Kaatsspel. Houtmarkt. Paulus Pilate. Jaehtverpachting te Bericht. Ministère de la Guerre. Anli-rlHimatismale Walle Gemeente Welle. Te koop. Te huren. Bericht. GOEDERE1T BEHUISDE HOFSTEDE HOF, MOESTUIN, flOPLOCHTIXG, ZAAILANDEN. Openbare Verkooping van Zaailanden en Meersch, BUIS MEUBELS Manifestatie van 7 September 1884. Üe Belgische Catholieken zulle» met genoe gen vernemen dat een doek wordt geschreven over de nationale betooging van 7 September 1884 te Brussel. Een groot getal onzer vrienden wenschte dat de herinnering aan deze historische ge beurtenis beschreven en bewaard werd. Het is nuttig een volledig werk te maken over de voorbereidsels van die grootsche be tooging, de geschiedenis van haren tocht door Brussel, de beoordeelingen der belgische en vreemde dagbladen, de gebeurtenissen van al len aard waartoe zij aanleiding heeft gegeven. Met dit werk, dat veel stiptheid, takt en ge- matigheid vereischt. heelt de heer Arthur Ver baegen. de gescheidschrijver der oude hooge- school van Leuven, op verzoek van talrijke vrienden, zich wel willen gelasten. De uitgevers, zich niet schriftelijk kunnende wenden lot al de gemeenten welke deel ge nomen hebben aan de betooging, verzoeken al de katholieke en onafhankelijke dagbladen van het land eenen oproep aan hunne lezers te wil len doen en ze uit te noodigen om hun te Gent, (Leliaert, Sifter en CuilgeversHoogpoort, 52,) vóór 1 November aanstaande, de volgende in lichtingen te laten geworden 1° Den naam van elke der gemeenten die den 7 September manifesteerders naar Brussel hebben gezonden, het volle getal der manifes teerders. den naam der verschillende maat schappijen, met de zoo juist mogelijke beschrij ving van standaarden en kartels. 2° De namen, leesbaar en juist geschreven, der personen van rang van- elke gemeente, welke zich naar Brussel hebben begeven, over heden, voorzitters van genootschappen, enz. 3° De namen van al de gekwetsten, met aanduiding der bekomene worden. 4° i>e lijst dergeledene stoffelijke verliezen. 5° Het kort verhaal der reis en van den doortocht in Brussel, met de bijzondere feiten. De uitgevers drukken den wensch uit dat de gevraagde inlichtingen hun bij voorkeur wor den toegezonden door de personen die, in elke gemeente, de betooging hebben ingericht. Wij noodigen de inrichters der gemeenten van het arrondissement Aalst en van elders, dringend uil om hun verslag naar de uitgevers van het ontworpen boekwerk te zenden. Zondag 5 October 1884 (3e RONDE.) Om 2 1/2 ure namiddag speelt de partij van Wijmeersch tegen die van Colin, beide van Aalst.) Zie Notarieele aankondigingen op 4° bladzijde. Lusters, Lam pen, Suspen- Noorder-Bolwerk, sions en bronzen86 Brussel; Marktstraat, 17. Fabriekprijzen zonder mogelijke concurentie. Uit Brussel.- Het rechterlijk onderzoek over de gebeurtenissen van den 7 September, wordt ieverig voortgezet. Om den onderzoeks rechter eenigzins te ontlasten, hebben de vre derechters van de verschillen kantons uit liet arrondissement, bevel ontvangen de talrijke getuigen die reeds gehoord werden, opnieuw te ondervragen. Er gebeuren zonderlinge zaken in de of- ficieele schoolwereld te Brussel. Bij den prijs kamp van het middelbaar onderwijs in het koninklijk Athenaeum, op 5 Augustus lestleden bevonden de afgeveerdigien van het gouverne ment, dat het pak, de vragen bevattende, op meer dan een decimeterlengte gescheurd was, zoodat men de vragen er kou uithalen en terug in steken. Bij misterieel besluit van26Septem- ber is die prijskamp vernietigd, als geen ge noegzame waarborgen opleverende. De prolessors der afgeschafte normale scholen, hebben bericht ontvangen dat zij eene wachtjaarwedde zullen trekken die den 31 Maart van het toekomende jaar zal eindigen. De duur der jaarwedde is dus zes maanden. Er zijn 9 normale scholen of sekliën afge schaft voor ondewijzers te Brussel, Antwer pen, Hasselt, Jodoigne, en Jumetvoor onder wijzeressen te Brussel, Namen, Hasselt en Bergen. Wij lezen in het niet-offhcieel gedeelte van den Moniteur Gemeentebesturen hebben gevraagd of de wijzigingen welke zij van zin zijn toe te brengen aan de inrichting van hun lager on- derwijs moeten beslist zijn voor de herope- o der klassen. Daar is niets van. Die wijzigingen mogen ten allen tijde gedaan worden. Uit Brugge. Een moorddadig tooneel is zon dag nacht, alhier in den Oude Gentweg ge beurd. De genaamde D., oud 41 jaar, bekwame schoenmaker wonende in de Groenstraat, we duwenaar, ging hertrouwen met de weduwe L., wonende in den Ouden Gentweg. Haar zoon Frans, oud 16 jaar, drukkersgast, was daar tegen en had herhaalde malen be dreigingen jegens den schoonmaker geuit. Zondag was de jonge gast met eenige gezel len naar Blankenberghe geweest. Terugkee- rende, gerocht hij eenigzins beschonken, eii later kwam hij in twist met den schoenmaker met zijnen wandelstok sloeg Frans op D., die den stok in tweën brak. In woede nam de drukkersgast een kueken- mes en randde daarmeê zijnen tegenstrever aan. D, ontving erge messteken en kappen :n het hoofd, en zijne linker oor werd half afge haakt hij was welhaast geheel met bloed besmeurd. Na de misdaad, nam Frans de. vlucht en is tot hiertoe niet ontdenkt. De geneesheer heeft den gewonde verbonden en zijne oor aange naaid, die wel zal aangroeien. Moord le Gulleghem. Ziehier eenige nadere bijzonderheden over de misdaad, waar van zooveel gesproken wordt en welke tot hiertoe met een geheim is onhuld. Het parket van Kortrijk heeft zich onmiddelijk ter plaats begeven. Het is dinsdag weergekeerd om een- en persoon te ondervragen, dien men aange houden had en dien men in den namiddag terug heeft losgelaten. Zooals het reeds werd gezegd, is de dief stal de drijfveer der misdaad geweest, welke door een enkelen persoon, zoo 't schijnt, ge- gepleegd werd. Deze is waarschijnlijk langs den hof binnengekomen en heeft zich in het kolenhok weggestoken. Daar heeft hij de vrouw Holvoet afgewacht en haar doodgesla gen met eene ijzeren staaf, welke hij in de smis genomen had' Vervolgens is hij in de kamer gedrongen en heeft den grijsaard ver- i meegenomen wat hij vond, is hij denkelijk langs den hof weêr teruggekeerd en gevlucht langs de velden, zonder alzoo de aandacht der geburen op te wekken. Eene koopvrouw in eieren, die zich volgens gewoonte, van Moorzeele naar Kortrijk begaf, heeft de vrouw Holvoet de vensterluiken harer woning zien openen zij heeft zelfs gedurende een kwaart uurs met haar gesproken en zich vervolgens verwijderd. Het is dus na dat oogenblik dat de moord werd gepleegd. De moordenaar heeft voorwerpen van weer de meegenomen. Zaken, die hij raoeielijk kon wegdragen, heeft hij liefst ter plaats gelaten. Hij heeft de kassen doorzocht en een koffer opengebroken, dat juweelen en eene zekere som geld inhield. Hij zal ongetwijfeld de gouden horlogie, welke bij het bed van den grijsaard hing, niet bemerkt hebben, want zij is er gebleven. De moordenaar zal in zijne verwachting echter bedrogen geweest zijn, want de echtgenooten Holvoet hadden de gewoonte niet groote som men in huis te houden zij plaatsten hun geld seffens hij eenen notaris. Misdaad. Zaterdag, rond 7 ure 's mor gens, heeft men uit de Maas nabij Luik het lijk opgevischt van eenen persoon, dat men naar het doodenhuis heeft overgebracht. Na het onderzoek, heeft een geneesheer verklaard dat het lijk geene uiterlijke sporen van geweld draagt. Men vond in het bezit van dien per soon eene som van meer dan 50 fr., een zilve ren horlogie en een geladen revolver. Hij hield in de hand een gebroken gaanstok. Daar het publiek, die dood aan eene misdaad toeschreef, opende de policie aanstonds een onderzoek. De identiteit van het lijk werd vastgesteld. Het is dat van zekeren Karei B.., bediende bij de Bank en woonachtig te Tilleur. Deze was in twist geweest met zijnen broeder Frans, werkman te Luik, en zij hadden elkan der slagen toegebracht op de plaats waar het lijk werd teruggevonden. Is Karei B... toeval lig verdronken met de vlucht te nemen Werd hij door zijnen broeder ingehaald Men weet het niet. Uit een onderzoek der policie van de 2° wijk zuid, blijkt dat er vrijdag, ten 9 1/2ure 'savonds in het huis van M. 0..., handelaar in de Dar- toizsiraat, tusschen Karei B... en zijnen broe der twist is ontstaan. De oorzaak van dien twist kwam voort uit oneenigheden welke tusschen beiden om familiezaken bestonden. De twee broeders gingen weldra tot daden over. De uitdagende houding van Frans dwong M. O... hem uit zijn huis te verwijderen. Korts nadien wilde Karei ook heengaan, om, zoo hij zegde, met den trein naar Jemeppe te vertrek ken doch hij keerde terug, om zich aan de bedreigingen zijns broeders te onttrekken. Rond 10 1/2 ure, ging Karei B... opnieuw uit, vergezeld van M. O... Zij bemerkten Frans op het gaanpad van een hotel, in de Guillemin- straat, aan tafel zitten. Toen zij in de Schet- straat gekomen waren, had Frans hen inge haald. Karei B..., door zijnen broeder achter volgd, nam de vlucht, doch welhaast moest hij zich legen hem verdedigen. Hij sloeg hem met zijnen gaanstok, en brak denzelven. Weldra hadden de twee broeders elkander vast en rolden tegen den grond. Karei B... stond de eerste recht, en zonder iels op te rapen van al de voorwerpen die uit zijne zakken waren gevallen en op den grond ver spreid lagen, vluchtte hij opnieuw in de rich ting van Fragnée. Sedert dit oogenblik heeft men hem nergens meer gezien. Frans B. had vruchteloos gepoogd zijnen broeder nogmaals in te halen. Hij maakte zich van den geldzak meester, dien zijn broeder had achtergelaten, en aan O..., d:e den geldzak terugeischte, antwoordde hijHij heeft met mij nog niet gedaan, en alvorens hem denzel ven weêr te geven, zullen er nog andere din gen gebeuren-» M. 0... en Frans B... scheidden van elkan der ten 10 3/4 ure. Ten gevolge van het verslag dat bij hoog dringendheid aan M. den prokureur des ko- nings gezonden werd, heeft M. de onderzoeks rechter een aanhoudingsmandaat ten laste van Frans B... afgeleverd, die dan ook in den avond door de policie der tweede wijk in de gevangenis werd opgesloten. Bij het uitvoeren der werken welke de gemeenteoverheid van Andrimont op het kerk hof aldaar doet uitvoeren, heeft men een kruis verplaatst, waarvan het opschrift een zeer zeld zaam feit herinnert. Uil hetgeen men lezen kan, blijkt, dat dit kruis het graf versiert van een echtpaar uit Andrimont, waarvan de over leden man den oudendom van 195 bereikte en stierf na eene huwelijksvereeniging van 83 jaren. De ouderdom zijner vrouw is van het opschrift verdwenen, doch men kan er nog uit opmaken dat, zij haren echtgenoot twee jaren overleefde. Zalf en Pillen van Uolloway Toevallen. Een ongeluk kan somtijds aan de voorzigligsle menschen overkomen. Eene verstuiking, eene brandwonde, of een slag, kunnen niet altijd voorgekomen worden, maar eene spoedige gemakkelijke genezing kan ver kregen worden door het gebruik van de uitmuntende Zalf van Hollo way. Zij ververscht aanstonds het ge kneusde of gekwetste deel, doet de ontsteking der zenuwen bedaren, belet het bloed om ter plaatse van de ziekte te zetelen, zoodat op die wijze de ontste king of de vorming van een abces verhoed wordt. Om de hij ongeluk bekomen wonde le genezen, over treft die zalf elke verzachtendo zalf, uitwassching, inwrijving. Zij geeft aan de huid haren gezonden toestand, en aan de spieren hare kracht weder. Zij geelt dubbele veerkracht aan de stramme zenuwen, aan de saamgetrokken geledingen, en aan de te veel gespannen bmdspieren. Om de kneuzingen le herstel len veroorzaakt door een uitwendig toeval, is geen invloed zoo snel, geen aangewend middel zoohee- lend. 16. moord 1» zijnen slaap. Na" al&Te"hebben S Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 6 Vuouwel. 10 HUWELIJKEN Th. Schollaert, schrijnwerker met M. De Geest diensm. L. De Boeck dagl. met L. De Waelé braaister A. Coppens brouwersg. met D Libaut naaister. C. Baccaerl behanger met M. Mathieu braaister. OVERLIJDENS. C. Wauters man Spitaals landb. oud 65 j. Mijlb - S. Van de Velde landb. 59 Mijlb P. Van der Hey- den wed. V. Driessche landb. 83 j. Mijlb. K. Ver- dickt wed. Van der Straelen z. b. 57 j. Leopoldstr. E. Noël z. b. -21 j. overl. te Uccle M. De Petter wed. Callebaul landb. 77 j. Mijlb. - J. Clarysdienstm 41 j. Vrijheidstr. B. Meert land. 25 j. Mijlb. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 26 Sept. tot den 2 Oct. 1884. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 3 Vrouwelijk a 2 HUWELIJKEN. J. A. Germanes 70 j. verwer met M. R.Maelens,60 j. dienstmeid wed. van J. B. Vanderstraeten.P. Do Mol 26 j. twijnder met M. Th Renders 21 j. hand- schoenm. G. L. Van der Planck 30 j. voeger, wed- van C. De Creemer met 0 Walravens 21 j. hand- schoenm. OVERLIJDENS. E V. De Monl 66 j. rentenier echt, van C. J. De Mol Statiestraat. Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1090 stuks \ee te Koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.80 lot 1.04; stieren,0.67 tot 0.94; koeien en veerzen, fr. 0.67 tot 0.94 50 18-00 20-00 00—00 00-00 00-00 Aelst, 4 Öct. Per 1 heet. 32 lit. 50 cent. Tarwefr. 21-00 a 23—00 Masteluin 17—00 19-00 Rogge. 16-00 Geersi. 17—00 Haver. per 100 kil. 19-00 Spelt. 00—00 Koolzaad per 1C0 kil. 00-00 Lynzaad uo—00 Koolzaadolie 60—00 Lijnzaadolie, 48 -50 Koolzaadkoekcn. id. 00—00 Lijnkoeken, 00 00 lardap. (roode de iOo kil. 6- 00 Aardap. (geelej Nieuwe 00—00 Boter, de 3 kilogram 9—00 Eijers, de 25. 2 56 Vlas per 3 kilos. 3—00 Viggenen, per stuk, l« soort 25 HOPHANDEL» Heden wierden er 50 zakken hop nieuw gewas 1884, ter markt gebracht en ver kochtvan fr. 95.011 tot 102.00 de 50 kilos. POPERINGHE, 26 Sept. Hoppe 1884. Stad.. Fr. 100—00 100—05 Gemeenten 95—00 100—00 gem, ten verzoeke van de heeren Leden van het Arm- bestuur van Erembodegem, op de hierna bepaalde I zitdagen, ter herberg van Vanpottelbergh, in het Roomsche Hof, aan de statie le Erembodegem, open baarlijk verpachten, voor eeneu termijn van zes achtereen volgende jaren ingang nemende met den 25 December 1884. I De onroerende Goederen loebchoorende aan het j Bureel van Weldadigheid der gemeente Erembodo- gem, en gelegen binnen de gemeenten Erembodegem, Teralphene, Nieuwerkerken, Denderleeuw, Welle, en j Aalst-M ijIbeke. De verpachting zal plaats hebben in het volgeDde orde Voor de goederen fgelegen binnen de gemeenten Teralphene, Denderleeuw, Welle, Nieuwerkerken, Aalst-M ij Ibeke en voor deg> .ie gelegen alleenlijk op d( kwade zijde te Erembodegem, dus oostwaarts den Dender, op Donderdag 23 Oktober 1884. En voor de goederen gelegen le Erembodegem, opde mmle zijde of westwaarts den Dender, op Vrijds^ii Oktober 1884, telkens om9 ure's mor De Notaris DE PAEPE, le Herzele, zal, met lus- schenkomst, vau den Notaris DE SMET, te Erembode gem, ten verzoeke van de heeren Leden van het Armbestuur van Erembodegem, op Maandag 27 Okto- -oo ,884, om 2 ure namiddag, ter herberg van Van- J potlelbergh, in het Roomsche Hof, aan de statie te 49—0(1 Erembodegem, openbaarlijk verpachten, voor eenen termijn van zes achtereenvolgende jaren, ingang nemende met den 1 Januari 1885. HET RECHT VAN JAGEN OP De onroerende Goederen toebehoorende aan het Bureel van Weldadigheid der gemeente Erembode gem en gelegen binnen de gemeenten Erembodegem, Teralphene, Nieuwerkerken, Denderleeuw, Welle en Aalst-Mijtbeke. 00-00 00 -00 00 00 00-00 11—00 2—55 4-20 2*20-00 ANTWERPEN, 4 Oct De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 3,35 fr. 3,40. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1.50 a 1,85 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,oo. De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 7,00 tot 9.00; polderper lOOkilos fr. 0.00 0.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,25 a 2,60 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil fr. 17—00 a 18—00 Rogge, Wintergeerst, Zomergeerst, Haver, Boekweit, Boonen, Bitterpeën, 16-00 00-00 19—50 21—00 15-50 21—50 18-50 00—00 00—00 20—00 00 - U0 16—00 00 -00 19-00 Gemeente Kiezingen. KIESCOLLEGE VAN AALST. Kiezing van Zondag 19 October 1884. De Voorzitter van hel Hoofdbureel brengt ter ken nis van de heeren kiezers dat hij de voorstelling der kandidaten, hunne aanvaarding en de lijsten der ge tuigen die zij zullen aangewezen hebben, zal ontvan gen den 11 en 13 Oktober 1884, van 3 totSure namiddag, ten Sladhuize, Zaal van bet Schepencollege. Eens dit tijdstip verloopen zal geene voorstelling of aanvaarding van kandidatuur, noch aanwijzing van getuigen meer ontvangen worden Van den 15 oktober, kan er kennis genomen wor den lerzelfdc plaats en uren,van de ofïicieele lijst der kandidaten, door de kandidaten zeiven,alsmede door de kiezers die hun hebben voorgesteld Gedaan te Aalst, den t Oktober 1884. De Voorzitter van bet Hoofdbureel, F. DE WOLF-COEVOET. Onderrichtingen nopens de kandidaten: De voorstelling der kandidaten moet geteekend zijn, door ten minste 20 gemeectekiezers. Zij moet opgeven de namen, voornamen, woonst en beroep van de kandidaten en der kiezers die hen voorstellen. Zij moet gedagteeker.d en onderteekend zijn en den Voorzitter van het Hoofdbureel overhandigd worden door drie der onderteckenaren. De kandidaten die zich gesamenlijk voorstellen, moeten in de voorstelling opgeschreven worden in de alphabetische orde. 11 sera procédé le 31 Octobre 1884, midi, dans les bureaux de Monsieur le Lieutenant Colonel Com mandant ad intérim la place d'Alost, k l'adjudication publique pour l'enlreprise de la fourniture de la VIANDE nécessaire, pendant l'année 1885, aux Corps de troupe qui occuperont cette place. Le cahier des charges de l'enlreprise est déposé dans les dits bureaux, place du Marché aux Grains, N° 3, oü les personnes qui désireraient prendre part k l'adjudication peuvent en oblenir communication tous les jours non fériés. Le Ministre de la Guerre, P0NTUS. van Dr. PATISSON, verzacht oogenbliklijk en geneest radikaal hel Fle- recijn en Itlinmaiismen van allen aard, tandpijn, lendenpijn, (verschot,) ontstekingen der borst en keelpijnen. In rollen legen fr. 1,50 en halve rollen tegen 80 centiemen, bij den heer Victor illeirschaut, apo theker, Korte Zoutstraat, te Aalst. Tergelegenheid der Kermisfeesten. Jaarlijksche schieting met de Bolle, bij den heer Ach. Beeckman op het Dorp, op Donderdag 9 Oktober 1884, zijnde 4de Kermisdag. VOORUIT 3 CR1NTENBR00DEN. Inleg 55 centiemen per scheut. Conditiën volgens gewoonte. Vier Bretaansche Koeien met drij Kalveren, in den Osbroeck, bij D. De Troch, Erembodegem. Een Huis gestaan en gelogen in de Stoofstraat n° 2, zich te bevragen bij den eigenaar M. Eduard Boone, Molenstraat n° 24 alhier. Te bekomen bij Severin De Boe Nieuwstraat ne32. Engelsche Oesters eerste kwaliteit. Door de goede bedieningen verhoopt bij de gunst van eenieder. OPENBARrVEItPACHTmG^""^^ der onroerende van liet Armbestuur van Erembodegem. De Notaris DE PAEPE, le Herzele, zal, melius schenkomst van den Notaris DE SMET, te Erembode- bij licitalie. OPENBARE VERKOOPING van eene En een partijken Iloploehting, te Erembodegem. De Notaris Jules DE PAEPE le Herzele, daar toe in rechte benoemd, zal, ter tusschenkomst van den Notaris De SMET te Erembodegem, in gevolge de schikkingen der wet van 12 juni 1816 ten overstaan van den heer Vrederechter des kantons Herzele, en ten verzoeke van die het behoort, openbaarlijk verkoopen koop 1, Eene behuisde Hofstede, zijnde eene welge- klandeerde herberg en winkel genaamd, Hel nieuw Commerciehuis, met schuur, stal, hop- harst en medegaanden grond, gestaan en gelegen te Erembodegem in de Keppestraat, groot vol gens titel 4 aren 16 centiaren volgens kadaster 4 aren 90 cent., en volgens meting 4 aren 18 centiaren gekend bij kadaster onder de sectie B, N°354c, palende oost Casimirus de Bruyn en zijne kinderen, zuid de keppestraat, west de heer Notaris De Smet, Felix Maldrie en Fran- ciscus Roelandt, noord den Hollenweg en Fran- ciscus Roelandt. Deze hofstede zal in 2 deelen opgeroepen wor den, te welen Eerste deel2 aren 23 centiaren grond naast den ooste met het daaropstaande woonhuis, Landprijs fr, 6, Tweede deel 1 aren 95 centiaren grond naast den weste met de daaropstaande schuur, stal, bopharst. vertrek en remissie, Landprijs fr. 6. koop 2. Eeen partijke Hoplochting gelegen te Erom bodegem, op den Hoek aan de Groenstraat groot volgens titel en meting 3 aren 34 centiaren 'en volgens kadaster 3 aren gekend bij kadasïer sectie A. N° 431b, palende oost en zuid de we duwe Joannes Eeckhaut, west Petrus Van Vae- renbergh, noord den heer Leopold Van Vaeren- bergh. Landprijs fr. 6. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 31 October 1884, om 2 ure ter le gewone Zittingzaal van den heer Vrede rechter te Herzele. Verblijf, Dijnsdag 4 November 1884 om 2 ure, namiddag ter te verkoopen herberg, be woond door de weduwe Jan Eeckhaut, te Erem bodegem, Keppestraat. Voor verdere inlichtingen begeve men zich ter studie van voornoemde Notarissen De Paepe of De Smet. Bij licitatie. OPENBARE VERKOPING van een Zaailanden en Meersch. Te Erembodegem, Welle en Aalst. De Notaris DE PAEPE te Herzele. daartoe in rechte benoemd, zal ingevolge de schikkingen der wet van 12 Juni 1316, ter tusschenkomst van den Notaris De SMET te Erembodegen, ten overstaan van den heer Vrederechter des kan tons Herzele en ten verzeeke van de erfgenaman van den heer L. E. Abbeloos. te Erembodegem openbaarlijk verkoopen Koop 1, Een Hof met alle de daarvan afhangende ge bouwen van Woonhuis, Schuur, Stallingen, Wa genhuis, Remisie Hopharsl en medegaanden Grond, geslaan en gelegen te Erembodegem aan het Dorp nabij de Statie van den Uzerenweg, groot volgens kadaster en volgens raetii)g22areij 60 centiaren, gekend bij kadaster sectie B, N' 509e, 510, 511 en 512b, palende oost de Dorp straat en Adolplie Abbeloos, zuid Severien Tem merman de uindereu J.-B. Van de Velde, Judo- cus Van Pottelsbergh en Adolphe Abbeloos, West den IJzerenwcg noord den heer De Cock. Dit hof zal in 2 deelen opgeroepen worden te welen lc deel12 aren en 52 centiaren grond ten noorde met hel Woonhuis, Schuren, Cour eu Hof. Landprijs fr. 5. 2e deel 10 aren 08 centiaren grond ten zui- de, met Schuren, Cour en hof. Landprijs fr. 5 Koop 2 Een Moestuin of Putagiehof gelegeu le Erem bodegem in de Keppestraat, sektie B, N° 512b bis, groot volgens titel 15 aren 16 centiaren en volgens kadaster 15 aren 50 centiaren, palende oost den IJzerenweg, zuid de weduwe en kinde ren van J. B. Cooman, west hel straatje en noord den heer De Cock. Landprijs fr. 38 Koop 3. De zuidhelft of 39 aren volgens meting van eene partij Zaailand, gelegen te Erembodegem op den Geetegem of Wildeveld, sectie B, N° 1098a, in haar geheel groot volgens titel 75 aren 80 centiaren, en volgens kadaster 78 aren, pa lende deze zuidhelft oost den heer Paulinus Lan- gelet, noord den heer J .F. Bosleels, zuid eu west Mijnheer Sareus. Deze zuidhelft zal in twee deelen opgeroepen worden, te weten t 1° deel19 aren 50 centiaren ten zuide. Landprijs fr. 64 2® deel 19 aren 50 centiaren ten noorde. Landprijs fr. 60 Koop 4. D. noordhelft van eene partij Land, gelegen te E: embodegem op den Langenweg, sectie B, N0 999a, groot in het geheel volgens kadaster 60 en 10 centiaren en volgens titel 57 aren 15 - itiaren, palende in het geheel oost Mada me t striau-Boëtz, zuid August Van de Velde, w. i le baan, noord den heer Eugène Jelie. Landprijs fr. 92 Koop 5. Eene partij Hoplochting en deelke Bosch, gelegen te Welle op het Oud Kerkhof, groot volgens titel 18 aren 53 centiaren en volgens kadaster 19 aren 50 centiaren gekend bij kadas ter sektie A nummer 382a en 383a palende oost Charles Van den Driessche, zuid de Hospiciën van Aalst, west de kinderen Mattens, noord met de dreef, aan Madamme Herrelle. Boom en landprijs fr. 115. koop 6. Eene partij Land en Meersch, gelegeu te Aalst, in hel Denderland. nabij den Osbroek, sectie B, nummer 551 f en 552f, groot volgens meting 31 aren 59 centiaren en volgens kadaster 31 aren 80 centiaren, palende oost de straat leiden de van Aalst naar Erembodegem, zuid den heer J-F. Bosteels, west met den halven gracht aan de Godshuizen van Gent, noord de erven van den heer Vandersmisseu. Boora-en landprijs fr. 50. INGEBRUIKTREDING van koop 1 met den 1 December 1884, en van alle de andere koopeo met de betaling der koopsommen. ZITDAGEN. Instel Dijnsdag 21 f 100. Verblijf 'id. 28 0c,oher ,884' Telkens om 2 ure namiddag, ter herberg van den heer Leander Cerdon, te Haalterl aan de Statie. Voor verdere inlichtingen gelieve men zich te begeven ter studiën van voornoemde Notarissen DE PAEPE of DE SMET. OPENBARE VERKOOPING van te Moorsel. De Notaris EEMAN te Erpe, zal met winst van palm slag en gelagen openbaarlijk verkoopen Eerste koop - Eene partij Land of Bouwgrond, gelegen te Moorsel, genaamd de Zavelstede op het Houteokruis, gekadastreed, sektie D, nummer 10a, groot 31 aren 60 centiaren, palende oost de straal, zuid Judocus Saeys, west Louis Wauters en noord Domien en Frederik Van Herreweghe, In gebruik bij Ludovicus Wauters le Moorsel. Boomprijs fr. 150. Tweede koop Eene partij Land gelegen te Moor sel, genaamd bet Grootveld, gekadastreerd sektie E, nummer 456, groot 19 aren 90 centiaren palende oost Casemirus Temmerman zuid Benediclus Herre- mans, west Lodovicus De Meersman en noord Bene diclus Van den Steen. In gebruik bij Joannes Van Lysebeth, te Moorsel. ZITDAGEN. Instel Dijnsdag 7 Oktober (fiS, Verblijf Dijnsdag 14 Oktober Telkens om 2 ure juist namiddag, ter herberg In den Wijngaard, bewoond door Frederik Van Herre weghe te Moorsel, Houtenkruis. Door 't ambt van den Notaris EEMAN, te Erpe. 1" Eene partij Land te Wieze, Populierestraat, sectie A N° 1175, groot 31 aren 80 centiaren. 2° Eene partij Land te Wieze, Populiereslraat, sectie A N° 1176 groot 31 aren 80 centiaren. ZITDAGEN Instel Donderdag 16 Oktober Jco. Verblijf id. 23 id. ®84' Telkens om 2 uren namiddag, ter herberg van Frans Uyttersprot, te Moorsel, Populierestraat. OPENBARE VERKOOPING" van gelegen te Erpe en (liieiiwerkerken. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen open baarlijk verkoopen Eerste koop. 20 aren 90 centiaren Land en Meersch gelegen te Erpe, op het Cromveld, palende ten ooste Verhoeven, ten zuide den heer Philemon De Wolf-Van dor Noot, ten weste Bernard De Brucker, en ten noorde de rede. Boomprijs. 45. Tweede koop. 20 aren 39 centiaren Land gele gen te Erpe, op het Boschveld wijk Edixvelde, geka dastreerd sectie C. deel van nummer 1009, palende ten ooste en ten weste den heer Joannes De Nys, ten zuide den weg en ten noorde den heer Spilaels. Derde koop. 22 aren 28 centiaren Land gelegen te Erpe, op den Berg, palende ten ooste de wed. Petrus-Joannes De Boeck, ten zuide den gracht, ten weste Jan Baptist Van den Eeckhout, en ten noorde de Beek. Boomsprijs fr. 40. Vierde koop. Een perceel Meersch te Erpe, op den Hoonegem, groot 15 aren 60 centiaren, palende ten ooste Domien De Konmck, ten zuide den los, teu weste den heer De Rybel, en ten noorde de beek. Boomprijs fr 70. Vijlde koop. Een perceel Land gelegen te Nieu werkerken, wijk Edixvelde groot 17 aren 87 centi aren, palende ten ooste Theophilc Slagmunder, ten zuide de straat, ten weste de erven Boelaerl en ten noorde Frans Van Vaerenbergh. Ingebruik bij den heer Albin Van Vaerenberg te Meire. ZITDAGEN Instel, Maandag 29 September I00. Verblijf, id 6 Oktober ,884' Telkens om 3 ure van den namiddag ter herberg genaamd Den Anker gehouden door den heer Jan Baptist D'baese te Erpe, nabij het Dorp. OPENBARE VERKOOPING van Landbouwersalem, eenfKoei een Runden Aardappels. le Erpe, De Notaris EEMAN te Erpe zal op Dijnsdag 14 Oktober 1884, om 1 uur nanoen, ter hofstede van den heer Cbarles De Saedeleer le Erpe. wijk Halfbunder, in hel openbaar verkoopen t. Huismeubels zooals tafels, stoelen, banken, kleer-en andere kassen, keern en kuip vleeschkuip, horlogie, koperen moor koffiepot, koffiemolen, koffie- jatten lantaarn, ijzeren kasserolien, schotels potten, aarden testen tobbens, kommen, sauspan, rasp. lel- looren zout en mostaardpot. bliken deksels ijzeren vorken, houten cn andere lepels en bedstoelen. 2. Landboumersalem zooals wanmolen, aalkuip, dorscbvleugels, graanscliup, ieeken, rieken, spaden braken, gaffels, mesthaken landdraad, waschkuip, enz. 3. Eene schoone Koei en een Rund. 4 Ongeveer 2000 kilogrammen Aardappels. De koopen onder de 5 franken zullen moeten kom- tant betaald worden. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stellende goede en gekende borg.

De Denderbode | 1884 | | pagina 3