Moes en Kermis. Kermiafcett. werpen en Brugge in de XVI en XVII eeuwen verbeelden, Op dezen wagen zullen speellieden de kooplieden vergezellen die zich naar de Beurs begeven. Daar achter komen de herauten met de standaarten der vrije steden, Hamburg, Bre men, Frankfort en Lubeek. De groote handelswagens met zware, met ijzer beslagene wielen welke den vervoer dienst deden tusschen Vlaanderen, Frankrijk, Duitsehland en Rusland, zullen met hunne wachten dit tijdvak voorstellen. Verder komen de voertuigen uit den tijd van Rubens en Van Dyck, ruiters met hunne breed gerande hoeden, wijde, gespoorde leerzen, daarna de draagkoetsen van Maria-Therisia, met hare wacht van pijpers en trommelaars. Hierop volgen de latere geroepen, de eerste diligenciën, de eerste lokomotief tusschen Brussel en Mechelen en eindelijk de laatste en grootste lokomotief die ooit gemaakt werd. Deze wagen zal niet minder dan 25 meters lang en 8 meters 50 hoog zijn, en zal vooraf gegaan worden door de kleinste lokomotief welke men maakte, prinses Stephanie. Vijf honderd personen, drij honderd vijftig peerden, en meer dan zestig voertuigen zullen den stoet uitmaken, welke zal opgeluisterd zijn door de muziekkorpsen der gidsen, der jagers te peerd en derlanciers. RECHTERLIJKE KRONIJK. De pachter Vromant, van Ingelmunster, welke eenige weken geleden, het vleesch ver kocht heeft van eenen os, welke aan eene ziekte overleden is, ten welken gevolge er verscheidene personen erg ongesteld werden, is door de korrektionneele rechtbank van Kortrijk tot 2 maanden gevangenis, 50 fr. boete en de kosten verwezen. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. De Zeereerw. Heer De Jonghe, sedert 43 jaren kanunnik der Hoofdkerk, is Kanunnik- Emeritus geworden en wordt vervangen door den Zeereerw. Heer Boddaart, secretaris des Bisdoms. De E. H. Spitaels, onderp. op S. Martens te Gent, wordt prosecretaris des Bisdoms. Is onderpastor benoemd te Desteldonk, de E. H. Cambier, professor te Deinze in ver vanging van den E. H. De Pau, ontslaggever. De E. H. Heynssens, onderp. op H. Kerst is directeur benoemd der Zusters van Liefde, te Brussel. Dikwerf hoorden wij dezer dagen zeggen Onze Kermisfeest zal dees jaar onbeduidend wezen. Waarlijk wij begrijpen dit gezegde niet. Men raadplege het programma en men zal vinden dat, buiten de jaarlijksche gewone feesten en vermakelijkhedengelijk onder anderen de Volksfeest in den Casino, wij voor eerst een allerluisterrijkst Concert hebben, ge gevendoor 't vermaard muziekkorps der Gidsen, eene feest met electriek licht gegeven door ons Vrijwillig Pompierskorps, de opening van 't Kaatsspel, de opstijging van verlustigende luchtballen, enz. Het zijn altijd de feesten niet die het meest vertier veroorzaken als men moes heeft, kan men zonder groote feesten ook kermis hou den. Wie moes heeft, houdt kermis als 't hem lustdan bakt men vlade, maakt men rijstpap, kookt men hesp, houdt men wafelslag als 't.best past. Zob begonnen de kermisfeesten bij Meester Kwibus maandag lest. Rond den middag of iets daarna was het spectakel gala in de Statie straat omtrent den Café bleu. Deze feest lokte eenen grooten volkstoeloop en iedereen stond verbaasd over de toeren die door eenen Bak- visch gespeeld wierden. De feeslelijkheden wierden later thuis voort gezet. Meester Kwibus hield wafelslag met de vuist en het ging er zoo goed toe dat gansch de gebuurte door 't gedruis gelokt, graag 't vreemdsoortig spectakel zou hebben bijge woond. De feest duurde gansch den dag en de vermoeienis alleen bracht er een einde aan. Zoodus als men moes heeft, en veel moes, gelijk Meester Kwibus, dan houdt men feest als men er lust toe heeft, dan kan men zich ook vermaken even alsvorige jaren, want men heeft honderde gelegenheden om zijnen moes op eerlijke en deftige wijze te verteeren. Denkt niet, geachte Medeburgers, dat wij u willen aanraden de kermis te vieren door spectakels, gala, enz. gelijk Meester Kwibus.... neen, neen, duizendmaal neen Men moet nen Jan zijn van zijnen deesem om alzoo ker mis te kunnen vieren en geen Aalstenaar die het hart op de ware plaats draagt en zich eer biedigt, is zulke aardige feestelijkheden gene gen 't Verbond zegt dat, zoowel te Aalst als te Dendermonde, elkeen lacht met het proces wegens laster, door onze Stedelijke Regeering, tegen hem ingespannen. Maar, jonge, als dit proces dan toch zoo be lachelijk is, waarom dan uwe lastering inge trokken, zoohaast gij vernomen had dat men er u rekening ging over vragen Morgen Zondag beginnen de Feestelijkheden ter gelegenheid onzer Kermis van 1885. Een luisterrijk Concert zal des namiddags op het Kiosk, ter Groote Merkt gegeven worden door het te recht beroemd Muziekkorps van hel 1' Regiment Gidsen, onder het bestier van den heer Slaps. Ziethier de schikkingen welke genomen zijn geworden Het College van Burgemeester en Schepe nen, de heeren leden der Commissie en onzo Koninklijke Harmonie zullen zich naar de Statie begeven om het hooger bedoeld Muziek korps plechliglijk te ontvangen. De officierenkorpsen onzer Burgerwacht, en van de Pupillenschool des Legers alsook het Fanfare van deze beide instellingen zijn uitge- noodigd hunne medewerking te verleenen. Het vermaard Muziekkorps zal alhier aan komen met den trein uit Brussel van 3 ure. Onmiddelijk zal de stoel zich vormen en zich ten Stadhuize begeven alwaar de eerewijn aan 't beroemd Kustenaarskorps zal aangebo den worden. Het Concert zal ten 3 1/2 ure stipt aanvan gen. Wij laten hier 't programma volgen EERSTE DEEL 1. Marche Gala, Vteuxlemps. 2. Ouverture der Tannhauser, R. Wagner. 3. Fantaisie Concertante, Kappey. 4. Danse Macabre, Saint Saêns. TWEEDE DEEL Ouverture Ruv Bias, Mendelssohn. 6. Fragments des Maitres Chanteurs, R. Wagner. 7. L'Invitation la Valve, C.M. Yon Weber. 8. Bhapsodie Hongroise N° 2. Frans Liszt. 9. Fantaisie sur l'Africaine, Meyerbeer. Naar gekende muziekliefhebbers ons verze keren, zal dit Concert aller merkweerdigst wezen. Wie 't schoonste muziek, uitgevoerd door ervaren en goedgeoefende kunstenaars, wil hooren, verwaarlooze de gelegenheid niet welke hen morgen gegeven wordt, gelegen heid, welke zich wellicht nimmer zal voor doen. STERFGEVAL. De Familie van onzen achtbaren heer Sche pen, M. De Wolf-Coevoet, komt pijiielijk getrof fen te worden door het vroegtijdig alsterven van een zoon en broeder, den heer Edmond De Wolf, student in wijsbegeerte aan de Hooge- school van Leuven, zaterdag der verledene week voorgevallen. De heer Edmond De Wolf was een veelbelovende jongeling welke de vreugde zijner famillie uitmaakte. In December 1867 geboren, had nauwelijks den ouderdom van 17 1/2 jaren bereikt. Woensdag II. zijn de stoffelijke overblijfsels van dezen goeden zoon en broeder te midden van een grooten volks toeloop plechliglijk ter aarde besteld geweest Mochte de zoele hoop dat de overledene reeds van den Allerhoogste de belooning van zijne verduldigheid in 'l lijden heeft ontvangen, de droefheid zijner beproefde familie eemger mate lenigen. ALLERHANDE NIEUWS. Zondag Ij. woonden de Burgerwachten van het 5e Legioen van Brussel, alhier eenen kampstrijd op de schietbaan bij. Alles liep rustig en vroolijk af de Brusselaars hadden zich goed vermaakt.Doch altijd ontmoet men een dwarsdrijver.Zekere korporaal Colère,de kracht van den Aalsterschen uitzet niet kennende, verzoop zich en speelde duchtig zijnen boer. In 't hotel Au# Arcades, Statieplein, gekomen, schold hij alle de aanwezigen uit. De Aalste- naars waren beesten, dommerikken, schelmen en dieven en nog al meer. Maar een Aalster- sche korporaal die, deze uitscheldingen niet verduren kon, greep Colère vast, wiet p hem op den billard en diende hem een rammelingske toe. Colère wierd hierdoor drijmaal Colère, en de Brusselsche korporaal dreef het zoo verre dat hij eindelijk door onze policie wierd opge schept en in den bak gestoken alwaar hij tot s'anderdaags 7 1/2 ure 's morgens, over de kracht van den Aalsterschen uitzet heeft kun nen mediteeren. Wij vernemen dat M. de Minister van openbaar onderwijs de gemeentebesturen ver wittigd heeft, dat zij niet meer verplicht zijn aan de op wachtgeld gestolde onderwijzers het bezit te laten der gemeenteschool. De gemeenteoverheid mag den onderwijzer toelaten de gemeenteschool te bewonen, hetzij uit welwillendheid, hetzij mits betaling van een huurgeld. De gemeente die hiervan geen gebruik zou willen maken, moet aan den onderwijzer ten minste eene maand uitstel geven, om zich eene andere woning te bezorgen. De Gazelle heeft een artikel meégedeeld over den verschrikkelijken appetijt der pas toors ze eten letterlijk Belgie op, en als men hen laat voortgaan, zegt het blad, zal er niets voor de liberalen overschieten als de beenen en het vel. We bekennen dat dit hard zijn zal voor die heeren, die, we weten het allen, door een zoo kolossalen appetijt geplaagd worden dat zij alleen plaats aan tafel zouden willen hebben. Doch waarin bestaat toch wel dien reusach- tigen eetlust, dat verslinden zonder eind bij de pastoors De Gazette haalt een dozijn feiten aan, en 't is om te schrikken en te beven. Vooreerst zet een koninklijk besluit de leer lingen der vrije scholen gelijk met de gemeen tescholen, in wat aangaat het ontvangen van testamentaire giften, Erg heel erg, inderdaad; de gemeente scholen zouden liever alles alléén hebben dat is oprecht liberaal. Een tweede besluit schrijn op het budjet der kerkfabriek van Notre-Dame te Verviers, 400 fr. voor.... sermoonkosten, die de deputatie van Luik had afgeschaft. Bekent met ons dat ditover zijn hout gaat 400 fr. verpreêken als een liberaal vermeent dat al dat gepreek totaal onnoodig is...,. Een derde besluit machtigt het kerkfabriek van Elinghen, rente-titels te verkoopen om de kerk te vergrooten. Neen, dat gaat nu alle gedacht te boven. Die rente-titels moesten blijven liggen tot dat het oogenblik gekomen is. ze aan te slagen ten voordele van het moderne sansculotismus Een vijfde besluit maakt eene plaats van coadjutor in de kerk van Vorsselaar een zesde machtigt de meubeling van de kerk van Rupelmonde een zevende het zetten van een raam in de kerk van Enghein, enz., enz. Horresco ja, 't is om van te schrikken, en wij bekennen dat er eon einde moet aan ge steld worden; die goede liberalen staan scherp van honger en ze eten liever renten en klin kende munt, dan preêken, kalk, steen en glas ramen. We begrijpen nu hoe diep zij den gouden tijd moeten betreuren, toen zij alleen aan tafel zaten en de millioenen werden opgediend, die zoo lustig door de liberalen verteerd werden. Ten einde de ledige kas der brusselsche Associatie aan te vullen, gaal M. Janson werk- mansconferenciën houden. Hij zal dus tegen betaling van een zeker inkomgeld wat bombast aan de werklieden gaan vertellen, de centen opstrijken en er de schulden der groote kop stukken meê betalen. Niet slecht gevonden Wat dom gebruik toch is dat vreemde fransch, bij menschen die de taal van chez- nous niet verstaan. Te St-Jans-Molenbeek heerscht de ziekte, want 't wordt een ziekte die men te Gheel zou moeten behandelen, op eene ongelooflijke manier. Die gemeente is vlaamsch tot in de ziel van de tien zieken, die er in het gasthuis gebracht worden, zegt een blad van Brussel, zijn er negen Vlamingenzelfs de meesten verstaan geene andere taal dan de hunne. Meent ge nu dat de regeerders van die gemeente zich naar de meerderheid schikken In 't geheel nietzij kwanselen integendeel maar eeuwig in hun fransch voort. Een gemeenteraadsheer heeft onlangs een feit aangeklaagd, dat die heeren noglans zou moeten doen nadenken. Eene arme vrouw, wiens man in 't gasthuis lag, wilde 's morgens uitgaan om als dagloon ster te gaan werken bij het uitgaan kreeg zij een briefke van 't gasthuis, doch geen Iransch kennende, legde zij het ter zij. Den volgenden dag vond zij iemand die de taal van de regeerders van Molonbeek verstond en deze zegde haar dat... haar man dood is. Die arme vrouw was dus 24 uren in bezit van dat doodsbericht, zonder te weten wat het behelsde, omdat het beslier haar toespreekt in eene taal welke zij niet verstaat. Indien men zoo 'n brutaliteiten beging in Engeland, Duitsehland, of in China zelfs, zou men verwonderd slaan en vragen of het die regeerders soms niet in de hersseus scheelde (Handelsblad.) Beschrijving van personen die verdwenen zijn 1. Van Overberglie August, geboren te Vynckt, uil zijne woonst verdwenen te Dron gen, sedert den 9 Juni. Oud 12 jaar haar zwartwenkbrauwen: zwartoogen bruin neus klein en dik. Kleeding zwarte overjas broek iu zwarte slof met kleine streepjes muls iu dezelfde stofblauwe wollen kousenschoenen zonder snoeren. 2. Morrel Alfonsuit het vaderlijk huis ver dwenen te Gent,sedert den 22 juni, 's morgens. Oud 11 jaargestalte !n'20 haar lang, blond en krullend voorhoofd gewoon oo gen blauwneusnog al dik mond gewoon; kin rond gelaal vol Bijzonder kenteeken klein likteeken tegen de linker oog. Kleeding groenachtige vest en broek wol len kousen met gr ijze en roode strepen blok ken blootshoofds. 3. Dryoel Jan-Victor, oud-bureeloverste bij het gemeente-bestuur der stad Gent en snel schrijver bij den Senaat, uit zijne woonst ver dwenen sedert den 12 Juni. Oud 28 jaar gestalte lm70 haar kas- taanjebruin, een weinig kaalwenkbrauwen id. en kaal voorhoofd groot en ontbloot oogen blauw neus dik mond groot en dikke lippen baard kastaanjebruin en kaal kin rond gelaat rond en dik. Bijzonder kenteeken heeft eene breuk. Kleeding bruine kostuum bruine villen hoed boltinnen met elastieken kousen waarschijnlijk bruin linnengoed gcleekeud D. 4. Vandersommen Jozef, uit zijne woonst verdwenen te Brasschael, sedert den 14 mei. Oud 19 jaar haar bruin gelaatdun Bijzonder kenteeken: de rechterkant verlamd. Kleeding vest en ondervest in donker rosse stofbruine gespikkelde broek groenachtige muts botlinnen met snoeren bleek grijze kousen. 5. Bosseel Victor, werkman te Antwerpen, uit zijne woonst verdwenen sedert den 16 maart 11. Oud 53 jaargestalte klein haar zwart; wenkbrauwen zwart. Kleeding grijze gestreepte overjas broek in donkere stof zwarte zijdene muts. 6. Een onbekende, gevonden te Hoboken, in het water van den kleinen Schans, gezegd Lunette d'Hoboken, den 3 mei 11. Oud 40 tot 50 jaar gestalte lm70 haar bruin grijsachtig; baard en knevels: rosachtig. Kleeding donker blauwen overjas zwarte ondervest donker grijze broek met ruiten katoenen hemd zwarte zijden halsdoek nieuwe botlinnen met elastieken witte ka toenen kousen tweede hemd in wit flanel witte manchetteknopen met koper afgeboord en gemerkt den eenen, met de letter P, den anderen met de letter J drie hemdenknopen in witte paarlemoer. De kleeren zijn in betrekkelijk goeden staat. Het lijk schijnt ten minste, gedurende eene maand in het water verbleven te hebben. M. Timmermans, rechter bij den recht bank van lslen te Gent, die onlangs onder 't konvooi sukkelde op de spoorwegbrug over de Leie, is in het gentsch hospitaal aan de ge volgen der bekomene wonden overleden. Uit Donk-Maldegem schrijft men aan den Vaderlander van Eecloo wegens eene wonder bare ontdekking welke aldaar gedaan werd Er werd besloten delvingen te doen op den grond en de omliggende plaatsen, waar voor heen de zoo vermaarde abdij van Soetendaele oprees, die bestond lot in het jaar 1578. De begonnen werken, onder wijs geleide van den eerw. heer pastor, hebben eenen uit slag gegeven die aller verwachting overtreft. Het waren niet de puinhoopen der abdij, maar wel deze van een oud kasteel die men ont blootte. Men stond voor een gebouw dat on getwijfeld tijdens de leenroerigheid moet ge bouwd zijn geworden. De grondvesten hebben eenen meter 40 cen timeters breedte en toonen dat het gebouw 27 meters lengte en 12 meters diepte had. Op den hoek van het kasteel stond de toren, Trouilasse genaamd; dit bewijzen de grond vesten op eenen kleinen afstand van het ge bouw en die op eene kleine hoogte gevonden zijn. De toren was drijhoekig iets wat men in krijgskundigen bouwtrant zeldzaam in onze gewesten ontmoet. De onderaardsche gang, waar men kettingen en ander ijzer vond, zal aan de bouwkundigen menige les opleveren, want hel is daar dat men in volle zekerheid de wijze van bouwen ten tijde der leenheeren zal i; kunnen navorschen. Gent en Brugge hebben reeds afgeveerdig- den gezonden om ter plaatse die wondere ont dekking nauwkeuriglijk te onderzoeken. Zij zullen waarschijnlijk deze week terug keeren, in gezelschap van de koninklijke commissie van monumenten, om hunne navorschingen voort te zetten. Zondag achternoen wandelde honderden personen langs de Werf te Antwerpen, om den aanblik op de Schelde te bewonderen. De stoomboot Jan Breydel was daags te voren aangekomen met eene partij ossen uit Amerika, en deze dieren waren ontscheept. Maar nu waren er eene halve dozijn uit hunne provisoire stalling weten te ontvluch- ten en liepen wild onder de menigte rond. De schrik was algemeen. Met stroppen, berd, leêren, stukken hout en van alles, wilde men de ossen tot staan brengen en vangen, j. Dat ging eventwel niet te best verscheide ne personen werden omgeworpen en hadden de kleêren gescheurd of waren gewond. De zaak is eventwel nog niet erg gegaan en men heeft de beesten, die ook verschrikt waren, kunnen bcmeesteren zonder dat zij merkelijk onheil hadden veroorzaakt. Een paar ossen waren in de Schelde ge raakt, doch ook deze zijn er levend en onge deerd kunnen uitgehaald worden. Moord. Maandag avond kwamen de ouders van een huisgezin te Duffel van het bezoek in de Tentoonstelling te Antwerpen terug en vonden hun dochterke, een meisje van 16 jaar, de zuster der vrouw, in hel bed vermoord. Het meisje leeft noghet eigen kind, 3 jaar oud, is dood. Het huis, waar die ramp heeft plaats gehad, ligt op de scheiding van Linlh en DufTel. Nadere bijzonderheden. Hel huisgezin, waarvan wij spreken, is dat der echtgenoten Van den Broeck-Braeckman. Zij hadden de zuster der vrouw, een meisje van 16 jaar oud, gelast op hun zoontje, 3 jaar oud, te passen. De ouders kwamen ten 7 ure 's avonds van de Tentoonstelling thuis. Zij vond-en de woning gesloten. Men brak binnen en op het bed vond men de twee kinderen. Het zoontje was dood, en volgens de verklaring van Dr Temmerman, die onmiddelijk werd geroepen, had de dood vijf uren vroeger plaats gehad. Het meisje was erg gekwetst aan het hoofd, doch verder heeft zij geen gewelddaden onder gaan. Men weet niet welk de drijfveer der misdaad kan geweest zijn. Er is in huis niets gestolen en buiten het scheel der kachel, dat geheel bebloed is, en waarmee de aanslag moet ge pleegd zijn, heeft men niets ontdekt dat tot opheldering dezer geheimzinnige misdaad kan leiden. (Handelsblad.) De meid van eenen gewezen schouwbur- bestuurder gaf woensdag op de merkt van Antwerpen een bankbriefje van 100 frank in betaling voor gekochte waren. Daar de boerin niet kon weergeven, bood zich een persoon, welke daar omtrent stond, heel bereidwillig aan, het briefje in eenen naburigen winkel te gaan uitwisselen. Men heeft hem niet meer teruggezien. In den nacht van zondag tot maandag heeft te Berchem, op de vesting aan de Berchemschepoort een zonderling geval plaats gehad. Een soldaat der genie, die wacht had op de vesting, heeft omtrent 2 ure de kardoezen, welke hij volgens het reglement bij zich had, afgeschoten naar den toren der kerk. De kogels hebben gelukkig geen kwaad ge sticht. De korrespondent van een brusselsch dagblad schrijft aan dit leste dat de soldaat op de nabijzijnde schildwachten en voorbijgan gers geschoten heeftdit is echter niet nauw keurig. De officier van dienst, in de kazerne. M. Verheugen, heeft door de wacht den soldaat doen ontwapenen en aanhouden. Deze is ter beschikking gesteld van den krijgsauditeur, hij bevond zich in opgewonden toestand. Een blad van Montreal schrijft dat, dank aan eene minnelijke schikking, aan het proces Bernard een einde gesteld is. Het bisdom van Doornik zal terug in het bezit der door Ber nard ontvreemde weerden komen, welke te Montreal gebleven waren. De bank Ville-Marie bekomt als schadeloosstelling eene som van 85,000 fr. en trekt hare vervolging in. Deze overeenkomst is bekomen door de goede zor gen van M. N. Charbonneau, welke door de beide partijen als bemiddelaar werd aange steld. De misdaad van Elouges. Hel onder zoek is opnieuw begonnen. Folie is bij den onderzoeksrechter geroepen om ondervraagd te worden. Toen hij gedaan had, eischte hij de vergoeding welke de wet aan de getuigen toe kent. Ik ben zonder geld, zegde hij en had ik geen man van goeden wil gevonden die mij werk verschaft ik zou niet te eten hebben. Maar mijn patroon betaalt mij niet om over en weêr naar het paleis van justicic te wandelen. - Maar gij moet u ter onzer beschikking houden, sprak de rechter, niet als getuige maar als verdachte, dus hebt gij geen recht op de vergoeding. Zijn toestand is dus alles behalve benijdens- weerdig. Men 80 centiemen in den zak geeft men hem de vrijheid, op voorwaarde dat hij op alle ure van den dag gereed zij zijn werk te laten staan om in 't verhoor te komen. Een blad van Bergen beweert dat er in het kort eene aanhouding zal plaats hebben, welke veel gerucht zal maken. Bataille is te Bergen teruggekeerd. Naar het schijnt was men voornemens eene manifesta tie met muziek en fakkellicht in te richten, doch men zegt dat dit verboden was. De aan komst van Bataille heeft zoo geheim mogelijk plaats gehad. Uit het kamp van Beverloo Verleden vrijdag, gedurende de rust der manceuvers, was een stuk kanon bij vergetelheid geladen gebleven. Op dit stuk zat de kanonnier Vanham, van Brunsbeek, wat uit te rusten en liet zijn been onachtzaam voor den mond van 't kanon neer hangen. Een andere kanonnier beging de onvoor zichtigheid eene lont in T kanon te steken, waardoor het schot afging. Den ongelukkige Vanham, die niets bemerkt had, werd het been afgerukt en zijn lichaam werd op meer dan 10 meters afstand geslingerd. Hij was zoo vreeslijk gekwetst, dat hij over leed terwijl hij naar hel hospitaal overgevoerd werd. De onderwijzeres welke eenige dagen geleden te Ciney afgesteld werd,is tot 15 dagen gevangenis en 26 fr. boete verooordeeld. De broerkensschool te Ciney heeft voor den gouvernementsjury 5 leerlingen aangebo den. Allen vijf zijn volkomen gelukt. Voor de rechtbank. Rechter (tot den beschuldigde). Hebt gij dezen agent een dommerik genoemd BeschiddigdeMijn heer de rechter, hoe langer ik dien agent aanzie, hoe waarschijnlijker het mij voorkomt. Een man van eer. Rechter. Gij zijt beschuldigd verschillende bedriegerijen ge pleegd te hebben onder de namen Muller en Meier. Waarom hebt ge dat gedaan Beschul- digde. Denkt ge dan, dat ik mijn eerlijke naam voor dergelijke bedriegerijen zal ge bruiken 1 Onze dienstboden. Marie. Waar gaat ge heenAnna. Naar Antwerpen, ik heb mij verhuurd bij mevrouw Pimpelman. Marie. Bij die Nu, neem dan maar een koepon heen en weêr. Valscm goud. The Chemical News waar schuwt tegen een nieuwe metaalverbinding, die uiterlijk het aanzien heeft van goud, en waarvan reeds voorbeelden bestaan, dat zij voor echt goud verkocht is. Zij dient voor het maken van broches, knoppen, armbanden en 'dergelijke voorwerpen. De scheikundige ont- i leding leert dat zij bestaat uit platina en koper, met eene geringe hoeveelheid zilver. Het wordt verguld afgeleverd, is bestand legen de i toetsproef en wordt door sterk salpeterzuur 1 niet aangetast. HOLLAND. j De eerste nieuwe haring is woensdag te's Gravenhage op de gebruikelijke wijze met peerd en chees vervoerd, met de hollandsche vlag, uil Vlaardingen aangebracht en aandekonink- j lijke familie, en de hoofden van slaats-en pro- j vinciale besturen aangeboden. Maandag morgend omtrent 7 ure is op het i Frederiksplein te Amsterdam uit eene gasrijp I van de Continent Gas Association een jonge van j 13 jaar, te voorschijn gehaald. Hij was met ziju hoofd in de gaspijp gekropen en met zijne knie- I en daaraan bekneld geraakt. In dien neteligen i toestand bracht hij bijna twee dagen door, toen hij eindelijk door een voorbijganger werd opge merkt en meer dood dan levend verlost. Hij werd in huis in de buurt ter verpleging opgeno men, waar het gelukte hem weer lot het bewust zijn te brengen. FRANKRIJK. Piano's van papier worden thans te Parijs ge maakt. Eene is verkocht aan den hertog van Devonshire. In plaats van hout is de kas van ge perst papier, dat gepolijst is. De toon van het instrument moet niet sterk, maar week en vol zijn en bovendien lang doorzingen. Een zonderling voorval bracht dinsdag, ten half zes ure namiddag, eene zekere opschudding in de Kamer der Afgeveerdigden te weeg. Wo- lowski, korrespondent van hongaarsche en oos- tenrijksche dagbladen, werd onverwachts door zinneloosheid getroffen. Hij begon luidop te roe pen M. van Bismarck heetl mij willen uitkoo- pen hij heeft mij veel geld aangeboden om Hongarië te verraden en ik heb hem het antwoord gegeven, dal bijverdient. Twee deurwaarders hebben den ongelukkige uit de zaal geleid. Zondag morgend bevond zich de pastoor van Saint-Front in den kerktoren, op het oogen blik dal men met de klokken luidde voor eene begrafenis. Onverwachts brak den balk, die eene der klokken ondersteunde, en de klok viel. De pastoor werd aan hei hoofd getroffen en op den slag gedood. De koster werd met gebroken arm opgenomeri. Verschrikkelijke moord. Eene verschrik kelijke misdaad werd zondag avond, in het kwar tier van Chatelet, te Orleans gepleegd. Zekere Amelie Ouyette, liedjesverkoopster, bood zich in de herberg St-Jacques, door de echtgenoolen Choux, gehouden, aan. Zij was nog een weinig dronken en had sedert een uur den amigo verlaten. Zij was door Eugeen Tachet vergezeld, een dagbladverkooper, met wien zij betrekkingen onderhield. Er ontstond weldra twist tusschen Tachet en een brigadier van hel 30® regiment artillerie. Een gevecht was er het gevolg van. Vrouw Ouyette wierp zich, met een mes ge wapend, op den brigadier en sneed hem d«n hals af. De ongelukkige zakte neêr in een grooten bloedplas en bezweek eenige stonden nadien. Tracbel en Amelie namen de vlucht, doch werden spoedig aangehouden en naar de gevan genis overgebracht. De liedjesverkoopster werd met het lijk van het slachtoffer gekonfronteerd. Het schijnt dat zij in hel begin geen besel had van hetgeen zij gedaan heeft, en nu bare ijselijke misdaad groo- telijks betreurt. Eene dievenbende. Twee meisjes werden zondag door de policie-kommisaris van la Ro quelte, te Parijs, wegens diefstal en nachtelijken aanval aangehouden. Deze bekwam weldra de zekerheid dat men hier met een geheele bende te doen had. Dijsdag morgend drongen M. Hamon en zijne agenten in de woning van den genaamden Juve- suon, oud 22 jaren, die, volgens de verklaring van het meisje Delaunay, de onder-kapitein der bende was. Eene huiszoeking leidde tol de ontdekking van eene aanzienlijke hoeveelheid brons. Op hetzelfde oogenblik doorzocht de policie de woning van zekeren Paul Dubois. Men voud er voor meer dan 6000 franken juweelen. Het meisje Delaunay, die de plaatsen had aangewezen waar die* voorwerpen verborgen werden, klaagde nu ook zekeren Duisy aan. Men vond in de woning van dezen leste een magazijn van kardoezen, kleedingslukken, gouden, zilve ren en bronzen voorwerpen, die vermoedelijk van een kasteel voortkomen. Vier andere kerels werden woensdag aange houden. De totale weerde der in beslag genomen voor werpen beloopt 20,000 fr. De medeplichtigen van het meisje Delaunay hebben insgelijks de diefstallen doen kennen welke in het binnenland door die bende werden DUITSCHLAND. Twee heeren en twee damen, zoo verhaalt de Fliegendc Bliltter, vermaakten zich in een roei- booljen op het meer van Constanz. Zij waren nog een half uur van den oever verwijderd, toen plotseling een vreeselijke storm lostborst en de boot in ernstig gevaar verkeerde. De tegenwoordigheid van geest der beide heeren redde hun echter. Zij herinnerden zich de kal- meerende uitwerking van olie op fel bewogene wateren. Na kort beraad, steekt ieder zijn rijk geparfumeerd hoofd over boord en in het meer, en zie, als een looverslag wordt hel water rondom de boot kalm, en kunnen de damen op haar gemak en veilig hel groolscbe schouwspel van een storm op zee genieten PAUSELIJKE STATEN. De Paus heeft dijnsdag morgend, ter gelegen heid van de 800e verjaring van Gregorius VII, de leden van het roomsche komiteil, de afge veerdigden van verschillige katholijke sociëtei ten, eene bijzondere deputatie van Salerno, door den aartsbisschop van Salerno aangeleid, veertien kardinalen en een duizendtal andere personen ontvangen. LeoXllI heeft den lof van Gregorius VII uit gesproken en gezegd dat de gevangenschap der pauzeu altijd gevaarlijk was voor de vrijheid der volkeren. Gregorius zou in ballingschap niet ge storven zijn, indien de Romeinen eendrachtig waren geweest. Dt Paus herinnerde daarom de terugkomst te Rome van Pius VII en Pius IX. liij handelde vervolgens over de liefde, die

De Denderbode | 1885 | | pagina 2