Fe koop INSTITUTION. HST -A. C3- IR> _A_ S ccn Huis en medeganndeii Grond, MEST, HOOI, STROOI DEN HER-TO EM A AT, Zaailanden en Meersch, Verkooping van MEST "W" OOUHTJIS HUIZEN, TE NINOVE. TE HUREN. VENDITIE VAN De Précurseur liegt en hij weet dat hij liegt. De liberalen hebben in den stoet niet anders j gezien dan capucienen en pastoors onnoodig te zeggen, dat er geen enkelen pastoor in den stoet was, en zeker heeft er geen met een mes geloopen. Voor den duivei indien er een pastoor te zien was geweest, zelfs zonder mes, de blau wen hadden hem stellig doodgeslagen. Het feil is getuigd 1 zal men vragen. Och, zekere liberalen zullen in dees geval al getuigen wat men wil. Eenige dagen geleden melde men dat de koningin van in haar paviljoen te Oostende zeer goed, bij middel van telefonische toestel len, het opera Faust heeft kunnen hooren, welk te Brussel vertoond werd. Sedert dien heeft zij nog gehoord Guillaume-Tell en de algemeene repetitie van den Barbier de Séville. Op haar verzoek zullen thans telefonische toestellen ge plaatst worden in het kasteel te Laeken. De koningin zal dus het opera kunnen hooren, zonder hare vertrekken te verlaten. Maandag ontmoetten eene liberale har monie maatschappij van Huyssinghe, waarvan M. Vaucamps voorzitter is, eene katholieke maatschappij van Hal spoedig werden zij handgemeen. Brusselaars, die zich in eene her berg dezer gemeente bevonden, trokken partij voor de liberalen. De baas wilde zijne woning verdedigen en was gewapend met een revolver welke hem afgenomen werd. De Baldadigen hebben alles aan stukken geslagen wat zich in de herbberg bevond. Na de Waux Halle Maandag avond had M. Buis, burgemeester van Brussel, zich naar den Waux-Halle begeven. Na de uitvoering van het eerste deel van het programme zijn eenige manifesteerders voor het ministerie gaan schreeuwen en tieren. Zij begaven zich naar de wetstraat met het O Van- dcnpeereboom. Van daar begaven zij zich naar het paleis waar zij onder het balkon allerhande kreten uitbrachten. Zij eindigde met de Marseillaise. Op de Ko ninklijke plaats, voor hel ministerie van ijzeren wegen, werd geweldig gefloten men riep A bas la calotte A bas la ministère Rond tl ure waren de manifesteerders nog ten getalle van GO, opgevolgd door een veertig tal nieuwsgierigen. Voor de bureelen van den Patriote heeft men ook gefloten. Op de hoogte van Sint-Gudula werd hun den weg afgesneden door een tiental politie-agenten. De ruststoor- ders begaven zicb aldan wederom naar het mi nisterie, om er opnieuw te manifesteeren. De Marseillaise en het O Vandenpeereboom waren altijd hunne geliefkoosde zangen. On danks hunne krachtinspanningen om onlusten te verwekken, gelukten zij er zelfs nog niet in de aandacht op zich te trekken van de zeldza me voorbijgangers die zich in de Koniklijke- straat bevonden. De stoet verminderde alle oogenblikken, Ten slotte waren zij nog ten ge talle van twintig. Tot 1 1/4 ure hebben zij rond- geloopen. Voor het huis van M. Leynen-Hougaerts hebben de ruststoorders een helsch getier ge maakt men wierp zelfs met steenen naar de woning gelukkig heeft men geene schade aan gericht. Maandag omtrent 4 ure namiddag, kwam een jongeling op den steenweg van Etterbeek en droeg een pak stelen van planten, waaraan talrijke wilde vruchten hingen, welke de kruid kundige wolfsmelk heeten. Het wolfsmelk gelijkt nog al wel aan de onrijpe hazelnoot. Ook deel de de gast aan verscheidene kinderen, wier ouders allen de Etterbeekschen steenweg be wonen, van die vruchten uit. De kinderen, de vruchten voor nootjes nemende, aten er sma kelijk van, en thuis gekomen zijnde, wachtten zij niet lang op kenteekens van vergiftiging. Een hunner verkeert in zeer onrustbarenden toestand. Op 12 dezer had in de Vleurgatstraat, te St-Gillis, de .ontploffing eener petroollamp plaats. Een meisje van 17 jaar was er het slach toffer van. In een oogenblik was zij door de vlammen aangetast. Wanneer men het vuur kon uitdooven, bood de angelukkige een hart verscheurend schouwspel aan .- hare borst was gansch verbrand en het vel kleefde aan hare kleedingstukken. Het volgende voorval had Dijnsdag op de linie van Parijs naar Brussel plaats, op den doortocht van den trein, die ten 4 ure 's mor- gends voorbij Bergen snelt, tusschen Tergnier en Saint-Quentin werd een reiziger, die zich naar Brussel begaf, (zijne pakken waren ten minste voor die stad ingeschreven) eensklaps door eenen aanval van koots aangegrepen. Hij opende hel venster en sprong de ruimte in. Een persoon, die in het zelfde kompartement sliep, door het gerucht wakker geschud, heeft de alarmbel doen klinken, doch deze was in wanorde en de trein heeft niet gestopt. Men weet niet of de ongelukkige zich heeft knunen oprichten, of verpletterd is door den trein, die den expres voor zijn aankomen te Saint-Quen tin, kruist. Onlusten te Gent. De volgende bijzon derheden vinden wij in het Fondsenblad van Gent, betreflende de onlusten, waarover wij gesproken hebben De dankbaarheid der socialisten jegens hun ne uitkoopers van zondag, de heeren der Liberale Associatie, is van geen langen duur geweest. Zondag was het kiezing voor den werkrech- tersraad. De uitslag was niet twijfelachtig. Zulk schandelijk bedrog is door de overheid gepleegd in het opmaken der kiezerlijst. dat de lijst der socialisten hoegenaamd geene de minste kans meer had van te winnen. De uitslag heeft de socialisten in eene ge weldige verbittering gebracht, bij zoo verre dat zij hunne wraak uitgevoerd hebben tegen de herberg de Kat, Vrijdagmarkt, die de zetel is van den zoogenaamden Vrijen Kiezersbond, eene soort van maatschappij, ingericht door de policie, op bevel van den burgemeester. Ook waren de kommissarissen Lombaert en De Gieter daar om hunne maatschappij te ver dedigen, toen de socialisten daar rond 1 uur naartoe trokken. Op den Kouter, voor de Libetale Associatie, badden zij reeds gezongen Weg met dat dievenras Aan de Kat gingen zij op 't zelfde airker. voort, tot dat de kommissarissen het hun ver boden. Maar in eenen oogwenk lagen Lom baert en De Gieter op den grond en kregen wel honderd stampen. Toen zij opstonden, trokken zij hunne sabels en kerfden wild in 't ronde, daarin bijgestaan door een dozijn poli tiemannen, die in allerijl toegeloopen waren. De zoon uit de herberg de Kat, door de soci alisten aangerand en in het volk getrokken, heeft veel slagen gekregen. 's Avonds was het spel nogmaals op den wagen. De socialisten, gewapend met fluitjes, die de Liberale Associatie hen uitgedeeld heeft om ze te Brussel te gebruiken, hebben aan de Concorde en daarna aan De Kat een charivari gebracht, dat hooren en zien verging. Alhoe wel de socialisten verscheidene duizende woe dende personen waren, heeft de policie toch de orde kunnen handhaven talrijke socialis ten zijn aangehouden en in den omigo opge sloten. Men verzekert ons, dat MM. Lombaert en De Gieter bij den lurunkeer der manifesteer ders uit Brussel hartelijk gelachen hebben om het onthaal dat hunne catholieke medeburgers van wege de liberalen en socialisten genoten. Zondag lachten die heeren niet. Zij hebben ge toond dat, als zij willen, zij hunnen plicht kun nen uitvoeren en de orde behouden. Men verzekert, dat de arbeiderspartij de verbreking der kiezing zal vragen en die zeer waarschijnlijk ook zal komen. Men had gevreesd voor onlusten buiten de Brugschepoort. Het concert dat er moest ge geven worden door eene catholieke maatschap pij was tegenbevolen. Er heeft niets bijzonders plaats gehad. Men heeft hier en daar wat ge zongen O Van den Peereboom. Er waren poli cie-maatregelen genomen om alle onlusten te beletten. De gendarmerie maakte patrouillên buiten de Brugschepoort. Hel parket van Gent heeft een onderzoek geopend nopens de gebeurtenissen, die in den namiddag van zondag hebben plaats gehad. Het socialistisch blad Vooruit zegt, dat twee leden van den Vrijen kiezersbond voor het venster van de Kat stonden, als de socialisten op de markt zijn gekomen, en dat zij dezen tergden met allerlei beleedigende gebaren. De socialisten vlogen naar de herberg eeni- gen wilden dit beletten, maar in een oogwenk waren zij op zijde. Het is dan dat dé opperkom- missaris Lombaert en de kommissaris De Gie ter zijn aangekomen. Hetzelfde blad zegt nog dat de policieagenten geene reden hadden om te kappen. De aangehouden socialisten wer den, naar de Vooruit verzekert, laat in den avond losgelaten en het blad voegt er bij Er mag van komen, wat er wil, de partij zorgt voor hen. Sinds 6 jaren, zegt het zelfde blad, weiden 600 socialisten als kiezer geweigerd of van de lijst geschrabt. Dit jaar werd geen enkel tot de socialistische partij behoorende kiezer aange nomen. De vrije kiezersbond heeft 90 nieuwe kiezers kunnen maken. De gentsche policie heeft een kerel aan gehouden, onder den naam van baron de Vebville, die zegde een russische kolonel te zijn, aan hel russisch gezantschap te Londen gehecht en die sinds den 1 augusti in een ho tel was afgestapt, waar hij zich als een groot heer deed bedienen. De nota werd zoo hoog, dat de hotelhouder verlegen werd en na inlich tingen te hebben genomen, werd men gewaar dat men meteen bedrieger te doen had. Toen de policie-kommissaris hem ondervroeg, moest die baron erkennen, dat hij Felix P..., heette Franschmanjvan geboorte en ingenieur was. Hij is aangehouden en een onderzoek is be gonnen. Een jongeling van Gent de genaamde A. Robert, heeft zondag avond, 7 september aan het hekken der Noorderstatie te Brussel, eenen zwarten zak gevonden bevattende een cornet a piston, en een muziekboekske met den naam C. Tanghe. Het speeltuig komt uit de fabriek van M. C. Mahillon, van Brussel. Gemelde voor werpen zijn ter beschikking van hunnen eige naar, die ze kan terug vragen aan den concier ge van den Katholieken Kring, Poel 4 Gent. Men meldt dal er deze week bij Geeraard Verstraeten, herbergier, op den Kouter, te Wetteren, een kind van vier jaar in eenen pot heete pap, welke op den grond stond, gevallen is, waardoor het zulke erge brandwonden be kwam, dat het 's anderendaags aan de gevol gen er van overleed. Men schrijft uit Aalter v De vrederechter van Nevele heeft alhier de zegels gelegd in het huis eener oude vrouw, die beweerde arm te zijn, alhoewel zij den naam had van geld te bezitten. Men heeft onder den vloer harer slaapkamer zeven aarden potten ontdekt, vol goudstukken buiten koers, en vertegenwoor digende eene weerde van meer dan 18,200 fr. En die arme sloor sliep op strooi Zondag avond is tusschen Nijlen en Kes- sel een erg feit gebeurd. Een jongelingkwam in gezelschap van een meisjeder kermis van Nijlen. Onderweg werden beiden door een persoon aangerand, Het meisje werd gedood, Men heeft haar lijk gevonden, geheel met messteken overdekt. De jongeling die haar vergezelde, verkeert in zeer bedenkelijken toestand. Het parket van Mechelen is ter plaatse geweest. De misdaad wordt toegeschreven an jaloezie. Ditmaal is het water niet naar de zee geloopen. De echtgenoten Gustaaf Van Kerk- hove-Bekaart, linnenwasschers en strijkster, in de Gravestraat te St.-Nikolaas, hebben met het nummer 10,412, het groot lot van 50 dui zend frank gewonnen der leening van de stad Luik van 1853. Het was het eenige lot dier leening, welke zij in bezit hadden. Men kan denken wat aandoening het was, toen zij zulks vernamen. Men schrijft uit Oostende Maandag morgendrond 2 ure is de groote tent, waarin de tentoonstelling van pluimge dierte gehouden werd, door den vreese- lijken storm geheel vernield. Het grootste deel der volière is gebroken. Veleduiven en kiekens zijn weggevlogen, gedood of gewond. De ver liezen door vele exposanten geleden, zijn aan zienlijk. M. Polvliet, van Hellevoetsluis, ver loor een zijner beste duiven, die in de kataloog genoteerd was voor 1000 fr. MM. Fulton, van Londen; Boeve, van Rijsel Nypens, van Gent en andere inzenders hebben ook verloren, en natuurlijk zijn vele dieren verkeerd terugbe zorgd. Volgens een bericht der veiligheidspolitie van Parijs, zijn er uit de wijken Belleville en Charonne rond de 500 der gevaarlijkste kerels naar Brussel vertroken in de nachten van vrij dag 5 en zaterdag 6 September. Een deel dezer communards waren door hunne broeders en vrienden van Brussel ter hulp geroepen, om de catholieke betooging aan te vallen. Een deel zijn naar Parijs teruggekeerd de ande- ren moeien zich nog te Brussel, of Luik of Gent bevinden, 't Is daarmeê dat in de laatste 1 dagen zooveel dieften in die steden gepleegd ziju. Zeer veel onzer lezeis hebben hel met eige ne oogen gezien, de catholieke manifesteer ders van Brussel waren al treffelijke menschen en onder hen waren de overheden van steden en dorpen en de eêlmans van de stroke. Wel nu, wilt ge weten welke stommigheden La Gazette uitvindt om eens geestig te spotten Er waren, zegt zij, buitenlieden naar Brussel komen manifesteeren die al eens den name van hun dorp niet kenden Ehwel, weet ge wat, wij beklagen de slim me lezers der Gazette, die zoo'u kwakkel al met eens inslikken. Boter versch te houden. Hiertoe moet men volgens de ver/ekering van den heei Trilland de boter zoo lang gop i wasschen tot dal alle melkdeelen er volkomen uit verwij derd zijn, waarna men dezelve in een aarde werk vat zoo vast in drukt, dat er nergens ledige ruimte, een luchtblaasje, noch een drap- pel vocht aanwezig kan blijven. Hierop plaatst men dezen pot het onderste boven in een anderen pot met schoon versch water, het welk alle dagen vernieuwd moet worden. Men moet de boter op die vooral op eene koele plaats bewaren. Dinsdag avond der verledeue week was de genaamde August Engelbrecht, die sedert eenige tijd teekens van zinsverbijstering geelt, en thans gehuisvest is te Houlhem, naar Adin- kerke gekomen, waar hij eertijds woonachtig was. Gedurende den nacht, is hij, langs het venster eener platteform, in een gangskeu nevens de sakristij gedrongen, waar hij zich tusschen twee gesloten deuren bevond, 's Mor gens, kwart voor 6 ure, begaf de onderpastoor zich volgeng gewoonte, naar de kerk. Toen hij de deur opende bevond hij zich daar tegenover een man met bebloed hoofd en aangezicht, die op hem loeprong, zegende dat het achter hem was dat hij daar was gekomen. Aan zijne spraak erkende M. de ouderpastoor dadelijk den zinneloozen, die geheel bedaard al deed wat hem opgeleid wierd. Woensdag, in den namiddag, heeft het ge recht den ongelukkigen naar Houthem ge stuurd doch Donderdag morgen, rond 7 ure, was hij reeds tot Adinkerke. Dit maal was de man razend van woede hij richtte zich naar ne kerk, plaatste zich op den communiekank, luiop zeggende Heer, ik ben niet weerdig enz. De heer pastoor wilde hem tot bedaren bren gen maar eensklaps sprong hij over den com muniebank en liep recht het hoogaltaar op. Zijne woede was zoo lievig dat niemand der weinige aanwezige hem durfde naderen. Al wat hem onder de hand viel, wierp hij weg de canons, den misseboek. een Christusbeeld, welk hij naar het hoofd der geloovigen wierp. Met den sleutel van het tabernakel die op het altaar lag, opende hij het bovenste taberna kel. Daar vond hij slechts den doek waarop het Hoogweerdig moet rusten, en wierp dien weg. Vervolgens opende hij het onderste taber- nekel en nam er de twee gewijde vaten met geconsacreerde hostiën uit. zwaaide ze rond en sloeg ze tot 2 en 5 maal tot op het altaar. Gelukkiglijk waren op dat oogenblik eenige personen ter hulp gesneld zij hielden den zinnelooze aan en gelukten er in de HII. Vaten uit zijne handen te rukken. De HII. Specien zijn niet ten gronde gevallen, hetgeen te ver wonderen is. want al het overig dat hem in de handen viel, wierp hij op den vloer. Eindelijk werd de ongelukkige gekoord en gebonden in veiligheid gebracht en in de handen der gendar merie geleverd. Wij vernemen dat hij maandag naar het zin- neloozengesticht van Brugge is overgevoerd. Katholieke Manifestatie te Brussel van den 7 September 1884. Beleedigingen en Mishandelingen. De Burgemeester der stad Aalst brengt ter kennis van liet publiek dat hij Dinsdagen Donderdag 23 en 25 September aanstaande, van 10 uren voormiddag lot 's middags, en van 3 lol 5 uren 's namiddags, ten Stadbuize in zijn Kabinet, zal zetelen ten einde te aanhooren de personen die zouden verklaringen te doen hebben over de beleedigingen en mishande lingen die te Brussel plaats hebben gehad Zondag 7 September laatst en over de nuatregelen die geno men waren om dezelve te vermijden en de reden om dewelke deze voorzorgen niet zijn genomen geweest. Deze verklaringen zullen onmiddelijk aan M. de Gouverneur van Brabant toegestuurd worden over eenkomstig het bericht verschenen in het Staatsblad van 12 September 1884. Gedaan en afgekondigd te Aalst, den 12 September 1884. De Burgemeester, VAN WAMBEKE. .4eist, 20 Sept. Per t heel. 32 lit. 50 cent. Zalf en Pillen van Ilolloway. Verlichting en gene zing. Do afzichtelijkste wonden, de schadelijkste ettergezwellen, en de beenwonden, die men onge neeslijk waande, krijgen onmiddelijk een gezonder aanzien nadat dit zuiverende en heilzaam geneesmid del eenige malen is aangewend. Het verbeterd alspoe- dig het aanzien der kwaadaardigste ettergezwellen, neemt er al ras do ontsteking van weg, zelfs van die de wetenschap der geneesheeren en het geduld der lijders hebben uitgeput. Wanneer men zorgvuldig de voorschriften die iederen pot omwikkelen, naleeft, kunnen de zieken zonder moeite en zonder vrees hun ne ziekten lot een goed einde brengen en alle redenen tot verdriet en ongerustheid terzijde stellen. Men ont waart met zelfvoldoening de vermindering van de ont steking en de trapsgewijze afneming van het gezwel dank zij de verkoelende en pijnstillende eigenschap pen van die ontschatbare Zalf van Holloway geholpen door zijne Pillen. 18. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 9 V nou wel. 9 HUWELIJKEN A. Van Geert stokersgast, met M. Daelman braai sier. p. Roman apotheker te Dendermonde met M. Vindevogel z b. G. Van Nuffel land. met M. Van Mossevelde landbouwster. F Barrez schoen maker met C. Ringoir, kleermaakster. F. Van de Maele dagl. met E. Dieriokx dieustm. OVERLIJDENS. A. V3n Handenhoven, man Lambrecht bareelwach ter 68 j. Schaarb. J. Vmck wed. Veillefon z. b. 77 j. Mijlb. 5 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove Aangiften van den 12 tot den 8 Sept. 1884. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 4 Vrouwelijk 3 OVERLIJDENS. V. Thielemans 10 j. z. b. Pollaerestraat. 2 kindereu onder de 7 jaren. Mastcluin Rogge Geersi. Haver. per 100 kil. Spelt. Koolzaad per 100 kil Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaa lolie, Koolzaadkoekon. id. Liji.koeken, Aardip. (roode de 100 til. Aardap. (geelc,) Nieuwe Botei, de 3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggenen, per stuk, 1' soort HOPHANDEL. Heden wierden er 49 zakken hop nieuw gewas 1884, ter markt gebracht en ver kocht van fr. 85.00 tot 88.00 de 50 kilos. POPERINGHE, 19 Sept. Hoppe 1884. Stad.. Fr. 95—00 100-00 Gemeenten 9000 9500 21-00 a 23-00 17-50 19-50 15-00 16-00 n 00 -00 00-00 17-00 19-00 00—00 00-00 PO-00 OO I 0 (O-00 00- 00 00 -00 00-00 n 00 -00 00-00 00-00 00-00 00—Oo 00-00 5-50 6- 00 00-00 00-00 M 8-18 9-54 '2-45 1-63 a 3—00 4 20 22 50 2 17-50 ANTWERPEN, 19 Sept De kuipboter werd heden morgond ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 3,25 fr. 3.50. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,50 a 1,75 zwaar gewicht fr. 0,00 a ü,00 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6.00 tot 8.00; polderperlOOkilos fr. 0.00 0.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,25 a 2,50 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil fr. 18—00 a 00—('0 Rogge, 15—50 1600 Wintergeerst, 24 00 0000 Zomergeerst, 18—50 19—50 Haver, 2100 00 - 00 Boekweit, a 15—50 1600 Boonen, 2150 00 -00 Bitterpeën, 19—00 19—25 Kerk St. Joseph, te Aalst. Het Bureel der Kerkmeesters brengt ter kennis van liet publiek en namelijk van de aanplakkers van bekendmakingen, dat hel voortaan verboden is op de muren der Kerk van St.Josephen op dehouten afsluit- sels aan dezelve geplaatst, nog eenige plakbrieven, berichten of bekendmakingen aan te plakken. Aalst, 19 September 1884. De Sekretaris, De Voorzitter, Jozef VERLEYSEN. VAN GYSEGHEM-DE KEGEL. Een goede CAMION, zich te bevragen Sta tiestraat n° 19. DE J. VERLEYSEN, rue du Soleil, 16, A lost. Rentreé 29 de ce mois. DE VERK00PING van het in de lange dagwanden te Denderleeuw. Zal plaats hebben op Maandag 22 September, om 2 ure namiddag, op onlfangst van Joseph VAERMAN, door bevoegd ambt en gewone voorwaarden, aan den voet derkoopen. Bekalfdc vaarzen zullen aldaar ook ter verkooping aangeboden worden. OPENBARE VERKOOPING van te Kerkxken. De Zaakwaarnemer René PENN1NCK te Haalterl» zal aU gevolmachtigde over den eigenaar openbaar lijk verkoopen Een Huis met medegaanden grond gestaan en ge- legeu te Kerkxken, wijk Boukent,gekend bij kadaster sectie A nummers 707a e» deel van 7o8 met eene grootte van 1 aar 80 centiaren, palende oost Joseph Sonck en Donaat De Pauw, zuid d'erven Eliaert-Cools en Donaat De Pauw, eu noord aan zelfden Donaat De Pauw en andere. Bewoond en gebruikt door den verkooper om er met de betaling der koopsom in gebruik van te komen ENKELE ZITDAG Op Dijnsdag 30 September 1884, om 3 uren na middag, ter Estaminol van denbeer J. B. Grootvriendt te Kerkxken wijk Bekslraat. Bij bovengenoemder. RENÉ PENN1NCK, zijn ten allen tijde kleine en groote kapitalen te bekomen aau gematigden intrest mits voldoende bezet. Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1226 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn ossen, fr. 0.85 tot 1.04; stieren, 0.76 tot 0.95; koeien en veerzeu, fr. 0.67 tot 0.9# OPENBARE VERKOOPING van BN GEDORSCHEN GRANEN te Erpe, Vijf Huizen, D Notaris EEMAN te Erpe zal op Maanbao 22 September 1884, om 1 uur stipt nanoen, ter hofstede bewoond bij den heer Victorious De Crar-cker en jufvrouw Sophia De Craecker wed* De Kegel, te Erpe aan de Vijf Huizen, in hel openbaar verkoopen, de volgende voorwerpen, te weten 1. Eene groote hoeveelheid geteerd Mest. 2. Hooi. 5. Ongeveer 5000 k' roggen en niasteluinen Strooi 5. 2000 k' gedorschen Tarwe, Maste* luin en Rogge. Op gewone voorwaarden en met lijd van be taling mits stellende goede en gekende borge. VEND1TIE VAN alierbeslen le Erembodegem en Welle. De Notaris DE SMET le Erembodegem, zal op Dijnsdag 30 September 1884, om 2 uren nammidag, ten verzoeke van die bet behoort in 't order hier achteruit gedrukt, openbaarlijk verkoopen, de vol gende koopen Toemaat 3 koopen Toemaat van Frans Van der Eist, op zijnen meersch te Welle, in den Avaan, tegen hel oud kerkhof. 2—5 koopen van mad. Van den Brempt, op haren mecrsch le Erembodegem, aan het gewezen hof ter Burght. 3.-7 koopen Toemaat van M. Moens-Van Assche daarneven. 4.5 id. id van mad. Do Clercq, daar neven. 5. 18 id. id. van M. A. Van de Putte op zijne mecrschen te Erembodegem aan de Denderbrug, le weten 11 koopen aan de Burgstraat en 7 koopen aan den Krakenberg. 6 koopen Toemaat aan de Denderbrug, neven gemelden Krakenberg en 1 koop op den Gaver in de Gestjeus 7.2 koopen Toemaat vanM. Soeflers, achter zijne brouwerij. 8.-3 koopen Toemaat in de Gestjeus, achter de hofstede van F. Van den Stock, namens Tbeodore Bosteels. 9- 2 koopen Toemaat, daarneven van de kinde ren Jacob in de Keppeslraat. En op zelfden Dijnsdag 30 September 1884, om 4 ure namiddag, ter herberg van de wed. Jan Baptist De Contnck, te Erembodegem aau de Kerk. 10 1 koop Toemaat, in den Langenmeersch van M. Vau den Rruele Mollaert. H—l koop Toemaat, van M. Fr. Callebaut, in de Kappellemeerschen 12 3 koopen Toemaat van M. den doctor Ver- leyset daarneven. 13 1 koop Toemaat, van do kinderen Boterbergh daarneven. 1 id. id. ook daarneven op eenen meersch voorgaandelijk ingebruik geweest bij J. B, Arys. 14—2 koopen Toemaat van M Janssens in den Zoelenmeersch beneden het Stillebreeck. OPENBARE VERKOOPING van gelegen te Erpe en IWieuwerkerlien. De Notaris EEMAN te Erpe, zal samens wieo bel behoort met gewin van palmslag en gelagen open baarlijk verkoopen Eerste koop. 20 aren 90 centiaren Land sa Meersch gelegen te Erpe, op hel Cromveld, paleide ten ooste Verhoeven, ten zuide den heer Philemon De Wolf-Van der Noot, ten waste Bernard De Brucker, en ten noorde de rede. Boomprijs. 45. Tweede koop. 20 aren 39 centiaren Land gele gen te Erpe, op het Boschveld wijk Edixvelde, geka dastreerd sectie C deel van nummer 1009, palende ten ooste en ten weste den heer Joannes De Nys, teD zuide den weg en ten noorde den heer Spilaels. Derde koop. 22 aren 28 centiaren Land gelegen te Erpe, op den Berg, palende ten ooste de wed. Pelms-Joannes De Boeck, ten zuide den gracht, ten weste Jan Baptist Van den Eeckbout, en ten noords de Beek. Boomsprijs fr. 40. Vierde koop. Een perceel Meersch te Erpe, op den Hoonegem, groot 15 aren 60 centiaren, palend* ten ooste Domien De Komnck, ten zuide den los, ten weste den heer De Rybel, en ten noorde de beek. Boomprijs fr 70. Vijfde koop. Een perceel Land gelegen te Nieu- werkerken, wijk Edixvelde groot 17 aren 87 centi aren, palende leh ooste Theophile Slagmuoder, ten zuide de straat, ten weste de erven Boelaert en ten noorde Frans Van Vaerenbergh. Ingebruik bij den heer Albin Van Vaerenberg te Meire. ZITDAGEN Instel, Maandag 29 September ,fiö. Verblijf, id 6 Oktober 1,0 Telkens om 3 ure van den namiddag ter herberg genaamd Den Anker gehouden door den beer Jan Baptist D'haese te Erpe, nabij het Dorp. STAD AALST. Hel Kollegie van Burgemeester en Schepenen dezer stad, maakt bekend dat er op Zaterdag 27 September 1884, leu 11 ure voormiddag, door bevoegd Ambt, zal overgegaan wordeD, tol de openbare verkooping van 7 koopen Koemest. van omtrent de 5 karren ieder liggende in bet Slacht huis. Door verandering van woonst. OPENBARE VERKOOPING van een voornaam te Aalst. in de Vrijheidstraat, nabij de Esplanade. De Notaris De GHEEST te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen in bel openbaar verkoopen: Een schoon en aangenaam Woonhuis met koets poort, zeer voordeelig en gemakkelijk gestaan te Aalsi in de Vrijheidstraat, nabij de Esplanade en de Stand plaats van den IJzerenweg geteekend N* 33 en geka dastreerd wijk A, N* lOkc 7 bis met eene oppervlakte grond» van 4 areo, houdende van de eena zijde aan hel huis van den heer Van den Broeck-Semey, en van do andero zijde aan een huis Yan de kinderea Var- brugghen-Javaux, Bewoond door M. August DeTroch. Vooorscbreven Huis, heeft scboone keldering, be neden of gelijkvloers, spreekplaats, eetplaats en salon groote koer, daarop gebouw dienende voor keuken en groot gebouw dienende voor magazijn en paarden stal met schoone zolders daarboven verder ook een fraai deel hof, lichtgevende door de poort op de Vrij heidstaai, ook pomp en citerne, Door zijne aangename ligging en da uitgestrektheid der gebouwen is hel te koopgestelde huis zeer dien stig en allerbest geschikt voor hel uitoafenan van van koophandelijke bedrijven, De liefhebbers mogen het gaan bezichtigen dan Dijnsdag en Vrijdag van 2 tol 5 uren. ZITDAGEN* Instel Maandag 29 September 4JltA Verblijf Maandag 13 October Ten 4 ure namiddag ter afspanning van dan beer Char, les Corael-Van Don Bonne, te Aalst, KeizerlijkeplaaU^ OPENBARE VERKOOPING van De Notaris DE GHEEST, le Aelst, zal in bet openbaar verkoopen, Vijf nieuw gebouwd* Woonhuizen met Grond en Hoving, le samen groot in oppervlakte 15 aren 40 centiaren, ge slaan en gelegen te Ninove, aan bet Statieplein, recht over de Standplaats van den ijzerenweg zijnde hel eerste eenen tabak-en cigarenwinkel, hel tweede eene herberg, bet derde een huis van bezonderen, het vierde een koophandelsbuis met koetspoort en het vijfde ook eene herberg, wel ke Huizen gemaakt zijn met de noodige gerief lijkheden. Respectivelijk bewoond door jufvrouw Marie Buyl, en de heeren LouisStevens. Joseph Ber- naert, Jan Meert en Pieter Vernaillen. Instel Dijnsdag 30 September Verblijf Dijnsdag 14 October Ten 3 ure namiddag, ter herberg genaamd ST. ELOY, le Aelst, aan de Esplanade. Hol, groot 20 aren 20 oenliaren zeer wel be plant met fruitboomen, hebbende Glorielte, groot gebouw dienstig voor werkhuis en gebouw mei poort uitkomende op de Hoogstraat te Aalst, neven het klooster der Theresianen. Zich te bevragen ten kantoore van den Notaris DE GHEEST, te Aalst, Keizerlijkeplaats. Bij uilscheiding van bedrijf. Meubels, 4 Paarden, Wagen, 6 Karren, Aal- karre, 2 goede Kamions, Hooi, Strooi, Mest en droog Berd, ten huize van jufvrouw weduwe en kinderen van den heer Joseph Van Coningsloo, le Aalst, Molendriesch, op Maandag 29 Sep tember 1884, om 9 uren voormiddag, door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst.

De Denderbode | 1884 | | pagina 3