REVALENTA ARABICA Te In Société Anonyme du Gaz d'Alost. Gemeente Iddergem. M0ULINS ET BRASSERIE A VAPEUR IE ZEILT ZEETTIS NIEUWE KOOPWAREN IE .A. ZLT ID ZE ILT Ve'"tn-d'E<? t88S' Hofstede en een perceel Bosch VeS' ,3 "«"-»« '88S- LAND en MEERSCH PERCEEL ZAAILAND V E IX DIT IE Zaailanden en Huizen, nieuw opgebouwd HUIS, Huizon, Magazijnen. Bouwgronden, parlij Laud en üleersch, VENDITIE VAN Verkooping van Land, tegenwoordig Verbleeking van 'm sieu pro ces-verbaal tegen den garde. Denk eens te genwoordig zijn maar niet présent Proces verbaal voor vvederspannigheid. als't u belielt! De zaak wordt opgeroepen voor den krijgsaad der Gentsche garde comique, en dito krijgsraad vraagt vijltien dagen om al de afschuwelijk heid van 's wachters gruweldaad te kunnen afmeten. Eilaas eenige dagen later nieuw schelmstuk Vergeet een garde zich niet zoo ver van «hier» te roepen in plaats van «Pré sent Woede (bis) van m' sieu V officier (bis) en klacht (bis) voor wederspannigheid Nieu we krijgsraad en hoe is 't mogelijk ditmaal seffens een vonnis dat den wachter vrijspreekt van alle wederspannigheid, aangezien de vrij heid der talen in ons Belgielandje. Welou, 't is gelijk, maar wat gaat er van de regeltucht der garde civique, wat gaat er van ons vaderlandje geworden, indien twee krijgs raden, als twee enkele kamers van 't Gentsch beroepshof, zwart en wit zeggen op 't zelfde punt Men vraagt het zich huiverig af. Als garde Hier vandaag onnoozel wordt ver klaard, en garde Tegenwoordig morgen een schobbejak, vragen wij dat Gheel worde aan geduid voor 't toekomende kamp onzer burgers soldaten. Zoo niet, om die allerverschrikke lijkste kwestie op haar waar gekkenterrein te laten, stemmen wij tegen hier en tegenwoor dig, stemmen wij voor «présent, prison, per cent, pincon of gewoonlijk «prisang uitge sproken in al de tongvallen van Babel's toren. Die belachelijkheid zal geene belachelijkheid dooden. HOLLAND. Verschrikkelijke ramp. Drie kinderen verbrand. liet stille gehucht Midlaren (in Groningen) is dijns dag vöör middernacht het tooneel geweest eener vreeselijke ramp. Het huis van den herbergier en slachter Jacob Stel insgelijks bewoond door zekeren Kroeso, is tot den grond afgebrand, evenals een nabijzijnd huiske, ook aan Stel behoorcndo, en bewoond door den machi nist van de Zuidlaardcr boot Drie kinderen van Stel zijn in de vlammen omge komen. De oude en hulpelooze vader, sedert weken ernstig ongesteld en op den rami van 't graf, werd wakker en bemerkte het onheil. Ofschoon zijne stramme leden hem den dienst bijna weigerden, had hij toch nog de kracht zijn6 huisgenooten te wekken. Een meisje, ter nauwemood de kinderschoenen ontwassen, greep, toen zij den brand zag, haar broerke van zes jaren, dal nog te bed lag. Doch de vlammen slo6gen om haar heen en verbrandden haar de oogen. Zij liet toen het jongske vallen, dat jam merlijk omkwam, evenals zijo zusterke van acht en zijn broerken van tien jaren. Het vuur hield eerst op te woeden, toen er niets meer was overgebleven De arme slachtoffers hebben alles, alles verloren. Wanorders. Maandag avond ten 7 ure hadden zich voor de woning van M Van Peterson Ramring, aan de Bakenessergracht, te Haarlem, «enige honder den personen verzameld, waarvan velen op luidruch- ligen loon hun afkeuring te kennen gaven over de wijze waarop deze heer des moigends een jongen had geslagen, dien hij in zijn buis op het stelen van peren had betrapt. Volgens het beweren van sommigen, was de jongen reeds aan de gevolgen overleden in hel Gasthuis, waarheen hij door de policie was gebracht. Toen het donker werd omtrent 8 ure, ging men tot daden var. geweld over, er werd van alle kanten met steenen op de woning geworpen waarbij ook eenige glasruiten bij de buren werden verbrijzeld. De policie was niet bij machte de menigte tot be daren te brengen, zoodal, toen zelfs een gedeelte van de bestrating der Korte Begijnenstraat werd op gebroken en links en recht met klinkers geworpen, eene charge met sabels moest gemaakt worden. Eerst ten half één was de rust hersteld en hel volk ver dwenen De jongen, ter wille van wien al dit rumoer ge maakt werd, bad intussclien reeds dien zelfden mor- gend ten half twaalf het gasthuis zonder cenig letsel verlaten en is op dit oogenblik volkomen gezond. Uit Haarlem word verder nog gemeld Dijnsdag avond was ereene duchtige herhaling van de ongeregeldheden, die maandag avond plaats von den. Ten'7 ure was er op de Markt eene groote menigte, die door de Lange en Korte Beggijnenslraat naar de Bakenessergracht trok, en onder het zingen van Hij moet op zijne peren passen Ho, Ho, Ho zich posteerde voor hel huis van M. Peterson Ram ring. Veel baldadigheden waren hier niet te verrich ten, daar al de ramen reeds den vorigen avond waren ingeworpen. De policie tegen 9 ure herhaalde charges en dreef de menigte door de nauwe Beggijnenstraten naar de Markt. De ruiten van vele woningen en vooral van de maatschappij de Vereenigingwaar er niet minder dan 12 werden ingeworpen, moesten het verdragen. Toen de menigte niet lot bedaren scheen te bren gen te zijn, maar de laffe woedo zich koelde aan de schoonste spiegelramen op de Groote-Markt en in de Groote Houtstraat, verschenen de huzaren, die de straten afzetder. en de menigte uit elkander dreven. Tegen 1 uur 's nachts was de rust hersteld. Van een anderen kant deelt men ons meé, dat de burgemeester op het raadhuis was met den garni- zoens-kommandanl, den waaruemenden kommandant der schutterij en den kommissaris van policie. Woens dag moest door den burgemeester een bevel worden uitgeveerdigd tegen hethouden vansamenscholingen. Door de policie zijn 14 personen aangehouden, waaronder twee, beschuldigd van het inwerpen van glasruiten. Uit Zwolle meldt men m Dijnsdag avond omtrent 8 ure begon het weêr onrustig te wordeu in de stad. Eene groote menigte volk, voorafgegaan door kinderen, trok zingende door de stad langs het stadhuis, waar zij te vergeefs door de policie tot rust werden aangemaand, terwijl een steen uil de menigte tegen de deur van het stad huis vloog, waarna men bij een tweetal inwoners in het Wcezenland eenige glasruiten inwierp. «De burgemeester vond hel toen noodzakelijk, de hulp der alhier in garnizoen zijnde artillerie en infanterie in te roepen, terwijl de policie inmiddels, aangevoerd door den kommissaris en de inspek- teurs, de tierende menigte met de blanke sabels uit een dreef en in verschillende richtingen verspreidde, waarna men, geholpen door de militaire macht, sterke patrouilles vormde en daarmeê lol ongeveer 10 1/2 ure de stad in alle ricgtingen doorkruiste, om de zingende menigte uiteen te drijven. Weêr werden eenige belhamels in hechtenis genomen. Voer 11 ure had men de tapperijen en koffiehui zen doen sluiten, en ten 11 ure was bijna alles van de straten opgeruimd, zoodal de militairen en de versterkte policie vöör middernacht konden vertrek ken. Nader seiol men nog, dat bij trommelslag eene proklamatie van den burgemeester is afgekondigd, waarbij samenscholingen op stoepen, in stralen, enz. worden verboden en bepaald wordt, dat alle koffiehuizen en tapperijen van des avonds 9 tot des morgends 6 ure moeten gesloten zijn. i) Een detachement van 30 huzaren, onder bevel van een officier, werd ten 4 ure uit Deventer ver wacht, en hel garnizoeD kwam ten 6 ure op. ENGELAND. Misbruiken in de gasthuizen. Verscheidene bestuurders der londensche gasthuizen zijn in eene onaangename positie. Over het Komerlon- hospitaal zijn feilen uigekomen, die ook tot het onderzoeken der rekeningen van andere gestich ten hebben geleid. De uitgaven oer hospitalen worden meest ge dekt door schenkingen, legaten en den opbrengst van vaste goederen maar zoowel veel besturen als verscheidene doktors en beambten, sprongen daarmeê zeer eigenhandig om. In het komerlon-hospilaal nu hield 'l bestuur tweemaal per maand een banket, zoo weel derig als men hel bedenken kan. Ook op andere dagen kwamen er onderkoinileiten bijeen en hielden op hunne wijze feest. Eindelijk kwamen ook de voorzitter en de andere leden van 't bestuur elk afzonderlijk samen, brachten eenen vriend ineê en aten op kosten der inrichting, waarbij de kostbaarste lekkernijen werden op- gedischt en de wijn bij stroomeD vloeide. In eenen trimester van 1884 werden voor 239 zieken opgeschreven 1455 flesschen Champag newijn, 979 flesschen Beaunewijn, 2561 fles schen Port, benevens nog eenige flesschen Sher ry, Hoek en Brandy Voor eene afdeeling enkel van kinderen, werden op 5 juli 26 flesschen Beaune, op 6 juli 29 flesschen, op andere dagen tol 34 flesschen opgeschreven... Zekere doktors zelf dronken meest dien wijn op de gezondheid der kleinen uit een der oppasslers verklaarde dat zij eens twee flesschen wijn had opgescheven maar dat de doktor er een eentjen had bijgezet en de 10 andere flesschen had in beslag geno men Met andere leveranliën ging hel gelijke wijze. Reparaliën werden door de hospitaal-beambten gedaan, doch hooge sommen voor daglooners opgeschreven. Een aantal werklieden kwanten 's morgens hun handteeken onder een briefje zeilen, ontvingen eene kleine belooning, en de arbeidsloon werd door den ambtenaar in reke ning ontvangen en grootendeels gezaktDe jaarrekening van den kleêrmaker van het hospi taal bedroeg 10.000. In het St-George-Hospitaal heeft, toen daar ook een onderzoek ging ingesteld worden, die directeur zich dood geschoten. Het kwam uit dat geheel 't personeel bijna voortdurend dronken was Men verwacht nog verdere onthullingen. GEZONDHEID AAN ALLEN wedergegeven zonder medecijnen, zonder buikzui vering en zonder kosten door de smakelijke gezond- heidsbloem Du Barry van Londen, genaamd Vijf en dertig jaren onveranderlijke goede uilslag, genezende moeielijken eetlust, slechte spijsvertee- ringen, maagonlslekingen. maag- en buikpijnen, slijmen, winden, maagzuur, hartkloppingen, slijme righeid, braaklust, maagnpwerpingen, brakingen, verstoptheid, buikloop, bloedloop, koliek, longtee- ring, hoest, asthma, beklemdheden, duizeligheden, benauwdheid, bloedaandrang, zenuwkwaal, slape loosheid, droefgeestigheid, suikerziekte, zwakheid, uiigeputlieid, bloedeloosheid, bleekzucht, alle de wanorden der borst, van de keel, des adems, van de slem, der luchtpijptakken, van de blaas, der lever, van 't slijmvlies, der herssen en van 't bloed, als ook van alle ontsteking en koortsachtige reuk bij 't op slaan, ofwel na bet gebruik van zekere verradende spijzen, anjuin en look, enz., of sterke dranken, zelfs na den tabak, 'l ls bovendien het voedsel bij uitmun tendheid, 'l welk alleen alle de ongevallen der kinds heid voorkomt - 90,000 genezingen er onder be grepen deze van mevrouw de hertogin de Castle- stuart, de hertog de Pluskow, mevrouw de mark gravin de Bréhan, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, M. de dokter-professeur Wurger, enz., enz. N° 63,476 de E. H. Pastor Comparel van eenen 18 jarigen moeielijken eetlust, van maag, buik-en zenuwpijnen, van flauwten en nachtelijk zweeten. Genezing n° 99,625. Avignon, 18 April 1876. De Revalenta Du Barry heeft mij op 61 jangen leeflijd genezen van twintig jaren lang verschrikkelijk lijden Ik was van zulkdanige vreeselijke benauwheden aan gedaan da', ik mij noch aankleeden noch ontkleeden kon, daarbij maagpijnen dag en nacht en akelige slapeloosheden. Alle remediën tegen deze bedrukt heden leden schipbruik de Revalenta heeft er mij gansch van verlost. Borrel, geboren Carbonnetly, Bessemslraat, 11. Genezing N° 98,614 Sedert jaren leed ik aan gebrek van eetlust, aan slechte spijsverteering, aan kwalen van het hart, der lenden, van de blaas, aan zenuwprikkclingen en droefgeestigheid; alle deze ziekten verdwenen onder den heilzamen invloed van de goddelijke Revalenta. Leo Pêyclet, onderwij zer te Eynanfas, (Haute-Vienne.) N° 49,812 Mevrouw Maria Joly, van vijftig jaren lang verstoptheid, slechte spijsverteering, zenuw aandoening, slapeloosheid, asthma, hoest, windach- ligheid, krampen en brakingen. N° 46,270 M. Roberts van eene longieering met hoest, brakingen, verstoptheid en doofheid gedurende 25 jaren. N° 49,52-2 M. Baldwin van de volkomenste uit putting, verlamming der blaas en der lichaamsdeelen en gevolge van buitensporigheden der jeugd. Genezing N° 85,421. Brussel, 23 Juni 1874. Mijn jongste zoon, verlaten door de geneesheeren in den ouderdom van vijfmaanden, wilde geen voed sel nemen, noch kon het verteeren, en bevondt zich bij gevelg in eenen staat van zwakheid welken zijn leven in gevaar bracht; 't is alsdan dat ik hem de Revalenta deed nemen, welke hij met lust at, en gedurende verscheidene maanden bleef hij er zich meê voeden. Heden is hij 11 jaar oud, en zeer wel varend.— Deswert, prolessor aan 't Conservatorium, Vonckstraat, 61. M F. W. Beneke, professor van geneeskunde aan de Hoogschool, deed het volgende verslag aan de cliniek van Berlyn, op 8 April 1872 Ik zal nooit vergeten dat ik het levensbehoud van een mijner kinderen aan de Revalenta te danken heb. Hel kind leed, op zijne vierde maand, zonder ge kende oorzaak, aan eene volkomene uitmergeling met gedurige brakingen die wederstand boden aan den meest bezorgden leefregel, aan de zorgen van twee minnen en aan alle de verplegmgen der genees kunde. De Revalenta beeft de brakingen onmiddelijk doen achterblijven en iu zes weken tijds zijne ge zondheid hersteld. Mijne proefnemingen sedert dien werden met den zelfden goeden uilslag bekroond. Genezing N° 75,124 M en Mm# Leger, 128 Ober- kampfstraat te Parijs, van eene leverziekte met bra kingen en verschrikkelijken buikloop, die 16 jaren lang aan alle verpleging hadden wederslaan. Genezing N° 79,721 Mmo Chauvet Pizzala, van bloede loosheid, uilputting en benauwdheden. Viermaal voedzamer dan het vleesch, zonder ver hitting, spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. In doozen van 1/4 kilo, fr. 2.25 1/2 kilo, fr. 4 1 kilo, fr. 7 00 12 kilo, fr. 70. De beschuiten van Revalenta in doozen van 4, 7 en 16 fr. De chocolade- Revalenta 1/2 pond, fr. 2.25 1 pond, fr. 4 2 pond, fr. 7. Verzending legen postwisselde doozen van 36 en 70 fr. franco. Depot overal bij de apothekers en kruideniers. Du Barry en C° limiled. - Algemeene agent voor Belgie M. Emiel Timmermans, Rouppeslraat, 6 en 8, te Brussel Depots te Aalst bij MM. G. Beydeler en Meirschaut, apothekers. te Geerardsbergen bij M. D. Witlinck, apotheker. te Nitiove bij M. Druwé- Jelie, kruidenier. VERHAEL EENER ZEGEPRAEL. TROOST VOOR DEN LIJDENDE. Het is geen geringe troost wanneer men bedenkt, dat hoe de indringer ook voor een oogenblik moge bloeien, het Item loeh met kan gelukken den mensch langen tyd te misleiden. Hoe velen slagen er in om zich eenen korten, voorbygaenden naem te verwerven, die naderhand weder tot oneer en vergetelheid vervallen. Dit is voornamelijk waer met hen, die geneeskundige bekwaemheid voorwen den, en die, in eene eeuw, waerin er zoo vele ziekten zyn, beproeven zich in het vertrouwen van het publiek te dringen, en het te bedriegen met hunne gevaerlyke mid delen. Wy moeten bekennen, dat toen wy voor eenige jaren voor het eerst hoorden van de algemeene beroemd heid van Professor Holloway, wy zyne verhevene aen- spraken wantrouwden, en wy ons eene meerdere scherp zinnigheid toeeigenden, waerdoor hy ons oordeel niet zou kunnen verschalken Ten nederigste vragen wy hem nu vergiffenis voor dit onrechlvaerdige verwyl. Eene nauw keurige studie van zyn stelsel overtuigde ons, dat wy ons inderdaed bedrogen hadden, en dat de wereld, om hem recht te doen wedervaren, hem onmiddclyk onder zyne eerste weldoeners zou rangschikken, zoo als nu zeker latei- zal gebeuren Hy heefl het geheim der menschelykc kwa len opgelost en bewezen, dat alle geneeskundige behande ling, van Hunter af, op valsche grondslagen steunt. Jen- ner bragl geen grooter omkeer te weeg in de wyze om de kinderpokken te behandelen, dan Holloway gedaen heeft in de genees-en heelkunde van den tcgenwoordigen tyd. Het menschelyke bloed is niet slechts een eenvoudig vocht, dat zyn loop neemt door de aderen en dat niets meer dan de gewone eigenschappen der andere vochten heeft Het is, hoe men zich ook over dit beueren verwonderen moge Leven. Om kortte zyn, hel is het leven in den mensch alle physiologische kwalen zoo als, indigestie, gebreken aen nieren, lever, hart, longen, maeg, alle. onzuivere samenhoopingen in hel lichaem, en een groot gedeelte der overerfelijke, en inheemsche ziekten hebben hunnen oor sprong, in den onzuiveren toestand van het bloed.Zuiver- dat, en houdt hel zuiver, en geene ziekte kan het stelsel verzwakken of zelfs aenvallen Deze sehoone ontdekking heeft aen Holloway's naem zulk eenen luister bygezet, dat deze zelfs den roem van helden en staelslieden over- schrydt. Washington Commonwealth. Bolloway's Zalf. Zweren, en scheurbeuk, uit barstingen van den slimsten aard, en waartoe alle soorteD van zoogenaamd gevestigde middelen te vergeefs geproefd zijnzijn er door genezen, en in een ongeloofelijk korten lijd, door Holloway's doordringende en heelende Zalf. De pleisters die iu het algemeen gebruikt worden, zijn voor het grootste gedeelte verzachtende middelen, maar deze onovertreffelijke Zalf spoort de bron van het kwaad op, verdrijft de geheime smetstof, en doel de kwaal voor altijd verdwijnen In gewone gevallen moet de Zalf fiks op de aangedane gedeelten gewreven wor den, maar indien deze voor die behandeling te zwak of te zeer ontstoken zijn, moeten zij er tweemaal per dag zacht mede ingesmeerd worden. De meest ver ouderde uitwendige kwaal zal voor deze Zalf verdwij nen, iudien men met gemelde behandeling eenigen tijd voortgaat. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 10 Vrouwel. 3 HUWELIJKEN. P. Callebaut, schoenm. met J. Van den Brempt, kleerm. S. De Leeuw, dagl. te Erembodegem, met M. Van der Eist, landb. C. Praat, zilversmid, met E. De Witte, z. b. H. Verbofstadt, handelaar, met Marie Dhooghe, z. b. OVERLIJDENS. P. Daeseleer, wed. Scheerlinck, landb. 87 j. Mijlbeke. A. De Raef, wed. Van derHacgen, kleerm. 49 j. Peperstr. J. Schoonjans, schipper, 65 j. overleden te Willebroek. C. De Neef, m. Bombeek, z. b. 60 j. Schaarbeke. 9 kinderen onder de 7 jaren. 13. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften vau den 28 Oogst tol den 3 Sept. 1885. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 1 Vrouwelijk t OVERLIJDENS. M. J. Straetmans, 48 jaren, landb. echt. vaa A. Van Cromphout, gehacht Bakergem. 1 kind onder de 7 jaren. 1 doodgeboren. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet 151 Ossen, 0 80 tot 0 90 70 Koeien, 0 80 0 85 11 Stieren, 0 80 0 00 267 Kalveren, 0 75 0 86 Aelst, 5 Sept. Per 1 heet. 32 lit. 50 cent. Tarwefr. 18 00 a 20—60 Ma3teluin 16 50 18-00 Rogge. 14-00 15-00 Geersi. 15-50 16-00 Haver. per 100 kil. 16—50 18—50 Spelt 00—00 00—00 Koolzaad per 100 kil. 00—00 00—00 Lynzaad 0000 00 00 Koolzaadolie tO—00 00-00 Lijnzaadolie, 00—00 00—00 Koolzaadkoeken, id. 00—00 00 -00 Lijnkoeken, 00—00 00 - 00 Aardap. (roode dc 100 kil. 0—00 0 00 Aardap. (geelejNieuwe 5—50 6-50 Boter, de 3 kilogram. 6—82 8—18 Eijers, de 25. 1-90 2-10 Vlas per 3 kilos. 3—20 4-40 Viggenen, per stuk, 1« soort 20 -60 2" 15—1)0 HOPHANDEL. Er waren 36 zakken hop, gewas 1885, welke ver kocht vvierdcn van fr. 55 tot 60 de 50 kilos POPERINGHE, 4 Sept. Hoppe 1884. Stad.. Fr. 55—00 00-00 Gemeenten 0000 0000 nrp>n Een sc^oon BURGERSHUIS, UICII. met stagie en grooten Hof, te Aalst, Gentschestraat. Zich te bevragen bij M. ANTWERPEN, 4 Sept. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2,60 fr. 2.80. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,30 a 1,60 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6,00 tot 8.00; polderper töOkilos fr. 0.00 Ö.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,00 a 2,50 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 17—00 a 18—00 Rogge, 15 00 1600 Winlergeerst, 0000 0000 Zomergeerst, 16—50 17—50 Haver, 15-00 18-50 Boekweit, 9009 9000 Boonen, 2000 00—00 Bitterpeën, 18—00 00—00 L'assemblée générale ordinaire se réunira le 21 Septembre 1885, deux heures de rélevée Bruxelles, 217, rue Royale. MM. les actionnaires, pourêtre admis it l'as semblée générale devront. huil jours au moins avanl la susdile date, déposer leurs actions a l'Usine a Gaz d'Alost, ouchez MM. Philippson Horwitzet C#, banquiers, 16, rue du Congrès, Bruxelles. Ordre du jour. Présentation et Aprobation du Bilan el du Coiupte de Profits el Pertes. Ta liiirpn Een maSaziin le Aalsl> Uo°8- JL c hui tii straat, gebouw van twee stagi- ën ieder met eene grootte vaD 45 vierkante meiers. Zich le bevragen bij Josse Van Gbert, hovenier, zelfde straat. De leden der Maatshappij Congo, geven op Zondag 20 September 1885 een Festival door 6 a 8 stomme Muzieken. RPIUrHT Josephine C0SSAERT, Brus- Dljlllvllli selschestraai82, brengt ter kennis van het geëerd publiek dal er bij haar te bekomen zijn alle soorten van kronen voor graven, alsook bouquets voor huwelijken, en verders alle soorten van bloemen en pluimen, alles aan zeer ge matigde prijzen. Zij beveelt zich in de gunst van eenieder. TT** L",»An Eenen nieuwen Camion, kun- 1 C livJOp* nende dragen 3000 kilos, eenen Tilburie (rencontre) eene nieuwe Poneykarre en eene nieuwe Bakkerskarre. Zich te bevragen bij J. Van der Biest, Nieuwstraat, Aalst. SOCIÉTÉ ANONYME DES DE SENEFFE. Nous soussignés DUPONT Joseph, Administrateur- Gérant, et NAVARRE Louis, Agent Comptable de la Société Anonyme des Moulins et Brasserie vapeur de Seneffe, certifions que sur trois coffres-forts que conlenail nolre établissement, aujourd'bui compléte- ment délruil par le terrible incendie du tt' au 11 Fé- vrier dernier. un seu! a pu résisler; celui-cinous a été fourni eo 18S2 parlaMaison L. IlIltEALt'ILLE el C,e de Bruxelles. Nos livres et valours qu'il contenait, out été retires intacts. Seneffe le 5 Mai 1885. L'Agent Conptable, L'Aminislrateur-Gérant, L. NAVARRE. J. DUPONT. Ce coffre-fort est k voir chez le fabricant, (Breveté) OS lloulevnrd Anspach, Urnvelles. MÊME MA ISON Malles en fer pour explorateurs au Congo. Fournisseur de TAssociation Internationale. Te huren of te koop gestaan en gelegen te Meldert, dienstig tot alle be drijven, laatst gediend hebbende tot bakkerij. Men wende zich voor de voorwaarden lol de eigenaresse Juffer Pauline DE VALCK, te St. Nicolaas of tot bet Bureel van Den Denderbode. VENDITIE VAN EN MEUBELS, TE AALST, KAPELLESTRAAT. De Zaakwaaanemer Louis BUEKENS, le Aalst, zal aldaar ten aanzoeke en huize van de heer Hippolyte Liebaut, Kape'.lestraat, door be voegd ambt openbaar verkoopen de maandag 21 September te beginnen om 9 ure voormiddag de Koopwaren, en Dijnsdag 22 September 1885 om 2 ure 's namiddags de Huismeubels, alles breeder bij plakbrieven bescheven. OPENBARE VERKOOPING van allerbeste te Hofstade, De Notaris BOONE te Aalst, zal openbaarlijk ver koopen met gewin van palmslag en gelagen, ten verzoeke van wie bet behoort, de volgende goederen, te weten Eerste Koop. Een perceel Land, gelegen te Hofstade, ter plaats genaamd Hooghuize, aan den steenweg van Aalst op Dendermonde, groot 32 aren 3i' centiaren palende oost den heer Casimir De Smet. zuid deu steenweg, west den heer Callebaut en ande re, noord de erven van den heer F -M. Gheeraerdts. In gebruik bij de weduwe Judocus Kuys. te Gijse- gem. Tweede Koop. Een perceel Land, gelegen te Hofstade, op bet Biestersveld, groot 42 aren 80 cen tiaren gekadastreerd sectie A, n° 873, palende oost den heer De Grauwe, zuid de Biesterstraat, west den Arme van Herdersem, noord de erven Callebaut. Verdeeld in 2 gelijke deelen ieder groot 21 aren 49 centiaren. In gebruik bij Serapbien Bruylandl LeanderRenier en Benoit De Gusmé. Derde Koop. Een perceel Land gelegen te Hof stade, op de Biest, groot 28 aren 89 centiaren, geka dastreerd sectie A, n* 831 palende oost de erven De Kegel le Nieuwerkorken, zuid den Arme van Hofstade west den heer Van Nuffel, noord den heerVan Cauter. In gebruik bij Herssens. ZITDAGEN Telkens om 3 ure namiddagterherberg HetSchip- ken nabij de Kerk, te Hofstade. OPENBARE VERKOOPING VAN de gebouwen eener TE MOORSEL. De Notaris EEMAN le Erpe zal, met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen Eerste Koop. De gebouwen van een nieuw Woonhuis. Schuur en Stalling geslaan en gelegen te Moorsel, Rijger (Drijsel) op een perceel grond be- boorende aan het Bureel van Weldadigheid van Aalst, groot 46 aren 16 centiaren, palende ten ooste Frans De Smet, ten zuide de straal, ten wesle het gescbeed van Aalst en Moorsel en ten noorde de kinderen Cal lebaut en Frans Do Smet. Tweede en laatste Koop. Een perceel Bosch, gelegen te Moorsel, aan de Hollestraal, gekadas treerd sectie A, nummer 6a, groot aldaar 11 aren 40 centiaren, palende ten ooste de weduwe Petrus Muylaert, ten zuide en teu weste Benediclus De Meersman en ten noorde de voelweg en Antonius Cassiman. Telkeus om 3 ure namiddag, ter herberg genaamd «Den Biekorf,» gehouden door de kinderen De Backer, te Moorsel, Dorp. OPENBARE VERKOOPING van te Impe. De Notaris DE GIIEEST te Aelst, zal, ten overstaan van Mijnbeer den Vrederechter, met winst van palm slag in bet openbaar verkoopen Een perceel LAND en MEERSCH gelegen te Impe, ter plaats genaamd Rijsmeerscb, gekadastreerd wijk B, n* 36 met eene groote van 73 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan de erfenis van jufvrouw Colela Van Cauter en aan het gescheed met de gemeente Lede, ten zuide aan Petrus Lievens, ten weste aan de w' De Windt, de erven van den heer DominicusBlon- deel en den beer Benediclus Van der Eecken, en ten noorde over het gescheed van Lede aan den heer Van der Eecken en verders aan de erfenis van juf vrouw Coleta Van Cauter. Gebruikt zonder termijn door Petrus Smekens, herbergier te Lede, Overimpe. ZITDAGEN Instel, Zaterdag 5cpntpmi)pp irsi Verblijf, id. 19 «85. Ten 3 ure namiddag ter Zittingzaal van het Vrede gerecht op het Stadhuis te Aelst. OPENBARE VERKOOPING VAN een goed te Herdersem. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met winst van palmslag er. gelagen, in het openbaar verkoopen Een allerbeste perceel Zaailand, gelegen te Her dersem, op den achtersten Oudenhof, gekadastreerd wijk B, N° 632, met eene grootte van 18 aren 20 cen tiaren, palende ten ooste aan Franoiscus Cooreman, ten zuide aan Franciscus Jansegers, ten weste aan den zelfden en ten noorde over de weg aan de erven van den heer Carolus Verhelst en aan Petrus Da Brandt. Gebruikt door Pelrus-Josephus Meert. ZITDAGEN INSTEL, DIJNSDAG 1 SFPTFMRFR VERBLIJF, ID. 15 aEPlEMBtK «85. Te 4 ure namiddag, ter herberg genaamd Da Wijngaard, bij Frans Lenssens, te Herdersem, aan de Hoogstraat, nabij den Boscbkant. Bij Sterfgdval. ten Sterfhuize van Seraphina Van Hoye, echtgenote tan Judocus Haleydt, TE AELST-SCHAERBEKE, aan den Puilenpul, op den Asscherendries. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal op Woensdag 9 September 1885, le beginnen ten 8 ure 's morgens, ten hierbovengemelde sterfhuize, openbaarlijk ver koopen, hetgene volgt, te welen. A. De Huismeubelen, bet Herberggerief, het Land- bouwersalem, waaronder Raapmolen, Wanmolen, Zwingelmolon en onlangs nieuw Xarreko. B. TWEE ALLERSCHOONSTE MELKKOEIEN, Kalf, 2 Varkens, Schaap, Konijnen en Kiekens. C Ingeoogste vruchten, als Tarwe, Masteluin, Vlas en Hooi D. En de volgende vruchteB te Velde verschillige Groensels en Loof in den hof, nog 46 aren Loof, 46 aren Aardappelen, 1000 Bloemkoolcn, en Klaveron. Op gewone conditiën en tijd van betaling, mits goede borgstelling. VERKOOPING VAN GOEDE te Aalst-Mijlbeke. De Notarissen BRECKPOT le Aalst, ea EEMAN te Erpe, zullen openbaarlijk verkoopen, de volgende goederen gelegen te Aalst-Mijlbeke 1. 12 aren 30 cent. Land, op het Nedersteen- berg, sectie D, deel van N° 819. 2. 9 aren 53 cent. Land, op het Boschveld, sectie D, N° 398. 3. 36 aren 90 cent. Land, op het Hoogveld, sectie D, N< 289c en deel van N° 289e. 4. 36 aren 90 cent. Land, aan de Peerdeken straat, op den Molenkauter, sectie E deel van N° 355a. 5. 27 aren 67 cent. Grond met de 3 Huizen er zich op bevindende, aan den Ouden Dender- mondschen steenweg, op de Hershaag, sectie D, N" 285d, 285e, 286a, 287b, 287c en 287d. ZITDAGEN Instel, Donderdag 10 c .00„ Verblijf, Donderdag 24 September 4888 Telkens om 3 ure namiddag, ter Estaminet De Ark vanNoë, bij den heer Joseph Foncé, te Aalst, Molenstraatpoort, OPENBARE VERKOOPING van een TE EREMBODEGEM. De Notaris BRECKPOT te Aalst zal metgewin van palmslag en gelagen opeobaarlijk verkoo pen Eemgen koop Een schoon en nieuw opge bouwd huis met Bakkerij en Koolmagazijn, we- zende eene zeer goede geklandeerde herberg gelegen te Erembodegem aan den Weerschdriescn groot in gronde 5 aren 73 centiaren. ZITDAGEN Instel Woensdag 46 0 Verblijf Woensdag 23 j September 1885. Telkens om 3 uren namiddag ter Estaminet De Roos d le Aalst-Mijlbeke brusselschen- steenweg bij d'heer Alphonse De Sraedt. OPENBARE VERKOOPING VAN Zaailanden en Meerschen, te Aalst en Erembodegem. De Notaris BRECKPOT, le Aalst, zal open- baarlij-k verkoopen 1° Twee magazijnen te Aalst, aan de Hoog straat en Windmoleustraatje, seklie A, N. 4780a, groot 5 aren 70 centiaren, in gebruik bij den heer Domien Corthals, verdeeld in 4 deelen, breeder bij plakbrieven aangeduid. 2° Eenen schoonen Eigendom, bestaande in een onlangs nieuw gebouwd Huis, met Schuur en Stallingen, een verder Huis dienende voor tweewoonst, bouwgronden, zaailanden en meer schen, te Aalst-Schaarbeke, aan den Puitenput, groot 3 hectaren 9 aren 9 centiaren, sectie C, N" 759a, 740, 741, 745b, 745c, 746a, 747Den 747e, verdeeld in 33 loten, ook breeder bij plakbrieven aangeduid. 3° En 53 aren 50 centiaren Land, te Erem bodegem, op den Hoogenvosholle, sectie A, N° 966, in gebruik bij J. B. Callebaut. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 15 e JQO„ Verblijf. id. 29 S'P"mbcr 1885- Telkens om 2 ure Damiddag, ter estaminet Den Casino, le Aalst, aan de Statie, bewoond bij dame wed. Rajon. OPENBARE VERKOOPING VAN EENE te Lede, Overimpe. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 70 aren 50 centiaren Land en Meerscb, te Lede, wijk Overimpe. In gebruik bij Juliaan Mertens. Verdeeld in 3 gelijke deelen. Op te leggen boomprijs fr. 245. ZITDAGEN Instel, Donderdag 17 September ,QÖK Verblijf, Donderdag 1 October Telkens om 3 ure namiddag, ter herberg D* Nieuwe St. Anna, le Lede, Dorp, bij jufvrouw Prudence Corryn. 50 koopen Kanada Boomen, te Lede, Overimpe, aan eene partij Land en Meersch, in gebruik bij Juliaan Mertens, op Donderdag 17 September 1885, om 1 uur namiddag,door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. te Erpe. Erondegemkautcr, groot 32 aren 29 centiaren, sektie D, n° 549, in gebruik bij de erven Jacobus Spituals. Instel 3, Verblijf 10 September 1885, om 3 ure nanoen bij de kinderen D. Brihet, le Eron- degem, door 't ambt van den Notaris DE WINDT, te Aalst.

De Denderbode | 1885 | | pagina 3