oproeping va» Lil'icenamcii. IVijsschieting op den Bak. Prijsschieling op den Bak, AVIS. TE HUREN, Ter gelegenheid. Anii-Hiiimaüsmnii! U'allc iiypothekairc Kas van België. Oude Bouwmaterialen GEBOUWD HUIS BOOMEU, VERKOOPING. Verijl; Woensdag .7 <885- VERKOOPINGEN. VeSr^6 Schaarhout en Bootnen, Hofstede eu deelken Grond Uit er hand tc koopen HUIS EN HERBERG Verbluf' Ma°«°daS li i 1815 VEND1TIE VAN straat. De vrouw kon dertig jaren oud zijn, had een manhaftig uiterlijk en droeg niet alleen hel kruis van het Legioen van Eer, maar ook de militaire medalie op do borst. Zij zegde dal zij van Tonkin kwam en hare eereteekens in de ambulancen en zelfs op hel slagveld gewonnen had. De restauratie- en hotelhouder ontving haar met alle mogelijke voorkomenheid en waagde het niet hare papieren ol bewijsstukken te vra gen zij kreeg de beste kamer van het huis en werd ingeschreven onder den naam van vrouw üuclaire, geboren te Canleleu-lez-Lille en 29 jaar oud. Zij zegde naar Kijsel gekomen te zijn om er groote aankoopen te doen van lijnwaad voor de ambulancen. De lijding der aankomst van de gedekoreerde vrouw werd ook vernomen door de reporters van de dagbladen, en deze maakten toebereidsels om de vrouw te interviewen en uit haren mond de moedige daden te vernemen, welke zij zegde in het verre Oosten gepleegd te hebben. Ook de policie echter kreeg kennis van hare aankomst, maar zij was min lichlgeloovig dan de hotelhouder zij telegrafeerde aan generaal Faidherbe, om hem te vragen of er inderdaad eene vrouw Duclaire ingeschreven stond op de lijst der gedekoreerden van hel Legioen van Eer. Het antwoord kwam spoedig en was ontken nend. Men vernam weldra dat men geheel iels anders dan met eene ridderes van het Legioen van Eer te doen had, en op 't oogenblik dat zij eenige reporters van dagblauen wilde ontvangen kwam de politie haar verzoeken mee te gaan naar hel policiebureel. Men kan denken hoe verwonderd elk stond te zien, bij het vernemen dier tijding. De behen dige vrouw had zich reeds voor 16,000 fr. lijn waad doen afleveren bij zekeren M. Stievenard en voor 15,000 frank bij de firma Playoust. De vrouw werd bij den kommissaris onder vraagd en hare antwoorden waren zoo zonder ling dat men dacht met eene zinnelooze te doen te hebben dit gedacht echter maakte weldra voor een ander plaats. In de zakken der gedeko reerde vrouw werd zelfs geen roode duit gevon den. Het onderzoek wordt voortgezet. DUITSCHLAND. Kinder-en Vrouwenarbeid be duilsch-konscr- vatieve partij heeft in den duilschen Pdjksdag een voorstel neergelegd,strekkende tot regeling van den kinder-en vrouwenarbeid Ziehier den beknoplen inhoud van dat voorstel Art. i. Kinderen onder de 14 jaar mogen niet ge bruikt worden in (abrieken, noglans mag de Bonds raad, voor zekere nijverheidsvakken en onder vast gestelde voorwaarden, eene uitzondering maken voorkinderen van t2 lot 14 jaar. In zulk geval mag de bezigheid der kinderen niet langer dan zes uren duren. Jongelingen van 14 lot 16 jaren mogen in fabrie ken niet langer dan 10 nren per dag gebezigd wor den. Kinderen, lol het schoolbezoek verplicht, mogen enkel dan in fabrieken gebezigd worden, wanneer zij in cune behoorlijke school dagelijks een regel matig onderricht van ten minste drie uren genie ten. Art 2. Getrouwde vrouwen mogen in fabrieken niet werken op zon-en feestdagen, of ook niet tus- schen 8 1/2 ure 's avonds en 5 1/2 ure 's morgends. Op de zaterdagen en vooravonden der feestdagen moeien de getrouwde vrouwen drie uren voor het slot van den werklijd, doch ten leste ten R 1/2 ure 's avonds, bet werk kunnen verlaten. Hechten op hel graan. De duitsche Rijkskanse lier heeft aan den Bondsraad weer eene petitie mee gedeeld uit koninkrijk Saksen, en voorzien van meer dan duizend haodleekens, waarin gevraagd wordt dat een invoerrecht van ten minste 6 mark per dob- bclcenlncr op het vreemd graan zou geheven en dal dit recht opk op olievruehteu zou toegepast wor den. Wonderlijkd ontmoeting. Te Brinzdorf, in Pruisen, heeft eeu vader zijn kind, dat hem ontsto len was, na twee jaar terug gevonden en wel op zeer zonderlinge wijze. Eene vrouw wierp aan twee bedelaars, die bij eene brug gezeten waren, een geldstuk toe, dat beide zich wilden toeéigenen. Een der bedelaars had een kreupel kind bij hem. Inde onlstanen strijd over het geldstuk, bleef de man die zich vader van het Kind noemde overwin naar. Zijn gezel was hierover verbitterd en riep Als ge mij dat geld niet geeft, verraad ik uw geheim Toen deze bedreiging niet hielp, vertelde de over wonnene aan de toegeloopen menigte, dat het kind dal daar voor zijnen buurman lag, hem niet behoor de, maar dat hij het over twee jaar had gestolen. Hij vertelde verder hoe zijn buurman de handen en voe ten van hel kind had vervrongen en het kreupel ge maakt Nauwelijks had de beschuldiger deze woorden ge sproken, of een heer, die zich onder de menigte be vond, liep uaar hel kind toe en riep vol vreugde u Mijn zoon, mijn zoon 1 De bedelaar wilde het kind echter niet laten gaan, en hield iedereen met een mes van zich af, tot dal eenige gewapende man nen hem bemeesterden, om hem naar de plaats te brengen waar hij de welverdiende straf niet zal ondergaan. SPANJE. Aardbevingen. 's Konings reis. Uit Madrid wordt dato 11 januari gemeld, dat overgroote rotsblokken in de nabijheid van Tor- rox, losscheuren van den bergrug. Dicht bij de stad bevindt zich thans eene groote kloef in den grond, van 60 meiers lang. De bouwmeesters van Malaga zijn van ge dacht, dal alle nog overeind slaande huizen moeten afgebroken worden. In den omtrek dezer stad heerschen vele besmettelijke koortsen. Het schokken der aarde blijft aanhouden in den omtrek van Jaën. De koning heeft dijnsdag Arenas-del-Rey, Agron en santa-Cruz bezocht. Arenas met 452 huizen en 5000 inwoners, telt 1Ö5 dooden en 550 gekwetsen. Er slaan nog nauwelijks vijftig huizen rechtvan de kerk is alles ingestort, behalve twee pilaren. Dijnsdas werden andermaal drie aardschokken gevoeld in Andalusië vooral le Grenada, Malaga en Alhama, juist op het oogenblik dat de koning deze leste stad uitreed om zich naar Arenar le begeven. De reis had plaats onder eene hevige misluebt en terwijl het geweldig sneeuwde. Lij zijne terugkomst le Grenada heelt de koning gezien hoe de bevolking weer met schrik bevan gen was en andermaal hare tenten in het open veld opsloeg. Uit Arenas del Rey wordt door den korres- pondenl van den lmpardal van 7 dezer geschre ven Arenas del Rey ligt aan den voet van eenen heuvel, aan de Ibrenas, en bestond uil 452 hui zen, bewoond door 1200 personen. Van dezen zijn er 165 omgekomen en 550 gewond. Het hoogste deel van het dorp heeft het meest gele den d^ar alleen zijn lil slachtoffers gevallen. In hel geheel zijn er 585 huizen geheel verwoest de overige zijn insgelijks onbewoonbaar. Van de kerk staan nog siechls de twee pilaren der portiek overeind. Nergens schijnt de schrik, door de aardbe ving teweeggebracht, grooter geweest te zijn dan hier, waartoe zeker de dikke duisternis en de stortregens meewerkten. De vluchtelingen wei gerden hardnekkig in liet dorp terug te keeren, om de gekwelslen uit de puinlioopen le redden, welke moeite de weerdige pastoor der plaats ook aanwendde. Eindelijk ging deze met een geneesheer en eenige gewillige--! alleen op weg, en hel gelukte hun nog verscheidene personen van eene anders zekere dood te redden. De ulcade (burgemeester,), die zijne moederen zus ter verloor, liet zich zoozeer door zijne smart meeslepen, dat hij het dorp in alle haast verliet. De gouverneur heeft hem in zijne bediening ge schorst. Na 58 uren verscheen de eerste hulp uit Gre nada er worden toen tenten opgeslagen, waar de gewonden heengevoerd werden, er weid brood uitgedeeld eu eene wacht gezet bij de bouwvallen. De toestand zooals ik dien daar vond, is echter nog onbeschrijfelijk treuiig De lijken van meuschen en dieren verpesten den dampkring de inwoners kampeeren in het open veld en kruipen om de vuren heen, om zich legen de felle koude te beschutten. Er is gebrek aan alles, vooral aan kleedingstukken Als een staaltje daarvan kan ik meedeelen.dat de pas toor niets aan zijn lichaam had dan een hemd eD een soort van rok. Om Godswil, hulp dit was de afscheidgroot dien allen mij nariepen, in de hoop dat ik hunne woorden aan velen zou overbrengen. Op veel plaatsen van Spanje 's zuiden, is men nog niet gerust over hclgenc zou kunnen gebeuren. Te Alhama, waar 't zoo vreeslijk is gegaan, zijn er wederom verscheidene aardschokken gevoeld. Ook le Grenada heeft de grond op nieuw getrild. Met al dal, wordt hel getal vluchtelingen al grooter en grooterde provincie Grenade ontvlokt. Uil Torrox dezelfde mare nieuwe schokken. Zij zijn wel niet geweldig, en dus niet gevaarlijk maar zulk doei voor erger vreezen. Hier en daar zijn groote kloven in den grond ont slaan. Het dorp Guejevar is verscheidene meters verscho ven De loop der rivier Gogoellos is veranderd Over dit laatste verschijnsel meldt eene tijding Dc rivier Gogoellos vloeit niet meer in hare oude bedding haar loop is geheel veranderd. Op zekere plaats vormt zij nu een klein meer, doordien er eene verhooging van den grond is ge schied. Te noord westen van het dorp Guejevar, is er eene groote halfrolde klof ontslaan. Dit dorp werd door eene afschuiving der aarde lot op eenen afstand van wel 60 meters verplaatst De huizen van het dorp hebben veel geleden en slaan gescheurd meest al zijn eventwel recht ge bleven De geleerden hebben in de laatslo dagen ook won derbare naluur-verschijnsels waargenomen. Verscheidene solferachtige bronnen zijn ontstaan en borrelen uft de bergkloven op. Op zekere plaalsen stijgen machtige dampen uit den grond, alsof hel daar diep vreeslijk kookte Er wordt veel gezocht en gestudeerd, om de oor zaken en wendingen der aardbevingen na te speuren. Er hel fijne van ontdekken, daarop is er nie. te denken Wie kenl de ingewanden der aarde Toch zou men wel hel een en hel ander kunnen ge waar worden dal als voorteeken kan gelden En dit ware reeds veel voor later, om de bewoners tc verwittigen en alzoo te minsten veel levens le spa ren. AMERIKA. Wij lezen in de Courrier des États-Unis Elijah Marling is een zestigjarige man, ge bouwd als een reus en die sedert langen lijd eene eenzaam gelegen hoeve bewoond, op acht mijlen afstand van Wheeling, in Westelijke Virgiiiië. Zijn eigendom dal hij alleen bebouwd is 500 acres groot en 75,000 dollars weerd. Hij bezit verder een kapitaal van 50,000 dollars. Verleden dijnsdag avond, ten 8 ure, braken vier gemaskerde mannen zijne deur open en drongen zijne woning binnen. Marling, ofschoon zonder wapens, worstelde gedurende eenigen lijd tegen zijne aanvallers, maar een slag met eenen stijl deed hem eindelijk in bezwijming vallen. De gemaskerde mannen bonden alsdan zijne armen en beenen met eene wasclikoord vast en slaken een prop in zijnen mond. Nu keerden de kwaaddoeners eerst de zakken om en maakten zich meester vun eene som van 105 dollars, die er uit vielen. Dan begonnen zij de woning in alle hoeken le doorsnuffelen. De peluwen en de matras werden opengesueden, de steenen der sehouw losgeslagen, de planken- vloei opgebroken, al de meubelen omver gerukt en de muren doorzocht. De dieven onderbraken van lijd tot tijd hun werk om Marling op verschrikkelijke wijze te martelen. De prop werd uil 's mans mond weg genomen en men vroeg hem waar zijn geld ge borgen was. Toen hij antwoordde dat er geen ander geld in zijne woning was, verbrandden zij zijne armen en beenen met tenen gloeienden stoofhaak. Na verscheidene keeren deze marte ling vernieuwd te hebben, deden de beulen eene groote hoeveelheid vet koken en goten hel drup pel voor druppel op den naakten rug van den ongelukkige. De opzoekingen en de marlelie dnurden drie volle uren. vooraleer de barbaarsche dieven eindelijk het besluit konden nemen te vertrek ken. Zij lieten bij hel heengaan hun slachtoffer gekoord en gebonden en met de prop in den mond builen kennis liggen, 's Anderdaags kwam een andere landbouwer die eene rekening met Elijah te regelen had, en vond hem in dien toe stand. Een geneesheer werd geroepen en vond wel honderd brandwonden door sleken met den gloeiende» sloothaak toegebracht. Aan de rechterbil nam hij verder eene diepe brond- wonde waar. De rug van den ongelukkige in bijna geheel gevild en er is weinig hoop op ge nezing. Marling is nogtans tot bezinning gekomen. Hij heeft al de omstandigheden van zijne vreeselijke marteling kunnen verhalen, maar niet zeggen wie zijne beulen waren. Het geld dal tot die afschuwelijke misdaad aanleiding gaf, was toe vertrouwd aan eene bank te Wheeling. CIIINA* Chineesche soldaten en BEULEN Een parijzer dagblad deelt hel volgende verbaal meê van eenen ooggetuige bij de inneming van Haidzuong De kanonneerbootcn Carabine en Massue, met twee stoomsloepen, Kwamen voor Haidzuong, dal bezet was door verschcideno hondorden Cbineezen, onder bevel van eenige mandarijns. Bow;n op de wallen stonden talrijke Annnmicten, met witte kens aan en groote hoeden op. Zij deden allerlei gebaren met hunne wissen en schilden, oude keigeweeien en lange veelkleurige lappen. De Massue zond eenen houwitser te midden dier zonderlinge menigte Allen namen ijlfngs de vlucht. De Franschen sprongen aan wal en slootten de oude vermolmde poort der citadel uiietn. De Franschen bevonden zich weldra op de bin nenplaats der forleres. Een verschrikkelijk schouw spel vertoonde zich daar voor hunne oogon Ten einde de binnenplaats stond do pagode toe gewijd aan Bouddha, wiens reusachtig standbeeld in verguld hout ondor den zuilengang prijkte. Duizenden raven, arenden, gieren en nnderi; roofvogels zweefden rond een zevental lijken van meuschen, die aan groote baken aan beide hekkens der pagode hingen. Eenige roofvogels lieten een akelig gekras hoo- ren, terwijl andere met hunne snavels hel vlecsch van de lijken scheurden. Een verpestende reuk hcerschte lond de pagode. u Aan zekere lappen van uniformen, herkenden de Franschen dat het de lijken waren van zeven hunner makkers, die aldus door de roofvogels verscheurd werden. Zij waren eenige dagen te voren door de Chineezen verrast en ter dood gebracht. Het blad verhaalt verder dat dit de gewone han delwijze der Chineezen is, als zij krijgsgevangenen nemen zij maken die aan bovengemelde haken vast en laten hen daar levend door dc roofvogels ver scheuren. De ongelukkigen zijn soms gauw dood, maar sterven andere keeren slechts na twee en zelfs na drij dagen. IIolloway's Pillen. Verzwakte Levenskracht. Dit geneesmiddel, bevat in zich alles wat men kan verlangen voor een algemeenhuismiddel. Zij roeit den oorsprong uil der ziekte, die ontstaat uit onge zond voedsel of onzuivere lucht. Bij verstoppingen, ontstekingen van den lever, van de longen, van de ingewaden, ol eenig ander orgaan, zijn die Pillen bij zonder dienstig en bij uilslckenheid onfeilbaar. In ie der huisgezin moeten zij altijd bij de haud zijn,omdat zij een onfeilbaar geneesmiddel zijn voor jonge lie den, en hen die vac een zwak gestel zijn Zij verwek ken volstrekte geen pijn, overprikkelen de gevoelig ste zenuwen niet, noch de teerste ingewaden. De Holloway Pillen zijn de beste bevorderaars van de opslorping en de afscheiding, die er uit de vochten, en uil der vaste deelen al de giftige on schadelijke deeltjes verdrijven. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 8 V nou wei.. 6 HUWELIJKEN J De Raeve werkm. met D. De Bruecker z. b B. V.an de Velde hov. met M. Van Nesic diensm. B. CLessens twijndersg. met M Roeland z b F. Van Langenhove landb met M De Meersman landb. OVERLIJDENS. C. Coppons man De Coster z. b 81 j Sloofstr. B. Daminck, vr. David z. b. 67 j Schaarb. E Clarysvved. Van Handcnhoven 48 j. Nieuwstr. J Boëye m P. Biebuyck, 68 j. eigenaar Pontslr. J. Arents m. Vonck, herb. 60 j. Keizerl. pl. 4 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 9 tot den 15 Jan. 1885. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 2 Vrouwelijk 2 HUWELIJKEN. J. P. Van Lacllicm. 20 j schoenmaker, met Ph Vroonhove, 19 j., winkelierster. OVERLIJDENS. M C Gceroms, 47 j., huishoudster, echt* van J.-F. Roelanl, Nederwijkstraal. J F. Moons. 79 j., huishoudster, wed* van J.-B. De Coorde, Burchtdam- straal. - P.-F. Dras, 28j.,z b ongch. Ncdervvijk- straat. —I kind onder de 7 jaren.. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 14 Ossen, 0 90 tot I 00 14 Koeien, 0 80 0 90 2 Stieren, 0 80 0 00 156 Kalveren, 0 97 I 12 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1212 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.75 tot 1.02; stieren, 0.65 tot 0.92; koeien en veerzen, fr. 0.65 tot 0.92 Aelst, 17 Jan.Per t heet. 32 lil. 50 cent. der personen die denken recht tot vrijstelling te hebben van den werkenden dienst der Burgerwacht, uit hoofde van lichaamsgebreken. Gedaan en afgekondigd ten Sladhuize, den 8 Janu ari 1885. De Burgemeester en Schepenen, De Sekrelaris, (Get VAN WAMBEKE. (Gcl.jJii VERLEYSEN. Tarwe. fr. 19 -00 a 20—00 ttastelnin 17-00 18 -O0 Rogge 14-00 15-00 Seem. i) 00 -1)0 00-00 lavcr. per 100 kil. 17-00 19-00 Spelt 00—60 00-00 toolzaad per 1(0 kil'. O0 -00 00-00 /.ynzaad 00-00 00-00 koolzaadolie 00—00 00- co jijnzaadolie, 00-00 00-00 (oolzaadkoeken, id. 00-00 00 - 00 Lijnkoeken, 00-00 00 - co tanlap. (roode dc 10U kil. 5 -OD 5 50 Aardap. (geelej Nieuwe 00—00 oo- oo Botei, de 3 kilogram. W 7-90 9-27 Eijers, de 45. 3-00 3-18 Vlas per 3 kilos. 3- 40 4-60 Viggcnen, per stuk, t* soort 22 50 2 20-00 Kantoor van dm Notaris VAN ASSCHE, te Gent, Nederkauter, 56. Bij haar testament heeft Jufv. Adelaïda Blondina Hovaere, overleden le Gent, den 17 Oogst 1884, dochter van Michiel-Petrus tien duizend franks gegeven aan de kindereu en afstammelingen van Francies en Pieter De Weirdt, twee broeders barer moeder, Maria Joanna De Weirdt, overleden te Gent in 1812, die dochter was van Livinus en van Joanna Calombe. Alleen degenen die binnen het jaar hunne rechten doen gelden, worden voor hun deel aangenomen. uanr een Christusbeeld in .Hnruicr, op Zondag 18 Januari 1885, bij Jan L>c Haeck bijge naamd bij Mathilde op de Vischmarkt. Men zal beginnen om 5 ure's avonds De inleg is bepaald op t,10 centiemen per serie van 3 stuivers. Gewoone voorwaarden. bij Henri Van den Rorght, in de Fontein, Rosma- rijnsliaal Op Zondag 25 Januari I8S5, naar eene schoone PENDULE waarde 25 fr. op eene Zondag af. On demande dans une des principales fabriques de la Ville un jeune homme actif, intelligent et ayant une belle écrilure pour apprendre le Commerce. Ecrire franco au journal sous lettres A. B. een gerieflijk lluis, voor winkel in de Lange-Zout- straat, lest bewoond door Dom. Roggeman. Voor de conditiën zich le bevragen bij den heer Em. De Coen-Moyersoen. van Kleermakers en Beenhouwersdag zullen er lek kere Wafels te bekomen zijn ter herberg Oude Posterij n bij Petrus Sergeant, op Zondag 18 en Maandag t9 Januari 1885. van Dr. PATISSON, verzacht oogenbliklijk en geneest radikaa! het Flc- reciju en Itliumatisnicn van allen aard, tandpijn, lendenpijn, (verschot,) ontstekingen der borst en keolpijnen. In rollen legen fr. 1,50 en halve rollen tegen 80 centiemen, bij den heer Victor Aleirschaut, apo theker, Korte Zoutslraat, te Aalst. gevestigd te Brussel. Ingericht en gemachtigd door Ko ninklijk Besluit van 4 Januari 183a. Maatschappelijk kapitaal, twaalf mil joenen tranken. De Hypothekaire Kas, welke haar vijftig jarig be staan gaat bereiken, is eene ware lias en niet eene ■Sank, en bepaalt zich aan de volgende tweevoudige verrichting 1. Zij doet leeningen, ieder halfjaar door kortingen aflegbaar. en op in Belgenland gelegene onroerende goederen gehypothekeerd. 2. Zij geeft obligatiën aan drager of op naam ui- van 50, 100, 200, 250, 400, 5üü en lOuO franken, eei.en interest van vier per honderd 's jaars opbren gende. en gewaarborgd dooruitmunlende hypotheken en door het kapitaal en reserve-kas der Maatschappij. De obligatiën zijn nooit aan eenige daling of ver lies onderworpen, zoo dat er geen beter middel is om zijn geld met zekerheid te plaalsen. Voor ruimere aanwijzingen en le handelen, zich te vervoegen iu het Bureel van den vertegenwoor digcr der Hypothekaire Kas M. FRANCOIS T'KINT, tc Niemverkerken bij Aalst. Stad Gent. WERKEN VAN HET NIEW KWARTIER. Te Koop VAN ALLE SLACil. Balken en Kepers in eiken hout van alle grootte, Deuren,Kalsijnen, marineren Schouwen Spiegels enz. Voordeelige conditiën, gemak van betaling. Zich te wenden bij M. BAR BIER. 9. Nederscheldestraat, Gent. HOPHANDEL. Heden wierden er 8 zakken hop nieuw gewas 1884, ter markt gebracht en ver kochtvan lr. 65.0U tot 67.00 de 50 kilos. POPERINGHE, 16 Jan. Hoppe 1884. Stad.. Fr. 75—00 00-00 p v Gemeenten 65—00 68—00 ANTWERPEN, 15 Jan De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 3,00 fr. 3.15. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. t .40 a 1,65 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 7,00 tot 7.50; polderper lOOkilos fr. 0.00 0.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,75 a 3,00 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden per Tarwe. Rogge. Wintergeerst. Zomcrgeerst, Haver, Boekweit, Boonen, Bitterpeën, 100 kil fr. 18—00 a 19—00 16- 00-00 19-00 19—50 17—00 20—00 17-00 00-00 00—00 19-75 20 - 00 00—00 00 -00 00—00 Gemeentebestuur van Aalst. Onderzoeksraad der Burgerwacht. Het Kollegie van Burgemeester cn Schepenen der stad Aalst, verwittigt dè belanghebbenden, dal, naar luid van ail. 17 der wet van 8 Mei 1648, de onder zoeksraad der Burgerwacht, zich zal vereenigen fn de groote benedenzaal van bet Stadhuis, Maandag 19 Januari 1885, om 2 ure namiddag, en zal aldaar overgaan tol het onderzoek 1* der reklamen voor de in-en afschrijvingen dor burgerwachten; 2' OPENBARE VERK00P1NG van een wel gelegen nieuw le Aalst, aan de Waar!. De Notaris EEMAN te Erpe zal namens wien bet behoort, nirt gewin van palmslag en gelagen open baar! ijk verkoopen EENIGE KOOP Ecu nieuw gcbouwdjluis, gestaan en gelegen te Aalst, op den Dam, groot 2 aron 95 centiaren 75 milliaren, palende ten ooste Grond der stad Aalst, ten zuide den heer Francois Burny, ten weste dei Dam cn ten noordo den heer Cumoul. Bewoond door de kinderen van Geem. Oumiddelijkc in gebruik ireding. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 2c' 188, Verblijf 27 Januar' 1885- Telkens om 3 ure nanoen ter Estaminet Het Gul den Vlies gehouden door de kinderen Steppe, te Aalst, Molenslraatpoort ""^OPENBARE VERROOPING VAN allerschoonste langstammige Eiken, Keuken, Olmen, Kanada en Akcclai te Meldert en Moorsel. De Kandidaat-Notaris Cll. DE VIS tc Aalst, zal, door bevoegd ambt, op Dijnsdag 27 Januari 1885, om 8 ure juist 's morgens, openbaarlijk verkoopen .- TE MELDERT 1. Namens den heer Joanues Moens te Meldert; aan eene partij land aan de Grocnemeeraschen in gebruik bij Frans Van Biezen en Emmanuel Van den Bossche 4 koopen Kanadas, 10 koopon Abeolen en 9 koo- pcu Olmen 2. Namens den heer Ludovicus Permentier, te Moorsel, aan zijne weide nabij het bof van de heeren Moens, wijk Klaarhaag 1 schoonen Abeel. 3 Namens den heer Jan-Baptist Moens, le Meldert, aan eene partij land nabij 'tSwitjen.in gebruik bij Jan-Baptist Borms 1 Kanada, i Abeel, 3 koopen Esschen en 17 koopen Eiken. TE MOORSEL. 4. Namens den heer Permentier voornoemd, ii zijnen boscli op de Konijnaarde 3 koopen schoone Beuken van 1 meters omtrek ei 18koopen Eiken. 5 Namens de weduwe Gregorius Beeckman, te Moorsel a) Aan eene partij land wijk Exteiken, 1 schoone Kanada van 3 meters dikte. b) Aan baar hof, wijk Exterken,3 koopen Kanadas. Dc verkooping zal geschieden op gewone conditiën en lijd van betaling. Men zal verborgen ter herberg van Franciscus be Bleizer, le Moorsel, wijk Exlerken. De Notaris BRECKPOT.te Aalst, zal opeu- baarlijk verkoopen 19 aren 29 centiarea Meersch, te Impe, genaamd Toeinaatmeersch, sectie B, Ne 594,gebruikt door den verkooper ZITDAGEN Telkens om 3 uren namiddag, ter Eslaminet dex Posthoorn, bij d' lieer Constant De Cuiper, te Lede, Statie. Studie van den Notaris BREGKPOT te Aalst. De Notaris RREChPOT, te Aalst, zal met gewin van palmslag cn gelagen openbaarlijk verkoopen 1° Ecnc goede partij Land le Moorsel, op dei Buuk, groot 23 aren 4 centiaren, sectie deel ten westen van N° 565 lngebruik bij Charles Louis Van den Steen ZITDAGEN Instel Woensdag 28 Januari .a(l. Verblijf id 4 Februari "ö3* Telkensom 3 ure namiddag ter herberg St. Rochus bij Ch. L. Van den Steen, 'Moorsel, Dorp. 2° Eene behuisde en bebouwde Hofstede, gestaan en gelegen tc Lede, wijk Gehucht, groot 16 aren 60 centiaren sectie E. N° 141a 143a eu 144. ZITDAGEN Telkens om 3 ure namiddag, ter herberg Den Bonten ös, bewoond bij Jufvrouw wed. Jh. Aonaert le Lede, Bril. VEND1T1E VAN te Erembodegem. De Notaris DE SMET le Erembodegem zal op Don derdag 22 Januari 1885, om 9 ure 's morgens binnen de gemeente Erembodegem, in het naseheven orde, openbaarlijk verkoopen 1 Namens den heer Graaf L. Cornet. 125 koopen Schaarhout waaronder een gedeelte dienstig voor hoppestaken en 5 koopen kleine Eikcn- boomeu, slaande op zijnen bosch op hel Kessehebc- ke omtrent de herberg Den Beer. De aanwijs zal gedaan worden door Cornelis Ledegen. 2. Namens Dame De Bièvre, 12 koopen Schaarhout, 1 Eiksken cn 1 Eschkcn op haren bosch daameven. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde te Moorsel, Waver. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien hel behoort met gewin van palmslagen gelagen, open baarlijk verkoopen Eenige koop. Eene behuisde Hofstede met deelken grond geslaan en gestaan en gelegen te Moorsel wijk Waver, aan de Kapittelstraat, gekadastreerd sektie C, nummer 646 en deel van nummer 641, de behuisde Hofstede groot volgens meting 2 aren 12 centiaren, en palen de ten ooste aan de erven Hyronimus De Koker, ten zuide Karei Lodewijk Vinck, ten weste de Kapittel- straat en ten noordo aan den los, en bel deelken grond groot volgens meting 14 centiaren.palende ten ooste en ten zuide aan Karel-Lodewijk Vinck, en ten weste aan de erven van Hyronimus De Koker. ENKELE ZITDAG: Maandag 59 Januari 1885, om 2 ure nanoen ter herberg genaamd Sl-Rochus, gehouden door den heer Karel-Lodewijk Van dec Steen, te Moorsol, dorp. Kantoor van den Notaris DE WINDT te Aaltt Keizerlijke plaats, 47. le Een groot en sterk gebouwd magazijn te Aalst, in de Langeridderstraat. In gebruik bij den heer Borreman-.Mailly. 2" Een schoon Huis le Aalst in de Nieuw- straat, bewoond bij de kinderen Callebaut, a 500 franks bij jare. GELD.— Groote en kleine kapitalen te beko* men aan ge matigen intrest mits bezet. Zich le vervoegen bij genoemden Notaris. OPENBARE VERKOOPING van het genaamd DE HARING le Aalst aan de Zoutslraalpoort De Notaris DE GHEEST le Aalst, zal met winst van palmslagen gelagen, in hetopeubaar verkoopen Eene schoone behuisde, bebouwde en beplante Hofstede, zijnde de van ouds goed gekende herberg en afspanning genaamd De Haring, zeer wel ei voordeelig geslaan en gelegen te Aalst, aan de Zout- slraatpoort, ten voorhoofde aan den steenweg naar Ninove en Geerardsbergen, bekend op het kadaster onder de N. 459 en 460 der wijk B. met eene grootte van 36 aren 20 centiaren palende van de eene zijde aan hel huis en hofstede van den beer Louis Quinlyn cn'van de andere zijde aan het huis en herberg ge naamd De Zonnebloem cn aan de Hospicien van Aalst Bewoond en gebruikt door de Eigenaars Broeder en Zusters Do Gendt. ZITDAGEN Ten 4 ure namiddag ter hiervorenbeschreven te verkoopen herberg De Haring. Bij uitscheidiug van bedrijf. eenen volledigeo Kruidenierswinkel en Meubels, alsmede van eenen extra goeden Caiuioa, te Aelst, in de Molenstraat, N° 58. tea buize en ten verzoeke van Dame Weduwe Amandus Rum- baul, op Maandag 19 Januari 1885, om 9 ure voormiddag. Door het ambt van Deurwaarder Jocev DE VOS, te Aelst.

De Denderbode | 1885 | | pagina 3