Paulus Pilate. peTrsusP7n- Te huren terstond. Vogfiscliieling' niH de Belle, Venditie van Meubels, Zaailand en ülcersch, gave wilgen BOOMEN, EOOMEU BOOMEET Jachtverpachting te Erembodegem. BEHUISDE HOFSTEDE HOP. GOEEEBEK" MOi.STUlN. II0PI,0CHÏ|\(J, Openbare Verkooping van nieuwe KOOPWAREN, 5 HUIZEN, TE AIXOVE. WOONHUIS MP Zie Notarieele aankondigingen op 4* bladzijde. sions en bronzen86 Noorder-Bolwerk, Brussel; Marktstraat, 17. Keus van Burgemeesters en Schepenenen. Men herinnert zich nog hoe hel vorig ministerie in vele geva.len burgemeesters en schepenen noemde teven den wil der gemeente in, De minister heeft eenen omzendbrief naar de gouverneurs gestuurd, opdat die laakbare han delwijs zich niet meer vernieuwe. De gouverneurs zullen voortaan moeten aan duiden of de kandidaten tot de meerderheid of tot de minderheid van den raad behooren. In algemeene regel moet de burgemeester tusschen de meerderheid gekozen worden. Om daarvan af te wijken moeten er erstige redens bestaan. De vrijheid heeft tot grondslag gediend voor de nieuwe wetgeving op het onderwijs zij zal ook tot grondslag dienen voor de benoeming der burgemeesters en schepenen in ons land. De ongelukkige zaak van het tweegevecht tusschen twee leerlingen der militaire school zal den 28 october voor de Rechtbank van Brussel opgeroepen worden. De betichten zijn ten getalle van zes 1° M. Corin, Floreut, beticht, in een tweegevecht, zijnen tegenstre ver eene wonde te hebben toegebracht, die hetzij eene bestendige onbekwaamheid van werken, hetzij het volstrekt verlies van een lichaamsdeel of eene erge verminking veroor zaakt heeft 2° M. Vanderton, Maurice, beticht in een tweegevecht, gebruik gemaakt te heb ben van zijne wapens, legen zijnen tegenstre ver ;3° MM. Gracia, De Deken, Deknyff, Pirmez die getuigen geweest zijn in gezegd tweege vecht. Eenige soldalen van het 5* linieregiment hadden verleden week deelgenomen aan de socialistische meetingin den Vooruit. De kolo nel De Haes heeft donderdag het volgende regimentsorde aan de troepen onder zijn bevel meêgedeeld Er werd mij bericht dat solda ten van het garnizoen zijn gezien geweest op de meeting verleden maandag door de Gentsche sectie der Internationale, in haarlokaal Voor uit, Garenmarkt, gehouden. Ik verbied aan de onder-officieren, kaporaalsen soldaten van het regiment, die ik de eer heb te bevelen, aan soortgelijke vergaderingen deel te nemen en ik verwittig hen, dat ik op de strengste wijze zal handelen tegenover hen welke dit verbod zul len overtreden. Dit orde zal 3 maal achtereen aan de troepen voorgelezen worden. Moord t© Ilansbeiie. Eene schrikkelijke misdaad is in den nacht van dins dag tot woensdag in de vreedzame gemeente Hansbeke gepleegd. Het was de derde dag der gemeente-kermis. In den avond zijn eenige personen in de herberg het Wethuis gekomen, waaronder zich de genaamde Moens, van Ma- riakerke, bevond. Er was twist ontstaan tus schen deze personen, en Moens vroeg om in het Wethuis te mogen vernachten er bijvoegen de dat hij, als hij weg moest gaan, slagen zou krijgen. Aan zijn verzoek werd niet voldaan en rond middernacht verlieten de bezoekers de herberg, waarvan dadelijk de deur gesloten werd. Op eenigen afstand van daar bevindt zich de pastorij de muur der pastorij loopt bezijden een smal straatje. Het is in dit straatje dat Moens in zijn bloed badend gevonden werd. Hij leefde nog en volgens men zegt, heeft de persoon, die hem heeft vinden liggen, hem water gegeven, en hem den naam gevraagd van zijnen moordenaar. Het slachtoffer heeft dien naam niet willen noemen. Volgens een ander verhaal, zou de persoon die hem gevonden heeft, hem naar zijne wo ning hebben gebracht, en na hem te drinken te hebben gegeven, zou hij slapen gegaan zijn zonder geneesheer of pastoor te verwittigen. Wat daarvan waar zij, Moens heeft den geest gegeven, ten gevolge der schrikkelijke wonden die hij bekomen heeft in den hals en in de zijde. Het mes waarmeê de misdaad is gepleegd, werd ter plaats gevonden. De steken zijn zoo geweldig geweest dat het lemmer ervan ge kromd is De hoed van het slachtoffer is in den hof der pastorij geworpen. De meid van den pastoor, 's nachts hoorende vloeken,dachtze zijn weer bezig met de kermis en zijn nam eene bran dende kaars en girig er mede voor het venster staan, om de vechters want zij dacht dat men vocht te doen gelooven dat de pastoor hen hoorde. Zij was verre van te vermoeden dat men eenen mensch vermoorde 1 Het parket werd dadelijk verwittigd het was woensdag morgend reede om 6 ure ter plaats. Een onderzoek werd dadelijk geopend. Vele personen werden ondervraagd en vijf werden aangehouden; twee hunner hadden de kleederen gansch met bloed besmeurd het was verschrikkelijk omzien. Het schijnt dat geen van de aangehoudenen ontroering liet blijken. Een hunner zou zelfs gezegd hebben Wij kunnen in de gevangenis zoo goed werken als te Hansbeke. HOLLAND. M. M boekhouder bij M. Lips, bandelaar iu hui den, te Breda, had eene kleine wond aan het voor hoofd. Terwijl hij in het pakhuis eenige werkzaam heden verrichtte, is er eenig vocht van huiden in de wond gekomen, waardoor iu weinig oogenblikken zijn hoofd zoo opzwold, dat men bevreesd is voor bloedvergiftiging. Wanneer de doktors niet spoedig tol eene operatie kunnen overgergaan, vreest men voor zijn leven. ENGELAND. Ontploffingen te Quebec Verleden zaterdag heb ben te Quebec in Canada twee geheimzinnige ont ploffingen plaats gehad. Het was zaterdag, ten half twaalf voormiddag, dat eene luide ontploffing de huizen schudden en de ramen kletteren deed. ledereen snelde de straat op, om naar de oorzaak uit te zien. Snel verspreidde zich het gerucht, dat de nieuwe Parlementsgebou wen, door dynamiet, in de lucht gevlogen waren, en iedereen liep hier derwaarts. Deze gebouwen beslaan een groot vierkant, waar van elke zijdo drie honderd voet lang is. Drie, waarin regeeringsbureelen zijo, werden drie jaar geleden, ten koste van 450,000 p. st. voltooid. Het vierde naderde zijne voltooiing en was voor het Parlement bestemd. Hier had, in een steenen gebouw van vier verdiepingen, de ontploffing plaats. Nabijzijnde per sonen kregen natuurlijk een vreeselijken schok, en een storm van steenen en stof dwarrelde om hen heen hemelwaarts. Zware granietblokken, sommige ter grootte van bijkans twee kubieke voet, werden voor- en opwaarts geworpen en eenigen plofleu diep in den grond nevens voorbijwandelende vrou wen op een afstand van 2 a 300 voet, gelukkig zon der haar te treffen. De .scheur in don voorgevel beslaat eene opper vlakte van dertig vierkante voel Het metselwerk boven de scheur is sedert ingestort Terstond dacht men aan dynamiet. Gas of het ontploffen van een stoomketel zou nooit zulke verwoestingen hebben kunnen aanrichten in een gebouw zonder dak. Al de vensterglazen in de regeeringsbureelen waren verbrijzeld, en bij de ontzettende dreuning, welke de gebouwen deed waggelen, vlogen al de beamb ten de straat op. Gelukkig waren de werklieden aan liet ruslen. Daardoor werd slechts een hunner gewond. Anders zou het verlies aan menschenlevens groot zijn ge weest Op bevel van den advokaat-generaal had er een nauwkeurig onderzoek plaats naar ontplofbare slof fen, doch er werden er geene ontdekt Juist nadat het onderzoek was afgeloopen, ten 3 ure, hoorde men weer eene ontploffing. De duizenden, die hel gebouw omringden, schrikten natuurlijk het meest. Do nieuwe ontploffing had in een ander gedeelte van hetzelfde gebouw plaats, waar de steenen en het metselwerk veel dikker zijn. Hier werden vele hoeksteenen uit hun verband gerukt, zoodat zij dreigden te vallen. De aangerichte schade was nog belangrijker dan te voren, en de geheele hoek zal weder nieuw moeten worder. opgebouwd. Beide ont ploffingen veroorzaakten eene schade van 4001) p. st. Ook bij de tweede ontploffing werd verlies aan menschenlevens slechts voorkomen, doordien do aannemer weigerde mot den arbeid voort te gaan zonder onderzoek. De regeering heeft eene beloonine uitgeloofd van duizend dollars op hel ontdekken der daders De aannemer had geene ontplofbare stoffen, en weet de ontploffingen niet te verklaren. Twee werklieden geven echter de volgende op heldering. Zaterdag morgend verwijderden zij eenen steenhoop uil eenen hoek op de tweedo verdieping van het parlemetsgebouw. Hier vonden zij een handvaliesje, klein maar zóó zwaar, dat zij meen den dal ket gereedschap moest inhouden. Het woog wel vijftig pond. Zij openden het niet, maar plaat sten het tegen een venster. De overheden gelooven dal zich in dit valiesje eene helsche machien moet hebben bevonden. Van hel valliesje en zijnen inhoud is natuurlijk geen spoor overgebleven. Latere berichten melden, dat vermoedelijk het geheele Parlementsgebouw zal moeten worden afge broken. Nog eenige werklieden werden gekwetst door wegvliegende steenen. Het'ontbreekt niet aan geruchten om de ontploffingen te verklaren De fransche bedienden zeggen, dat iersche dynamiet- mannen schuldhebben, en de leren betichten daaren tegen de Franschen, die uit wraakzucht tegen den aanemer zoHden hebben gehandeld, Onlusten te Birmingham De konservatieven hadden eene monslermeeting belegd ter plaats As ton Ground, en er zou in vijf gebouwen te gelijk ge sproken worden. Sir Stafford Northcote, Randolf Churchill en M. Gidson zouden er't woord voeren. Dit konden de liberalen niet verdragen 7 tot 8000 van hen begaven zien met muziek aan 't hoofd, ter plaats waar de meeting gehouden werd, en namen er eerst een holklinkend besluit, waarbij zij de kon- servelieven als uitdagers wilden aan den schaandpaal nagelen. Tot daarvvas alles wel maar nu besloten zij op liberale wijze in hel lokaal te komen. Een" nog al hooge muur scheidde hen van de plaats waar sir Northcote op dit oogenhlik aan hel spreken was. Eenigen klommen den muur over, terwijl anderen met slokken gewapend, het metselwerk omverhaal den. Weldra waren de 8000 man in den hof van het lokaal en drongen het zelf binnen. De konservatieven, een handsvol in vergelijking met de liberalen, schaarden zich bijeen op de tribu ne dio oenige oogenblikken later onder het gewicht der menigte instorle Dan volgde een onbeschrijflijk tooneel de liberalen wierpen met stoelen en sloegen met knuppels het bloed stroomde. Dit onbeschrijflijk wildemansleven duurde ander half uur. De meeling kon niet voortgezet worden. Het zij ter eere engelsche politie gezegd, dat zij het mogelijke gedaan heeft om de orde te handhavenl maar er slechts laat in gelukte de orde te herstellen, Zalf van Hhlloway. - Kwade beenen. Elke uit slag van de huid is ten allen tijd onaangenaam, maar wanneer het zeer warm weder is, gaat die tot ontste king over en wordt dan somtijds schadelijk voor de gezondheid De kwade beenen, de oude wonden, de klierziekten en de scheurbuikachlige uitslag worden verfrischt, verzacht en genezen door de zalf van Holloway Zij brengt terstond alle" huidziekten tot staan, zuiveren cn regelen den omloop van het bloed in haren zetel, versterken de zenuwen van de aaDge- dano deelen en drijven er al de schadelijke cn giftige stoffen uit, roeit de kiemen uit van eiken uitslag en venijnige zweren, en brengt dus niet eene kortston dige en lijdelijke verlichting, maar een geheele cn spoedige, duurzame genezing te weeg Door het ge bruik van die geneesmiddelen kunnen al de lijders de hoop koesteren van hunne gezondheid te zien her stellen, en zij zullen zich nimmer met eene ijdele hoop vleijen. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Manneiijk 6 V nou wel. 9 HUWELIJKEN v Rogghé boekbinder met J. Vidy z. b. N. Vcr- brakel twijdersg. met M. De Smedt dagl. J. De Neef tabakbewerker met M Hicquet twijnster. J. Schollaerl steenkappersg. met M. Beeckman. R Slachmeulen twijnder met J. Pauwels dagl. OVERLIJDENS. A De Wilde wed. Van Wcverbergh z. b 44 j. Schaarb.— A. Gryson man Wiek, schrijnwerker. 30 j. Schaarb. F. Ghijsbrecht huisschilder 21 j. Dam. F Bomou man Van Mol schoenmaker44j.Schaarb. R. Coppens vr. Limpens z b. 41 j. Pontstraat. 1 kind onder de 7 jaren IK. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den lfl tot den it» Oct. 1884. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 3 Vrouwelijk n 4 HUWELIJKEN. J B. Van Laethem 25 j. twijnder met L, Bonjean 24 j. handschoenmaakster. A. J. Van Vaerenbergh 48 j. twijnder met M. Th De Winne55j. vverkvr. OVERLIJDENS. M J. De Meu 45 j. huishoudster echtg. van J. Cal- lebaut twijnder, Kerkslr. J. E. Cornelis 75 j. z b. ongeh hospitaal. J. J. Dierickx70j. bijzondere wed. van J. C. Walekiers, Burchlstraat. 3 kinderen onder de 7 jaren. Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1403 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.75 tot 1.02; slieren,0.67 tot 0.90; koeien en veerzen, fr. 0.67 tot 0.90 Aelst,48 Oct. Per 4 heet. Tarwe. fr. Masteluin Rogge Geersi. Haver. Spelt. Koolzaad Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaadolie, Koolzaadkoeken, Lijnkoeken, Aardap. (roode de 400 kil. Aardap. (geelej Nieuwe Boter, de 3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggenen, per stuk, 1* soort 32 lil. 50 cent. 24 -00 a 23-00 18-00 20 00 per 400 kil. per 1(0 kil. id. 45-50 00 -00 19-00 00—00 00 -00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 6-00 00—00 6-82 2-54 3-00 25 -00 S 17-00 00-00 21 -00 00—00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00 -00 6 00- 00-00 8-64 2-72 4-20 120-00 HOPHANDEL. Heden wierden er 75 zakken hop nieuw gewas 1884, ter markt gebracht en ver kocht van fr. 90.OH tot 00.00 de 50 kilos. POPERINGHE, 17 Oct Hoppe 1884. Stad.. Fr. 100—00 000—00 Gemeenten 93—00 000—00 ANTWERn. IX, 18 De kuipbotci werd Ik ion bic kilogram verkocht, aan Ie prij fr. 3.25. De ponden of halve kn gr. bet kwaliteit, fr. 36 a 1,8" zwas a u,"0. De aardappelen worden pei fr. 6.OU tot 7.00, polder per 1 o 01. De eiers betaalde men per 25 st Ziehier de prijzen der granen Bolleken gehouden Tarwe, per 400 kil fr Rogge, Wintergeerst, 00—00 Zomergeerst, 20—25 Haver, 21—00 Boekweit, 45-50 Boonen, u 21—50 Bitterpeën, II—"0 Oct. end lor merkt i n vjii a fr. 2,5» ilde men volge: s gewicht fr. 0, 1 Zuk vikocht aju fr. 0.00 0.00. uks fr. 2,50 a 3,00 op de merkt in het 17—00 a 48—00 46-00 16-25 00—00 21-00 00 - uO 16-00 00 00 18-25 Een schoon geriefelijk en welgelegen huis te Aalst, op de Groole Markt, zijnde een oud geklandeerd Commerciehuis, met groote Vitrine, bevattende drij beneden en vijf boveuplaatsen, alsook grootenzolder, cour, met kleine keuken en waschuis, pomp en re genwater, aebterbouw niet twee verdiepen. Zich te bevragen bij den beer Notaris Boone te Aalst, Nieuwstraat. VIOTl,a0(rt Een goede PAARDE itien Ylctdgl SM1DSGAST. - Zich bevragen ten bureele dezer. bij Jan Baptist van Lippevelde te Erembodegem aan de Leuvenslraat, op Zondag 26 October 4884. Vooruit 5 frank en een Kalkoen. De inleg is bepaald op 6» centiemen per scheut bolrapersgeld medebegrepen. De inschrijving zal be ginnen van 3 lot 4 ure namiddag om korts daarna te beginnen. Landbouwtrsalem, h'oeibeeslen, Varkens ingeoogsle Vruchten, Loof te velde en Hopslaken te Aalst-Mijlbeke, Moorselschebaan, ten sterfhuizen van Judocus Callebaut en zijne echt- gcnoolc Florentina De Peller, op Maandag 3 Novem ber 1884, om 8 uren voormiddag cn des noods den volgenden dag Door liet ambt van den Notaris BRECK- POT te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van te Erembodegem. De Notaris BRECKPOT lu Aalst zal met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen. 1° 4 3 aren 80 centiaren Meersch te Erembodegem in den Kapellemeersch, sectie A N° 1876. 2° 22 aren 5 centiaren Laud te Erembodegem. in het achter Heymbroock, seclie A N° 2194 en 2195. ZITDAGEN Telkens om 4 uren namiddag Ier Eslaminet Au faubourg d'Alost bij den heer Jean Vinck-Van dc Maele te Aalst-Mijlbeke, Brusselscbensleenvveg. VENDITIE VAN 60 koopen zeer schoone liggende te Aalst, Vaart, nieuwen Boulevard, op Zatfrdag 8 November 1884, om twee uren stipt namiddag, door de Zaakwaarnemer LOUIS BUEKENS, te Aalst, en ambtsverrichting van Deurwaarder VAN MUYLE.M, aldaar. Dit op langen lijd van betaling, mits stellende goede en gekende borg. OPENBARE VERKOOPING van schoone (e ISuertlegeiu. De Zaakwaarnemer RENÉ PENNINCK, te Haeltert, aan de Slalie, zal op Woensdag 19 November 4884, om 2 ure 's namiddags, door het ambt van Deurwaar der Willem VAN MUYI.EM te Aalst, openbaarlijk verkoopen, ten verzoeke van madame weduwe Faes, eigennares te Laeken, (Brussel). 20 koopen zware en hoogslammige Kanadas, van 1,50 tot 2 meiers omtrek, staande aan baren eigen dom, te Baerdegem in de Baerdegemsche weide, nabij de Statie van den Yzerenweg, aan het land ge bruikt door Pieter Jan Beeckman-De Mol en anderen. De verkooping geschiedt onder de gewone voor waarden, mits stellende goede en gekende borge en betalende complant bet ongeld. Men zal ter plaats vergaderen. Bij bovengenoemden René PENNINCK, zijn er ge stadig groote en kleine kapitalen le bekomen, aan gematigden intrest mits voldoende bezet op vaste goederen. OPENBARE VERKOOPING van 60 koopen Kanadas, Abeelen, wilgen, en Olmen TE EREMBODEGEM EN HAELTERT. De Zaakwaarnemer Renc PENNINCK le Haeltert. zal door bevoegd ambt openbaarlijk verkoopen op Maandag 17 November 1884, om 9ure 'svooimiddags ten verzoeke van de heeren Joseph Van Houck-Maes- en FranciesMoens-Maesschalck, eigenaars te Haeltert, Madame weduwe De Saedeleer, eigenares te Lede, over zich zeiven en anderen 4. 2 schoone Olmen, aan de hofstede van den heer Moens, voormeld te Haeltert,aan de Ninofstraat. 2. In den Boschmeersch ie Erembodegem, Terjo- dea, over de erven Maesschalck voormeld, 5 Kanadas, 4 Abeelen, 4 Wilgen en 2 Olmen. 3 Over zelfde erven Maesschalck, daaromtrent in den Wittenmeersch nabij den IJzerenweg, te Erem bodegem, Terjoden I I Kanadas, 4 Olmen, 2 Abeelen en i Wilg. 4. Nabij de Slalie van den IJzerenweg onder Erem bodegem en Haeltert aan de eigendommen van Mada me weduwe De Saedeleer en den heer Penninck, 25 koopen Kanadas: Men zal vergaderen in den Wittenmeersch. De verkooping geschiedt onder de gewone voor waarden, mits borgstelling, en betalende compiant het gewone ongeld gem, ten verzoeke van de heeren Leden van het Arm bestuur van Erembodegem, op de hierna bepaalde zitdagen, ter herberg van Vanpollelbergh, in het Rotmsche Hef', aan de statie le Erembodegem, open baarlijk verpachten, voor eenen termijn van zes achtereen volgende jaren ingang nemende met den 2"> December *4884. De onroerende Goedin toebiii loron aan li t Buret I van WeldadighiI der genieenli Erembod - gem, i gelegen binnen tl gemeenten Enmbodegeni. n. Denderleeuw, Welle, Tera pheue, Nieuwerkerl A i! u-Mijlbeke d verpachting zal pi: ord- A r de goederen ge Teralpiiene, Denderleeu s hebLi.'i in h t volgende en binnede gemeenten Welle. Nieuwcrkorken, Aalst-Mijlbeke en voor d .e I gen alleenlijk op de kwade zijde le Erembodegem, dus oostwaarts den Dender, op Donderdag 23 Oktober 1884. En voor de goederen gelegen te Erembodegem, op de goede zijde of westwaarts den Dender, op Vrijdag VA Oktober 4884, telkens om 9 ure's mor gens. De Notaris DE PAEPE, te Herzele, zal, met tus- schenkomst, van den Notaris DE SMET, to Erembode gem, ten verzoeke van de heeren Leden van hel Armbestuur van Erembodegem, op Maandag 27 Oklo- ber 4 884, om 2 ure namiddag, ter herberg van Van- pottelbergh, in het Roomsche Ilof, aan dc slalie te Erembodegem, openbaarlijk verpachten, voor eenen termijn van zes achtereenvolgende jaren, ingang nemende melden 4 Januari 4885. HET RECHT VAN JAGEN OP De onroerende Goederen toebehoorendo aan het Bureel van Weldadigheid der gemeente Erembode gem en gelegen binnen de gemeenten Erembodegem, Teralpiiene, Nieuwcrkerken, Denderleeuw, Welle en Aalst-Mijlbeke. bij licitatie. OPENBARE VERKOOPING van eene En een parlijkvnuÜloploehlin^, te Erembodegem. De Nolaris Jules DE PAEPE le Herzele, daar toe in rechte benoemd, zal, ter 'usschenkoinst van den Notaris De SMET te Erembodegem, in gevolge de schikkingen der wet van 12 juni 1816 ten overslaan van den heer Vrederechter des kantons Herzele, en ten verzoeke van die het behoort, openbaarlijk verkoopen koop I, Eene behuisde Hofstede, zijnde eene welge- klandeerde herberg en winkel genaamd, Hel nieuw Commerciehuis, met schuur, stal, hop- harst en medegaanden grond, gestaan en gelegen te Erembodegem in de Keppestraat, groot vol gens titel 4 aren 16 centiaren volgens kadaster 4 aren 90 cent., en volgens meting 4 aren 18 centiaren gekend bij kadaster onder de sectie B, N° 354c, palende oost Gasimirus cie Bruyn ei zijne kinderen, zuid cfi* keppestraat, west de heer Notaris De Smet, Felix Maldrie en Fran- ciscus Roelandt, noord den Hollenweg en Fran- ciscus Roelandt. Deze hofstede zal in 2 deelen opgeroepen wor den, te welen Eerste deel2 aren 25 centiaren grond naast den oosle met het daaropstaande woonhuis, Landprijs fr, 6, Tweede deel I aren 95 centiaren grond naast den weste met de daaropstaande schuur, stal, hophatsl. vertrek en remissie, Landprijs fr. 6. koop 2. Eeen parlijke Hoplochting gelegen te Eroni- bodpgem, op den Hoek aan de Groenstraat groot volgens titel en meting 5 aren 34 centiaren en volgens kadaster 3 aren gekend bij kadaster sectie A. N° 431b, palende oost en zuid de we duwe Joannes Eeckhaul, west Petrus Van Vae renbergh, noord den heer Leopold Van Vaeren bergh Landprijs fr. 6. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 31 October 1884, om 2 ure ter le gewone Zitlingzaal van den heer Vrede rechter te Herzele. Verblijf, Dijnsdag 4 November 1884 om 2 ure, namiddag ter te verkoopen herberg, be woond door de weduwe Jan Eeckhaul, te Erem bodegem, Keppestraat. Voor verdere inlichtingen begeve men zich ter studie van voornoemde Notarissen De Paepe of De Smet. OPENBARE VERPACHTING der onroerende van hel Armbestuur van Erembodegem. De Notaris DE PAEPE, te Herzele, zal, met tus- schenkomsl van den Notaris DE SMET, te Erembode Bij licitatie. OPENBARE VERKOPING van een Zaailanden en Meersch, Te Erembodegem, Welle en Aalst. De Nolaris DE PAEPE te Herzele. daartoe in rechte benoemd, zal ingevolge de schikkingen der wel van 12 Juni 1516, ter tusschen komst van den Notaris De SMET te Erembodegen, ten overstaan van den heer Vrederechter des kan tons Herzele en ten verzeeke van de erlgenaman van den heer L. E. Abbeloos. te Frembodegem openbaarlijk verkoopen Koop 1, Een Hof met alle de daarvan afhangende ge bouwen van Woonhuis, Schuur, Stallingen, Wa genhuis, Reni'sie Ilopharsl en medegaanden Grond, geslaan en gelegen le Erembodegem aan hel Dorp nabij de Statie van den IJzerenweg, groot volgens kadaster en volgens meting 22 aren 60 centiaren, gekend bij kadaster sectie B, N' 509e, 510, 511 en 512b, palende oost de Dorp straat en Adolphe Abbeloos, zuid Severien Tem merman de Kindereu J.-B. Van de Velde, Judo cus Van Pottelsbergh en Adolphe Abbeloos, west den IJzerenweg noord den heer De Cock. Dit hof zal in 2 deelen opgeroepen worden te weten le deel12 aren en 52 centiaren grond ten noorde met het Woonhuis, Schuren, Cour en Hof. Landprijs fr. 5. 2e deel 10 aren 08 centiaren grond ten zui- de, met Schuren, Cour en hof. Landprijs fr. 5 Koop 2 Een Moestuin of Pulagiehof gelegen le Erem bodegem in de Keppestraat, sektie B, N° 512b bis, groot volgens titel 15 aren 16 centiaren en volgens kadaster 15 aren 50 centiaren, palende oost den IJzerenweg, zuid de weduwe en kinde ren van J. B. Cooman, west liet straatje en noord den heer De Cock. Landprijs fr. 38 Koop 3. De zuidhelft of 39 aren volgens meting van eene partij Zaailand, gelegen te Erembodegem op den Geetegem of Wildeveld, seclie B, N* 1098a, in haar geheel groot volgens titel 75aren 80 centiaren, en volgens kadaster 78 aren, pa lende deze zuidhelft oost den heer Paulinus Lan- gelet, noord den heer J .F. Bosleels, zuid en west Mijnheer Sareus. Deze zuidlielft zal in twee deelen opgeroepen worden, te welen le deel19 aren 50 centiaren ten zuide. Landprijs fr. 64 2e deel 19 aren 50 centiaren ten noorde. Landprijs fr. 60 Koop 4. De noordhelft van eene partij Land, gelegen te Erembodegem op d<>n Langenweg, sectie B, N„ 999a, groot in li gelie.-l volgens kadaster 60 en iu c ntiareu mi volgens titel 57 aren 15. uiaren -ilei in het geheel oost Mada me esirian- ëu, ud August Van de Velde, we.-Ie baai oord n heer Eugène Jelie. Landprijs fr. 92 Koop 5. I ie pari !in, •hting en deelke Bosch, gele n te „-He o.. het Oud Kerkhof, groot J"4' !l! IS a. 33 centiaren en volgens kadaster 19 aren oO centiaren gekend hij kadas ter sektie A nummer 382a en 383a palende oost Charles Van den Uriessehe, zuid de Hospiciën van Aalst, west de kinderen Maltens, noord met de dreef, aan Madamme Herrelle. Boom en landprijs fr. 115. koop 6. Eene partij Land en Meersch, gelegen te Aalst, in het Denderland. nabij den Osbroek, seclie nummer 551 f en 552f, groot volgens meting ol aren 59 centiaren en volgens kadaster 31 aren 80 centiaren, palende oost de straat leiden de van Aalst naar Erembodegem, zuid den heer J-F. Bosleels, west met den halven gracht aan de Godshuizen van Gent, noord de erven van den heer Vandersmissen. Boom-en landprijs fr. 50. INGEBRUIKFREDING van koop 1 niet den I December 1884, en van alle de andere koopen met de betaling der koopsommen. ZITDAGEN. Instel Dijnsdag 21 f Verblijf id. 28 0ctoher ,S84- Telkens om 2 ure namiddag, ter herberg van den heer Leander Cerdon, le Haalterl aan de Statie. Voor verdere inlichtingen gelieve men zich te begeven ter studiën van voornoemde Notarissen DE PAEPE of DE SMET. Door "t ambt van den Notaris EEMAN, te Erpe. 1" Eene partij Lauil te Wieze, Populiorestraat, sectie A N° 1175, groot 31 aren 8ü centiaren. 2' Eene partij Land le Wieze, Populierestraat, sectie A N° 1176 groot 34 aren 80 centiaren. ZITDAGEN Instel Donderdag 16 Oktober Jtü. Verblijf id. 23 id tw»4- Telkens om 2 uren namiddag, ter herberg van prans Uyllersprot, te Moorsel, Populierestraat. Bij uilscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Groote Markt. De Nolaris EEMAN le Erpe, zal op Maandag -27 Oklober 1884, en volgende dagen, telkens om 4 uur stipt 's namiddags, ten verzouke m ten huize van den heer J. Lenssens, winkelier te Aalst, Groole Markt krachtens toelating verleend door 'i Schepen-College van Aalst, den 6 dezer maand Oklober, overgaan tot de veiling der volgende nieuvvekoopwaren.als volgt: 2o dozijn Cols. 100 pakken lint van aii» 40 paar Manchetten. 300 Kragen van alle grootten 80 gekleurde Manscols. eo Foulards van alle groot ten. 50 Lavallieren voor mans en vrouwen. 40 meters Ruchen van alle kleuren. 25 paar witte Handschoenen 4 Doophoeden. 45 kleine kleedjes van alle kleuren. 20 Voorschooten. 40 Vrouw mutsen van alle grootten. 25 Hemdborsten. 15 Ba vet ten. 200 Wollen Cbals van alle kleuren. 50 Wollen en Stoffen Ca pelinnen. 00 meters Franjen voor Stores. 70 meters geele Reps. 60 meters Nansoek voor kleederen. 50 meters Gordijnengoed. 700 meters Kant. 100 meters witten Soutache. 10 paar Embrassen. 6 Hemdens voor eerste Communiekanten. 10 Wollen Vesten. 1 Wollen Kindmantel. 80 paar wollen Manchetten 12 paar Kinderguctten. 5 hanen mutsen voor jon gens. 12 wollen mutsen voor jon gens. 18 paar kindermouwkes. 24 paar wollen kinderbot- tinnen. 3 garnituren van gewerk- ten kant. 14 groote kinderkragen. 20 halve hemden. 16 mans-en vrouwonder- k leu ren. 40 doozen teekengaren. 25 grossen boordlind. 400 meters gekleurde sou tache. 11 dozijnen stukken elas tiek. 5 doozen pommade. 100 pakken katoen van alle kleuren. 400 paar fouter handschoe nen van alle grootten. 1200 meters zwarten galon voor paletots. 24 stukken velours op banden. 600 stringen zijde van alle kleuren. 400 meters zijden passe menterie. 200 nieters galon voor Da- nies kleederen. 25 plakken voor Dames paletots. 50 koorden met zijden flo- chen. 60 nieters satijnen biezen. 50 bobfjnen zijde van alle kleuren. 300 meters zijden koorden. 500 stukken gekleurden la- eet. 4 dozijnen soubras. 500 paar katoenc koussen. 60 kilogr wollen en sai- jelteu. 4 grossen dubbel saijet- ten. 50 paar pantouffels. 50 grossen gekleurde bo bijnen. 40 pakken crochet katoen. 500 garnituren inliet zwart voor Dames, 40 porte-monaies. 4 dozijnen fantaisie kam men. 200 zijden horlogiekettin- gen. 50 fantaisie medaillons. 6 dozjjoen tandborstels. 4 dozijnen manskanimen lu dozijnen ronde kam men voor kinderen. 2 dozijnen etui a figures. 4 dozijnen fantaisie spel len. 50 meters cannevas. 12 kilogr. gekleurde peer- len. 60 paar- kouzenbanden. 25 corsets. broeken t wollen vrouwgilet. 20 dozijnen wollen koussen in alle kleuren. 125 pakken garen. 400 paar manchetknoppen. 12 dozijnen engelsche spel len. 10 grossen rijkoorden. 10 grossen broekgespen. 70 grossen broekknoppen. 400 grossen fantasie knop pen. 50 grossen sanders knop pen. Op gevvoone voorwaarden en met tijd van betaling mits goede en gekende borge, OPENBARE VERKOOPING van De Notaris DE GI1EEST te Aalst, zal aldaar ter herberg genaamd St. ELOY, aan de Esplanade, op Dijnsdag 28 October tS84, ten 4 ure namiddag over gaan tot de openbare verkooping van vijf nieuwge bouwde Huizen slaande le Ninove. rechlover de Slalie van den IJzerenweg, te samen groot in opper vlakte 43 aren 4n centiaren, breeder beschreven op bezondere plakbrieven. OPENBARE VERKOOPING van een voornaam te Aalst. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal aldaar ter afspanning van den heer Corael, aan de Keizerlijke- plaals, op Maandag 27 October 1884, lenSure na middag, overgaan tot de openbare verkooping van bet huis bewoond door M. De Troch, te Aalstin de Vrijheidstraat geteekend d° 33, iiebDendo koetspoort, groot magazijn, paardenstal, cour en bof, le samen groot in oppervlakte 4 aren, breeder beschreven op bezondere plakprieven.

De Denderbode | 1884 | | pagina 3