Bericht. Dooi- uitscheiding van bedrijf. Te huren lersiond. Aiili-iiiiiiaaiisimilc U alle Te koop. Te huren. Bericht. gave wilgen ItOOMEN, BOOMEU BOOMEU HUIS SS E U B E L S GrOEIDE^IEItT BEHUISDE HOFSTEDE HOP, MOESTUIN. IIOI'LOÜHTING, ZAAILANDEN. Openbare Verkooping van nieuwe KOOPWAREN, En nu hot tweede geval In de gemeenteschool voor jongens van St- Gilles, Koustantinopelstraat, hebben de kinde ren, zoo het schijnt, buiten de zanglessen, in koor O Vandenpeereboom gezongen, onder het oog hunner meesters, die er zichtbaar over tevreden waren. Die jonge geuskuns zouden er zelfs het Weg met dat Papenras, op dezelfde air, bijgevoegd hebbben. Geburen bevestigen dit gezang gedurende meer dan een half uur gehoord te hebben en zijn bereid zulks te getuigen. De school uil de Konstantinopelstraat te St- Gillis mag voorlaan den titel aannemen van voorbereidende school tot anti-klerikale ma- nifestatien. De Moniteur van Dijnsdag bevat de wet waardoor op het budjet van buitenlandsche za ken een krediet van 12,618 fr. wordt ingeschre ven voor het herstellen der diplomatieke be trekkingen met het Valikaan. Gedurende de afloopene maand septem ber werden 15,064 telegrammen per telefoon gewisseld tusschen de geabonneerden der af gestane telefoon-inrichtingen en de bureelen van Jen telegraaf, die er meê in verhand zijn, te welen 3342 te Brussel 2904 te Luik 2841 te Antwerpen 2345 te Gent1691 te Charle roi 985 te Leuven 956 te Verviers. Totaal 15,064. Zondag morgend, in de hoofdkerk, te Brugge waren de aanwezigen verwonderd eens klaps het orgel niet meer tehooren, een kerk bediende snelde toe en vond de orgelist, Al. De Jaegher, stervende bij het Klavier, Weinige oogenblikken later was M. De Jaegher overle den. Diefstal van Obligatiën. De genaamde V. G... herbergier, in de Korte-Krevelstege, te Gent, is met zijne echtgenoote verdwenen, eene som meenemende van 600 fr. en verschil- lige obligatiën. waarvan de nummers volgen, en welke toebehooren aan eene spaarmaat- schappij waarvan hij schatbewaarder was, te weten Leening der stad Antwerpen 1882 (niet deli bereerde) num. 531767. 539287 tol 539305. 531758, 531759, 531881, tot 531883. Leening der stad Gent 1880 num. 11798, 86042, 86043, 59047. Leening der stad Brussel 1879 n. 8888, 176647, 552653, 301095, 1206 tot 1208, 176635 380102, 86. Leening der stad Brussel 1874 n. 184319. De teuilles der koepons der volgende leenin- gen Gent 1868. n. 85423. 114812,123500,130705. Brussell874, n. 47216.47217,181463,304997 304998, 314751, 348471, 349678, 352738, 364033, 536166, 542712 tot 542716, 748115, 304999. De policie zoekt de daders op. (Nadere Bijzonderheden,) Ziehier eenige nadere bijzonderheden over den diefstal van obligatiën waarover wij liier- hooger spreken. In eene herberg der Lange Krevelstege was eene spaarmaatschappij gevestigd, bestaande uit eenige werklieden en voor doel hebbende de aankoop van obligatiën. De Maatschappij die nu ongeveer 5000 fr. weerden moest bezitten, hield zondag avond eene zitting, waarin den weerd uit de herberg, verzocht werd het kistje met titels te geven. Hij wendde voor dat hij te haastig was, dat hij eene depeche ontvangen had en oogenblik- keüjk moest vertrekken en later aan het ver langen zou voldoen. De leden bleven zitten tot middernacht, doch de baas keerde niet terug, en maandag morgend vroeg is zijne vrouw hem achterna gereisd eene massa schulden en hare vijf kinderen achter latende. Eenige geuzen van Mechelen-aan-Maas zijn opnieuw aan 't werk geweest in den nacht van maandag tot dinsdag van Vucht komende, waar zij ter kermis geweest waren, hebben zij tusschen twee en drie ure zingende en tieren de de dorpstraat doorkruist en eindelijk de katholieke school, die daags te voren door Zijne Hoogw. Mgr Doutreloux was gewijd, aangevallen. Verscheidene ruiten werden ver brijzeld. De schoolmeesteres sliep voor de eerste maal in het nieuwe gebouw. Op de linie van Gembloers-Onoz-Tami, nes, tusschen deze eerste statie en le Mazy, bevond zich maandag een jongeling aan het venster van het rijtuig, waarin hij plaats had genomen, wanneer de wind op eens zijnen hoed afrukte. De jongeling opende de deur, sprong op den weg en deed een zoo ergen val dat zijn schedel berstte. De dood was oogen- blikkelijk. Een persoon die zich in denzelfden wagon bevond, had vruchteloos gepoogd hem tegen te houden andere personen hebben bij hunne aankomst te Mazy dezelfde getuigenis afgelegd. Die jongeling was de eenige steun eener weduwe met verscheidene kinderen waarvan hij de oudste was. Dijnsdag voormiddag is een jongeling van 23 jaar, Gustaaf De Ronne, kaporaal bij het 4e linie, aan de Kuiperskaai te Gent, in het water gesprongen. De reden van die zelfsmoord word toegeschreven aan het afnemen zijner galons, ten gevolge van een besluit, waarbij-al de bedienden der hoogere officiers De Ron ne was bediende bij een generaal geen graad konden bekleeden. Zijn lijk werd Dijnsdag op- gevischt, Wildstroopers. Men schrijft uit Poeke, 7 september aan het Fondsenblad In den nacht van vrijdag tot zaterdag lestle- den heelt er in het park van Poeke een treurig voorval plaats gehad, Twee jachtwachters die op hunne ronde waren, bemerkten eencn persoon, die lang zaam op hen afkwam, gewapend met een ge weer. Zij verschoren zich achter eenen zwaren lindeboom, om hem daar onverwachts vast te grijpen. Op het oogenblik dat de persoon voor bijkwam sprongen zij toe, doch de wildstrooper snelde drie a vier passen achteruit, en dreigde op ben te schieten. De twee bedienden dit ziende, deinsden spoodig terug achter den boom. De kerel in plaats van de vlucht te nemen, draaide rechts en links rond den lindeboom met de hoop van een of beide jachtwachters neer te schieten. Een van deze, na eenige oogenblikken dit spel moede, gaf vuur zonder nogtans juist te kun nen mikken, met het ongelukkig gevolg dat de wildstrooper neêrviel. De wildstrooper bekende dat hij nog drie medeplichtigen had, doch wilde ze niet bekend maken. Hij is erg gekwetst aan de linkerhand, arm en zijde. Het parket is ter plaatse geweeest. TURKYE. Mgr Rolelli, gewozen legaat van den Paus bij het hof van Konstaulinopel en thans lot nuneius te Brussel benoemd, werd den 25 september door den sultan in verhoor ontvangen. Ten 2 1/2 ure begaf de bisschop zich naar Yldiz kiosk, ver gezeld van den eersten drogman M. Robert en voorafgegaan door 2 cavass te peerd. Hij werd aanstonds door den sultan ontvangen. Na de gebruikelijke pleehiight-den nam Mgr Rotelli het woord om afscheid van den sultan li- nemen en hem te bedanken om de welwillend heid waarmee hij hem altijd behandeld had. De sultan antwoordde dat hij gelukkig was den vertegenwoordiger van den Paus te ontvan gen en drukte zijn spijt uit, omdat hij zoo kor ten tijd te Konstanlinopel kon blijven.Hij gaf aan Mgr Mgr Rotelli de verzekering dat hij voort durend zijne katholieke onderdanen urn be schermen. Hij bedankte den bisschop om al het geen bij bijdragen had ter bevrediging van Albanië. Het onderhoud duurde meer dan een half uur en was allervriendschappelijksl, Holloway Pillen De Lever, de Longen, en de Nieren. Een groot aantal inwendige ziekten komen voort uit verstoppingenwelkede beroemde Holloway Pillen volkomen verdwijnen De behandeling met deze Pillen wordt ernstig aanbevolen als geneesmid del voorde meeste langdurige ziekteaandoeningen zoo als leverziekten, longenslekingen, trage werking der nieren, en andere slooringen, der werkingen, die veel pijn veroorzaken en ongeneeslijke ziekten doen geboren worden, wanneer zij verwaarloosd worden. De Holloway Pillen zijn bijzondert geschikt voor jon ge en teere lieden haar zacht en bloedzuiverende werking geeft de voorkeur boven elk ander genees middel. Voor de slechte spijsvertering, de zenuw ziekten, de jicht en de rhumatieke pijnen,hebben die Pillen door hare hoedanigheden eene wereldkundige faam verworven Zij verdrijven al de onzuiverheden van het bloed eu herstellen de gezondheid en de krachten. 25. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 10 Vrouwel. 15 HUWELIJKEN F. Wauters metsersg. met S. Meert braaister. C. Knauss werktuigkundige met M. Van Nieuwenhove z. b. OVER LIJD ENS. A. De Zwaef wed. Van Gucht man Hueveünck pontenier 38 j. Vaart. R. Van de Maele vr. Renders z. b. 53 j. Nieuw- straat. L. Van Geert wed. Van lmpe, wever 71 j. Schaarb. 5 kinderen onder de 7 jaren. Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1403 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.75 lot 1.02; slieren,0.67 tot 0.90; koeien en veerzen, fr. 0.67 tot 0.90 Aelsl.1l Oct. Per heet. 32 lil. 50 cent Tarwefr 21-00 a 23-00 Mastelnin 18 00 20 00 Rogge 16-üO 17-50 Geersi. 00 00 00- 00 Haver. per 100 kil. 18-00 20—00 Spelt. 00—00 oO-OO Koolzaad per 1(0 kil. 00 -00 00 <>0 Lynzaad 00 00 00 00 Koolzaadolie 60—00 80 50 Lijnzaadolie, »V 48 —50 49 - Oo Koolzaadkoeken, id. Oü-00 U0 00 Lijnkoeken, 00 -00 00 00 Aardap. (roode de Iflo kil. 6- 00 6 50 Aardap. (geelej Nieuwe 00—00 00- 00 Boter, de 3 kilogrnm w 8—75 9—75 Eijers, de 25. 2-54 2-75 Vlas per 3 kilos. 3—00 4 -20 '/iggenen, per stuk, lf socrl 25 00 2*20 -oO HOPHANDEL. Heden wierden er 80 zakken hop nieuw gewas 1884, ter markt gebracht en ver kocht van fr. 90.Ou tot 00.00 de 50 kilos. POPERINGHE, 10 Oct. Hoppe 1884. Stad.. Fr. 105—00 110-00 s Gemeenten 9500 105—00 ANTWERPEN, 11 Oct De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 3,15 fr. 3.45 De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,40 a 1,75 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00. De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6,00 tot 8.50; polderper 100 kilos fr. 0.00 0.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,50 a 3,00 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 17—00 a 18—00 Rogge, «i 16-00 16-25 Wintergeersl, 00—00 00—00 Zomergeerst, 20—00 20—50 Haver, 2100 00 - u0 Boekwoit, 15—50 16—00 Boonen, 21—50 00 - 00 Bilterpeën, 18—50 19—00 Gemeente Kiezingen. KIESCOLLEGE VAN AALST. Kiezing van Zondag 19 October 1884. De Voorzitter van het Hoofdbureel brengt ter ken nis van de hecren kiezers dat hij de voorstelling der kandidaten, hunne aanvaarding en de lijsten der ge tuigen die zij zullen aangewezen hebben, zal ontvan gen den lt en 13 Oktober 1884, van 3 tot 5 ure namiddag, ten Stadhuize, Zaal van het Schepencollege. Eens dit tijdstip vcrloopen zal geene voorstelling of aanvaarding van kandidatuur, noch aanwijzing van getuigen meer ontvangen worden Van den 15 Oktober, kan er kennis genomen wor den terzelfde plaats en uren,van de officieele lijst der kandidaten, door de kandidaten zeiven,alsmede door de kiezers die hun hebben voorgesteld. Gedaan te Aalst, den 1 Oktober 1884. De Voorzitter van hel Hoofdbureel, F. DE WOLF-COEVOET. Onderrichtingen nopens dekandidaten; De voorstelling der kandidaten moet getcekend zijn, door ten minste 20 gemeentekiezers. Zij moet opgeven do namen, voornamen, woonst en beroep van de kandidaten en der kiezers die hen voorstellen. Zij moet gedagteeke..d en onderteekend zijn en den Voorzitter van het Hoofdbureel overhandigd worden door drie der onderleekcnaren. De kandidaten die zich gesamenlijk voorstellen, moeten in de voorstelling opgeschreven worden in de alphabetische orde. Ministère de la Guerre. II sera procédé Ie 31 Octobre 1884, midi, dans les bureaux dc Monsieur le Lieutenant Colonel Com mandant ad intérim ia place d'Alosl, a l'udjudicalion publique pour l'entreprise de la fournituie de la VIANDE nécessaire, pendant l'année 188-5, aux Corps de troupe qui occuperont cette place Le cahier des charges de l'entreprise est déposé dans les dits bureaux, place du Marcbé aux Grains, N° 3, oü les personnes qui désireraient prendre part h l'adjudication peuvent en oblenir communication tous les jours non fériés. Le Ministre de la Guerre, PONTUS. Schoone winkel over te nemen en Huis le huren terstond gestaan in de Molenstraat, N° 38, bewoond door de eigenares de weduwe Amand Rumbaut. Deze winkel sedert lwee-en-veeriig jaar bestaande, is een der beste geklandccrde kruideniers en znadselwin- kels der stad Aalst. Het huis is ook scuooti ;reschikt voor alle andere bedrijven en heeft j.choone Kelders, menigvuldige boneden- en '">venpl i.tisen. pomp- en regenwater. Zich le bevrao bij El mond RUMBAUT- MERTENS, koopman in kiuidenierswaren, aan de Vaart, alhier. Een schoon geriefelijk u weigel. -en huis ie Aalst, op de Groote Markt, zijnde een il g. k! .r,de»rd Commerciehuis, mei groote Vitim> vullende «.lrij buneden en vijf bovenplaatsen, alsook groeten zolder, cour, met kleine keuken en waschuis, pomp en re genwater, aebterbouw mei twee verdiepen. Zich ie bevragen bij den heer Notaris Boone te Aalst, :Nieuwstraat. TV> hpL-nmpii b'i Jllfv SopH,E VL,E" e UtSkOUieil BErgh, hoek vanJdeSt- Jorisstraat en Zoulstraat, 23, tc Aelst, alle soorten van Winterpantoufels in fcutre,aangekomen direct uit het voornaamste fabriek van Duitschland. Aan zeer geringe prijzen. van Dr. PAT1SSON, verzacht oogenbliklijk en geneest radikaa! hel Fle- recijn en ICIiumatisnien van allen aard, tandpijn, lendenpijn, (verschot,) ontstekingen der borst en keolpijnen. In rollen tegen fr. 1,50 en halve rollen tegen 80 centiemen, bij den heer l'iclor llcirschant, apo theker, Korte Zoutslraat, le Aalst. 11 An vi'tiatrf Een Soede PAARDE- iueo Yiaagismidsgast. - zich te bevragen ten bureele dezer. Vier Bretaansche Koeien met drij Kalveren, in den Osbroeck, bij D. DeTroch, Erembodegem. Een Huis geslaan en gelegen in deStoofstraat n" 2, zich le bevragen bij den eigenaar M. Eduard Boone, Molenstraat n° 24 alhier. Te bekomen bij Severin De Boe Nieuwstraat n®32. Engelsche Oesters eerste kwaliteit. Door de goede bedieningen verhoopt hij de gunst van eenieder. VENDÏTIÈ VAN 60 koopen zeer schoone liggende te Aalst, Vaart, nieuwen Boulevard, op Zatfrdag 8 November 1884, om twee uren slipt namiddag, door de Zaakwaarnemer LOUIS BUEKENS, te Aalst, en ambtsverrichting van Deurwaarder VAN MUYLE.M, aldaar. Dit op langen tijd van betaling, mits stellende goede en gekende borg. OPENBARE VERK00PING van schoone Ie IBaerde^em De Zaakwaarnemer RENÉ PENNINCK, te Haeltert, aan de Statie, zal op Woensdag 19 November 1884, om 2 ure 's namiddags, door het ambt van Deurwaar der Willem VAN MUYLEM te Aalst, openbaarlijk verkoopen, ten verzoeke van madame weduwe Faes, eigennares te Laeken, (Brussel). 20 koopen zware en hoogst3mmige Kanadas, van 1,50 tol 2 meters omtrek, staande aan haren eigen dom, te Baerdegem in de Baerdegemsche weide, nabij de Static van den Yzerenvveg, aan het land ge bruikt door Pieter Jan Beeckman-De Mol en andereu. De verkooping geschiedt onder de gewone voor waarden, mits stellende goede en gekende borge en betalende comptant het ongeld. Men zal ter plaats vergaderen. Bij bovengenoemden René PENNINCK, zijn er ge stadig groote en kleine Uapitales te bekomen, aan gematigden intrest mits voldoende bezet op vaste goederen. "ópênbabe^vèrkóTpIng"'" van 60 koopen Kanadas, Abeelen, wilgen, en Olmen TE EREMBODEGEM EN HAELTERT. De Zaakwaarnemer René PENNINCK le Haeltert. zal door bevoegd ambt openbaarlijk verkoopen op Maandag 17 November 1884, om 9ure'svoormiddags ten verzoeke van de hecren Joseph Van Houck-Maes- en Francies Moens-Maesschalck,eigenaars te Haeltert, Madame weduwe De Saedeleer, eigenares te Lede, over zich zeiven en anderon 1. 2 schoone Olmen, aan de hofstede van den heer Moens, voormeld te Haeltert,aan de Ninofstraat. 2. In den Boschmeersch ie Erembodegem, Terjo- deu, over de erven Maesschalck voormeld, 5 Kanadas, 4 Abeelen, 4 Wilgen en 2 Olmen. 3 Over zelfde erven Maesschalck, daaromtrent in den Wittenmeersch nabij den IJzerenweg, te Erem bodegem, Terjoden 11 Kanadas, 4 Olmen, 2 Abeelen en 1 Wilg. 4. Nabij de Statie van den IJzerenweg onder Erem bodegem en Haeltert aan de eigendommen van Mada me weduwe De Saedeleer en den heer Penninck, 25 koopen Kanadas: Men zal vergaderen in den Wittenmeersch. De verkooping geschiedt onder de gewone voor waarden, mits borgstelling, en betalende comptant het gewone ongeld Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van EN LANDBOUWERSALEM TE EREMBODEGEM. De Notaris DE PAEPE le Herzele, zal met tusschen- komsl van den Notaris DE SMET le Erembodegem, ten verzoeke van den heer Franciscus Van der Eist, ter hofstede door hem bewoond te Erembodegem in de Burghtstraat, on Vrijdag 17 oktober 1884, om 12 ure 's middags, openbaarlijk verkoopen Alle de Meubels en meubelairc voorwerpen aldaar te bevinden namelijk Tafels, stoelen, commode, toi letspiegel koffijmolen, kachel, stoef, koperen emmer, koperen moor ketel, casserollen, vleeschkuip, tobben, teilen, beddenbakken met ressort, wollen, matras en huppeling bakmoellie, soeplerrinne, dienscholels, lellooren, serviellen, fluwijnen, banddoeken, tafella ken, handbei, koffljstelscl. tinnen enijzeren lepels en fourchetlen, dienlepel, oliestelsel enz. Een wagen, kar, ploeg, egge slede, kruiwagen zeekstuk, beerkuip, 2 kuipershamers. boor, houwmes aambeeld, schuppen braken, rieken, gaffels, ladders, manden, 7 hoenders, 1 haan, eene hoeveelheid oude hoppeslaken en brandhout, eene partij ongedorschen tarwe 6n rogge cn meer andere voorwerpen OPENBARE VERPACHTING der onroerende van hel Armbestuur van Erembodegem. De Notaris DE PAEPE, te Herzele, zal, met tus- schenkomsl van den Notaris DE SMET, te Erembode gem, ten verzoeke van dc iieeren Leden van het Arm bestuur van Erembodegem, op de hierna bepaalde zitdagen, ter herberg van Vanpottelbergh, in het Roomsche Hof, aan de statie te Erembodegem, open- bjarlijk verpachten, voor eeneu termijn van zes achtereen volgende jaren ingang nemende met den 25 December 1884. Dc onroerende Goederen toch Jioorende .nu h< t Bureel van Weldadigheid der gemeente En mbode- gem, en gelegen binnen de gemeenten i reni >degem, Teralphcue, Nieuwerkerken, Denderleeuw, Welle, en Aalsi-Mijibeke Do verpachting zal plaats hebben in hei volgende orde Voor de goederen gelegen binnen do g. meenten Teralp -ne, DenderleeuuWelle, Nu uwi kerken, Aalst-Mijlbeke cn voor degene gelegen alleenlijk op dc kwade zijde te Erembodegem. du? ooslwaaiis den Dender, op Donderdag 23 Oktober 1884. En voor de goederen gelegen te Erembodegem, op de goede zijde of westwaarts den Donder, op Vrijdag 24 Oktober 1884, telkens om 9 ure's mor gens. Jachtverpachting te Erembodegem. De Notaris DE PAEPE, le Herzele. zal, met lus- schenkomst, van den Notaris DE SMET, te Erembode gem, ten verzoeke van de heeren Leden van het Armbestuur van Erembodegem, op Maandag 27 Oklo- ber 1884, om 2 ure namiddag, ter herberg van Van pottelbergh, in het Roomsche Hof, aan de statie te Erembodegom, openbaarlijk verpachten, voor eenen termijn van zes achtereenvolgende jaren, ingang nemende met den 1 Januari 1885. HET RECHT VAN JAGEN OP De onroerende Goederen toebeboorendo aan het Bureel van Weldadigheid der gemeente Erembode gem en gelegen binnen de gemeenten Erembodegem, Teralphene, Nieuwerkerken, Denderloeuw, Welle on Aalst-Mijlbeke. bij licitatie. OPENBARE VERKOOPING van eene En een partijkeu lloplochling, te Erembodegem. De Notaris Jules DE PAEPE te Herzele, daar toe in rechte benoemd, zal, ter tusschenkomst van den Notaris De SMET le Erembodegem, in gevolge de schikkingen der wet van 12 juni 1816 ten overstaan van den heer Vrederechter des kantons Herzele, en ten verzoeke van die het behoort, openbaarlijk verkoopen koop I, Eene behuisde Hofstede, zijnde eene welge- klandeerde herberg en winkel genaamd, Hel nieuw Commerciehuis, met schuur, stal, hop- harst en medegaanden grond, gestaan en gelegen te Erembodegem in de Keppeslraat. groot vol gens titel 4 aren 16 centiaren volgens kadaster 4 aren 90 cent., en volgens meting 4 aren 18 centiaren gekend bij kadaster onder de sectie B, N° 354c, palende oost Casimirus de Bruyn en zijne kinderen, zuid de keppeslraat, west de heer Notaris De Smet, Felix Maldrie en Fran ciscus Roelandt, noord den Hollenweg en Fran ciscus Roelandt. Deze hofstede zal in 2 deelen opgeroepen wor den, te welen Eerste deel'2 aren 23 centiaren grond naast den oosle met het daaropstaande woonhuis, Landprijs fr, 6, Tweede deel 1 aren 95 centiaren grond naast den weste met de daaropstaande schuur, stai, hopharsl. vertrek en remissie, Landprijs fr. 6. koop 2. Eeen partijke Hoplochting gelegen te Erem bodegem, op den Hoek aan de Groenstraat groot volgens titel en meling 3 aren 34 centiaren "en volgens kadaster 3 aren gekend bij kadasler sectie A. N° 431b, palende oost en zuid de we duwe Joannes Eeckhaul, west Petrus Van Vae- renbergh, noord den lieer Leopold Van Vaeren- bergh. Landprijs fr. 6. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 31 October 1884, om 2 ure ter te gewone Zittingzaal van den beer Vrede rechter te Herzele. Verblijf, Dijnsdag 4 November 1884 om 2 ure, namiddag ter te verkoopen herberg, be woond door de weduwe Jan Eeckhaul, te Erem bodegem, Keppeslraat. Voor verdere inlichtingen begeve men zich ter studie van voornoemde Notarissen De Paepe of De Smet. Bij licitatie. OPENBARE VERKOPING van een Zaailanden en Meersch. Te Erembodegem. Welle en Aalst. De Notaris DE PAEPE te Herzele. daartoe in rechte benoemd, zal ingevolge de schikkingen derwetvun 12 Juni 1316, ter tusschenkomst van den Notaris De SMET te Erembodegen, ten overstaan van den heer Vrederechter des kan tons Herzele en ten verzeeke van de erfgenaman van den heer L. E. Abbeloos. te Erembodegem openbaarlijk verkoopen Koop 1, Een Hof niet alle de daarvan afhangende ge bouwen van Woonhuis, Schuur, Stallingen, Wa genhuis, Reni'sie Hopharsl en medegaanden Grond, gestaan en gelegen te Erembodegem aan hel Dorp nabij de Statie van den IJzerenweg, groot volgeus kadaster en volgens meting 22 aren 60 centiaren, gekend bij kadaster sectie B, N' 509e, 510, 511 en 512b, palende oost de Dorp straat en Adolphe Abbeloos, zuid Severien Tem merman de kindereu J.-ö. Van de Velde, Judo- cus Van Pottelsbergh en Adolphe Abbeloos, west den IJzerenweg noord den heer De Cock. Dit hof zal in 2 deelen opgeroepeu worden te weten le deel12 aren en 52 centiaren grond ten noorde met hel Woonhuis, Schuren, Cour en Hof. Landprijs fr. 5. 2e deel 10 aren 08 centiaren grond ten zui- de, met Schuren, Cour en hof. Landprijs fr. 5 Koop 2 Een Moestuin of Potagiehol gelegen le Erem bodegem in de Keppeslraat, seklie B, N° 512b bis, groot volgens titel 15 aren 16 centiaren en volgens kadasler 15 aren 50 centiaren, palende oost den IJzerenweg, zuid de weduwe en kinde ren van J. B. Cooman, west hel straatje en noord den heer De Cock. Landprijs fr. 38 Koop 3. De zuidhelft of 39 aren volgens meling van eene partij Zaailand, gelegen te Erembodegem op den Geetegem of Wildeveld, sectie B, N° 1098a, in haar geheel groot volgens titel 73aren 80 centiaren, en volgens kadasler 78 aren, pa lende deze zuidhelft oost den heer Paulinus Lan- gelet, noord den heer J .F. Bosleels, zuid en weit Mijnheer Sareus. Deze zuidhelft zal in twee deelen opgeroepen worden, te weten la deel19 aren 50 centiaren ten zuide. Landprijs fr. 64 Eene gelegi :i volg.-. 3 kadasic 2e deel 19 aren 50 centiaren ten n ji-Je. Landprijs fr. 60 Koop 4. De noordhelft van eene partij Land, gelegen te Erembodegem op den Langenweg, sectie B, N, 999a, groot in het geheel volgens kadaster 60 aren 10 centiaren m volgens titel 57 aren 15 c. liaren, palende in het geheel oost Mada me M. striau-Boëtz, zuid August Van de Velde, west-!- baan, rd Jen heer Eugène Jelie. Landprijs fr. 92 Koop 5. partij (opluchting en deelke Bosch, te W'i I.; cp het Oud Kerkhof, groot titel IX uren 53 centiaren en volgens 19 aren 50 ceniiaren gekend bij kadas ter seklie A nummer 382a en 383a palende oost Charles Van den Driessche, zuid de Hospiciën van Aalst, west de kinderen Maltens, noord met de dreef, aan Madamme Herrelle. Boom en landprijs fr. 115. koop 6. Eene partij Land en Meersch, gelegen te Aalst, in het Denderland. nabij den Osbroek, sectie B, nummer 551 f en 552f, groot volgens meting 31 aren 59 centiaren en volgens kadaster 31 aren 80 ceniiaren, palende oost de straat leiden de van Aalst naar Erembodegem, zuid den heer J-F. Bosteels, west niet den halven gracht aan de Godshuizen van Gent, noord de erven van den heer Vandersmissen. Boom-eu landprijs fr. 50. INGEBKUIKTREDING van koop 1 met den 1 December 1884, en van alle de andere koopen met de betaling der koopsommen. ZITDAGEN. Instel Dijnsdag 21 Verblijf id. 28 0clob" ,884' Telkens om 2 ure Damiddag, ter herberg van den heer Leander Cerdon, te Haaltert aan de Statie. Voor verdere inlichtingen gelieve men zich te begeven ter studiën van voornoemde Notarissen DE PAEPE of DE SMET. OPENBARE VERKOOPING van te Moorsel. De Notaris EEMAN tc Erpe, zal met winst van palm slag en gelagen openbaarlijk verkoopen Eerste koop Eeno partij Land of Bouwgrond, geregen te Moorsel, genaamd de Zavelstede op het Houtenkruis, gekadastreed, sektie D, nummer 10a, groot 31 aren 60 centiaren, palende oost de straat, zuid Judocus Saeys, west Louis Wauters en noord Domien en Frederik Van Herreweghe, Iu gebruik bij Ludovicus Wauters te Moorsel. Boomprijs fr. 150. Tweede koop Eene partij Land gelegen te Moor sel, genaamd het Grootveld, gekadastreerd sektie E, nummer 456, groot 19 aren 90 centiaren palendo oost Casemirus Temmerman zuid Bene.lictus Herre- rr.ans, west Lodovicus De Meersman en noord Bene- dictus Van den Steen In gebruik bij Joaunes Van Lysebeth, te Moorsel. ZITDAGEN. Instel Dijnsdag 7 Oktober ,fta. Verblijf Dijnsdag 14 Oktober Telkens om 2 ure juist namiddag, ter herberg In den Wijngaard, bewoond door Frederik Van Herre weghe le Moorsel, Houtenkruis. Door 't ambt van den Notaris EEMAN, te Erpe. 1° Eeuo partij Land te Wieze, Populieroslraat, sectie A N° 1175, groot 31 aren 8ü ceniiaren. 2° Eene partij Land le Wieze, Populierestraat, sectie A N° 1176 groot 31 aren 80 centiaren. ZITDAGEN Instel Donderdag 16 Oktober Verblijf id. 23 id. ,h84- Telkens om 2 uren namiddag, ter herberg van Frans Uyttersprot, le Moorsel, Populierestraat. alte Bij uilscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Groote Markt. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Maandag 27 Oktober 1884, en volgende dagen, telkens om 1 uur stipt 's namiddags, ten verzoeke en ten buize van den heer J. Len^sens, winkelier te Aalst, Groote Markt, krachtens toelating verleend door 't Schepen-College van Aalst, den 6 dezer maand Oktober, overgaan tot de veiling der volgende nieuwekoopwaren.als volgt: 25 dozijn Col». 100 pakken lint van alle 40 paar Manchetten. kleuren. 300 Kragen van alle grootten 40 doozen teekengaren. 35 grossen boordlind. 400 nieters gekleurde sou tache. 11 dozijnen stukken elas tiek. 3 doozen pommade. 100 pakken katoen van alle kleuren. 400 paar feuter handschoe nen van alle grootten. 1200 meters zwarten galon voor paletots. 24 stukken velours op banden. 600 stringen zijde van alle kleuren. 400 meters zijden passe menterie. 200 meters galon voor Da mes kleederen. 25 plakken voor Dames paletots. 50 koorden met zijden fio- chen. GO meters satijnen biezen. 50 bobijnen zyde van alle kleuren. 300 meters zijden koorden. 300 stukken gekleurden la- cet. 4 doz(jnen soubras. 300 paar katoene koussen. 60 kilogr wollen en sai- jetten. 4 grossen dubbel saijet- ten. 50 paar pantouffels. 50 grossen gekleurde bo bijnen. 40 pakken crochet katoen. 300 garnituren inhet zwart voor Dames. 40 porte-monaies. 4 dozijnen fantaisie kam men. 200 zijden horlogekettin gen. 50 fantaisie medaillons. 6 dozijnen tandborstels. 1 dozijnen manskammeD 10 dozijnen ronde kam men voor kinderen. 2 dozijnen étui k cigares. 4 dozijnen fantaisie spel len. 30 meters eannetas. 12 kilogr. gekleurde peer- Ie n. 80 gekleurde Manscols. 60 Foulards van alle groot ten. 50 Lavallieren voor mans en vrouwen. 40 nieters Ruchen van alle kleuren. 25 paar witte Handschoenen 4 Doophoeden. 15 kleine kleedjes van alle kleuren. 20 Voorschooten. 40 Vrouwmutsen grootten. 25 Hemdborsten. 15 Ba vetten. 200 Wollen Chals van alle kleuren. 50 Wollen en Stoffen Ca pelinnen. 60 meters Franjen voor Stores. 70 meters geele Reps. 60 meters Nansoek voor kleederen. 50 meters Gordijnengoed. 700 meiers Kant. 200 meters witten Soutache. 10 paar Embrassen. 6 Hemdens voor eerste Communiekanten. 10 Wollen Vesten. 1 Wollen Kindmantel. 80 paar wollen Manchetten 12 paar Kindcrguctten. 5 hanen mutsen voor jon gens. 12 w ollen mutsen voor jon gens. 18 paar kindermouwkes. 24 paar wollen kinderbot- tinnen. 3 garnituren van gewerk- ten kant. 14 groote kinderkragen. 20 halve hemden. 16 mans-en vrouwonder broeken 1 wollen vrouwgilet. 20 dozijnen wollen koussen in alle kleuren. 125 pakken garen. 400 paar manchetknoppen. 12 dozjnen engelsche spel len. 10 grossen rijkoorden. 10 grossen broekgespen. 70 grossen broekknoppen. 400 grossen fantasie knop pen. 50 grossen sanders knop- Op gewoone voorwaarden en met tijd var. betaling mits goede en gekende borge,

De Denderbode | 1884 | | pagina 3