HUUR HOI1 DERI J. Prijsschietiug op den Rak. Gi'oole Vogelschieling mei de Bolle A Yendre de Ia main a la main. TE BEKOMEN, MAGAZIJN Magazijn van Merceriën. BOUWGROND schoone HOPSTAKEN sparren HOPPESTAKEN MEERSCH, llnismciilicls en lierberggerief, KANADA BOOMEN WO OZLTZEaiTJIS schoon en sterk Gebouw, Oude Bouwmaterialen Z AAI LANDEN PERCLELEY LA YD 2 ZEITTIZIEJIISr perceel /A AIL A YD, MEUBELS Openbare verkooping HOPPESTAKEN HOPPESTAKEN, zijne icillioenen-vrage voorden dag; sloeg op de Irooi der... vaderlandsliefde! Hij verlangt eerst van al, dal de Kamer den voorstel zou goedkeuren eene commissie I" benoemen, die aanstonds over de gedane aanvragen zou be raadslagen. De bol is ten einde. De kamer moet stemmen over dit punt I, terwijl nog andere zoo gewich tige punten achter zijn. Heeds van den eersten voorstel af, zegt zij aar. Ferry neen, en dal nog door 508 tegen 101 stemmen Verpletterende meerderheid legen Ferry Die eerste stemming wilde klaarlijk zeggen Zwijg maar Wij hebben genoeg van u Gij hebt de zaken van Tongkin verkeerd geleid! Men heeft u genoeg gewaarschuwd Wij moeten van u niet meer welen Ga maar voort -» Geen wonder dat Ferry die klare (aal verstond; hij en al de ministers gaven hun ontslag. Zoo staan de zaken nu. Men zal natuurlijk gauw voor een nieuw ministerie moeten zorgen. Onderlusschen gaal er over geheel Frankrijk een geroep op Naar Pekin .'Naar Pekin Ja, 't is al wel maar dat er onder wege geene Chineezen woonden Als iemand i*i 't ongeluk is, men moet hem veel vergeven. Doch eene bedenking mag men wel maken. Over eenige dagen stemden de fransche Kamers de inkrimping der nietige toe lagen aan de bisschoppen van Algiers, en nu vraagt men hun 200 miljoen voor Tongkin, niet meêgerekend het vergoten bloed, de onderstane schande, de treurige gevolgen die nog kunnen achter zijn Nog eene bedenking ter zaak. T Was den 19 Maart 1881. Jules Ferry was reeds minister in Frankrijk. Eene verblinde meerderheid stemde, op de vraag van dien mi nister, de wet tegen de kloosters, en kort nadien begonnen de uitdrijvingen. 't Is den 19 Maart 1885, vier jaar later. Dezelfde Ferry is nog minister in Frankrijk. Veel dwaasheden heelt hij begaan veel ha- lelijkheden legen de katholieke Kerk heeft hij uitgerecht. Op dezen 19 Maarte, komt bij Jul*s Ferry de tijding toe dat hel fransch leger gevlucht is, wie weel, half vernield misschien 't Is 's anderendags. Zij die noglhans de me- deplichtigsn zijn van dien Ferry, kunnen hunne verontweerdiging niet meer bedwingen. In de Kamer slingert Paul de Cassagnac (geen Fer- ryst den minister president hel woord dien- deling naar het hoofd. Honderd monden hui len a bas, d bas Gleinenceau roept uil a Wij hebben geene ministers voor ons, maar beschuldigden De afgeveerdigden Delafosse en Laisant, willen ook hel ministerie in slaat van beschuldiging stellen. Bij het eindigen der zitting huilt het volk, dat daar buiten in over- groote massa is samengestroomd, van a weg met Ferry, Ferry aan de galg De val van M. Ferry is over het algemeen in Frankrijk als eene verlossing begroet. Na de neerlaag van het expeditiekorps in Tongkin, was het natuurlijk, zegt de Paix, dat het ministerie viel. De geest der natie is zóó. De Iïépublique fran^aise en de Voltaire zeggen dat een krachtdadiger ministerie aan het bewind moet komen. Volgens den Événement had het land reeds sedert lang M. Ferry en zijn politiek veroordeeld. De Kamer zegt de Lanterne heeft recht ge daan sedert lang reeds had men hel ministerie moeten afdankeu. Talrijke dagbladen vallen op hevige wijze de afgetreden ministers, en vooral M. Ferry aan. De Soleil klimt hooger op en vraagt de inbe schuldigingstelling van M. Grévy. Er is nog altijd geen nieuw ministerie in Frankrijk. Men beweert dal M. de Freycineter van afgezien heeft een nieuw kabbiel te vormen. Men begint reeds te spreken van eene terug komst van M. Ferry aan het bewind. De gunsti ge uitslag der officieuze onderhandelingen met China zou lol voorwendsel dienen. Al de parij- zer dagbladen houden zich bezig met hel be richt van het blad Paris, dal China geneigd was om de vredesvoorwaarden van Frankrijk aan te nemen. Het schijnt dal het bericht niet geheel ongegrond was, en 't zou niet te verwonderen zijn dat men vandaag of morgen te Parijs Ferry for ever riep, zooals men maandag Ferry aan de galg schreeuwde. Voor het oogenblik is men in afwachting men is van niets zeker. De stad Gwijnen zal eerlang den 100e ver jaardag vieren van den beroemden luchtvaarder Blanchard. Ter dezer gelegenheid zullen er al daar prachtige feesten plaats hebben. Men zal er voor den eersten keer in 't publiek een be stuurbaren luchtbal oplaten. Er zullen nog voor- loopige proeven ptaats hebben. Het gevaarte, schrijft men, is niet ongelijk aan eenen reus- achtigen houwitser. Hoe de luchtbal bestuurd wordt, is geheim gehouden. Een brusselsch handelaar in geneesmidde len, had uit Brussel, in januari lestleden, voor ongeveer 2000 fr. koopwaren aan eene firma te Tourcoing gezonden. Deze dc zending niet wil lende aannemen, had eene kommissionnaris, Nolf genaamd, gelast ze wéér naar Brussel te zenden de kommissionnaris vond het echter gemakkelijker de koopwaar voor hem te houden en te verkoopen. Daar de brusselaar geen geld ontving, begaf hij zich zaterdag naar Tourcoing en vernam daar hel gebeurde. Er is proces-ver baal opgemaakt tegen den ontrouwen verzender. Herbalen wij nog eens de oude vraag Waar gaan wij naar toe Een vijftienjarige knaap, C. Grange genaamd en wonende te Parijs, verliet dezer dagen de ouderlijke wo ning, eene nog al ronde som geld meenemende. Woensdag avond kwamen de echtgenoten Gran ge uit den schouwburg toen zij hunnen zoon in de verte zagen staan. De vader zette den knaap achterna, maar deze haalde eenen revol ver te voorschijn en schoot zich eenen kogel in de mond. De jongen werd stervend naar het gasthuis gebracht. De plechtigheid van Wittendonderdag heeft in al de kerken te Parijs, eene talrijke menigte geloovigen uitgelokt. In de Notre-Dame kerk officieerde Mgr. Guibert. Even als op andere jaren waren de altaren, waarop het H. Sakra- ment rustte, in alle kerken prachtig versierd. De gendarmen te JoinviIle-le-pont hebben twee kerels aangehouden, die samen met eenen makker bezig waren met dwarsbalken op de rig- gels van den ijzprenweg te leggen, op 't oogen blik dat de trein uit Parijs in volle vaart zou aankomen. De daders hebben geweigerd te zeg gen wie zij zijn en met welk doel zij handelden. Onze lezers zullen nog de moordpoging niet vergeten zijn, gevolgd van diefstal, gepleegd op M. Riffart, statie-overste te Bessenav, op de baan van Lyon naar Montbrison. Uit hel onderzoek bleek weldra, dat ganscb hel verhaal van den staticoverste M. Riffart slechts eene aaneenschakeling van grove leuge- nen was. M. Riffart bekende zelfs dat hij en nie mand anders de sporen der messteken in zijne kleeren vergroot had. Hij was zijn eigen aan valler en dief geweest. M. Riffart werd echter in vrijheid gelaten. Hij moest verleden maandag, op nieuw voor den onderzoeksrechter verschijnen bijgestaan dooi den prokurenr der republiek. De eerste ver klaarde dat hij M. Riffart zou doen aanhouden. Deze haalde alsdan eenen revolver te voorschijn en drejgde te schieten. Hij werd echter door eenen aanwezigen bediende ontwapend en naar de gevangenis gebracht. DUITSCHLAND. Dijnsdag 51 maart vierde men te Berlijn het von Bismarksfeest, ingericht ter gelegenheid van den 70,,tn verjaardag van dien voor Duilschland zoo grooten staatsman Een nationale inschrij ving werd geopend en met de opbrengst, die lot millioenen klom, schonk men aan prins Von Bismark het ouderlijke slot Schónhausen, 't welk zijne voorzaten, waren verplicht geweest te verkoopen. Het overige der inschrijvingen zal gebruikt worden tol het stichten van een goed werk volgens 't advies van den ouden keizer Willem.... Eene groote ontvangst had in '1 paleis van den Kanselier plaats De duilsche prinsen ver schenen er gezamenlijk met den keizer aan 't hoofd. Honderden voorname personen, maat schappijen er. vereenigingen waren er vertegen woordigd. Prins von Btsmark, ontving talrijke geschenken beslaande in al wal men denken kan. De keizerlijke familie schonk hem eene groot kopy van de schilderij De verheffing tot keizer te Versailles. Onder de geschenken, die hij verder ontving, bevinden zich fijne wijn, lekker bier, hespen, koeken, loerlen, zoetigheden van allen aard, kussens, pantoffels, canapérollen, een flesch wijn van 1811, een doos met snuif, een theeser vies, een drinkkan, een likeurkelder, gedichten en rijmen kruiwagens vol, versierde vaten met Bremerhier, enz. AMERIKA. Woensdag 25 Maart is te St-Louis de katho lieke kerk afgebrand. De schade word op 250,000 dollars geschat. Een man was op het dak der kerk geklommen, doch werd de terug weg afgesneden. Hij beklom den toren door de vlammen vervolgd, die hem noodzaakten ver scheidene minuten lang aan de balustrade te hangen, hetgeen door duizenden menschen, die beneden stonden, met den grootsten angst werd gezien, zonder dat zij in staal waren eenige hulp te bieden. Ten slotte moest hij de balustrade loslaten, kwam op hel hoofd te recht en was oogenblikkelijk een lijk. TURKYE. In Frankrijk jagen de volksvertegenwoor digers de ministers de deur uit in 'l land van den Grooten 'lurk doet men het nog beter: daar jagen de vrouwen hen hel venster uit. Inderdaad, de londener Central News ver haalt dal eene overgroote menschenmassa, uit- sluilelijk uitvrouwen bestaande, verleden maan dag voor het paleis van den minister van finan ciën te Konstantinopel samenstroomde. De op- roermaakster drongen de wachten achteruit, braken de ingangpoorl open en stormden het kabinet van den minister binnen. Hier gekomen, begonnen zijn met een helsch geroep en getier en onder duizenden bedreigin gen, de achterslalige jaarwedden van hare echt- genooten, allen staatsbedienden, teeischen. Ten einden wanordelijken te voorkomen, moesten verscheidene afdeelingen policie gevraagd wor den.. De minister, die groot gevaar liep door de verbitterde Eva's kinderen om hals gebracht te worden, was gelukkig genoeg door een venster uil zijn kabinet weg te vluchten, na beloofd te hebben dat er zou betaald worden. Holloway's Zalf en Pillen. Scheurbuik, puis ten, barsten der huid en in hel algemeen alle huid ziekten verdwijnen spoedig voor de werking van deze buitengewone Zalf, die hare kracht doet gevoe len met eene snelheid en eene zekerheid die bij geen ander middel ter wereld wordt gevonden. In vele gevallen wordt het gewone springen van dc huid veroorzaakt door onderdrukte ademhaling, en daar deze doordringende Zalf dadelijk de porienopent, en de opzuigende organen meer kracht geeft, verdrijft zij aan twee zijden de ontsteking Weinige uit of in wendige kwalen kunnen den vereenigden invloed van Holloway's middelen weerstaan. Terwijl de Zalf verkoelt, en inwendige kwalen verzacht, werpen de Pillen, door hel bloed te zuiveren, de vertering te bevorderen en de nieren te prikelen, uil het gestel die onzuivere stoffen, waaruit Roos enjde daarmede verwante kwalen voorkomen. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 8 .q V nou wel. 11 OVERLIJDENS. E. De Gols hraaisler, 41 j. Mijlb. P. De Praet gepens. sergeant 87 j. Keizerstr. J Arys, wed. Strusbaus landb. 79 j. Mijlb. 5 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften vatt den 27 Maart tot den 2 April 1885. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 4 K Vrouwelijk a 2 OVERLIJDENS. L. Wachtelaer 24 j. broodbakker oiigeh. Kerk- hofstraal. E. De Mulder 7-2 j b. z. ongeh. Graan markt. 2 kinderen onder dc 7 jaren. Op de markt te Brussel werden dijnsdag 544 varkens te koop gesteld, en men betaalde per kilogram op voet van fr. 0.85 tot 0.95. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 21 Ossen, 0 85 tot 0 98 50 Koeien, 0 80 0 90 2 Stieren, 0 80 0 00 186 Kalveren, 0 95 1 05 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 928 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.75 lot 1.00; slieren,0.65 tot 0.86; koeien en veerzen, fr. 0.65 tot 0.86 Aelst, 4 April. Per t heet. 32 lit. 50 cent. 21—00 22—00 Ma3teluin 17-00 19-00 Rogge 15-00 16-00 Geersi. CO -00 00-00 Haver. per 100 kil. 20-00 22-00 Spelt 00—00 00-oo Koolzaad per 1(0 kil. ('0 -00 00- 00 Lynzaad 00-00 00-00 Koolzaadolie Ou—00 00 -1 0 Lijnzaadolie, 00 -00 00-oc Koolzaadkoeken. id. uo - 00 00 - 00 Lijnkoeken, 10 0.) 00 - f 0 \ardap. (roode de 100 kil. 6-O» 0 UO Aardap. (geelej Nieuwe M ui—00 00- 00 Botei, de 3 kilogram. M 7-36 8—72 Eijers, de 25. 1—63 l-8n Vlas per 3 kilos. 3 4') 4-80 '/iggonen, per stuk, t« soert 25 OU 2 20-00 HOPHANDEL. Heden wordt de hop van 1884 verhandeld tegen fr. 52 Jt 55 de 50 kilogr. POPERINGHE, 5 April. Hoppe 1884. Stad.. Fr. 55—00 00-00 Gemeenten 00—00 0000 ANTWERPEN, 3 April. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2,50 fr. 0.00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1.40 a 1,70 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 Do aardappelen worden per zak. verkocht aaD fr. 6.00 lot 7.00; polderper (00kilos fr. 0.00 0.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 1,90 a 2,20 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in hel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 18—00 a 19—00 Rogge, 16-00 16—"75 Winlergeersl, 00-00 00—00 Zomergeerst, 20—00 20—50 Haver, 19—00 20 - 25 Boekweit, c 00—00 00—00 Boonen, a 19—00 19 -50 Bitterpeën, 16-50 17—00 P. SERGEANT-HERCKENRATHNieuwstraat, heeft dc eer UE. te berichten dat h'j eene Huurhou- dcrij met rijtuigen en paaiden, benevens eenen Vrachtvorvoerdienst (Camior.age) komt intericblen, en van nu al reeds voorzien ben van al hel noodige om de orders dit beroep betreffende, spoedig en op behoorlijke wijze in do voordeeligsle prijsvoorwaar- den to volvoeren. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder. naar 15 franken, op Zondag 12 April ter herberg, De vier Tonnen. bij Philemon De Neef, kuiper Bergemeerschestraat. De inleg is bepaald op 10 centimen per serie van drij stuivers. Men zal beginnen om 5 ure 's avond NAAR GELDPRIJZEN, gegeven door de Maatschappij De Kapellemannen,» in haar lokaal ter herberg Au Garde Route, bij H. De Deyn te Aalst-Schaarbeke, Gentschesteenweg, op Maandag 13 April, (2de Kermisdag 1885. Vooruit15 franken. De inschrijving van 2 tot 4 ure namiddag. De inleg is bepaald op 60 centimen per scheut, bolrapersgeld medebegrepen. Une belle el spacieuse Maison sise a Alosb Place Impériale, habitée en dernier lieu par M- de Cocquéau des Moties. Pour les conditions s'adresser rue de Bruxel- les, N. 18. Tc koop Edouard Pyck te Aelst. Eenen eerste klas van Zoet. Camion, 2 Harnassuren alsook Tp Lnnr» Eerste klas van Hooi per bussel c uur' bij Jufvrouw weduwe De Windt te Aalst. Zoutslraalpoorl. bij Louis VAN BREMPT, in 't Klein Gent, Nieuw straat, eerste klas van Rigas-Tonnezaad, met de ton en met vat, aan geringen prijs. van Doornijkschcn Kalk, Pannen, Boomschen en anderen Steen, Hovenierstraat, N° 4, te Aalst. De heer Camille VAN GKEM-EEMAN, heeft de eer hel publiek kenbaar te maken dat hij komt op te rechten een magazijn van kalk, pan nen en steen. Hij verhoopt door de goede hoedanigheid fijner waren en de geringheid zijner prijzen, de gunst "in eenieder te bekomen. Verandering van woonst en uitscheiding van bedrijf. J. DE VOS-VAN WYMERSCH, Pontstraat N° 54. Uitverkoop aan en onder dei. prijs der factuur. OPENBARE VERKOOPING van te Baerdegem. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal ter herberg van Sylvère Van Langenhove, te Baer degem, aan de Hoogstraat, met het houden van eenen zitdag, bppaald op Donderdag 9 April, ten 4 ure, overgaan lot de openbare verkooping van 48 aren 40 centiaren Land, door zijne voor- deelige ligging te Baerdegem op liet Stokt, aan de kasseide leidende van het Dorp naar de Stilstaudplaats van den ijzerenweg, zeer wel geschikt voor Bouwgronden. Gebruikt zonder termijn door Van Cauter Dierickx en Van Langenhove. Verdeeld in 5 lo.len, ten zuide, te midden en ten noorde. GROOTE VERKOOPINGEN van 12000 extra aan het Sas van Wieze. De Zaakwaarnemer Henri J00STENS te Baardegem zal door bevoegd ambt van Deurwaarder VAN ML'Y LEM, ii» Aalst op de volgende dagen, de ten hoofde gemelde Hopstaken verkoopen 1. Op Maandag 6 April (•id' Paaselidag,) ten 9 ure stipt voormiddag, fiOoo Hopstaken 2 Op Dondeidag 9 April, ten 2 ure namiddag, 6000 Hopsiaken. Frans Cool zal aanwijs doen. Tijd van betaling voor de principale koopsom mits stellende goede borg en betalende gereed bet ongeld. VEND1T1E VAN 8000 HOOI EWT TOE1HAAT te Erembodegem, aan de Denderbrug en aan de Statie. Op Dijnsdag 7 April 1885, om 1 uur nanoen, door het ambt van den Notaris DE SMET, te Erembo degem. OPENBARE VERKOOPING van neen partij te Welle. De Notaris DE PAEPE te Herzele, zal ter tusschen^ komst van den Notaris DE SMET, te Erembodegem, ten verzoeke van die het behoort met gewin van palmslagen gelagen, openbaarlijk verkoopen: Eene partij Meersch gelegen te Welle,beneden het oud kerkhof inden Avaen, groot volgens titel 57aren 65 centiaren, volgens kadaster 58 aren 20 centiaren, en volgens meting 54 aren 55 centiaren, gekend bij kadaster sectie a, deel van n° 6 a, palende oost de erfgenamen Jan Van Uaver, tuid de erfgenamen Emile Schouppe en de erfgenamen Jan Van Haver, west madame Declercq, noord de beek, daarover mijnheer J.-B. Jolie. Booraprijs fr. 2u0,00 De koopers zullen er van in gebruik komen met de betaling der koopsom. Ingesteld fr. 2300. SUPERABONDANTEN ZITDAG Dijnsdag 7 April 1885, om 2 ure namiddag, Ier herberg van de weduwe J.-B. De Coninck, te Erem bodegem, aan de kerk. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING VAN Ie Aalst, Esplanadeplein. Op Maandag 20 April 1885, orn 2 ure namid dag. Ten verzoeke en ter woonst van den heer Frans Semey-Beaudin, ter estaminet a Café de L Univers, door het ambt van Deurwaarder Jozef DE VOS. OPENBARE VERKOOPING VAN en Eisen Schaarhout, in den Sterrenbosch, te Nieuwerkerken. Deurwaarder Jozef DE VOS ie Aalst, zal ten ver zoeke van jufvrouw Sylvie De Bièvre, grondeigenares te Aalst, op Dijnsdag 7 April 1885, (3d8 Paaschdag) om 1 uur namiddag, opeobaarlijk verkoopen 80 koopen Kanadaboomen en 40 koopen Eisen Schaarhout, wassende in den Sterrenbosch te Nieu werkerken Door hunne voordeelige ligging aan de Kouler- baan zijn gemelde boomen zeer gemakkelijk voor bet vervoer. De koopers moeten voorzien zijn van solvabele borgen. Het ongeld zal eoroptani moeten betaald worden ter herberg «Den Koeisleerl bij den heerConslanti- nusRoelandt,koopman in hoornvee t6 Nieuwerkerken Dries, welke met den aanwijs der koopen gelast is, en alwaar men zal vergaderen. Verders gewone voorwaarden en tijd van betaling OPENBARE VERKOOPING van een en eene schoone en welgelegene BEHUISDE HOFSTEDE TE AALST-MIJLBEKE. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, en met gewin van palmslag, openbaarlijk ver koopen Eerste koop Een Huis en Erve, geslaan en ge legen te Aalst, in de Hovenierstraat, aan de Molen- slraalpoorl, gekadastreerd sectie D, N. 924, aldaar groot 60 centiaren, komende van dc eer.e zijde aan een huis van de erven van wijlenden heer Augusle Van de Meerssche, van de andere zijde aan helgone van den beer Franciscus De Cock-Van Langenhove, ten voorhoofde aan de straat, cn van achter aan het Bollewerk of eigendom van Dame wed. Van Geem. Bewoond door den heer Felix Brys Tweede en laatste koop Eene behuisde Hof- slede zijnde eene twee wooning met grond, gestaan en gelegen te Aalsl-Mijlbeke aar. de Moor3elschebaan, bekend bij kadaster wijk E, nummers 48Hn 488d 489c aldaar groot 37 aren 20 centiaren, palende ten ooste Dame wed. Dommer, ten zuide de Moorselschebaan en den heer Philemon De Smet, ten weste en ten noorde Joannes Van de Meerssche. Bewoond bij jufvrouw wed. Van Goethem en Ju- docus Meert ZITDAGEN Instel Zaterdag 18 Verblijf id. 25 APnl <885- Telkens om 4 uro nanoen ter Zittingszaal van het Vredegerecht, te Aalst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van een dienstig voor herberg, winkel, enz., rechtover de uitgangdeur der kerk te Impe, door liet ambt van den Notaris DE WINDT te Aalst. Instel 50 Kaart, Verblijf 6 April 1885, om 5 ure namid dag ter herberg van den heer Eugeen De Meyer te Impe. Stad Gent. WEKKEN VAN HET NIEUW KWARTIER. Te Koop VAN ALLE SLACH. Balken en Kepers in eiken hout van alle grootte, Deuren,Kalsijnen, marmeren Schouwen Spiegels enz. Voordeelige conditiën, gemak van betaling. Zich te wenden bij M. BAR BIER, 9. Nederscheldestraat, Gent. OPENBARE VERKOOPING VAN goede gelegen te Aalst-Mijlbeke. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoL.ri met gewin van palmslag en gelagen, opee* baarlijk verkoopen Eersie koop. Een perceeltje Land, gelogen te Aalsi-Nlijlbekc op den Bcrgenkauter, groot volgens meling 5 aren 70 centiaren, gckadstreeid wijk E, N, 670, aldaar groot 6 aren 2') centiaren, palende ten ooste den heer De Schaepdryver, ten zuide de kinderen De Hauwcre, ten weste Augaste Rogier, ei ten noorde Joannes Van Miegbem. Tweede koop - Een percoel Land, groot volgeis meting 17 aren 21 centiaren, gelegen te Aalst-Mijlbe ke op de Beek, aan den Bcrgenkauter, gekadastreerd wijk F, N° 876, met eene grootte van 17 aren 10 cen tiaren, palende ten ooste aan de erven van wijlen den heer Auguste Van de Meer3che en andere, ten zuido aan de rede of jufvrouw de weduwe Eeman, tea weste aan den heer Joannes Van der Biest, en ten noorde aan de Beek nietmedegemeten. Derde en laatste koop. Eene partij Land, gele gen te Aalst-Mijlbeke, in de Bergemeersschen, groot 53 aren 5u centiaren, gekadastreerd wijk F, deel vaa N* 813a palende ten ooste Joannes Van Miegbem, tea zuide den heer De Schaepdryver-Ghceraerdts, ten weste Joannes-Baptiste De Smet, en ten noorde met de rede d'erven Podevyn. Verdeeld in 3 gelijke deelen van den noorde naar den zuide. Voorschrevene goederen zijn allen in gebruik zon der termijn door den heer Petrns Caulaert. ZITDAGEN: Instel Donderdag 2 April ).oor Verblijf id. 9 id. )1885* Telkens om 3 ure nanoen ter herberg genaamd In het Dorp >t bewoond door den heer Joseph Maes-De Smetje Aalsl-Mijlbeke. OPENBARE VERKOOPING van twee gelegen (e ISnerdegetn De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in hel openbaar verkoopen Eersie koop. Eene partij Land, gelegen te Baerdegem, op de Pachlersbossche, wijk A N. 152», ;root 14 aren 50 centiaren, palende ten ooste Cb. terhelst, ten- zuide Van Langenhove Sil., ten weste Van Langenhove Sev ten noorde Van Meyghem B. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen te Baerdegem, op den Hoevekauter, wijk C, N. 528», groot 10 aren 50 centiaren, palende ten ooste J.-B. Van Bogaerl, ten zuide Aug De Boeck, ten weste Mijnheer De Herdt te Lebbeke en ten noorde Jud. Van Biesen. ZITDAGEN Instel Maandag 27 April öfie Verblijf id. 11 Mei 1885, Telkens om 3 ure van den avond, tor herberg De Ark van Noë gehouden door den heer Silve- rius Van Langenhove, te Paerdegem, Hoogstraat. OPENBARE VERKOOPING van TE AALST, en van een te Lede. De Notaris B00NE te Aalst, zal met winst van palmslagen gelagen, in het openbaar verkoopen Eerste koop Een Huis met grond, hebbend# groot werkhuis, gediend hebbende voor blauwver- werij, en daar achter deel Hof, gestaan en gelegei te Aalst, Icq voorhoofde in de Gentscheslraat, geca- dastrcerd wijk A N- 2003 en 2012bis, houdeude van de eene zijde of zuidwaarts aaneen huis en hof van Madame Van den Broucke, van de andere zijde of noordwaarts aan bet huis en hof van den heer en Jufvrouw De Noose en van achter aan een deel hof van ceu huis behoorende aan Jufvrouw Maes. Bewoond geweest door wijlen Jufvrouw de wedu we De Winter-De Naeyer. Tweede koop Een Huis gestaan te Aalst, ton voorhoofde in de Gentscheslraat, op grond der Hos- piciën, waarvan de cijnspacbt eindigt den 1 JaDuari 1889, gecadaslrc-erd wijk A, N° 2044a, houdende van do eene zijde of oostwaarts aan hel huis van den heer Vincent, van dc andere zijde of wetswaarts aan een huis van Jufvrouw de weduwe De Clippel en van achter aan den weg. Bewoond door den heer Jean Colpaert. Derde koop Een perceel Land, groot volgen» meling 16.aren 15 centiaren, gelegen te Lede op Ovenmpe, gecadasireerd wijk D, N. 12I3bis, met eene grootte van 6 aren 60 centiaren, palende ten ooste aan den heer Janssens-Beeckman, ten zuide aan den heer Griffier De Backer, len weste aan Cc- lestien Van Pamel, en ten noorde aan den beer De Smet. Gebruikt zonder termijn door Benjamin MalthyB. ZITDAGEN INSTEL DIJNSDAG 24 MAART JOO VERBLIJF ID 7 APRIL 1885" Ten 4 ure namiddag ter herberg genaamd Het Spiegelhof, bij den heer Keppens-Üe Winter, te Aalst, in de Molenstraat. Bij sterfgeval. VENDITIE VAN llerberggerief ea Landbotmersnlem, te Aalst MijIbeke, Briisselschensteenwcg. Ten huize van jufvrouw weduwe en kinderen P. J. Van der Eist, op Woensdag 8 April 1885, om 1 uur namiddag, door liet ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. Door het ambt van den Notaris BOONE, te Aalst, van nieuwe Koopwaren, beslaande in eene groote hoeveelheid exlra goede en schoone Elle- goedereo en Kleedingstukken, op jMaand3g 4 Mei en volgende dagen, bij staking van bedrijf, aan de woonst van Dame VVe Scbelfhoul-Cam- maert, te Aalst, Lange Zoutstraat, N° 12. Ziet de plakbrieven. VENDITIE VAN 8000 schoone Hollandsche EN 4000 BOONSTAKEN, te Aalst-Vaartkaai, nevens de fabriek van M. Jelie, op Donderdag 9 April 1885, om 1 uur namiddag door bet ambt van den Notaris BRECKPOT te Aalst. VENDITIE VAN 10000 schoone Hollandsche te Aalst, Vaartkaai, neven de fabriek van M. J. B. Jelie en aan het huis van de heeren Van Assche, op Dijnsdag 7 April 1885, om 1 uur namiddag, door hel ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst.

De Denderbode | 1885 | | pagina 3