Breimachienen. TE KOOP. TE KOOP. Bericht. LAURIERBOOM. Uilderhaud te koop. Huis te huren. Biesen, Uitderhand te koop. HUIS met ruime STALLINGEN Verkoopiug van MEST HUISMEUBELEN Uit der hand te koop. Openbare Verkooping, WELGELEGEN HUIS Openbare Terkooping van ILT _A_ G- IR/ _A_ S VERKOOPINGEN goede ZAAI LANDEN NII.IIU OPGEBOUWD HUIS, Zaailanden. Meerscli en een Huis YEULE1TS, te Huren. Mad. Dumeester Syoen is de eerst# van al bij M. De B.... gegaan om hem te verzoeken de vaandels uil de kerk te doen dragen. Den morgend zelf van do begrafenis heeft de fami lie van den overledene aan de verschillende maat schappijen doen zeggen dal indien zij, in strijd mei hetgeen zij beloofd hadden, zich naar du kerk zoaden begeven, voorafgegsan van hun vaandel, zij hun verzocht de begrafenis niet Dij te wonon. In den nacht van donderdag tot vrijdag werden de bewoners van de Koningstraat, te Meenen, wakker gemaakt door een gekraak en eenen zwaren rook. In onrust naar buiten gaande zagen zij dat het de bakkerij van J. Casteele was die in volle vlam stond. Eens klaps zagen zij den bakker op de tweede ver dieping het venster openen en om hulp roe pen, doch niemand kon hem helpen. Ziende dal hij in de vlammen ging omkomen, greep hij zijne matras die reeds begon te branden, wierp die op straat, alsook eene beurs met geld en sprong door het venster op de matras. Hij was gered. Dit alles gebeurde in eenige oogenblikken. Het huis is gansch afgebrand. Alles was verzekerd. De werklieden en werkvrouwen van M. L. Hamoir, te Aulre-Eglise, waren gisteren tijdens een hevig onweêr, achter eene stroo- mijt geschuild.De bliksem is op de groep geval len een meisje werd gedood, en zes personen getroffen, waarvan drie mannen en drie vrou wen alle zes bleven bewusteloos ten gronde liggen. Vier hunner heeft men 's avonds naar hunne woning kunnen brengen. De andere bevinden zich in bedenkelijken toestand. De mijt is afgebrand. Maandag werd tusschen Nalinnes en Hara-sur-Heure, een persoon, die aan 't vis- schen was. in de Eau-d'Heure door den blik sem getroffen en op den slag gedood. Denzelf den dag werden nabij de sluis te Farciennes tweepersonen, die onder eenen boom schuil den, door den bliksem gedood. Een derde per soon, die zich slechts op eenigen afstand be vond, werd een lichten schok gewaar. Een letterzetter op de drukkerij van het nederlandsch blad Tilburgsche Courant, kwam op de dwaze gedachte zijne pasgeboren doch ter de volgende namen te geven Antoinetta Barbara Cornelia Dorothea Euphonia Francisca Gertruda Henrica Isa bella Johanna Kationia Laurentia Maria Norberta Olympia Petronella Quirina Ro salia Suzanna Theodora Ulrica Veronica Wilhelmina Xantippa Ypsilona Zepherina. De ambtenaar van den burgerlijken stand meende aan dit verzoek niet temogen voldoen. Waarschijnlijk heeft die letterzetter te groo- ten last van de groote warmte, Dijnsdag nacht der verledene week riep de brandklok de slapende burgerij van Maastricht wakker. Eenieder spoedde zich naar de plaats des onheils. Niet min dan vier brandspuiten wa ren aanwezig burgerlijke overheden, met den burgemeester aan 't hoofd, waren tegenwoordig toen men lot de ontdekking kwam dat men niets zag dan De lieve maan, Die, spieglend in 'l glas, Van alles wat nutt'loos was gedaan, Onschuldig de oorzaak was, De torenwachter had zich vergist nergens was een spoor van vuur of rook ie ontdekken, en het alarm bleek loos te wezen. Toch bewoog „ii.li 'l <ulk lui la«t in don naakt lange da stralen genietende eenen heerlijken zomernacht bij zil veren maneschijn. In het jaar 1789 bedroeg de bevolking van Parijs 630,000 personen. Nog éeue stad slechts in Frankrijk, Lyon, had destijds meer dan 100, 000 inwoners. Rijssel, thans met 170,000 inge zetenen, en St-Etienne, met 126,000 lelden er toen slechts 30,000 en 9000, Het bevolkingcijfer van Londen was toen nog beneden het 1.000, 000. Met het jaar 1836 begint de buitengewone toemening der bevolking van de groote steden. In dal jaar telde Parijs 900,000, Londen 1,500, 000 Bordeaux 99.000, Marseille 150,000, Ber lijn 240,000 en Weenen 500.000 ingezetenen. New-York's bevolkingscijler groeide van 1850 tot 1880 van 270,000 tot 1,206,600 aan dal van Brooklijn van 20,000 tot 550,000, van St- Louis van 100,000 lot 350,000 en van Phiadel- phia van 190,000 tot874.000. 1882 waren erin Europa 4 steden met meer dan 1,000,000 inwoners Londen met 5,832, 440, Parijs met 2,225,910, Berlijn met 1,222,500 en Weenen met 1,103,110 Dan volgt Petersburg met 876,000 Moskou en Konstantiopel, met 600,00 Napels en Manchester, ieder met meer dan 400,000. Eindelijk 10 steden met racer dan 300,OOo inwoners en wel Lyon, Birmingham, Marseille,Madrid, Buda-Phest,Amsterdam, War schau, Dublin, en Roomen. 15 sleden van Euro pa hebben verder meer dan 200,000 inwoners. FRANKRIJK. Wanhoop. Een bakkersgast, M... genaamd, zeer brave jongen, maar droefgeestig en weinig verstandig, had zich dezer dagen in zijne kamer te Parijs opgesloten. In het midden van het vertrek, had hij zijn gansch fortuin, 15,000 fr. in bankbiljetten en weerden, op eenen hoop gelegd en er het vuur aan gestoken. Daarna had hij zich aan eene koord opgehangen. De koord echter brak. M.... vitl op den grond, en de geburen kwamen op hel gerucht toegesneld. Zij vonden den ongelukkige liggen met den ratel in de keel en pogingen doende om den strop los te maken. Dank aan de toegebrachte hulp, bekwam hij weldra. Hij verhaalde wat hij gedaan had en beloofde nooit meer te herbeginnen. De brave jongeling was gered, maar zijn gansch fortuin, vrucht van vele jaren onophou dend werken en sparen, verloren. M... totaal geruineerd, hield zijn woord niet hij kon de armoede niet dragen en men heeft zaterdag zijn lijk opgevischt uit het kanaal St- Martin. De policie te Parijs heeft verleden maandag eene bende valschraunters aangehouden, terwijl zij bezig waren met geld te slaan. De aangehou den zijn ten getalle van 3 2 mannen en eene vrouw. Gansch het materieel dat gediend had onö geld te maken, is in handen der policie ge vallen. ITALIË. De anti-klerikale kring van Rome had dezer dagen aan den burgemeester en de geuzen van Brussel eene depecbe gezonden, waarin zij hunne handelwijze goedkeurde. Hierop hebben de jon gelingen van den Sl-Pielerskring geantwoord in eene depechevangelukwenschingaan M.Malou Deze tijding wordt meêgeaeeld door den parijzer DUITSCHLAND. Prins Wilhelm van Baden is verleden zaterdag op eene wandeling in den omtrek van Kirchberg onverwachts aangevallen door een landlooper. De aanrander scheen niet te hebber, gezien dat de prins gevolgd was door zijn bulhoml, die op eenigen afstand in het houtgewas liep. De prins riep nu de hond, die op de landlooper toesprong en hem zoolang tegenhield, tol de prins twee gendarmen had geroepen, die den aanrander naar de gevangenis te Ueberlingeubrachten. Een landbouwer te Bettlach in den Elzas, ging dezer dagen met zijnen zoon in het veld klavers halen. Het kind was in de kar, waarop de klavers lagen, in slaap gevallen De vader die dit niet wist en wilde wegrijden, sloeg met ge weld de zeissen, zoo hij meende in de klavers, maar doorboorde het lichaam van zijnen slapen- den zoon.Niemand kan zich een gedacht vormen van de wanhoop des vaders toen hij zag wat hij gedaan had. AMERIKA. Heldenmoed van een gevangenbe waarder. Dezer dagen kwamen een honderntal gemas kerde mannen te peerd de stad Owenboro ten 1 uur des morgens, binnengereden en omring den de gevangenis Zij kwamen om op ameri- kaunsche wijze, eenen neger te lynclieeren, die verdacht was eene blanke boerin beleedigd te hebben. De gevangenbewaarder Lucas, de gemaskerde mannen voor de gevangenis post ziende vatten, zegde aan zijne vrouw dat zij zijne pistolen zou in gereedheid brengen en ging op het balcon van het gebouw staan. Op de vraag van de gemas kerde mannen, of hij de deur wilde openen of zijne sleutels leveren, antwoordde hij met eene weigering. Geef uwe sleutels, riep men, en doe dan uwen plicht. Hij antwoordde dat hij vast besloten was tot de dood toe weerstand te bieden. Sterf dan schreeuwde de menigte en de aanvallers begonnen te vuren. De gevangenbewaarders beantwoordde den aanval van op zijn verheven stelling, geholpen door zijn 16jarigen zoon die van uit een venster op de menigte schoot. Zij losten samen 13 scho ten, terwijl de gemaskerde mannen een honderd tal kogels naar hen zonden. Op een gegeven oogenblik werd de gevangenbewaarder in de zij gewond en moest door zijne vrouw en zijnen zoon naar zijne kamer gebracht worden. Men eischte alsdan nog eens de sleutels, maar de gewonde bleef weigeren. Zoohaast de man op zijn bed lag, nam de vrouw zijn pistool em met haren zoon de aan vallers in bedwang te houden maar het was reeds te laat. De gemaskerde mannen hadden de deur ingestomrd en waren reeds op den trap.Zij maakten zich meester van de sleutels, de neger werd uit zijne cel gehaald en aan eenen boom op gehangen. De gevangenbewaarder stierf eenige uren later. Men denkt dat twee der aanvallers in de wor steling gedood werden. Hunne lijken zijn door de makkers op peerden gebonden weggevoerd. Holloway's Pillen De maag, de Lever en de ingewanden, In alle de pijnlijke aandoeningen van de maag, en de ongesteldheden van de lever en der in gewanden, zal eene proefneming met de Pillen bewij zen dat zij in hoogste mate de regeleude en hernieu wende hoedanigheden bezitten. Zij herstellen VOlmaaKl oen eeilusi, vcrüiijvcu do unatngcuume uitrekking van den onderbuik, en voorkomen aldus de ontsteking, der ingewanden en andere ernstige aandoeningen van den onderbuik Dg Hollovvay Pil len verschaffen de grootste verligting aan de lieden, die gekweld zijn door moeijelijke spijsvertering, zonder het teergevoeligste gestel af tematten of te verzwakken zonder de dagelijksche studiën, ver makken of de bezigheden te belemmeren. De eenvou digheid en de heilzaamheid van die behandeling hebben de professor llolloway de dankbaarheid verworven van al de maatschappelijkke standen der twee halfronden en den verkoop bezorgd van zijne geneesmiddelen zonder weergain de geneeskunde geschiedenis. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 6 Vrouwel. 5 HUWELIJKEN. S. De Vis, bierbrouwer, te Moorsel met C. Callaert z. b. C Van Essche, landb. met V. Lanckman winkelierster L. Callebaut, koperslager met A. Wauters dagloonster J. De Boeck, broodbakker mei V. D'hooghe braaister. B Mollaart, dagl. met L. Claessens, dagloonster. OVERLIJDENS. F. Van Wiel, wed. de Cuyper dagl 52 j. Visch- merkt. M Van de Velde vr. Van Malderen z. b. 37 j. Maanstr. A. De Leu wed. Van Cales z. b. 77 j. Schaarb. M Van der Meulen vr. Vinck, i. b 62 j. Sl. Annaslraat. 0. De Bisschop vr. Steenhout z. b. 33 j. Mijlbeke. L. DeSmet man Van Herreweghe winkl. 64 j. Botermerkt. V. Temmerman z. b. 39 j. St. Job. D. Van der Paelt, 8 j. St. Jorisstraat. B. Bone vr. Schoonjans z. b 34 j. Mijlbeke. T. Van der Eist, vr. Coppens z. b 70 j Schaarb. D. Bombeeck z. b. 69 j. Mijlbeke. 6 kinderen onder de 7 jaren Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften vau den 45 tot den 24 Augusti 1884. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 3 R Vrouwelijk o 5 HUWELIJKEN J. F. Van der Schueren, 28 j. drukkersgast, met M. C. De Winne, 27 j. dienslm. OVERLIJDENS. C. B. Hart 30 j. huishoudster echtg. van J. J. Jouin in hunne barak op de Graanmarkt. A. De Kegel 58 j huishoudster echtg. van S. Redant Koei- poortstraat. E Leirens, 50 j. landb. echt. van T. De Backer, Hospitaal T. F. De Vleminck, 67 j. waschvr. wed. 4* van C Van Steenberghe, 2» van D. Gouberl, Hospitaal. M. J. De Bodt, 58 j. landb ongehuwd, Bakergem. J. M. De Mol, 42 j. schrijn werker, echt. van P. E. Sleenhoul, Geerardsberg- scheslraat 3 kindei en onder de 7 jaren. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet- 93 Ossen, 0 90 I 00 82 Koeien, 0 80 0 90 9 Stieren, 0 85 tot 0 00 211 Kalveren, 0 80 0 90 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1097 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.90 lot 1.06; stieren,0.70 tot 0.96; koeien en veerzeii, fr. 0.70 tot 0.96 Aelst, 23 Aug. Per I heet. 32 lil. 50 cent. Tarwe. fr. 24—00 a 23—00 Mastelnin 48—50 20-50 Rogge 45-50 48-00 Geersi. 00— 00 00—00 Haver. per 400 kil. - 47—50 48—00 Spelt 00—00 00-00 Koolzaad per 110 kil. .il 00 31— h Lynzaad 20—00 24—0' Koolzaadolie 6100 62-CO Lijnzaadolie, 46—00 00—0 Koolzaadkoeken. id. "0—00 00-00 Lijnkoeken, 10 0) 00—0.0 tanlap. (roodi de 400 kii. 6-50 T—Ou Aanlap, (geele) Nieuwe 00 00—Co Bolt., de 3 kilogram. 8—00 9—9 Eijer.s, de 25. 2—48 2—36 Vlas per 3 kilo. 4 2<i 4 - 0 Viggenen, per sluk, l' socrl 20 Ml i' 45 Oi» HOPHANDEL. Heden wierden er 90 zakken hop nieuw gewas 1884, ter markt gebracht eu ver kocht van Ir. 115.OU tot 125.00 de 50 kilos. Gewas 1883 van fr. 130 tot 135 de 50 kilos. POPERINGHE, 22 Aug. Hoppe 1883. Stad.. Fr. 000 —00 000—00 Gemeenten 000 —00 00000 ANTWERPEN. 22 Aug De kuipboter werd beden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2,25 fr. 2.75. De ponden of halve kilogrbetaalde men volgens kwaliteit, fr. 4,50 a 4,80 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00. De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6.00 tot 7.00; polderper tOOkilos fr. 0.00 Ö.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,25 a 2,50 Ziehier de prijzen Aer granen op ie merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 400 kil fr. 24—00 a 24—50 Rogge, 48-00 00—00 Wintergeerst, 00—00 0000 Zomergeerst, 2400 0000 Haver, 2450 00 - 00 Boekweit, t 00-00 00—00 Boonen, 2200 00 —00 Bitterpeën, 49—00 49—50 Een extra goeden Camion (force 1500 kilo) een paar goede voorwielen voor camion en eene hoeveelheid geteerd paardenmest, alsook om trent duizend ijdele rijst en coffy balen, groote en kleine suikerkassen, sirop vaten, enz. zich te bevragen bij Edmond Rurabaut koopman in koloniale goederen te Aalst aan de Vaart, al waar men gedurig kan bekomen in het groot en in het klein aan zeer lage prijzen, alle soorten van kruidenierswaren, petrole en andere olie, boekweiten tarwe bloem, zemelen,mais, spaan- sche tarwe, voedergeerst, geersteumeel enz enz. Voor de buitenwinkels wordt alles vracht vrij t'huis gebracht. Aan een geringen prijs, een goed Breimactaien 142 naalden. Zich te bevragen ten bureel dezer. De Jaarmarkt van Sinl-Amandberg zal plaats heb ben den Maandag 8"* September 4884, en niet den t»l« September zooals verkeerdelijk in sommige Al manakken is aangeduid. De Burgemeester. A B RAECCMAN Schoone laurier ie koop, zich to bevragen ten buree- le van den Denderbode. Twee aambeelden en ander gerief voor smeders, aan zeer geringe prijs. Zich te bevragen bij M. C. Waterinckx, Nieuwstraat, N# 43, te Aalst. Te huren tegen 15 October 1884, een gerieflijk Huis, hebbende verscheidene beneden- en boven- plaatsen en groot werkhuis, voorzien van pomp en regenwater, gestaan te Aalst, Korte-Zoutstraat n° 27, lest bewoond geweest door den heer Adolf Braeck- man, fabrikant van kousen, enz. Zich te bevragen bij den eigenaar zelfde straat n* 34. 1* klas fr. 1,20, 2* klas fr. 1,00, bij Victor Van Holsbeeck, Kapellestraat. N° 19, te Aalst. Men verlangt te koopen tegen on- middelijke betaling, Breimachienen, Stelsel, Lamb. Adres te nemen ten Bureele van den Denderbode. Eene stoom-olieslagerij, goed geklandeerde Maalderij met sterke gebouwen, Huis, Stallin gen, schoonen Tuin, grooten Boomgaard met veel Fruilboomen beplant dienstig voor alle be drijven, groot circa 1 heet. 50 aren te Nieuwer- kerken. Zich te bevragen bij de w® Van den Bruele te Nieuwerkerken. OPEENBARE VERKOOPING van een te Lede,-wijk Gucht. De Notaris Moens, te Lede, zal ten aanzoeke van die het behoort op de hierna gestelde zitda gen, in het openbaar te koop aanbieden Eene welgelegene hofstede bestaande uit Woonhuis en ruime Stallingen, zijnde de her berg genaamd Den Plaizanten Hof gestaan en gelegen te Lede, wijk Gucht, groot van gron de ongeveer 20 aren, palende Oost de rede. Zuid de Lalzijde van Lede naar Wanzele, Impe en Smetlede. West Josef Vander Steen, en Noord vrouw Leocadia Brul. Ingebruik met eerste Januari. ZITDAGEN Verblijf Telkens ten 4 ure juist te Lede, ter te koop gestelde herberg, bewoond bij den heer Victor Smekens. STAD AALST. Hel Kollegie van Burgemeester en Schepenen dezer stad, maakt bekend dal er op Zaterdag 27 September 1884, ten 44 ure voormiddag, door bevoegd Ambt, zal overgegaan worden, lol de openbare verkooping van 7 koopen Koemest. van omtrent de 5 karren ieder liggende in het Slacht huis. Bij sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van Landbouwersalem, 1 Patrd, 2 Melkkoeien, iRuml, 1 Kalf, 2 Verkens, te Erembodegem. De Notarissen DE SMET te Erembodegem, en DE PALP E te Herzele, zullen ten verzoeke van jufv de weduwe en kinderen van den heer E. L. tbbeloos, ten hunne hoeve te Erenilndegem aen hel Dorp, op DYNSDAG 2 SEPTEMBER 18s4,om 8 uren 's morgens, openl aerlijk verkoopen Alle ile meubels en meubelaire voorwerpen, al daar te bevinden namelyk Kopcr-tin-yzer-en ntrden- werk, tafels, stoelen, zetels, coulisselafel, nachtta fel, eiken kassen, commoden, kleerkas, koffers, liorlogie met kas, sloof met loebehoorien, koperen ketel, bluschtobbe, koperen mooren, yzeren pol ten en marmitlen, koperen en andere kandelaers, koffystel- sels, schoone spiegels, printen en vazen, tafeltapyt, barometer, tafelmessen, amelakens, tafelservetten, yzeren casserollen, akers, tinnen schotels en bier- pot, wafelyzer, quinquets, 100 ledige flesschen, 70 telloorcn, tinnen en yzeren lepels en fourchet- ten wynroomers, karaffen, bierglazen en cabarost, beddebakken mei en zonder ressort, wollen matras sen en huppelingen, pluimen bedden met kussens en buppelingcn, wollen sargiën, spryen, beddelakens, beddehangsels, stores, venstergordynen, waschkui- pen, bakmoellie, bottervat, melkkuip, drankkuipen, waschvat, tobben, vleeschkuip, wan, kafzift wan molen, graeuzakken, snypaord, beirstuk, schuppen, braken, rieken, gaffels, vlegels, graenscbuppen, pikken, zeisen, kapmes, hoppeboor, mesthaken, ploeg, egge, sledde, enz. Een goed vverkpaerd. 2 schoone melkkoeien, i rund, 4 kalf, 2 varkens, 43 hoenders, t haen, wagen, karren, paerdharnassuren, ongedorschle granen, eene party hooi, strooi, berd, balken, brandhout, mest en meer andere voorwerpen. Kantoor van de Notaris BOONE te Aalst, Nieuwstraat. Welgelegene Bouwgronden en Holgronden te Aalst-Schaarbeke, gelegen aan de Koolstraat, de Schoolstraat en de Puitenputvoetweg, aau het Meulescheüe Kapelleken, gecadaslreerd sectie C. N, 4417a, groot 32 aren 38 centiaren verdeeld in 20 loten te welen A. 44 loten, gevende opde Puitenputvoetweg, en bevattende ieder circa 90 centiaren. B. 4 lol op den hoek van de Koolstraat en de Schoolstraat, bevallende 4 aar 4 4 centiaren. C. 4 loten gevende op de Koolstraat, groot ieder circa 4 aar. D. Eenen ilofgrond groot circa 44 aren. Voor alle inlichtingen begeve men zich ten kantoore van bovengemelden Notaris. Bij sterfgeval. van Mobilaire voorwerpen, Landbouwersalem, Beestialen ingeoogste Veldvruchten en vruchten te velde te Impe. De Secretaris V. G. BLONDEEL te Impe, zal door't ambt van Deurwaarder VAN MUYLEM le Aalst, op Maandag 1 September 1884, te be ginnen om 9 uren voormiddag ter Hofstede van wijlen den heer Josephus D'Ilondt te Impe wijk Hofsmeer openbaarlijk verkoopen. Alle de Meubelaire voorwerpen, Landbou wersalem, Karre, Ploeg. Loofmolen, Wanmolen Koeiharnassuren 3 Koeien 2 Runders, Varken, 44 Kiekens en Haan, circa 2 hectaren ingeoogste veldvruchten en 40 aren Aardappels te velde. De koopen beneden de drij francsop comptanf de overige op lijd van betalingmits borgstelling. OPENBARE VERKOOPING VAN een geriellijk en te Aalst, Leopolds!raat. De Notaris BOONE, te Aalst zal openbaarlijk verkoopen, met gewin van palmslag en gelagen. Een gerieflijk Huis met erve en achterbouw te Aalst, Leopoldstraat, komende van de eene zijde aan d' beeren Bernard de Bruyn en Slan- daert, van de andere zijde aan jufv. Francisca Bourgeois, en den heer Roggeman, en van ach ter aan den eigendom van den heer Huvlebroeck sectie A, n° 209. Bewoond bij den heer De Vidts vleeschouwer, zonder voorwaarden. Instel Maandag 4 c„ 100. Verblijf id. 8 SePteniber 4884. Om 4 uren stipt namiddag, ter Eslamiuet In Tivoli te Aalst, aan den Dendermond- schensteenweg. Bij uitscheiding van bedrijf. nieuwe Koopwaren, Ellegoederen en van Meu bels, te Aalst in do Langezoutstraat ten huize en ten verzoeke van M. August De Saedeleer Hanrath, op Woensdag 27, Donderdag 28, Vrijdag 29 en Zaterdag 30 Augusti 4884, ten 9 uren 's morgens door het ambt van Deurwaarder VAN MUYLEM. en onder de bestiering van den Sekrelaris Jh. VERLEYSEN, le Aalst. N. B. De Meubels zullen den Donderdag 28 Augusti ten 2 uren namiddag verkocht worden. VENDITIË VAN te Aalst en Hofstade. Frans CRICK, gemeenle-Sekretaris van Hof- stade, zal door bevoegd ambt, op Dijosdag 2 September 4884, om 2 uren namiddag, Damens de heeren Druwé en Hendrickx en Emmanuel De Coen, te Aalst, en de Kerkfabriek van Hof- stade openbaarlijk verkoopen, de volgende koo pen extra schoon en goed Nagras Te Aalst, (Tragel) aan het fabriek der heeren Dm wé en Hendei ickx, 6 koopen. Te Hofstade, in den Wynbocht, 29 koopen, en le Hofstade, in de Kerkemeersch, 3 koopen. Men zal beginnen le Aalst, aan den Tragel, en aldus volgens bovenaangeduid orde, de ver kooping voortzetten. Kantoor van den Notaris DE WINDT te Aalst, Keizerlijkeplaats. Ter zittingzaal van den heer Vrederechter te Aalst 4° Eenige Zitdag 8 September 1884 Van een Huis en erve te Moorsel nabij het Dorp, bewoond bij Désiré van Cauler. 2° Instel 6, Verblijf 20 September 4884 Van A, Meersch te Herdersem Beekkant, groot 3 aren 76 centiaren. B. Land te Herdersem Godsslraal, groot 47 aren 13 centiaren, ingebruik bij de kinderen De Wolf. Telkens om 3 ure nanoen. OPENBARE VERKOOPING van Meersch en Bosch, te Erpe en Aalst-Schaarbeke. De Notaris EEMAN te Erpe, zal nament wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen in het openbiarverkoopen A. Het de pleegvormen der wet van den 42 Juni 4816 Eerste koop Een perceel Land, gelegen te Aalst-Schaarbeke uan de Deutsche kasseide,nabij het geschi ed van Erpe, gekadastreerd sectie B n* 370 en 37i, groot 2i) aren 30 centiaren, palende ten ooste de erven Judocus Goeman, ten zuide de rij baan, iro weste de erven van Franciscus De Neve en den grooten steenweg, en ten noorde de erven Paerevvijck. Tweede koop. 40 aren 40 centiaren Land, ge legen le Aalst-Shaarbeke, aan de Gentsche kasseide, gckadaslreed wijk C, nummer 372, palende aan de weduwe Pieter Van den Steen, de erven Egidius Van Ket, de groote steenweg en de rijbaan. Derde koop Een perceel Land, gelegeu le Erpe# op het Hofveld, groot 25 aren 60 centiaren, gekadas treerd wijk B, nummer 235t2 palende ten ooste en ten noorde den ijzerenweg, ten zuide de Kalelijne- straal, en ten weste Jan Bcygaarl. Vierde koop. Een perceel Land, gelegen als voorgaande, te Erpe, op bel Hofveld, groot 47 aren 50 centiaren, gekadastreerd wijk B, nummer 235tS, palende ten ooste den heer Josef Boelaert, ten zuide en ten weste den ijzerenweg en ten noorde den heer Philemon De Wolf-Van der Noot Vijfde koop. Een perceel Meersch, gelegen te Erpe, op den Hoonegem, gekadastreerd wijk B. num mer 760, grooi 5 aren Sücenliaren. palende ten ooste de erven Gheeraerdts, ten zuide de beek, ten weste de erven Verhoeven, en ten noorde do gemeente meersch van Erpe. Boomprijs fr. 40. B Met de gewone conditiën van verkooping. Zesde koop Een perceel Land gelegen te Aalst- Scbaarbeke, op de kleine Krokhaag, gekadastreerd wijk C, nummer260, groot 34 aren palende ten ooste de erven Jan Claus ten zuide over den voetweg Jacob Van Lierde, ten weste de erven Van den Heude en de erven Wellekens en ten noorde de rijbaan. Boomprijs fr. 20. Zevende koop. Eon perceel Land, gelegen te Erpe, op bel Hofveld, groot 23 arec 60 cent. bekend bij het kadaster wijk B, n* 235s2, palende tea ooste den heer Louis Peerlinck, ten zuide en ten weste den ijzerenweg, en ten noorde den steenweg naar den Watermolen, Achtste koop. Een perceel Land, gelogen to Erpe op liet Hofveld, groot 18 aren wijk B, n* 235u2, pa lende ten noorde en ten ooste den ijzerenweg, ten zuide de Katelijnestraat en ten weste den heer Peerlinck. Negende koop. Een perceel Bosch, gelegen le Erpe, op den Doorent, gekadastreerd wijk B, n* 726x, groot 27 aren, palende ten ooste de erven De Boeck, te zuide den heer De Clercq ten westo Benedictus Van Pamel, en ten noorde het gescbeed van Lede. Waarde der boomen en houtgewas fr. 280. ZITDAGEN INSTEL WOENSDAG 27 AUGUSTI 4t#1 VERBLIJF id. 40 SEPTEMBER 1,84 Telkens om 3 ure van den avond te herberg ge naamd DE OUDE VIJF Huizen, gehouden door d6Q heer Marcelinus De Knijf-Van Nuffel te Erpe, aan de Vijf Huizen. De Notaris EEMAN te Erpe, zal openbaarlijk ver koopen. Een welgebouwd Woonhuis zijnde de welgeka- landeerde herberg Café de I' Univers te Aelst aan de Esplanade, groot t aar 8 cent. ZITDAGEN Instel 28 Augusti Verblijf 4 Septem ber 4884, om 3 ure nanoen ter le verkoopene her berg gehouden door d' heer Fr. Semey.aan de Espla nade. OPENBARE VERKOOPING van een te Aalst, Id de Steofstraat. De Nataris BRECKP0T te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Een schooD en sterk nieuw opgebouwd Huis, heb bende gelijkvloers, gelegd met cimentsieenen, her- bergplaats, groote kamer, keuken de remisie, daarachter koer, pomp, citerne en deel hof, zoo als dit alles is geslaan en gelegen tc Aalst, ten voorhoof de in de Sloofstraat, gekadastreord wijk A, N* 4287, met eene oppervlakte gronds van 90 centiaren, hou dende van de eene zijde of oostwaarts aan een huis van den heer Alexander Van den Bossche, van de andere zeide of westwaarts aan een huis van den beer Léonce Van der Smissen eo van achter aan den eig endom van den heer Louis Burny. Bewoond door DonatVan Boxstaai,tegen 25 franks per maand. ZITDAGEN INSTEL VRIJDAG 22 AUGUSTI )lfifl. VERBLIJF 5 SEPTEMBER )1884' Telkens ten 4 ure namiddag, in voorschreven te verkoopen Huis, zijnde eene herberg genaamd, In Maeseyck OPENBARE VERKOOPING van TE AALST-MIJLBEKE. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal met gewin vau palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen 4. 17 aren 98 centiaren Land te Aalst-Mijlkeke aan den Roozenkauler sectie E deel van N* 423o en 423h. Ingebruik bij de verkoopers. 2 —35 areu 5 centiaren Land te Aalst-Mijlbeke, op de Hershaag. Ingebruik bij Fr. Keymeulen-Ver- deeld in 2 deelen, noord helft en zuid helf. 3 48 aren 45 centiaren Land le Aalst Mijlbeke op het Sijp. Ingebruik bij de verkoopers. 4. 22 areu 44 centiaren Meersch, te Aalst-Mijl beke, op Popenrode, genaamd het Hooiveld. Inge- gebruik bij de verkoopers. 5. 25 aren 54 centiaren Land, te Aalst-Mijlbeke aan de Binneslraat. 6. En 9 aren 22 centiaren Grond met hel Huis er op staande, te Aalst-Mijlbeke, op bet Boscbveld sectie D Nummer 538bis. Verhuurd aan fr. 2.50 per week. ZITDAGEN Instel Vrijdag 22 Augusti 4Sa. Verblijf 5 September Telkens om 5 uren namiddag ter Estaminet Den Hoed bewoond bij jufvrouw Theresia De Pelsmae- ker le Aalst, Graanmarkt. VENDITIE VAN 25 SCHOONE Denemarksche en Mecklemburgsche van 48 lot 30 maanden oud, voortskomende van de bijzonderste kweekers van Denemarken eo Mecklemburg, te Aalst-Mijlbeke, Brusselschen- steenweg, aan de estaminet het klein Kasteel, bewoond bij jufv. wed. Kieckens, op Zaterdag 6 September 1884, om 1 uur namiddag, door 't ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. Een schoon gerieflijk huis aan de Nieuwstraatpoorl schier het Kappeleken van Meuleschetten te bevragen zelfde straat bij de eigenares Juvr. Deprez.

De Denderbode | 1884 | | pagina 3