Breimachienen. KOEPOKINENTING. fr- 8 Ontniilddijkc Verdwijning de Zeep in Poeder van Hudson. Besmettelijke Ziekten te Huren. TE KOOP. cie vruchten voorden landhouw goede ZAAILANDEN TE KOOP. Uit der hand te koop. Uitderhand te koop. Hypothekaire Kas van Belgenland, VELDVRUCHTEN Bericht. NIEUW OPGEDOUWD HUIS, Zaailanden, Meersch en een Sluis Openbare verkooping van Openbare Verkooping, Te Overmeire is woensdag namiddag eene wreede misdaad gepleegd. De genaamde Petrus Waulers is door een geweerschot gedood en zijn zoon Emiel gevaarlijk gekwesl. Ziehier de inlichtin- tingen welke wij over deze treurige zaak vernemen Zekere August De Schryver, een gemeene kerel, wonende in de Broeckttraal, te Overmeire, had over eenigen tijd met Emiel Waulers twist gehad en ge vochten; hiervan werd een proces-verbaal opgemaakt cn dijnsdng hn'sl werd De Schrijver door de recht bank van Dendcrmonde veroordeeld tot drio maan den gevangenis Als het proces afgcloopen was, zegde de Schyver aan Waulers dat hij ten onrechte gestraft was. Sedert verkeerde hij in opgewondenheid en besloot zich te wreken. Hij kwam naar Gent en kocht er zich een wapen. Woensdag ging hij op het veld Waters en zoon vin den. Hij loste een eerste schol op den vader, die neerviel om niet meer op te staau hij richtte dan zijn wapen op den zoon, die insgelijks neergeveld werd. De moordenaar liet zijne twee slachtoffers voor dood liggen en nam de vlucht. Echter is de zoon nog in leven, doch verkeert in het grootste gevaar. De moordenaar is gevluchtmen zegt dat hij zich schuilhoudt in de bosschen lusschen Overmeire, Berlare en Uitbergen. Deze week werd hij aangehou den. Ergt feiten. Zondag nacht, omtrent een uur, heeft te Wilrijck, te midden van het dorp, een vechtpartij plaats gehad tusschen soldaten van het 6' linieregiment, het 6* rege- ment artillerie en cenige burgers. Verscheide ne soldaten en burgers bekwamen wonden en kneuzingen. De wacht van het fort van Wilrijck is tus- schengekomen en heeft de burgers met de ba- jonnet en den sabel aangevallen en op hen geschoten. Een jongeling van 22 jaar, Frans Geens, werd door een kogel in de borst getroffen en op den slag gedood. Verscheidene andere personen werden min of meer gevaarlijk gekwetst. De genaamde Eduward Mompaey bekwam een bajonnetsteek; J. Van der Reeth werd door een geweerschot aan de knie gekwetst en Constant Possemiers door een sabelhouw aan het hoofd getroffen. Het parket van Antwerpen werd ten 3 ure verwittigd en heeft zich ten 4 ure naar Wil rijck begeven. Negen gendarmen zijn insgelijks in de vroegte naar Wilrijck vertrokken, Vier soldaten, die allen kneuzingen beko men hadden, zijn aangehouden. Wij ontvangen de volgende bijzonderhe den aangaande de gebeurtenissen te Wilrijck, van welke wij hier hooger een en ander meêdelen De burgers moeten verschrikkelijk met de sol daten gevochten hebben. Een burger werd eerst door een revolverschot getroffen hij bleef op den slag dood, terwijl vier andere dor pelingen min of meer gewond werden, bij mid del van bajonetsteken en sabelslagen. De soldaten vielen al de burgers aan. die zij op hunnen weg ontmoeten zij verbrijzelden de vensterruiten en deuren, bij middel hunner sabels en der kolven van hunne gevveeren. He', gevecht begon rond 9 1/2 ure 'savonds iu de herberg het Klein Parijs op de Bist, en ge houden door den genaamden De Haes. Een on der-officier had zekeren Possemiers, muzie- kant bij het leger, maar die in burgerskleêren was, met zijnen sabel gewond. Daar Posse miers een Wilryckenaaris, begonnen de dorpe lingen hevig tegen deze ongehoorde handelwijze te protesteeren. Op dit oogenblik krielde het van soldaten in de herbergen op het dorp en namelijk in de zoo slecht befaamde Seefhoek. Er waren onder an deren onder-officiers van het 6° regimentinfan- terie en van het 6e regiment artillerie. Bijna allen waren min of meer beschonken en dit gaf aanleiding tot nieuwe gevechten. Het kon 10 ure zijn, wanneer de genaamde Geens, dagloo- ner, 22 jaar oud, geboren en wonende te Wil rijck, door gemeld revolverschot gedood werd. Dit gebeurde in de wijk Seefhoek. Wat de worsteling moet geweest zijn, kan men uit het volgende opmaken. Maandag na middag was de muur, waartegen Geens geval len is, nog gansch met bloed bespat tot op eene hoogte van twee meters. De ongelukkige moet tegen dezen muur eenen steun gezocht hebben, want op verscheidene plaatsen zijn de bloedi- indrukken zijner handen nog volkomen zicht baar. Nauwelijks had men in 't dorp het gebeurde vernomen, of de kommissaris van policie, de veldwachter en de burgemeesteer begaven zich ter plaats. Ze deden aanstond het lijk van het slachtoffer naar het gasthuis brengen. Later in den avond hadden nog andere ge vechten plaats de policie was onmachtig om de orde te herstellen. De genaamde Van der Reeth, koperslager van beroep, wonnende te Wilrijck, is aan de knie door eenen kogel ge troffen een metser, De Greef benaamd, be kwam eenen sabelhouw in hel aangezicht. Rond middernacht kwam de wacht van het fort onder het bevel van eenen adjudant, ter plaaatse gesneld een nieuw gevecht ontstond en de genaamde Mampaye: bakker, wonende te Wilrijck, werd gekwetst een soldaat der wacht had hem een bajonnetsteek toege bracht. Vier soldaten, allen min of meer erggekwest, werden aangehouden. Het parket van Antwerpen, de gemdarmerie en de militaire auditeur, zijn rond 4 ure 's mor gens ter plaatse gekomen en het onderzoek is onmiddelijk begonnen. Een onderofficier der wacht wordt beschul digd. In het kwartier, genaamd de Seefhoekzijn bijna al de ruiten verbrijzeld. Eene oude vrouw die nabij hel venster sliep, werd aan don voet gek west door een slag met een geweerkolf. Gisteren waren de soldaten der forten ge- konsigneerd. De soldaten, gekazerneerd in het fort 6, zijn gestraft met 8 dagen arrest. Gisteren avond, was het gerucht in omloop dat het dorp zal verboden worden aan d e sol daten en onder-officiers. De persoon die gedood werd, is een gewe zen soldaat-remplacant, die zich 'van hel 1 e^er heeft doen wegjagen door zich een vinger af te snijden, terwijl hij in het cochot opgesloten zat. De oorzaak van den twist is nog niet ge kend. Tol hiertoe hebben de soldaten altijd in goede verstandhouding verkeerd met de inwo ners van Wilrijck. Men schrijft uit Charleroi Zaterdag morgend ontvingeD wij een telegram, waardoor een dier verschrikkelijke rampen gemeld werd, die helaas te dikwijls den Borinage grootste verslagenheid dompelt. Volgens de eerste nieuwstijdingen, was de ramp zeer groot en herinnerde aan die van Anderlues door het aantal slachtoffers men sprak van zestig doo den en gekwetsen. Bij onze aankomst te Couilljjt, vernamen wij dat de eerste nieuwstijdingen onnauwkeurig waren en dat het getal slachtoffers slechts 6 dooden en <9 ge kwetsten bedroeg. Dit cijfer is reeds aanzienlijk genoeg. De put Ste-Marie van de koolmijn des Flestaux, waar de ramp heeft plaats gehad, is gelegen op de hoogte van Couillet. Deze koolmijn bestaat slechio uit een pul, loebehoorende aan de Société Générale. Het is zeer grauwvuurachtige en volgens de reglementen is liet verboden vuur aan de mijn te steken, zonder dat de porion zich verzekerd heeft dat er geen grauwvuur kan uitbarsten Welnu, het schijnt dal bet lange vol ge eener nala tigheid van den porion is dat de ramp gebeurd is. De nachtploeg was vrijdag avond in den put ge daald cn bestond uil ongeveer 110 werklieden, waar van een gedeelte op eene verdieping van 619 meters warkto. Eenigen dezer lesten, me! den porion Vandenite, hadden den nacht doorgebracht met kardoezen te doen springen ter plaatse Sis Paumes. 99 kardoezen waren reeds gesprongen. Het was 5,20 urn s mor" gends en de werklieden maakten zich reeds gereed om uit den put te gaan, toen men het vuur slak aan de veertigste kardoes. Men zegt dat de porion, men weet Diet waarom, vergal zich te verzekeren van do afwezigheid van grauwvuur, en eensklaps had eene hevige ontplffing plaats Zes mijnwerkers werden op den slag gedood. j»o porion had slechts lichte brandwonden in hel aan gezicht. Zoodra het eerste oogenblik van schrik voorbij was, bracht men langs alle kanton hulp Eerst bracht men de gekwesten naar boven en vervolgens de doo den. Rond 6 ure wist men in het dorp nog niets. Men ging M Marbais, bestuurder van den put, verwittigen, die onmiddelijk en slechts half gekleed ter plaatse snelde Het volk vermoedde alsdan dat een ongeluk gebeurd was, en in eenige oogenblikken tijd was eene aanzienlijke menigte aan den put sa mengeschoold. De bloedverwanten en vrienden der arbeiders die in den put Ste Marie werken, waren niluurlijk in getal. Aan de poort van de koolmijn, be weerde men dal er ten minste 60 dooden waren. De smart der ongelukkigen, die met angst de nieuwstij dingen afwachtten, was pijnlijk om zien. Bij iederen naam die afgeroepen en met een te genwoordig» beantwoord werd, stegen vreugdekre ten uit de menigte op; men drong vooruiten omhels de elkander, doch wanneer integendeel een gekwet ste werd bovcgebrachl, hoorde mon niets dan luid geween. De gekwesten werden onmiddelijk naar hel gast huis gebracht, waar zij de eerste zorgen ontvingen van de Zusters van Liefde. In het gasthuis hevinden zich achttien gekwetsten, de negentiende is naar zijne woning kunnen gaan. Er zijn onder hen vijf of zes jongelingen van 13, 15, 16, of 17 jaar de anderen zijn volwassee personen, gelrovwd cn ongetrouwd. Allen hebben afzichtelijke brandwonden bekomen. Vier of vijf der ongelukkige gekwesten zullen waarschijnlijk op het oogenblik dat wij deze regels neérscbrijven, reeds overleden zijn. Bij een dezer stervenden bevindt zich zijne onge lukkige vrouw, die overvloedige tranen stort, en zijn zoontje dai bezig is de vliegen van het aangezicht zijns vaders te verjagen. Een weinig verder is de toestand van een jongeling beter, terwijl zijn broeder in de zaal nevens hem sterft. {Nadere bijzonderheden Het cijfer dat wij hierboven hebben meégedeeld was inderdaad nauwkeurig; 6 dooden en 19 gekwet sten, in 'l geheel 25 slachtoffers. De toestand van verscheidene gekwetsten is zeer onrustwekkend Van de gekwetsten is er slechts ééne naar zijne woning kunnen keeren, de achttien ande ren bevinden zich in het gasthuis van Marcinelle en Couillet, In den loop van den dag heeft men er drie naar hunne familie kunnen brengen. Er blijven er thans nog vijftien in het gasthuis. De gekwetsten zijn verschikkelijk om zien zon der leven, zonder beweging liggen zij op hun bed uitgestrekt. Over 't algemeen zijn hunne haren tn den baard verbrand; het aangezicht is overdekt met wonden de oogen en de mond zijn gesloten. Zij verdragen hunne pijnen met eenen heldaftigen moed, zonder'het minste teeken te doen of zonder het min ste gekerm. Do porion is niet ernstig gekwetstMaandag avond reeds kon hij het gasthuis verlaten. Acht of negen zijner gezellen, alhoewel zeer ernstig gekwetst, heb ben eventwcl hunne tegenwoordigheid van geest niet verloren. Een hunner vroeg om te rooken een au dere bekeef zijne vrouw, omdat zij te veel weende naast zijn bed. Wat is nu de oorzaak van deze ramp Op wie valt het zwaar gewicht der verantwoordelijkheid Wij hoeven deze zaak niet te onderzoeken. De jus- ticie is er meê bemoeid. Het parket is ter plaatse geweest om zijn onderzoek te beginnen. Daags na dn ramp moest bet kermis zijn te Couil let. Dit feest heeft echter niet plaats gehad. p. S. Men meldt de dood van een der gekwet sten, die 's nachts overleden is. Eene tweede gekwetste Jan Debloux, die zich naar zijne woning te Loverval had laten brengen is zondag morgend overleden. Gisteren morgend ten 9 ure heeft men de slacht offers begraven heel de bevolking woonde de lijk- plechtigheid bij. FRANKRIJK. Holloway's Pillen. Verzwakking der zenuwen Geen gedeelte van de ligchaams-gestaldheid eischt meer zorg dan het zenuwgestel, waarop de gezond heid en het leven zelf berusl, Deze Pillen zijn de bes te Regulateurs en versterkers derzenuwen en in tal- gemeen bet gezondste zuiverende geneesmiddel. Misselijkheid, Schele Hoofdpijn, Duizelingen, Ver- dooving en de neersiagtigheid van den geest wordeu door deze Pillen genezen Zij verdrijven, oadelijk, do noodlottige leekenen der moeijelijke spijsvertering, de maagpijnen, de zwaarlijvigheid, de uilzetting van den onderbuik en zegeviert u, over een grilligen ecl- lusl of de trage iingewanèen de gewone voorboden van de ongesteldheid v-tu het /enuw-gestel. De Holluway's Pillen worden bijzonder aanbevolen aan de veelzittend cn weinig bewegnignemencle men- schen. van wien het zr-'UW-gesii I langzamerhand verzwakten ziekelijk wordt, ten zij die va t tijd lot tijd, een of ander krachlherstellend middel gebruiken zooals de Holloway Pillen Burgerlijke Stand der Stad Aelst. geboorten. MANNELIJK 8 V nou wel. 9 HUWELIJKEN. C. Matthijs, mandenmaker met N. Thybaert, braaister, F. De Smet, dagl. met M. Peereboom dagl»'", C. Trogh, twijndersg, met N. Van Mol, z. b. P. Wauters, twijndersg, met R. De Neef, twijnster - A. Van Aerdebrugge, twijndersg, met C. Van der Stokt, dagl"", J- Wellekens, twijndersg, met C. Bruylant. z. b., A. De Waegencer, landb, met S. Van den Bossche, twijnster. J. Liebaut, Schalliedekker, met V. De Pessemier diensdtm., E. Maes, yzerdraaier, met M. Van Gussem, twijnster. F. Vaes, bed., mat J. Cam- maert, z. b. OVERLIJD ENS. J Van der Meeren, weduwenaar. Van Bever, hopkeurder, 82 j. Botermerkt M. De Schrijver, z. b. 17 j. Leopoldstr. L. Provost, fruitenier, A3 j. woonende te Haeltert. P. Visart, vr, Verhulst, kantwerkster 47 j. Hoogevesten. 1). Guns, man Van Vaerenbergh, herbergier, 30 j. Schaerb., M. Van den Borre, braaister, 24 j. St-Job., M. De Cock, vr. De Moor. z. b. 20 j. Schaerb., J. De Nil, vr, Schollaert, z. b. 27 j. korten nieuwstraat. C, Ceullemans wed. Seps, z. b. 8* j. moutstraat. 5 kinderen onder de 7 jaren 17. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet- 122 Ossen, 0 90 i 00 53 Koeien, 0 80 0 90 12 Stieren, 0 85 tot 0 00 198 Kalveren, 0 85 0 98 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1095 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.85 tot 1.06; stieren,0.68 tot 0.94; koeien en veerzen, fr. 0.68 tot 0.94 om zijn geld mêl zekerheid te plaatsen. Voor ruimere aanwijzingen en te handelen, zich te vervoegen iu het Bureel van den vertegenwoor diger der Hypothekaire Kas M. FRANCOIS T' KINT, te Nieuwerkerken bij Aalst. Stad Aalst. De burgemeester en Schepenen, brengen ter ken nis van het publiek, dat Iu t Onrl< r-Comiteit van Koe pokinenting ingericht in «loze Stad, te rekenen van Maandag 28 Juli aanstaande, zal zetelen l. n Stadbui- ze in de kleine trouwzaal, alle Maandagen om 3 uren namiddag, ten einde over te gaan lot de kostelooze Koepokinenting en herinenting bij middel van pokstof op's menschenarm ingezameld, van al de personen die zich tol dies zullen aanbieden De getuigschriften van deze werkingen zullen den volgenden Maandag afgeleverd worden aan al de per sonen bij de welke deze eeneu goeden uitslag opge leverd hebben. Gedurende gansch het jaar, ter uitzondering van de maanden Juni, Juli cn Augusti, zal er eene belooning van eenen frank per persoon uitgeloofd worden aan al degone die den goeden uilslag van de inenting zul len hebben laten bestaligen In de maanden Juni, Juli en Augusti van elk jaar, zullen de leerlingen der kostelooze Gemeente scho len, die in den loop van het jaar de 10 jaren zullen bereiken of reeds bekomen hebben, regelmaliglijk aan de herinenting onderworpen zijn Het Comileit zal voor zooveel hel hem mogelijk is kosteloos de pokslof verschaffen aan de Geneesheeren der stad en van hel arrondissement Aalst, en in geval van heerschende pokziekte, aan de Geneesheeren der Provintie die er de aanvraag zullen van doen. De aanvragen moeien toegestuurd worden aan M. B Podevyn, geneesheer, te Aalst, Keizerlijke Plaals, N° 45. Gedaan en afgekondigd den 15 Juli 1884. De Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris, VAN WAMBEKE. Jh. VERLEYSEN. Aelst, 16 Aug. Per I heet. 32 (tl. 511 cent. Mastelüin Rogge Geersi. Haver. per 100 kil. Spelt. Koolzaad per 1C0 kil. Lynzaad Koolzaadolie w Lijnzaadolie, Koolzaadkoeken. id. Lijnkoeken, u \ardap. (roode df. 100 kil. Aardap. (geelej Nieuwe Boter, de 3 kilogram Eijers.de 45. Vlas per 3 kilos. Viggenen, per stuk, I4 soert 1 HOPHANDEL. Heden wierden er 15 zakken hop nieuw gewas 1884, ter markt gebracht en ver kocht van Ir. 215.09 tot 225.00 de 50 kilos. Gewas 1883 van fr. 140 tot 145 de 50 kilos. POPERINGHE, 15 Aug. Hoppe 1883. Stad.. Fr. 150 —00 000—00 b Gemeenten 000 00 000—00 18-50 15-50 17 -00 16-00 00—00 31 -00 00-00 00—00 00 -00 HO-00 00-00 6-00 00—00 6-36 2-00 3—20 20 -50 16-00 17-50 17-50 O0—00 32 - «'O 00 00 00 - 00 00-00 00 - 00 00 -00 6 50 00-00 8-36 2-18 4-60 Men verlangt te koopen tegen on- middelijke betaling, Breimachienen, Stelsel, Lamb. Adres te nemen ten Bureele van den Dendei'bode. van alle onreinheid op alles, door bet gebruik van BELOONING Aan allen die ze dagelijks ge bruiken netheid, gezondheid, volkomene te vredenheid. Vermeden en uitgeroeid d' den PHEÜICON onfeilbaar en aangenaam ontsmettend poeder, dat onvermijdelijk de beginsels der ziekten geneest: Algemeen Depot Ch. Van Domme, Noordstraat, 6, Gent. PO 2'15-0o ANTWERPEN, 15 Aug De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2,75 fr'l)e8poodcn of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1.50 a 1,60 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,0° Dc aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6.00 tot 6.50; polderper lOOkilos fr. 0.00 0.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,00 a 2,25 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Tarwe611 «SmSm!. fr. *1-00 a II—SO P 18-00 00-00 00-00 00—00 23—50 24—00 21—50 22 - U0 00-00 00—00 22—00 00 -00 19-00 19-50 Rogge, Wintergeerst, Zomergeerst, Haver, Boekweit, Boonen, Bitterpeën, Een schoon gerieflijk huis aan de Nieuwstraatpoort achter het Kappeleken van Meuleschetten te bevragen zelfde straat bij de eigenares Juvr. Deprez. In dc gevangenis op den Boulevard Chave te Marseille is eene samenspanning ter ontvluch ting ontdekt. Vijf-en-twintig der gevangenen waren voorzien van breekijzers, vijlen, enz. die, men weet niet hoe, hun van buiten geworden waren. Den volgenden nacht zoo den slag gesla gen worden. Men zou de cipiers overvallen en dooden. Het geheim werd verklapt door een der samengezwoornen deze werden daarop in de boeien geslagen. Waarheen de beursspekulaties geleiden, bewijst het volgende geval Eene vrouw te Pa rijs. die eene fortuin van 700,000 fr. bezat, was nog niet rijk genoegen begon op de beurs te spekuleeren. Zooals het dikwijls gaat, was zij weldra totaal geruïneerd. Zaterdag vond hare meid haar dood op haar bed liggen. Zij was gansch in 't wit gekleed en had zich bij middel van laudanum het leven benomen. De vrouw was 71 jaar oud Zou de kwelsie van het besturen der lucht ballen eenen slap vooruit gedaan hebbeu Za terdag namiddag werd te Meudon een kleine cigar vorraige luchtbal opgelaten. Het gevaarte werd eerst door den wind met onweerstaanbaar geweld weggedreven. Men zag het echter weldra eene terugkeerende beweging maken en boven hel opgangspunt komen hangen. Hier daalde de juchtbal langzaam naar beneden en kwam te recht op het zelfde punt waar hij opgelaten was M. Ch. Renard bestuurde het gevaarte SPANJE. De ziekte van koning Alfonso verergert met den dag, wat de officieuse organen ook zeggen mogen. De ziekte is begonnen, nadat de koning eene wapenschouwing had den te midden van een slagiepen. Een soort van pleuris, die ont aard is in tering, is er uitontstaan. Een extra goeden Camion (force 1500 kilo) een paar goede voorwielen voor camion en eene hoeveelheid geteerd paardenmest, alsook om trent duizend ijdele rijst en coffy balen, groote en kleine suikerkassen, sirop vaten, enz. zich te bevragen bij Edmond Rumbaut koopman in koloniale goederen te Aalst aan de Vaart, al waar men gedurig kan bekomen in het groot en in het klein aan zeer lage prijzen, alle soorten van kruidenierswaren, petrole en andere olie, boekweit en tarwe bloem, zemelen, mais, spasti sche tarwe, voedergeerst, geersteumeel enz enz. Voor de buitenwinkels wordt alles vrachtvrij t'huis gebracht. De beste der dierlijke Landvette half voor niet te verkrijgen, ter Vellen-Fabriek der heeren LEVÊQUE broeders en C'4 tegen het Slagthuis, Aalst. OPENBARE VERK00P1NG van Meersch en Bosch, te Erpe en Aalst-Schaarbeke. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namem wien het iboüit met gewin van palmslag en gelagen in hel openbaarverkoopen A. tiet de pl-egvormen der wet van den 12 Juni 1816 Eer.sie koop Een perceel Land, gelegen te Aalst-.Schaarbelw: aan de Gentsche kasseide,nabij het geselled van hrpe, gekadastreerd sectie B n" 370 "7 groot 20 aren 30 centiaren, palende ten oosle de erven Judoeus Goeman, ten zuide de rij baan, ten weslc de erven van Franciscus De Neve en den grooten steenweg, en ten noorde de erven Paerevvijck. Tweede koop. 10 aren 10 centiaren Land, ge legen ic Aalst Shaarbeke, aan dc Gentsche kasseide, gekadaslreed wijk C, nummer 372, palende aan de weduwe Pieter Van den Steen, de erven Egidius Van Ket, de groote steenweg en de rijbaan. Derde koop Een perceel Land, gelegen te Erpei op het Hofveld, groot 25 aren 60 centiaren, gekadas treerd wijk B, nummer 235t2 palende ten ooste en ten noorde den ijzerenweg, ten zuide de Kalelijne- straal, en ten weste Jan Beygaart. Vierde koop. Een perceel Land, gelegen als voorgaande, te Erpe, op hel Hofveld, groot 17 aren 50 centiaren, gekadastreerd wijk B, nummer 235v2, palende ten oosle den heer Josef Boelaert, ten zuide en ten weste den ijzerenweg en ten noorde den heer Philemon De Wolf-Van der Noot Vijfde koop. Een perceel Meersch, gelegen te Erpe, op den Hoonegem, gekadastreerd wijk B. num mer 760, grooi 5 aren 80centiaren, palende leu oosle de erven Gheeraerdts, ten zuide de beek, ten weste de erven Verhoeven, en ten noorde de gemeente meersch van Erpe. Boomprijs fr. 10. B. Met de gewone conditiën van verkooping. Zesde koop Een perceel Land gelegen te Aalst- Schaarbeke, op de kleine Krokhaag, gekadastreerd wijk C, nummer 260, groot 34 aren palende ten ooste de erven Jan Claus ten zuide over den voetweg Jacob Van Lierde, ten weste de erven Van den Hende en de erven Wellekens en ten noorde de rijbaan. Boomprijs fr. 20. Zevende koop. Een perceel Land, gelegen te Erpe, op hel Hofveld, groot 23 aren 60 cent. bekend bij lier kadaster wijk B, n4 235s2, palende ten ooste den heer Louis Peerlinck, ten zuide en ten weste den ijzerenweg, en ten Doorde den steenweg naar den Watermolen, Achtste koop. Een perceel Land, gelegen te Erpe op liet Hofveld, groot 18 aren wijk B, n° 235u2, pa lende ten noorde en ten ooste den ijzerenweg, ten zuide de Katelijnestraal en ten weste den heer Peerlinck. Negende koop. Een perceel Bosch, gelegen te Erpe, op den Doorent, gekadastreerd wijk B, n4 726e, groot 27 aren, palende ten ooste de erven De Boeck, te zuide den heer De Clcrcq ten weslo Benediclus Van Psmel, en ten noorde het gescheed van Lede. Waarde der hoornen en houtgewas fr. 280. ZITDAGEN INSTEL WOENSDAG 27 AUGUSTI VERBLIJF id. 11» SEPTEMBER 1PÖ4 Telkens om 3 ure van den avond te herberg ge naamd DE OUDE VIJF Huizen, gehouden door d6n heer Marcelinus De Knijf-Van Nuffel te Erpe, aan de Vijf Huizen. goed Breimachien 142 Aan een geringen prijs, naalden. Zich te bevragen ten bureel dezer. Kantoor van de Notaris BOONE te Aalst, Nieuwstraat. Welgelegene Bouwgronden en Hofgronden te Aalst-Schaarbeke, gelegen aan de Koolstraat, de Schoolstraat en de Puitenputvoetweg, aan het Meuleschette Kapelleken, gecadastreerd sectie C. N, 1117a, groot 32 aren 38 centiaren verdeeld in 20 loten te weten A. 14 loten, gevende opde Puitenputvoetweg, en bevattende ieder circa 90 centiaren. B. 1 lot op den hoek van de Koolstraat en de Schoolstraat, bevattende 1 aar U centiaren. C. 4 loten gevende op de Koolstraat, groot ieder circa 1 aar. D. Eenen Hofgrond groot circa 14 aren. Voor alle inlichtingen begeve men zich ten kanloore van bovengemelden Notaris. Eene stoora-olieslagerij, goed geklandeerde Maalderij met sterke gebouwen, Huis, Stallin gen, schoonen Tuin, grooten Boomgaard met veel Fruilboomen beplant dienstig voor alle be drijven, groot circa 1 heet. 50 aren te Nieuwer- kerken Zich te bevragen bij de we Van den Bruele te Nieuwerkerken. gevestigd te Brussel. Ingericht en gemachtigd door Koninklijk Besluit van 4 Januari 1835. Maatschappelijk kapitaal,twaalf miljoenen franken. De Hypothekaire Kas, welke baar vijftig jarig be staan gaal bereiken, is eene ware Kas en niet eene Rank, en bepaalt zich aan de volgende tweevoudige verrichting 1. Zij doel leeningen, ïederhalfjaar door kortingen aflegbaar. en de in Belgenland gelegene onroerende goederen gehypothekeerd. 2. Zij geeft obligatién aan drager of op naam uil van 50, 100, *200, 250, 400, 500 en lOoO franken eei.en interes! van vier per bonders'sjaars opbren gende, en gewaarborgd dooruitmuntendo hypotheken en door het kapitaal en reserve-kas der Maatschappij. De obligatién zijn nooit aan eenige daling of ver lies onderworpen, zoo dat er geen beter middel is OPENBARE VERKOOPING van (e Erembodegem, Aalst en Welle. De Notaris DE SMET te Erembodegem, zal ten ver zoeke van jufv. de weduwe en kinderen van den heer E. L. Abbeloos. te Erembodegem, op Maandag 18 Augusti 1884, om 1 ure namiddag in het nage schreven orde, openbaarlijk verkoopen 30 aren 75 centiaren Aardappels op een partij land te Erembodegem, op den Langenweg. •24 aren 60 centiaren Haver op eene partij land te Erembodegem op het Wildeveld. 20 aren Aardappelen op eene partij land te Erem bodegem aan den Ninoveschen Steenweg 15 aren 38 centiaren Haver op eene partij land te Erembodegem op den Boucht. 300 kuilen Hoppe, met de daaraanstaande staken 240 kuilen jonge Hoppe met de Staken en 7 aren 69 centiaren Haver, op eene partij land te Aalst in het Denderland nabij den Osbroeck. En 355 kuilen Hoppe met de daaraanstaande Staken op «ene partij Hoplochting te Welle, op hel oud Kerkhof. De Jaarmarkt van Sint-Amandberg zal plaats heb ben den Maandag 84'4 September 1884, en melden l»14 September zooals verkeerdelijk in sommige Al manakken is aangeduid. De Burgemeester. A B RAECCMAN De Notaris EEMAN te Erpe, zal opeobaarlijk ver koopen. Een welgebouwd Woonhuis zijnde de welgeka- landeerde herberg Café de 1' Univers te Aelst aan de Esplanade, groot 1 aar 8 cent. ZITDAGEN Instel 28 Augusti Verblijf 4 Septem ber 1884, om 3 ure nanoen ter te verkoopene her berg gehouden door d' heer Fr. Semey.aan de Espla nade. OPENBARE VERKOOPING van een te Aalsl. in de SloofstrAat. De Nalaris BRECKP0T te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Een schoon en sterk nieuw opgebouwd Huis, heb bende gelijkvloers, gelegd met cimentsieenen, her- bergplaats, groote kamer, keuken de remisie, daarachter koer, pomp, citerne en deel hof, zoo als dit alles is gestaan en gelegen te Aalst, ten voorhoof de in de Stoofstraat, gekadastreerd wijk A, N4 1287, met eene oppervlakte gronds van 90 centiaren, hou dende van de eene zijde of oostwaarts aan een buis van den heer Alexander Van den Bossche, van de andere zeide of westwaarts aan een huis van den heer Léonce Van der Smissen en van achter aan den eig endom van den heer Louis Bumy. Bewoond door Donat Van Boxstaai,tegen 25 franks per maand. F ZITDAGEN INSTEL VRIJDAG 22 AUGUSTI ),sfu VERBLIJF 5 SEPTEMBER ),ö°4 Telkens ten 4 ure namiddag, in voorschreven te verkoopen Huis, zijnde eene herberg genaamd, In Maeseyck OPENBARE VERKOOPING van TE AALST-MIJLBEKE. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal met gewin vau palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen 17 aren 98 centiaren Land te Aalst-Mijlkeke aan den Roozenkauter sectie E deel van N* 123g en 123h. Ingebruik bij de verkoopers. 2 35 aren 5 centiaren Land te Aalst Mijlbeke, op de Hershaag. Ingebruik bij Fr. Keymeulen-Ver- deeld in 2 deelen, noord helft en zuid helf. 3 18 aren 45 centiaren Land te Aalst-Mijlbeke op het Sijp. Ingebruik bij de verkoopers. 4. 22 areu 14 centiaren Meersch, te Aalst-Mijl beke, op Popenrode, genaamd het Hooiveld. Inge- gebruik bij de verkoopers. 5. 25 aren 54 centiaren Land, te Aalst-Mijlbeke aan de Binneslraat. 6. En 9 aren 22 centiaren Grond met het Huis er op staande, te Aalst-Mijlbeke, op het Roschveld sectie D Nummer 538bis. Verhuurd aau fr. 2.5<) per week. ZITDAGEN Instel Vrijdag 2-2 Augusti {m Verblijf 5 September Telkens om 5 uren namiddag ter Estaminet Den Hoed bewoond bij jufvrouw Theresia De Pelsmae- ker te Aalsl, GraanmarkU Bij uitscheiding van bedrijf. nieuwe Koopwaren, Ellegoederen en van Meu bels, te Aalsl in de Langezoutstraat ten huize en ten verzoeke van M. August De Saedeleer Hanrath. op Woensdag 27, Donderdag 28, Vrijdag 29 en Zaterdag 30 Augusti 1884, ten 9 uren 's morgens door het ambt van Deurwaarder VAN MllYLEM. en onder de bestiering van deu Sekretaris Jh. VERLEYSEN, te Aalst. N. B. De Meubels zullen den Donderdag 28 Bij sterfgeval. ,an Mobilaire voorwerpen, Landbonwersalem, Beestialen ingeoogsle Veldvruchten en vrachten te velde te Impe. De Secretaris V. G. BLONDEEL te Impe, zal door't ambt van Deurwaarder VAN MUYLEM le Aalst. Te beginnen om 9 uren voormiddag ter Hot stede van wijlen den heer Josephus D llondl te Impe wijk Hofsmeer openbaarlijk verkoopen. Alle de Meubelaire voorwerpen, Landbou- wersaiem, Karre, Ploeg, Loofmolen, Wanmolen Koeiharnasuren 3 Koeien 2 Runders, Varken, 11 Kiekens en Haan, circa 2 hectaren ingeoogsle I veldvruchten en 40 aren Aardappels te velde, j Augusti ten 2 uren „anuddag verkocht worden

De Denderbode | 1884 | | pagina 3