OEuvres célèbres de Jules Klein Burgerlijke Gods- en Weeshuizen der Stad Aalst. St. Martens Jaarmarkt 11 November 1884. Groole Si'liii'linsï nu de hol, Te huren. "ïi: m itrx On demande 1884. Paarden en Veemarkt. HVEILITIIEL Prijsschieting op den Bak, li A NA BA-BOOM EN Hofstede en Zaailanden, ZAAILANDEN, Boomverkooping VERKOOPING Zaailand en illeersch, BEHUISDE HOFSTEDE groot en schoon KASTEEL Behuisde Hofsteden, Venditie van BOOMEN, Bretaausche KOEIEN, weeg dal goed is en op bet slagveld te Bauter- sen, bij Leuven, ging zij loopen en was de scbuld dat de slag verloren werd. De Belgique militaire is wel bard voor onze goede jefkens 1 De Jeune garde libérale te Brussel heeft baar bestuur hernieuwd deze bestaat nu voortaan uilsluitend uit voorstanders van liet algemeen stemrecht en de republiek. Teeken des tijds Het is niet alleen to Antwerpen, zegt de korrespondent der Palrie van Brugge, dat de officiers in massa met de geuzen slemden ook te Dendermonde. Een droevig voorteeken voor de toekomst het logiebevel meester in de kazerne Dezer dagen weigerde een rechter van in structie te Brussel, bij het onderzoek over den moordkuil van 7 september, tegen zijne libe rale vrienden te handelen. Morgen zullen de officieren weigeren op de straat te gehoorzamen aan hunne opperhoof den, indien hun bevel niet met dat der logie overeenkomt. Men is dus eerst logieman en daarna rechter en daarna officier Schoon vooruitzicht Dezer dagen hielden de schoolkinderen, met eenige liberale polititieke Barnums aan het hoofd, weêr eene parade te Molenbeek. Was het toeval De Koning kwam daar juist in rijtuig aangereden en dwars door den stoet. Nu riep men leve de Koninggisteren schui felde en noemde men Leopold verachtelijk Monsieur Cobourg. En morgen De logie te Brussel heeft eene vergade ring gehouden, bijgewoond door afgeveerdig- den uit de provincie. Er zijn, zegt een liberaal blad, gewichtige beslissingen genomen. Gewichtige beslissingen Dat zullen nieuwe oproeren zijn. M. Woeste heeft het voorzitterschap van den Bond der Kringen en andere katho lieke vereenigingen aanveerd. Hij vervangt in die hoedanigheid M. Beernaert, die zijn ontslag heeft moeten geven, tengevolge van zijn op treden in het ministerie. De Katholieke Kring van Hasselt zal M. Thonissen een banket aanbieden ter gelegen heid zijner benoeming tot minister van bin- iienlandsche zaken en openbaar onderwijs. Zaterdag aanstaande, ten 2 ure, zal een stoet zich naar de woning van Mevrouw Thonissen begeven, om haar geluk te wenschen ter ge legenheid der benoeming van haren zoon. Men zal vergaderen in het lokaal het llaasken. Dijnsdag morgend, rond i uur, had er een bloedig tooneel op den steenweg van Waterloo, te St-Gillis, plaats. Zekere Pieter- Frans Verheyden, oud 24 jaar. steenkapper, woonachtig te Ukkel, was in dronken toestand; hij bedreigde al de personen die hij ontmoette. De politieagent Keymeulen verzocht den dronk aard wat kalmer te zijn. Deze trok echter het mes en bracht den agent verscheidene steken toe in de linkerbil. Een andere steek, in de richting van den buik, kon gelukkiglijk afge weerd worden. Keymeulen sprong eensklaps achteruit, viel op den woestaard aan en stelde hem, met eenen sabelslag in het aangezicht, buiten gevecht. Verheyden zakte ineen. De gekwetste werd door Keymeulen opgericht en naar het policiebureel geleid, waar men het noodig vond hem naar het St-Pietersgaslhuis over te brengen. De oud-kanonik Bernard, die liberaal ge worden is, wordt vervolgd wegens aftrugge- larij voor de rechtbank van Charleroi, door de eigenaars van het geld dat hij meêgedragen heeft. Zondag namiddag bood eene welgeklee- de dame zich te Ruysbroeck bij de echtgenoo- ten B... aan. Een knaapje van vier jaren verge zelde haar. Zij vroeg of die lieden geene kin deren aannamen om op te voeden. Na eenige oogenblikken verzocht de onbekende de vrouw B... het kind gedurende eenige minuten bij zic,h te houden. Zij moest uitgaan en zou voor de zorg rijkelijk betalen. De echtgenoote B... aanveerdde het kind, doch de dame is tot heden toe nog niet weergekeerd. FRANKRIJK. De gewezen notaris Delapalme, 66 jaar oud en een der best geiiene ambtenaars van Parijs, zat verleden zondag met zijne familie aan tafel op zijn hof te Antony, toen een dienstbode de deur opende en twee geweerschoten loste op zijnen meester, die aan den bil en de schouders gewond werd en uur later overleed. De moorde naar na zijne ongehoorde daad gepleegd te heb ben, ging buiten het kasteel en stelde door een derde schot een einde aan zijn leven. De dader woonde sedert 25 jaar, bij M. Delapalme en was een voorbeeldig bediende. Hij gaf sedert eenige dagen teekens van krankzinnigheid. Toen de trein van 7 ure zondag morgend de statie te Lyon binnenstoomde, zagen do bedienden dat er een waggon voor koopwaren in brand stond. De waggon was geladen met boter, kiekens, konij nen, enz., zoodat hij in eene kolossale braadpan veranderd was. Aan blusschen was niet te denken en men moest zich vergenoegen met het rijtuig los te maken en alléén te plaatsen ENGELAND. Konkurrencie oplee. Mer. is in Engeland onge rust geworden over de verwoestingen door de dron kenschap teweeggebracht onder do sehippersbevol- king der kusten van York en Cleveland. Ueze schip pers zijn soms gansche weken in zee en hebben dan veel te lijden van de koude, het water, enz. De Nederlanders hebben een gemakkelijk middel gevonden om hen in zee eenig vcizet te verschafl'en. Zij hebben namelijk eene stoomboot tot herberg ingericht en de schippers kunnen op die boot al ver krijgen wat zij willen rhum, cognac, jenever enz. De verkoop geschiedt bij uitwisseling voor zooveel drank betaalt men bij voorbeeld zooveel visch. Die schip-herberg volgl de visschersvloot overal waar zij zich begeeft en doet goede zaken. De engelsche overheid heeft hiertegen eerst een geneesmiddel gezocht in de schepen, waarop leeska binetten zijn ingericht en waar er voorde visschers gepredikt wordt Dit bracht echter slechts eene geringe verbetering te weeg en het gouvernement van Engeland denkt er thans aan de kwestie aan een kongres der morgendheden, die eene visschers vloot hebben, te onderwerpen. ke hij voor altijd v.erloren waande, daar hij een zoo langen lijd verstoken van was geweest. Na lijd tot tijd eenige dosissen van die pillen ie recht hoogge- schalte Pillen worden aanbevolen aan degenen, die zich, wal hen noemt slecht op hun gemak gevoe len, met het meeste recht kunnen zeggen dat zij nauwelijks den ooi sprong of den zetel hunner koors- achtige aandoeningen kunnen herkennen. LES PLCS GRANDS SUCCÉS DU PIANO Nuage de Dentelles, Valse üouvolle (N° I, Edition originate. - N° 2, 4 m N° 3, Edition simplifiée Valses pour piano Diamant du Cceur, Vierge de Raphael, Fraises au Champagne, Parfums Capi- tcuT, Au Pays Bleu, Neigc et Volcan, Cerises Pompadour, Pazza d'Amorc, Pommes de Voisines, 3111e Printemps, Lèvres de Feu, Patle de Ve lours, Larmes de Crocodile, Petits Soupers, Pêché Rèvê Polkas Tèlc de Linolle, Cocur d'Arlichaul, Peau de SatinCoups de Canif,— Truite au.r Perles, France Adorée (Marchc Nalionalej, Radis Roses Mazurka, Royal-Caprice (Gavotte Louis XV). Valses chanlées Fraises au Champagne, Par* funis Capiteux, - Cerises Pompadour, Pazza, Larmes de Crocodile, Melodies, Rayons Perdus, Soupir et Baiser, Barcarolle du Lac de Genève Prix Piano seul ou Valses chanlées, 2 fr. 50 c A 4 mains, 3 fr. Melodies, 1 fr. 70 c. Nouvclles simplifiées (sous le litre de Broderie d'Argent) Dia mant du Creur, Patle de Velours, Vierge de Raphael, Valses Peau de Satin, Polka, chaque t fr.70. Recep tion franco contrc timbrc-posle. Bruxelles, F. de Aynssa et C'°, et dans lous les magasins de musique du Royaume. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 11 VltOUWEL. 15 HUWELIJKEN J. Waevlens kuiper met B. Vinck, tvvijnster A. Van den'Eynde, Schrijnwerker met M. Do Craecker, dienstm. OVERLIJDENS. R Meert, z. b. 62 j. Molcndriescb. B. De Smedt, schoolier, 7 j. Albert Licnarlslr, G. Ruyssinck, wever, 20 j. Schaarb., J. Van der Eist, naaister, 17 j. Mijlb P. Smet vr De Winter, Kleermaak ster, 53 j. Molenstr., E Michiels, man Pecqueux, winkelier, 00 j. Pontsrt - M Van den Abbeele vr. Van den Bremt, v 1) 40 j. Schaarb., - J. Ringoir man DeSmedt z. b. 79 j. Molenstraatje M. Beeckman r, Van Illerbcek, wink. 39 j groole merkl. 8 Kinderen onder do 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den li Oct. tol den Nov. 1884. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 3 g Vrouwelijk 2 OVERLIJDENS. A. Maroy 74 j. smid wed. van C. De Smet Hospi taal O. J. De Schrijver 8j Burcbldamstraat.. I'. J Buydens 86 j. landb'echt. van J. De Winne Geerardsbergschestraal. A. Van den hende 74 j. landbr wed' 1° van M. F. Clottemans 2° van M. A. Van Herzelc, gehucht Bakergem. J. Adriaens 58 j.hand schoenmaakster ongeb. Kerkhofstraat 1 Kind onder de 7 jaren Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 90 Ossen, 0 90 1 00 80 Koeien, 0 70 0 80 6 Stieren, 0 75 tot 0 00 157 Kalveren, 0 92 1 10 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1249 stuks vee le koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.75 lot 1.04; slieren,0.67 tot 0.90; koeien en veerzen, fr. 0.67 tot 0.90 Aclsl, 8 Nov. Per 1 heet. Tarwefr. Masteluin 32 lit. 50 cent. 2O-00 a 22-00 Geersf. Haver. Spelt. Koolzaad Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaadolie, Koolzaadkoeken, Lijnkoeken, Aardap. (roode de 100 kil. Aardap. (geele; Nieuwe Boter, de 3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggencn, per sluk, lf soort per 100 kil. "per 100 kil. id. 18-00 15-00 00-00 19-00 00—00 00-00 00-00 oo—oo 00-00 00-00 00-00 5-50 00—00 6-90 3—09 3-00 20 - 00 16-00 00-00 21-00 O0—00 00-00 00-00 00-00 00-Ou 00-00 00 - 00 6 00 00-00 8-72 3-27 4-20 HOPHANDEL. Heden wierden er 45 zakken hop nieuw gewas 1884, ter markt gebracht ei» ver kocht van lr. 80.09 tot 85.00 de 50 kilos. POPERINGHE, 7 Nov. Hoppe 1884. Stad.. Fr. 90—00 000-00 Gemeenten 85—00 00000 Holloway's Pillen Vuile long. Bedorven adem. Geen persoonlijk lichaamsgebrek kan lastiger zijn, dan die akelige aandoeningen, die spoedig verdreven worden door de Hollo way Pillen. Hare wonderbare, zuiverende eigenschappen zullen als rasch de slechte spijsvertering herstellen en al die onaangename tee kenen verdrijven. Wanneer hel gestel verzwakt is door het nadeelig klimaat, door uitspattingen of elke andere oorzaak, zal eene regelmatige behandeling met di6 Pillen cenc volkomen verandering van het gansche gestel le weeg brengen en aan den arraon lijder de kracht en de gezondheid wedergeven, wel- ANTWERPEN, 7 Nov. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2,30 fr. 2.75. Do ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,30 a 1,60 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen worden per zak. verkocht aan r. b,00 tot 7.00; polderper 100kilos fr. 0.00 0.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,50 a 3,00 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in hel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 1700 a 18—00 Rogge, 16—00 16—25 Wintergeerst, 00-00 00—00 Zomergeerst, 20—00 20—50 Haver, 1650 18 - uO Boekweit, 16—00 1650 Boonen, 2000 20—50 Bitterpeën, 18—00 18—25 De Besturende Kommissie der Burgerhospi- ciën van Aalst, heeft de ter het publiek le be richten, dat zij, in hare gewone vergaderings zaal, op Woensdag 19 November aanslaande, om 10 uren voormiddag, zal overgaan bij geslotene soumissieti, tot de openbare aanbesteding der levensmiddelen en andere voorwerpen, benoo- digd voor de onderscheidene gestichten, gedu rende hel dienstjaar 1885. Het kohier van lasten en besprekken berust ten bureele der voormelde Kommissie alwaar eenieder er kennis kan van nemen te rekenen van heden tot den dag der aanbesleoing, van 9 ure des middags, en van 2 tot 4 uren des na middags. Aalst, 5 November 1884. De Voorzitter De Sekrelaris BARON PAUL BETHUN E. Fr, CRICK. IIPil vr'i'ioT Ëcn S°ede PAARDE" iMeil vlddi^l SM1DSGAST. Zich to bevragen ten bureele dezer. Ter afspanning De Meiboom, te Aalst. Vooruit eene Schoone Kalckoen. Inschrijving van 2 lot 3 ure, Inleg 60 Centimen rTfk l'fiAiA Rijtuigen van occasie, Tilbury. 1 C liliUJI. Tilbury Karre, Pliaëlon, Victoria, Tilburij voor Poney, Camion voor een of twee paar den, Handkar op ressort en harnassuren voor een paard, bij A. Winncpenninckx-Spanoghc, Veldstraat, 8, Aalst. To hpknmpn ^'j jufv. Sophie VLIE- UCIVUIIICII BERGH. hoek van de St- Jorisstraat en Zoutstraat, 23, to Aelst, alle soorten van Winlerpanloufels in feulre,aangekomen direct uit het voornaamste fabriek van Duitschland. Aan zeer geringe prijzen. Een Huis gestaan en gelogen in deStoofslraat 2, zich le bevragen bij den eigenaar M. Eduard Boone, Molenstraat n° 24 alhier. een schoon en gerieflijk Huis te Aalst. Keizerlijke Plaats, thans bewoond door den heer Doktor Pode- vijn. Ingebruiklreding met 1 januari 1885, Zich te bevra gen bij den heer Jao Philip Van den Berghe te Okcgem. Sous-Maitresse. Inslutulion libre pour la ville. Adresse, Bureau du journal. baan, N° 55, heeft de eer het publiek te berichten dal hij zich gelast met het maken en herstellen van Manchons, Halsvellen enz. aan zeer gematigde prijzen. STAD AELST. Jaarlijkschc OP St. MARTENSDAG. Do Burgemeester en Schepenen, Gezien dc beraadslagingen des Gemeenteraads van 7 Oktober 1878 cn van 18 Oktober 1879. BESLUITEN De jaarlijksche Paarden-en Veemarkt van St. MAR TENSDAG, zal plaats hebben op DJJNSDAG 11 NO VEMBER 1884. De maandelijksche Veemarkt van deu eersten Zaterdag der maand November is verschoven tot den dag der Jaarmarkt hiervoren. De Paardenmarkt beeft plaats op de Esplanade, nabij de Statie des Uzerenwegs de Veemarkt op de Houtmarkt, aan de Brusselschepoorl. De Paarden en hel Vee ter markten gebracht zijn vrij van plaatsgeld. Alle hulp en bijstand zullen aan de koopers en verkoopers verleend worden De volgende Premiën zullen voor het Hoornvee uitgereikt worden A. Aan den verkooper die het grootste getal Hoornvee ter markt zal brengen: 1° 25 franken voor een getal van ten minste 6 Beesten. 2° 15 franken voor een getal van ten minste 4. 3° 1» franken voor een getal van ten minste 3. B. Aan den verkooper die het schoonste getal Kalfbeesten zal hebben ter markt gebracht. 1° 25 franken voor een getal van ten minste 6 Beesten. 2° 15 franken voor een getal van ten min ste 4 C. Aan den verkooper die.de schoonste Kalfvaars (2 tanden), zal ter markt brengen, eene premie van fr. 15. In geval van gelijk getal, zullen de premiën loege- kend worden aan den verkooper die de schoonste verzameling zal hebben ter markt gebracht. De voorschrevene premiën zullen einiglijk toege wezen worden, na vaststelling en bewijs dat hel daartoe vereischle gelal Vee ter markt zal verkocht en geleverd geweest zijn. De verkoopers welke zullen vermeenen recht te hebben lot eene der voormelde premiën, zullen ge houden zijn zich te doon inschrijven op gemelden dag, vóór let eindigen der markt, bij den Secretaris der Commissie of Jury, die zich ter plaats zal bevin den. De uilrijking der premiën zal plaats hebben den zelfden dag, met klokslag van 12 ure 's middags, na het eindigen der markt, en dit op het verslag van eene door het College van Burgemeester en Schepe nen benoemde Jury, samengesteld uit Landbouwers, Stokers, Brouwers Vleeschhouwors, enz die over alle deze schikkingen zal beslissen, zonder beroep. Gedaanten Stadhuizc den 20 October 1884. De Burgemeester en Schepenen, De Sekrelaris, V. VAN WAMBEKE. J. VERLEYSEN. STAD AALST. Wapenschouwing van de in onbepaald verlof zijnde Manschappen. De Burgemeester, Gezien dc verwittiging var. den heer Dislriktbevel- hebber van Dendermonde, in date 12 October jl. en de ministerieele aanschrijving van den 23 October 1878 N° 3. Gelet op het koninklijk besluit van den 7 Augusti 1877, N° 4699, wijzigende het besluit van den 10 October 1874, N° 3618. Verwittigt de manschappen dat de Wapenschou wing, bij voormelde koninklijke besluiten voorge schreven, in deze stad, zal plaats hebben den Haan- dag 10 November 1884, ten StadhuizcMililiezaal ten 9 ure 's morgens. De mililianen der 9decn i0d" klassen (1875 en 1876) zijn niet verplicht zich ter Wapenschouwing aan te bieden. De manschappen moeien voorzien zijn van hunne krijgselïeklen en drager zijn van hun dienstboekje (livret). Aangezien de Wapenschouwing allijd des winters plaats heeft, is hel de mililianen toegelaten, onder de broek en de vest, een warm kleedsel te dragen, hel welk langs builen niet zichtbaar is. De Burgemeester herrinnert de manschappen dat degene welke zouden nalatig blijven zich lot de Wa penschouwing op gemelden dag en uur aan te bie den, zullen gestraft worden met eene terugroeping in dienst van één tot 6 maanden, overeenkomstig het arlikel 22 des koninklijken besluils van den 18 Octo ber hierboven beroepen. Gedaan en afgekondigd den 22 October 1884. De Burgemeester, VAN WAMBEKE. naar een schoonen Zilveren CILYNDER, bij LOUIS CORTEN Sluierstraalje Ier her berg, De Kerels van Vlaanderen. Op Zondag H» .November 1881. De inleg is bepaald op 0,10 cent. per serie van 3 stuivers. Men zal beginnen om 5 uren om te eindigen om 9 1/2 ure s' avonds, voorwaarden naar ge woonte. De Voorzitter De Secretaris J. B. SPITAELS. J. DE COCK. VENDIT1E VAN extra schoone te Aalst-Mijlbeke. in de Gistjcnsniecrsclien achter lief kasteel van Ovcrliam. Frans CRICK, Gemeente-Secretaris van Hofslade, zal door bevoegd ambt, op Maandag 10 November 1884. om 1 uur namiddag, namens den heer Baron Paul Bethune, Senator en Grondeigenaar, te Aalst, openbaarlijk verkoopen. 60 koopen schoone en z.warc Kanadas wassende ter de ten hoofde gemelde plaals, hebbende allen eenen omtrek van 2 tot 3 meiers. De nabijheid van den steenweg maakt hel vervoer dezer Boomen zeer gemakkelijk. Men zal vergaderen Ier herberg In het klein Kasteel, bij jufv. wed. Kiekens, te Aalsl-Mijlbeke, Brusselschen-stecnweg, alwaar er zal verborgd wor den. Verder geschiedt deze Vcnditio op gewone voor waarden en tijd van betaling, mits goede en gekende borgstelling. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde gelegen te luipe, Lede en Snicllcdc. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wie het behoort, met gewin van palmslag en gelagen open baarlijk verkoopen Eerste koop. Eene behuisde, beschuurde en bestalde Hofstede, gestaan cn gelegen te Impe, wijk Opsmeer, bekend bij kadaster sectie a, nummers 59, 60, 62, 63, 64 en 61a groot 97 aren 90 centiaren, palende len ooste Mathilde D'hondt, August ü'hondt en de erven Van den Steen, ten zuide den steenweg naar Lede en Smetlede, ten wesle Constant De Neve, en Edmond De Neve en ten noorde Edmond Do Neve. Tweede Koop. 14 aren 60 centiaren Land, gele gen alsvoren te Impe, wijk Opsmeer, bekend bij kadaster sectie a, nummer 87 palende ten ooste Lal- lemant Bernard, ten zuide Schelfhout Joseph te Aalst, ten wesle de erven De Bast en ten noorde voormel den steenweg. Derde Koop 65 areu 10 centiaren Land. gelegen te Lede, wijk Ledezijde, gekadastreerd sectie D, nummer 14, palende ten ooste den beer Constant De Neve, ten zuide en ten noorde de Hospiciën van Gent en ten wesle de rede en daarover de Hospiciën van Gent. Verdeeld in nooid-en zuiddeel. Vierde Koop. 15 aren 38 centiaren Land, gelegen te Lede, wijk Ledezijde, palende ten ooste Jufvroaw Scholaslica D'hondt, ten zuide do kasseide, ten weste jufvr. Colela D'hondt en ten noorde de Hospiciën van Gent. Vijfde Koop. 15aren 38 centiaren Land, gelegen le Lede, wijk Ledezijde, paleode ten ooste Julvr. Colota D'hondl, ten zuide den steenweg, ten weste Pepinus Baerl en ten uoorde de Hospiciën van Gent. Zesde. Koop. 15 aren 75 centiaren Lar.d, gelegen te Lede, wijk Ledezijde, palende ten ooste Alexan dria D'hont, ten zuide de kasseide ten west6 de er ven van Joanna D'hont en ten noorde de Hospiciën van Gent. Zevende Koop Een perceel Land en Mecrsch, gelegen te Smetlede. op het steenveld, bekend bij kadaster sectio a, nummer 871b, groot 27 aren lü centiaren, palende ten ooste het Godshuis van Gent, ten zuide den heer Raymond de Waepenaart, ten weste de kinderen Jacobus Schockacrt en ten noorde Charles De Bruycker. In gebruik bij den heer Josephus Smetrijns, te Smetlede. ZITDAGEN Instel, Donderdag 27 November .«g. Verblijf, id. 11 December Telkens om 2 ure nanoen, ter herberg genaamd In den Jachthond,gehouden door den beer Franciscus D'hondt, te Impe. OPENBARE VERKOOPING VAN gelegen te Erondegem en Impe. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open- baarlijk verkoopen Eerste koop. 19 aren 24 centiaren Land, gele gen le Erondegem genaamd het bovenste Kruisken, palende ten ooste de kinderen Pieter Beernaert, ten zuide de kinderen Verbuslel als gebruiker, ten weste de kaulerrede en ten noorde de kinderen Domien De Smet. Gebruikt door de kinderen Engelberl Van Den Bossche. Tweede koop. Een perceel Land, le Impe, genaamd den Appelman, groot 12 aren 70 centiaren, palende len ooste Bernard De Cuyper, ten zuide mijnheer Liénart, ten weste Charles Wauters als ge bruiker en ten noorde Joannes Van Leuven.Ge bruikt door deu heer Constant Bosschaert te Impe. ZITDAGEN Instel, Maandag 17 NovembeP 1884 Verblijf, Maendag 24 NovemDcr 1884- Telkens om 3 ure van den avond, ter herberg Het Gemeentehuis, gehouden door den heer Ivo Lopus, te Erondegem. te Smetlede en Clierscamp, De Notaris DE WINDT te Aalst, zal Maandag 17 November 1884, om9 uren voormiddag, open baar verkoopen Circa 100 koopen Canada-Bueken-en Eiken Boomen le Smetlede, op d'Hei of Steenveld, Lange-weede, Vaerenbergweg,.Moeiweede, Kloot- jensmeersch en Hulst en le Cherscamp op d'Hei te vergaderen te Smetlede Steenveld. De Notaris DE WINDT, zal openbaarlijk verkoopen Eene behuisde Hofstede roet Land, een blok uitmakende, te Aalst-Schaarbeeck, Lindestraat, groot 1 hectaar, 87 aren 76 centiaren, gebruikt door den eigenaar den beer Judocus Welle- kens. Onmiddelijke ingebruiktreding. VERBLUF 1 NOVEMBER mi. Om 4 uren nanoen in Den Diepen Loch- ting, ibij den heer Ed. Van Cauter, te Aalst, Nieuwstraatpooit. vaneen Peerd, 2 Koeien, Meubelen, Alem Hoei, Strooi,Betleraven, enz., ter Slerlhuize der wedu we Leonardus üaelnian, te Hofslade Dorp, op Donderdag 15 November 1884, om 8 ure 's mor gens, onder de directie van Emile Wagon, Kandidaat-notaris le Wieze. OPENBARE VERKOOPING van te Erembodegem. De Notaris BRECKP0T to Aalst zal met gewin van palmslag cn gelagen openbaarlijk verkoopen. 1° 13 aren R-J centiaren Meersch le Erembodegem in den Kapellemeersch, sectie A N° 1876. 2° 22 aren 5 centiaren Land te Erembodegem, in het achler Heymbrocck, seclie A N» 2194 en 2195. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 4 joo. Verblijf id. 18 j t<»™mber 1884. Telkens om 4 uren namiddag ter Estaminet Au faubourg d' Alost bij den heer Jean Vinck-Van de Maele tc Aalst-AI ijlbeke, Brusselscbcnsteenweg. Bij sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING VAN eene schoone en welgelegeno alsmede van goede ZAAILANDEN EN MEERSCH, te Aalst-Mijlbeke. De Notaris BRECKP0T te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen 1. Eene schoone en welgelegene behuisde en bebouwde Hofstede te Aalst-Mijlbeke, Moorselsche- baan, groot 44 aren 41 centiaren 3ectie F. N. 356 en deel van N. 357. 2. 12 aren 36 centiaren Bouwgrond gelegen alsvoren, sectie F. deel van N. 357. 3. 18 aren 59 centiaren Land, gelegen alsvoren seclie F. N. 351. 4.-6 aren 73 centiaren Meersch te Aalst-Mijlbeko Langeveld, scclic F. N. 350a. 5. 30 aren 65 centiaren Land te Aalst-Mijlbeke Moorselschebaan, sectie F. N. 364f. 6. 29 aren 45 centiaren Land te Aalst-Mijlbeke, op hel Steentje, sectie F. N. 366a 7. En 32 aren 64 centiaren Land te Aalst-Mijl beke op het Doornveld, seclie F. N.3I8. Alle de voorschrevene goederen bewoond en ge bruikt bij dc kinderen van den beer Judocus Calle- bant. ZITDAGEN Instel Vrijdag 14 November 1884 Verblijf Vrijdag 28 n0™"10'* 1884- Telkens om 3 uren namiddag, ter Estaminet De Wederkomst bewoond bij den heer Joseph Van der Vorst, te Aalst Molcndriescb. Studie van de' Notarissen Breckpot, te Aalst en De Bo, leSl. Joost-len-Noode. OPENBARE VERKOOPING van het le Lede, bij Aalst, aan destalie van den ijzeren weg, met dreven, verdere alhangelijkheden, groote gebouwen, perk, grooten vijver, al omringd van muren en hebbende eene groote van 8 hectaren 88 aren. Verhoogd op Ir. 84000. En van 2(3 aren 28 centiaren Land te Lede, Kasteel, sectie F, deel van ne 757. Verhoogd op fr. 1800 DERDE EN LAATSTE ZITDAG Dijnsdag 11 November 1884. Om 2 ure namiddag, in eene zaal van gemeld Kasteel, le Lede. OPENBARE VERKOOPING van Olie-en Koornmolen met machien, Zailanden en Mecrsschen, Ie üieuwerLcrken en Aalst-Schaarbelte. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal met ge win van palmslag en gelagen openbaarlijk ver koopen 1. Eene schoone behuisde Hofstede met Boomgaarden Hof te Nieuwerkerken, Bestert, groot 82 aren 50 centiaren. Zal in verscheide deelen opgeroepen worden. Boomprijs fr. 2. Een Olie- en Koornmolen met machien en Hof, gelegen alsvoren, groot 22 aren 48 centi aren. 5. 9 aren 22 centiaren Bouwgrond, le Nieu werkerken Restert. Boomprijs fr. 4. 29 aren 52 centiaren Land, te Nieuwer kerken op den Doorn. 8. 52 aren 5 centiaren Meersch, le Nieuwer kerken, Restert, verdeeld in 2 gelijke deelen. Boomprijs fr. 6. 27 ar.en 29 centiaren Land te Nieuwerker ken op den Erchemdriesch. 7. Behuisde Hofstede, we/.ende eene twee woonst, te Nieuwerkerken, Pijpenbeeck, groot 18 aren. 8. 6 aren 76 centiaren Hof te Nieuwerkerken Dorp. 9. I hectaar 66 aren 80 centiaren Meersch te Nieuwerkerken genaamd Kottembosch, verdeeld in 5 gelijke deelen. Boomprijs fr. 10. 15 aren 58 centiaren Meersch, le Nieu werkerken, in den Kalverendans. Boomprijs fr. 115 aren 45 centiaren Meersch te Nieuwer kerken, in den Kalverendans. Boomprijs fr. 12. En 15 aren 7 centiaren Meersch te Aalsl- Schaarbeke, in de Iloesemeersschen. Boomprijs fr. ZITDAGEN Instel Donderdag 20 November ,8>a Verblijf Donderdag 4 December Telkens om 2 ure namiddag ter Estaminet De Vier Winden bij den heer Perreman te Aalst, Keizerlijkeplaats. ten Kasteele van Meldert, ten verzoeke van mijnheer Baron Van der Noot en mijnheer Emile Cumont-Van der Noot, beide le Moorsel. 60 koopen kanada- Boomen. En 20 koopen Esschen en andere Boomen. Op Maandag 17 November 1884, om 1 uur namiddag, door bet ambt van den Notaris BRECKPOT te Aalst. OPENBARE VERKOOPING VAN 15 zeer schoone bekalfde en reeds gekalfde echte Tc llaoltcrl aan de Slalle. De Zaakwaarnemer RENÉ PENNINCK te Haeltert aan de Static, zal door bevoegd ambt. openbaarlijk verkoopen, op Maandag 10 November 1884, om 1 uur namiddag, ten verzoeke van de heeren C. De Latte en P De Smet, invoerders van Bretaansche koeien, tc Herzelc 15 Brelaansche Koeien van het beste ras. Het is alom bekend dat deze koeieu met weinig voedsel, nagenoeg zooveel melk en boter opbrengen als onze beste inlandsche koeien. De le verkoopene koeien zullen mogen bezichtigd worden ter plaats hierboven gemeld te beginnen van Zondag 9 dezer om 8 ure voormiddag. De verkoopiog geschiedt onder de gewoone voor waarden, op tijd van betaling mits stellende góede en gekende borge, en betalende komplant hel on geld.

De Denderbode | 1884 | | pagina 3