REVALENTA AKABICA Lottrekking der Serbsche loten Klaverzaad le Kwaliteit Kermis 1885, Groote Vogelschieting met de Bolle, Huis met Koetspoort, HUIS TE AALST. PARTIJ ZAAILAND VENDITIE Vendilie van HOOIGRAS, HOOI-EN NAGRAS, BEHUISDE HOFSTEDE, Meersch en Zaailand, BEHUISDE HOFSTEDE, VRUCHTEN TE VELDE Wij lezen in Het Handelsblad van Antwer pen Masala heeft gisteren avond de vertooning bijgewoond van de Reis rondde Wereld. Hij was vergezeld door kolonel Wauwermans. De geheele groep Congoneezen zat in lo- giën van eersten rang, en de zwarten schenen zich bijzonder goed te vermaken, Men had de negers zooveel mogelijk uitge legd wat de vertooning eigentlijk was. Vooral toen de wilden opkwamen, klapten de Congo- landers dapper in de handen Ze dachten broe ders Ie ontmoeten. Al wat Masala en zijne gezellen zien ver wonderdt hen maar zij begrijpen het daarom niet. Masala gat onlangs een recht filosofisch antwoord aan|iemand die hem vroeg wat hij van onze beschaving dachtWat ik niet begrijp, zegde hij, is dal gij hier zooveel nultelooze dingen hebt Allengs geweunen de negers zich aan onze beschaving, en hebben sedert hun verblijf in Antwerpen reeds veel aangenomen dat hun bij hunne aankomst geheel vreemd was. Met den stoomboot aangekomen, hadden zij, voor het arriveeren te Rotterdam, nog niet bijzonders van de europeesche beschaving gezien, en het gezicht van eene stad waar de huizen zoo dicht bijeen staan en waar's avonds zooveel lichten, branden, maakte op hen eenen ongelooflijken indruk, zoodanig dal men het voor gevaarlijk hield hen per spoorweg te ver voeren 1 Bij hunne terugkeer in Congo, zullen zij aan hunne landgenooten vertellen wat zij ge zien hebben, wat zij genoten, en aangezien de zwarte inlander wel den schijn aanneemt van te gelooven.als de blanke hem iets vertelt, doch daarom hem niet gelooft, zal hij toch koning Massala gelooven, die gehoord en gezien en ondervonden heeft. Katholieke wachten De afgevaardigden van den Bond der Katholieke wachten van het land hebben zich zondag te Antwerpen ver- eenigd. Zij hebben met groot genoegen verno men dat de heer Woeste, Volksvertegenwoor diger en oud-minister van justicie, het eere- voorzitterschap van hunne Bond heeft aange nomen. Brusselsche policie. Maandag, rond 3 ure, zegt de Patriote, wandelde een vreedzame jongeling, de heer Reynaers du Hayon, over de plaats de Brouckere, onder het lezen van den Patriote. Eensklaps komt eene bende liberalen straat- loopers opdagen zij rukken hem zijn dagblad uit de hand, vertrappen en bespuwen het en geven den heer Reynaars eene vracht slagen. Zij waren met acht of negen tegen één, Gelukkiglijk kwam de politie ter plaats en maakte proces-verbaal op, tegen.... het slacht offer De gemeente Zoetenaeie, bij Brugge wel ke 23 zielen telt, heeft dit jaar voor de eerste maal sedert vijf jaar, een loleling te leveren gehad. De gemeenteraad van Ciney, uit libera len en katholieken samengesteld, heeft met eenparige stemmen eene officieele onderwij zeres afgezet. FRANKRIJK. Ramp te Tourcoing. Eene ontploffing heeft maadag lest plaats gehad in de wolwas- scherij van den heer Honoré-Decoutère, waar een zestigtal werklieden werkten. Het gesticht is teenemaal vernield. Een naburig werkhuis is gedeeltelijk ingestort Er zijn 14 dooden waaronder de bestuurder van het geslicht, en 18 gekwetsten, waaronder verscheidene stervend zijn, Troepen zijn uit Rijsel aangekomen om te helpen en de puinen weg te ruimen. Eene volgende tijding zegt aldus Maandag rond 7 uren en half, werd eene ver schrikkelijke ontploffing gehoord. Een regen van steenen, ijzer en puinenviel in gacsch 't kwartier neer, De huizen dreunden, de ruiten braken, een angstkreet steeg uit alle borsten, mannen, vrou wen, kinderen ijlden naar de plaats des onheils. Het fabriek is erg verwoestde pompiers ko men toegesneld. Een werkman van 55 jaar wordt het eerst van onder de puinen gehaald hel vel is hem van 't hoofd gerukt. Een jongen van 14 jaar sterft in de armen van dezen die hem wegdragen, De geburen nemen de gekwetsten in. De doo- den worden naar het hospitaal gedaan. Verscheidene lijken zijn onkenelijk, zoo ver minkt. zoo verwoest zijn zij over gansch hel lic.iaam De redding is gevaarlijk. Stukken van muren dreigen omver te vallen, daken in te storten. Burgers en werklieden helpen heldhaftig. Overheden, geneesheeren en priesters snellen toe. Troepen worden te Rijsel ontboden. Eene groote menigte, meer dan tien duizend menschen, is rond de vernielde gebouwen, In wanhopigen toestand beklimmen vrouwen en kinderen de rijtuigen die de aooden en gekwes ten weg voeren. Wat oorzaak der ramp betreft, men kent ze niet zij die konden inlichtingen geven, de heer Honoré en de stoker, zijn de eerste slachtoffers, Men zegt dat de ketel slecht was en moest hersteld worden. De gevolgen der ontploffing zijn verschrikke lijk. De schade is groot. De bewoners vaD Croix-Rouge hebben brokken over hun hoofd geslingerd gezien. Op 500 meiers der fabriek heeft men een stuk ijzer van 200 kilos gevonden Vier werklieden van een naburig magazijn werden omver geworpen. De heer Honoré-Decoutère, de eigenaar, werd gedood. Hij is gehuwd, doch heeft geene kinde ren. Driejaar geleden brande insgelijks eene spinnerij af die hem toebehoorde. (Nhdere bijzonderheden.) Men ging Dijnsdag nog altijd voort met de puinen weg te ruimen. Twee der gekwetsten zijn gedurende den voor- gaanden nacht bezweken. Het getal dooden be loopt dus reeds 17. Een soldaat, bij gemelde werken gebruikt, werd eensklaps door de vallende ziekte aange daan men beeft hem naar het Hotel-Dieu moe ten overbrengen. De troepeu, die bij de ontruimingswerken gebezigd werden; zijn dijnsdag morgend naar Rijsel teruggekeerd. De pompiers van Tourcoing zetten de werken voort. Men vewachl zich ieder oogenblik aan het overlijden van drie andere gekwetsten. GEZONDHEID AAN ALLEN wedergegeven zonder medecijnen, zonder buikzui vering en zonder kosten door de smakelijke gezond- heidsbloem Du Barry van Londen, genaamd Vijf en dertig jaren onveranderlijke goede uilslag, genezende mooielijken eetlust, slechte spijsvertee- ringen, maagontstekingen. maag- en buikpijnen, slijmen, winden, maagzuur, hartkloppingen, :-lijme- righeid, braaklust, maagopwerpingen, brakingen, verstoptheid, buikloop, bloedloop, koliek, longlee- ring, hoest, asthma, beklemdheden, duizeligheden, benauwdheid, bloedaandrang, zenuwkwaal, slapc loosheid, droefgeestigheid, suikerziekte, zwakheid, uitgeputheid, bloedeloosheid, bleekzucht, alle de wanorden der borst, van de keel, des adems, van de slem, der luchtpijptakken, van de blaas, der lever, van 't slijmvlies, derherssen en van 't bloed, als ook van alle ontsteking en koortsachtige reuk bij 't op staan, ofwel na het gebruik van zekere verradende spijzen, anjuin en look, enz of sterke dranken, zelfs na den tabak, 't ls bovendien het voedsel bij uitmun tendheid, 't welk alleen alle de ongevallen der kinds heid voorkomt - 90,000 genezingen er onder be grepen deze van mevrouw de hertogin de Caslle- sluart, do hertog de Pluskow, mevrouw de mark gravin de Bréhan, lord Sluart de Decies, pair van Engeland, M. de dokler-professeur Wurger, enz., enz. N° 63,476: de E. H. Pastor Comparet van eenen 18 jarigen moeielijken eetlust, van maag, buik-en zenuwpijnen, van flauwten en nachtelijk zweeten. Genezing n° 99,625. Avignon, 18 April 1876. De Revalenta Du Barry beeft mij op 61 jarigen leeftijd genezen van twintig jaren lang verschrikkelijk lijden Ik wa3 van zulkdanige vreeselijke benauvvheden aan gedaan dat ik mij noch aankleeden noch onlkleeden kon, daarbij maagpijnen dag en nacht en akelige slapeloosheden. Alle remediën tegen deze bedrukt heden leden scbipbruik de Revalenta heeft er mij gansch van verlost. Borrel, geboren Carbonnetly, Bessemslraat, 11. Genezing N° 98,614 Sedert jaren leed ik aan gebrek van eetlust, aan slechte spijsverteering, aan kwalen van het hart, der lenden, van de blaas, aan zenuwprikkclingen en droefgeestigheid; alle deze ziekten verdwenen onder den heilzamen invloed van de goddelijke Revalenta. Leo Péyclet, onderwij zer te Eynan$as, (Haute-Vienne.) N° 49,812 Mevrouw Maria Joly, van vijftig jaren lang verstoptheid, slechte spijsverteering, zenuw aandoening, slapeloosheid, asthma, hoest, windach tigheid, krampen en brakingen. N° 46,270 M. Roberts van eene longteering met hoest, brakingen, verstoptheid en dooiheid gedurende 25 jaren. N° 49,52-2 M. Baldwin van de volkomensle uit- puttiug, verlamming der blaas en der lichaamsdeelen en gevolge van buitensporigheden der jeugd. Genezing N° 85,421. Brussel, 23 Juni 1874. Mijn jongste zoon, verlaten door de geneesheeren in den ouderdom van vijf maanden, wilde geen voed sel nemen, noch kon hel verleeren, en bevondt zich bij gevolg in eenen staal van zwakheid welken zijn leven in gevaar bracht; 'lis alsdan dat ik hem de Revalenta deed nemen, welke bij met lust at, en gedurende verscheidene maanden bleef hij er zich meé voeden. Heden is hij 11 jaar oud, en zeer wel varend. Desweut, prolessor aan 'l Conservatorium, Vonckstraat, 6t M F. W. Beneke, professor van geneeskunde aan de Hoogschool, deed het volgende verslag aan de cliniek van Berlyn, op 8 April 1872 lk zal nooit vergeten dat ik het levensbehoud van een mijner kinderen aan de Revalenta te danken heb. Hel kind leed, op zijne vierde maand, zonder ge kende oorzaak, aan eene volkomene uitmergeling met gedurige brakingen die wederstand boden aan den meest bezorgden leefregel, aan de zorgen van twee minnen en aan allo de verplegingen der genees kunde. De Revalenta heeft de brakingen onmiddelijk doen achterblijven en in zes weken lijds zijne ge zondheid hersteld. Mijne proefnemingen sedert dien werden met den zelfden goeden uilslag bekroond. Genezing N° 75,124 M en Mme Leger, 128 Ober- kampfstraat te Parijs, van eene leverziekte met bra kingen en verschrikkelijken buikloop, die 16 jaren lang aan alle verpleging hadden wederstaan. Genezing N° 79,721 Mm0 ChauvelP;zzala, van bloede loosheid, uilputting en benauwdheden. Viermaal voedzamer dan liet vleesch, zonder ver hitting, spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. In doozen van 1/4 kilo, fr. 2.25 1/2 kilo. fr. 4 1 kilo, fr. 7 06 12 kilo, fr. 70. De beschuiten van Revalenta in doozen van 4, 7 en 16 fr. De chocolade- Revalenta 1/2 pond, fr. 2.25 1 pond, fr. 4 2 pond, fr. 7. Verzending tegen postwisselde doozen van 36 en 70 fr. franco. Depot overal bij de apothekers en kruideniers Du Barry en C° limited. - Algemeene agent voor Belgie M. Emiel Timmermans, Rouppestraat, 6 en 8, te Brussel Depots te Aalst bij MM. G. Beydeler en Meirschaut, apothekers. te Geerardsbergen bij M. D. Witlinck, apotheker. te Ninove bij M Druwé- Jelie, kruidenier. Eindelijk de rechte of vooruit gang op het gebied der geneeskunde. Met niet weinig trots en zelfvoldoening hadden wij onlangs de eer voorgesteld te worden aan een der uitstekendste mannen dezer eeuw, namelijk aan Professor Thomas Holloway, een man, die meer voor den vooruitgang op het gebied der heelkunde ge daan heeft dan ieder ander, die verdient genoemd te worden, wie bij ook zijn moge, zelfs de beroem de Abercrombie, Rush, Clark of Majendio niet uit- gosloten. Wel is waar is zijn naam aan ons publiek overbekend, maar eensdeels wegens de zware be lastingen op den invoer van medicijnen, anderdeels wegens de onwilligheid van geneesheeren en dro gisten om de belangen te bevorderen van een colle ga, door wiens meerdere kennis en bekwaamheid, hunne eigen aanspraken dreigden overschaduwd te worden, slaat het debiel alhoewel reeds aanzienlijk op verre na nog niet gelijk met de veelvuldige aan vragen in 't geheel Europa, Australië, Oost Indie, en de meeste gedeelten der beschaafde wereld. Door trapsgewijze op uitsluitend wetenschappelijke gronden voort te gaan kwam de Professor reeds in den aanvang van zijne loopbaan tot eene ontdekking, welke hem verre hoven alle medidmging verhief, Hij bemerkte hoe kwakzalverachtig de zoo zeer go- roomde geneeskundige wetenschap uit den tegen- woordigen tijd was. en hoe weinig men werkelijk bekend was met de wetten der menschelijke phijsi- ologie. Terwijl hij zijn onderzoek voort zette, werd hem, als het ware, eene gelukkige gedachte inge geven, en hij plaatste den oorsprong van welken aard ook, in het bloed. Het bloed bevat levenskrach ten het bloed is zelf leven het wordt zelfs in de Heiige Schrift, het leven der menschen "genoemd 1 ndien die stroom des bestaans onzuiver is, hoe zoo de mensch anders dan zwak, uitgeput, vermagerd, en door verschillende soorten van kwalen gekweld kunnen zijn. Het bloed zuiveren, en het bloed zuiver houden, is krachtdadig alle ziekte verbannen. Daar- alleen bestaat dus hoop voor den lijder. De arme invaliede, die alle hoop op herstel reeds opgegeven heeft,kan weder als een vernieuwd en sterk man optreden. De behandeling van Prof. Holloway roeit alle ongesteldheden uitof zij voortspruiten uit de maag, de lever, de nieren, de longen, hel hart of de huid, hij schrijft hun, oorsprong aan hel bloed toe, en brengt het aangetaste orgaan weder tot zijn, vo- rigen volkomen welstand terug Dit wetende, zoowel door eigen ondervinding als door die van onze vrien den, vervullen wij slechts een, christelijkeu plicht jegens het publiek door het ten sterkste aan te be velen. De pillen en Zalf van Holloway, de eerste wegens inwendige ongesleldhedeu, de tweede voor uitwen dig gebruik bij wonden en zweren, welke elk ander zoogenaamd middel hebben weerstand geboden. New York Atlas. Holt.oway's Pillen. Ongeregeldhedeu van Maag en Darmen. Deze Pillen werken met zulk eene be slissende kracht, en toch zoo zachtjes, dat menschen van het meest zwakke gestel ze kunnen innemen met alle vertrouwen van goed te slagon. Zij bevatten geen grein kwikzilver, of ander schadelijk bestanddeel, daar zij geheel en uitsluitend zijn samengesteld uit zeldzame planten. Zij zijn daarom even veilig als krachtig bij alle ziekten en als huismiddel kan niets van alles wat lol nu toe uitgevonden of ontdekt is, met hen vergeleken worden. Met deze onschatbare Pillen voor zich-en de bedrukte verklaring, die aan elke doos bevestigd is. behoeft men geene andere geneeskundige hulp in elke gewone onsteltenis. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 7 Vrouwel. 6 HUWELIJKEN C. Boeykeus, bed. bij den burgerlijke Stand metM. Willems z. b. OVERLIJDENS. V. Schelck man De Block werkman 30 jaren Mijlb. L Naudin wed. Uoogstoel lepergieter 80 Schaarb. 2 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 49 tot den 25 Juni 1885. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 1 Vrouwelijk a 3 OVERLIJDENS. L Van Muylem, 25 j. twijnder, echt. van M* L, Appelmans, Hospitaal. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet 41 Ossen, 0 85 tot 0 95 23 Koeien, 0 80 0 85 7 Stieren, 0 80 0 00 235 Kalveren, 0 75 1 85 Op de markt te Brussel werden dijnsdag 519 varkens te koop gesteld, en men betaalde per kilogram op voet van fr. 0.83 tot 0.93. Aelst, 27 Juni. Per 4 heel. 32 lil. 50 oent. Tarwefr. 22 00 a 23 00 Masteluin 49 Rogge 46 Geersi. 00 Haver. per 400 kil. 19 Spelt 00- Koolzaad per 4CO kil. 00 Lynzaad 00- Koolzaadolie 0u- Lijnzaadolie, 00 Koolzaadkoeken, id. 00- Lijnkoeken, 00- Aardap. (roode dc 400 kil. 7- Aardap. (geelej Nieuwe 00- Boter, de 3 kilogram. w 6- Eijers, de 25. 4- Vlas per 3 kilos. 3- Viggenen, per stuk, soort 20 00 00 •00 00 00 -00 -00 -00 -00 -00 -00 -00 -00 -36 -72 -40 24 -00 46-50 00-00 20-50 00—00 00-00 00-00 00-00 00-00 00 -0o 00 - 00 0" 00 00- 00 7-63 1-91 4-60 50 2« 15-00 HOPHANDEL. Heden wordt de hop van 1884 verhandeld tegen fr. 53 k 55.00 de 50 kilogr. POPERINGHE, 26 Juni. Hoppe 1884. Stad.. Fr. 52—00 00—00 s Gemeenten 00—00 0000 ANTWERPEN, 26 Juni. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2,15 fr. 2.30. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,25 a 4,40 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00. De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 8,00 lot 10.00; polder per 100 kilos fr. 0.00 0.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 4 '50 a 2,00 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 400 kil. fr. 19—00 a 49—50 Rogge, 48-00 18-75 Wiotergeerst, 00-00 00—00 Zomergeerst, 22—00 22—50 Haver, 19—25 20 - 25 Boekweit, 00—00 00—00 Boonen, 19—50 20-50 Bitterpeën, 17—50 18—00 VAN 14 JUNI 1885. Uitgekomene Serien 1428, 2935, 6230. Série 2935 Nr 14 uitgekomen met 100.000 fr. 9 6230 N' 34 D 10,000 B N' 36 0 4,000 D Nr 7 D 1,000 Nr 17 1 500 9 N' 27 B u 500 9 n Nr 38 D 9 500 9 9 N' 47 D 9 500 9 n 1428 Nr 42 B 1,000 0 N' 31 500 9 Alle de nummers begrepen in de bovenstaande seriën zijn betaalbaar door honderd francs te rekenen van eersten Juli 1885. KIEZING voor de Koophadels-Rechtbank van Aalst VAN 16 JULI 1885. De Voorzitter van de Koophandels-Rechtbank van Aalst brengt ter kennis der heeren kiezers, dat bij de voorstellingen der Candidaten en hunne aanvaarding voor de kiezing van 16 Juli 1885, zal ontvangen den Vrijdag 10 Juli 1885, van 11 uren voor- lot 's middags, ter greffie der Koop handels-Rechtbank ten Sladhuize te Aalst. Eens dit tijdstip verloopen zal geene voorstel ling of aanvaarding van candidaten aanvankelijk zijn. tegen fr. 1.75 de kilogram. Te bekomen bij DE SMET-NEVENS, land bouwer Beeckstraat le Aalst-Mijlbeke. Unie gestaan en gelegen in de UU19 IC II ui dl stoofstraat, te Aalst. Zich te bevragen bij den eigenaar Edward B00NE Molenstraat 34. MaatschappijZonder Naam, maar niet Zonder Hert, gevestigd bij den heer Ch. Corael-Van den Bonne. Keizerlijke Plaats Aalst. Woensdag 8 Juli, om 5 1/2 ure namiddag, Grooie Wafel slag 's Avonds prachtige Verlichting en Muziekfeest. Kermis van Aalst. op Woensdag 8 Juli 1885,om 3 uren namiddag Iq den Meiboom le Aalst. Vooruit 15 franken. Inleg 60 cent. Jufv. Sophie Vliebergh, hoek van de Lange-Zoutslraat, 23 en St. Jorisstraat te Aalst, heeft de eer kenbaar te maken, dat zij een schoon en groot assortiment van kinderspeel goed ontvangen heeft, direct uil de fabrieken van Duitschland. Quincaillerién en Merceriën alles aan zeer geringe prijzen. Rpripllt Joseph De Bruyn-De Pril agiii# winkelier inellcgoederen,enkadreur van alle soorten van Spiegels, met eeno vermin dering van twintigten honderd, te Aalst. Lange Zout- straat, N. 17 neven den heerBorreman-Mally,beeft de eer het geacht publiek kenbaar te maken, dat zijn magazijn gestadig voorzien is van alle soorten van stoffen met eer.e vermindering van prijs van dertig ten honderd. Hij beveelt zich aan in de gunst van eenieder. EN BOUWGRONDEN, TE AALST. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zil met winst van palmslag en gelagen, in liet openbaar verkoopen I. Het Huis met koetspoort, zijnde de herberg De Zwarte Leeuw,le Aalst, aan de Hopmarkt, bewoond geweest door den beer Van Hoye. II. Eenen Hof te Aalst, achter de kapelle van Meulesêhette, ten voorhoofde aan de Koolstraat, groot volgens meling 14 aren 80 centiaren, ver deeld voor bouwgrond in 5 loten, elk ter grootte van 2 aren 94 centiaren, hebbende naast de Koolstraat eene breedte van 5 meters 4 centi meters. Instel, Maandag 23 Jun. ,883 Verblijf, Maandag 29 Ten 3 ure slipt namiddag, ter afspanning De MeiboomIe Aalst, ten einde der Zoutstraat. VENDITIE. Op Dijnsdag 30 Juni, zal voornoemde Notaris DE GHEEST, venditie houden van het volgende: Ten 8 ure 's morgens, aan het sterfhnis van deu heer Van Hoye hiervoren beschreven, van allerhande huismeubelen en herberggerief. Eti ten 4 ure namiddag, aan het woonhuis van den heer en jufvrouwen D'Haese, te Aalst, aan den hoek der Nieuwslraat en Keizerlijkeplaats, van afgebroken bouwmaterialen, als venster ramen, deuren, eiken balken en ribben, arduinen dorpels, enz, De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met palmslag en gelag, openbaarlijk verkoopen Het Huis van den heer Judocus Schoonjans, te Aalst, in de Sint-Jorisstraat, nabij de Zout straat, zijnde eene welgekalandeerde herberg, genaamd De Kleine Wijngaard. Instel, Woensdag 24 Juni «ook Verblijf, Woensdag 1 Juli Ten 4 ure namiddag, in voorschreven le koop- staande herberg. OPENBARE VERK00P1NG van eene goede te Hofstade. De Notaris DE GHEEST le Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eene zeer goede partij Zaailand, groot volgens titel 29 aren 82 centiaren, gelegen te Hofstade, ge hucht Euverenbosch, op hel Kruisveld, ook genaamd Brokkenlochting, gekadastreerd wijk C, N° 670. met eene grootte van 29 aren 10 centiaren, palende ten ooste aan de weduweVan Gysegem en d'erven Rinck- hout, ten zuide aan d'erven Van Branteghem en den heer Daelman, ten weste ook aan den heer Daelman en aan d'erven CaUebaut, Colela Van Hauwermeiren en nog d'erven Callebaut, ten noorde aan deu Arme van Hofstade en den heer Leirens. Gebruikt door Bcnoit Callebaut. ZITDAGEN INSTEL, DONDERDAG 2 VERBLIJF, DONDERDAG 46 J Ten 5 ure namiddag, ter herberg genaamd HET SNIJPAARD, bij de weduwe De Saedeleer, te Hof stade, gehucht Euverenbosch. GELD. Bij bovengenoemden Notaris DE GHEEST, zijn er groote en kleine kapitalen te bekomen aan gematigen intrest, mits bezet. Bij uitscheiding van bedrijf. tc Aeisl-Schaarbeke in de Lindestraat. De Notaris De Gheest te Aalst, zal op Vrijdag 40 Juli 4885, ten 8 ure 's morgens, namens Phillippe en Louis v-Ht Hoever, openbaarlijk verkoopen Eerst, Ter hunner woning te Aalst-Schaarbeke, aan de Lindestraat, alle hunne Huismeubelen, het Land- bouvvsalem, Botervat, Melkkuip, wanmolen. Raap- molen, Kruiwagens Handkarre, Kiekens schoon Ver ken, en zeer goede Melkkoei onlangs gekalfd hebben- En ten tweede Ter nagemelde plaatsen de aldaar wassende veldvruchten, te weten a. Ter gezegde hofstede aan de- Lindestraat, 8 aren Vlas. 42 aren Aardappelen, 4 aren Sloorzaad, 2 aren Ajuinzaad 20 aren Mastelein, 5 groote Tronk- boomen een Olm, een Eik en 15 scboone Kanadas. b. Op land van M De Coen.Siesegem, 42 aren Aard appelen. c Op land van M. D'hondt, Dijk, 8 aren Masteluin. d. Op land van de Hospiciën, Kroekhaag, 44 aren Masteluin en 44 aren Koorn. e. Op land van den Arme, Schouwbroeck, 8 aren Masteluin en 9 aren Koorn. f. En op land van Jufvrouw Lucie Wijnant, genaamd het Haarsgat, 8 aren Ajuin, 8 aren Geerst, 10 aren Klaveren, 3 aren Haver 12 aren Masteluin en 15 aren Aardappelen. allés op gewone konditiën en lijd vau betaling, mits stellende goede en gekende borg. Bij uitscheiding van bedrijf en gemeenschap. De Notaris BOONE te Aalst, zal ten verzoe ke der erven van d'heer Henricus Van Conings- loo,te Aalst-Schaarbeke,openbaarlijk verkoopen, den dijnsdag 14 Juli 1885, om één uur slipt na noen de volgende vruchtente velde 1* Te Erembodegem, in de Keppenslraal, door bovoegd ambt 61 aren 50 centiaren aardappels. 2* Te Aalst-Schaarbeke, aan den Hoezekau- ter, rechtover den Haring, aan den Groeneweg, achter het Kerkhof, op Lokerenveld en op Nieu- webeek Verschillende koopen Tarwe, Schorsenden, Geerst, Ajuin, Masteluin en Haver. 3C Te Nieuwerkerken, tegen het Kasteel van d.heer Liénart, en aan de Kwalestraal Verschillige koopen Rogge en Tarwe. Gewone conditiën, mils borgstelling. Studie van den Notaris De Pauw te Aalst. De Nolans DE PAUW te Aalst, zal openbaar lijk verkoopen Eene partij Zaailand te Aalst-Schaarbeke, Siesegemkauter. sectie c. nummer 1402, groot 30 aren 75 centiaren. Gebruikt door d'beer De Vulder-Roels. Instel Donderdag 2 Juli, Verblijf Donderdag 16 Juli 1885, om 3 ure namiddag, ter herberg (In St. Anna), bij d'heer Malthys te Aalst, Gent- schesteenweg. De Notaris DE WINDT te Aalst zal open- baarlijk verkoopen: 1° 16 aren 20 centiaren Meersch te Berlare achter den Berg. s. D. ns 942. 2° 42 areu 10 centiaren land te Wichelen op het Sijp. s. B n° 913. 3° 27 aren 20 centiaren land te Zele. wijk Kamershoek, s. C ex nB 635. Instel 23, Verblif 50 Juni 1885. om 4 ure na noen bij den heer F. Van hauwermeiren te Schoouaarde dorp. te Aalst en Hofstade. De Notaris DE WINDT te Aalst zal openbaarlijk verkoopen Maandag 29 Juui 1885. A. om 1 uur nanoen aan de herberg (Den Keixer,) Dendermondschensteenweg, 4 i/a hectaren Gras eigendom alsvoren. B. om 2 ure nanoen, op den meersch van den heer Doctor De Windt, 2 1/2 hectaren Gras te Aalst- Schaarbeke tegen de Mot. OPENBARE VERKOOPING VAN Geerst en Vlas te St.-Lievens-Hautem. De Zaakwaarnemer René PENNINCK te Haaltert, zal door bevoegd ambt, openbaarlijk verkoopen, op Maandag 29 Juni 1885, (St. Pie- lersdag) om 1 uur namiddag, wegens den heer Perreman-Lauwaert landbouwer te St. Lievens- Hautem 4 koopen Hooigras en 2 koopen Nagras op eene weide nabij het Dorp. 3 koopen Hooigras en 1 koop Nagras achter het hof van den heer aanzoeker. 3 koopen Hooigras en 1 koop Nagras op St. Lievens-Kouler. 20 aren goeden Geerst aan den Steenweg naar Herzele, in 2 koopen 33 aren schoon Vlas, op St. Lievens-Kouter, verdeeld in koopen telks gerief. De venditie heeft plaats onder de gewoone conditiën, op t»jd van betaling mits borgstelling, en comptante betaling van het gewone ongeld. OPERBARE VERKOOPING bij uitwinning van eene Meersch en Zaailanden, te Lede en Wichelen. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal ingevolge artikel 90 en volgende der wet van den 15 Augusli 1854 openbaarlijk verkoopen 1. Eene behuisde Hofstede, met 2 woningen en verdere gebouwen te Lede, op den Heipias, groot in gronde 9 aren 86 centiaren. 2. 13 aren 25 centiaren Vloeimeersch, te Wichelen in de Bergemeerschen. 5. Den naakten of blooten eigendom van eene partij Zaailand, te Wichelen op de zeven Dag- wand, groot 24 aren. 4. Den naakten of blooten eigendom van eene partij Zaailand, te Wichelen op D'elsbrug, groot 30 aren 80 centiaren. 5. En den naakten of blooten eigendom van de westhelft van eene partij Zaailand, te Wiche len genaamd, den Belleman, in het geheel groot 36 aren 90 centiaren. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 21 100„ Verblijf, id. 28 Juh 1885' Telkens om 3 ure namiddag. Ier herberg St. Anna, bewoond bij den heer Charles Duquet, te Lede, dorp. OPENBARE VERKOOPING VAN te Erembodegem. De Nataris BRECKPOT te Aalst, zal met ge win van palmslag en gelagen, openbaarlijk ver koopen 1. 45 aren 18 centiaren allerbesten Meersch, te Erembodegem aan den Hoogenweg, sectie A, N' 1198a, 1007 en 1201a. 2. En 26 aren 86 centiaren Land te Erembo degem, ter plaats genaamd, D'huizekens, sectie B. Nr939. ZITDAGEN InstelMaandag 13 1£>ov Verblijf. id. 20 Jul' ,88li- Telkens om 3 uren namiddag, ter estaminet Au faubourg d'Alost, bewoond bij den heer Jean-Louis Vinck, te Aalst-Mijlbeke, Brussel- schensteenweg. OPENBARË VÈRKOOPING VAN eene EN ZAAILANDEN, te Erembodegem. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen 1. Eene behuisde en bebouwde Hofslede, te Erembodegen, wijk Terjoden, op den Drijhoek, groot 29 aren 82 centiaren. 2. Eene parlij Land te Erembodegem, wijk Terjoden, groot 28 aren 29 centiaren. Op te leggen boomprijs fr. 50-00. 3. En een perceel Land le Erembodegem, wijk Terjoden, groot 8 aren 61 centiaren. De voorschrevene goederen zijn in gebruik bij den verkooper sieur Leopold De Schrijver. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 10 ,OQ%. Verblijf, id. 24 188s- Telkens om 3 ure namiddag, ter estaminet de vier Winden, bewoond bij den heer Perreman-De Vuyst, te Aalst, Keizerlijkeplaats. Bij sterfgeval. VENDITIE VAN te Aalst-Mijlbeke. De Notarissen BRECKPOT en DE GHEEST beide te Aalst, zullen ten verzoeke van den heer Petrus-Jose- phus Ponnet, te Aalst-Mijlbeke en van d'erven zijner overledene huisvrouw, openbaarlijk verkoopen, op Woensdag 45Juli46«5, om2 ure namiddag, de vol gende Vruchten te velde, te welen 4.24 aren 60 centiaren Tarwe te Aalst-Mijlbeke, op het Spitsvcld. 2. 8 aren 60 centiaren Koorn en 7 aren 7 centiaren Masteluin. op bet Eeckhout. 3.42 aren 30 centiaren Tarwe en 23 aren 6 centi aren Masteluin, op 't Zaadbeek. 4.45 aren 37 centiaren Koorn en 36 aren 90 cen tiaren Aardappels, op den Hoogenbosch. 5. 6 aren 45 centiaren Koorn, op den Bergenkau- ter. 6. 6 aren 45 centiaren Koorn en 4 aar 23 centiaren Aardappels, op de Hofstede, aan de Beekstraat. Alles verdeeld in koopen t'elks gerief. Op gewone konditiën en tijd van betaling, mits stellende goede en gekende borge en betalende com- tant he ongeld.

De Denderbode | 1885 | | pagina 3