij stelt zich ten doel om de vesrchil- lende kwalen, waarmede de mensch te worstelen heeft, te overwinnen te onderdrukken! Overal kun nen de zegeteekens van zijne bekwaamheid gevonden worden, want zijne middelen vermogen alles, en waar zij door drongen, zijn alle kwalen verdweuen voor hunnen invloed op de gezondheid. Hoogst waarschijnlijk bestaan ergeenzestal nieuws bladen, welke niet vrijwillig getuigenis af gelegd hebben van de wonderlijke heilzaamheid van de Pillen en Zalf van Holloway. Tot nu toe is de bijna algeraeene klagt, zelfs tegen de meest populaire ge neesmiddelen geweest, die misschien lijdelijk de pijn verdrijven, maar die nimmer de bestanddeelen der ongesteldheden in het bloed materies morbi bereikon. De pillen van Holloway daarentegen wer ken in 't bijzonder op de voornaamste aanleiding lot de ziekten, en de vochten van het lichaam waaruit zij voortkomen. Bij uitwendige kwalen wordt de Zalf aan de Pillen toegevoegd, en de heilzame uit werkselen daarvan zijn zeker niet minder te bewon deren. Wij geven deze verzekeringen hoe stout zij ook schjjnen op zeer vaste gronden. Wij hebbén de waarborgen er van in de toelating der faculteit, in de berichten van de beste geneeskundige tijd schriften aan weerszijden van den Atlnntischen Oceaan, in de openbaar gemaakte verklaringen van duizende dankbare herstelden, en eindelijk, (naar onze inzigten voorzeker niet de geringste,) in onze eigene ondervinding en opmerkingen. Aan hem door wiens grondig onderzoek, en prac- tische bekwaamheid op hel gebied der genees-bf heelkundige wetenschappen zulke onvergelijkelijke geneesmiddelen zijn voortgebracht, en door wiens bemoeiing, doorlasling en onderneming zij in elke bewoonde streek tusschen den Evenaar en de polen zijn verspreid, komt de hulde der wereld toe. Deze is hem ten deel gevallen. Overal schenen zijne reizen eene soort van triomftochten te zijn en de hoogste Europeesche aristocratie was er trolsch op om bij zijne vergaderingen tegenwoordig te zijn. Sunday Courrier. Holloway Pillen be Lever, de Longen, en de Nieren Een groot aantal inwendige ziekten komen voort uit verstoppingen welke de beroemde Holloway Pillen volkomen verdwijnen. De behandeling met deze Pillen wordt ernstig aanbevolen als geneesmid del voor de meeste langdurende ziekte aandoeningen; zoo als leverziekten, longonslekingen. trage werking der nieren, en andere stooringen, der werkingen, die veel pijn veroorzaken en ougeneeslijke ziekten doen geboren worden, wanneer zij verwaarloosd worden. De Holloway Pillen zijn bijzonder geschikt voor jon ge en teere lieden hare zachte en bloedzuiverende werking geeft de voorkeur boven [elk ander genees middel. Voor de slechte spijsverteering, de zenuw ziekten, de jicht cn de rhumalieke pijnen, hebben die Pillen door hare hoedanigheden eene wereldkundige faam verworven. Zij verdrijven al de onzuiverheden van het bloed en herstellen de gezondheid en de krachten. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 9 Vrouwel. 9 HUWELIJKEN. G. Haas, verver met M. Van den Bremtdagl. F. DeRaedt, landb. met S. Van Langenhove landb. OVERLIJDENS. M. Beullens, braaister, 15 j. Burght. F. Van der Poorten wed Do Geyter, koopmansklerk, 65 j. Klapstraal. F. Verbruggen, wed Holsteyn z. b. 79 j. Peperstr. S- MatthieumanEemans, scheerslijper 64 j. Verkensmarkt. 2 kinderen onder de 7 jaren. 18. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 18 tot den IA Juli 1884. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 4 Vrouwelijk 3 HUWELIJKEN E. Van Irape 26 j. twijnder met M. T. De Henau 22 j. hanaschoenm. OVERLIJDENS. F. Cosijns 74 j. landb. wed. van D. Deleener, Qraanmarkt. M. C. Waulers 73 j. z. b. wed. van M. Cauwel groole markt. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet- 76 Ossen, o 90 1 00 58 Koeien, 0 80 0 00 11 Stieren, 0 83 tot 0 00 240 Kalyeren, 0 85' 1 00 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1026 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.90 tot 1.10; stieren,0.72 tot 0.98; koeien en veerzeu, fr. 0.72 tot 0.98 Aelsl. 26 Juli Per 1 heet. 32 lit. 50 cent. fr, 23-00 a 35-00 Ma3telnin 20-00 22-00 16-00 17-00 Geersi. j> 16-50 17-50 Haver. per 100 kil. 22-00 23-00 Spelt. 0ft— 00 oo-on Koolzaad nar 1(0 kil. 00-00 00- ('0 Lynzaad 00—00 00-0O Koolzaadolie a uo—00 00 -00 Lijnzaadolie, 00—00 oo-o Koolzaadkoekcn. id. ('0- no 00 00 Lijnkoeken, OO- 0 I 00 - <11 Aanlap, (roode dr, 100 I 6-00 7 Aardap. (geelej Nieuwe M •»000 00-(0 Boteide 3 kilogram. 7-27 8-72 Eijers, de 25. V 2—00 2-is Vlas per 3 kilos. 3- 2'! 4 6<i Viggenen, per stuk, t« soor 20 10 i 15 -00 HOPHANDEL. Heden wierd de hop gewas 1883, ver kocht van fr. 140.00 tot 145.00 de 50 kilos. POPERINGHE, 25 Juli. Hoppe 1883. Stad.. Fr. 000 —00 000—00 Gemeenten 000 00 00000 ANTWERPEN, *25 Juli. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2,70 fr. 2.80. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,40 a 1,90 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00. De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 7,00 tot 8.00; polderper 100kilos fr. O.Oö Ö.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,00 a 2,25 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 21—00 a 21—50 Rogge, 17-50 18—25 WiDlergeerst, 00—00 00—00 Zomergeerst, 23—00 24—00 Haver, 21—00 00 - 00 Boekweit, 00—00 00—00 Boonen, 20—50 21 -00 Bilterpeén, 19—50 0000 Stad Aalst. De Burgemeester en Schepenen, brengen ter ken nis van het publiek, dat hei Ouder-Comiteit van Koe pokinenting ingericht in deze Stad, te rekenen van Maandag 28 Juli aanstaande, zal zetelen ten Stadhui- ze in de kleine trouwzaal, alle Maandagen om 3 uren namiddag, ten einde over te gaan Jtot de kostelooze Koepokinenting en berinenting bij middel van pokslof op 's menschenarm ingezameld, van al de personen die zich tol dies zullen aanbieden De getuigschriften van deze werkingen zullen den volgenden Maandag afgeleverd worden aan al de per sonen bij de welke deze eenen goeden uitslag opge leverd hebben. Gedurende gansch het jaar, ter uitzondering van de maanden Juni, Juli en Augusti, zal er eene belooning van eenen frank per persoon uitgeloofd worden aan al degone die den goeden uilslag van de inenting zul len bebben laten bestatigen In de maanden Juni, Juli en Augusti van elk jaar, zullen do leerlingen der kostelooze Gemeente scho len, die in den loop van hel jaar de 10 jaren zullen bereiken of reeds bekomen hebben, regelmatiglijk aan de herinenling onderworpen zijn Het Gomiteit zal voor zooveel het hem mogelijk is kosteloos de pokstof verschaffen aan de Geneesheeren der stad en van hel arrondissement Aalst, en in geval van heersobende pokziekte, aan de Geneesheeren der Provinlie die er de aanvraag zullen van doeu. De aanvragen moeten toegestuurd worden aaD M. B- Podevyn, geneesheer, te Aalst, Keizerlijke Plaals, N" 45. Gedaan en afgekondigd den 15 Juli 1884. De Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris, VAN WAMBEKE. Jh. VERLEYSEN. Berg van Bermhertigheid der stad Aalst. OPENBARE VENDITIE VAN Op Donderdag 7 Augnsti 1884, om 1 ure nanoen, en des noods den volgenden dag, zal er wegens de Adnlinistrative Commissie van den Berg van Berm- herlighcid te Aalst, en in deszelfs lokaal, geslaan in de'Leopoldstraat, door hol ambt van Deurwaarder RING01R, openbaarlijk verkocht worden, de over hunnen lijd slaande panden der maanden April, Mei, en Juni 1883, bestaande in gouden en zil/eren voorwerpen, horlogiên, ooringen, juwee- len,xoper, tin, kleederen, Lijnwaad, katoenen en meer andere voorwerpen tc veel om te molden. De verkooping wordt gedaan op lijd vau betaling, mits stellende voldoende borge, met vermeerdering van 5 p. °/8 voor alle kosten. Scboone laurier te koop, zich te bevragen ten buree- je van den Denderbode. Aan een geringen prijs, een goed Breimachien 142 naalden. Zich te bevragen ten bureel dezer. Men verlangt te koopen tegen on- middelijke betaling, Breimachienen, Stelsel, Lamb. Adres te nemen ten Bureele van den; Denderbode. van alle onreinheid op alles, door het gebruik van BELOONING Aan allen die ze dagelijks ge bruiken nelheid, gezondheid, volkomene te vredenheid. Vermeden en uitgeroeid dr den PHEMCON onfeilbaar en aangenaam ontsmettend poeder, dat onvermijdelijk de beginsels der ziekten geneest: Algemeen Depot Ch. Van Damme, Noordstraat, 6, Gent. STAD AALST. Maatschappij de Ware Vrienden. Op Zondag 97 Juli 1884, om 3 uren namid dag ter estaminel 't Gulden Vlies, Molenstraat- poort. VOORUIT 15 FR. De inleg is bepaald op 60 centiemen per scheut bolrapersgeld inbegrepen. Inscbrijving'van 3 tot 4 uren, de conditiën naar gewoonte. Uit hoofde van einde huurtermijn. door A DE SAEDELEER-HANRATH, in den alom be kenden en destijds gestichten laken-en ellegoedwin- kei van Mijnheer Vevlonnois te Anlsl. Aan mijne talrijke klanten en aan het publiek in 't algemeen herinner ik mijne voorgaande berichten van uilverkoop er bijvoegende dat het gerucht als of ik'de.affairens naderhand nog zou voortzetten Valscli is, want,mijne huurtermijn niet meer kunnende ver nieuwen, zoo is mijn besluit definitief genomen mij totaal van de zaken te retireren. Al mijne gevraagde goederen voor het zomersei zoen zijn nu binnengekomen, en ofschoon dé toe loop van koopers, sedert weken, aanzienlijk groot is geweest, is de winkel nog wel geassorteerd in alle nieuwigheden zoo voor vrouw-als manskleedcrcn Een groot getal van de klanten als ook bel publiek van de stad en van den buiten, hebben reeds willen genieten van de'voordóelen van dezen schoonen uil verkoop, maar nog grooter is natuurlijk het getal dengenen die gedurende den zomer er zullen willen van genieten, want het is sléchten lijd, hoort men gedurig zeggen, en dit is eene onbetwistbare waar- beid, maar dit is ook eene der bijzonderste reden van den grooten bijval van dezen uitverkoop, door dien, met zulke lijden, iedereen, niemand uilgeno men, zijn profijl zoekt, zonder aan andere gewoonten in zqlkdanig geval, gehoor te geven, en nu moet er niet gezocht worden, het is reeds genoeg bekend, wat reëel voordeel er hier te doen is. De goede waren die men altijd indezen winkel aantreft en nu daarbij nog de factuurprijzen zijn de andere gegronde reden die elk aanspoort om van deze omstandigheid gebruik te maken. De groole partij zwarte frausche Merinossen, direkt uit Rbeims binnen gekomen, worden aan den prijs der fransche fabrieken verkocht. Zij staan sedert jaren voordeelig genoeg bekend om dezelve nog meer te moeten aanprijzen, ook, de Cachemirs van Rouhaix en uit Eügeland voor dames in alle nieuwe kleurén. Zwarte en gekleurde zijde onder fakluurprijs. Bijzondere aandacht verdient nog de scboone par tij lakens voor mantels en de fijne lakens voor frak ken, alsmede alle nieuwigheden van élastieken zoo inlandscbe als engelsche. Nog eenige satin laine broekeD, beste kwaliteit, verre onder de fabrieks prijs. Verder nog de courante artikels van het vak van elle- goederen, zoo,als half élastieken, velours, demilten, witten en grauwe katoenen, flaoels en baaien, wille spreien en lijnwaad, hemdegoed, chales, foulards, fichus, enz. Nog eenige Moskowas voor winterpaltots, alsnu ver onder den inkoopprijs. Voor de coupons .alle dagen behalye den Zaterdag Twee aambeelden en ander gerief voor smeders, aan zeer geringe prijs. Zich te bevragen bij M. C. Waterinckx, Nieuwstraat, N° 13, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van 2 percee.lon te Erembodegem. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wipn hel behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen, de volgende goederen te we ten Eerste Koop. Een perceel Land, gelegen te Erembodegem, op het Slillebreek, groot 21 aren 07 centiaren, palende oost Frans Van de Velde, zuid het Gasthuis van Aelst, west de baan en noord J.-B. Scböonjaos. Gebruikt door den beer Jan Hulsebaut en andere te Erembodegem. Verdeeld in hoord en zuidhelft. Tweede Koop. Een perceel Land, gelegen te Erembodegem, op den Hoogenvossenholle, palende ten ooste de weduwe Petrus Van Vaerenbergh, ten zuide Frans Verlèysen, ten weste de baan. en ten noorde den heef Bernard Verlpysen. Gebruikt doof den heer Benediclus Daelmau. ^ITDAGEN. Instel, Donderdag 17 Juli) ,fie. Verblijf, ij. 31 19*4- Telkens om 5 uren van den avond, ter herberg Het Klein Kasteel, gehouden door de weduweKiEc- kens, te Aalst Mijlbeke, Brusselschesteenweg. Bij. sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van éëne Uochting en een perceel Meersch, te Erpe en Impe. De Notaris EEMAN te Erpe, zal met lusschenkomst van zijnen ambtgenoot de Notaris MOENS te Lede, en namens wien bet behoort met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen Ferste koop. Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen ie Erpe aan de vijf huizen, groot 5 aren 80 centiaren, palende ten ooste en ten noorde den beer Judocus Vermassen, ten zuide de kasseide naar Gent en ten weste de kasseide naar Lede. Boomprijs 30 franks. Tiveede koop. Eenen Lochting gelegen te Erpe, aan de vijf huizen, bekeud bij kadaster sectie C, nummer 181 a groot 18 aren 40 centiaren, palende ten öoste en ten weste den beer R. Van Droogen- broeck, ten zuide den heer Jozef De Boeck en ten noorde d6 Gentsche kasseide. Derde en, laatste koop Een perceel Meersch ge legen te Impe op Euing, groot 35 aren 4 centiaren, palende ten ooste den heer notaris Moens, ten zuide de beek, ten we»te de erven Van Landuyt, en ten noorde de straat, en daarover Philemon De Backer. Boomprijs 170 franks. ZITDAGEN Instel Maandag 28 Juli ,R(i. Verblijf Maandag H Augusti 1ö34> Telkens om 4 uren van den avond, ter herberg gehouden door den heer Charles Verschueren-De Brucker, te Aalst-Schaarbeke, aan de Gentschkassei- de. Meubelai re Vendite. Voornoemde Notarissen EEMAN, en MOENS, zullen op Dijnsdag 12 Augusti 1884, om 9 ure stipt voormid dag ten hove van wijlen den heer Casemir De Kegel te Erpe, aan de vijf buizen, openbaarlijk verkoopen 1° Huismeubels zooals tafels, stoelen, zetel, ban ken, lessenaar, eiken kommode, kleer-en andere kas sen keern en kuip,horlogie,koperenmarmitten,moor, koffijpot, versijp, lampeD.vischpaan, 2 lantaarns, ijze ren kasserollen,schotel, potten,aarden testen,tobbens kommen, quinquels, blikken koffij-en peedoozen, ex- voto, sauspan, rasp, porle-mangez.Koflijmoleu, koflij- jatten, tellooren, soepterien, bier en geneverglazen, zout en moslaardpot, blikken deksels,ijzeren vorken, tinnen soeplepel en andere lepels, tinnen pot. melk- pancn kan, oliekan, en lijnwaadmandens. 2' Landbouwersalem zooals twee karren, raap en wanmolen, karreladders, aalpomp, ploeg, sleedde eggen, sleep, aanschijnen, aalstuk paardenalem suij- paard, dorscbvleugels dorschkleed graanschup, ree ken rieken, spaden, braken, gaffels, meslbaken, pik ken haken, zeissen, landdraad, koolscbup, manden, haverkist wasebkuipen enz. 3° Twee achoone Melkkoeien en Rund. 4* Circa 2 hectaren 50 aren Tarwe, Masleluin. Rog ge Aardappels eu Klavers. De beesten zullen om t uur stipt nanoen verkocht worden. Verders op gewone voorwaarden en met tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge- Bij lucilatie. OPENBARE VERKOOPING van drij te Aalst, Keizerstraat. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal ter tus- scherikomst van zijnen ambtgenoot de Notaris BOONE te Aalst, openbaarlijk verkoopen 1° I en Huis ie Aalst Keizerstraat, geteekend n° 3 Bewoond bij Guillauin^ Mattljys. 2° hen Huis te Aalsi, Keizerstraat, geteekend n° 5. Bewoond bij Petrus Malthys. i 3:1'",«en *e Aalst, Keizerstraat .getee kend ii" 29. Bewoond bij Emmanuel Amant. ZITDAGEN 1"®!e' YW'tag 1 Aws'i .oo. Verblijf 8 *884. Telkens om twee uren namiddag, ter Zittings zaal van den lieer Vredefecbler te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van te Moorse], Waver De Notaris BRECKPOT te Aalst, tal open- baarlijk verkoopen Een behuisd Hofsteedje (e Moortel, Waver groot 3 aren 10 centiaren, sectie C, N'° 8ü7a'. Bewoond bij Louis De Meersman De Rop. LAATSTEN ZITDAG Woensdag,30,Juli I8R4, om 4 uren namiddag ter Lstaminet de Wederkomst, bij den. heer Joseph Van der Vorst, Ie Aalst, Molendriesch. OPENBARE VERKOOPING OER Te Aalst, Statieplaats. ve-rD|,ooNpen:iS DE W,NDT'16 "I openbaarlijk s9?°,°,n en slerk gebouwd HUIS, wezende bevvoond h a'8 esl,mi,let. le Aalst, Slatieplaats, Jtert re 's eigenaar heer. Jmeph der koppsorn 2 WWl6" betaliSg iZITPAGFN naSr6' i2V yerWjjf4 Augusti 1884, om 3 uren nanoen, ter te verkoopen Estaminet. VERKOOPING VAN een te Moorsel, Waver, groot 6 aren 25 centiaren, bewoond bij de kin deren De Ridder. Ingebruiklreding i"« Novem ber naast. De kooper zal het vermogen hebben in pacht te aanvaarden 30 aren 75 centiaren Land. Instel 25 Juli, Verblijf 8 Augusti 1884, om o uren nanoen ter herberg De Vlasbloem te -Moorsel, Waver, Door 'tambt van den Notaris DE WINDT te Aalst. De Notaris DE WINDT te Aalst, zal aldaar aan de Graanmarkt ter afspanning, DaSter, *'u'' ***84, om 4 uren nanoen, defi nitief verkoopen 26 aren 81 cent.Landte Moorsel, Kattenbroek S. D. ex 363, gebruikt bij den heer Vander- kussen- gebracht op fr. 2380. De Notaris DE WINDT le Aalst, zal open- baarlijk verkoopen 1. koop. Eene behuisde Hofstede te Her dersem, Boschkant, groot volgens meting 23 aren 9o centiaren. 2. koop. 18 aren 85 centiaren Land alsvo- ren beide die goederen, gebruikt geweest door A. Lambrecht. Instel 6 Augusti 1.884, bij Petrus de Meersman te Herdersem Kopel. en Verblijf 13 Augusti bij L. De Cock te Herdersem, Kerk. OPENBARE VERKOOPING van en Pulp TE «VSEGEII. De Deurwaarder G. VAN MUYLEM le Aalst, zal op Woensdag 30 Juli 1884, ten twee ure namiddag, openbaarlijk verkoopen len verzoeke van den heer Advokaat EEMAN, le Aalst, Curator der Bankbreuk van Leopold Bruylandt landbouwer en herbergier le Gysegem, daartoe behoorlijk bemachtigd. A. Aan de woning van genoemden Leopold Bruy landt rei 1. 15,aren 37 centiaren Aardappels, 2. 15 aren 37 centiaren Koorn. B. Op het land van dame weduwe Peynsaert, te Gysegem, (Negen dagwanden) 15 aren 37 centiaren Klavers. C Op bet land van den heer Maurice de Hovre, te Gysegem, (nevens het voorgaande). 15 aren 37 centiaren Aardappels. D. Op hel land van den beer Felix Bruylandt, te Gysegem, (Winningen) 1. 15 aren 37 centiaren T^rwe. 2. 15 aren 37 centiaren Kóorn. E. Op het land van den heer De Clercq,(Velde kens) 1. 15 aren 37 centiaren Betlcraren. 2. 15 aren 37 a Aardappels. 3 Drij oppers Hooi. 4. 3<i aren 75 centiaren Mastcluin. F. Op het land van den heer Dubois, te Audegem 1. 15 aren 37 centiaren Klavers. 2. 15 aren 37 cenjiareu Kemp. G. Op hel land van de erven Antoon Mattbys, te Hofstade, (Kruiskauter) 1. 15 aren 37 centiaren. Klavers. 2. 15 aren 37 centiaren. Tarwe. 3. Twee oppers gedroogde Klavers. H Op bet land van genoemde weduwe Peynsaert, (Asmeer) 15 aren 37 cenliaren Masteluin. I. Aan de woning van Leopold Bruylandt. 15 duizend kilos Pulp, aldaar ingekuild, en 35 duizend kilos Pulp, dewelke ingekuild liggen te Erembodegem, op het land van den heer Louis Van Driessche, landbouwer aldaar, nabij de Statie. Te beginnen aan de woning van meergemelden Leopold Bruylaadt. Voorwaarden 10 en gereede betaling van koop som en kosten. tegen fr. 1.75 de kilogram. Te bekomen bij DE SMET-NEVENS, landbouwer Beekstraat te Aalst-Mijlbeke.

De Denderbode | 1884 | | pagina 3