HKVALEM ARABICA L. Vaa den Ilendc-Notclleirs, Enseignement Représentant A ventlre huren of te koop. Huis te huren terstond. kmlbolling, Huis te huren, Men vraegt Huis te huren HOSPITAAL EN AAN EEN HUIS, Verhuring ran een Huis. "gr asvimhti e Veudilie van HOOIGRAS, BEHUISDE HOFSTEDE, |2 perceelen ZAAILAND, BUITENGOED Huizen. Magazijn en Bouwgronden, GOEDE ZAAILANDEN, schoon WINKELHUIS, Behuisde HOFSTEDE, HOFSTEDE El\ LAND, dienst was, huwelijksvoorstellen gedaan om aan zijne gedurige aanvragen te ontsnappen had zij zijnen dienst verlaten. De pogingen van Thienborn hielden daarom echter niet op, reeds van zondag had hij aan houdend post gehouden in de straat, lot hij eindelijk dijnsdag besloot haar op bare kamer te gaan opzoeken. Eene eerste maal werd hem dit door de ge- buren belet. Een tweede maal deed hij door eene vrouw aan Antoinette eeriige minuten on derhoud vragen het meisje weigerde nog maals. Eindelijk rond 7 ure zag hij haar vader uit gaan en dilmaals ging hij naar de kamer waar Antoinnette zich alleen met hare zieke moe der bevond. Deze leste wilde hem den toegang tot het vertrek beletten, maar hij trok haar in het por taal en wierp zich op het arm meisje, dat met het kind harer schoonzuster op de schoot, bij hetvüur zat. Terwijl het kind op de grond rolde, had tus- schen den moordenaar en zijn slachtoffer eene vreeselijke worsteling plaats, en ongelukkig lijk waren er niets dan vrouwen in huis, om het hulpgeroep der moeder te beantwoorden. Eensklaps sprong de moordenaar, zijn mes in de hoogte zwaaiende, naar buiten, roepen de zij is gekreveerd Toen wierp hij zijn wapen weg en dronk in eenen teug een flesch- je vitriool ledig. Hij draaide een oogenblik rond, stiet tegen een lanteernpaal en viel als eenen steen op den grond neêr. Slechts ten 9 ure heelt de vader liet schik kelijke nieuws vernomen. De geheele gemeente St-Gillis neemt deel in de smart welke deze eenvoiidige.eerlijke werk lieden getroffen heeft. De onderofficier welke zich eenpaardagen geleden te Gent zelfmoordde, was hiertoe ge dreven door tegenzin voor den dienst, ten ge volge van de menigvuldige en strenge straf fen, welke men soms de militairen \oor de kleinste-overtredingen oplegt. Aan den jonge ling in kweste had men over eenige dagen zijne broek ontstolen, en hij zocht ze terug te krijgen zonder zulks aan zijne serjant-majoor bekent te maken, hier voor kreeg hij 15 dagen kamerarrest; zijne leste strafwas 5 dagen arrest voor 3 minuten te laat op den appèl te komen. De Bien public zegt dat op den tweeden Sinxendag voor de grot van Oostacker, een meisje van Koeiwacht, 18 jaar oud en sedert zeven jaar lam, het gebruik harer lidmaten heeft terug gekregen. Het geval wordt door de geneesheeren onderzocht. Drama te Jolimont. Men meldt een vreeselijk drama dat te Jolimont, bij Charleroi plaats heeft gehad. Een ouderling, Van Zieck genaamd, woonde bij zijn getrouwden zoon, doch kon met de jonge vrouw niet goed overeen komen, waar door er in dat huisgezin dikwijls erg getwist werd. Een paar dagen geleden kwam de zoon Van Zieck uit de koolmijn waar hij werkzaam was, huiswaarts, toe hij bij het binnentreden voor een schrikkelijk schouwspel terugsprong. Voor zijne voeten lag liet lijk zijns vaders, met den buik opengesneden zoodanig dat de ingewanden rond hem verspreid lagen. Zijne vrouw niet ontwarende, doorzocht hij het huis, en vond op de bovenverdieping haar lijk, met verbrijzeld hoofd. Men denkt dat beiden aan het twisten ge raakt, de oude zijne schoondochter met eenen hamer het hoofd zal verbrijzeld hebben, waar na hij zichzelven op de gruwelijkste wijze om helleven heeft gebracht. Misdaad te Zepperen. In de gemeente, een uur van St-Truiden, is donderdag lest eene misdaad in de volgende omstandigheden gepleegd De genaamde Helaers, welke voor zaken naar de stad geweest was, kwam rond half tien 's avonds in zijne woning te Zepperen terug terwijl hij het avondmaal gebruikte, werk Helaers eensklaps door een schot in de linkerhoofdslaap getroffen. De dood was oogenblikkelijk. Een gebuur, welke op het oogenblik dat het schot gelost werd, zijne blinden aan 't sluiten was, verklaart in de halve duisternis een per soon te hebben zien wegvluchten, die hij niet kon herkennen. De gendarmerie doet ieverige opzoekingen. Uit Diest, 22 Mei Vier jongelingen van Diest waren naar de kermis van Schaffen geweest en kregen op de hoogte van Schoon- aarde twist. Zekere Janssens bracht zijnen tegenstrever, den genaamden Hidden, eene messteek in den schouder toe, wefke de dood voor gevolg had. Janssens is aangehouden. Hij loochent de doodelijke steek gegeven te hebben. De twee andere loochenen insgelijks aan de moord deel te hebben genomen. Slot van eenen soldatenbriefLieve ouders, ik moet eindigenik heb zulke koude voeten, dat ik de pen niet meer kan vast houden De misdaad van Elouges. Folie is voor den onderzoeksrechter verschenen, om een lang verhoor te ondergaan. Een der getuigen met wien hij gekonfron- teerd werd, heeft uitdrukkelijk verklaard, Folie te parijs ontmoet te hebben, gedurende den nacht der misdaad. Folie beweert er heen gegaan te zijn om aan eene gevangenis van 8 dagen, waartoe hij ver oordeeld was, te ontsnappen. Hij loochent stellig met Charles Bataille in betrekking te zijn geweest. FRANKRIJK. De Commune;» te Parus. Op Sinxendag wilden parijSer Communards den verjaardag vieren der laatste dagen van de bloedige Com mune. Er was eene manifestatie aangekondigd, welke moest plaats hebben op het graf hunner gesneuvelden, op het kerkhof van Père-Lachaise. Tot een uur 's namiddags was alles rustig. In het vooruitzicht van wanonders, had eene talrijke policiemacht post gevat in den omtrek van het kerkhof. De republiekaansche wacht te peerd was insgelijks gekonsigneerd. De groote poort van hel kerkhof stond alleen open. Ten half twee kwamen de schrijnwerkers bijeen op de Place de la Bastille. Aan het hoofd van den stoel werd eene roode vlag gedregen. De policie eischte aal zij zou van kant gezet wordeB. De schrijnwerkers beweerden dat hel hunne banier was, doch zij gehoorzaamden ten slotte. Later in den namiddag heeft eene ernstige botsing plaats gehad tusschen de manifestanten en de policie. Deze wilde beletten dat er oproerige zinne beelden vertoond werdeu. De manifestanten boden weerstand, v'erschei- deue hunner werden gekwetst. Er werden een dertigtal aanhoudingen gedaan. DUITSCHLAND. De beiersche brouwerijen hebhen in 1884 on geveer 5 1/-2 miljoen hectoliters mout gebruikt en daaruit 12 1/2 miljoen hectoliters bier ge brouwd, wat eene weerde vertegenwoordigt van 250,000,000 mark. De vermeerdering bij in 1883, is 161,000 hectoliters bier, of 5 p. c VERHAEL EENER ZEGEPRAEL - VOOR DEN LIJDENDE. TROOST liet is geen geringe troost wanneer men bedenkt, dat hoe de indringer ook voor een oogenblik moge bloeien, liet hem toch niet kan gelukken den mensch langen lijd te misleiden. Hoe velen slagen er in om zich eenen korten, voorbygaenden naem te verwerven, die naderhand weder lot oneer en vergetelheid vervallen. Dit is voornamelijk waer met hen, die geneeskundige bckwaemheid voorwen den, en die, in eene eeuw, waerin er zoo vele ziekten zyn beproeven zich in het vertrouwen van hel publiek te dringen, en het te bedriegen met hunne gevaerlyke mid delen Wy moeten bekennen, dat toen wy voor eenige jaren voor het eerst hoorden van de algemeene beroemd heid van Professor HoUoway, wy zijne verhevene aen- spraken wantrouwden, en wy ons eene meerdere scherp zinnigheid toeeigenden, waerdoorhy ons oordeel niet zou kunnen verschalken Ten nederigste vragen wy hem nu vergiffenis voor dit onrechtvaerdige verwyt. Eene nauw keurige studie van zijn stelsel overtuigde ons, dat wy ons iuderdacd bedrogen hadden, en dat de wereld, 0111 hem recht te doen wedervaren, hem onmiddelyk onder zyne eerste weldoeners zon rangschikken, zoo als nu zeker later zal gebeuren Hy heeft hel geheim der inenschelyke kwa len opgelost en bewezen, dut alle geneeskundige behande ling, van Hunter af, op valsche grondslagen steunt. Jen- ner bragt geen grooler omkeer te weeg in de wyze om de kinderpokken te behandelen, dan Holloway gedaen heeft in de genees- en heelkunde van den tegenwoordig en lyd. Hel inenschelyke bloed is niet slechts een eenvoudig vocht, dat zyn loop neemt door de aderen en dat niets meer dan de gewone eigenschappen der andere vochten heeft Het is, hoe men zich ook over dit beueren verwonderen moge Leven. Om Itorl te zyn, het is hel leven in den mensch alle phijsiologische kwalen zoo als, indigestie, gebreken aen nieren, lever, liarl, longen, maeg, alle onzuivere zamenhoopingen in het lichaem, en een groot gedeelte der overerfelijke, en inheemsche ziekten hebben hunnen oor sprong, inden onzuiveren toestand van hel bloed. Zuiver- dat, en houdt het zuiver, en geene ziekte kan het stelsel erzwakken of zelfs acnvallcn Deze sehoone ontdekking heeft aen Holloway's naem zulk eenen luister bijgezet, dat deze zelfs den roem van helden en slactslieden over- schrydt. Washington Commonwealth. GEZONDHEID- AANALLËN wedergegeven zonder medecijnen, zonder buikzui- vering en zonder kosten door de smakelijke gezond- heidsbloem Du Barry van Londen, genaamd Vijf en dertig jaren onveranderlijke goede uitslag, genezende moeielijken eetlust, slocble spijsverte ringen, maagonlstekingen. maag- en buikpijneo, slijmen, winden, maagzuur, hartkloppingen, slijme righeid, braaklust, maagopwerpingen, brakingen, •ersloplheid, buikloop, bloedloop, koliek, longtee- ring, hoest, asthma, beklemdheden, duizeligheden, benauwdheid, bloedaandrang, zenuwkwaal, slape loosheid, droefgeestigheid, suikerziekte, zwakheid, uitgeputheid, bloedeloosheid, bleekzucht, alle de wanorden der borst, van de keel, des adems, van de slem, der luchtpijptakken, van de blaas, der lever, van T slijmvlies, der herssen en van 'l bloed, als ook van alle ontsteking en koortsachtige reuk bij 't op slaan, ofwel na het gebruik van zekere verradende spijzen, anjuin en look, enz of sterke dranken, zelfs na den tabak, 't Is bovendien het voedsel bij uitmun tendheid, 'l welk alleen alle de ongevallen der kinds heid voorkomt - 90,000 genezingen er onder be grepen deze van mevrouw de hertogin de Castle- stuart, de hertog de Pluskow, mevrouw de mark gravin de Bréhan, lord Sluarl de Decics, pair van Engeland, M. de dokter-professeur Wurger, enz., enz. N° 63,476 de E. H. Pastor Compare! van eenen 18 jarigen moeielijken eetlust, van maag, buik-en zenuwpijnen, van flauwten en nachtelijk zweeten. Genezing n° 99.625 Avignon, 18 April 1876. De Revalenta Du Barry heefl mij op 61 jarigen leeftijd genezen van twintig jaren lang verschrikkelijk lijden Ik was van zulkdanige vreeselijke benauwheden aan gedaan dal ik mij noch aankleedcn noch ontkleeden kon, daarbij maagpijnen dag en nacht co akelige slapeloosheden. Alle remediën tegen deze bedrukt heden leden schipbruik de Revalenta heeft er mij ganscb van veriost. Borrel, geboren Carbonnetty, Bessemstraat, 11. Genezing N° 98,614 Sedert jaren leed ik aan gebrek van eetlust, aan slechte spijsverteering, aan kwalen van het hart, der lenden, van de blaas, aan zenuw-prikkelingen en droefgeestigheid; alle deze ziekien verdwenen onder den heilzamen invloed van de goddelijke Revalenta. Leo Péyclet, onderwij zer te Eynanc-as, (Haule-Vienne.) N® 49,812 Mevrouw Maria Joly, van vijftig jaren lang verstoptheid, slechte spijsverteering, zenuw aandoening, slapeloosheid, asthma, hoest, windacb- ligheid, krampen en brakingen. N° 46,270 M. Roberts van eene longleering met hoest, brakingen, verstoptheid en dooiheid gedurende 25 jaren. N° 49,522 M. Baldwin van de volkomensle uit putting, verlamming der blaas en der licbaamsdeelen en gevolge van buitensporigheden der jeugd. Genezing N° 85,421Brussel, 25 Juni 1874. Mijn jongste zoon, verlaten door de geneesheeren in den ouderdom van vijfmaanden, wilde geen voed sel nemen, noch kon het verteeren, en bevondt zich bij gevolg in eenen staat van zwakheid welken zijn laven in gevaar bracht; '1 is alsdan dat ik hem de Revalenta deed nemen, welke hij met lust at, en gedurende verscheidene maanden bleef hij er zich meê voeden. Heden is hij 11 jaar oud, en zeer wel varend. Deswert, prolessor aan '1 Conservatorium, Vocckslraat, 61 M F. W. Beneke, professor van geneeskunde aan de Hoogsehool, deed het volgende verslag aan de cliniek van Berlyn, op 8 April 1872 Ik zal nooit vergeten dat ik het levensbehoud van een mijner kinderen aan de Revalenta te danken heb. Hel kind leed, op zijne vierde maand, zonder ge kende oorzaak, aan eene volkomene uitmergeling met gedurige brakingen die wederstand boden aan den meest bezorgden leefregel, aan de zorgen van twee minnen en aan alle de verplegingen der genees kunde. De Revalenta heeft de brakingen onmiddelijk doen achterblijven en 111 zes weken lijds zijne ge zondheid hersteld. Mijne proefnemingen sedert dien werden met den zelfden goeden uitslag bekroond. Genezing N° 75,124 M en Mm® Leger, 128 Ober- kampfsiraat te Parijs, van eene leverziekte met bra kingen en verschrikkelijken buikloop, die 16 jaren lang aan alle verpleging hadden wederslaan Genezing N° 79,7-21 Mmo Chauvet P;zzala, van bloede loosheid, uitputting en benauwdheden. Viermaal voedzamer dan het vleesch, zonder ver hitting, spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. !n doozen van 1/4 kilo, fr. 2.25,1/2 kilo.fr. 4, 1 kilo, fr. 7 06 12 kilo, fr. 70. De beschuiten van Revalenta in doozen van 4, 7 en 16 fr. De chocolade- Revalenla 1/2 pond, fr. 2.25 1 pond, fr. 4 2 pond, fr. 7. Verzending legen postwisselde doozen van 36 en 70 fr. franco. Depot overal bij de apothekers en kruideniers. Du Barry en C° liraiied. - Algemeene agent voor Belgie M. Emiel Timmermans, Rouppestraat, 6 en 8, te Brussel Depots te Aalst bij MM. G. Beydeler en Meirschaut, apothekers. te Geerardsbergen bij M. D. Witlinck, apotheker. te Ninove bij M. Druvvé- Jelie, kruidenier. Holloway 's Pillen. Zijn bekend het beste mid del te zijn voor verzwakte gestellen, van streek ge raakte lever, gal en slechte spijsvertering. De won derdadige kracht van dit middel, en de goedeuitwer- king die het op den patient, welke aan boven ge noemde kwalen lijdt, voortbrengt zou ongelooflijk schijnen, indien zij niet door tallooze bewijzen van degenezingen, die zij bewerkt hebben, en het voort durende voordeel uit hun gebruik getrokken, ware verwezenlijkt. Zij verzachten en versterken het ze nuwgestel, zuiveren bet bloed, regelen de uitwer pingen. en maken het gestel krachtig. Zijn deze mid delen eenmaal gebruikt dan boezemen zij onbegrensd vertrouwen in, en duizenden hebben, ordeeleDde naar eigen ondervinding van de beterschap die zij cr van ondervonden hebben, hunne vrienden geholpen door huu het vroege gebruik van, en eene vaste vol harding met deze onwaardeerbare middelen aan le bevenle. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 5 q Vrouwel. 6 HUWELIJKEN E. Van Eetveldo, generalen consul van Belgie in de Engelsche Indiën, Ridder van '1 Leopoldsorde, te Moll, met M Levionnois, bez. J. De Schryver, kaloenlw. met M. De Veylder, breist. A. De Schry- kuiper, met Ch. Meert, breisl. - P. Strick, werkman, met R Carkers, breister. Fr. Franck, werkman, met P. Pauwels, breister. S. Schelck, wever, met A. Van Eesbeeck, twijnsler. C. Buyl, werkman, met M. Van Nuffel, dagl OVERLIJDENS. P. Bourgeois, winkel. 62 j Leopolds!. J. Van de Meerssche, w» Rumbaut, z. b. 71 j., Vaart. P. Janssens, man Gyssens, landb 65 j., Mijlb. J. Van Bemten, z. b. 31 j Vrijheidst. A. Hnezc- brouck, werkm. 4i j., Vischm. J. Moerenhout, wed' Jousse, pepensioneerde, 81 j Leopolds!. Van der Eist, vr. Jacobs, naaist 51 j., Sl. Janst. C. Scheerlinek.twijnst. 2ljSchaarb. L. Hoste, man Durieux, gep. 76 j., Peperst. 9 kinderen onder de 7 jareu. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 22 tol den 28 Hei 1885. GEBOORTEN. 6 koopman in Wijnen en Likeuren, Zonnestraat, 12, Aalst. Bordeaux wijnen op stukken en op flesschen te beginnen van fr. l,2o en meerals ook andere wijnen aan zeer geringe prijzen en allen var. eerste kwaliteit. HUUANITES répélitions preparation Cours spécial de francais el d'allemaiid. Par un ancien professeur très-expérimenté. S'adresser a M. N. Bureau du Journal. visitant les maisons de blanc est deraandé - la commission a Alost et ses environs par une fabrique de Handles. Ecrire a E. 26, feuillc d'annonces Verviers. Camion et Victoria s'adres- ser rue de la Station, 19. Mannelijk geslacht 2 Vrouwelijk 4 HUWELIJKEN K. L. Van den Bergh 56 j. bedienden aan den ijzerenvveg mei j. De Winne 27 j. handschoenm OVERLIJDENS. M. P. Luysterman 40 j. huishoudster wed. van J. Buyl echtg. vaD P. J Engels Kaaistraat. C. Tim mermans 62 j wasehvrouw echtg van J. B. Coulon in den Dender dood gevonden aan de schuitweide. ^2 kinderen onder de 7 jaren. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 15 Ossen, 24 Koeien, 7 Stieren, 303 Kalveren, 0 85 tot 0 94 0 80 0 85 0 80 0 00 0 75 0 97 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1099 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.80 tot 1.05; slieren,0.62 tot 0.84; koeien en veerzen, fr. 0.62 tot 0.84 Op de markt te Brussel werden dijnsdag 519 varkens te koop gesteld, en men betaalde per kilogram op voet van fr. 0.83 tot 0.95. Aelst, 30 Mei. - Per t heet. 32 lit. 50 cent. fr 23 -00 a 24- 00 Masteluin 26 -50 22- 00 Rogge 46 -50 17- 00 Geersi. 00 -(J0 00- 00 Haver. per 100 lol. 2» -50 21- 50 Spelt. 00 -00 00- 00 Koolzaad per IfO kil'. 00 -00 00- 00 Lynzaad 00 -00 00- 00 Koolzaadolie 0O -CO 00- 00 Lijnzaadolie, 00 -00 00- 00 Koolzaadkoeken. id. 00 -00 00 - 00 Lijnkoeken, 00 -00 00 00 Aardap. (roode de 100 kil'. 8 -on 8 50 Aardap. (gcele) Nieu ve 00- -00 00- 01 Boter, de 3 kilogra m 5 -45 7- 09 Eijers, de 25. 1- -63 1- 80 Vlas per 3 kilos. 3- -40 4- 60 Viggenen, per stuk, i« soert 22 50 2® 17- 50 HOPHANDEL. Heden wordt de hop van 1884 verhandeld tegen fr. 60 62.50 de 50 kilogr. POPERINGHE, 29 Mei. Hoppe 1884. Stad.. Fr. 63—00 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 ANTWERPEN, 29 Mei. De kuipboler werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2 10 fr. 2.30. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,20 a 1,40 zwaar gewicht fr. 0 00 a 0,00. De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6,00 tot 7.00; polderper 100kilos fr. o.oü 0.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 1,75 a 2,00 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, Wintergeerst Zomergeerst, Haver, Boekweit, Boonen, Bitterpeen, per 100 kil. fr. -25 -00 19—00 a 20—00 18 00 22 19—50 00-00 19—00 18-00 19—75 00—00 22-50 26 - 00 00—00 19 -25 00—00 2 Goede en fijne breimachienen. Zich te bevragen bij den heer August De Winter. Rosmarijnstraat n. 2, te Aalst. Een schoon en welgelegen Huis, te Erpe met Boomgaard, grooten Lochting, meegaande Zaailanden en Meersch. Voor de conditiën zich le bevragen bij den eigen- haar Doktor Lacompte, Pontstraat, Aalst. en ook met de rechtuitbol, voor sehoone prijzen (Engelsche gaanstokken) met peletons van 3 mannen. De liefhebbers worden ver zocht om te vijf ure beginnen le spelen, op Donderdag 4 Juni ter afspanning Den Kam bij Üonal Baetens te Heldergem op den Sieenweg van Aalst op Gee rardsbergen. op de Keizerlijke Plaats, laatst bewoond ge weest door Jufvrouw H. Van Pelegem. Zich te bevragen bij den eigenaar G. F. Van den Berghe, te Okegem. Pp li 11 ppeen D'euw gebouwd klein Renteniersbuis, geslaan tegen den Dam, zeer wel beschikt voor bedienders. Zich te bevragen bij Mijnheer F. Burny-Burny, brouwer op den Dam, te Aalst. eene meid wel op 't breima- chien kunnende werken en ook het huishouden doen. Zich te bevragen Kartuizerslraat N' 12, te Brussel. om aanstonds in gebruik te komen, hebbende verscheide beneden en bovenkamers, met ruime kelders, afgesloten koer met hof en boomgaard, te samen groot circa 58 aren 45 centiaren. Dit huis gestaan dichtbij de plaats te St.-Lievens- Essclie, is zeer wel geschikt voor alle bedrijven, en ook voor bijzonderen door wie hel laast be woond is geweest. Te bevragen bij Schepens-De Vos in voor noemd Essche. Bestuur der Burgerlijke Godshuizen van Aelst. OPENBARE AANBESTEDING van werken aan hel le Aalst, in de Korle-zoutstrnnt, alsmede der verhuring VAN EEW HUIS gestaan te Aalst, in voornoemde straat. De Besturende Kommissie der Burgerlijke Godshuizen van Aalst, brengt ter kennis van het publiek, dat zij in hare gewone Vergaderingszaal, op Dijnsdag 2 Juni 1885, om 10 ure voormiddag zal overgaan tot de openbare aanbesteding der volgende werken verdeeld in drij loten, te welen: Eerste lot Opbouwing van een nieuw doo- denhuis in het Hospitaal. De uitgaven daar- aanklevende zijn begroot op fr. 965,47. Tweede lot Droogmaken der kelders van de nieuwe woning des Apothekers Uitgaven volgens begrootingsstaat, fr. 466.75 Derde lot Verbooging van een achtergebouw geschikt voor magazijn, aan een huis le Aalst in de Korte-Zoulstraat, bewoond bij den heer Vincent Straetmans. De uitgaven beloopen volgens bestek, tot fr. 450. Voor ieder lot zal eene afzonderlijke aanbie ding moeten geschieden. De aanbiedingsschriflen zullen uitterlijk op Maandag 1 Juni aanslaande, ten bureele van hel Sekretariaat, te Aalst, in de Leopoldstraat, moeten nedergelegd worden zij zullen buiten hel adres van het Bestuur der Godshuizen voor opschi ift moeten behelzen de volgende woorden Aanbesteding voor de onderneming van open bare werken. De plans, bestekken en het kohier van lasten en voorwaarden, berusten in voormeld Sekreta riaat, alwaar men er alle dagen kennis kan van nemen van 9 ure tot 's middags en van 2 tol 4 ure namiddag. In zelfde zitting van 2 JUNI, zal het Bestuur der Godshuizen, onder voorbehoud van goedkeu ring door de bevoegde overheid, overgaan lot de openbare verpachting, voor eenen termijn van 9 achtereenvolgende jaren, van een HUIS, te Aelst in de Korle-Zoutstraat, neven hetgene bewoond door den heer Straetmans voorheen verhuurd geweest aan jufvrouw weduYve Laseuile. Aelst, de 21 Mei 1885 Namens het Bestuur der Godshuizen De SekretarisDe Voorzitter, F. CRICK. Baron Paul BETHUNE. te Aalst-Mijlbeek. Op het buitengoed van de E. E. P. P. Jesuiten te Aelsl-Mijlbeek,Langestaat, den Maandag 8 Juni, ten 4 ure, Door het ambt van den Notaris De GHEEST. te Ilofstade. Frans CRICK, Gemeente-Sekretaris van Hof- stade, zal door het ambt van Deurwaarder, Jozef DE VOS, op Maandag 22 Juni 1885, om 2 ure namiddag, namens de erven van wijlen den heer Antonius Matthijs, eigenaar te Hofsta- de, openbaarlijk verkoopen 30 koopen extra schoon en goed Hooigras te Hofstade, in den Bekeling, in den Droogen- meersch, (achter hun buitengoed,) en op den Bocht. Gewone voorwaarden en tijd van betaling mits goede borgstelling. OPENBARE VERKOOPING van eene te Erpe. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen te Erpe, Nederbroeck, bekend bij kadaster wijk D, nummers 108b en 109b aldaar groot 6 aren 80 cen tiaren, palende ten oosle Jaak De Schrijver, ten zuide den sieenweg, ten weste de weduwe Joannes Van Wezemaal, en ten noorde den heer Jan Van de Velde. Bewoond door de weduwe J. Spitaels. ZITDAGEN INSTEL DIJNSDAG 26 MEI |00K VERBlIJF 2 JUNI ,885, Telkens om 4 ure nanoen, ter herberg genaamd, St-Eloi, gehouden door den heer J.-B. De Groote, le Erpe, aan de Gentsche kassei. I OPENBARE VERKOOPING van gelegen te Moorsel. De Notaris EEMAN le Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open baarlijk verkoopen Ef.rste koop. Een perceel LAND, gelegen le Moorsel op den Perrekauter, groot 28 aren 59 cen tiaren, gekadastreerd sectie B, deel van N" 718a, palende ten oosie Louis Moens, teo zuide dame weduwe De Vis, ten weste de erven Buyl, en ten noorde Seraphien Buyl. Tweede en laatste koop. Een perceel LAND, gelegen te Moorsel op den Perrekauter, gokada- streerd sectie B, N® 779, met eene grootte van 15 aren 10 centiaren, palende ten ooste Joannes Moeus, ten zuide de erven Frans Beeckman, ten weste de rijbaan, en ten noorde Louis De Vos. Gebruikt door den heer Frans Buyl. ZITDAGEN INSTEL, WOENSDAG 3 IIIvr JOO„ VERBLIJF, ID. 10 JUm 1885" Telkens om 3 ure nanoen, ter herberg genaamd in den Voyageur, gehouden door den heer Felix Van Handenhove, le Moorsel, Exlerken. VERKOOPING VAN te Aalst-Mijlbeke, te Aalst, Vrijheidstraat, EN EENE HOFSTEDE te Nieuwer kerken. De Notaris DE PAUW te Aalst, daartoe in rechte benoemd, zal met de tusschenkomst van zijnen ambtgenoot den Notaris BRECKPOT tt Aalst, openbaarlijk verkoopen 1® koop Een buitengoed le Aalst-Mijlbeke aan de Moorselschebaan, groot 2 hectaren 23 aren 57 centiaren. 2® koop 6 Woonhuizen en Magazijn, Hof dienstig voor bouwgrond le Aalst, Vrijheidstraat, groot 27 aren 26 centiaren, verdeeld in 12 koo pen. koop Eene Hofstede te Nieuwerkerken Maal, groot 30 aren 23 centiaren. Bewoond bij den veldwachter den heer Bock- stael. ZITDAGEN Instel Donderdag 28 Mei AQ<)K Verblijf id. 11 Juni 188S' Om 2 ure namiddag te Aalst, ten Stadhuize, Zittingzaal van hel Vredegerecht. De liefhebbers kunnen het buitengoed bezich tigen alle Dijnsdagen en Vrijdagen van 5 ure lol 6 ure namiddag, mits voorzien te zijn vaa eene toegangskaart verkrijgbaar ten kantore van de Notarissen DE PAUW en BRECKPOT le Aalst. VERKOOPING VAN te Lede en Herdersem. De Notaris DE PAUW, le Aalst, zal, open baarlijk verkoopen I. Eene partij Zaailand,(e Lede op den Royen klas.jsectie G, N® 963, groot bij meting 1 h. 03 a. 83 c. Gebruikt bij de kinderen Joseph De Man. II. Eene partij Zaailand, te Lede nabij 't voor gaande. sectie C, N° 971, groot bij meting 1 h. 04 a. 25 c. Gebruikt bij Frans De Gus- semé en andere. III. En eene partij Zaailand, te Herdersem in hetj)enderland omtrent den Arend, sectie A, Nr 521, groot volgens meling I h. 34 a. 24 c. Gebruikt door Theodoor Ledegen. Instel, Zaturdag 30 Mei, Verblijf, Zaturdag Juni 1885, telkens om 3 ure namiddag, ter Estaminet De Vier Winden, te Aalst, Rei- erlijkeplaats. Voor alle inlichtingen vervoege men zich ter studie van bovengenoemden Notaris DE PAUW, te Aalst, Keizerlijkeplaats, alwaar ten allen tijde geldsommen te bekomen zijn, mits onderpand. Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst. met Hof en een klein Huis daarneven, te AalstGentschensteenweg Te zamen groot 4 aren 42 centiaren, te koop. ZITDAGEN INSTEL Woensdag 3 Juni .QOK VERBLIJF Woensdag 10 Juni Telkens om 3 uren namiddag ter Estaminet Het Moleken bij den heer Remory te Aalst, Gentschensteenweg. TE KÖÖP~BÏJ UITWINNING. van eene te Vlierzele. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Eene sehoone behuisde Hofstede te Vlierzele aan de straat naar Oordegein, groot in gronde 49 aren, verdeeld in 2 deelen le De westhelft met alle de gebouwen er op staande. 2a En de Oost-helft. Op te leggen booraprijs 150 fr. ZITDAGEN INSTEL Dijnsdag 9 Juni löo,. VERBLIJF id. 16 Juni) ,885' Telkens om 3 uren namiddag ter herberg De drij Koningen bewoond bij Sixlus Bam- busl, te Vlierzele, strijmeerscb. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde TE MELDERT. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eerste koop Eene sehoone behuisde Hof stede, te Meldert wijk Kokerij, groot in gronde bij meling 71 aren 62 centiaren, verdeeld in 5 deelen Eerste, tweede en derde deel, ieder groot 15 aren 08 centiaren, vierde deel 10 aren 9 centiaren en vijlde deel 15 aren 38 centiaren met alle de gebouwen er opslaande. Tweede koop 14 aren 61 centiaren Land, le Meldert, in het Zurtje, sectie A, N° 257. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 12 .OOK Verblijf, Vrijdal 20 Ju°' 1885- Telkens om 5 ure namiddag, ter le verkoopen herberg HEI KAARTSPEL, bij den eige naar verkooper den heer Joannes De Gols, le Meldert, Kokerij.

De Denderbode | 1885 | | pagina 3