REVALENTA ARABICA Oproeping van Kifgeiianicii. Aiili-rliuniatlsmale U'alle ilypoliichairc Kas van België. L. Viiii den lli'iide-Nolt'lleii's, Eiiseignemenl. Représentant Men Huis te huren Verandering van woonst Aalst, Lange-Zoutstraat 6. Huis te huren terstond. BEHUISDE HOFSTEDE, 2 perceelen ZAAILAND, BUITENGOED Huizen. Magazijn en Bouwgronden, GOEDE zaailanden, schoon WINKELHUIS, Behuisde HOFSTEDE, GOEDE ZAAILANDEN, HOFSTEDE EN LAND, Maandag der verledene week had er te Scherpenheuvel een groot mirakel plaats. Een meisje van de omstreken van Brussel, dat sedert langen lijd lam was in de beide beenen, heeft plotseling het gebruik harer ledematen teruggekregen, nadat men haar twee keeren rond het altaar van O. L. V. gedragen had. Het kind is een tiental jaren oud. De aandoening onder de aanwezigen was zeer groot. Men hoorde maar eene stem om uit te roepen Leve 0. L. V. van Scherpen heuvel Eene besmettelijke ziekte, de droes ge- heeten, is te Luik onder de peerden van het le lanciers uitgebersten; reeds heeft men verscheidene dezer dieren moeten afmaken. M. de minister van oorlog heeft verschillende maatregelen bevolen, om te beletten dat de ziekte sich zou uilbreiden. De Journal d'Ypres geeft de volgende bij zonderheden over eene wreede misdaad die te Nicuwkerke gepleegd is. Het parket van IJperen, bijgestaan door de westdoctoren, heeft een onderzoek gedaan te Nieuwkerke. Een bedelaar, Pieter Neuville, 75 jaar oud, was den vorigen dag dood gevonden ge weest in zijn huis. Men veronderstelt eene misdaad, maar de drijfveer en de daders zijn tot nu toe onbekend. Het slachtoffer bewoonde alleen eene af gezonderde kleine hut in het veld, zoo klein dat een mensch er zich schier niet kan in recht houden. Men heeft hem vermoord ge vonden op een stuk goed, tusschen zijn bed en eene kas, het hoofd tegen den knie gebo gen. Hij moet met hamerslagen gedood zijn geworden. De schedel was met geweld ver brijzeld. Het slachtoffer moest reeds verscheidene dagen dood zijn. Men heeft 25 centiemen ge vonden in den broekzak van Neuville. De kas werd, denkt men, opengebroken met eene bijl, welke men den vorigen dag in een nabij ge legen veld gevonden had. De beddebak was met bloedplekken bespat, hetgene doet veron derstellen dat de ongelukkige in zijne slaap overvallen is geweest. Neuville, die doodelijk gekwetst was, zal met de macht die hem nog overbleef, op het stuk goed gaan zitten en er gestorven zijn. Misschien ook hebben de moordenaars er hem zelf op gelegd. HOLLAND. Goed afgestraft. Een nederlandsch blad vertelt recht geestig een geval, dat eene moeder, die niet heel sentimenteel is, gehad heeft met haar zoontje, een ondeugende bengel, die op zijn manier en opgevoed in de hedendaagsche denkbeelden, een eind aan zijn leven te stellen Haar zoontje Saniuël was negen jaar oud, doch niet heel weetgierig. Op een maandag morgend zegde zij hem, dat hij naar school moest gaan. Sanuielletje ging liever visschen en kwam in verzet. Maar zonder veel redenee ren werd hem een pak slagen toegediend, en na ontvangst daarvan werd nogmaals op zijn spoe dig vertrek aangedrongen. Samuel was wanho pig, want hij was nu tegen de school ingenomen. Daar ziet hij een doos met lucifers slaanhij komt op een vreemdsoortig kinderlijk denk beeld. Terwijl zijn moeder even de kamer uit is, neemt hij het doosje en brengt, zoodra hij haar hoort terugkomen, een lucifer aan den mond. Daar, moeder, zegde hij, toen zij binnen kwam, ik heb er genoeg van Met een oogwenk zag zij dat hij bezig was lucifers op le peuzelen. Wat deed de kloeke vrouw nu? Liet zij een doktor halen, of viel zij flauw? Begon zij te schreeuwen en te jammeren? In 't geheel niet. Zij pakie Samuël eenvoudig bij zijnen kraag, sleurde hem naar de keuken, klutste het wit van zes eieren en goot hem dat allemaal in de keel. Daarop ging Jui'vr. Peersum een braakmiddel klaarmaken. Samuël begon berouw te krijgen en huilde en schreeuwde Ik zegde 't er maar om; ik heb geen lucifers geëten, moeder Maar onze dame was niet te verteederen. Samuël slikte het braakmiddel, daar zij hem op beslissende manier den neus dichtneep. Vervol gens kreeg hij eene gloeiende mosterdpap op zijn maag en werd hij ingevreven met azijB. Toen gaf gaf hij alles over, behalve zijne leer- zen, schoenen en zokken. Nadat dit over was, kreeg hij zeven pillen in le nemen, een lepel wonderboomolie, en einde lijk, tot besluit, met eene oude pantoffel op een gedeelte van zijnen persoon, dal veel gebruikt wordt tot het toedienen eener lichamelijke kas tijding. Er is geen jongen, die zoo 'n doodelijken af schrik voor luciferskoppen heeft als de jonge Samuël, die zich op lateren leeftijd nooit zal vergeven uit vrees voor het tegengif. FRANKRIJK. Koning Houmbo. De machtige neger-koning van Helton, op de westelijke kust van Afrika, bevindt zich thans in het gasthuis van het zeewezen te Brest. Hij wilde overlest een oproer tegen de Franschen in Senegal doen ontstaan hij werd gekwetst en krijgs gevangen genomen. De fransche kolonel, die aldaar het bevel voert, heeft koning-Houmbo naar Frankrijk gestuurd, opdat er aldaar over zijn lot beslist worde. Houmbo werd op de Ariège ingescheept en in de ijzers gelegd. Twee bewakers hielden hel oog op hem. Om uilspanning te vinden, liet men Z. M. soms toe het dek van het schip le helpen afwasschen. In hel gasthuis wees men den vorst een bed aan, doch hij wist niet welk gebruik hij ervan zou maken en kroop er onder, 's Anderdags wilde elk den koning der negers zien, men bracht hem sigaren, tabak, pijpen, chokolaad, brandewijn, enz., enz., doch Houmbo weigerde dit alles. De koninglijke gevangene is in het gasthuis het voorwerp der leederste zorgen He noemt de Zuster die hem oppast, maman, en wijst voortdurend naar de zee en de schepen, uitroepende Porto Novo, Midy Cré (genade iedereen). In hel begin had hij schrik dat men hem het hoofd zou hebben afgehouwen, doch nu is hij volkomen gerust. Hij wilde de zaal n° 14 van het gasthuis niet ver laten dagelijks vraagt hij grassi aan den geneesheer, dat is le zeggen, genade, en toont een papier,waarop elf stokken en een schip zijn geleekend. Hij doet de stokken tellen en wijst het schip, om alzoo te kennen te geven, dat hij elf dagen noodig heeft om huis waarts te keeren. Sedert maanden snakt hij naar zijne vrijheid. Hij slaapt zonder zich te onlkleeden. Een minislerioel besluit, onlangs genomen,schenkt den zwarten koning genade en beveelt dat hij door de Ariège naar Senegal zal overgebracht worden. Vandaar zal fnen hem ver?endpn naar zijn land. Het fransch schrift Semaine catholique-de Toulousevermeldt eene vreeselijke heiligschen nis, waarvan te Pia, een groot dorp op 8 a It) mijlen van Perpignan, hel tooneel geweest is. Een aantal jonge en krap|i(ige dorpelingen waren daar in een koffiehuis bijeen en pleegden de afschuwelijkste handelingen ten opzichte van een kruisbeeld, welk zij aan het hooldeinde van een bed hadden weggenomen. De strafis eventwel niet uitgebleven. Volgens hetgeen iedere der ellendingen had gedaan, heeft Gods toorn hen getroffen. Een hunner is, terwijl hij een bad nam, verdronken, eene tweede bezweek binnen zeer korten tijd aan vliegende teering vijf anderen bezweken weldra aan dezelfde ziekte. Enkel een der hei ligschenners. degene die het beeld een dijbeen had afgesned» n, om te zien, zoo zei hij spottend, of er bloed in was, is nog in leven doch ook hij moest voor zijnen godtergende gruwel boe ten. Plotseling werd hij door eene afzichtelijke ziekte in de dij aangetasthet been is moeten afgezet worden, en de doktor die de afzetting deed, stond ontzet, omdat het geen enkele bloed druppel bevatte.... Sedert de afzetting doel Aymard, zoo heel de ongelukkige, boete en smeekt den Gekruiste rouwmoedig om vergeving voor hetgeen bij deed. Holloway's Zalf en Pillen —Gezwellen, Kanker, Slechleborst Indien men op de eene ongesteld heid vroeger behoort acht te geven dan op de andere om noodlottige gevolgen te voorkomen, zoo behoo- ren zeker de eerste genoemde kwalen. Zoodra de kwaal zich voor het eerst vertoont, moet Holloway's Zalf duchtig daarop gewreven worden, totdat een groot gedeelte er van er ingetrokken is. Met de Pillen moet men ook vroeg beginnen, om het bloed te rege len. Indien men goed met deze middelen voortgaat, zal hunne uitwerking binnen kort wonderdadig zijn terwijl de Zalf de locale kwaal geneest, verdrijven de Pillen de stoornis van het gestel. De genezing is nog oppervlakkig noch tijdelijk, maar bestendig en volkomen, en de kwaal komt zeiden terug, zoo vol maakt is do zuivering geweest, die deze doortastende maar tocb onschadelijke preparaten bewerkt hebben. GEZONDHEID AAN ALLEN wedergegeven zonder medecijnen, zonder buikzui vering en zonder kosten door de smakelijke gezond- heidsbloem Du Barry van London, genaamd Vijf en dertig jaren onveranderlijke goede uilslag, genezende moeielijken eetlust, slechte spijsverte ringen, maagontstekingen. maag- en buikpijnen, slijmen, winden, maagzuur, hartkloppingen, olijme- righeid, braaklust, roaag^pwerpingen, brakingen, verstoptheid, buikloop, bloedloop, koliek, longtee- ring, hoest, asthma, beklemdheden, duizeligheden, benauwdheid, bloedaandrang, zenuwkwaal, slapc loosheid, droefgeestigheid, suikerziekte, zwakheid-, uitgeputheidbloedeloosheid, bleekzucht, alle de wanorden der borst, van de keel, des adems, van de slem, der luchtpijptakken, van de blaas, der lever, van 't slijmvlies, der herssen en van 'l bloed, als ook van alle ontsteking en koortsachtige reuk bij '1 op slaan, ofwel na het gebruik van zekere verradende spijzen, anjuin en look, enz of sterke dranken, zelfs na den tabak, 't Is bovendien het voedsel bij uitmun tendheid, 't welk alleen alle de ongevallen der kinds heid voorkomt - 90,<>00 genezingen er onder be grepen deze v9n mevrouw de hertogin de Caslle- sluari, de hertog de Pluskow, mevrouw de mark gravin de Bréhan, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, M. de dokter-professeur Wurger, enz., enz. N° 63,476 de E. H Pastor Comparel van ecnen 18 jarigen moeielijken eetlust, van maag, buik-en zenuwpijnen, van flauwten en nachtelijk zweeten. Genezing n° 99,625 Avignon, 18 April 1876. De Revalenla Du Barry heeft mij op 61 jarigen leeftijd genezeu van twintig jaren lang verschrikkelijk lijden Ik wa3 van zulkdanige vreeselijko benauwheden aan gedaan dal ik mij noch aankleeden noch onlkleeden kon, daarbij maagpijnen dag en nacht eo akelige slapeloosheden. Alle remodiën tegen deze bedrukt heden leden schipbruik de Revalenla heeft er mij gansch van verlost. Borrel, geboren Carbonnetly, Bessemstraat, 11 Genezing N° 98,614 Sedert jaren leed ik aan gebrek van eetlust, aan slechte spijsverteering, aan kwalen van het hart, der lenden, van de blaas, aan zenuwprikkclingen en droefgeestigheid; alle deze ziekten verdwenen onder den heilzamen invloed van de goddelijke Revalenla. Leo Péyclet, onderwij zer te Eynancas, (Haute-Vienne.) N° 49.812 Mevrouw Maria Joly, van vijftig jaren lang verstoptheid, slechte spijsverteering, zenuw aandoening, slapeloosheid, asthma, hoest, windach tigheid, krampen cu brakingen. N° 46,270 M. Roberts van eefle longteering met hoest, brakingeu, verstoptheid en doofheid gedurende 25 jaren. N° 49,522 M. Baldwin vjn de. volkomensle uit putting, verlamming der blaas en der licbaamsdeelen en gevolge van buitensporigheden der jeugd. Genezing N° 85,421. Brussel, 23 Juni 1874. Mijn jongste zoon, verlaten door de geneesheeren in den ouderdom van vijfmaanden, wilde geen voed sel nemen, noch kon het verteeren, en bevondl zich bij gevolg in eenen slaat van zwakheid welken zijn laven in gevaar bracht; 'tis alsdan dat ik hem de Revalenla deed nemen, welke hij met lust al, en gedurende verscheidene maanden bleef hij er zich meê voeden. Heden is hij 11 jaar oud, en zeer wel varend. Deswert, prolessor aan T Conservatorium, Vonckstraal, 6t M F. W. Beneke. professor van geneeskunde aan de Hoogschool, deed het volgende verslag aan de cliniek van Berlyn, op 8 April 1872 u Ik zal nooit vergeten dat ik het levensbehoud van een mijner kinderen aan de Revalenla te danken heb. Hel kind leed, op zijne vierde maand, zonder ge kende oorzaak, aan eene volkomene uitmergeling met gedurige brakingen die wederstand boden aan den meest bezorgden leefregel, aan de zorgen van twee minnen en aan alle de verplegingen der genees kunde. De Revalenla heeft de brakingen onmiddelijk doen achterblijven en in zes weken tijds zijne ge zondheid hersteld. Mijne proefnemingen sedert dien werden met den zeirden goeden uitslag bekroond. Genezing N° 75,124 M en M0,e Leger, 128 Qber- kampfstraat te Parijs, van eene leverziekte mot bra kingen en verschrikkelijken buikloop, die 16 jaren lang aan alle verpleging hadden vvederstaan. Genezing N« 79,721 Mwo Chauvet Pizzala, van bloede loosheid, uitputting en benauwdheden. Viermaal voedzamer dan bet vleesch, zonder ver hitting, spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. !n doozen van 1/4 kilo, fr. 2.25 1/2 kilo.fr. 4 1 kilo, fr. 7 06 12 kilo, fr. 70. De beschuiten van Revalenla in doozen van 4. 7 en 16 fr. De chocolade Revalenla 1/2 pond, fr. 2 25 1 pond, fr 4 2 pond, fr. 7. Verzending togen postwisselde doozen van 36 en 70 fr. franco. Depot overal bij de apothekers en kruideniers. Du Barry en C° limited. - Algemeene agent voor Belgie M. Emiel Timmermans, Rouppestraat, 6 en 8, te Brussel Depots te Aalsl bij MM. G. Beydeler en Meirschaut, apothekers. te Getrardsbergen bij M. D. Wittinck, apotheker. te tyinove bij M Druwé- Jelip, krqidenier. 15 Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 6 Vrouwel. 7 HUWELIJKEN J. De Decker, bierbr. le Antwerpen, met Z. Van der Doodt, z. b. F. Van de Maelen, z. b. met V. Verbert, bez. A. de Breyne, eigenaar, te St Ulric-Capelle, met M. D'hondt, z. b. E. Beèr- n^ert, schipper, met M. Meert, z. b. P. Meert twijndersg. met L. Ledegen, twijnst. F. Van dè Winkel, twijndersg. met J. Moyersoon, twijnst. OVERLIJDENS. A. Everaert, vr. De Bruyne, winkel. 65 j. Leopold- slraal. M. Van Branleghem, wed. Van de Vrije, sclioenm. 72 j. Vischmarkt. A. Schelkens, z. b. 94 j. Zoutstraalp. A. Franck, z. b. 58 j overleden te Gheel. R. Van der Heyden, naaister, 27 j. over leden te Roubaix. C. De Block, m Hellinck, werk luigk. 50 j. Vaartstraai P. De Bruycker, postbode, 29 j. Molendriescb. 4 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 15 tol den 21 Hei 1885. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 3 Vrouwelijk 2 OVERLIJDENS. J. B. De Coster, 68 j. z b. wed. C. De Coen, Hos pitaal J. De Prez, 81 j z b.ongeh Hospitaal Ph. Walckiers, 80 j. z. b. wed. J. B. Van der Veec- ken, Burchtdamstraat. 1 kind onder de 7 jaren. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 21 Ossen, 0 85 tot 0 95 13 Koeien, 0 80 0 85 7 Stieren, 0 80 0 00 271 Kalveren, 0 80 I 00 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1370 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.78 tot 1.04; stieren,0.62 tot 0.84; koeien en veerzeu, fr. 0.62 tot 0.84 Op de markt te Brussel werden dijnsdag 519 varkens te koop gesteld, en men betaalde per kilogram op voet van fr. 0.83 tot 0.93. Aelsl, 23 Mei. Per 1 heet. 32 lil. 50 cent. Tarwefr 23-00 a 24-00 Ma3teloin 2u—00 22-00 Rogge 16 Geersi. 00 Haver. per 100 kil. 19 Spelt. 00 Koolzaad per ICO kil. u0 Lynzaad 00 Koolzaadolie 0o Lijnzaadolie, 00 Koolzaadkoeken. id. 00 Lijnkoeken, 00 \ardap. (roode dc 100 kil. Aardap. (geelej Nieuwe Botei, de 3 kilogram. e 25. 7- 00- 5- 1- 3- 22 50 00 00 GO -00 00 00 00 00 00 17-00 00-00 21-00 00—00 00 -60 00-00 00 - 00 00-00 00-00 00 - 00 oil 8 00 00 00- 01 48 7-91 54 4-72 40 4-80 50 2" 17-50 Vlas per 3 kilos. Viggonen, per stuk, I* soort HOPHANDEL. Heden wordt de hop van 1884 verhandeld tegen fr. 60 k 62 de 50 kilogr. POPERINGHE, 22 Mei. Hoppe 1884. Stad.. Fr. 65—00 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 ANTWERPEN, 22 Mei. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2,30 fr. 2.45. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,40 a 1,75 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00. De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 7,00 tot 8.00; polderper 100 kilos fr. 0.00 0.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 1,75 a 2,00 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 19—50 a 20—50 Rogge, 18-50 19-00 Wintergeerst, 00-00 00—00 Zomergeerst, 21—50 22-00 Haver, 20—00 20 - 75 Boekweit, 00—00 00—00 Boonen, 19—00 19-50 Bitterpeën, 18— 00 00—00 Rpnnit Smpt Tapissiei, gelooft niet OgIIUII ölllct, beter kunnen te doen, dan aan het geëerd publiek doen te kennen, dat al het gerucht sedert eenigen tijd verspreid, en nu nog besproken wordt onwaarheid is, en heeft geweest- Hij verhoopt dat het klappen een einde mag nemen. Kantoor van den Notaris VAN ASSCHE, te Gent, Nederkauter, 36. Bij haar testament heeft Jufv. Adelaïda Blondina Hovaere, overleden te Gent, den 17 Oogst 1884, dochter van Michiel-Petrus tien duizend franks gegeven aan de kindereu en afstammelingen van Francies en Pieter De Weirdt, twee broeders harer moeder, Maria Joanna De Weirdt, overleden te Gent in 1812, die dochter was van Livinus en van Joanna Galombe. Alleeü degenen die binnen het jaar hunne rechten doen gelden, worden voor hun deel aangenomen. van Dr. PATISSON, verzacht oogenbliklijk en geneest radikaa! hel Fle- rceijjn en Rliumntlsmea van allen aard, tandpijn, lendenpijn, (verschot,) ontstekingen der borst en keelpijnen. In rollen tegen fr. 1,50 en halve rollen legen 80 centiemen, bij den heer Wietor .lleirschaut, apo theker, Korte Zoutstraat, ie Aalst. gevestigd te Brussel. Ingericht en gemachtigd door Ko ninklijk Besluit van 4 Januari 1835. Maatschappelijk kapitaal, twaalf mil joenen franken. De llypolhekaire Kas, welke baar vijftig jarig be- slaankoml te bereikén.is eene ware Ras en niet eene Raqk, en bepaalt zich aan de volgende tweevoudige verrichting 1. Zij doel leeningen, iederhalfjaar door korlingeD aflegbaar. en op io Belgenland gelegene onroerende goederen gehypothekeerd. 2. Zij geeft obligatiën aan drager of op naam uit van 50, 100, 200, 250, 400, 500 en lOuO franken, eci.en interest van vier per honderd 'sjaars opbren gende, en gewaarborgd dooruilmunlende hypotheken en door het kapitaal en reserve-kas der Maatschappij De obligatiën zyn nooit aan eenige daling of ver lies onderworpen, zoo dat er geen beter middel is om ziju geld met zekerheid le plaatsen. Voor ruimere aanwijzingen en le handelen, zich le vervoegen in het Bureel van den vertegenwoor diger der HypotbekaireKas M. FRANC-OIS T'KINT, te Nieuwerkerken bij Aalst. koopman in Wijnen en Likeuren, Zonnestraat, 12, Aalst. Bordeaux wijnen op stukken en op flesschen te beginnen van fr. 1,25 en meerals ook andere wijnen aan zeer geringe prijzen en allen van eerste kwaliteit. HUUANITÉS repetitions préparation Cours spécial de francais el d'alleniand. Par un ancien professeur très-expériinenlé. S'adresser a M. N. Bureau du Journal. visitant les maisons de blanc est demaiidé la commission a Alosl et ses environs par une fabrique de flanelles. Ecrire a E. 26, feuille d'annonces Verviers. A vendre Camion et Victoria s'adres ser rue de la Station, 19. F6 llliren eon nieuw gebouwd klein Renteniershuis, gestaan tegea den Dam, zeer wel beschikt voor bedienders. Zich te bevragen bij Mijnheer F. Burny-Burny, brouwer op den Dam, le Aalst. VrapO't eeno me'd we' °P 'l breima" cbien kunnende werken en ook liet huishouden doen. Zich te bevragen Kurluizerslraal iV' 12, te Brussel. om aanstonds in gebruik te komen, hebbende verscheide beneden en bovenkamers, met ruime kelders, afgesloten koer met hof en boomgaard, te samen groot circa 38 aren 43 centiaren. Dit huis gestaan dichtbij de plaats te St.-Lievens- Essclie, is zeer wel geschikt voor alle bedrijven, en ook voor bijzonderen door wie het laast be woond is geweest. Te bevragen bij Schepens-De Vos in voor noemd Essche. Aanbelangend bericht. Fr. Seuicy-Beaudin, Tapissier-Garuisseur, beeft de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat van heden zijn magazijn zal geopend zijn in zijne oude woonst, Sluyerslraat, N* 5, nabij de groote kerk, alwaar men gestadig alle nieuwigheden zal kunnen verkrijgen, den behangers stiel betreffende. Jufv. Rosalie Van de Weghe heelt de eer het geacht publiek Ier kennis te brengen, dat zij alhier een Laken- en Ellegoedwinkei heeft geopend, Lange-Zoutstraat N. 6. Hare twaalfjarige ondervinding verkregen in den winkel van den heer Aug. De Sadeleer voortijds Huis Levionnois-Dekens doen haar verhopen dat zij door de goede hoedanig heid harer waren en de gemaiigheid der prijzen zich van het vertrouwen des publieks zal kunnen waardig maken. Een schoon en welgelegen Huis, te Erpe met Boomgaard, grootew Lochting, meegaande Zaailanden en Meersch. Voor de conditiën zich le bevragen bij den eigen- haar Doktor Lacompte, Pontstraat, Aalst. OPENBARE VERKOOPINg' van eene te Erpe. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen te Erpe, Nederbroeck, bekend bij kadaster wijk D, Dummers 108b en 109b aldaar groot 6 aren 80 cen tiaren, palende ten oosle Jaak De Schrijver, ten zuide den steenweg, ten weste de weduwe Joannes Van Wezemaal, en ten noorde den heer Jan Van de Velde. Bewoond door de weduwe J. Spitaels. ZITDAGEN INSTEL DIJNSDAG 26 MEI ,ooc VERBLIJF 2 JUNI ,885- Telkens om 4 ure nanoen, ter herberg genaamd* St-Eloi, gehouden door den heer J.-B. De Groote. le Erpe, aan de Gentsche kassei. Meubelvenditie. Voornoemde Notaris EEMAN zal, op Dijnsdag 26 Mei 1885. om 12 ure 's middags, ten huize van wijlen den heer Jan Spitaels te Erpe, Nerenbroeck, openbaarlijk verkoopen 1. Huismeubels zooals Tafels, Stoelen, Kleer-en andere Kassen, Kuip en Keern, Horlogie, koperen Moor en KofTijpot, ijzeren Kasserollen, ijzeren Potten aarden Testen, Schotels en Tobbens, Kommen, Saus pan, Koffijmolen, KofTijjatten, Tollooren, blikken Deksels, ijzeren Vorken, enz. 2 Landbouwersalem zooals Kruiwagen, Aalkuip, Spaden, Braken, Gaffels, Riek, Mesthaak, Pikken, Haken en Zeisen. 3. Eene hoeveelheid Hooi, Slrooi, Mesl en Brand hout 4. Eene schoone Melkkoci, 15 Hoenders en een Haan. 5. Vruchten te velde, als ongeveer 4 aren Vlas, 42 aren beslaan met Tarwe, Masteluin, Rogge en Aard appels Op gewone voorwaarden en met tijd van betaling mits stellende goede er. gekende borge, en betalende de koopen van en onder de 5 franks comptant. OPENBARE VERKOOPING van gelegen te Moorsel. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open- baarlijk verkoopen Eerste koop. Een perceel LAND, gelegeu te Moorsel op den Perrekauter, groot 28 aren 59 cen tiaren, gekadastreerd sectie B, deel van Na 71 8a, palende ten ooste Louis Moens, ten zuide dame weduwe De Vis, ten weste de erven Buyl, en ten noorde Seraphien Buyl. Tweede en laatste koop. Een perceel LAND, gelegen te Moorsel op den Perrekauter, gekada streerd sectie B, N* 779, met eene grootte van 15 aren 10 centiaren, palende ten ooste Joannes Moens, ten zuide de erven Frans Beeckman, ten weste de rijbaan, en ten noorde Louis De Vos. Gebruikt door den heer Frans Buyl. ZITDAGEN INSTEL, WOENSDAG 3 jnNI VERBLIJF, 1D. 10 JUNl 1885" Telkens om 3 ure nanoen, ter herberg genaamd «in den Voyagevr, gehouden door den heer Felix Van Bandenhove, te Moorsel, Exlerken. VERKOOPING VAN een te Aalst-Mijlbeke, te Aalst, Vrijheidstraat, EN EENE HOFSTEDE te Nieuwerkerken. De Notaris 1>E PAUW te Aalst, daartoe in rechte benoemd, zal met de tusschenkomst van zijnen ambtgenoot den Notaris BRECKPOT te Aalst, openbaarlijk verkoopen le koop Een buitengoed te Aalst-Mijlbeke aan de Moorselschebaan, groot 2 hectaren 23 aren 57 centiaren. 2' koop 6 Woonhuizen en Magazijn, Hof dienstig voor bouwgrond le Aalst, Vrijheidstraat, groot 27 aren 26 centiaren, verdeeld in 12 koo pen. 3® koop Eene Hofstede te Nieuwerkerken Maal, groot 30 aren 23 centiaren. Bewoond bij den veldwachter den heer Bock- stael. ZITDAGEN Instel Donderdag 28 Mei iOOK Verblijf id. 11 Juni 1885' Om 2 ure namiddag te Aalst, ten Stadhuize, Zittingzaal van het Vredegerecht. De liefhebbers kunnen het buitengoed bezich tigen alle Dijnsdagen en Vrijdagen van 3 ure lol 6 ure namiddag, mits voorzien te zijn van eene toegangskaart verkrijgbaar ten kantore van de Notarissen DE PAUW en BRECKPOT te Aalst. VERKOOPING VAN te Lede en Herdersem. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal, open baarlijk verkoopen I. Eene partij Zaailand, te Lede op den Royen Ie klas,^.sectie C, N° 963, groot bij meting 1 h. 03 a. 83 c. Gebruikt bij de kinderen Joseph De Man. II. Eene partij Zaailand, le Lede nabij 't voor gaande. sectie C, N° 971, groot bij meting 1 h. 04 a. 25 c. Gebruikt bij Frans De Gus- semé en andere. III. En eene partij Zaailand, te Herdersem in het Denderland omtrent den Arend, sectie A, Nr 521, groot volgens meling 1 h. 34 a. 24 c. Gebruikt door Theodoor Ledegen. Instel, Zaturdag 30 Mei, Verblijf, Zaturdag 6 Juni 1885, telkens om 3 ure namiddag, ter Estaminet De Vier Winden, te Aaist, Kei zerlijkeplaats. Voor alle inlichtingen vervoege men zich ter studie van bovengenoemden Notaris DE PAUW, te Aalst. Keizerlijkeplaats, alwaar ten allen tijde geldsommen te bekomen zijn, mits onderpand. Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst. met Hof en een klein Huisdaarneven, te Aalst, Gentschensteenweg. Te zamen groot 4 aren 42 centiaren, te koop. ZITDAGEN INSTEL Woensdag 3 Juni ,aeK VERBLIJF Woensdag 10 Jur.i 1885' Telkens om 3 urei. namiddag ter Estaminet Het Moleken bij den heer Remory te Aalst, Gentschensteenweg. TE KOOP BIJ UITWINNING, van eene te Vlierzele. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal open baarlijk verkoopen: Eene schoone behuisde Hofstede te Vlierzele in de straat naar Oordegem, groot in gronde 49 aren, verdeeld in 2 deelen .- le De westhelft met alle de gebouwen er op staande. 2e En de Oost-helft. Op te leggen boomprijs 150 fr. ZITDAGEN INSTEL Dijnsdag 9 Juni <ao VERBLIJF id. 16 Juni) ,885' Telkens om 3 uren namiddag ter herberg De dnj Koningen bewoond bij Sixtus Bam- bust, te Vlierzele, strijmeersch. OPENBARE VERKOOPING van gelegen te Schoonaarde. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal open- baarlijk verkoopen 1. 99 aren 90 centiaren Zaailand, op het Kuipersveld, eenige sectie, NQ 863a en 863e. Verdeeld in 3 gelijke deelen. Te samen gebracht op fr. 4,820. 2. 28 aren 50 centiaren Zaailand, op de Akkers of Kuipersveld, eenige sectie N° 872. Gebracht op fr. 1,400. 3. 34 aren 44 centiaren Zaailand, op den Heilendriesch of Kuipersveldeenige sectie N3 642. Op te leggen boomprijs fr. 90. Gebracht op fr. 1,560. 4. 32 aren 50 centiaren Land en deelken Meersch, aan den Migrodriescb of Vrankrijk- straat. Op le leggen boomprijs fr. 175. Gebracht op fr. 1,420. Al de voorschrevene goederen zijn in gebruik bij M. H. D'hooge-Lauwaert, te Schoonaarde. ABSOLUUT VERBLIJF Vrijdag 29 Mei 188o, om 3 ure namid -ag, ter herberg Den Haveren Schoof, bij den heer Joseph Herrewegh, te Schoonaarde. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde TE mELDERT. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eerste koop Eene schoone behuisde Hof stede, le Melderl w.ijk Kokerij, groot in gronde bij meling 71 aren 62 centiaren, verdeeld in 5 deelen Eerste, tweede ea derde deel, ieder 'root 15 aren 58 centiaren, vierde deel 10 aren J centiaren en vijfde deel 15 aren 38 centiaren met alle de gebouwen er opstaande. Tweede koop 14 aren 61 centiaren Land, le Melderl, in het Zurtje, sectie A, N° 257. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 12 looe. Verblijf, Vrijdag 26 1885. Telkens om 3 ure namiddag, ter te verkoopen herberg HET KAARTSPEL, bij den eige naar verkooper den heer Joannes De Gols, te Meldert, Kokerij.

De Denderbode | 1885 | | pagina 3