R E VA LE STA AR RIGA Oproeping vim Erfgenaiiioii. Anti-iiuimalisniale Walte llypollieltairc Kas van België. PERCEELEN LAND BEHUISDE HOFSTEDE Vogelschieting mei de bolle Groole Vogelschieting met dc Bolle Vogelschieting met debolle Kermesse de St. Job. LAGER OVDERWIJS. BERICHT. Huis te huren V erandering van woonst Aalst, Lange-Zoutstraat 6. HITS te huren terstond, SPAURE HOPSTAKEN schoon Huis met Hof GOEDE ZAAILANDEN, Venditie van Veiling bij uitwinning. weg, liet lijk ontdekt van het derde s'achtof. fer, een meisje van 11 jaren. Het lijk lag bij liet venster uitgestrekt in de voorkamer der tweede verdieping. Het was slechts gedeelte lijk verkoold. Het vleesch van het lichaam was zeer gezwollen. Het hair was op 't hoofd gebleven, 't Is het hair dat het lijk heeft doen herkennen. Geheimzinnige moord te Gent. Er begint licht te komen in de geheimzinnige moord ge pleegd op het ongelukkige meisje, Leentje Van Hyfte van de Olieheurs. Ziethier iets, dat ongetwijfeld tot het be spoedigen der ontdekking van den plichtige zal bedragen Dijnsdag namiddag werd aan den policie- kommissaris Cryns door eenen scheepslrekker overhandigd eenen zwart leèren kabas met garnituur in nikkel, inhoudende een kerkboek, eenen wit beenen paternoster met wit beenen kruis, eenen witten zakdoek, gemerkt met de i letters H. v.H. en een paar grijs-bruine kousen, j Dit alles werd door gemelden scheepslrek ker die overigens in gezelschap was van drie medematen, gevonden, den dag der verdwij ning van liet ongelukkige meisje, ten 9 1/2 ure 's avonds, op het Sluizeken aan de Nieuwe Rietgrachl. De kommissaris heeft onmiddelijk hiervan proces-verbaal opgemaakt en het aan den onderzoeksrechter Van Egeren gezonden. Wij vernemen dat de bedoelde scheepslrek ker en zijne drie maats reeds bij gemelden onderzoeksrechter ontboden zijn. Een landbouwer der stad I..., in Vlaan deren, had sedert eenige dagen een zieken os. Hij gaf het dier eenige geneesmiddelen, die men gewoonlijk ■straatremediën noemt, en daar de os niet beterde, verkocht hij hem aan eenen beenhouwer der stad, die het beest slachtte. Het vleesch werd aan goedkoopen prijs verkocht vele personen aten er van. Meest allen werden zeer erg ongesteld en gaven kenteekens van vergiftiging. De schoon broeder van gemelden landman is er van ge storven. Een twintigtal inwoners dier kleine stad bevinden zich in bedenkelijken toestand men verwacht zich aan nieuwe sterfgevallen, liet parket van Korlrijk is zaterdag te I... ge weest. Men zegt dat de landbouwer, die werd aangehouden, het dier aan geen onderzoek van den veearts heeft onderworpen, alvorens het te doen slachten. De os was sedert verscheidene weken ziek De eigenaar, een welstellend landbouwer, in plaats van eenen veearts te raadplegen, zou zich enkel tot eenen beenhouwer gericht heb ben. Het beest stierf op vrijdag 24 april lestle- den, en zijn vleesch werd aan 1 frank den kilo verkocht. Zooals wij zegden,werden een twin tigtal personen, die er van geëten hadden,ziek. door vergiftiging en een hunner, een bloed verwant van den eigenaar, gemeenteraadslid te I..., stierf er van. Eene fabriekwerkster bevindt zich in een zeer gevaarlijken toestand. Zij ligt te bed en lijdt aan typhuskoortsen. Ten gevolge van de eerste kenteekens der vergiftiging, had men de overige inwoners der gemeente kunnen verwittigen en nieuwe ongelukken voorkomen. 's Maandags na het gebeurde moest er te I... een huvvelijk gevierd worden en men had in de familie der toekomstige bruid eene zekere hoeveelheid vleesch van dien os opgedaan, om er leest meê te vieren. Dit vleesch was geluk kig niet gebruikt. Het parket, bij hetwelk eene aanklacht was ingediend, stuurde eenen veearts naar I... Hij begaf zich bij den landbouwer enden beenhou wer en vraagde naar de ingewanden van den os. De landbouwer verklaarde dat hij dezelve geworpen had op zijn veld, dat nadien werd omgeploegd. Seffens werden er, bij middel van honden, opzoekingen naar de ingewanden gedaan en menvond ze spoedig. De veearts zal ze ontleden. Woensdag leslleden heeft zich insgelijks een weisdoktor naar I. begeven om er al de zie ken te bezoeken en een verslag over hunnen toestand op te maken. Het parket zelf heeft zich zaterdag ter plaats begeven. Hij heeft de lijkschouwing bevolen van den persoon, die daags te voren was overleden. Geheel deze betreurensweerdige zaak brengt voortdurend te I... en in de omstreken eene groote opschudding te weeg. -r- Brandstichting.Op heleinde der ver- ledene week had er in het weezenhuis te Mee- nen eene poging tot brandstichting, in de volgende omstandigheden plaats Een der weezen van het gesticht, D... ge naamd een jongeling van 17 jaar, verbitterd tegen eenige zijner makkers en tegen zijne overheid die hem op straf gesteld had, was naar boven gegaan naar de gemeene slaapka mer alwaar hij, bij middel van solferstekjes, het vuur aan de bedding reeds gesleken had. Bij duizend gelukken, had men vermoeden en achterdenken op al de bewegingen van D... gehad zijne poging tot brandstichting werd schier op heeter daad opgemerkt en ver hinderd. pver twee jaar had er in 't zelfde Weezen huis eene soortgelijke poging plaats. Donderdag werd er verhoor van gehouden de jonge D... is in hechtenis genomen en naar Korlrijk vervoerd. D... bekent dat hij plichtig is aan de misdaad van woensdag alsook aan de brandpoging van over twee jaren. D..., nu 17 jaar oud, is geboren te Korlrijk in de gevangenis. Zijn vadér, van eene treffe lijke familie van Meenen, is sedert lang over leden zijne moeder leeft nogzij zit in de gevangenis te Rijsel en als haar tijd uit is in Frankrijk, moet zij nog vijfjaar doen in België. - De misdaad van Elouges. Maandag ver scheen te Brussel voor de 5C kamer van het hof van beroep, als raadskamer zetelende, de genaamde Bataille, zoon, die in beroep ging tegen het bevel tot aanhouding door de recht bank van Bergen tegen hem afgeleverd. M. Bataille werd in het rijtuig Nr 761, van de gevangenis der Kleine Karmelieten naar het justicie-paleis gebracht; hij was van eenen brigadier der gendarmerie vergezeld en had de menotlen aan de polsen. Hij werd bijgestaan doorM. Edm. Boulard, advokaat der balie van Bergen. De prokureur- generaal Bosch heeft zich sterk tegen de in vrijheidstelling van den betichte verzet. Het hof, door M. Motte voorgezetten, heeft, na eene korte beraadslaging het aanhoudings mandaat ten laste van Bataille bekrachtigd. Deze werd onmiddelijk terug naar de gevange nis geleid. De betichte schijnt volkomen gerust in zijn lot niemand zou vermoeden dat eene zoo verschrikkelijke beschuldiging op hem weegt. Een tiental personen uit de omstreken van Quiévrain, die in de gangen van het justiciepa leis op den uilslag van het vonnis der raad kamer wachtten, zegden dat men indenBori- nage aan de plichtigheid van Bataille niet ge looft. Deze heeft die personen vriendelijk gegroet en werd vervolgens in een rijtuig, door twee gendarmen bewaakt, terug naar de gevangenis gebracht. Men verzekert dat er tusschen de belgische en fransche ministeriër. van justicie onder handelingen worden aangeknoopt, om de uit levering van Folie te bekomen. Het schijnt dat het fransch gouvernement het verzoek van onzen minister spoedig zal inwilligen. Belgie zal van zijnen kant zekeren Galopin, wiens heldendaden orize lezers kennen, in de handen van het fransch gerecht overleveren. Het schijnt zeker dat hel vertelsel van den policie-agent, die als brouwersgast bij M. Bataille inwoonde, en zijne tweede aanhouding bewerkte een louter uitvindsel is. Ook de ge schiedenis van den brief, door M. Bataille naar Folie geschreven en in de omstreken van Quiévrain in den post gestoken, behoort tot de fabelleer. Wij noemden immers van eerst af geheel dien rimram een roman? De nieuwe Minister M. Bloem. De nieuwe minister van financiën van Nederland, M. J.-G. Bloem, is een Bosschenaar. Zijn vader was te 's-Bosch brigadier bij de koninklijke maréchaussée. De zoon brandde van verlangen om in de wereld vooruit te komen. Hij ging, op aanraden van den toenmaligen direkteur van policie Van Lee, bij de infanterie in dienst en weid als sergeant overgeplaatst naar 's Gravenhage bij de grenadiers en jagers. Hier trok hij de aandacht van iemand uit 's Revalenla in doozen van 4, 7 en 16 fr. De chocolade- Revalenla 1/2 pond, fr. 2 25 1 pond, fr. 4 2 pond, fr. 7. Verzending legen postwisselde doozen van 36 en 70 fr. franco. Depot overal bij de apothekers en kruideniers Du Barry en C° limited - Algeraeene agent voor Belgie M. Emiel Timmermans, Rouppeslraat, 6 en 8, te Brussel Depo is te Aalst bij MM G. Bcydeler en Meirschaut, apothekers. te Geerardsbergen bij M. D. Wittmck, apothekei.- Ie Ninove bij M Druwé- Jeiel, kruidenier. Holleway's Zalf en Pillen Kortheid van adem.' Verkoudheden, Hoestbuien Duizenden getuigschrif ten kunnen afgegeven worden, om de kracht te be wijzen die deze heelmiddelen bezitten in gevalen van astma, beginnende, tering en alle kwalen der borsten der longen. De zalf goed op de borst en op den rug gewroveii, dringt door de huid, wordt op gezogen en onmiddellijk in de longen overgebracht waar zij in onmiddelijke aanraking met hel omloopende bloed komende ,ille onzuiverheden onschadelijk maakt of verdrijft, die de grondslag zijn van tering, asihma, bronchitis en longziekte. Alle kwalen der longen worden aldus gemakkelijk genezen. De aanborstige, wiens ademhaling bij mistig, vochtig weder bijna verstikt wordt, wordt door Holloway's Zalf en Pillen vrij gemaakt, die mede den korten,|drogen en tering- achtigen kuch genezen, en ook hel zware spuwen, waarvan bronchitis vergezeld gaat. 17 Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 10 Vrouwel. 7 HUWELIJKEN C. Steyaert, bez. te Gent, met I. De Vidts. bez. Boone, twijndersg. met V Van der Straeten, twijnster.C. Erauw, vuurstoker, met M. David, naaister, te Brussel. C. De Coensel, twijndersg. te Nieuwerkerken, met L. Van Essche, twijnster. OVERLIJDENS. J. Gheeraerdls, gepens. kapitein, 79 j. Vaartslraat. M. Verdoodt, vr. Ponnet, z b. 84 j. Mijlbeke. L. Daelman, 79 j. overleden te Selzaete. P. De Niels, twijndersg. 27 j. Schaarbeke. J. Kuppens, dagl 49 j. overleden te Doornik. C. De Brauwer, wed Rombaut, 66 j Schaarbeke. 2 kinderen onder de 7 jaren konings omgeving, en dit had ten gevolge, dat hij, door koning Willem II geholpen,geplaatst werd aan de polytechnische school te Delft. Vervolgens werd hij door Z. M. benoemd eerst tot ijker van 't vaatwerk en later tot ontvanger der belastingen in eene kleine ge meente in de provincie Utrecht, waar M. Bloem trouwde met de dochter van een direkteur der belastingen. Achtervolgens klom hij in dezen dienst al hoogër en booger, en thans ziet deze eenvou dige Bossche jongen, die een self-made man heeten mag, zich geplaatst aan het hoofd van het departement van financiën. GEZONDHEID AAN ALLEN egeven zonder mcdecijnen, zonder buikzui vering en zonder kosten door de smakelijke gezond- heidsbloem Du Barry van Londen, gemaamd Vijf en dertig jaren onveranderlijke goede uilslag, genezende moeielijken eetlust, slechte spijsverte ringen, maagonlstekingen. maag- cn buikpijnen, slijmen, winden, maagzuur, hartkloppingen, slijme righeid, braaklust, maagepwerpingen, brakingen, verstoptheid, buikloop, bloedloop, koliek, longtee- ring, hoest, asthma, beklemdheden, duizeligheden, benauwdheid, bloedaandrang, zenuwkwaal' slape loosheid, droefgeestigheid, suikerziekte, zvvakheid uitgeputheid, bloedeloosheid, bleekzucht, alle dé wanorden der horst, van de keel, des adems, van de slem, der luchtpijptakken, van de blaas, der lever, van '1 slijmvlies, der herssen en van 't bloed, als ook van alle ontsteking en koortsachtige reuk bij 't op staan, ofwel na het gebruik van zekere verradende spijzen, anjuin en look, enz of sterke dranken, zelfs na den tabak, l ls bovendien het voedsel bij uitmun tendheid, 't welk alleen alle de ongevallen der kinds heid voorkomt - 90,000 genezingen er onder be grepen'deze van mevrouw de hertogin de Caslle- stuart, de hertog de Pluskow, mevrouw de mark gravin de BréhSn, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, M. de dokter-professeur Wurger, enz enz. N° 63,476 dc F. H Pastor Comparel van eenen 18 jarigen moeielijken eetlust, van maag, buik-en zenuwpijnen, van flauwten en nachtelijk zweeten. Genezing n° 99,625. Avignon, 18 April 1876. De Revalenla Du Barry heeft mij op 61 jarigen leeftijd genezen van twintig jaren lang verschrikkelijk lijden Ik was van zulkdanige vreeselijko benauwheden aan gedaan dat ik mij noch aankleeden noch ontkleeden kon, daarbij maagpijnen dag cn nacht en akelige slapeloosheden. Alle remediën tegen deze bedrukt heden leden sclnpbruik de Revalenla heeft er mij ganscb van verlost. Borrel, geboren Carbonnelty Bessemstraat, 11. Genezing N° 98,614 Sedert jaren leed ik aan gebrek van eetlust, aan slechte spijsverteering, aan kwalen van het hart, der lenden, van de blaas, aan zenuwprikkclingen en droefgeestigheid; alle deze ziekten verdwenen onder den heilzamen invloed van de goddelijke Revalenla. Leo Péyclet, onderwij zer te Eynaniyas, (Haute-Vienne.) N° 49,812 Mevrouw Maria Joly, van vijftig jaren lang verstoptheid, slechte spijsverteering, zenuw aandoening, slapeloosheid, asthma, hoest, windach tigheid, krampen en brakingen. -- N° 46,270 M. Roberts van eene longleering met hoest, brakingenj verstoptheid en dooiheid gedurende 25 jaren. N° 49,522 M. Baldwin van de volkomcnsle uit putting, verlamming der blaas en der iichaamsdeelen en gevolge van buitensporigheden der jeugd. Genezing N° 85,421. Brussel, 23 Juni 1874. Mijn jongste zoon, verlaten door dc geneesheeren in den ouderdom van vijfmaanden, wilde geen voed sel nemen, noch kon hel verleeren, en bevondt zich bij gevolg in eeneu staat van zwakheid welken zijn laven 111 gevaar bracht; T is alsdan dat ik hem de Revalenla deed nemen, welke hij met lust at, en gedurende verscheidene maanden bleef hij er zich mee voeden. Heden is hij 11 jaar oud, en zeer wel varend.—Deswert, prolessor aan T Conservatorium Vonckstraat, 6t M F. W. Beneke, professor van geneeskunde aan de Hoogschool, deed het volgende verslag aan de cliniek van Berlyn, op 8 April 1872 lk zal nooit vergelen dal ik het levensbehoud van een mijner kinderen aan de Revalenla te danken heb. Hel kind leed, op zijne vierde maand, zonder ge kende oorzaak, aan eene volkomene uitmergeling mei gedurige brokingen die wederstand boden aan den meest bezorgden leefregel, aan de zorgeD van Iwee minnen en aan alle de verplegingen der genees kunde. De Revalenla heeft de brakingen onmiddelijk doen achterblijven en iu zes weken tijds zijne ge zondheid hersteld. Mijne proefnemingen sedert dien werden met den zelfden goeden uitslag bekroond. Genezing N° 75,124 M en M01* Leger, t28 Ober- kampfstraat te Parijs, van eene leverziekte met bra kingen en verschrikkelijken buikloop, die 16 jaren lang aan alle verpleging hadden wederslaan. Genezing N° 79,721 Mmo Chauvet Pizzala, van bloede loosheid, uilputting en benauwdheden. Viermaal voedzamer dan liet vleesch, zonder ver hitting, spaart zij 50 maal den prijs der mcdecijnen !n doozen van 1/4 kilo, fr. 2.25 1/2 kilo fr 4 1 kilo, fr. 7 00 12 kilo, fr. 70. De beschuiten van Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften vau den 1 tot den 7 Mei 1885. GEBOORTEN. Mannelijk geèlacbl 3 Vrouwelijk 1 HUWELIJKEN E. Sluys, 20 j. dienstknecht met M. Van Volsem, 20 j handschoenm E. A. Ronse, 26 j. koopman, met J. De Cooman, 20 j. handschoenm V. L. M. A. Violon, 21 j z. b met A. M L. A. Van den Bossche, 24 j. OVERLIJDENS. M. M. Gryseels, 26 j. kleermaakster, ongehuwd, Beverstraat. - I L. Stevens, 53 j. hostiebakker, echt. van D Cobbaut, Statiestraat. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 18 Ossen, 0 80 tot 0 90 20 Koeien, 0 75 0 85 4 Stieren, 0 80 0 00 297 Kalveren, 0 80 00 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1008 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.80 lot 1.05; stieren,0.60 tot 0.83; koeien en veerzen, fr. 0.60 tot 0.83 Op de markt te Brussel werden dijnsdag 519 varkens te koop gesteld, en men betaalde perkilogram op voel van fr. 0.83 tot 0.93. Kantoor van den Notaris VAN ASSCHE, te Gent, Nederkauter, 36. Bij haar testament heeft Jufv. Adelaïda Blondina Hovaere, overleden le Gent, den 17 Oogst 1884, dochter van Michiel-Petrus tien duizend franks gegeven aan do kindereu en afstammelingen van Francies en PieterDe Weirdt, twee broeders barer moeder, Maria Joanna De Welrdt, overleden te Gent in 1812, die dochter was van Livinus en van Joanna Calombe. Alleen degenen die binnen liet jaar hunne rechten doen gelden, worden voor bun deel aangenomen. van Dr. PATISSON, verzacht oogenbliklijk en geneest radikaa! hel Fle- recljn en Itliunialigmen van allen aard, tandpijn, lendenpijn, (verschot,) ontstekingen der borst en keelpijnen. In rollen legen Ir. 1,50 en halve rollen tegen centiemen, bij den heer Wlctor Meirsehaut, apo theker, Korte Zoutstraal, le Aalst. gevestigd te Brussel. Ingericht en gemachtigd door Ko ninklijk Besluit van 4 Januari 1835 Maatschanneliik knnitanl twaalf mil 1 oS KaiUenhoeks}raaL groot volgens meting 8 aren Kapitaal, twaail mu- J 22cenUaren,Lpalende ten ooste Edward Braem, ten OPENBARE VERK00PING van twee gelegen le Uaerdegem. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien bet behoort, met gewin van palmslag en gelagen, ia hel openbaar verkoopen Eerste koop. Eene partij Land, gelegen te Baerdegem, op de Pacbtersbosscbe, wijk A N. t52i groot 14 aren 50 centiaren, palende ten ooste Ch! Verhelst, ten zuide Van Langenhove Sil., ten weste Van Langenhove Sev ten noorde Van Meyghem B. Tweede koop Een perceel Land, gelegen te Baerdegem, op den Hoevekauter, wijk C, N. 528i, groot 10 aren 50 centiaren, palende ten ooste J.-b! Van Bogaert, ten zuide Aug De Boeck, teil weste Mijnheer De Herdt te Lebbeke en ten noorde Jud. Van Biesen. ZITDAGEN Instel Maandag 27 April ,00„ Verblijf id. tl Mei ,885' Telkens om 3 ure van den avond, ter herberg De Ark van Noë gehouden door den heer Silv«- rius Van Langenhove, te P.aerdegem, Hoogstraat. OPENBARE VERKOOPING van eene en een perceel Grond, te Nieuwerkerken, Edixvelde. De Notaris EEMAN te Erpe, zal met gewin van palmslag en gelagen, namens wien het behoort, io het openbaar verkoopen Eerste koop. Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen te Nieuwerkerken, wijk Edixvelde, aao de Katlenhoekstraat, joenen franken. De llypolhekaire Kas, welke haar vijftig jarig be slaan komt le bereiken,is eene ware lias en niet eene ■sank, en bepaalt zich aan de volgende tweevoudige verrichting t. Zij doel leeningen, ieder halfjaar door kortingen aflegbaar. en op in Belgenland gelegene onroerende 9 Mei. Per 1 heet. 32 lit. 50 cent, fr. 22-50 a 25-50 Aelst, Tarwe. Masteluin Rogge Geersi. Haver. Spelt. Koolzaad Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaadolie, Koolzaadkoekcn, Lijnkoeken, \ardap. (roode dc 100 kil. Aardap. (geele) Nieuwe Botei, de 3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggencn, per stuk, t« soert per 100 kil. per 1C0 kil'. id. 2i' 47-00 00-00 20-00 47—GO 00 -00 00-00 0O—00 00 -00 00-00 00-00 6-00 00—00 6-82 4-54 3-40 27 50 2 22 -00 17-50 00-00 22 -00 00—00 00-O0 00-00 00- 00 00-00 00 -00 00 - 00 6 50 00- 01 7-80 4—72 4-80 1 22-50 HOPHANDEL. Heden wordt de hop van 1884 verhandeld tegen fr. 52 k 55 de 50 kilogr. POPERINGHE, 8 Mei. Hoppe 1884. Stad.. Fr. 50—00 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 ANTWERPEN, 8 Mei. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2 60 fr. 2,70. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,30 a 4,50; zwaar gewicht fr. 0 00 a 0,00 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 7,Ou tot .800; polderper 100kilos fr. 0.00 0.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 4,70 a 2,00 Ziehier de prijzen der granen op de merki in 'het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr Wintergeerst, Zomergeerst, Haver, Boekweit, Boonen, Bitterpeën, 2. Zij geeft obligatiën aan drager of op naam uit van 50, 400, 200, 250, 400, 500 en 40u0 franken, eei.en interest van vier per honderd 'sjaars opbren gende, en gewaarborgddooruitmuntende hypotheken en door het kapitaal en reserve-kas der Maatschappij. De obligatiën zijn nooit aan eenige daling of ver lies onderworpen, zoo dat er geen beter middel is om zijn geld met zekerheid le plaatsen. Voor ruimere aanwijzingen en te handelen, zich te vervoegen iu het Bureel van den vertegenwoor diger der Hypothekaire Kas M. FRANCOIS T'KINT, te Nieuwerkerken bij Aalst. naar geldprijzen, gegeven ter eslaminet k l'Aigle d'Or bijgenaamd Zwarten Hoek, bij Dominicus De Roeck, op Donderdag 44 Mei aanstaande. VOORUIT 45 FRANKEN De inschrijving van 2 lot 4 ure namiddag. De inleg is bepaald op 60 centiemen per scheut bolrapersgeld medebegrepen. Alle geschillen zullen door do Commissie beslist worden. Stad Aalst. Naar Geldprijzen, VOORUIT 15 FRANKEN gegeven door de Maat schappij De Ware Vrienden van St. Jobgeves tigdier Estamiuet Het Hof aan Regelsbrugge, bij den heer P Schouppe, le Aalst, St. Job, op Maan dag 18 Mei 1885, om 3 uren namiddag. De inleg is bepaald op 60 centiemen per scheut, bolrapersgeld medebegrepen. naar geldprijzen, op Donderdag 14 Mei, bij Frans Beeckman St. Job, ten 4 ure namiddag, tb FRANKS VOORUIT. Dimanche 10 Mai, Concert au Waux-Hall a 4 heures. 20—00 a 21—00 48- 50 4 9—00 00-00 21—00 20—50 00—00 49-00 18-00 00—00 21-50 21 - 00 00—00 49-50 00—00 STAD AALST. Eene plaats van hulponderwijzeres aan de bewaarschool, n° 2, is open. Jaarwedde van 1000 franks. De vragen schriftelijk in te zenden aan het Plaatselijk Bestuur vóór den 16 Mei aanstaande. Gedaan te Aalst den 6 Mei 1885. De Burgemeester en Schepenen, De Sekrelaris, VAN WAMBEKE. J. VERLEYSEN. D. VAN GEERT en SEPS, te Aalst, op de Vaart en bij de Varkensmarkt, hebben d'eer het geëerd pu bliek kenbaar te maken dat hunne magazijnen gesta dig voorzien zijn van eene groote hoeveelheid inlandsche en builenlandsche Houtwaren van allo diktens, breeden en lergtens; Yersobiliige soorten van geschaafde en geklikte plancher planken pannelatten gezaagde en gekloofde plafondlatten. Door eene spoedige bediening, hunnen rechten handel en de laagheid hunner prijzen verhopen zij hunne talrijke kalanten te zien aangroeien. °m aanstonds in gebruik le komen, hebbende verscheide beneden en bovenkamers, met ruime kelders, afgesloten koer met hof en boomgaard, te samen groot circa 38 aren 43 centiaren. Dit huis gestaan dicht bij de plaats te St.-Lievens- Essche, is zeer wel geschikt voor alle bedrijven, en ook voor bijzonderen door wie het laast be- w oond is geweest Te bevragen bij Schepens-De Vos in voor noemd Essche. AanbelaDgend bericht. Fr. Semcy-Beaudin, Tapissier-Garuisseur, heeft de eer bet geacht publiek kenbaar te maken dat van heden zijn magazijn zal geopend zijn in zijne oude woonst, Sluyerslraat, N° 5, nabij de groote kerk, alwaar men gestadig alle nieuwigheden zal kunnen verkrijgen, den behangers stiel betreffende. Te bekomen. Bij Petrus SCH0UP jE, te Aalst, St-Job. Klas van goede Pulpen, aan eenen voordeeligen prijs. En bij den zelfden. 4* Klas van scheikundig Vet, voorts- komende van het huisAceiu.Es EEMAN en O, te Aelst. Jufv. Rosalie Van de Weghe heelt de eer het geacht publiek ter kennis te brengen, dat zij alhier een Laken- en Ellegoedwinkel heeft geopend, Lange-Zoutstraat N. 6. Hare twaalfjarige ondervinding verkregen in den winkel van den lieer Aug. De Sadeleer voortijds Huis Levionnois-Dekens doen haar verhopen dat zij door de goede hoedanig heid harer waren en de gemaligheid der prijzen zich van het vertrouwen des publieks zal kunnen waardig maken. Het kollegie van Burgemeester en Schepenen der gemeente Zonnegem, maakt bekend, dal de gemeen teschool aldaar le huren is voor eenen termijn van drie, zes ol negen achtereenvolgende jaren Een fraai woonhuis met verdieping, cour en zeer goeden tuin, wel voorzien van schoon fruilboomen allervoordeeligsl gestaan eD gelegen in het Dorp, hebbende eene totale oppervlakte van 46 aren 80 cen tiaren. zuide Frans D'Herde, ten weste den volgende koop en ten noorde de straat. Tweede koop Een perceel Grond, gelegen te Nieuwerkerken, wijk Edixvelde, aan de Katlenhoek straat, groot volgens meling 7 aren 69 centiaren, palende ten ooste voorschreven koop, ten zuide Frans D'Herde, ten weste Pelius De Ryck en ten noorde de Kaltenhoekslraal Onmiddelijke ingebruiklreding. ZITDAGEN Instel Woensdag 6 Mei ,oe- Verblijf 43 Telkens om 4 ure van den avond ter herberg ge houden door den heer Jan-Bapt. Van den Brerat, te Nieuwerkerken Edixvelde. -Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst. VENDITIE VAN 5000 schoone Hollandsche te Aalst, Vaartkaai, op Maandag 11 Mei 1885, om 2 ure namiddag* Door Sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van een en een perceel Lochting, te Erpe, aan de Boschstraal. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen, da volgende goederen gestaan en gelegen te Erpe, aan de Boschstraal, lest bewoond en gebruikt geweest door Jufvrouw Weduwe Van Lysebeth en De Taey te weten ONDER DEN EERSTEN KOOP. Een schoon en welgebouwd Huis met Hof, gekada streerd wijk A, N° 62üa en 296a met eene grootte van omtrent 15 aren, palende ten ooste aan de straat ten zuide aau den weg en daarover aanverschoident ten weste aan J.-B. De Kerpel en ten noorde aan den heer Doktor Lacompte. Ingesteld fr. 2000 EN ONDER DEN TWEEDEN KOOP. Een perceel Lochting, teer wel geschikt om op te bouwen als voortijds bebuisdeHofstcdegeweestzijnde gelegen rechtover voorgaanden koop, gekadastreerd wijk A, N" 623 en 625, met eene grootte van 14 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan Petrus-Joannea De Meerleer, ten zuide aan den heerCarolus De Wiat, ten weste en ten noorde aan de straat. Ingesteld fr. 1000 ZITDAGEN Instel Maandag 27 April .00K Verblijf id tl Mei 1885' Ten 4 ure namiddag, ter herberg genaamd Dn Sterre, bij den heer Schellaert, te Erpe, aan de Gentschensteenweg. OPENBARE VERKOOPING van gelegen te Schoonaarde. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal open- baarlijk verkoopen 1. 99 aren 90 centiaren Zaailand, op het Kui- persveld, eenige sectie, N. 863a en 863s. Verdeeld in 3 gelijke deelen. ledeel gebracht op fr. 1450. t fr. 1560. 3' fr. 1600. 2. 28 aren 50 centiaren Zaailand, op de Ak kers of Kuipersveld, eenige sectie N. 872. Gebracht op Ir. 1320. 3. 34 aren 44 centiaren Zaailand, op den Hei- lendriesch of Kuipersveld, eenige sectie N. 642. Op le leggen boomprijs fr. 90. Gebracht op fr. 1540. 4. 32 aren 50 centiaren Land en deelken Meersch, aan den Migrodriesch ofVrankrijk- straat. Op te leggen boomprijs fr. 175. Gebracht op fr. 1340. Al de voorschrevene goederen zijn in gebruik bij den heer H. D'hooge-Lauwaert, te Schoon aarde. DERDE EN LAATSTE ZITDAG Donderdag 21 Mei 1885. Om 3 ure namiddag, ter herberg Den Have- ren Schoof d bij den heer Joseph Herrewegb, te Schoonaarde. Mobilaire voorwerpen, 3 allerbeste Koeien Hol- landscbras, Akkeralem, Strooi, Kiekens enz., en zware Eiken-Canada-en EsscheBooraen afhan gende van het sterfhuis van den heer Judocus De Rop te Moorsel, Tinnenhoek, door het ambt van den Notaris DE WINDT te Aalst, Dijnsdag 19 Mei, om 9 ure voormiddag. Do Notaris DE WINDT, te Aalst, zal open- baar en definitief verkoopen, Maandag 18 Mei 1885, om 3 ure nanoen, ter afspanning Di Sterre, te Aalst, Graanmarkt 25 aren 52 centiaren Land, te Aalsl-Schaar- Voor de voorwaarden en verdere inlichtingen zich I bëëk. op Kerselaren veld of Krokhage, palende te wenden tot het plaatselijk bestuur van Zonnegem. I August Beygaert, de kinderen Van Hauwermei- Zonnegem den 1 Mei 1885. I ren, den heer Jelie en de erven Van den Hende- De Burgemeester en Schepenen. I Fraters. Op bevel. CH. DE CLERCQ, I Onmiddelijke ingebruiktreding. De Sekretaris, B. RUBBENS, I De verkoopvoorwaarden berusten ter studie ROTT1ERS. J van genoemden Notaris. J. B. DE BOECK.

De Denderbode | 1885 | | pagina 3