REVALENTA ARABICA Groote Vogelschicliiig met de Bolle, Hollandsche Biezen. M0ULINS ET BRASSERIE A VAPEUR TE HEREN. PERCEEL ZAAILAND VËNDIT1E. Luisterlijke Ringsteking le Paard, """"bericht aan de landbouwers. EE1T HETJIS Verkooping van Land, twee perceelen LAND, Hop mot staken en Aardappels, Hofstede, Bouwgronden BEHUISDE HOFSTEDE, genlig jaren, zijn jachtverlof laten vernieuwen, en wacht met ongeduld den dag der opening af, om op zijn grondgebied het eerste schot te lossen. Senaatkieziny. In de vergadering der afgeveerdigden van de vier kantons van het arrondissement Hasselt Zaterdag in 't Haasken aldaar gehouden, is M. de Notaris Coemans, van St*Truiden, tot kandidaat-senator uitge- roepèii.' Er zal geen strijd zijn. De diefstallen herbeginnen in Hasselt- Gedurende den nacht van zondag tot maandag is men in de Statiestraat in twee huizen, langs den achterkant, ingebroken, namelijk in het koffiehuis, gehouden door Mad. Willems, en in het Hótel du Nord gehouden door Mad. wed. De Greef. In de eerste woning hebben de dief of de dieven niets mede kunnen nemen, omdat de inhoud der tooglade naar boven was gebracht. Zij hebben gepoogd een secrétaire te openen, doch zijn hierin niet gelukt. Enkel hebben zij zich moeten bevredigen met eenige eieren op te eten. In het Hótel du Word had men ongeluk kiglijk de ontvangst van den dag, ongeveer 80 franken, hierinbegrepen eene som van 48 franks, welke aldaar door een persoon was afgegeven om dijnsdag aan een brouwer van Diest te betalen in de tooglade van .het hotel gelaten. De dief, door eene ruit van een achtervens ter binnengekomen, had licht ontstoken en getracht de laden open te breken doch, wijl hem dit niet al te gemakkelijk ging, heeft hij de beweegbare marberen plaat van het buffet weten te verschuiven en zich alzoo van den inhoud meester gemaakt. Merken wij op dat men eerst rond één uur is slapen gegaan en om 5 ure was opgestaan om een reiziger, die er vernacht had, met den morgentrein te kunnen laten vertrekken. Eenige regelen, die men hij den zomer- arbeid moet in acht nemen. Men moet zorg dragen, dat men niet bloodshoofds, in den zonneschijn staat te werken; een strooien hoed met breeden rand is een goed hoolddek- sel; deze moet nu en dan eens het achterste voor gezet worden, omdat de zijde, welke op het haar rust, altijd koeler is en alzoo verfris- sching aan 't hoofd brengt. Niet stil staan of zitten in den vollen zonne schijn. In beweging zijnde, wordt men door een zonnesteek niet zoo spoedig getroffen dan stilzittende. Bij brandenden zonneschijn is het dikwijls noodigzich gedurende de warmste uren (12-2) builen de zon te houden; den lijd, welken hierdoor verloren gaat, kan men in de morgen uren wel weêr inhalen terwijl de middagrust op aftrek van de nachtrust gaat. Aangezicht en handen gelijktijdig nat te maken met frisch water is een goed middel om de grootè warmte wat te verminderen. Doodelijk kan het zijn als men zich baden gaat binnen de twee uren na den maaltijd. Zeer dikwijls ontbreekt het zoowel in de stad als buiten aan verfrisschende dranken, om den dorst te laven gedurende de heete dagen, zonder het leven in gevaar te brengen. De volgende samenstelling voldoet zeer goed, is aangenaam in 'l gebruik, vermindert het zweeten, verjaagd het bloed uil de hersens en geeft kracht aan het lichaam Men maakt gewone koffie in evenredigheid van 100 gram koffie op 2 liters water, voegt er 50 gram suiker bij en eene hoeveelheid brandewijn, dat een gewicht heeft van 100 gram. Deze drank is even goed koud als warm en heeft dit voordeel dat hij niet duur en overal te verkrijgen is. Een goed middel voor zonnesteek wal men erkent aan het rood uitslaan van het gezicht, is den zieke in de schaduw brengen, frische dranken geven met azijn, citroenwater, enz., of ook zwarte koffie met frisch water gemengd. Het hoofd moet hooger rusten dan hel lichaam om het bloed gemakkelijker naar om laag te krijgen en moet gedurig belegd worden met doekjes in water en azijn nat gemaakt. In zeer korten tijd geneest men dikwerf met deze middelen. De verre reizen der duiven. Meest alle vogels bezitten de gave van op groote afstan den hunne geliefkoosde plaats terug te vinden, doch bij allen kan men die niet benuttigen zoo alt bij de duif. Menigeen verkeert nog in het gedacht dat de duif zich richt door haar scherp gezicht, im mers de liefhebbers hechten veel prijs aan de oogen. Het is klaar dat zulks onmogelijk is, want vermits de oppervlakte der aarde bolvor mig is, zou de duif zich voor 100 kilom. of 20 mijlen afstand op eene hoogte moeten verheffen van 785 mei. voor 200 kilom. afstand ter hoogte van 5145 m. enz. Nu het is bewezen dat de reisduif zich nooit hooger dan 500 m. bevindt. Na opmerkzame waarnemingen is men tot het besluit gekomen dat het zenuwstelsel der duif uiterst gevoelig moet zijn aan de verande ringen des dampkrings en namelijk aan de magnetische en electrische stroomen Gaston Tissandier, Michelet, Toussenel en meer an dere natuurvorschers hebben dit door proeven bewezen, welke elke duivenliefhebber kan her halen. Zoo b. v. wordt eene duif verre van haar hok opgelaten bij mistlucht, zoo tracht zij zich eerst boven den mist te verheffen. Wanneer dit niet gelukt, is het sterk te vree zen dat zij voor het optrekken van den nevel hare baan niet zal vinden. De duiven die 's morgens opgelaten worden vliegen veel hooger dan gedurende den dag. Waarom Wijl de electriciteit alsdan slechts in de hoogere luchtlagen merkbaar is bij over dekte lucht echter vliegen zij zeer laag, weder omdat alsdan de electrieke stroomen zich dich ter bij den bodem laten voelen. Men heeft opgemerkt dat de duiven van hunne richting verdwalen door hooge bergen, groote wouden of groote watervlakten. Weder is het oogenschijnlijk dat hier de electrieke stroomen van richting en hoogte veranderen en alzoo de duif gedwongen is deze te volgen. De groote koude doet de duif hare eigen schappen verliezen, vooral wanneer de aarde met sneeuw is bedekt. In Januari 1871 toen het bijtend koud was, kwamen van 200 duiven slechts 2 terug in het belegerde Parijs. Den 21 November 1875, werden, bij koud en mistig weder te St. Quintyn 128Luiksche duiven los gelaten. Vijf kwamen denzelfden dag aan, eeni ge 's anderdaags, maar meer dan de drij vier den bleven zeer lang op weg of kwamen in het 1 niet terug. Vermits de verluchting der electrieke stroo men in de luchtbal bepaald is, moet men ver onderstellen dat de duiven uit alle windstreken hunnen weg zullen vinden, hoewel de liefheb bers uitsluitelijk houden aan het zuiden en het westen. Dat die veronderstelling niet gewaagd is, bewijst het volgende geval. M. G.. van Ant werpen, gaf in October 1874 aan eenen vriend van Hamburg 4 reisduiven. Eene deze_r ont snapte uit 't hok den 2 Juni 1875 rond 7 uren 's avonds en was den 5 Juni te Antwerpen in haar hok terug. Deze duif was wel geoefend geweest doch altoos in zuid westelijk richting wat haar niet belette ook in tegenovergestelde richting haren weg te vinden. Ten slotte moeten wij zeggen, dat ook hier weder de regel geldt De oefening baart kracht. Wie ooit met zijne duiven om prijs wil kampen moet ze van jongs af oefenen en allengskens verdergaan. Krachtig voeder, als maïs, duiven- boonen, vitsen en tarwe zijn voordeelig en het hok rein houden is eene eerste vereischte om goede jongen te kweeken. Eene ijsselijke misdaad is in de waalsche gemeente Celles gepleegd. Het lijk van een twaalfjarig meisje van Fressinnes, dat het vee van hare ouders hoedde, is met wonden over dekt, gewond en gedeeltelijk onder eenen steen verpletterd, in de nevenstaande haag gevonden. De misdadiger wordt opgezocht. Wij vernemen dat de officier die eenige weken geleden, in gezelschap van een paar heeren, zich vermaakte met in eene herberg nabij Philippeville, een kruisbeeld te bespot ten en te verbrijzelen, streng gestraft en uit het regiment weggezonden is. HOLLAND. Door eenen landbouwer te Kolderveen, in Nederland, werd over eenige dagen eene nieuwe kcei gekocht, welke toen zij bij zijne andere koeien werd gebracht, door deze zoo hard werd aangevallen en toegelakkeld, dat het beest nog dezelfden dag aan zijne bekomene wonden is gestorven. Wij lezen het volgende in een hollandsch blad Te Scheveningen, een opkomend badstadje, kocht iemand dezer dagen in eenen boekwinkel, eenen blauwen postzegel Hij moest natuurlijk 5 cents betalen (winst werd niet eens gerekend.) De man kwam daarentegen in verzet, en vond hel eene schande, dat men in een zoo ellen- dig dorp nel zooveel voor zoo'n ding moest o betalen als in de groote stad Vliegerwedstrijd. Woensdag namiddag werd te Amsterdam een vliegerwedstrijd gehou den, waaraan kosteloos kon worden deelgeno men door knapen eri jongelingen van 12 tot 18 jaar. Het aantal toe te laten vliegers was bepaald op 500 en ongeveer dit aantal deelnemers heelt zich ook laten inschrijven. Ten 1 uur trokken de verschillende afdeelin- gen, onder het spelen der muziek, in volgorde voorbij de kommissie-en Jurytafels, en verder voorbij de tribuun en langs het terrein naar de aangewezen plaatsen voor den wedstrijd. De kleinste jongens gaan met de kleinste vliegers voorop, hunne helpers bij zich. Dan volgen de schoone, aardigste, vreemde en ten slotte de groote vliegers. Zoodra de rondgang volbracht is, worden de vliegers opgelaten op een gegeven sein, bijgroe pen van 50 te gelijk, totdat eindelijk al de 500 vliegers in de lucht staan. De afdeelingen zijn 1° schoone vliegers, 2® groote vliegers, 5® vliegers die het aardigst uit gedacht, 4® vreemde vliegers, 5® hoogstaande vliegers. De prijzen bestonden uit spaarboekskes met 5, 10 en 15 gulden. Men zag in de afdeeling aardige vliegers, een paar in den vorm van het metalen kruis, eenige molens, een locomobille, vele huizen, een schip met volle zeilen, poppen van allerlei aard, hoeden waaronder een Eennegentiger, die een aantal kleine hoedjes in zij steert met zich sleepte, luchtballons, eene klok, de caricatuur van een aanspreker ónder een parapluie, bloempotten, enz., de koning, de koningin en de kroonprin ses werden in beeld en spreuk ten hemel verhe ven. n gedaante wijken de meeste vliegers niet van den traditioneelen omgekeerden kegel af. Vogels of insekten ziet men niet de nederland- sche straatjeugd zou in de kunst van aardige en tegelij stevige vliegers te maken bijdeChineezen ter school kunnen gaan. De wedstrijd is in de beste orde afgeloopen. De meting van den hoogslen stand der vliegers, met 450 meters koord ofgewonden. gaf voor den eersten prijs een hoek van 41 graden. VEREENIGDE-STATEN. Zonderlinge kist. Eene langwerpige kist van zonderling voorkomen werd over eenige dagen per express, zegt de Courrier des Etats- Unis, van Black River Falls naar Chicago ge zonden. Onderweg werd de toeziener van den baga- giewagen getroffen door den vorm van die kist en hij vatte achterdocht op betrekkelijk hetgeen dezelve mocht inhouden. Hij telegrafeerde naar Elroy (Wisconsin) om zijne oversten over zijn vermoeden kennis te geven. Bij de aankomst van den trein te Elroy, werd de kist geopend en men vond er eenen man in, gewapend met eenen revolver, eenen ponjaard, een scheermes, een fleschke chloroforme en een pak koorden. De kerel weigerde zijnen naam op te geven en uit te leggen met welk doel hij zich in die kist bevond, welke aan het adres M. Sidney L. Ber nard, te Chicago verzonden werd. Die persoon werd aangehouden, alsook twee andere mannen, die op denzelfden trein hadden plaats genomen. Men denkt dat die drij aangehoudenen het plan hadden opgevat den postwagen van den express te plunderen. In afwachting dat die zaak opgehelderd wor de, handelen de drie kerels, alsof zij elkander niet kennen. GKZONDHEID AAN ALLEN wedergegeven zonder medecijoen, zonder buikzui vering en zonder kosten door de smakelijke gezond- heidsbloem Du Barry van Lolden, genaamd Vijf en dertig jaren onveranderlijke goede uilslag, genezende moeielijken eetlust, slechte spijsvertee- ringen, maagontstekingen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, maagzuur, hartkloppingen, slijme righeid, braaklust, maagepwerpingen, brakingen, verstoptheid, buikloop, bloedloop, koliek, longtee- ring, hoest, asthma, beklemdheden, duizeligheden, benauwdheid, bloedaandrang, zenuwkwaal, slapc loosheid, droefgeestigheid, suikerziekte, zwakheid, uitgeputheid, bloedeloosheid, bleekzucht, alle de wanorden der borst, van de loei, des adems, van de stem, der luchtpijptakken, van de blaas, der lever, van 't slijmvlies, der herssen en van 't bloed, als ook van alle ontsteking en koortsachtige reuk bij 't op staan, ofwel na bet gebruik ian zekere verradende spijzen, anjuin en look, enz of sterke dranken, zelfs na den tabak, 't Is bovendien het voedsel bij uitmun tendheid, 't welk alleen alle de ongevallen der kinds heid voorkomt - 90,000 genezingen er onder be grepen deze van mevrouw ce hertogin de Castle- stuart, de hertog de Pluskotv, mevrouw de mark gravin de Bréhan, lord Stusrt de Decios, pair van Engeland, M. de dokter-professeur Wurger, enz., enz. N° 63,476: de E. H. Pastor Comparet van eenen 18 jarigen moeielijken eetlust, van maag, buik- en zenuwpijnen, van flauwten tn nachtelijk zweeten. Genezing n° 99,655. Aviznon, 18 April 1876. De Revalenta Du Barry heeft nij op 61 jarigen leeftijd genezen van twintig jaren lang verschrikkelijk lijden Ik wa3 van zulkdanige vrceseiijke benauwheden aan gedaan dal ik mij noch aanklceden noch onlkleeden kon, daarbij maagpijnen da; en nacht en akelige slapeloosheden. Alle remedien tegen deze bedrukt heden leden schipbruik de Revalenta heeft er mij gansch van verlost. Borrel, geboren Carbonnelty, Bessemstraat, 11. Genezing N° 98,614 Sedert jaren leed ik aan gebrek van eetlust, aan slechte spijsverteering, aan kwalen van het hart, der lenden, van de blaas, aan zenuwprikkelingen en droefgeestigheid; alle deze ziekten verdwenen onder den heilzamen invloed van de goddelijke Revalenta. Leo Péyclbt, onderwij zer te Eynan^as, (Haute-Vienne.) N° 49,812 .- Mevrouw Maria Joly, van vijftig jaren lang verstoptheid, slechte spijsverteering, zenuw aandoening, slapeloosheid, asthma, hoest, windach- ligheid, krampen en brakingen. N° 46,270 M. Roberts van eene longteering met hoest, brakingen, verstoptheid en dooiheid gedurende 25 jaren. N° 49,52-2 M. Baldwin van de volkomenste uit putting, verlamming der blaas en der lichaamsdeelen en gevolge van buitensporigheden der jeugd. Genezing N° 85,421. Brussel, 25 Juni 1874. Mijn jongste zoon, verlaten door de geneesheeren in den ouderdom van vijfmaanden, wilde geen voed sel nemen, noch kon hel verleeren, en bevondt zich bij gevolg in eenen staat van zwakheid welken zijn leven in gevaar bracht; 't is alsdan dat ik hem de Revalenta deed nemen, welke hij met lust at, en gedurende verscheidene maanden bleef hij er zich meê voeden. Heden is hij 11 jaar oud, en zeer wel varend. Desavert, professor aan 't Conservatorium, Vonckstraat, 61. M F. W. Beneke, professor van geneeskunde aan de Hoogschool, deed het volgende verslag aan de cliniek van Berlyn, op 8 April 187-2 Ik zal nooit vergeten dat ik het levensbehoud van een mijner kinderen aan de Revalenta te danken heb. Hel kind leed, op zijne vierde maand, zonder ge kende oorzaak, aan eene volkomene uitmergeling met gedurige brakingen die wederstand boden aan den meest bezorgden leefregel, aan de zorgen van twee minnen en aan alle de verplegingen der genees kunde. De Revalenta heeft de brakingen onmiddelijk doen achterblijven en iu ces vveKen UJÖ5 zijue ge zondheid hersteld. Mijne proefnemingen sedert dien werden met den zelfden goeden uitslag bekroond. Genezing N° 75,124 M en Mrae Leger, 128 Ober- kampfstraat te Parijs, van eene leverziekte met bra kingen en verschrikkelijken buikloop, die 16 jaren lang aan alle verpleging hadden wederstaan. Genezing N° 79,721 Mm0 Chauvet Pizzala, van bloede loosheid, uilputting en benauwdheden. Viermaal voedzamer dan het vleesch, zonder ver hitting, spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. In doozen van 1/4 kilo, fr. 2.25 1/2 kilo, fr. 4 1 kilo, fr. 7 00 12 kilo, fr. 70. De beschuiten van Revalenta in doozen van 4, 7 en 16 fr. De chocolade- Revalenta 1/2 pond, fr. 2.25 1 pond, fr. 4 2 pond, fr. 7. Verzending legen postwissel de doozen van 36 en 70 fr. franco. Depot overal bij de apothekers en kruideniers Du Barry en C° limited. - Algemeene agent voor Belgie M. Emiel Timmermaus, Rouppestraat, 6 en 8, te Brussel Depots te Aalst bij MM. G. Beydeler en Meirschaut, apothekers. te Geerordsbergen bij M. D. Wittinck, apotheker. te Ninove bij M. Druwé- Jelie, kruidenier. HOPHANDEL. Heden wordt de hop van 1884 verhandeld tegen fr. 58 59.00 de 50 kilogr. POPERINGHE, 21 Oogst. Hoppe 1884. Stad.. Fr. 00—00 00-00 t Gemeenten 00—00 00—00 12. ANTWERPEN, 2t Oogst. De kuipboler werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2,35 fr. 2.45. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,25 a 1,40; zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6,00 tot 8.00; polder per 100 kilos fr. O.üO 0.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 1,75 a 2,25 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 1900 a 1950 Rogge, 15—50 1650 Wintergeerst, 21—00 2200 Zomergeerst, 16—75 17—00 Haver, 20—00 20 - 50 Boekwoit, 0000 0000 Boonen, 2000 00 —00 Bitterpeën, 18—00 0000 naar Geldprijzen, gegeven door de Maatschappij De Kapellemannen,» in haar lokaal ter herberg Au garde Route, bij H. De Deyn te Aalst-Schaarbeke, Gentschestoenweg, op Zondag 23 Augusli 1885. VOORUIT 15 FRANKEN. De inschrijving van 2 tot 4 uren namiddag. De inleg is bepaald op 60 centiemen per scheut, bolrapersgeld raedebegrepen. Ist® klas tegen 80 centiemen en ook tegen mindere prijzen, bij Victor VAN HOLSBEECK, Kapellestraal, N" 19, te Aalst. SOCIÉTË ANONYMË DES DE SENEFFE. Nous soussignés DUPONT Joseph, Administrateur Gérant, et NAVARRE Louis, Agent-Comptable de la Sociélé Anonyme des Moulins et Brasserie a vapeur de Seneffe, certifions que sur trois coffres-forts que contenait notre établissement, aujourd'hui compléte- ment détruit par le terrible incendie du 10 au 11 Fé- vrier dernier, un seu! a pu résister; celui-cinous a été fourni eo 1882 parlaMaison L. R1BEAUVILLE et O de Bruxelles. Nos livres et valeurs qu'il contenait, ont été retirés intacts. Seneffe le 5 Mai 1885. L'Agent-Conptable, L'Aministrateur-Gérant, L. NAVARRE J. DUPONT. Ce coffre-fort est k voir chez le fabricant, (Breveté) 99 Boulevard Atispaeh, Bruxelles. MÊME MAISON Malles en er pour explorateurs au Congo. Fournissevr de l'Association Internationale. Hollowaifs Pillen. Bij kwade boenen, zweren, scheurbeuk en kliergezwelen werkt deze Zalf zeer zacht, maar zeer zeker, en met eene belooverende snelheid. Zij moet goed op de aangedane lichaams deelen gewreven worden nadat deze met lauw water gebot zijn. De zuiverende en heelende kracht van deze wonderlijke Zalf is nooit door iemand, die er de proef van genomen heeft, betwist geworden. Zij bevat niet een bestanddeel, dal schadelijk is, en cr is ook nooit een goval opgegeven waarbij zij' het minste kwaad berokkend heeft, terwijl er duidelijke berichten van tallooze genezingen, die zij in alle lan den bewerkt heeft zijn ingekomen, zelf nadat alle i andere middelen te vergeefs waren bepreefd gewor- i den. zij is even zacht in bare werking als krachtig en heilzaam in hare resultaten. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 8 Vrouwel. 4 HUWELIJKEN. J Wauters, hov. met M Kiekens, hoven. D Roelandl, landb. met F. Huylebroeck, z. b. A. Limpens, mulder, met A. Lenoir, kleerm. OVERLIJDENS. F. Broodtkoorens, vr. Bruylant, z. b. 73 j. St Job. M. Verbeken, vr. Possé, z. b. 28 j. Schaarbeke C Meganck, vleesclihouwer, 44 j. Groote Markt. M Van Hoy, z. b. 69 j. Schaarbeke. 6 kinderen onder do 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 14 tol den 20 Oogst 1885. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 6 in Vrouwelijk a 4 HUWELIJKEN. J. Pauwels, oud 22 j. kaarsenmaker, met A. De Clercq, 23 j. handschoenmaakster. OVERLIJDENS. M. C. Egerickx, 27 j naaister, eebtg. van P. J. Depelseneer, oud 28 j. Pamelstraat. V. De Saeger, 69 j- buishoudster, echtg. van G. V. Poulaert, Dreef. 2 kinderen onder de 7 jaren. Een schoon en gerief lijk HUIS, gestaan op de Keizerlijkeplaats, N° 36. Voor de voorwaarden zich to bevragen, Keizerlij keplaats, N° 5. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet 141 Ossen, 0 80 tot 0 90 158 Koeien, 0 80 0 85 11 Stieren, 0 80 0 00 297 Kalveren, 0 75 0 85 Aelst, 22 Oogst. Tarwe. Ma3telnin Rogge Geersi. Haver. Spelt Koolzaad j Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaadolie, i Koolzaadkoeken. Lijnkoeken, i Aardap. (roode dc 100 kil. I Aardap. (geele; Nieuwe Boter, de 3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggenen, per stuk, 1* soort i per 100 kil. per 1C0 Lil. id. Per 1 heet. 32 lit. 50 cent. fr. 18-50 a 20-00 16-50 18-00 13-50 14-00 14—50 15—50 15-00 00-00 00-00 00-00 r0-00 00-00 00-00 00-00 0-00 5-50 6-36 1-90 3-20 16-00 00—00 00-00 00-00 00-00 00-00 00 - 00 00 - 00 0 00 6- 50 7-63 2-09 4- 25 -Oü 2® 2—00 Bij sterfgeval. De Notaris BOONE te Aalst, zal namens de erfgenamen van Jufvrouwen Maria-Tbere3ia De Grauwe, weduwe vanJ. Pannekoek en J. R. Van Hauwe, ten hare sterfhuize te Hofstade, aan den groolen steenweg van Aalst op Dender- monde, openbaarlijk verkoopen, op Dijnsdag 1 September 1885, te beginnen om 8 ure voor middag Al de buismeubelen aldaar te bevinden als t Tafels, stoelen, stoven, schoone eiken kleer- kassen, bedstoelen met gerief, spiegels, kande laars, koperen- tinnen en aarden keukengerief, enz. enz. Als het landbouwersalem,als: Braken.schup- pen, wanmolen, kruiwagens, kuipen, snijpaard, beerstukken, egge, ploegen, schaafbank, zagen, dorschkleed, enz. enz. 3 schoone bekalfde Koeien. 2 Verkens (drijvers,) 2 Bunders. De koopen tot 5 franks comptant, en boven die som op tijd van betaling mist borgstelling. OPENBARE VERK00P1NG VAN een goed te Herdersem. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met winst van palmslag er. gelagen, in openbaar verkoopen Een allerbeste perceel Zaailand, gelegen te Her dersem, op den achtersten Oudenhof, gekadastreerd wijk B, N° 632, met eene grootte van 18 aren 20 cen tiaren, palende ten ooste aan Franciscus Cooreman, ten zuide aan Franciscus Jansegers, ten weste aan den zelfden en ten noorde over de weg aan de erven van den heer Carolus Verhelst en aan Petrus De Brandt. Gebruikt door Petrus-Josephus Meert. ZITDAGEN INSTEL, DIJNSDAG 1 cFPTFMRFR .co,. VERBLIJF, ID. 15 SEPTEMBER ,885- Te 4 ure namiddag, ter herberg genaamd De Wijngaard, bij Frans Lenssens, te Herdersem, aan de Hoogstraat, nabij den Boschkant. Van Meubels, lierberggerief, landbouwers alem, 3 koeibeesten en hop te velde te Aalst- Mijlbeke, Brusselschensteenweg, ten sterfhuize van julvrouw Isabella Vande Maele echtgenoote van d'heer Jan-Louis Vinck, op Donderdag 37 Augusti 1885, om 8 ure voormiddag, door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. DpD If1ïfT Josephine GOSSAERT, Brus- A'A-'AA A selschestraal82, brengt ter kennis van het geëerd publiek dat er bij haar te bekomen sijn »\te soorten van kronen voor graven, alsook bouquets voor huwelijken, en verders alle soorten van bloemen en pluimen, alles aan zeer ge matigde prijzen. Zij beveelt zich in de gunst van eenieder. GEMEENTE HAALTERT, (Eeckent.) op Zondag 23 Augusti 1885, VOORUIT 40 FRANKEN. De inleg is bepaald op 1,00 Ir. per ruiter het geen bij den vooruit zal gevoegd worden. Inschrijving van 3 lot 4 ure. De Voorzitter, Francois HENDRICKX. TV Lr ft Art Eenen nieuwen Camion, kun- RUUr' nende dragen 3000 kilos, eenen Tilburie (rencontre) eene nieuwe Poneykarre en eene nieuwe Bakkerskarre. Zich te bevragen bij J. Van der Biest, Nieuwstraat, Aalst. Charles VAN SANDE, Gemeente-Sekrelaris, te Nieuwerkerken (bij Aalst), heeft de eer ter kennis van het geacht publiek le brengen, dat er bij hem te bekomen is, eerste kwaliteit van Schellekenspulp, aan eenen zeer geringen prijs, uilleverbaar in al de Spoorwegstatiën van België. Te huren of te koop gestaan en gelegen te Meldert, dienstig tot alle be- drijvon, laatst gediend hebbende tot bakkerij. Men wende zich voor de voorwaarden lot de eigenaresse Juffer Pauline DE VALCK, te St. Nicolaas of tot bel Bureel van Den Denderhode. le Erpe. Erondegemkauter, groot 3*2 aren 29 centiaren, sektie D, n° 549. in gebruik bij de erven Jacobus Spitaals. Instel .3, Verblijf 10 September 1885, om 3 ure nanoen bij de kinderen D. Bribet, te Eron- degem, door 't ambt van den Notaris DE WINDT, le Aalst. OPENBARE VERKOOPING van gelegen le Raardegem. De Notaris EEMAN le Erpe, zal namens wien bet behoort, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, en met gewin van palmslag, in het openbaar verkoopen Eerste Koop. Eene partij Land, gelegen te Baardegem, op de Pachtcrsbossche, wijk A, N. 152b. groot 14 aren 50 ceotiaren, palende ten ooste Cb Verhelst, ten zuide en ten weste Sil. Van Langen- hove, en ten noorde B. Van Meyghem. Tweede Koop. Een perceel Land, gelegen te Baardegem, op den Hoevekauter, wijk C, N. 528b, groot 10 aren 50 centiaren, palende ten ooste Jan- Baptist Van Bogaerl, ten zuide Augusle De Boeck, ten weste mijnheer De Herdt. te Lebbeke en ten noorde Judocus Van Biesen. ZITDAGEN INSTEL, ZATERDAG 29 AUGUSTI .RRI. VERBLIJF, 5 SEPTEMBER Telkens om 3 ure nanoen, ter Zittingzaal van het Vredegerecht, le Aalst, Groote Markt. Bij Sterfgeval. VENDITIE VAN op struik wassende TE AALST-MIJLBEKE. De Notarissen BRECKP0T en DE GHEEST, beide te Aalst, zullen ten verzoeke van den heer Petrus- Josephus Ponnet en d'erven van zijne overleden huis vrouw, op Dijnsdag 1 September 1885, om 3 uren namiddag, openbaar verkoopen Circa 2000 struiken Hop, met deszelfs staken, en circa 35000 Doorn-en Herzelare Planten, wassende te Aalst-Mijlbeke, ter hofstede in de Beekstraat en in de nabijheid derzelve. En verders onmiddelijk nadies ten verzoeke der voogden van de minderjarige kinderen van den beer Seraphicr. Van GeitCallebaut, te Aalst-Mijlbeke, circa 320 kuilen Hop met deszelfs Staken, en 4 aren 15 centiaren Aardappels, zich bevindende op een per ceel Land, te Aalst-Mijlbeke, op Zandbeke. Alles op gewone konditiën en tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge. OPENBARE VERKOOPING van eene schoone behuisde EN ZAAILANDEN, te Aalst-Mijlbeke. De Notaris BRECKROT, te Aalst, zal ten ovetslaan van den heer Vrederechter des kan tons Aalst, openbaarlijk verkoopen, met gewin van palmslag, de volgende goederen te welen; 1° Eene schoone en welgelegene behuisde en bebouwde Hofstede, te Aalst-Mijlbeke, aan den Bruseelschensteenweg, zijnde eene herberg ge naamd, Au foubourg d'Alostgekadastreerd S. G, nummers 85a, 86a en 86b te samen met eene oppervlakkige grootte van 17 aren 20 cen tiaren. Deze hofstede zal in 2 deelen opgeroepen worden. 32 aren 10 centiaren Land, te Aalst-Mijl beke, op den Overhamkauter, sectie G. nummers '101a. 3° 4 aren 10 centiaren Land, dienstig voor Bouwgrond, te Aalst-Mijlbeke, aan den Brussel schensteenweg, sectie G. nummer 123. Op te leggen Boomprijs fr. 20. 4° 15 aren 40 centiaren Bouwgrond, te Aalst- Mijlbeke, aan den Brusselschensteenweg, sectie G. nummer 193a. Op le leggen boomprijs fr. 60. 5° 17 aren 90 centiaren Land, te Aalst-Mijlbe ke, omtrent den Brusselschensteenweg, achter den voorgaanden koop, sectie G. nummer 183a 6° 46 aren Land, le Aalst-Mijlbeke, wijk Zommergem, op het Zetzel, sectie G, nummers 180 en 180b. Veerdeeld in 2 deelen, helft ten oosten en helft ten westen. 7° 53 aren 80 centiaren Land, te Aalst-Mijlbe ke, op den Bergenbosch, sectie G, nummer 209a. Op te leggen boomprijs fr. 40. 8" 50 aren 10 centiaren Land, te Aalst-Mijl beke, op den Bergenbosch, sectie G. nummer 247 b bis. Op te leggen boomprijs fr. 180,00. DERDEN ZITDAG. DIJNSDAG 25 AUGUSTI 1885. Om 5 ure namiddag, ter zittingszaal van den heer Vrederechter Aalst, groote markt. Uit hoofde van bankbreuk. OPENBARE VERKOOPING VAN eene te Nieuwerkerken, EN VAN ELF HUIZEN, te Aalst. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal met gewin van palmslag, openbaarlijk verkoopen Eene behuisde en bebouwde Hofstede, le Nieuwerkerken, aandeBergestraat en 11 Huizee le Aalst, in de Koophandel-en Denderstraat, nabij de Statie van den ijzerenweg. Breeder bij plakbrieven beschreven. ZITDAGEN InstelDijnsdag 11 Verblijf, id. 25 Au9ustt 1885. Telkens om 1 uur namiddag, ter Zittingzaal van den heer Vrederechter te Aalst, Groote Markt.

De Denderbode | 1885 | | pagina 3