Kaatsspel. Houtmarkt. SI EST, HOOI, STROOI Te huren ILT -A. Gr 1EI> -A. S uieuw opgebouwd Huis Verkooping van MEST HUIS snel ruime STALLINGEN vX Dii»das ieSeptember 18M- VE RKOOI'IN GEN. WOOKHTJIS HUIZEN, TE NINOVE. de statie van den Staadsspoorweg, met vijan dige inzichten jegens de manifesteerders be zield. Toen men dat volk van nabij zag, bemerkte men dat er veel vrouwvolk en kinderen onder liepen. Dal alles zong of liever brulde het O Van den Peereboom en Weg met dat papenras, begeleid door oorverdoovend geschuifel. 't Was nlzoo dat de voorstaanders der vrij heid van denkwijze de rustige personen ont haalde, die naar Brussel geweest waren om er vrij hunne denkwijze te doen kennen, In het midden van al dat rumoer kwam aan de statie een open rijtuig, waarin M, Beernaert, minister van landbouw.de gouverneur der pro vincie en nog twee anderen gezeten waren. Het geschuilel en de uiljouwingen der onbe schofte menigte richten zich terstond naar dit rijtuig, zoodat de gouverneur er zoo wel zijn deel van had als de minister. Wat dezen leste betreft in den Casino ge waarschuwd dal hij gevaar liep uitgeschuifeld te worden, antwoordde hijLaat ze begaan, dat zal bewijzen dat zij die dat doen slechte manieren hebben en 't is al. Bij het afstappen van de treins werden de manifesteerders verplicht twee en twee te gaan door twee reien vijanden. Geene policie om open weg te maken niemand die zich tegen de liberale stokslagen verzette. Waar was M. Lippens Wij zeggen stokslagerij. Verscheidene onzer stadsgenooten en anderen die maandag avond niet afgestapt zijn, hebben slagen van die woe dende bende ontvangen. De. policie zag of deed volstrekt niets. Ja, toch zij legde van tijd tot tijd dehand opdepersoonen die... sloegen? Neen, op die welke geslagen werden. Kortom, 't is walgelijk. En zeggen dat het zoo heeft voortgeduurd tot laat in den avond, tot dat al de treinen toegekomen waren. Zijn het dezelfde woelmakers die zich in den nacht naar St-Pieters hebben begeven en er den Catholieken Wetkmanskritig hebben aan gerand 't Is goed mogelijk. Rond 1 uur 's nachts is de poort van dat lokaal met geweld ingestampt geworden. Som mige beweeren dat de daders gekend zijn. Op 't oogenblik van ter pers te gaan ontvan gen wij eenen brief, waarin gezegd wordt dat het liberalen van St-Pieters zijn, welke gewa pend met ijzeren staven, die heldendaad hebben bedreven. Ziet op de toekomst. Liberale burgers Hebt go gelezen wat de Réforme schreef toen dit blad zegde dat er geen 150 maar 300 genlsche socia listen zondag aan de moorderij waren gaan deelne men De moorderij van zondag, zegde het roodo blad, is eene bekrachtiging van hel recht van den oproer dat hel volk bezit Ms wij zelf (de socialisten) nu eens i< sullen beginnen te vechten en bloed te vergieten, zul- len wij wijzen op 7 september Hebt ge dat gezien en gelezen, liberale burger» 't Is onmogelijk voor een weekblad alle de moordaanslagen, de geweldenarijen, de diefstallen enz. aan te halen,die gepleegd wer den door de schuld van Buis den verachtehjken kerel die nogthans zijn eerewoord gaf de catho lieken te zullen beschermen. Wij hebben ons dus moeten bepalen de bezonderste feiten mee te deelen. Onze geëerde lezers zullen er nogthans door in slaat gesteld zijn om over de gewich tigheid en uitgestrektheid der liberale moorde- rijen, schelmerijen en dieverijen te kunnen oordeelen. Belangrijk Bericht. Op aanvraag van verscheidene vereenigingen uit de provincie, zal er te Brussel een komiteit van advokaten gevormd worden, gelast om te voorzien in de verdediging der belangen van de gekwetsten, en om door de stad Brussel de ont zaggelijke schade te doen betalen, veroorzaakt aan de kartels, vaandels en muziekinstrumenten, alsook de schade toegebracht aan de gekwetsten en aan hunne kleêren. Deze aanvragen moeten zoo spoedig mogelijk ingediend worden, nog deze week zelfs Wij raden onze vrienden aan aanstonds een lijst op te maken, bevattende de volgende inlich tingen 1° De namen der gekwetste personen, verge zeld van een getuigschrift van den geneesheer, de onbekwaamheid van werk beslatigende en de schade vergoeding vereischt door deze personen en voor het bederf van hun kleêren. 2* De lijst der gestolen vernielde, verbrijzelde en beschadigde vaandels en kartels en de weerde van ieder voorwerp. 3» De lijst der gestolen, verbrijzelde of be schadigde muziekinstrumenten en hunne weer- den. Al deze reklamen moesten gedaan worden in den persoonlijken naam van de gekwetsen of slachtoffers, en in den persoonlijken naam van de muziekkanten. De lijsten moeten goed opge steld en geteekend zijn. De personen, die de namen kennen van aan randers en inlichtingen kunnen geven die nuttig zijn voor het onderzoek, begonnen over de ge beurtenissen van 7 september, woroen verzocht zich te wenden tolde Konservatieve Vereemging van Brussel, Wildenboschstraat, n* 15, die zich zal gelasten met al de reklamen. Ieder persoon of iedere maatschappij die zou schade geleden hebben, ten gevolge der gewei daden, gepleegd te Brussel moeten zonder uit stel het bedrag dezer schade reklameeren, aan het gemeentebestuur van Brussel. Senaat. Bij 't aanvangen der zitting ün Dijns dag II. ondervraagde de heer Sohyns den heer minister van inwendige over de moordadige aanran dingen waarvan de calholieke manifesteerders zon dag jl. het voorwerp zijn geweest. De achtbare redenaar laakte in eene strenge doch rechlveerdige bevvoorging de geweldadigheden legen zijne vrien den gepleegd en vroeg eindelijk wat hel Gouverne ment in den zin had te doen M. Jacobs keurde het gedrag van M. Buis, Burge meester van Brussel, af en kondigde aan dat hij twee enkwesle» had bevolen het oene rechterlijk door 'i Parket, het tweede bestuurlijk door den heer Gou verneur van Brabant. Een wetsontwerp zegde hij. zal eerlang voorgesteld worden 't welk het gouver- nemeut zal wapenen tegen een onbekwame of mede plichtige burgemeester. Onmiddelijk daarna stelde de heer Solvyns voor een dagorde te stemmen, t welk de schandelijke en moordadige buitensporig heden van Brussel ten strengste laakt. M. Graux, gewezen minister, was schaamteloos genoeg om te beweren dal M. Buis, zijne plicht en nog meer dan zijne plicht had gedaan In libe ralen zin zeker,'t is te zeggen, van de catholieken onder de oogen van politie en burgerwacht te laten vermoorden. Hel dagorde van blaam werd gestemd met 62 stemmen tegen 2. De meerderheid der liberale Senateurs keurde dus ook de schaudaden der Brus- seleers af. De Vergadering hernam alsdan de bespreking van 't wetsontwerp op 't lager onderwijs, 'l welk na de herhaling der belachelijke bemerkingen die in de Volkskamer door de liberalen wirclen gemaakt, ein delijk is gestemd geworden met 40 stemmen tegen 25 en 1 onthouding. Drij calholieke Senatenrs waren belet de zitting bij te wonen. De hooge Vergadering hield zich verder onledig met het onder.oek van verschelde wetsontwerpen van minder belang en verdaagde zich daarna tot na dere bijcenrocping. Het Armbestuur. De schrijvelaar van De Fakkel vraagt ons waarom wij op zijne vragen betrekkelijk zekere misbruiken die in 't Bureel van Weldadigheid zouden beslaan tot hiertoe niet geantwoord hebben Indien wij op alle domme vragen en beestigheden moesten antwoorden die wekelijks door De Fukkel worden afgekondigd, De Denderbode ware we! twee maal te eng en daarbij 't ware in de meeste gevallen zoltemanswerk. Maar kom, liberale schrijvelaar. wij zullen eens ons gedacht uitdrukken. Vooreerst van al wat gc zegt. bestaat er niets., maar luister Tist Lummels uil 'i Verbondde gemeine lafaard die men kent, schreef ook menigmaal, dal er Echande- lijke misbruiken in ons Armbestuur gepleegd wier- den, en beloofde telkenmale zijne informeerkazaK aan Ie trekken. Telkenmale ook daagden wij Tist Lummels uit de feilen te durven bekend maken.. Wij beloofden hem onze medewerking. Tol hiertoe heeft dc groote Tist nog geen enke» feit durven bokend maken, en waarom Omdat, ondanks hij zijne ir.formeerkazak, sedert bijna tien maanden, heeft blijven aanhouden, hij niets laakbaar heeft kunnen ontdekken Nog meer, sedert de verschijning van De Fakkel en Den Beiaard, beeft Tist, die wreeker der openbare zedelijkheid, zich als een echte lafaard verdoken gehouden. Nu heden heeft een schrijvelaar van De Fakkel, dio van zijne familie schijnt te zijn, hel werk van lasterlijke zinspelingen legen ons Armbestuur over genomen.... Welnu, even als Tist Lummels, dagen wij den schrijvelaar van 't artikel uit eemg laakbaar feil tegen ons Armbureel tc kunnen bewijzen Staak dus, jonge, die laffe handelwijze, loon dat ge moed hebt en breng de zoogezegde schandalen aan 't licht Dal zal moediger en eerlijker wezen Wat ons betreft wij geven u even als aan Tist Lummels, de stelligste verzekering dal gij op onze medewerking moogt rekenen om de misbruiken te laken en te bestrijden waar zij ook te vinden zijn Maar wat zal er weór gebeuren Even als Tist Lummels, zult gij ook zwijgen en den ellendtgen lafaard verloonen Niet wetende wat antwoorden op de duchtige af straffing welke wij den schurftenk uit De Fakkel uit hoofde zijner schandelijke lasterende artikels over onze Vlaamsche Kermis toedienden, zegt hij, dat De Denderbode woedend en razend is De schurfterik raadt aan ons een muilband te koopen en eindigt met de bescherming van St. Hubertus over ona af te smeeken.... Bedankt voor de attentie, jonge,., maar zeg eens weet gij wie hoogst noodzakelijk onder de waak zaamheid der politie zou dienen gesteld en een sterken muilband aangedaan te worden De schurfterik uil dc Fukkel dien de knapen ter straat met reden mogen achterna zingen Hij is van Botterdam, van Rotterdam, van Rotterdam (Bis), van St-Merteken heeft de man Ja, die jan, moet men muilbanden vvaDt hadde men 't ongeluk er van gebeton te worden, men ware een verlorene man. ja, verlorene zonder misericorde daar men te vergeefs de wetenschap zou ter hulp roepen en de bescherming eens Heilige alsmeekcn Hebt g' het beet, jonge De complimenten zulde aan uwen kozijn Brilman STERFGEVAL. Maandag 8 dezer maand is alhier na eene ._ngdurige ziekelijkheid in den nog jeugdigen ouderdom van 60 jaren, godvruchtig overleden den heer Vital-Jozef Ringoirzoon, Deur waarder aan de Rechtbank van eersten aanleg te Dendermonde en aan de Handelsrechtbank onzer stad, steld uit meer dan 600 deele vrouwen eu kindei den Brusselaar stondei Katholieke Manifestatie te Brussel van den 7 September 1884. Beleedigingen en Mishandelingen. De Burgemeester der atad Aalst brengt ter kennis van het publiek dal hij Dinsdag en Donderdag 16 en 48 September aanstaande, van 10 tiran voormiddag tol 's middags, an van 3 tot 5 uren 's namiddags, ten Sladhuize in zijn Kabinet, zal zetelen ten einde te aanhooren de personen die zouden verklaringen te doen hebben over de beleedigingen en mishande lingen die 16 Brussel plaats hebbeu gehad Zondag 7 Seplember laatst en over de maatregelen die geno- meu waren om dezelve te vermijden en de reden om dewelke deze voorzorgen niet zijn genomen geweest. Deze verklaringen zullen onmiddelijk aan M. de Gouverneur van Brabant toegestuurd worden over eenkomstig het bericht verschenen in het Staatsblad van 12 Seplember 1884. Gedaan en afgekondigd te Aalst, den 12 September 1884 De Burgemeester, VAN WAMBEKE. Zondag 14 September 1884 Om 2 1/2 ure namiddag, speelt Fr. Brunlout tegen A. De Backer (Aalst.) Daarna De Ryck (Eremöodegem,) tegen Parent (Hofstade.) Hpt* Ulorgen zondag 141 Sep tember, is 't kiezing voor den Werk- rechtersraad. De werkzaamheden zui len aanvangen te 9 ure voormiddag. Wie bij de eerste naamafroeping niet gestemd heeft, kan bij de tweede stemmen. Naar men ons ten stelligste verzekert, be reiden de liberalen een verrassing. Opgepast dus Hei was ter oor van onze stedelijke politie ge komen dal zekere brusselsche merktkramers welke zich wekelijks des zaterdags naar onze stad bege ven, en die ten rechte of ten onrechte beschuldigd worden bij de slokslagers te zijn gezien geweest, alhier door zekere personen zouden aangerand wor den. Voorzichtigheidshalve liet de policie hun weten dal zij verzocht waren zaterdag thuis te blijven Een van han kwam donderdag 11. binnen onze stad om te vernemen wat er daar eigenlijk van was. De Brusselaar beging de onvoorzichtigheid zijne borst met oen blauw lintje te versieren en aldus naar de Houtmerkl te trekken. Nauwelijks was hij in de Zonnestraat of de gan- scbe bevolking der wijk en van 't Molenstraatje kwam uit en vereerde bern met een welgecondition- neerde schaminkeling. Meer dan 100 knapen met fluitjes en vrouwen deden hem uitgeleide onder 't poepen van Abou Weg met 'Ie blauwen Weg met de moordenaars Verscheidene malen sloegen de vrouwen hem hare holleblokken op 'tlijf. Eenige sleenen werden hem ook naar 't hoofd geslingerd Eindelijk geraakte hij op de Houtmerkl en vluchtte de herberg ln do Koeimerkt binnen Terwijl de Brusselaar in de herberg verbleef grm i- de de menigte gedurig aan Weldra was zij samengo- mi ten meerderen i! verschijning van iiten.... De houding der vrouvveo vooral was zeer vij.-ndip Te vergeefs spande de heer commissaris van Politie alle zijne krachten in om de samenscholing uit een te drijven. Eindelijk kwam de Bruss. laar te voorschijnen nau welijks had mi u zijn hooi l gezie of uit honderden momlen te gelijk gingr i de kreh n op van Ahou Leve de rood ei: W.g uiet de mo,.i ,l,n a o s en... enz. Eenige sleenen werdon hem toegeworpen. Onder de bewaking van de beeren commissaris, onder-commissaris en vier agenten wierd de Brusse laar langs de vaarl, maar altijd door een# vijandige menigte gevolgd, naar de Stalieplaats geleid, alwaar hij de herberg gehouden door den hoer Van den Broeck, binnen trok Eenige minuten later sloop hij zonder dat iemand het zag langs bel koopwaren magazijn de statie binnen er. was reeds lang vertrok ken wanneer de menigte nog op hem stond te wach ten Moest onze politie gehandeld hebben gelijk deze van Brussel, onze merktkramer zou een kwaad kwaart uurs doorgebracht hebben. Wij lezen in een Engelsch dagblad Zondag 7 September hebben te Brussel, de hoofdstad van België, vijf duizend gewapende garde civieken, duizend agenten der plaatselijke polilio on tien duizend geuzen op do verraderlijk- ste wijze een gevecht aangevangen legen 75.0Ü0 ongewapende catholieken die een vreedzaam be- zoek aan hunnen koning gingen afleggen Daarna drukt dit blad zijne verwondering uit over den Bel gischen ijver tot het beschaven van Midden-Afrika Capicial qui potest! Wij moeten erkennen dat de Engelschen goed weten waar de roodhuiden bestaan maar zij willen het niet rechtuit zeggen. Te Gent is minister Beernaert beleedigd ge worden, waarschijnlijk ten dank van zijne goedwil lige bijtreding welke de gentsche landbouwtentoon stelling heeft opgeluisterd. Men verzekert dal er vele geniscbe liberalen handelsreizigers Zondag laatst tusschen do brusselsche geuzen liepen. Ergo. mannen van 'l land van Aalst, opgepast voor de kleur van de halsstroppen der gentsche traploopers Schoont- pretniën Ie winnen De libe rale straalpapieren schreeuwen op alle tonen dat de katholieke manifestanten geslagen, gestampt, gesle- ken, gebeten hebben enz. enz. De onmiddelijke gevolgtrekking hiervan is dat zij langshunnen kant ook gekwetsten moeten hebben Welnu eene katholieke maatschappij van het Land van Aelsl Les blessés de Septembre nieuwsgierig om hunne liberale ongeluks broeders te kennen, looft eenen prijs uil van 20 roode bannieren en 50 roode parapluies voor de gazelliers die haar getrouwiglijk de namen dier gekwetsten zullen mededeelen O welke prachtige kan» voor de gretigaards Daar vanen en regenschermen, en de knippers van geldbeugels en gouden uurwerken, die er zondag met ontbrakenWij wedden dal de Fluitjeskroniek er zal naar kampen Tweede premie Een gouden uurwerk aan den filosoof die ons zal blootleggen tol welk nuttig en rechtvaardig werk de garde-civiek bier in ons land dient of alreeds gediend heeft. Wij gunnen acht dagen aan de anlwoordskundigen. Mocht niemand die gewapende poesjenellen, vol gens rijpe beoordeeling, genoeg kunnen verdedigen, dan wordt er onmiddelijk per petitie aan hot mini sterie de afschaffing van die politieke vvapenslijlers gevraagd. IKuchlbnar Ie maken Wij ontvangen hel nieuws en deelen het op voorbehoud meda dat de geroofde buit, zondag aar. de katholieken onstolen bestaande in gouden kettingen, uurwerken, hoeden, portemonnaies, en parrapluies ongeveer de som van 90000 franken bedroeg. Die som zal natuurlijk tusschen de dieven en mededieven verdeeld worden vermits niemand weet waar dit alles verdwenen is Hola Pandours nu, verwondert uw gedrag ons niet meer maar.. later attends je viens Moord t© Meire. Dijnsdag morgend ontdexte men nabij zijnaardappelveld, het lijk van Desire Callebaut, oud 50 jaren, schrijnwerker te Meire. Het slachtoffer werd door een destelslag den schedel opengekloven. Daags te voren in den voormiddag had Calle baut in eene herberg eene nog al hevige woor denwisseling gehad met eenige jongelingen, doch bet was meest scherst. De ongelukkige had bij 't terugkeeren naar huis, iemand in zijn aardappelveld bemerkt en toen hij rond 2 ure namiddag zijne woning verliet om zich naar zijn werk te begeven zegde hij tot zijne vrouw, dat hij eens zou gaan zien of er wel iemand aan zijn aardappelveld zou wezen... Wat er daar aan dit aardappelveld gebeurd is, weet niemand. Callebaut had zijne destel raeêgeno men en 't is met zijn eigen stuk alem dat men hem ter neêrsloeg. De vermoedelijke dader zekere Coppens, bijgenaamd de Bot, wierd door de gendarme rie aangehouden. Coppens is een zeer gevaar lijke kerel, een oud-veroordeelde, die onder andere eens veroordeeld werd tot vijf jaren gevang om een messteek te hebben toegebracht aan eene vrouw welke zich tegen zijne dieveri verzette. Een treffelijke geus gelijk men ziet Stoutmoedig diefstal. Zaterdag avond is in hel huia van Mad. Van Camp, Leopoldslei, n. 194 te Antwerpen, een stoutmoedige diefstal gepleegd TuS' schen 6 1/2 eu 8 tiru, terwijl er niemand in huis was, zijn een of meer dieven binnen geraakt, en hebben alle voorwerpen van weerden, welke in hun bereik waren, behalve het lijnwaad en kleergoed, meêge- nomen. Bijnaal de kassen zijn opengebroken. Ziehier eene lijst van de bijzonderste voorwerpen, welke gestolen zijn Een scbouwgarnituur in oud zilver (penduul en kandelabers), eene schilderij van Jacob-Jacobs, eene schilderij van Van der Poorten, en voorstellendeeeno vrouw, eene flescb in boheemsch kristaal met zilver beslagen een gemberpot met verzilverden voel en scheel twee andere gemberpotten met zilveren schelen, een koffie-, een thee- en een suikerpol in platien, oen zilveren suikertang gemerkt J. V. C.; een vorkel gemerkt J V. C. 447, enz. enz. De diefstal werd zondag moruend opgemerk. Een heer, welke in huis woont, was zaterdag omtrent halfzeven uitgegaan, en ten acht ure teruggekeerd Het is tijdens zijne afwezigheid dal do die'"'"' gepleegd ziju. Inderdaad, toen hij thuis kwam, heeft hij de voor deur met grendels en ketting gesloten en s nachts zijn de dieven onmogelijk in huis kunnen komen De kwaaddoeners hebben alle kassen doorzocht en alles overhoop geworpen De geldkas, welke ook het zilverwerk bevatte, hebben zij niet kunnen vin den. Eene bolooning van 100 fr. is uitgeloofd voor dengene, die dejusticie op het spoor van den dader zal brengen. De dieven hebben goed spel tegenwoor dig. De policie heeft immers te veel werk met geuzenmamfestatie». ziekten doen geboren worden, wanneer zij verwaar loosd worden. De Holloway Pillen zijn bijzonder geschikt voordo jonge en leere lieden hare zachte en bloedzuiverende werking geeft de voorkeur boven elk ander geneesmiddel. Voor de slechte spijsvertee- riwg, de zenuwziekten, do jicht en de rhumatieke pijnen, hebben de Pillen door bare hoedanigheden eene wereldkundige faam bekome) Zij verdrijven al da onzuiverheden van 'iet bloed en herstellende gezondheid en de krachten Burgerlijk?. Stand der Stad Aelst. GEBOD It TEN. Mannelijk 9 Vuouwel II HUW ELII KEN E. Moens, nijveraar, mei L. De Coen, bezondere. A. Van Herrawegbe, barreelw. met D. Gilbos. OVERLIJDENS. V. Ringoir, deurwaarder bij de Koopbandelsrechl- bank dezer stad en bij de rechtbank van eersten aai - leg te Dendermonde. 59 j. Zoutstraat. J Raes, man Van Geem, landb 35 j. Mijibcke. P Parewyck. man Rimbaul, landb. 60 j. Schaarbeke. - J. Matlhys, man De Bruyn, twijndersg. 59 j. Mijlbeke. 3 kinderen onder de 7 jaren. 20 Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 5 tol denii Sept. 1884. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 4 g Vrouwelijk 2 OVERLIJDENS. J. J. Van Pachterbeke, 87 j. z b. wed. van Th. Basteen, Hospitaal. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Heesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 108 Ossen, 0 88 1 00 124 Koeien, 0 78 0 00 6 Stieren, 0 80 tot 0 00 198 Kalveren, 0 82 0 95 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1198 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.90 tot 1.06; stieren,0.70 tot 0.96, koeien en veerzen, fr. 0.70 tot 0.96 Aelsl, 13 Sept. Tarwe. Masleluiu Rogge Geem. Haver. Spelt. Koolzaad Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaadolie, Koolzaadkoeksn. Lijnkoeken, Aanlap, (roode de 100 kil. Aardap. (geelej Nieuwe Botei, de 3 kilogram Eijers, de 25. las per 3 kilos. Viggoneu, per stuk, l' socrl 20 per 100 kil per 1(0 kil id HOPHANDEL. Heden wierden er 78 zakken hop nieuw gewas 1884, ter markt gebracht en ver- tocht van lr. 85.00 tot 87.00 de 50 kilos. POPERINGHE, 12 Sept. Hoppe 1884. Stad.. Fr. 95—00 100—00 Gemeenten 9000 9500 ANTWERPEN, 12 Sept De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 5,60 3.00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens waliteit, fr. 1.49 a 4,60 zwaar gewicht fr. 0,00 0,00 De aardappelen worden per zak. verkocht aan 6,00 tot 7.00; polderper 100 kilos fr. 0.00 0.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,55 a 5,50 Ziehier de prijzen der granen op ie merkt in het Bolleken gehouden per 100 kil fr 50—00 a 50—50 48- 00 00—00 00-00 00—00 24_00 00—00 2100 00 - 00 15—00 00—00 21—00 00-00 19-00 19-50 Tarwe. Rogge, Wiotcrgecrst, Zomcrgeerst, Haver, Boekweit, Boonen, Billerpeën, Hollowat Pillen. De lever, de Longen, en Nieren Een groot aantal iawendige ziekten komen voort uil verstoppingen welke de beroemde Hollo wav Pillen volkomen verdwijnen. De bebandelmj met deze Pillen wordt ernstig aanbevoleu als genees middel voor de meeste langdurige ziekte aandoenin gen zoo als leverziekten, longenstekingen, trage werking der nieren, en andere stooringen, der wer kingen, die veel piju veroorzaken en ongeneeslijke Per t heel. 32 lit. 5o cent fr S0-50 ;i 52 19-00 45-00 16-00 18-00 0O—00 00-00 00-00 00—00 00-00 00-00 00-00 5-50 00—00 8—*0 2-30 3-00 50 00 00 17-00 20-00 oO-OO 00-00 00 00 - 00 00-Ou 00 00 - 00 6 50 00- 00 9-45 5—40 4-20 20 CO 2« 45-09 OPENBARE VERKOOPhNG van BN GEDORSCKEN GRANEN te Erpe, Vijf Huizen, De Notaris EEM AN te Erpe zal op Maanbao 2 September 884, om 4 uur stipt nanoen, ter hofsi- de bewoond bij den heer Victorious De Cra. i ker en jufvrouw Sophia De Craecker wed* De Kegel, te F,rpe aan de Vijf Huizen, in het openbaar verkoopeD, de volgende voorwerp*!, te W' n Eene groote hoeveelheid geleerd Mest. Hooi. 3. Ongeveer 5000 k' roggen en masteluinen Strooi 3. 2000 ks gedorschen Tarwe, Maate- luin en Rogge. Op gewone voorwaarden en met lijd van be taling mits stellende goede en gekende borge. ongeveer 83 aren land te Aalst achter den Ambulant (Tragel) aan 't Fabriek Druwé,laatst gebruikt geweest bij de kinderen Van Geem (Kuiperkeos) Na te vragen bij M' Moyersoen, Nieuwstraat, Aalst. DE VERK00PING van het in de lange dagwanden te Denderleeuw. zal plaats hebben op Maandag 22 September, om 2 ure namiddag, op ontfaugst van Joseph VAERMAN, door bevoegd ambt en gewona voorwaarden, aan den voet der koopen. Bekalfdc vaarzen zullen aldaar ook ter verkooping aangeboden worden. OPENBARE VERKOOPING van een te Aalst. In de Sloofslraal. Do Notaris BRECKPOT te Aalst, zal men winst van palmslag en gelagen in hel openbaar verkoopen Een schoon en sterk nieuw opgebouwd Huis, heb bende gelijkvloers, gelegd met cimentsieenen, her bergplaats, groote kamer, keuken en remisie, daar achter koer, pomp, citerue en deel hof, zoo als dit alles is gestaan en gelegen te Aalst, ten voorhoofde in de Sloolstraat, gekadastreerd wijk A, N* 1287, met eene oppervlakte gronds van 90 centiaren, hou dende vau de eene zijde of oostwaarts aan een huis van den heer Alexander Van den Bossche, van de andere zijde of westwaarts aan een huis van den heer Léonce Van der Smissen en van achter aan den eigendom van den heer Louis Burny. Bewoond door Donat Van Boxslaal, tegen25 franks per maand. Gebracht op fr. 4520,00. DERDEN EN LAATSTEN ZITDAG Vrijdag 19 September 4884, om 4 ure namiddag, in voorschreven te verkoopen Huis, zijnd# eene her berg genaamd, «In Maeseyck. STAD AALST. Hel Kollegie van Burgemeester en Schepenen dezer stad, maakt bekend dat er op Zaterdag 57 Seplember 1884, ten 14 ure voormiddag, door bevoegd Ambt, zal overgegaan worden, lot do opeobare verkooping van 7 koopen Koemest. van omtrent de 5 karren ieder liggende in het Slacht huis. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal openbaar- lijk verkoopen. Een welgebouwd Woonhuis zijnde de welge- kalandeerde herberg Café de TUnivers, te Aelsl, aan de Esplanade, groot 1 aar 8 cent. SUPER A BOND AN'l EN ZITDAG Donderdag 18 September 1884, om 5 uren stipt nanoen, ter te verkoopene herberg gehouden door d'heer Fr. Semey, aan de Espla nade. OPENBARE VERKOOPING van een te Lede,-wijk Guoht. De Notaris Moens, te Lede, zal ten aanzoeke van die het behoort op de hierna gestelde zitda gen, in het openbaar te koop aanbieden Eene welgelegene hofstede bestaande uit Woonhuis en ruime Stallingen, zijnde de her berg genaamd Den Plaizanten Hor geslaan en gelegen te Lede, wijk Gucht, groot van gron de ongeveer 20 aren, palende Oost de rede. Zuid de kalzijde van Lede naar Wanzele, Impe en Smetlede. West Josef Vander Steen, en Noord vrouw Leocadia Brul. lngebruik met eerste Januari. ZITDAGEN Telkens ten 4 ure juist te Lede, ter te koop gestelde herberg, bewoond bij den heer Vioro* Smbkbns. Kantoor van den Notaris DE WINDT te Aalst, Keizerlijkeplaats. Ter zittingzaal van den heer Vrederechter te Aalst Instel 6, Verblijf 20 September 1884 Van A, Meerscb te Herdersem Beekkant, groot 3 aren 76 centiaren. B. Land te Herdersem Godsstraat, groot 17 aren 13 centiaren, ingebruik bij de kinderen De Wolf. Telkens om 3 ure nanoen. Door verandering van woonst. OPENBARE VERKOOPING van een voornaam te Aalst. in de Vrijheidstraat, nabij de Esplanade. De Notaris De GHEEST te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen in bel openbaar verkoopen: Een schoon en aangenaam Woonhuis met koets poort, zeer voordeelig en gemakkelijk gestaan te Aalst in do Vrijheidstraat, nabij de Esplanade en de Stand plaats van den Uzercnweg geteekend N* 33 en geka dastreerd wijk A, N* 10Kc 7 bis met eene oppervlakte gronds van 4 aren, houdende van de eene zijde aan het huis van den beer Van den Broeck-Semey, en van de andere zijde aan een huis van de kinderen Ver- brugghen-Javaux, Bewoond door M. August DeTroch. Vooorschreven Huis, heeft schoone keldering, be neden of gelijkvloers, spreekplaats, eetplaatsen salon groote koer, daarop gebouw dienend# voor keuken en groot gebouw dienende voor magazijn en paarden stal met schoone zolders daarboven verder ook een fraai deel hof, zichlgevonde door de poort op de Vrij- heidstaat, ook pomp en citerne, Door zijne aangename ligging en do uitgestrektheid der gebouwen is het te koopgestslde huis zeer dien stig en allerbest geschikt voor het uitoefenen vin van koophandelijke bedrijven, De liefhebbers mogen bet gaan bezichtigen den Dijnsdag en Vrijdag van 2 tol 5 uren. ZITDAGEN Instel Maandag 29 Seplember ,g». Verblijf Maandag 43 October Ten 4 ure namiddag ter afspanning van den heer Char- lea Coraal-Van Dun Bonne, te Aalst, Keizerlijkeplaats. OPENBARE VERKOOPING van De Notaris DE GHEEST, le Aelst, zal in het openbaar verkoopen, Vijf nieuw gebouwde Woonhuizen met Grond en Hoving, te samen groot in oppervlakte 13 aren 40 centiaren, ge staan en gi legen te Ninove. aan het Statieplein, recht over de Standplaats van den ijzerenweg zijnde het eerste eenen tabak-en cigarenwinkel, het tweede eene herberg, het derde een huis van bezonderen, het vierde een koophandelshuis met koetspoort en het vijfde ook eene herberg, wel ke Huizen gemaakt zijn met de noodige gerief lijkheden. Respeclivelijk bewoond door jufvrouw Marie Buyl, en de heeren Louis Stevens. Joseph Ber- naert, Jan Meert en Pieter Vernaillen. Instel Dijnsdag 30 September ,ggi Verblijf Dijnsdag 14 October Ten 3 ure namiddag, ter herberg genaamd ST. ELOY, le Aelst, aan de Esplanade. De Notaris BOONE, te Aalst, zal epenbaarlijk verkoopen, met gewin van palmslag eu gelagen Een perceel Land en Bosch, le Erembodegem, Letterveld, groot elf aren, seclie A, N°' 2072 en 2073. ln gebruik bij Vander Heyden. Boomprijs en houtwasprijs fr. 150-00 ^stel Dijnsdag 9 September 1884 Verblijf, Dijnsdag 16 v om 3 uren namiddag, ter Estaminel De Mei boom, bij jufvrouwen Van Cleemputle. t« Aalst, Geeraardsbergsebestraat,

De Denderbode | 1884 | | pagina 3