Zeker de blanke moet ginder handel drijven, maar 'i moeteen eerlijke handel zijn,en bij die betrekkingen met den inlander, moet zich de kristen invloed voegen, die belet dat de stoffe lijke betrekking buiten de palen der eerlijkheid loope. Als men de koude regels van dien raadgever leest, waaruit niets spreekt dan winzucht, dan geldzucht; waarin alleen de stoffelijkheid voor komt, niets van de ziel, niets van den geest, zou men dan niet genegen zijn te zeggen, dat onze curopische beschaving ginder ver meer kwaad zal doen dan goed dat wij den neger ons kwaad zullen aanleeren zonder ons goed Laat ons dan niet langer huichelen en niet meer zeggen wij gaan den neger beschaven, maar wij gaan hem bederven en verslompen, in de hoop van onzen zak te vullen... Kraaiende schuld. De ruzie komt gewoonlijk als er moet.... betaald worden. Zóó gaat het op dezen oogen- blik te Brussel. Wie zal daar de gebroken polten der kiezingen betalen De Association libérale zit voor eene over- groote schuld de Senaalskiezing alleen kostte zoo wat 47,00H fr. en die schuld staat nog altijd te kraaien, ronder dat de schuldenaar wil wakker worden, om de beurs open te doen. Een aantal leden hebben, zooals men weet. hunne demissie gegeven en laten de opvolgers voor de betaling zitten. Deze lesten hebben MM. Bergé, Buis, Couvreur, Goblet, Joltrand, Vander Kindere, I'. Van Humbeeck en Washer verzocht hun aandeel in de schuld te betalen. Deze heeren, na eene maand wachtens, ant woorden nu dat zij reeds hunne bijdragen heb ben gestort, die gewoonlijk door de kandida ten betaald worden maar nu men hun meer vraagt, weigeren zij omdat het hun onmogelijk is geld te geven aan eene politieke vereeni- ging, die hun vertrouwen niet heeft. Als de Association libérale moet likwideeren, zullen zij onderzoeken wat hunne verplichting zou kunnen zijn. Wat nu gedaan De schuld moet betaald worden de Association libérale slaat met han gende lip. Een harer bladjcs zegt dat die gewezen vrienden moeten betalen. Indien zij gewonnen hadden in de kiezing, zouden zij dan ook zeg gen dat ze de beurs niet los wilden maken en gemelde Association hun vertrouwen niet meer had Vóór den kiesstrijd hadden zij dat leste moeten verklaren muar eerst gebruik maken van de werking en daarna zeggen dat men geen vertrouwen in deze heeft, is eene hande ling, waarvoor ieder lezer zijn woord zal kie zen, zoo zegt men in zekere kringen, en men heeft geen ongelijk. La Réfoime zegt dat vóór de kiezing de libe ralen de kieswerkers gemachtigd hebben om vooruil te gaan, en nu nu zouden zij weige ren de schuld af te doen Tot nu toe was het gemakkelijk de liberale kiezingen te Brussel kosten vroeger weinig of niets men had geene tegenwerking. Dat alles is nu veranderd de kiezingen kosten geld en de liberalen, altijd pingres, weige ren te... leggen. Toujours les mêmes, altijd dezelfden. welke als aldermen van de deputatie deel- maakle. Rond den middag begaven de gezanten zich naar M. Vivian, minister van H. M. Victoria en van daar naar het stadhuis, waar zij door M. Buis en den gemeenteraad ontvangen werden. Vandaar hebben zij een bezoek gebracht in het jusliciepaleis, waar zij eenige oogenblikken de zitting van het assisenhof bijwoonden. Des avonds waren zij op een banket in het paleis van Laken, en in den middag op een dejeuner in het stadhuis van Brussel genoo- digd. De lonclensclie gemeenteraad te Brussel. De deputatie van den lord-mayor, aldermen en raadsleden vau Londen, is maandag door den koning ontvangen. In officieel kostuum, met pruik, rood kleed, gouden halsband hebben zij Z. M. het volgende adres aangeboden. Aar. Z. M. Leopold II. Hetbehage uwer Majesteit Wij, de lord-mayor, de aldermen en de raadsleden der stad Londen, vereenigd in ge meenteraad, nemen de vrijheid aan U. M. de oprechtste gelukwenschingen aan te bieden voor liet groote werk dat zij ondernomen heeft door de daarstelling van den vrijen staat Con go, in het hart van Afrika. De stad Londen een levendig belang hechtende aan al wat de grondbeginselen van godsdienst, menschlievendheid, handel en de afschaffing der slavernij betreft, komen wij Uwe Mejesteits grootmoedige en menschlie- vende pogingen hulde bieden, pogingen welke door eenen zoo vreedzamen zegepraal, veel schooner dan den zegepraal der wapens be kroond werden. Door het inrichten en uitbreiden van het onderwijs en de nijverheid en door de stich ting van eene nog in te richten regeering, zien wij onder de hoede der Goddelijke Voorzienig heid dat weldoende en belangloos werk van U. M. daarstellen. a De godsdienstige vrijheid, den vooruit gang en het geluk te midden van die volkeren verspreidende, zal U. M. de woorden bevesti gen, welke zij kort geleden nog uitsprak Ik hem gemeend dat het eene plicht was, aan anderen, aan de onterfden te denken, welke al de voordeelen, waarmee wij overla den zijn, moeten missen De koning heeft omtrent als volgt, in het engelsch geantwoord «Ik bedank den lord-mayor en den gemeen teraad van Londen voor het groote bewijs van deelneming dat zij aan den onalhankelijken Congostaat geven, en voor de groote eer welke zij mij aandoen. Ik gevoel levendig het vleiende en het aanmoedigende van hun be zoek. De onafhankelijke Congostaat is geboren uit den wensch om den negerhandel door vreedzame middelen af te schaffen, om in Afrika de zaak der beschaving, van den handel en de godsdienstige vrijheid te dienen. De nieuwe slaat heeft voor grondsteen den vrijen ivoer van koopwaren en produkten. Nooit zal er aan zijne grenzen een invoerrecht opge- ëischl worden. Na eenige woorden over den aardrijks kundigen toestand van heiland, voegde de koning erbij Ik hoop, in het belang van beschaving en handel, dat kapitalisten deze opmerking in 't oog zullen houden. Ik ben gelukkig haar te hebben kunnen richten aan den raad van Londen, de grootste handelsstad der wereld. Na deze woorden te hebben gesproken deed de koning zich de verschillende leden der deputatie voorstellen en onderhield zich onder anderen bijzonder lang met M. De Keyser Opening der Wereldtentoonstelling van Antwerpen. Wat er in de weiuige maanden, die de ope ning der wereldtentoonstelling voorafgingen, gewerkt is, met opoffering en iever gewerkt in alle komileilen, zal nooit naar weerde worden geschal. Zij, die dit werk van nabij zagen noemen liet een reuzenarbeid. Doch genoeg het werk is volbracht 1885 zal in de geschiedenis van handel, kunsten en nijverheid eene glorierijke plaats beslaan. Üe pers der gansche wereld heeft ruim schoots beantwoord aan den oproep dien Ant werpen haar heeft toegericht. Vrijdag avond bevonden zich reeds een aantal dagbladschrij vers in de bureelen, Kunstlei, waar de plech tige ontvangst plaats had. Er waren daar dagbladschrijvers van alle landen vergaderd. De breede zalen, op de eerste verdieping, waren helder verlicht. M. Victor Lijnen, omringd door een aantal leden van het uitvoerend komiteit, opende de vergadering met een hartelijk woord aan de pers, die, zegde hij, met geestdrift het groot- scheplan der Tentoonstelling had ondersteund en ook het was dank aan haar, dat zij alom een zoo grooten weerklank had gevonden. Vervolgens nam de achtbare en verdienst- volle schrijver, M. August Sneiders het woord en sprak eene schitterende redevoering uit, welke dapper werd toegejuicht. Een dertigtal rijtuigen brachten de dagblad schrijvers naar hel stadhuis, waar zij ontvan gen werden doorM. Burgemeester Dewael. De champagne werd mild geschonken. M. de Wael dronk aan den bloei der Wereldten toonstelling, en aan de drukpers. Het program van den avond moest beslo ten worden in de nieuwe feestzaal der Expositie. Benoit zou voor de pers zijne nieu we cantate uitvoeren. De receptie op '(stad huis had echter te lang vertraagd en toen de lange rei rijiuigen, met dagbladschrijvers, aan de zaal der Tentoonstelling kwam, was... de repetitie afgeloopen. Algemeene teleursstel- ling Het schijnt dat Benoit eene groep perso nen, die binnenkwamen, voor de groep jour nalisten had gehouden.... Het lokaal der Tentoonstelling, op de kunstlei daar waar de bureelen gevestigd zijn, was schitterend verlicht met de gaz, onder met het naamcijver des Konings. Laat ons opmer ken dat de gazmaalschappij, op verzoek der Drukpers, de verlichting welwillend en ganscli kosteloos had gedaan. Zaterdag morgend. Er heerscht eene groote bedrijvigheid in de stad. De vlaggen wapperen aan een overgroot getal huizen. De treinen brengen eene ontel bare menigte aan. Het weer is schoon alles belooft een feestelijken dag. Overal worden er ieverig toebereidselen gemaakt voor de verlichting. In de dokken en op de Schelde, zijn al de schepen gevlagd. De'twee nederlandsche oor logschepen, Marnix en Castor, evenals de groote stoombooten, welke de haven bedienen hebben hun want rondom met vlaggen opge tooid. De Schelde levert dan ook een echt feeste lijken aanblik op. De lucht is een weinig betrokken, en soms dreigt het te regenen van tijd tot lijd vallen er ook wel eenige druppels, doch weer spoe dig heldert het weer zich op. Ook mag men hopen dat de regen zal wegblijven. De bedrijvigheid in de stralen der stad is onbeschrijfelijk. Met alle treinen komen dui- zende vreemdelingen aan. Omtrent H uren, begon de beweging in de straten vooral toe te nemen. De troepen verlieten hunne kazerne, om te gaan plaats nemen op den doortocht van den koninklijken stoet. De burgerwacht kwam ten 12 ure bijeen. Inden omtrek derstalie, en op de leien, naar de Tentoonstelling, krioelde het van volk. D© ontvangst. Ten half twee hoorde men in de Oostslatie de kanonschoten, op de forten van Berchem gelost, om den koninklijken trein aan te kon digen Vier minuten later reed deze de statie binnen terwijl de muziekkorpsen der burgerwacht en van hel leger de Brabanconne speelden, het ontelbare volk buiten de statie geestdriftig toejuichte en in de verte nog voortdurend het kanongebulder voortklonk. Uit den koninklijken trein stapten de ko ning en de koningin, de graaf en de gravin van Vlaanderen, prins Baudewijn, drie eere dames, de sekretaris des konings en verschei dene ordonnan'cie-officiers. Dan volgden de ministers MM. Beernaert, Thonissen, de Moreau en generaal Pontus. De koning was in tenue van luitenant-gene raal. Na de eerste plechtsplegingen namen de Koning en de graaf van Vlaanderen de burger wacht en het leger in oogenschouw. De Koning richtte eenige woorden van ge- lukwensching tot M. Monn, kolonel van het 1° legioen der burgerwacht. Daarna trad de koninklijke familie de recep tiezaal binnen. Zij werd verwelkomd door M. den burgemeester De Wael. D© koninklijk© stoet De koninklijke famillie en haar gevolg stap ten vervolgens in de zes of zeven ruituigen van het hof, die aan den ingang der statie wachtten. De koninklijke stoet werd geopend en ge sloten door een detachement van de kavalerie der burgerwacht. Achter de voorwacht reden twee lakeien van het hof. Dan volgde de burgemeester in rijtuig. Het rijtuig met den gouverneur. Het koninklijk rijtuig, waarin de Koning, de Koningin, de graaf en de gravin van Vlaande ren hadden plaats genomen. Nevens het koninklijk rijtuig reden de gene- raal-komandant der provincie en generaal David. De prins Baudewijn, de ministers, de eere- dames, enz., volgden in de andere rijiuigen. Langzaam is de koninklijke stoet naar de Tentoonstelling gereden, de troepen en de burgerwacht in oogenschouw nemende. Overal op den doortocht werd de koninklij ke lamilie met den meesten geesdrift toege juicht. De koning zag er bijzonder vergenoegd uit. Ilij groette aanhoudend op militaire wijze en glimlachte voortdurend met zichtbaar welge vallen tol de menigte die hem toejuichte eu de burgerwacht die de wapens presenteerde. De graaf en de gravin van Vlaanderen groet ten insgelijks vooral de Koningin boog diep om de toejuiching van het volk te beantwoor den. In de balkons van vele huizen wuifde men met zakdoeken. Koninklijk banket De zaal der Haimonie leverde een prachtig gezicht op. Trofeeën, bloemen, draperieën, waskeersen, luchters, enz. waren met eene sierlijkheid geschikt, die zeker allen lof ver dient. Vooral de estrade, achter de zitplaatsen der koninklijke familie, was in een berg van licht eu bloemen veranderd, terwijl de trap, waarop van dit punt hel gezicht iel, met bloe men was versierd. Twintig tafel waren gedekt om de hooge gasten te ontvangen. De menue was fijn en keurig, de wijn uitmuntend. Verlichting. De verlichting in de stad was vrij algemeen, verscheidene familieën hadden groote kosten gedaan de bestuurlijke gebouwen waren schitterend, onder ander de statie van den spoorweg, het stadhuis verder de Katholieke Kring, de Cercle, de Concordeenz. De lichlstoel was inderdaad prachtig32 gezelschappen hadden meêgedongen naar de uitgeloofde prijzen voor de schoonste lichtver- siering. Die optocht, voorafgegaan door mu ziek, was recht origineel en maakte eett toover- achtig effekt, als hij over de breede leien trok. De koninklijke familie, het banket verlaten de, begaf zich naar de standplaats van den spoorweg en, op dat oogenblik, defileerde de lichtstoet over de leien. Het volk was als ge pakt rechts en links op de gaanpaden. Voorwaar, het was een goed aangevulden dag; men mocht ter ruste gaan. Tot laat in den avond was liet volk in de hoofdstraten. De trams hadden in alle richtingen druk werk Zwart van menschen gingen en kwamen zij, en slaakten eerst hun werk ten 4 uur 's nachts De deputatie van Congoland, die in de Wereldtentoonstelling vari Antwerpen het kompartiment der Internationale Afrikaansche Vereeniging zal inrichten, zal op 29 mei te Liverpool aankomen. Luitenant Hanssens werd gelast haar te gaan ontvangen, en die Afrikanen naar het land van hunnen nieuwen vorst te brengen. M. Hanssens, lid der Internationale Veree niging, heeft het grondgebied van den Congo gedurende twee jaren bewoond. De feesten dor Tentoonstelling beloven elkan der met koortsachtige haast te zullen opvolgen en zullen bijdragen om de aloude faam der Antwerpsche gastvrijheid meer en meer in den vreemde te verspreiden. Zondag aanstaande, 10 mei. zal de openin^ van den lenteprijskamp voor hofbouwkunde en bloementeelt plaats hebben. Deze tentoon stelling. welke slechts een voorbereidend ka rakter moest hebben, heeft eene onverwachte uitbreiding genomen. Van alle kanten komen toetredingen aan. Gent en Brussel zullen op het gebied der.azaleas in het worstelpark tre den van deze bloem denkt de kommissie er 200 te ontvangen, benevens ISO rhododen drons. Deze zullen, met 500 bloeiende rozen struiken in de schaduwe van overschoone sierplanten gegroepeerd, een prachtigen aan blik opleveren. Ook de prijskamp van orchideën zal belang rijk zijn een enkele inzender beloofd ons meer dan 100 exemplaren. Buiten prijskamp staan ons schoone verras singen te wachten, onder anderen eene verza meling azalia's mollis, van overgroote afme ting. hunne 2akken dan niet met één maar met 3, 4 en 5 sloten vast... Leefde Gommarzaliger nog, hij zou er kunnen over spreken. Wat er dan ook van zij, de kwestie is en blijft dat er moet afgeduimd worden, zooniet is er gevaar, ja, groot gevaar Wordt er niet afgeduimd en lot den laatsten cent, dan komt boontje gewis om zijn loontje. Dan zal de kerel die er zooveel vermaak in schepte toen twee brave jongelingen, wegens de zaken van Hofstade. lot drij maanden gevang veroordeeld werden, dat hij zich veroorloofde voor liet huis hunner ouders te gaan dansen, gedurig drij vingers in de hoogte houdende, ja, dan zal die schaamtelooze eerdief, die beleedigcr van lieden in 't ongeluk, op zijne beurt de zelfde poorten voor hem zien openen langs waar een van deze slachtoffers der ongelukswet van 1879 't gevang binnentrad om er nooit meer uit terug te keeren RECHTERLIJKE KUONIJK. M. Henri Bockstael, lid van onze Kamer van Volksvertegenwoordigers, onlangs door de rechtbank van Parijs tot 1000 fr. boete ver oordeeld, gaat in beroep. De vertegenwoordiger van Bergen woonde dijnsdag de zitting der Kamer bij, doch nie mand scheen hem, volgens de Patriote, te zoe ken. Eerst zocht hij het gezelschap van M. Sabatier, dan dat van M. Masquelier en einde lijk dat van.... niemand meer. Hij verliet de Kamer zooals hij gekomen was. De rechtbank van iu aanleg te Gent, heeft vyoensdag morgend M. den baron Kervyn de Volkaarsbeke. burgemeester te Nazareth, tot 30 fr. boete veroordeeld wegens het doen be graven van een zelfmoordenaar op eene onge schikte plaats van het kerkhof. De rechtbank van Bergen heeft eene voor beeldige straf toegepast aan eenen kleinen knaap, die met steerien geworpen en alzoo een zijner makkers gekwetst had. Achille Place, leerling te Baudour, werd tot 15 dagen gevangenis en 5000 fr. schadevergoeding ver oordeeld, omdat hij, bij het werpen met eenen steen, den kleinen Gevenois getroffen had, zoodanig dat deze er een oog door verloren heeft. De rechtbank besliste dat Achille Place, ofschoon min dan 16 jaar oud, zeer goed ge weten heeft wat hij deed. 5. LanckrielAugust, uit zijne woonst, te Beernem, verdwenen, sedert de maand april gestalte im45 haar 't Verbond andermaal ge brandmerkt. Het Beroepshof van Gent heeft Dijnsdag jl. uitspraak gedaan in T proces tegen 't Ver bond en De Beiaard door den heer Monfils, Schepen onzer stad, ingespannen. Het Hof heeft 't vonnis der eerste rechters eenvoudig bekrachtigd. De verantwoordelijke uitgever van deze twee lasterbladen blijft dus veroordeeld 1° tot de betaling van eene schadeloosstelling van 3000 franks 2° tot de afkondiging van het vonnis door 't Verbond en den Beiaard 3° tot de afkondiging van 't vonnis in andere bladen ten keuze van den heer Monfils, ten beloope van fr. SuO 4° tot alle de onkosten. De lijfs dwang is gedurende zes maanden toegelaten in geval van nietbetaling. Het Gerecht komt dus andermaal 't Verbond als vuige lasteraar en laffe eerdief te brand merken Hoeveel brandmerken Het Verbond die schande der Vlaamsche drukpers, van wege 't Gerecht reeds heeft ontvangen, is bijna niet meer te berekenen. Wij begrijpen waarlijk met hoe een deftig man zulk een lasterpapier kan blijven ondersteunen.... Wij willen die kwestie voor 't oogenblik ter zijde laten en dezelve later grondig bespreken. Wat De Beiaard, 't afzetsel van 't Verbond betreft, zullen wij alleenlijk uitroepen :Pas uit de wieg en reeds ook al als lasteraar en eer dief gebrandmerkt Naar men ons verzekert loopt de Sprinkel die uu voorzeker groen lacht, de stad en 'i ar rondissement rond, met eene inschrijvingslijst ten einde hem in staat te stellen de sommen tol de welke hij werd veroordeeld te kunnen betalen. Of de Sprinkel hierin zal lukken, valt sterk te betwijfelen, gezien dat het van ouds gekend Vader door zijn kind beschuldigd. Een treurig tooneel had dezer dagen plaats voor het assisenhof der Dordogne, (Frankrijk.) Voor het hof verschenen twee wifdstroo- pers, reeds gekend als dieven, en hunne vrou wen, beschuldigd op 25 augusti lestleden een ouden, gebrekkelijken pachter met de kolf van een geweer te hebben doodgeslagen, om zijn geld te stelen. De plichtigheid der wildstroopers was vol komen bewezen een deel van het gestolen geld was in hun bezit gevonden. Het zoontje van een der wildstroopers, een achtjarig kind, kwam weetiend voor den jury verklaren dat hij zijnen vader met zijnen me deplichtige T plan van de moord had hooren beramen, en na de uitvoering ervan, de bij zonderheden aan de vrouwen vertellen. De voorzitter deed opmerken hoe drouvig zulk tooneel was, en een der gezwoornen riep uit ik geloof dat wij er genoeg van weten. Een der advokaten vroeg akte van die woor den, doch de gezwoorne verklaarde dat hij zijne denkwijze over de zaak niet had willen doen kennen, maar enkel een einde stellen aan zulk treurig tooneel. De twee wildstroopers werden veroordeeld tot eeuwigdurenden dwangarbeid. De twee vrouwen werden vrijgesproken. Beiden waren moeder geworden in de gevangenis en hadden dikwijls de verhooren moeten verlaten, om hunne kinderen te verzorgen. KUNST-EN LETTERNIEUWS. M. L Saron, komponist van den pas-redou- blé Vive Vanden peereboom en direkteur jl. Ouderdom 14 jaar ros gelaatovaal. 4. Van Meerbergen, Petrus, aardewerker, geboren te Testelt, uit zijne woonst verdwenen te Schaerbeek, sedert den 1 april jl. Ouderdom 43 jaar gestalte lm70: haar grijswordend wenkbrauwen blond voor hoofd gewoon oogen blauw neus ge woon mond idembaard blond kin rond gelaat ovaal Kleeding bruine fluweelene vest broek in zelfde stof kleine bruine overjas halsdoek met zwarte en witte ruiten; ronde villen hoed; blokken. 5. Van tVeerdt, Maria, echtgenoote Deliens uit hare woonst verdwenen, te Brussel, sedert den 11 maart II. Ouderdom 29 jaargestalte klein haar bruin wenkbrauwen idem voorhoofd ge woon oogen bruin en zeer levendigneus middelmatig; mond idem; kin rond; gelaat ovaal. Bijzonder kenteeken zij heeft schoone tan den. Kleeding bruine rok blauwe halsdoek zwarte fluweelen hoed versierd met roode pluimen. 6. Van der Stock, Jan, echtgenoot Herreman, uil zijne woonst verdwenen te Brussel, sedert den 26 februari 11. Ouderdom 27 jaar gestalte lm67; haar bruin; voorhoofd blood; oogen; blauw; neus: dun; mond middelmatig; blonde knevels; kin rond; gelaat ovaal. Kleedingoverjas in zwarte moskowa; zwarte broek met rood gepriktbottienen met elastieken zwarten vilten hoed rood en purpere halsdoek. Vandenpeereboom en direkteur van de Koninklijke Harmonie den Casino, te Thieneri. komt te publiceeren, ten profijte van den Strijdpennirig, twee processie-marchen. Die twee stukken zijn waarlijk prachtig en verdienen den meesten lof. Het is een muziek van giootsch effekt, ernstig, breed, plechtig. Met warmte en innige overtuiging bevelen wijalle muziekgezelschappen de nieuwe pu blicatie van M. Saron aan. De prijs der twee marchen is 4 fr. gezamentlijk. Voor alle aan vragen zich te vervoegen bij M. L. Hf.ndrickx, advokaat, tresorier van het Komiteit van den Strijdpenning, Thienen, PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. De heer De Pratere, diaken in het Semina rie, is professor benoemd in Sint-Lievensge- sticht te Gent. BENOEMINGEN. Te Herzele, zijn M. N. Matthys tot burge meester en M. P. Van Buggenhout, tot sche- pene benoemd. CORRESPONDENTIE. Ontv. van den E. H. V. D. N. te O.-W., fr. 6.00 over 1885. Beschrijving van personen die verdwenen zijn 1. Een onbekende, doofstom en van zinne loosheid aangedaan, gevonden den 26 maart jl. op het grondgebied der gemeenteOostmalle. Ouderdom 35 tot 37 jaar gestalte 1m58; haar bruin grijswordend voorhoofd hoog oogen bruin neus gewoon, een weinig langs de rechter zijde gebogen mond ge woon baard zwart blonde knevels kin puntaclitig gelaat ovaalzwarte landen. Kleeding bruine vest gevoerd met grijzen dijmijtbroek van zelfde stofbruine fluwee len ondervestzwart-wit katoenen halsdoek katoenen hemd met roode, blauwe en witte strepentwee paar kousen waaronder een in witte wol en het ander in bruine wol; blokken; vilten hoed. Bijzonder kenteeken Eene medalje van 4 centimeters lengte op 3 breedte is in den band van de broek genaaid. 2. D'hainaut, Augustina, uit hare woonst, te Gent, verdwenen sedert den 3 april 11. Ouderdom 13 jaar gestalte lm54; haar kastaanjebruin wenkbrauwen idem voor hoofd gewoon oogen bruin neus ge- J J j ,YV fcCftcuu "UUIU fccwuvu vufccu UIUII1 neus ge ls dat, in dergelijke gevallen, de zakken der j woon mond middelmatig; kin langwerpig- liberalen met een slotje vast zijn. En 'i won- gelaatovaal. derbaarste van al, bij dezen die 't lasterend en Kleeding zwarte rok zwarte kapelien t eerroovend artikel hebben ingefluisterd zijn blauwe kousen blokken. ALLERHANDE NIEUWS. Zaterdag 11. geraakte op den Tragel, alhier, nabij de Sluis, aan de weide toebehoorende aan den heer C. Liénart-Leirens, een jongetje, Odilon Vanden Branden, al spelende in den Dender. Op 't noodgeschrei zijner zuster, snelde een 13 jarige jongeling, Eugeen Tombeur, toe en deze niets raadplegende dan zijnen moed, sprong gansch gekleed in het water, en was zoo gelukkig het kind van eene gewisse dood te redden. Wij hopen dat deze schoone daad van moed en zelfsoppoffering niet onbeloond zal blijven. In ons vorige nummer hebben wij aan gekondigd dat de stad, het huis, thans de her berg De Tulp, had aangekocht mits den prijs van fr. 5,500. Wij begingen eene mis greep de koopprijs beloop slechts tot fr. 5,050. Waar duivel de politiek al niet binnen kruipt Een liberaal brusselsch blad bevat de vol gende advertentie Eene dame, weduwe, van de voornaamste wereld, in onmin met hare familie om hare liberale opinie, voor het oogen blik in de krot zittende, vraagt ter leen 600 fr. In 't blauw schrijven. Komaan, heeren liberalen, rijgt de beurs los en geeft aan dat arm blauw schaap 600 fr. We verwedden echter tien tegen een, dat de eerste vraag, die een liberaal doen zal, niet zal zijn is zij liberaal Ons dunkt dat die liberale dame, zich noe mende van de voornaamste wereld, daar een wonderlijk spel speelt en zij wonderlijke ant woorden krijgen zal, die precies niet aan de voornaamste wereld toehooren.... Brand te Etterbeek. Drie slachtoffers. Leden eener muziekmaatschappij van Etter beek keerden zondag morgend, ten 2 ure, huiswaarts, en bemerkten dat eene woning van den Tervuurschensteenweg in brand stond, 't Was het huis waar de weduwe Brog- nion. hare schoonmoeder en hare drij kinde ren verblijven. Deze dame hield daar een magazijn In de gouden klok en verkocht er verf en scheikundige produkten. Het alarm werd seffens gegeven en de deur ingestampt. Niettegenstaande de spoedige toegebrachte hulp, had het vuur zich, eer de brandspuiten aankwamen, door gansch het huis verspreid. Een verschrikkelijk tooneel had plaats. Dame Brognion had zich met een harer kinderen kunnen redden, maar men wist niet wat er van de oude moeder en de twee andere kinde ren geworden was angst en wanhoop stond op ieders aangezicht te lezen. Rond half drie was gansch het huis maar één vuurgloed meer. Van de kelders tot aan den zolder, was alles door de vlammen aan getast balken en zolderingen stortten in met een verschrikkelijk gedruisch. Er werd met moed en krachtdadigheid ge werkt, doch alle hoop was verloren. De pom piers van Brussel, onder bevel van kapitein Allo. per telegram ontboden, bevonden zich ten 5 1/4 ter plaats met eene stoomspuit. Slechts omtrent 5 1,2 ure, kon men het vuur meester worden. Ondertusschen was men te vergeefs in de buurt naar de oude dame en de twee kinderen gezocht. Er was geen twijfel meer mogelijk zij waren alle drij in de vlammen omgekomen. Men doorzocht onmiddellijk de rookende puinen en weldra vond men, te midden van eenen hoop ijzer en steenen, de verkoolde lijken der schoonmoeder, eene vrouw van 76 jaren, en van een der kinderen der ongeluk kige weduwe, een dochterke van 10 jaren. Deze lijken waren verschrikkelijk om aan te zien en verspreidden een verpestenden stand. Zij werden oogenblikkelijk naar het doodenhuis van het gemeentekerkhof te Etter beek gebracht. Eenige moedige pompiers zetten hun onder zoek in de overblijfselen van den brand voort de prokureur des konings, M. Willemaers, dacht nogthans dat zij hun leven in gevaar stelden en gebood, ten 8 ure, de opzoekingen te staken. Zondag middag was het lijk van het derde kind der weduwe Brognion, een jongetje van 11 jaren nog niet terug gevonden. Van het huis blijft letterlijk niets over. De oorzaak der ramp is onbekend. Alles was verzekerd. Volgens het verslag der doktors werden de slachtoffers bij het vluchten plotseling door den rook verstikt en hebben zij dus geene pijn geleden. Nadere bijzonderheden. De policie en eenige werklieden hebben dijnsdag rond half twee ure namiddag, in het afgebrande huis op den Tervuurscbensteen-

De Denderbode | 1885 | | pagina 2