Lottrekfcing der Serbsche loten Bernard llainbeaux en C'% i:\trait VASTENAVOND 1885. Prijsschieting op den Bak Uit der hand te koop: Prijsschieting op den Bak, AVIS. TE HUREN, OVERJARIGE PANDEN. Oude Bouwmaterialen Meubels en Herberggerief, S|»am- HOPSTAKEN, ROOM E N VERKOOP1NGEN GEBOUWD HUIS ZBOOZMUEInT, VERkOÖPINGEN. Uit er hand le koopen Kanada en Wilgenboomen werd echter door de policie gegrepen, maar, onbegrijpelijk genoeg, zonder dal hem iets werd gevraagd, iceêr losgelaten, waarna deze zich eveneens uil de voeten maakte. De mishandelde bezoeker, weer eenigermale tot kennis gekomen, zag er deerlijk uit. De plaats waar hij op den grond had gelegen was met bloed bevlekt. Nadat hij van den eersten schrik was gekomen en den inspekteur van poli cie Pienbroek de zaak had uitgelegd, verliet hij per rijtuig het schouwburg-gebouw naar het ziekenhuis, van waar hij na te ziju verbonden huiswaarts werd gebracht. FRANKRIJK. In de zaal Tivoli te Parijs, heeft er verleden zondag, onder voorzitterschap vau M. Leon Say, eene meting plaats gehad tegen den opslag van brood en vleesch. Er was van alles in de zaal, republikanen, radikalen, anarchisten. Namen opvolgcnlijk 't woord \1M. L. Say.;Graux, Raoul Duval, Lockroy, de SenatPur Meillaud meest allen leden van den Bond tegen de belasting op graan en vleesch, en eindelijk citoyen Labou- cher, afgeveerdigde der anarchisten. Hij spotte met de lasien Wat kan hel ons baten, zegt hij, dat men dit of dal beschermt of niet, wij hebben niets te eten. Gij komt hier om poli- a tiek te maken. In 1871 hebben wij ons laten milrailleeren om M. Say minister te maken. Wij willen met geen woorden meer gepaaid worden. De eenen creveeren van hongeren de o anderen van overdaad. De werkman wil de machien en het kapitaal in eigendom hebben of hij zal die nemen. Daarna werd een dag orde gestemd ten voordeele der denkbeelden van den bond en de vergadering ging vreedzaam uiteen. Hoe gevaarlijk het is met sneeuwballen te werpen, is dezer dagen eens te meer gebleken te Armentières. De werklieden eener fabriek ver maakten zich na 't afgedane werk met naar elkan der met sneeuwballen te werpen. Eensklaps werd een meisje door eenen bal op de slaap ge troffen en zeeg onmiddelijk buiten kennis ten gronde. Hel meisje is acht uren later in hare woning aan de gevolgen overleden. Vier valschmunters onlangs te Parijs tot verschillende straffen veroordeeld, werden ver leden zaterdag met het oievenkarke uit de ge vangenis La Roquelle, gehaald om naar eene andere gevangenis gevoerd te worden. Wanneer het karke op zijne bestemmingsplaats aankwam, waren al de cellen ledig en de vier vogels gaan vliegen. Dit zonderlinge voorval heeft te midden van den dag plaats gehad. De genaamde E. F..., 45 jaar oud en be stuurder eener suikerfabriek in het departement Ain, werd dezer dagen naar Parijs gezonden om er 100,000 fr. te ontvangen. Hij heeft daar de vlucht genomen met eene tooneelspeelster en wordt thans ieverig opgezocht. Zekere D..., bediende bij de Magazins gé- néraux des entrepots de Paris, heeft maandag de hoofdstad verlaten na eene som van ongeveer 290,000 fr. ontvreemd te hebben. Al dit geld had D... verloren door bij de peerdenloopen te wedden. Er werd aanstonds een aanhoudings mandaat tegen hem uilgeveerdigd. Wij hebben reeds meermaals gemeld, dat talrijke veroordeelden er in gelukken de straf kolonie op Nieuw Caledonië te ontvluchten. Verleden maand ontsnapten er niet minder dan 20 die allen de wijk namen naar de engelsche bezittingen op Australië. Volgens een schrijven uit Noumea moet hel fransch gouvernement desaangaande veel klachten ontvangen hebben van dit van Engeland. In hel noorden van Frankrijk, te Liévin, bij Lens, is een vreeslijk ongeluk gebeurd. In de koolmijn n° 1 aldaar, heeft eene ont ploffing van grauwvuur niet min als 27 lijken gemaakt Die put is 345 meters diep, en er werken gewoonlijk 75 arbeiders in. Hoe de ontploffing gebeurde, wie zal het zeg gen In alle geval was zij ontzettend. Als men na het gebeurde in de mijn daalde, vond men er een vreeslijk tooneel. De levenden dwaalden rond vol angst over hetgeen er nog bij gebeuren kon. Alles lag vol instortingen, en helaas, op de erg ste plek ook vol lijken. Wilden de levenden vluchten ol eenen uitweg zoeken, zij borsten overal op of tegen. De lijken lagen hier en daar, wal verspreid immers velen werden in hunnen vlucht getrof fen. De 27 slachtoffers zijn meest al Belgen of vaD belgische ouders geboren. Waarlijk, zoo 'n ramp, dat moesten de mijn werkers van Fransch-Noorden nog er bij bele ven 'I Is zeker dat de lieden daar fel beproefd worden geen of weinig werk, en rampen toen ook. DUITSGHLAND. Keizerin Augusta van Duitschland geeft aan al de meiden van het land, die gedurende 40 jaar, bij dezelfde meesters in bediening blijven, ter belooning voor hare trouw, een gouden kruis vergezeld van een diploom voorzien van baar haudleeken. Uit de officieele bronnen blijkt thans dat dit in de leste acht jaren 1156 keeren het geval was, 150 van die belooningen gingen naar Elzas-Lotharingen. ITALIË. Sneeuwlawienen.Uit Rome dato 21 januari wordt de volgende depeche gezonden Er zijn verscheidene sneeuwlawienen neérge- komen in de gemeenten Chiamante en Exilles. Vele personen worden daardoor gedood, onder andere 13 te Sfarone. Volgens tijdingen uit noordelijk Italië zijn eenige dorpen in den omtrek van Chiomonte onder overgroole sneeuwlawienen bedolven. Een gansch gehucht uil 15 woningenbestaande is onder den sneeuw begraven en men hoort duidelijk de inwoners om hulp kermen. Uit Turijn zijn troepen derwaarts gezonden om hulp te bieden. Naar berichten uit Cuneo, heeft het daar drie dagen aaneen gesneeuwd. Op sommige plaatsen ligt de sneeuw zes voet hoog. De spoorwegge meenschap tusschen Frankrijk en Italië langs de Mont-Céniszal waarschijnlijk verscheidene dagen gestremd zijn. Eene latere depeche luidt Volgens berichten uit de streken van Suza en de Mont-Cénis, zijn een honderdtal personen gedood door de neér- stortendende lawienen. OOSTENRIJK. Te Klagenfurth is een verschrikkelijk ongeluk gebeurd twintig boeren, die naar de stad ter markt gingen, zijn onder sneeuwlawien, die van den Loiblberg afdaalde, begraven. Daar niemand kennis had van 't gebeurde, daagde er slechts 24 uren later hulp op. Tot nu is nog niets terrug gevonden, noch menschen, noch peerden, noch rijtuigen. SPANJE. Verleden vrijdag werden te Grenada twee nog al aanzienlijke aardschokken gevoeld. De koning heeft besloten donderdag aan staande naar Madrid weer te keeren. Hij wil eerst al de plaatsen bezoeken die het meest van de aardbevingen geleden hebben. Zaterdag werd er een aardschok gevoeld te Trigilana, in de provincie Malaga. Gansch hel dorp ie vernield, maar er is geen enkel men schen leven te betreuren. Een korrespondent, die met koning Alfonso de puinen van Albunuelas bezocht heeft, schrijft het volgende De verhalen aangaande de vernietiging van dit dorp, von 2000 zielen, schijnt het toppunt van hel dramatische te bereiken. Hier werd eene gansche bruiloft begraven onder de puinen van een huis waar men danste en sprong. Daar zag een vader drie zijner kinderen onder zijne oogen verpletteren en vond geen plaatske op het kerk hof om er hun stoffelijk overschot te begraven alles was reeds door andere lijken ingenomen. Hij sloot alsdan de lijken der twee broeders en hunne zuster iu een groot koffer en legde hen aldus ter ruste in eenen kuil in zijnen hof gegra ven. Verder nog werd de weerdige pastor van het dorp onder de puinen zijner woning begra ven en las met luider stem de gebeden der ster venden van 14 Januari 1885. Uitgekomene Seriën 350, 421, 6170. Serie 350 N° 25 uitgekomen niet 100,000 fr iV 20 met 10,000 N° 58 i) met 4,000 B 421 N° 44 mei 1,000 Nu 21 D met 500 N° 24 met 500 Né 27 met 500 N° 30 i> met 500 Serie 6170 N° 12 met 1,000 N° 48 met 500 Alle de nummers begrepen in de bovenge melde seriën zijn betaalbaar met honderd francs te rekenen eersten Februari 1885. ALBERT LIÉNARTSTRAAT. N° 24, Wisselaars en wisselagenten. Aankoop en verkoop van alle publieke fondsen. Eindelijk de rechte of vooruit gang op het gebied der geneeskunde. Met niet weinig trots en zelfvoldoening hadden wij onlangs de eer voorgesteld te worden aan een der uitstekendste mannen dezer eeuw, namelijk aan Professor Thomas Hollovvay, een mar., die meer voor den vooruitgang op het gebied der heelkunde ge daan heeft dan ieder ander, die verdient genoemd te worden, wie hij ook zijn moge, zelfs de beroem de Abercrombie, Rush, Clark of Majendia niet uit gesloten. Wel is waar is zijn naam aan ons publiek overbekend, maar eensdeels wegens de zware be lastingen op den invoer van medicijnen, anderdeels wegens de onwilligheid van geneesheeren en dro gisten om de belangen te bevorderen van een colle ga, door vviens meerdere kenni3 en bekwaamheid, hunne eigen aanspraken dreigden overschaduwd te worden, staal hei debiel alhoewel reeds aanzienlijk op verre na nog niet gelijk met de veelvuldige aan vragen in 't geheel Europa, Australië, Oost Indie, en de meeste gedeelten der beschaafde wereld. Door trapsgewijze op uilsluitend wetenschappelijke gronden voort te gaan kwam de Professor reeds in den aanvang van zijne loopbaan lol eene ontdekking, welke hem verre hoven alle medidinging verhief. Hij bemerkte hoe kwakzalverachlig de zoo zeer ge roomde geneeskundige wetenschap uit den tegen- woordigen tijd was. en hoe weinig men werkelijk bekend was met de wetten der menschelijke phijsi- ologie. Terwijl hij zijn onderzoek voort zette, werd hein, als het ware, eene gelukkige gedachte inge geven, en hij plaatste den oorsprong van welken aard ook, in het bloed. Hetbloed beval levenskrach ten het bloed is zelf leven het wordt zelfs in de Heiige Schrift, het leven der menschen «genoemd Indien die stroom des bestaans onzuiver is, boe zoo de mensch anders dan zwak, uitgeput, vermagerd, en door verschillende soorten van kwalen gekweld kunnen zijn. Hel bloed zuiveren, en hel bloed zuiver houden, is krachtdadig alle ziekte verbannen. Daar- alleen bestaat dus hoop voor den lijder. Do arme invaliede, die alle hoop op herstel reeds opgegeven heeft,kan weder als een vernieuwd en sterk man optreden. De behandeling van Prof. Holloway roeit alle ongesteldheden uitof zij voortspruiten uit de maag, de lever, de nieren, de longen, hel hart of de huid, hij schrijft hun, oorsprong aan hel bloed toe, en brengt het aangetaste orgaan weder tot zijn, vo- rigen volkomen welstand terug Dit wetende, zoowel door eigen ondervinding als door die van onze vrien den, vervullen wij slechts een, chnstclijken plicht jegens het publiek door het ten sterkste aan te be velen. De pillen en Zalf van Holloway, de eerste wegens inwendige ongesteldheden, de tweede voor uitwen dig gebruik bij wonden en zweren, welke elk ander zoogenaamd middel hebben weerstand geboden. New York Alius t Holloway's Pillen. Do groole behoefte. Het bloed is hot leven en vanxijne zuiverheid hangt onze gezondheid, zoo al niet ons bestaan af. Deze Pillen reinigen volkomen dit levensvocht van alle onzuiver heden. en door .hare kracht, versterken en verkloe ken zij het geheel lichaamsgestel, zij prikkelende trage organen, bedwingen de te veel opgewekte werking en herstellen de orde van den bloedsomloop en van de afscheiding door ieder gedeelte des ichaams. De olieachtige aard der Holloway Pillen, bevelen ze voornamelijk aan personen van en ver zwakt en zenuwachtig gestel, welke zij binnen korten lijd tol het leven terugbrengen. Zij verdrijven al de verstoppingen der ingewanden, en van elk ander deel, en zijn, lol dat einde, zeer gezocht voor haro eigenschappen van de geregelde werking van het gestel bij do jonge en teere vrouwen, die van aard zwak zijn of zulks door eene of andere oorzaak worden Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 7 VtlOUWEL. 5 OVERLIJDENS. P. Van der Taelen, man Goossens, meestergast 81 j. Nazarethslraat. - E. Van den Brempt, z b. 8 j. Zoutstraat. G. Speeckaert, man Van Nuffel, twijndersg. 68 j. Mijlbeke. D. Callebaul, schoen maker, 30 j Brab3üistraat C. De Windt, man Gosse, doctoor, 42 j Keizerlijkeplaats. A Boin- beke, vr. Franck, z b. 46 j. Schaarbeke. R. Vcr- moesen, wed. De Backer, winkelier, 84 j. Brussel- schcstraat. C. Dierick, vr. Libaut, z. b. 47 j. Hoogstraat. 4 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Niuove. Aangiften vau den tfi lol den 22 Jon. 1885. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 3 Vrouwelijk t OVERLIJDENS. C. Timmermans 72 j. landb. wed. M. C De Dobbc" leer Nederwijkstr. 5 kinderen onder de 7 jaren. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 11 Ossen, 0 90 tot I 00 9 Koeien, 0 75 0 85 0 Stieren, 0 00 0 00 165 Kalveren, 0 92 l 08 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1212 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.75 tot 1.02; stieren,0.65 tot 0.92; koeien en veerzen, fr. 0.65 tot 0.92 Aelst, 24 Jan. Per 1 heel 32 lit. 50 cent. Tarwe. fr. 19 -50 a 21 50 Maatelbin 17 - 50 18 - 50 Rogge 14-00 15-00 Geersi. 00 -00 00-00 Haver. per 1Oo kil. 17-00 19-00 Spelt 00—00 00—00 Koolzaad per ICO kil. 00 -00 00-00 Lynzaad 00-00 00-00 Koolzaadolie 7| 00—00 00-00 Lijnzaadolie, Koolzaadkoeken, id. 00 -00 00-00 00-00 00-00 Lijnkoeken, 00-00 oo - oo \ardap. (roode de 100 kil. 6—00 O 00 Aardap. (geelej Nieuwe M 00—00 00-00 Boter, de 3 kilogram. 7-09 9-00 Eijers, de 25. 2-90 3-09 Vlas per 3 kilos. 3-40 4-60 '/iggonen, per stuk, i« soert 25 00 2«20 -00 HOPHANDEL. Heden wierden er 8 zakken hop nieuw gewas 1884, ter markt gebracht en ver kocht van Ir. 58.01» tot 62.00 de 50 kilos. POPERINGHE, 22 Jan. Hoppe 1884. Stad.. Fr. 73—00 00—00 t Gemeenten 65—00 68—00 ANTWERPEN, 22 Jan De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. -2,90 fr. 3.00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. t ,40 a t,65 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 7.00 tot 8.00; polder per 100 kilos fr. 0.00 0.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,5» a 3,00 Zie/lier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 18—00 a 19—50 Rogge, 16-Od 16-50 Wintergeerst, 00- 00 00—00 Zomergeerst, 19—00 19- 75 Haver, 17—00 19 50 Boekweit, 00—01) 00—00 Bonen, 19—50 20-00 Bittcrpeën, 17—00 00—00 en conforniilé do Partiele 2 de la loi du 17 Avril 1835. Par pxploit de Phuissier Van Muylem ii Alosl, en date du 8 Janvier 1885 enrègislré, Ie Collége des Bourginestre et Echevins de la viHe d'Alost, agissant pour et au nom de la dile ville, repré- sentée par M® de Brandt, avoué au tribunal civil de Termonde, a assigné devantce tribunal, 1° Mme Veuve Francois Eeman, née Marie Van de Meerssehe, propriétaire ii Alosl, 2° Francois Eeman, blanchisseur a Alosl, 3° M. Edouard Eeman, notaire a Erpe, 4° M. Rodoiplie Eeman, avocat a Alost, 5° M. Achille Eeman, négociant a Alost, 6° M. Camille Eeman, négociant a Alost, et 8° Madame Marie Eeman et son époux Camille Van Geem. Afin de parvenir a Pexpropriation pour cause d'ulililé publique de Uu verger d'une conté- nancc de dix ares, section A N" 845e; ladite emprise nécessaire 5 la transformation du quar- tier Den Dam. Pour extrait sincere et veritable par moi avoué au tribunal civil de Termonde occupant pour la ville d'Alost. (Signé) DE BRANDT. Termonde, 25 Janvier 1885. Politie-maatregels. De Burgemeester der stad Aalst, Gezien de wet van 30 Juni 1842 en de wetten van 16 en 24 Augusti 1790 en verdere reglementen van politie, heeft goedgevonden ae volgende maatregels vast te stellen nopens dc Vastenavonddagen van 1885 Art 1. Het is toegelaten zich binnen deze stad te maskeren. Zondag t5 Februari aanstaande, van den middag tol 7 ure 's avonds. Maandag 16 en Dijnsdag 17 Februari van 7 ure 's morgens tol 7 ure 's avonds en Zondag 22 Februari, van den middag lot 7 ure 's avonds. Art. 2. Hel is vei boden aan de maskers ge bruik te maken van alle soorten van wapenen, als vuurroeren, pistolen, sabels, degens, stokken, bla zen, spuiten, poederzakken, zemelzakken en andere diergelijke, waardoor zij anderen zouden kunnen hinderen; van zich te vermommen met onbetamelijke kleederen die de zeden of rust zouden kunnen stooren, als ook met geestelijke of militaire kleede ren; lezen, zingen of uildeelen van eenige schriften die de eer van anderen of de zeden zouden kunnen kwetsen; iemand aan te randen of tegen iemands dank in hunne huizen te dringen Art. 3. - Het is insgelijks verboden de maskers te tergen of te beleedigen. Art. 4. Alle maskers of andere verkleede per sonen zullen zich op het eerste aanzoek van de politie moeten begeven ten bureele der zelve, om zich aldaar te doen kennen en er de inlichtingen te geven die hun zullen gevraagd worden. Art 5. De overtreders van de tegenwoordige schikkingen zullen aangehouden worden en geleid naar het burgerlijk arresthuis, alwaar men ten hunne opzichte zulke maatregels nemen zal als hel zal behooren, behoudens de rechterlijke vervolgingen zoo tegen bun als legen de ouders en andere perso nen, verantwoordelijk volgens de wet. Art. 6. Op Zondag 15, Maandag 16, Dijnsdag 17 en Zondag 2-2 Februari aanslaande, zal de aftochts- klok niet geluid worden. Art. 7. De Commissaris en agenten van politie zijn gelast met de uitvoering van hel tegenwoordig reglement, hetwelk zal aangeplakt en afgekondigd worden op de gewone wijze. Gedaan en olgekondigd ten Sladhuize te Aalst, den 14 Februari 1885. De Burgemeester, VAN WAMBEKE. nnnr eene schoone hangende I'ESDELV, waarde 22 franks, op Zondag 25 Januari 1885, ter eslaminet Het gouden Tonneken Pont- straal, bij Henri Luycx. Men zal beginnen ten 5 1/2 ure. Den inleg is bepaald op 0,10 cent. per serie van 3 stuivers. Gewoonc voorwaarden. De liefhebbers zijn verzocht de pendule te ko men bezichtigen en aan de seliieting deel aan te nemen. Smidsalem, zooals 2 Aanbeelden, 2 Vij ze en Bant, 2 Blaasbalken, 2 Slijpsteen en, ver scheideSmidstangen en Hamers van alle soorten, immers alle gereedschappen betrekkelijk den stiel. Zich le bevragen ten bureele van den Den- derbode. bij Henri Van den Borgbt, in de Fontein, Rosma rijnstraat Op Zondag; i.» Januari naar eene schoone PENDULE waarde 25 fr. op eene Zondag af. On demande dans une des principales fabriques de la Ville un jeune homme aclif, intelligent et ayanl une belle écrilure pourapprendre le Commerce. Ecrire franco au journal sous lettres A. B. een gerieflijk Huis, voor winkel in de Lange-Zout- straal, lest bewoond door Dom. Roggeman. Voor de conditiën zich le bevragen bij den heer Em. De Coen-Moyersoen. Berg van Bermherligheid der stad Aalst. OPENBARE VENDITIE VAN Op Donderdag 5 Februari 1885, om t ure nanoen, en des noods den volgenden dag, zal er wegens do Administrative Commissie van den Berg van Berm herligheid te Aalst, en in dcszelfs lokaal, geslaan in de Leopoldstraat, door hel ambt van Deurwaarder RING01R, oper.baarlijk verkocht worden, de over hunnen lijd slaande panden der maanden October, November en December 1883,beslaande in gouden on zil/eren voorwerpen, horlogiëji, ooringen, juwee- len,Koper, tin, kleederen, Lijnwaad, katoenen en meer andere voorwerpen le veel om te melden. De verkooping wordt gedaan op tijd van betaling, mits stellende voldoende borge, met vermeerdering van 5 p. °/0 voor alle kosten. Stad Gent WERKEN VAN HET N1EW KWARTIER. Te Koop VAN ALLE SLAGII. Balken en Kepers in eiken hout van alle grootte, Deuren,Kalsijnen, marmeren Schouwen Spiegels enz. Voordeelige conditiën, gemak van betaling. Zich te wenden bij M. BAR BIER, 9. Nederscheldestraat, Gent. VENDITIE VAN ten sierfhuize van de weduwe Franciscus Van Haudenhove, wezende de eslaminet Den Grooten St. Ivo, te Aalst, Nieuwstraat, op Woensdag 28 Januari 1885, ten 2 ure namiddag door den Zaakwaarnemer LOUIS BU EKENS,te Aalst, en bevoegd ambt. De Notaris BOONE te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen met gewin van palmslagen gelagen. Koop 1 Een perceel Land, goed geschikt voor Bouwgrond, gelegen te Aalst-Mijlbeke in de Bolermelkstraat op het lloorebeeckveld, groot 30 aren 74 cent. verdeeld in drij gelijke deelen. Koop 2 Een perceel Meersch, gelegen le Herdersem aan de Gutstraal, groot 15 aren 70 centiaren. Boomprijs fr. 20. Beide gebruikt door Joannes Van den Steen. ZITDAGEN Instel Zaterdag 7 loov Verblijf U FEb"l="'' <885. Om 5 ure nanoen ter 'eslaminet, Het Slot te Aalst op den hoek van de Binnestraat. VENDITIE VAN 8000 schoone Hollandsche te Aalst-Vaartkaai. Op Maandag 2 Februari 1885, zijnde O. L. V. Lichlemis om 1 uur namiddag, door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. MERKWAARDIGE VENDITIE van 135 koopen Kanada, Populieren, Essclien, Boeken, Wilgen, Olmen, Platanen, Acasia, Kastanien, Nolelaren,' Linden en Eiken alsmede van Slaghout en Versierplanlen, te Lede, op liet groot kasteel De Notaris BRECKPOT, ie Aalst, zal ten verzoeke van den heer Jacob-Antoon De Harlog op Donderdag 5 Februari 1885, om 9 ure voormiddag, openbaarlijk verkoopen, de ten hoofde gemelde voorwerpen Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst. 1° Van eene schoone behuisde en bebouwde Hofstede te Aalst Mijlbeke, brusselschensleen- weg, sectie G. N. 197c en 198d met eene grootte van 29 aren 10 centiaren. Bewoond bij Jufv. wed. en kinderen F. J. Van der Eist. 2° A. van 14 aren 29 centiaren Land teNieu- werkerken op liet groot Molenveld, sectie G. N. 705a. B. En van een behuisd Hofsteedje le Nieu- werkerken Kleinderbeek, groot 6 aren 15 cenli- tiaren. Beide bewoond en gebruikt bij Joseph us Roe- landt en kinderen. ZITDAGEN VerbSj! Za':rdag 14 Febpuar' 1885. Telkens om 3 ure namiddag ter Zittingzaal van het Vredegerecht te Aalst, groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van een wel gelegen nieuw le Aalst, aan de l'aarf. De Notaris EEMAN te Erpe zal namens wien het behoort, nul gewin van palmslag en gelagen open baai lijk verkoopen EENIGE KOOP Een nieuw gebouwd Huis, gestaan en gelegen te Aalst, op den Dam, groot 2 aron 95 centiaren 75 millinren, palende ten ooste Grond der stad Aalst, ten zuide den heer Francois Burny, ten weste den Dam en ten noorde den heer Cumont. Bewoond door dc kinderen van Gefem. On middel ij kc ingebruiklreding. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 2e Verblijf 27 j ,M"a" ,885- Telkens om 3 ure nanoen ter Eslaminet Het Gul den Vlies gehouden door de kinderen Steppe, te AalstMolenslrsjtpoort OPENBARE"VERKOOPING VAN allerschoonste langstammige Eiken, Deuken, Olmen, kanada en Abeelen te Meldert en Moorsel. De Kandidaat-Notaris CH DE VIS to Aalst, zal, door bevoegd ambt, op Dijnsdag 27 Januari 1885, om 8 ure juist 's morgens, openbaarlijk verkoopen TE MELDERT 1. Namens den heer Joannes Moens le Melderl; aan eene partij land aan de Groenomeersschen in gebruik bij Frans Van Biezen en Emmanuel Van den Bossche 4 koopen Kanadas, 10 koopon Abeelen en 9 koo pen Olmen. 2. Namens den heer Ludovicus Permentier, te Moorsel, aan zijne weide nabij hel hof van de heeren Moens, wijk Klaarhaag 1 schoonen Abeel. 3 Namens den hoor Jan-Baptist Moens, le Meldert, aan eene partij land nabij 't Swiljen, in gebruik bij Jan-Baptist Borms t Kanada, 1 Abeel, 3 koopen Esscben en 17 koopen Eiken. TE MOORSEL. 4. Namens den heer Permentier voornoemd, in zijnen bosch op de Konijnaarde 3 konpen schoone Beuken van 2 meters omtrek en 18koopen Eiken. 5 Namens de weduwe Gregorius Beeckman, te Moorsel a) Aan eene partij land wijk Exterkeo, 1 schoone Kanada van 3 meiers dikte. b) Aan haar hof, wijk Exlerkcn,3 koopen Kanadas. De verkooping zal geschieden op gewone conditiën en lijd van betaling Men zal verborgen ter herberg van Franciscus De Bleizer, le Moorsel, wijk Exterken. Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst. lie Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen 1° Eene goede parlij Land tc Moursel, op den Buuk, groot 23 aren 1 centiaren, sectie D, deel ten westen van N° 565 Ingebruik bij Charles Louis Van den Steen ZITDAGEN Instel Woensdag 2» Januari Verblijf id 4 Februari 1 Telkensom 3 ure namiddag ter herberg St. Rochus bij Ch. L. Van den Steen, 'Moorsel, Dorp. *2° Eene behuisde cn bebouwde Hofsledo, gestaan en gelegen te Lede, wijk Gehucht, groot (6 aren 60 centiaren sectie E. IS° 141 a 143a en 144. ZITDAGEN Instel Dijnsdag Sip. Verblijf id. n Fobruar' <885- Telkens om 3 ure namiddag, ter herberg Den Bonten ös, bewoond bij Jufvrouw wed. Jh. Annacrl tc Lede, Bril. Kantoor van den Notaris DE WINDT te Aalst Keizerlijke plaats, 47. 1® Een groot en sterk gebouwd magazijn te Aalst, in de Langeriddeistraat. In gebruik bij den heer Borreman-Mailly. 2" Een schoon Huis le Aalst in de Niéuw- straat, bewoond bij de kinderen Callebaut, a 500 fianks bij jare. GELD.— Grooteen kleine kapitalen te beko men aan gematigen intrest mits bezet. Zich tc vervoegen bij genoemden Notaris. OPENBARE VERKOOPING van 80 koopen groole en extra schoone te Niewer kerken wijkenEdixvelde-Rijden en Laar De Gemcente-Sekrelaris Ch. J. VAN SANDE, te Nieuwerkerken zal door bevoegd ambt op Maandag 9 Februari 1885, om 12 ure juist's middags, open baarlijk verkoopen A. Namens mijnheer Charles-Joseph Baeten, ge neesheer cn Buigemeosler ie Nieuwerkerken. 1" Aan het goed in gebruik door Franciscus Slag mulder te Nieuwerkerken, wijk Edixvelde.vier aller schoonste dikke hoogstammigc kanad-iboomcn. B. Namens mijnheer Charles Van Landuvt eigenaar le Haelterl 2° Aan het goed in gebruik door Leo De Smet le Nieuwerkeiken inden Rijden (Grootbroekveld), drij schoone Wilgenboomen 3° Namens voornoemden lieer Van Landuyt te llacllerl aan hel goed in gebruik door den heer Pe trus Coppens le Haelterl, vijftien koopen allerschoon ste dikke en hoogstammigc Kanadnboomen te Nieu werkerken wijk Laar in den Larenbroek. 4° Namens meer genoemden heer Van Landuyt te Haelterl. Een allerschoonste Wilg te Nieuwerkerken wijk Laar aan het goed in gebruik van den aanzoeker. C Namens Mejufvrouw Lavendv, eigenares, le Aalst. 5° Drij-en-lwintig allerschoonste dikke en hoog stammigc Kanadaboomen, to Nieuwerkerken, wijk Laar. aan het goed in gebruik door Dominicus Ser geant, landbouwer le Nieuwerkerken Meest allen deze Boomen hebben eeno diklo van 1 tot 2 meters en slaan zeer gemakkelijk voor het vervoer door hunne ligging nabij den steenweg. Voor alle inlichtingen nopens deze Boomen ver- voege men zich bij boveugenoemden Sckrelaris. Men zal vergaderen voor dc Boomen geslaan in den wijk Edixvclde, ter herberg van d'heerJan Bap- tiste Van den Breml aldaar om 12 uren juist 's mid dags alwaar de verkooping zal aanvang nemen. Voor de Boomen in den wijk Laar zal men ver gaderen te herberg van d'heer Frans Tas aldaar en alzoo in ordenummer zoo als is gezegd de veiling voortzetten. Alles op gewone conditiën en lijd van betaling mits stellende goede en gekende borg na de verkoo ping en betalende comptanl hel ongeld ter herberg van den heer, Leo Tas te Nieuwerkerkpn, rechtover de Lare Kappel. onmiddelijk na de vetkooping. Een ieder is gehouden daar aan le voldoen op straf van nietigheid zijns koops.

De Denderbode | 1885 | | pagina 3