REVALENTA ARABICA BERICHT?" 9 Zonderlinge Viggeus, Vogelschieling mei de Bol HUISMEUBELEÏV HUISMEUBELS V ELDVRUCHTE1V PARTIJ ZAAILAND HUISMEUBELS Hofstede en van Land en Meerscli, BEHUISDE HOFSTEDE, Meersch en Zaailand, BEHUISDE HOFSTEDE, VRUCHTEN TE VELDE VELDY KUCHTEN, Meubels, landbouwersalem Wij oordeelen dat men op weinig verschil na, de zeilde uitslagen hier te lande zou be komen, maar dit belet de schreeuwers niet, te roepen dat wij onder een pastoorsgouverne ment leven. Wij trekken uit het dagblad Courtier du Dauphtné van 8 en 9 juni 1885 het volgende verhaal, dat bewijst, welken weerklank de aanvallen tegen den godsdienst hebben tot in de dorpen toe a Den 51 mei, was het pompiersfeest te Sainl-Ismier. Men had lustig gemiddagmaald en niet minder lustig gedronken de domste, de tergendste, de zedelooste liederen werden uit alle macht door deze bedronkenen gebruld, onder andere door eenen man van vijlïig jaar en zijnen zoon. De eerste zeeg afgemat op de tafel neêr en scheen te slapen. Toen bootsten zijne vroolijke gezellen spottend eenen lijk dienst na met de plechtigheden der H. Mis en alles; messen werden kruiswijze op eene flesch gelegd, en, opdat niet ontbrake, werd eene keers aangesteken. Wat feest voor den be- wustelooze, wanneer hij zou ontwaken. Maar hij moest niet meer ontwaken hij was de eeuwigheid ingetreden Dit betreurensweerdig tooneel werd voor gezeten door den meier van Saint-Ismier, ver gezeld door eenige leden van zijnen munici- palen raad, door den vrederechter en doorden directeur van eene der voornaamste lagere scholen van Grenoble. FRANKRIJK. Trek van liefdadigheid. Een engelsche milord kwam over eenige dagen bij eenen koif- feur binnen. Hij zag er een meisje, dat op armoedige wijze was aangekleed, en in onderhandelingen was met den heer van het huis, over het verkoopen van haar haar. De koifleur bood er hair 8 franks voor. Het meisje vraagde er 10. Eindelijk stemde zij weenende toe en de scheer was gereed om de schoone hairlokken weg te nemen, wanneer de Engelschman een beteekenisvol haltdeed booren. Hij vernam bij het meisje naar de oorzaak, die haar tot die pijnlijke opoffering dwong. Het meisje bekende met neergeslagen oogen dat hare ouders zich zonder brood bevonden en zij hen op die wijze wilde redden. De milord haalde twee bankbiljetten voor den dag, toonde dezelve aan het meisje en vroeg Wilt gij uw hair aan mij verkoopen? De jonge dochter, zelfs de aangebodene weer de te bezien, knikte toestemmend. Hij nam vervolgens een enkel hair van 's meisjes hoofd, stak het in zijn portefeuille eD verdween. De koiffeur bevond dat de bankbiljetten eene som van 200 livers, dat is 5000 fr. vertegen woordigden. Het meisje weende ditmaal van geluk hare ouders waren gered. Iedereen verlangde den naam van dien edel- moedigen milord te kennen, doch deze heeft geen spoor van zich achter gelaten, ITALIË. Zonderling geval. De prins Camporeale, lid der italiaansche Kamer, begaf zich dezer dagen vaB Palermo, in rijtuig, naar de baden van Termini, toen de koetsier hem onverwachts begon uit te schelden en met zijne zweep te slaan. De prins haalde zijnen revolver te voorschijn en schoot op den koetsier, doch de kogel trof den broeder van den koetsier, die naar het rijtuig toekwam met een groot mes in de hand. Met een tweede schol, schoot M. Camporeale den koetsier neêr en keerde vervolgens alleen naar de stad terug, waar hij zich bij den kwestor der policie aanbood. Na een kort onderzoek, heeft die magistraat den afgeveerdigde in vrij heid doen stellen. GEZONDHEID AAN ALLEN wedergegeven zonder medecijnen, zonder buikzui vering en zonder kosten door de smakelijke gezond- heidsbloem Du Barry van Londen, genaamd Vijf en dertig jaren onveranderlijke goede uilslag, genezende moeielijken eetlust, slechte spijsvertee- ringen, maagonlstekingen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, maagzuur, hartkloppingen, slijme righeid, braaklust, maagopwerpingen, brakingen, verstoptheid, buikloop, bloedloop, koliek, longtee- ring, hoest, asthma, beklemdheden, duizeligheden, benauwdheid, bloedaandrang, zenuwkwaal, slape loosheid, droefgeestigheid, suikerziekte, zwakheid, uitgeputheid, bloedeloosheid, bleekzucht, alle de wanorden der borst, van de keel, dos adems, van de stem, der luchtpijptakken, van de blaas, der lever, van 't slijmvlies, der herssen en van 't bloed, als ook van alle ontsteking en koortsachtige reuk bij 't op staan, ofwel na bet gebruik van zekere verradende spijzen, anjuin en look, enz., of sterke dranken, zelfs na den tabak. 'I ls bovendien het voedsel bij uitmun tendheid, 't welk alleen alle de ongevallen der kinds heid voorkomt - 90,000 genezingen er onder be grepen deze van mevrouw de hertogin de Castle- stuart, de hertog de Plnskow, mevrouw de mark gravin de Bréhan, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, M. de dokter-professeur Wurger, enz., enz. N° 63,476 de E. H. Pastor Comparet van eenen 18 jarigen moeielijken eetlust, van maag, buik- en zenuwpijnen, van flauwten en nachtelijk zweeten. Genezing n° 99,625. Avignon, 18 April 1876. De Revalenta Du Barry heeft mij op 61 jarigen leeftijd genezen van twintig jaren lang verschrikkelijk lijden. Ik was van zulkdanige vreeselijko benauwheden aan gedaan dal ik mij noch aankleeden noch ontkleeden kon, daarbij maagpijnen dag en nacbl en akelige slapeloosheden. Alle romediën tegen deze bedrukt heden leden schipbruik de Revalenta heeft er mij Sansch van verlost. Borrel, geboren Carbonnetly, essemstraat, 11. Genezing N° 98,614 Sedert jaren leed ik aan gebrek van eetlust, aan slechte spijsverteering, aan kwalen van bet hart, der lenden, van de blaas, aan zenuwprikkelingen en droefgeestigheid; alle deze ziekten verdwenen onder den heilzamen invloed van de goddelijke Revalenta. Leo Péyclet, onderwij zer te Eynancas, (Haute-Vienne.) N° 49,812 Mevrouw Maria Joly, van vijftig jaren lang verstoptheid, slechte spijsverteering, zenuw aandoening, slapeloosheid, asthma, hoest, windach tigheid, krampen en brakingen. N° 46,270 M. Roberts van eene longteering met hoest, brakingeu, verstoptheid en doofheid gedurende 25 jaren. N" 49,522 M. Baldwin van de volkomensle uit putting, verlamming der blaas en der lichaamsdeelen en gevolge van buitensporigheden der jeugd. Genezing N° 85,421. Brussel, 25 Juni 1874. Mijn jongste zoon, verlaten door de geneesheeren in den ouderdom van vijf maanden, wilde geen voed sel nemen, noch kon het verleeren, en bevondt zich bij gcvelg in eenen staal van zwakheid welken zijn leven in gevaar bracht; 'tis alsdan dat ik hem de Revalenta deed nemen, welke hij met lust al, en gedurende verscheidene maanden bleef hij er zich meê voeden. Heden is hij 11 jaar oud, en zeer wel varend.— Deswert, professor aan 't Conservatorium, Vonckstraat, 61. M. F. W. Beneke, professor van geneeskunde a3n de Hoogscbool, deed het volgende verslag aan de cliniek van Berlyn, op 8 April 1872 Ik zal nooit vergeten dat ik het levensbehoud van een mijner kinderen aan de Revalenta te danken heb. Hel kind leed, op zijne vierde maand, zonder ge kende oorzaak, aan eene volkomene uitmergeling met gedurige brakingen die wederstand boden aan den meest bezorgden leefregel, aan de zorgen van twee minnen en aan alle de verplegingen der genees kunde. De Revalenta heeft de brakingen onmiddelijk doen achterblijven en in zes weken tijds zijne ge zondheid hersteld. Mijne proefnemingen sedert dien werden met den zelfden goeden uitslag bekroond. Genezing N° 75,124 M en Mmc Leger, 128 Ober- kampfstraat te Parijs, van eene leverziekte met bra kingen en verschrikkelijken buikloop, die 16 jaren lang aan alle verpleging hadden wederslaan. Genezing N° 79,721 Mm0 Chauvet Pizzala, van bloede loosheid, uitpuiling en benauwdheden. Viermaal voedzamer dan liet vleesch, zonder ver hitting, spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. In doozen van 1/4 kilo, fr. 2.25 1/2 kilo. fr. 4 1 kilo, fr. 7 00 12 kilo, fr. 70. De beschuiten van Revalenta in doozen van 4, 7 en 16 fr. De chocolade- Revalenta 1/2 pond, fr. 2.25 1 pond, fr. 4 2 pond, fr. 7. Verzending legen postwisselde doozen van 36 en 70 fr. franco. Depot overal bij de apothekers en kruideniers. Du Barry en C° limited. - Algemeene agent voor Belgie M. Emiel Timmermans, Rouppestraat, 6 en 8, te Brussel Depots te Aalst bij MM. G. Beydeler en Meirschaut, apothekers. te Geerardsbergen bij M. D. Wittmck, apotheker. te Ninove bij M. Druwé- Jelie, kruidenier. Holloway's Pillen. Buitengewoon warm weder gedurende de zomermaanden heeft dikwijls voor velen onaangename gevolgen. De lever, de maag en de darmen worden in deze gevallen min of meer aan gedaan, zoo dat de geboren Europeanen in dit jaar getijde aau eenige der kwalen onderhevig zijn welke- in warme klimaten woeden. Het moest dus algemeen bekend zijn, dat Holloway's Pillen wonderlijke ge neeskracht bezitten. Zij verkoelen en zuiveren het bloed, en maker, het gestel minder vatbaar voor alle soorten van onregelmatigheden of wel indien de kwaal het gestel reeds binnengedrongen is, vermin deren zij de kracht er van, en verdrijven haar ten laatste geheel en al. Roode loop galziekte, scherpte van de maag, hoofdpijn en zwakheid verdwijnen allen voor een regelmatig gebruik dezer wonderlijke Pillen. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 10 Vrouwel. 8 OVERLIJDENS. M. Van Nieuwenhovc, twijnster, 14 j. St-Jobstraat. A. Michiels, wed. Meert, z. b. 86 j. Schaarbeke. J Bombeeck, wed. Schoon, rondl. 74 j. Zout- straatpoort. J. Van Mol, vleeschhouwer, 19 j. Molenstraat. R. De Wolf, bed. aan den ijzerenweg, 28 j. Rosmarijnslraat. F. Van Ilandenhove, m. Van den Abeele, metser, 45 j. Hoogevesten. M. Van Cauwenbergh, vr. Meert, z. d 89 j. Mijlbeke. M. Gilles, vr. Van den Hauwe, kanlw. 37 j. Hoog straat. 2 kinderen onder de 7 jaren. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet 68 Ossen, 0 80 tot 0 90 56 Koeien, 0 80 0 85 21 Stieren, 0 80 0 00 322 Kalveren, 0 76 0 83 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1099 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.80 tot 1.05; stieren,0.62 tot 0.84; koeien en veerzen, fr. 0.62 tot 0.84 Ael.st, 11 Juli. Per 1 heel. 32 lit. 50 cent. Tarwefr 21-50 a 22-50 Ma3teloin 18 00 20 -00 Rogge 16 50 16-75 Geersi. 00-00 00—00 Haver. per 100 kil. 19—00 21—50 Spelt 00—00 00—00 Koolzaad per 100 kil. o0—00 00—00 Lynzaad 00—00 00-00 Koolzaadolie 0o—00 00-00 Lijnzaadolie, 00—00 00—00 Koolzaadkoeken, id. 00—00 00-00 Lijnkoeken, 00—00 00 -00 Aardap. (roode de 100 kil. 8 OU 0-00 Aanlap, (geele) Nieuwe 8—00 9 - 00 Boter, de 3 kilogram. 6—54 7—18 Eijers, de 25. 1—54 1—91 Vlas per 3 kilos. 3—20 4—40 Viggenen, per stuk, l4 soort 20 -00 2e15—00 HOPHANDEL. Heden wordt de hop van 1884 verhandeld tegen fr. 45 k 50.00 de 50 kilogr. POPERINGHE, 10 Juli. Hoppe 1884. Stad.. Fr. 50—00 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 ANTWERPEN, 10 Juli. De kuipboler werd heden morgond ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2,15 fr. 2,30. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1.10 a 1,30 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00. De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 7,80 tot 10.00; polderper 100kilos fr. 0.00 0.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 1,80 a 2,25 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in hel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 19—00 a 20—00 Rogge, 18-00 18—75 Wintergeerst, 00—00 00—00 Zomergeerst, 22—50 00—00 Haver, 20—00 20 - 50 Boekweit, 00—00 00—00 Boonen, 19—50 20-50 Bitterpeën, 17—50 18—00 J. J. VAN BOXSTAEL, vetlegger, te Okegcm, maakt bekend dat bij zijne vette weiden zal laten grazen door runderen van minder dan twee jaar oud, te rekenen van 31 Juli lot 31 October 1885. In geval van goed weder zal de bepaalde tijd kunnen verlengd worden Voor alle inlichtingen en voorwaarden wende men zich ten zijnen huize of bij Ferdinand Jansseus, fac teur in paarden, te Aygem. Natuurwonder van waaronder 4 mannelijk en 5 vrouwelijk te zien ter herberg, de Zwarte Leeuw, bij den heer August Kieckens, te Aalst, (Hopmarkt,) op ZATERDAG en ZONDAG den 11 en 12 JULI 1885. Al deze Viggens hebben langwerpige strepen op den rug die van den kop naar den staart loopen en omtrent de kleur van den koninklijken tyger. Drij daarvan hebben midden op den rug als een sneeuw- witten band rond hel lijf, die hun het bevalligsl voorkomen geven. Teiiloongesleld door de eigenaars Isidoor DE RYCKE en Serapbien 00STERLINCK, beide van Wet- teren. Bij D. DEROECK, Zwarten Hoek, Aalst, op Maandag 13 Juli 1885, zijnde de laatste Kermis dag- Inschrijving van 3 tot 4 ure namiddag, Rpriphl Joseph De ltruyn-l>e Pril wei ium. winkelier inellcgcederen.enkadreur van alle soorten van Spiegels, met eene vermin dering van twmtigten honderd, te Aalst, Lange Zout- slraat, N. 17 neven denheerBorreman-Mally,heeft de eer het geacht publiek kenbaar te maken, dat zijn magazijn gestadig voorzien is van alle soorten van 3lofTcn met eene vermindering van prijs van dertig ten honderd, llij beveelt zich aan in de gunst van eenieder. in de Hllis tP hllPPil Kestaan en gelegen i UUI!» IC IIU It'll stoofstraat.te Aalst. »ch te bevragen bij den eigenaar Edward B00NE Molenstraat 34. Jufv. Sophie Vliebergh, hoek van de Lange-Zoulstraat, 23 en St. Jorisslraat te Aalst, heeft de eer kenbaar te maken, dat zij een schoon en groot assortiment van kinderspeel goed ontvangen heeft, direct uit de fabrieken van Duitschland. Quincailleriën en Merceriëo alles aan zeer geringe prijzen. Bij uitscheiding van Bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van Landbouwersalem, 2 Koeien, 2 Runders, 1 Var ken, Hooi, Strooi, Mest, en vruchten te velde te VleckBm, De Notaris EEMAN, te Erpe, zal op Maandag 13 Juli 1885, om 1 uur stipt nanoen, ten verzoeke van Juf vrouw Francisca Van Boxstael, ten huize bewoond door den heer Jan Van Boxstael, te Vleckem, nabij den windmolen, openbaarlijk verkoopen Huismeubels, zooalstafels, stoof, horlogie, keern en kuip, vleescbkuip, ka$ken, koperen moor koffers, melkzeef, ijzeren pollen, aarden tobbens- testen-en teelen, bedkoets, 2 hespen, enz. r. Landbouwersalem, zooals wanmolen, snij- paard, egge, braken, kruiwagen, bookbamer, aal schepper, aalkuip, zeisen, pik, gaffels, mande. c. Eene hoeveelheid kanadaberd, hooi, strooi, mest, brandhout, en aal in den put. d. Twee schoone bekalfde koeiën, 2 runders, 1 varken, 7 hoenders en een haan. e. Vruchten te velde 1. 3 aren beelen en eenige hofgroensels, geslaan aan de hofstede van genoemde Van Boxstael. 2. 13 aren vlas gestaan te Vleckem, op den Molen- kauter 3. 13 aren tarwe, gestaan te Vleckem, op den Mo lenkauler. 4 4 aren vlas, gestaan te Vleckem, op den Vlec- kenkauler. 5.15 aren rogge gestaan te Vleckem, op den Olie- meersch. 15 aren klavers, gestaan te Vleckem, op den Vleckemkauter. 7. 5 aren geerst gestaan te Vleckem, op den Vlec kemkauter. 8. llaren aardappels, gestaan te Vleckem op den Vleckemkauter. 9. 12 aren aardappels, gestaan te Vleckem op den Oliebosch. 10. 7 aren masleluin geslaan te Oltergem op hel Kruisken. 11.7 aren rogge gestaan te Oltergem op het Kruis ken. 12. 8 aren masleluin gestaan te Vleckem op den Oliebosch. Op gewone voorwaarden en lijd van betaling, mits stellende goede en gekende borge. OPENBARE VERKOOPING van Land-en Altkeralem, eene Ktei en Wrochten te Welde. TE AALST-SCHAARBEKE. Do Notaris EEMAN te Erpe, zal op Donderdag 16 Juli 1885, om 1 uur stipt nanoen, ten hoeve van den heer P. Van Kot, te Aalst-Schaarbeke, (St. Apoloma,) openbaarlijk verkoopen -. a. Al de Huismeubels, zooals Tafels, Stoelen, Kommode, Kleer-en andere kassen, Keern en Kuip, Vleeschkuip, hangende Horlogie, Moor, Koffijpot, Lantaarn, ijzeren Kasserollen en Polten, aarden Scho tels-Testen-en Kommen, Koffijmolen, Koflijjatten, Tellooren, blikken Deksels, ijzeren Vorken, houten Lepels, enz. b. Landbouwersalem, zooals Raap-en Wanmolen, Kruiwagen, Aalkuip, Dorschvleugels, Reeken, Rie ken, Spaden, Braken, Gaffel, Mesthaak, Pikken, Haken, Zeisen, enz. c Eene bekalfde Koel. d. Vruchten te velde 1. 13 aren 22 centiaren Aardappels. 2. 9 aren 22 centiaren Tarwe. 3. 4 aren 61 centiaren Ajuin. 4. 5 aren 53 centiaren Beelen. 5. 15 aren 37 centiaren Klavers. 6. 2*0 kuilen Hoppe. Allen gestaan te Aalst-Schaarbcke, aan de hofstede van voornoemden heer Van Ket. 7. 15 aren 37 centiaren Rogge, gestaan te Aalst- Schaarbeke. aan de Geutschekassei nabij het hof van den heer De Gendt. 8. 23 aren 05 centiaren Rogge, geslaan te Aalst- Schaarbeke, aan de Gentschekassei. 9. 19 aren 06 centiaren Aardappels, gestaan te Aalst-Schaarbeke, nabij de Genlschekassei.Siesegem- kauler. 10 15 aren 98 centiaren Rogge, gestaan te Aalst- Schaarbeke, nabij de herberg De Schaepstal. 11. 11 aren «8 centiaren Aardappels, gestaan te Aalst-Schaarbeke, nabij de herberg De Schaapstal 12. 10 aren 45 centiaren Rogge, gestaan te Aalst- Schaarbeke, nabij de herberg van den heer Ch. Ver- schueren. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling, mits stellende goede en gekende borge OPENBAREVERKOOPING VAN te Nieuwerkerken, Maal. De Notaris EEMAN te Erpe zal. namens de volgen de eigenaars op Maandag 27 Juli 1885, om 1 uur na middag, openbaarlijk verkoopen 1. Namens jufvrouwen Rosalia en Adela De Smel, te Nieuwerkerken. A 1 beclaar 8 aren Tarwe gestaan te Nieuwerker ken op de Kriek, B. 33 aren Haver, gestaan te Nieuwerkerken, Blau- wenberg. C. 20 aren Haver, ook gestaan te Nieuwerkerken, Blauwenberg. 2. Namens de erven van wijlen den heer Tb. De Ghendt, te Nieuwerkerke. A. 17 aren Tarwe B. 17 aren Rogge geslaan te Nieuwerkerken op het Broeckeveld. C. 30 aren Rogge D. 31 aren Tarwe, gestaan te Nieuwerkerken aan de Nieuwstraat. E. 46 aren Tarwe ook geslaan te Nieuwerkerken aan de Nieuwstraat. Verdeeld in koopen 't elks gerief. Men zal vergaderen aan do partij Tarwe op de Kriek, beschreven onder de letter A nummer 1, al waar de verkooping zal aanvang nemen. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stellende goede en gekende borgen. OPENBARE VERKOOPING van eene goede te Hofstade. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met winst van palmslag eo gelagen, in het openbaar verkoopen Eene zeer goede partij Zaailand, groot volgens titel 29 aren 82 centiaren, gelegen te Hofstade, ge hucht Euverenbosch, op het Kruisvelcl, ook genaamd Brokkenlo.chting, gekadastreerd wijk C, N° 670, met eene grootte van 29 aren 10 centiaren, palende ten ooste aan de weduvveVan Gvsegem en d'erven Rinck- houi, ten zuide aan d'erven Van Branteghem en den heer Daelman, ten weste ook aan den heer Daelman en aan d'erven Callebaut, Colela Van Hauwermeiren en nog d'erven Callebaut, ten noorde aan den Arme van Hofstade en den heer Leirens Gebruikt door Bcnott Callebaut. ZITDAGEN INSTEL, DONDERDAG 2 .u0„ VERBLIJF, DONDERDAG 16 JULl Ten 5 ure namiddag, ter herberg genaamd HET SN1JPAARD, bij de weduwe De Saedeleer, te Hof stade, gehucht Euverenbosch. GELD. Bij bovengenoemden Notaris DE GHEEST, zijn er groole en kleine kapitalen te bekomen aan gematigen intrest, mits bezet. Bij Sterfgeval. VENDITIE VAN Landbouwersalem, Berd, Strooi, Koei, Vaars, Runders, Verkenen Veldvruchten. te Aalst-Schaarbeke. De Notaris DE GHEEST te Aalst zal, nameDS de erven van jufvrouw de weduwe Do Commer, op Don derdag 16 Juli 1885, te beginnen om 8 uro's mor gens, openbaarlijk verkoopen, op gewone konditiën en lijd van betaling mils borgstelling, helgene volgt, te weten Eerst ten sterfhuize van do overledene te Aalst- Schaarbeke, op het Kerrebroek al hare achtergela ten Huismeubeien, bestaande voornamelijk in stoof, tafels, stoelen, staande horlogie en kas, 3 commo- den, 2 groote kleerkassen, bedstoelen, pluimen bed dingen, wollen matrassec, sargiën en ander slaap- gerief, vele vrouwkleederen, botervat, melkkuip, steenen tobbens, koperen-ijzeren-gleizen-en aarden keukengerief. Landbouwersalem en Gereedschap, als spaden, braken, rieken, meslhaken, gaffels, kruiwagens, beerkuip, vlasstreep, snijpaard, bascule, wanmolen, raapmolen, laders en schelfslukken. Eene hoeveelheid gezaagd droog kanadaberd, strooi, brandhout en mest. Sehoone melkkoe!, kalfvaars, rnaders, verken en kiekens En ten tweede, de volgende Veldvruchten: Op het Kerrebroek, ter voormelde hofstede Aard appels en Hofgroeten. Op het Kerrebroek, rechtover de hofstede: 15 aren Masleluin, 30 aren Aardappels 5 aren Betteraven, 7 aren Geerst. Op het Binneveld 15 aren Koorn, 12 aren Ajuin, 12 3ren Klavers, 23 aren Tarwe, nog 17 aren Koorn en 6 aren Aardappels. OPENBARE VERKOOPING VAN eene schoone behuisde te Aalst-Schaarbeek De Notaris DE GHEEST te Aalst zal, met winst van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen, de volgende goederen afhangende van de nalatenschap van Jufvrouw de Weduwe De Commer, te weten Aalst-Schaarbeek. Eerste Koop. Eene behuisde, bebouwde en be plante Hofstede, gestaan en gelegen op hel Karre- broek, gekadastreerd wijk C, N" 835a, 836a, 836b, met eene grootte van 18 aren 70 centiaren, palende ten ooste aan d'erven Soelens, ten zuido aan de straat, teD weste ook aan de baan en ten noorde aan den heer Dé3iré Bonner. Bewoond geweest door jufvr. weduwe De Com mer. Tweede Koop. Een perceel Land, gelegen op bet Klein Binnenveld, gekadastreerd wijk C, N° 806, met eene grootte van 16 aren 20 centiaren, palende ten ooste met half kauterbaan aan de Hospiciën van Aalst, ten zuide aan den beer Seraphiuus Haleydt, ten weste aau den zelfden, en ten noorde aan den heer Gustaaf Spitaels. Gebruikt door het sterfhuis De Commer. Derde Koop. Een perceel Land, gelegen op het Klein Binnenveld, gekadastreed wijk C, Nra 8ü4a en 808b, met eene grootte van 83 aren 50 centiaren, palende ten ooste met half kauterbaan aan jufvrouw de weduwe De Boeck en den heer Liénart, ten zuide aan de beeren Spitaels en Haeleydl, ten weste aan den ijzerenweg en ten noorde aan den heer Janssens- De Schijver en aan Madame Van den Hende. Gebruikt door het sterfhuis Do Commer. Veideeld in 2 deelen zuid- en noordhelft. Vierde Koop. Een perceel Meersch, gelegen aan den Eenegemmeerscb, gekadastreerd wijk C, Nr 54, met eene grootte van 27 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan den heer De Coen-vander Noot, ten zuide aan den heer De Clippele-De Schaepdryver, ten weste aan den heer Josephus Boelaert, en ten noorde aan de kassei naar Lede Gebruikt door het sterfhuis De Commer. Vijfde Koop. Een perceel Land, gelegen in het Schouwbroeck, gekadastreerd wijk C, Nr 738a, met eene grootte van 9 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan d'erven Van Nuffel, ten zuide aao den heer Franciscus De Wulf, ten weste aan verscheidene en ten noorde aan den heer de Kerchove. Gebruikt door Joannes-Baptist De Roeck. Zesde Koop. Een perceel Land, gelegen op 't Veld- aalst, gekadastreed wijk C, N' 899c, met eene groot te van 42 aren 50 centiaren, paleude ten ooste aan den ijzerenweg, ten zuide aan Madame Liénarl-Van den Broucke, ten weste met den voetweg naar Lede a3n de hofstede van den heer Judocus Van Caecken- berg, ten noorde aan den heer De Coen-van der Noot en andere. Gebruikt door Joannes De Witte. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 28 Juli ,88e. Verblijf, Dijnsdag 11 Augusti Ten 3 ure namiddag, ter herberg Het Brus- selsch-hof, bij den heer Pieter De Winter, te Aalst, aan; de Botermarkt. Studie van den Notaris De Pauw te Aalst. De Notaris DE PAUW te Aalst, zal openbaar lijk verkoopen Eene partij Zaailand te Aalst-Schaarbeke, Siesegemkauler. sectie c. nummer 1402, groot 30 aren 75 centiaren. Gebruikt door d'beer De Vulder-Roels. Instel Donderdag 2 JulP, Verblijf Donderdag 16 Juli 1885, om 3 ure namiddag, ter herberg (In St. Anna), bij d'heer Matthys te Aalst, Gent- schesteenweg. De Notaris DE WINDT, te Aalst zal open baarlijk verkoopen 1. 16 aren 20 centiaren Meersch, te Berlare, achter den Berg, sectie D, n° 942. gebracht op 1040. 2. 42 aren 60 centiaren Land, te Wichelen, op het Sijp, sectie B, n° 913. gebracht og 1790. 3. 28 aren 20 centiaren Land, te Zele wijk Kammershoek, sectie C, ex na 635, ingesteld, 800 fr. Laatste zitdag 14 Juli 1885, om 4 ure nanoen, bij d'heer Fr. Van Hauwermeiren, te Schoon- aarde, Dorp. Bij uitscheiding van bedrijf en gemeenschap. De Notaris BOONE te Aalst, zal ten verzoe ke der erven van d'heer Henricus Van Conings- loo.te Aalst-Schaarbeke,openbaarlijk verkoopen, den dijnsdag 14 Juli 1885, om één uur slipt na noen de volgende vruchtente velde 1° Te Erembodegem, in de Keppenstraat, door bovoegd ambt 61 aren 50 centiaren aardappels. 2° Te Aalst Schaarbeke, aan den Hoezekau- ter, rechtover den Haring, aan den Groeneweg, achter het Kerkhof, op Lokerenveld en op Nieu- webeelc Verschillende koopen Tarwe, Schorsenden, Geerst, Ajuin, Masleluin en Haver. 3e Te Nieuwerkerken, tegen het Kasteel van dtheer Liénart, en aan de Kwalestraat Verschillige koopen Rogge en Tarwe. Gewone conditiën, mits borgstelling. OPERBARE VERKOOPING bij uilwinning van eene Meersch en Zaailanden, te Lede en Wichelen. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal ingevolge artikel 90 en volgende der wet van den 15 Augusti 1854 openbaarlijk verkoopen 1. Eene behuisde Hofstede, met 2 woningen en verdere gebouwen te Lede, op den Heipias, groot in gronde 9 aren 86 centiaren. 2. 13 aren 25 centiaren Vloeimeersch, te Wichelen in de Bergemeerschen. 3. Den naakten of blooten eigendom van eene partij Zaailand, te Wichelen op de zeven Dag- waud, groot 24 aren. 4. Den naakten of blooten eigendom van eene partij Zaailand, te Wichelen op D'elsbrug, groot 30 aren 80 centiaren. 5. En den naakten of blooten eigendom van de westhelft van eene partij Zaailand, te Wiche len genaamd, den Belleman, in het geheel groot 36 aren 90 centiaren. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 21 100„ Verblijfid. 28 1885. Telkens om 3 ure namiddag, ter herberg St. Anna, bewoond bij den heer Charles Duquet, te Lede, dorp. OPENBARE VERKOOPING VAN te Erembodegem. De Nataris BRECKPOT te Aalst, zal met ge win van palmslag en gelagen, openbaarlijk ver koopen 1. 45 aren 18 centiaren allerbesten Meersch, te Erembodegem aan den Hoogenweg, sectie A, Nr 1198a, 1007 en 1201a. 2. En 26 aren 86 centiaren Land te Erembo degem, ter plaats genaamd, D'huizekens, sectie B. Nr 939. ZITDAGEN InstelMaandag 13 .oot Verblijfid. 20 JuU 188S' Telkens om 3 uren namiddag, ter estaminel Au faubourg d'Alost, bewoond bij den heer Jean-Louis Vinck, te Aalst-Mijlbeke, Brussel- schensteenweg. "opén¥areTêrkooping van eene EN ZAAILANDEN, te Erembodegem. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen 1. Eene behuisde en bebouwde Hofstede, te Erembodegen, wijk Terjoden, op den Drijhoek, groot 29 aren 82 centiaren. 2. Eene partij Land te Erembodegem, wijk Terjoden, groot 28 aren 29 centiaren. Op te leggen boomprijs fr. 50-00. 5. En een perceel Land te Erembodegem, wijk Terjoden, groot 8 aren 61 centiaren. De voorschrevene goederen zijn in gebruik bij den verkooper sieur Leopold De Schrijver. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 10 Verblijf, id. 24 Jul' 188°" Telkens om 3 ure namiddag, ter estaminel de vier Winden, bewoond bij den heer Perreman-De Vuyst, te Aalst, Keizerlijkeplaats. Bij sterfgeval. VENDITIE VAN te Aalst-Mijlbeke. De Noiarissen BRECKPOT en DE GHEEST beide te Aalst, zullen ten verzoeke van den heer Pelrus-Jose- phus Ponoet, te Aalst-Mijlbeke en van d'erven zijner overledene huisvrouw, openbaarlijk verkoopen, op Woensdag 15 Juli 1885, om 2 ure namiddag, de vol gende Vruchten te velde, te welen 1.24 aren 65 centiaren Tarwe te Aalst-Mijlbeke, op het Spilsvcld. 2. 8 aren 60 centiaren Koorn en 7 aren 7 centiaren Masleluin. op het Eeckhout. 3. 12 aren 30 centiaren Tarwe en 23 aren 6 centi aren Masteluin, op 't Zaadbeek. 4.15 aren 37 centiaren Koorn en 36 aren 90 cen tiaren Aardappels, op den Hoogenboscb. 5. 6 aren 15 centiaren Koorn, op den Bergenkau- ter. 6. 6 aren 15 centiaren Koorn en 1 aar 23 ceDtiaren Aardappels, op de Hofstede, aan de Beekstraat. Alles verdeeld in koopen l'elks gerief. Op gewone kODdiliën en tijd van betaling, mits stellende goede en gekende borge en betalende com- tant he ongeld. VENDITIE VAN te Aalst-Mijlbeke. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal ten ver zoeke van den heer Jean-Louis Vinck en zijne kinderen, te Aalst-Mijlbeke, op Woensdag 22 Juli 1885, om 2 ure namiddag, openbaarlijk verkoopen Eene hoeveelheid veldvruchten, bestaande in Tarwe, Masteluin, Koorn, Aard appels, Vlas en Wortels, te beginnen aan de bolstede der verzoekers, Brusselsche steenweg. VENDITIE VAN Herberggerief, Melkkoei en Vruchten te velde, te Meldert, Kokerij. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal ten ver zoeke van den heer Joannes De GoU en zijne kinderen, te Meldert, op Vrijdag 17 Juli 1885, om 1 uur stipt namiddag open baarlijk verkoo pen de ten hoofde gemelde voorwerpen. Ouuiid- delijk nadies definitief verblijf der hofstede en perceel land van zelfden heer De Gols, 't zijnen huize te Meldert, Kokerij.

De Denderbode | 1885 | | pagina 3