Paulus Pilate. hooger zijn, dan die waaraan de melk in Lon den verkocht wordt en voegt daarbij dat de engelsche melk veel beter en vooral zoo waterachtig niet is als de hollansche. Telefoon. Volgens de Independence, is de belgische regeering met de fransche en spaan- sche regeeringen in onderhandeling, ten einde vergunning te verkrijgen vooreen belgischofli- cier, M. Denbenki, die de uitvinder is van een gewijzigde telefoon, waarmee op zeer verwij derde afstanden gesprekken zouden gevoerd kunnen worden, om proeven met zijne uitvin ding te mogen nemen tusschen Brussel en Madrid. Aan de inwilliging van het verzoek door de beide buitenlandsche regeeringen, hoeft niet getwijfeld te worden. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. DeE. H. A. DeConinck, onderpastoor te Wei teren, is pastoor benoemd te Bavegem, in ver vanging van den E. H. Verbelen ontslaggever. WETTELIJKE BESLUITEN. Bij koninklijke besluiten van 26 Januari 11. worden in de volgende gemeenten benoemd Baerdegem Burgem. M. P. Vander Slrae- len-Verbelen. Santbergen Burgm. M. C. Bruylant. STERFGEVAL. Dezer dagen overleed te Verviers den heer Ortmans-Hauzenr, lid dei Kamer van Volksver tegenwoordigers. De overledene behoorde tot de liberale denkwijze. sions en bronzen68, Noorder-Bolwerk Brussel; Marktstraat, 17. ALLERHANDE NIEUWS. In den nacht van dijnsdag tot woensdag, rond 2 ure, hoorden de Pontonniers van dienst aan de IJzerenbrug alhier, noodkreten slaken. Vooreerst dachten zij een zatlap voorhanden te hebben, doch daar de kreten bleven aanhou den, onderzochten zij verder en bemerkten dat een manspersoon in 't water was gevallen. Pogingen wierden aan gewend om den dren keling te redden, doch alles bleef te vergeefs. Eindelijk de ongelukkige verdween in de diepte. Men vermoedt dat de ongelukkige is de ge noemde Camiel Borre, steenhouwersgast, ge huwd en vader van familie. Deze persoon welke dijnsdag met lotelingen van zijne kennis had feestgevierd, is, sedert woensdag mor- gend, spoorloos verdwenen. Woensdag rond 4 ure namiddag, sloeg een dronkaard met een kareelsteen, een der groote spiegelglazen in der vitrien van juffer wed. Vanden Broeck-Germeau, winkelierster in ellegoederen. Molenstraat, nabij de Groote Merkt alhier. De dader is Petrus Vanden Broek, huisschildersgast, bijgenaamd Pee Broek. Het spiegelglas was verzekerd tegen braak. De waarde wordt op 200 franks berekend. Dijnsdag had alhier de loting voorde Nati onale Militie plaats. Bij de eenen was 't vreug de bij de anderen geween en verdriet, gelijk altijd. Buiten de baldadigheden en 't gezang van min of meer vuile of onzedige liederen die met deze dagen gepaard gaan, vielen er hier geene vechtpartijen te betreuren. Land van Itieni. Morgen zon dag 8 Februari PRACHTIGE VERTOONING. Voor verdere inlichtingen, zie aankondigin gen op 5e bladzijde. Naar men ons verzekert zou de nieuwe gouverneur onzer provincie slechts in de maand Meert of April in bediening treden. De heer Raymond de Kerchove, lid der Bestendige Deputatie blijft altijd als vermoedelijken gou verneur aangewezen. 1300 protesten. Wij houden er aan onze lezers te doen bekend zijn met den handelstoestand van Brussel, en wij denken zelfs, dat dit heel nuttig is voor degenen onzer lezers, die nog zaken doen met deze stad. Weel ge hoeveel wissels er in december van verleden jaar geprotesteerd en geënregistreerd werden Dat is, hoeveel handelaars van allen stand, hunne schuldeischers lieten schuifelen in plaats van hen te betalen Niet minder dan 1300 dus zoo wat 50 pro testen per werkdag. En om te doen zien hoe schrap Brussel in meer dan een geval zit, is dal er betalingen bij zijn 10, 20, 25 en 50 fr. Zoo het niet betamelijk zijn dat Brussel wat minder praat had, wat minder blagueerde, met wat minder minachting op de provincialen neêrzag en... wat beter betaalde Wij denken ja. M. Buis noemt Brussel coeur el cerveau van België hel zou voor al die schuldeischers plezieriger zijn als men er het woordeke bourse kon bijvoegen. Doch zoo min als men er de beurs heeft tenzij eene leege zoo min heeft men er hart en verstand, aangezien men er weêrlooze men- schen afrost, en te werk gaat alsof Brussel een groot gekkenhuis ware. De Patriate zegt dal de conservatieve Vereenigimj van Brussel een uitgebreid peti tionnement gaat inrichten, over het niet-uit- voeren der wel op het onderwijs. De ministers moeten handelen, en als men aan hoogerhand zich diiiirlegen verzet, dat men dan openlijk den toestand doe kennen. Dat is logisch. Volgens een blad uil Brussel zouden onze katholieke vrienden opkomen te Verviers voor den zetel, die is opengevallen door het overlijden van M. Ortmans. De Bond der Handels- en Nijverheids- vereenigingen van België, zal op zondag 8 februari, in de gothieke zaal van het stadhuis te Brussel eene zitting houden, om het vraag stuk over de granen, den rijst en het vee, te bespreken. De bond der Jonge katholieke wachten heeft zondag te Brussel eene vergadering ge houden 52 gezelschappen hebben zich aan gesloten. M. Balardy, advokaat. is voorzitter en M. Victor Jacobs, eere-voorzitter genoemd. Een zeer erg ongeval is donderdag na middag, omtrent 5 ure, in hel Café de la Lan- terne, boulevard Anspach, te Brussel voorge vallen. De zoldering is plotseling met een ver schrikkelijk gedruisch ingestort. Al wat op 't buffet stond werd letterlijk vermorzeld. De marmeren tafels werden gebroken en het ijzerwerk geheel verwrongen. De kaslioudsier van het koffiehuis, juffer Weyers, werd erg gekwetst en naar hare woning overgebracht. Het Café is gesloten. Dijnsdag had te Auderghem de loting plaats. Een twist ontstond tusschen twee lotelingen, nabij de statie van dit dorp. Een van beiden bracht den anderen eenen mest- steek toe, die onmiddellijk de dood voor ge volg had. De moordenaar werd aanstonds aan gehouden en het parket kwam ter plaatse. Woensdag nacht zijn er dieven gedrongen in het hotel van baron Pycke, Senateur, Re gentboulevard, te Brussel. Men veronderstelt dat zij zich hebben laten insluiten. Uiteen buf fet in de rookkamer hebben zij 1300 fr. biljet ten van 100 frank, meégenomen, een metalen theepot, drie zilveren lepels, een bloemkorf in gedreven zilver, 2 kleine bloemkorven in zil ver en 2 porte-monnaies in zwart leêr. Zondag avond, ten 7 ure, is er bijna een groot ongeluk gebeurd omtrent de statie van Berchem-Ste-Agathe, bij de aankomst van den trein uit Brussel naar Denderleeuw. Aan beide kanten van den Genlscben steenweg, waren de barreelen gesloten. Eene kleine kar, waarop een man en eene vrouw zaten, die ingeslapen waren, en bespannen met vierhonden, geraakte door den eersten barroel, doch werd tegenge houden aan de tweede. De honden liepen over de baan in de richting van den trein, die aan kwam, en de man werd van zijne kar op den weg gesmeten. De statie-overste, M. G..., had nauwelijks den tijd het gespan op zij te werpen. Zonder die moedige daad, waren er verschrik kelijke ongelukken gebeurd. Wedding.— Wij vernemen dat de revanche tusschen den belgiscben scherpschutter, M. Van Aesbroeck, te Schaerbeek, en M. 11. G. Hosier, van Amsterdam, op verzoek van eerst genoemde twee of drie weken is uitgesteld. Beschavers.Het hof van beroep van Gent gij kent het heeft onlangs een vonnis gegeven betrekkelijk de policie in de kerk, en waarin de macht van den pastor als vernietigd wordt. Dit vonnis, zegt de Patrie van Brugge, draagt reeds vruchten. Eenige liberalen van eene gemeente bij Char leroi, zonder twijfel rekenende op de machte loosheid des pastoors, wetende dal aan de gemeentelijke overheid alleen het gezag wordt toegekend, hebben een feit begaan dat hun niet tot eer strekt bij alle eerlijke en deftige menschen. Zaterdag avond had men in het raadhuis van die gemeente de formaliteiten volbracht van het burgerlijk huwelijk, dat zondags in de kerk moest voltrokken worden. Heel den nacht brachten de aanwezigen, tusschen welke de fine fleur van het liberalismus, den tijd door met drinken. 's Morgens was de komst in de kerk van die personen wel verre van fatsoenlijk te zijn. Velen hielden den hoed op den kop, anderen zongen en schuifelden, en er werden grove woorden gehoord. Toen alles gedaan was, wilden die beschavers in de sacrisliju dringen zij ook wilden de trouw-akte leekenen, waartegen de pastor zich verzette. De Patrie spreekt van schandelijke betoogingen. Toen die heeren eindelijk waren weggegaan, bemerkte de priester dat zijn ge- tijboek versukkeld was. Indien de Chronique zoo iets moest vertellen zou het er heel anders uitzien het geval zou leenemaal omgekeerd zijn. Wie weet of den pastor niet den nacht met drinken zou hebben doorgebracht, met den hoed op in de kerk ware gekomen eri zich aan alle de brutaliteiten hadde overgegeven, die men nu aan die be schaafde liberalen toeschrijft. Wij zijn immers in ónzen tijd gewoon zóó de geschiedenis van den dag te zien schrijven Dezer dagen is in de Wellinckstraat te Gent, een man overleden, die in de grootste armoede leefde. Alles wat hij at en dronk kwam schier van aalmoezen voort. Hij leefde als een kluizenaar en niemand mocht in zijn huisje komen. De meeste meenden, dat de man met veel te werken toch geenen cent overhad, maar eenigen verzekerden, dat hij een gierigaard was en geld bezat. Na zijnen dood werd huiszoekinggedaan en in de matras, waarop hij overleed, werd ruim 1700 frank gevonden. Dit geld zal aan zijne famillie goed te pas komen. Men spreekt te Ledeberg van eene schan delijke mishandeling van een kind. Een meisje van 9 jaren werd gedurende verscheidene da gen door hare moeder zonder zorgen nog voedsel opgesloten. Hot gerecht onderzoekt de zaak. Een droevig drama is te Brugge in den omtrek der Jerusalemkerk gebeurd. Eene arme vrouw, die op den hoek harer straat een bakkerskarken zag, kon aan de bekoring niet weêrstaan om een brood te stelen. Zij spoedde zich er meê naar huis, brak het brood in vieren en deelde de stukken uit aan hare uitgehon gerde kinderen. Toen de bakkersgast, die haar gevolgd had, in de kamer kwam, was het brood reeds in dé hongerige magen verdwe nen. De policie werd verwittigd. Een agent kwam de arme moeder verzoeken naar het bureel te komen. De vrouw ging ondereen voorwendsel naar boven en kwam niet meer terug toen de agent haargirig opzoeken, vond hij haar opgehangen. Arme moeder arme kinderen Een ongeval, dat erge gevolgen had kun nen hebben, had dijnsdag morgend in de statie van Cortenberg plaats. Up het oogenblik dat de trein nr500. die ten 6 ure 45 's morgends te Brussel aankomt, die statie binnenreed, had er eene botsing plaats met den koopwaren- trein nr 5310 en eene ontriggeling was er het gevolg van. Gelukkig werd niemand gekwest. Zondag avond, rond 10 ure, werd zekere C. C., van Kortrijk, zonder de minste uitdaging door twee kerels van Bellighem aangevallen, die hem verscheidene dolksteken toebrachten. Volgens den doktor,die de wondenonderzocht, werden de longen gekwetst en bevindt zich het slachtoffer in doodsgevaar. De gendarme rie van Kortrijk heeft de betichten aangehou den. De policie van Namen heeft zondag de hand gelegd op Karei P..., oud-gendarm, die valsche bankbiljetten van 100 fr. in omloop gaf. De kerel werd in de gevangenis opgesloten. Ontaarde stiefmoeder. De gendarmerie van Lens heeft vrouw II..., oud 29jaren. geboren te Vielle-Chapelle en wonende in de nabijheid van de koolmijn n. 5 aangehou den. Deze vrouw wordt beschuldigd door mishan delingen hare kleine dochter, Louisa, oud 31/2 jaren, dood gemarteld te hebben. H... had drie kinderen uit zijn eerste huwe lijk. Men kan geene pijningen uitdenken, welke zijne tweede vrouw aan die ongelukkige klei nen niet deed onderstaan. Vooral de kleine Louisa was het voorwerp harer wreedheden. Zij smeet het kind, gedurende de koude dagen buiten, wreef het met liet aangezicht in vuilig heid en gaf het niets dan wat droog brood te eten. Haar echtgenoot kreeg zijn aandeel in de barbaarschheid van dat helsclie wijf. Hij werkte in de koolmijnen van Loos en het was gedu rende zijne afwezigheid dat de kleine Louisa gemarteld werd. Bij de tijding der dood van hel kind, dacht men in de buurt seffens aan vergiftiging. De vrederechter van Lens, M.Louvier, begaf zich met den doktor Lequetle ter plaats. Deze vond geen spoor van vergiftiging en bevond dat het onschuldig meisje alleen aan gebrek en onmensclieiijke behandeling gestor ven is. Het onderzoek duurt voort. Woensdag, rond 2 ure namiddag, is te Reninghe, bij den molen van Karei Pauwels, een schrikkelijk ongeluk gebeurd. Het 6jarig dochterke van den molenaar, Augusta ge noemd, te dicht bij den molen baars vaders gaande, werd door de einden getroffen en op den slag gedood. Het kind was wel 20 meters verre gesmeten. Uit Ar.toing, 1 FebruariMen heeft uit de Schelde het lijk opgevischt van den ge noemde G..., muzikant bij hel 5e jagers te voet. Die jongeling was naar die stad gegaan om er eene serenade te geven met de muziek maatschappij waar hij deel van maakt. Op den oever, niet ver van de plaats waar men het lijk ontdekte, vond men een shako, eenen overjas en een instrument dat in tweeën gebroken was. Staat men hier voor eene misdaad Het parket van Doornijk heeft een onderzoek over die zaak ingespannen. TeOoslkamp, viel verledeue week een jammerlijk ongeluk voor. De genaamde Jan W., smid, vierde feest, omdat zijn zoon in de loting een gunstig nummer getrokken had. Zoodanig populair is de loting De gelukkige vader dronk misschien wel een glaasken te veel en viel te huis van de trappen. Hij gevoelde zich geenszins ongesteld, doch stierf nogtans een half uur nadien. In den nacht van zondag tot maandag, werden vier landbouwerswoningen te Lanae- ken, door een hevigen brand in asch gelegd. De weduwe Thomassen en haar zoon Servais, oud 25 jaren, vonden de dood in de vlammen. Twee andere vrouwen werden gekwetst. Ook het vee kon niet gered worden. Kwaadwillig heid schijnt niet vreemd te zijn die ramp. Maandag a rond, gedurende de goddelij ke diensten, zijn er, in hel dorp Velm, dieven gedrongen in het pachthof der weduwe Fort en hebben er eene aanzienlijke som, voortko mende van eenen verkoop, welke daags te voren gedaan was, gestolen. Het blijkt zonne klaar dat de dieven met het inwendige en zelfs met de gewoonten van het huis zeer wel be kend waren. Testament van een dronkaard. Ik geef en vermaak aan de samenleving eenen ge- schandvlekten naam, een slecht voorbeeld. Ik geef en vermaak aan mijne ouders, voor hun leven lang, zooveel verdriet als hunne oude jaren kunnen dragen. Ik geef en vermaak aan mijne broeders en zusters zooveel vernedering als ik er hun heb kunnen verschaffen. Ik geef en vermaak aan mijne vrouw een jbroken harteen verlaagd en schandig ven, om mijn vroege dood te beweenen. Ik geef en vermaak aan elk mijner kinderen de armoede, de onwetendheid, de verdierlij- king en de nagedachtenis dat hun vader een monster was. Dure heeren. Ziethier de jaarwedden die door verschillige landen betaald worden aan hunne vorsten of opperhoofden van staat Rusland 56,116,936 franks. Turkije 50,099,837 Oostnnrijk-IIongarie 23,294,000 Pruisen 16,632,528 Italië 14,256,000 Groot-Bretanje 14,006.025 a Perzië 10,000,0o0 Egypte 8,393,073 Beieren 6,780,583 Spanje 5,000,000 Belgie 3.750,000 Portugal 3,616,916 Wurtemberg 2,627.228 Denemark 2,019.562 Nederland 2,014,000 Zweden 2,000,000 S Fransche republiek 1,200,000 Vereenigde Staten 250,000 HOLLAND. Dat de Friezen, z«o schrijft men uit Dockum aan Oostergo, niet alleen roemen cp hunne voorvaderen, maar in schaatsenrijden werkelijk dier voorbeeld volgen, wordt wel hierdoor be wezen, dat verleden Zondag, naar men ver haalde, vier mannelijke ingezetenen van Hol- werd alle steden van Friesland bezocht hebben, 's Morgens ten half vijf bonden zij te Holwerd de schaatsen aan, bezochten Leeuwarden, Franeker, Harlingen, Bofsward NVorknm, Stavoren, Hindeloopen, Sloten, IJst, Sneek, Dockum en waren 'savonds ten half tien, weêr te Holwerd terug. Handteekeningen der perso nen, die zij in die steden bezochten, kunnen, voor wie twijfelen mocht, dienen tot bewijs der vertrouwbaarheid van hun verhaal. Invoerrechten. Ook in Nederland wor den in zekere streken rechten op het graan gavraagd. Ziethier wat wij in de Maasbode lezen Uit Limburg is een adres gezonden aan de Tweede Kamer, waarin de onderteekenaren te kennen geven, dat zij het oogenblik gekomen achten, om met nadruk de aandacht der hooge regeei ing te vestigen op den bedenkelijken toe stand waarin sedert de laatste jaren de graan- bouwende districten van Nederland verkeeren en meer bijzonder de Zuid-Liuiburgsche dilu viale kleistreken. a Zij vragen bescherming der landbouwnij verheid, vooral bij maatregelen van inwendig bestuur en wenschen, dat een matig invoerrecht geheven worde op tarwe vooreerst, ten be drage van gl. 30 per last of'gl. 1,25 per 100 kil. op de overige graansoorten en meel zoodanig recht als zou worden noodzakelijk geacht. FRANKRIJK. Een jongeling van Ballon, in het fransch departement Sarthe, trok in de loting een slecht nummer. Uit verdriet begon hij zoodanig te drinken, dat hij op weg naar huis in de sneeuw viel en niet meer kon opslaan. Den volgenden morgend vond men zijn lijk. Ver ledeue zaterdag had in de woning van den apotheker Ruggero, te Marseille, een smar telijk ongeluk plaats. Rond 8 ure in den morgend daalden een bediende van de apotheker en zijne meid in den kelder om er iels te halen. Deze leste droeg eene lanteem in de hand. Beneden den trap gekomen, opende de bediende eene deur, maar eene verschrikkelijke ontploffing ontstond en om hulde de beide personen in eene wolk van stof en vuur. Hel gewelf werd vaneen gerukt, de leste treden van de trap vernield en de twee ongelukkigen verdwenen. Er was spoe dig hulp (er plaatse. De bediende is in deernis- weerdigen staat opgehaald. Van de meid is nog slechts het lijk gevonden. Het ongelnk werd veroorzaakt door degaz, voortkomende van eene flesch bonzine, die men den vorigen dag had laten openstaan. Een voerman van Apt vond dezer dagen op den openbaren weg een pakje aan het adres van M. Tournatoire,geneesheer en dagbladschrijver. Hel pakte bevatte vier lijsters. M. Tournatoire dacht dat de lijsters voor hem bestemd waren en van eenen daükbaren klant kwamen. Hij liet ze dus braden en noodigdigde zelfs eenen vriend uil om ervan te komen eten. Toen zij echter werden opgediend, wilde slechts de vrouw van den geneesheer er een weiüig van gebruiken. Zij werd op staanden voet zinneloos. Uok eene werkvrouw die er 's anderdags van at verloor hel verstand. Men denkt dat hier eene vergifti ging heeft plaats gehad en dal de dader een kol- Iega is van M, Tournatoire. Hij werd reeds door den rechter onderhoord. Wat is de verwereldlijking der gasthuizen toch eene schoone zaak. In een dier gasthuizen te Parijs, was een man van eene borstkwaal aan gedaan de geneesheer had verklaard dat hij niet mocht liggen, maar dag en nacht moest blijven zitten. Een ziekenoppasser was gelast op hem te waken. De oppasser nogthans vond dit waken wat lastig en bevool aan den zieke te gaan liggen. Deze weigerde. De oppasser haalde alsdan eenen makker, en de twee mannen na men nu onder hen beiden den ongelukkigen lijder op en legden hem in bed. Vijf minuten later was hij een lijk. De twee ziekoppassers zitten thans in de gevangenis. DUITSCHLAND. Beurzensnijders. Een Amerikaan die veel had hooren spreken over de behendigheid der zakkenrollers of beurzesnijders op de berlijn- sche tramwagens, besloot die heeren eens eene poets te spelen. Hij slak eene brieventesch in zijnen zak, die uieis bevatte dan een blaadje waarop gesshrevnn stond: «Nu zijt gij bedro - gan, spitsboef? Hij doorkruiste daarop de stad iu eenen tramwagen doch bij zijne tehuiskomst bemerkte hij dal hij nog het briejje bezat, doch onder zijne woorden, was met eene andere hand geschreven Dat is een flauwe grap en gij zijt een gemeene kerel De Werkhuizen van Essen. - Niet alleen worden te Essen kanons gefabrikeerd, maar men maakt er ook assen, ijzeren raders, rails. De uitslagen door M. Krupp bekomen zijn ten hoogste belangrijk. In 1860 bezigde het werkhuis van Essnn 1,764 werklieden; in 1870, 7,084 thans wor den 20,000 gebezigd. De famtliën dezer 20,000 werklieden vormen eene bevolking van 65,381 personen, waarvan 13,000 kinderen, welke in wel verzorgde scholen een ontwikkeld onderwijs ontvangen, 't Is tusschen deze kinders dat het werkhuis het personeel zijner toekomende arbeiders, zijner meestergasten, zijner rekenkundigen en zelfs zijner ingenieurs aanwerft. De werkmanswoningen door M. Krupp ge bouwd, kunnen 19,000 personen beschuiten; hij staat ze tegen lagen prijs aan zijn werkvolk af. Het werkhuis van Essen bevat 11 hoog ovens, 1,512 gewone ovens, 439 ketels, 82 slamperhamers en 450 stoommachienen welke eene gezamentlijke kracht van 185,000 peer den verbeelden Verleden jaar heeft men er 250 millioen kilogr staal voortgebracht, terwijl men eiken dag 3,000 ton kool verbrandde; de de verzekeringsdienst wordt uitgeoefend door eene compagnie van 63 pompiers. Hoe menige provinciestad bezit er nog niet het vierde deel van. Schoone inrichting. In de hoofdstad van Pruisen is sedert eenige dagen een zeer be langrijk werk opgericht. Een komileit voorge zeten door prinses Wilhelm en wiens verdere leden allen tot den hoogen adel behooren. doel thans pogingen om het noodige geld bijeen te krijgen, tot oprichting van een toevluchtsoord voor oud-veroordeelden die de gevangenis ver laten. Velen van dezen zijn alsdan van alles ont bloot, krijgen noch kleeren noch geld en wor den door hunne fainilien verstooten. In gemeld toevluchtsoord zullen zij voortaan alles vinden. Helkomiteit heeft besloten met bovengenoemd doel eenen fancy fair te houden. De gansche familie van den kroonprins bemint de schoone kunsten ook de schoondochter van de toe komstige keizerin is eene kunstenares in de ziel en schilderten teekent zeer goed. Geen twijfel of de voorwerpen door haar verveerdigd, zullen tegen zeer hooge prijzen verkocht worden. De giften slroomen van alle kanten toe. Er worden daarbij nog toebereidselen gemaakt om de liefdadige inrichsters in haar doel te helpen. Door de mannen worden allerhande feesten ingericht, tot wier gelukken de prinsen raeêhel- pen. Het lijdt geen twijfel of het schoone werk van het toevluchtsoord voor verlatene oud-ver- oordeelden zal volkomen gelukken. ENGELAND. Ontploffingen te Londen. De zonnesehijn heeft eindelijk toegelaten goed de schade na te gaan door de ontploffingen in Westminster- Hall aangericht. Er zijn deelen van het gebouw die meer be schadigd zijn dan men eerst dacht, andere min. De kracht der ontploffing was zoodanig, dat veel plaveien nil St-Stephens-Hal', aan den anderen kant van Westminsler-Hall gelegen, uit den grond gerukt werden. Hel is nu bewezen dat, zonder de moedige daad van den agent Cole, die hel pak dynamiet opnam en wegbracht, gansch de krijpte ware vernield geworden. Wal de ontploffing in den Tower betreft, men is er in gelukt te bewijzen dal de brand, die gelukkig bij het ontslaan werd uitgedoofd, der wijze was aangelegd, dat hij andere branden moest veroorzaken. Volgens den londener korrespondent van Fi garo kunnen de dynamietmannen ter dood ver oordeeld worden, wanneer zij een koninklijk paleis aanranden en er brand ontstaat. Bij den aanslag van den Tower ontstond een begin van brand, en de Tower zelf is wel degelijk een koninklijk paleis, zoodat de beleggers van den aanslag, indien zij ooit gevonden worden het is nog in 't geheel niet zeker dat Cunning ham plichtig is ter dood zullen veroordeeld worden en door beulshanden sterven. De konslabels eD andere personen, die bij de ontploffing in Weslminsler-llall gekwetst wer den, zijn thans builen gevaar, zoodat de twee aanslagen van 24 januari aan niemand het leven zullen gekost hebben. Een vierde persoon verdacht van deelneming in de leste dynamietaanslagen, is dijnsdag te Londen aangehouden en verscheen voor de po litierechtbank van Clerkenwell. Het is zekere Henry John Goodyear, 21 jaar oud. Te Withechapel is een vijfde medeplichtige aangebonden. Deze was in bezit van het koffer door Cunningham uit Amerika meêgebracht, en over hel welk deze weigerde inlichtingen te geven Loodvergiftiginq door naaizijde. In Engeland zijn onlangs verscheidene gevallen van loodvergiftiging bij naaisters waargenomen. De bij het gewicht gekochte zijde was sterk met loodsuiker bezwaard, zooals, naar men weet, de donker geverfde zijde 100 en meer pot. van haar gewicht aan de metaalzouten heeft te dan ken. In de nu voorgekomen gevallen hadden de meisjes door het afbijten van draden lust gekre gen in den zontachtigen smaak, en tengevolge daarvan den afval iu den mond gehouden en geknauwd. De bestuurders der bankiershuizen in Engeland hebben besloten aan al hunne onder- hoorigen te verbieden voorlaan nog te trouwen, vooraleer zij 4000 fr. jaarwedde hebben. ITALIË. Sneeuw-lawienen. lu eeue briefwisseling vinden wij wetensweerdige bijzonderheden over de verwoestingen dezer dagen in noordelijk Italië door de sneeuw veroorzaakt. De corres pondent begint met eene beschrijving van het Dora dal, dat meest door de verschrikkelijke sneeuwvallen getroffen werd. Als men uil den Tunnel van Frejus, onder de Alpen, Italië binnenstoomt, komt men in het Dora-dal, dat nu door sneeuw en lawienen zoo vreeslijk verwoest is. De Dora rolt bruischend van af den Genevreberg in een smal dal en stort hare waters in de Po-rivier. Te Bardonesche is de aanblik der plaats aangrijpend, vooral in den winter, als de opeengestapelde rotsgevaarten ontbloot zijn van allen plantengroei. Te Exilles, bij voorbeeld, vormt de bergwand twee steile, bijna loodrechte muren, waartus- schen het dal al nauwer en nauwer wordt. Het is daar dat een verschrikkelijke storm, die twee dagen voortwoedde, van 20 tot 25 voet sueeuw heeft opeengehoopt. De verslagenheid onder de dalbewoners is algemeen, ofschoon zij gewoon zijn legen de natuurkrachten te worstelen. Gedurende twee dagen dus woedde de storm op verschrikkelijke wijze. De wiBd zweepte de gevallen sneeuw weêr in de hoogte, en de dwar relende vlokken waren zoo groot, dal men op tien stappen het buis van zijnen buurman niet kon zien. Eerst vormde de sneeuw op den grond eene laag van twee tot drie voel, die weldra bij plaat sen drie, vier en vijf meters dik werd. Alle verkeer was afgebroken en niemand kon nog uit zijne woning. De inwoners maakten tunnels onder de sneeuw om van het eene huis naar het andere te gaan maar van de naastgelegene gehuchten bleef men zonder tijding. De menschen dachten dat de laatste dag des oordeels daar was, want akelige geluiden en verschrikkelijke ontploffingen werden gehoord. Overgroote sneeuwmassas scheurden van de bergruggen los en vernielden alles op haren doortocht. De daken der woningen bezweken onder zoo veel geweld en menschen en d'eren werden levend begraven. Na 48 uren bedaarde de storm, dc lucht klaar de op, en duizenden arbeiders met schuppen en ander getuig gewapend, begonnen banen door de sneeuw te gravenslechts alsdan kon de onge lukkige bergbewoner een gedacht hebben van het gebeurde. Op den spoorweg van Oulx naar Chaumont lag de sneeuw van 14 tol 20 voet dik. Verschei dene wachthuisjes waren door de lawienen ver nield en de inwoners verpletterd. Talrijke kaslanjeboomen ooor de neêrkomende sneeuw meegesleept, waren samen met de bewoners en de puinen der woningen in het bed der Dora- gerold. AMERIKA. Eene nieuwe soort van spoorwegkaartjes is in den lesten tijd in Amerika in gebruik gekomen. Zij'hebben den vorm van postzegels, doch zijn iels kleiner. Even als deze zijn zij aan alle zij kanten geland en zitten ten gelalle van vijftig of honderd stuks op één blad, dat in den vorm van een boekje wordt verkocht.Ieder van deze zegel tjes geldt voor ééne engelsche mijl. Men koopt er voor hel begin van de reis tien, honderd of duizend, naar gelang van den afstand, die men denkt af te leggen, en de kaartjes die men over houdt geraakt men overal als geld kwijt. Onaan genaamheden als het nemen van een verkeerd kaartje, het lang wachten enz., komen dus bij dit stelsel niet voor. Het stelsel, voldoet goed is reeds bij vele amerikaansche spoorwegen inge voerd. Uit New-York wordt gemeld dat een groot getal duitsche, italiaansche, poolsche en bon- gaarsche uitwijkelingen, ten gevolge der han- delskrisis in Amerika, naar hun vaderland in Europa terug keeren. Holloway Pillen. Voortreflelijbeid van het Ge- neesmiddei.Niets overtreft die hersteller der gezond heid. Welk de ziekte zij, waar zich de zetel er van ook bevinde, die wonderbare en bloedzuiverende Pillen, zullen daarin, van zelve doordringen, en zeer spoedig de genezing tot stand brengen. Zij zuiveren het bloed, en door dal middel voorkomen, maar nog bovendien wakkeren zij de opslorpende deelen aan, om al de bedorven en verteerde zelfstauciigheden te verdrijven. Op die wijze zijn de Holloway Pillen er toe gekomen om de algemeene achting te verwerven, welke men niet kan erlangen noch behouden daa langs den goeden weg. De beteekenis van deze be merking zal behaamd worden door de duizend6 lie den, die deze Pillen als hun laatste remiddel gebruikt hebben en die hunne gezondheid hebben zien herstel len, na, om zoo te zeggen, alle hoop te hebben opgo- geven.

De Denderbode | 1885 | | pagina 2