hem zelfs eene ovatie. De liberalen van hunnen kant waren als onder den grond verdwenen. De stembrieven van het 2e bureel werden in de zaal van het lc bureel gebracht, en men ging over tot eene heroptelling en ook tot eene nieuwe berekening. Eene halve uur later, men weet niet door welke ontdekking, kwam de voorzitter van 't hoofdbureel M. Ensch als gekozen met 2 stem men uitroepen. De verbazing was algemeen. De katholieken wilden het eerst niet gelooven, doch de vreug dekreten der liberalen kwamen er hen weldra van overtuigen. Dat de vreugde der liberalen maar een gemaakt spel was, kon men op hunne aangezichten lezen in groote meerder heid liepen zij met eene tronie eene el lang en daarbij zoo zuur als wijnazijn. Immers zij heb ben de innige overtuiging dat de ware geko zene niet M. Ensch maar wel M. Mernier is. De geldigheid dezer kiezing wordt kracht- dadiglijk betwist. Bij de stemopneming werden 7 bulletijns op 10 vernietigd, ten nadeele van den katho lieken kandidaat. Zonder eenigen twijfel zal de Kamer het gepleegde onrecht herstellen, en in dit geval, zat M. Mernier als de gekozene uitgeroepen worden. En aldus zullen wij eindelijk met recht en rede de verkiezing van M. Mernier aangekon digd hebben. Vroegere jaren en tot verledene jaar toe, was het sieur 11. Verhofstadt, die door de liberale Associatie is gelast geweest met hel onderteekenen der kiesreklamen Dees jaar is hij nu vervangen geworden door Alexander van der Noot, eigenaar te Moorsel, aldaar beter gekend onder den toenaam van Amerikaanschen aap. Was er dan niemand onder de liberalen onzer stad die de kiesreklamen dorst onder- teekenen Heeft sieur Verhofstadt zich misschien van zijne taak niet al te wel gekweten, of zijn er andere reden die zijne verwijdering hebben genoodzaakt Zouden de zoo klapzieke scribenten en schoolpedanten uit 't Verbond, ons hierover geen woordje uitlegging kunnen geven Zij ten minste zijn in staat om over boterpapieren te spreken. H AN DEL ENN1J VERHEID. Gedroogd graan. In Rusland komt het zeer veel voor, dat men de tarwe droogt bij eene temperatuur van 50 graden Réaumur. zonder dat de gedroogde tarwe van den rook of het vuur eenigen hinder heeft. Deze vast gestelde temperatuur is weinig hooger dan de gewone hitte in Egypte, Sicilië en Afrika, wel ke de tarwe gedurende liet groeien verdragen kan. Gedurende het drogen wordt zij dikwijls van plaats veranderd. De voordeelen dezer bewerking zijn 1° Grootere vruchtbaarheid wanneer zij voor de zaaiïng gebruikt wordt, terwijl alle moge lijke zich tusschen de tarwe bevindende in- sekleneieren worden verwijderd, omdat zij of vernield worden, ot door de warmte vroeger uitkomen 2° Rusland voert de mee^ie tarwe uit Klein- Rusland en Odessa uit in schepen, welke eerst op de rivieren en later over zee, lang onderweg zijn ieder lang scheepsvervoer van de aan boord hoog opgehoopte tarwe, zelfs wanneer deze in zakken is verpakt, veroor zaakt eerst verkillingen, als het lang duurt, bederfdoor het schoonmaken en wrijven der tarwe tijdens het drogen, behoudt deze haren glans en haar zindelijk voorkomen, waardoor zij meer dan vroeger als goede han delswaar wordt aangezien ook wordt zulke kunstmatige gedroogde tarwe beter gemalen en heeft minder gewichtsverlies aan zemelen, omdat het meel bij het vermalen beter van de vliezen loslaat, waardoor het voor sterk fabri kaat dan ook beschikt is. Werkmans-crisis. Wapenfeest en Concert van Zondag. Eer en dank aan de achtbare en ievervolle leden van de Jeanne d'Arc van Gent. Het feest dat ze hier zondag gegeven hebben, ten voordeele onzer fabriekgasten zonder werk, is ten volle gelukt. Rondom om 5 ure is de deftige Maatschappij ter statie afgehaald door het muziek der Jonge Garde en ontvangen gewor den door M. Leo Gheeraerdts, ieverig lid van het Comiteit der werkmanscrisis. De Gentsche Heeren, vergezeld van hunnen voorzitter, M. Baron de la Kethulle de Beausel, waren in grooten tenue en hebben een echt krijgshaftig voorkomen. Om 6 ure nam het feest aanvang in het pavilloen der Harmonie. Een uitgelezen en ruim talrijk publiek vervulde de zaal. Wij zijn in de wapen- of schermkunst niet genoeg zaam bevoegd, om naar behooreu en verdien ste, al het kundige te doen uitschijnen der oefeningen met slok of floret, waarvan wij getuigen mochten zijn. Enkel kunnen we zeg gen, dal alle toeschouwers hunne bewonde ring en tevredenheid door warme en welver diende toejuichingen meermaals deden uit schijnen. Wij moeten bezondere melding maken van MM. Van der Syppen en Van den Oostende. De eerste professor bij het conser vatorium te Gent, is een echte kunstenaar, een der beste vioolspelers die wij ooit hoor den. De tweede heeft op meesterlijke en boeiende wijze twee moeielijke arias op saxo- phoon uitgevoerd. MM. Van Poelvoerde en Plasschaert, hebben door aantrekkelijke en kernige zangstukken, de toejuichingen der aanwezigen weggedragen. In naam des Comi- teits, in naam 'der werkelooze fabriekgasten, in naam der gansche bevolking van Aalst, die het met de ongelukkigen welgemeend is, dank, drijnaaal dank, aan onze liefdadige vrien den van Gent KONINKLIJKE BESLUITEN. Een koninklijk besluit van 15 dezer staat hel burgerkruis van le klas toe aan M. C. Doore man, burgemeester te Burst. ALLERHANDE NIEUWS. Wij vernemen dat het Letter-en Tooneel- kundig Gezelschap De KLatharinls- ten op Zondag 8 November aaust. eene luisterrijke Tooneelfeest zullen geven, op 't Stadsschouwburg, ten voordeele der arbei ders zonder werk. Moord te Audegem. Maandag avond keerden de gebroeders De Vidts, vleesch- houwers te Erpe, van de Potjesmerkt van Dendermonde terug. Onderwege ontstond er te Appels twist tusschen hen en eenige andere personen die insgelijks naar huis toekeerden. Later in den avond, wierden, zoo zegt men, de gebroeders De Vidts, omtrent de brouwerij van den heer D'Hollander aangerand en een gevecht ontstondt gedurende 't welk er met de vleeschhouwers-en zakmessen duchtig ge werkt wierd. Wat er daar zoo al gebeurd is. weten wij niet, en dan is 't bester over te zwijgen. Wat wij mogen zeggen, 't is dat zekere Gustaaf van den Berghe, wonende te Audegem, Breede- straat, vader van 2 minderjarige kinderen, eene gevaarlijke wonde in den buik werd loc- gebracht aan de gevolgen der welke hij eenige oogenblikken later overleed. T Schijnt dat nog andere personen min of meer erg gewond werden, 't Parket van Dendermonde heeft een onderzoek ingespannen. Vrijdag is een der gebroeders De Vidts, door de gendarmerie aangehouden en naar 't gevang van Dendermonde gevoerd. De Gazette vertelt eene aardigheid. Tij deus een diner, die een hoog personnagie gaf en waar een minister en twee pastoors tegen woordig waren, hoorde men eensklaps roepen a ba la calotte. Groote verwondering het was de papegaai van Madame, die zich hieraan schuldig maakte. Dat geroep maakte indruk dewijl de hooge personagie vroeger nog al.... liberaal was. De minister en de priesters waren ontsticht, zegt la Gazette. Eindelijk vond men dat de oudste zoon, een aankomende jon gen, de papegaai de woorden had aangeleerd. We verwedden tien tegen een dat, als hel waar is wat de Gazette vertelt, de minister en de twee pastoors de eersten van al met die gekkigheid zullen gelachen hebben. Een nobele dief. In 1882, arriveerde te Brussel een groot heer met de schoonklinkende fransche namen Edgard-Paul-Gui-Joseph- Dupteix, burggraaf de Cadignan. Nauwelijks eenige dagen gevestigd, werd de aandacht op hem getrokken door eene vraag tol uitlevering van wege het fransche gouver nement en hel belgische gerecht vond hem plichtig aan feiten die hem eene veroordeeling van 7 maanden op den hals baalden. Voor het beroepshof werd de veroordeeling vernietigd en de burggraaf werd vrijgesproken. Den 2 september van het zelfde jaar werd hij te Quiévrain in de handen der fransche gen darmen geleverd, doch verleden jaar vonden wij hem, als groot sinjeur levende, te Brussel terug Hij reed en rotste met de nieuwste rij tuigen en de kostbaarste peerden en bekwam zelfs in den wedstrijd eene medalie voor zijn prachtig panier met een volbloed raspeerd bespannen hij bezocht de badplaatsen en zijn knapen deftig voorkomen gaf hem toegang tot de voornaamste salons en.... portemonnaies. Eindelijk werd zekere baron d'A., wien hij eenige duizende franks had weten te ontfut selen, dit spel moede en klaagde hem aan, doch op het oogenblik dat men dacht den vogel te vangen, was hij gevlogen. Deze zaak maakt natuurlijk veel gerucht in de brusselsche kringen. O. XIX' eeuw Over eenigen lijd las men op de 4e bladzijde van zekere liberale bladen de volgende aankondiging, natuurlijk in 't fransch Eva De llio, voorzegt de toekomst, door in de lijnen der hand te lezen. Eene jonge, getrouwde vrouw uit de Walen- streek bood zich bij de waarzegster aan. Zij werd er ontvangen door eenen jongeling die haar, eer hij haar in den tempel der Sybille inleidde, 5 Ir. deed betalen Niets is beter ge schikt om de voorzegging der toekomst voor te bereiden dan het aanbod van een vijffrankstuk. De jonge vrouw betaalde dus de 5 fr. en werd bij Mevr Eva binnengeleid. Deze beloofde haar een rijk erfdeel en de aanstaande dood van haren man. Dal was te veel geluk ineens, en voor slechts 5 fr.Maar de waarzegster deed opmerken dat zij haar eene toekomst van 10 fr. voorzegd had en dat het betaalde geldstuk slecht op afkorting gegeven was. Zij vroeg daarenboven hare aan bevelingbij de rijke vriendinnen der aanstaande erfgenamen. Die aanbeveling had plaats, maar onder voorwaarden, die de waarzegster vast niet in de handleinen der Walin zal gelezen hebben. Deze, het verwachte erfdeel niet ziende komen en haren man nog niet het kleinste voornemen te kennen gevende, om naar de andere wereld te vertrekken, deelde hare gevoelens aan den kommissaris van policie meê, die Eva de Rio eene waarheid deed kennen, die zij niet voor zien had, namelijk dat haar ware naam E.., geboren Marie Jourdain, was, die zij moest dragen. Tot overtuiging werd haar eene boete van 25 frank en 8 dagen gevangenis opgelegd. Dit avontuur zal zij zeker niet voorzegd heb ben en zal de Etoile wel eens doen nadenken. (Courrier de Brussel les.) Moord. Op de grensscheiding der ge meente Ukkel en Elsene heeft men nabij eene steenbakkerij een man vermoord gevonden, wiens lijk herkend is voor dat van den ge- naamden Georges Debecker, die zekeren T..., een vriend, die zonder werk was, eenigen tijd de gastvrijheid verleend heeft. Het schijnt dal beiden Dijnsdag namiddag een hevigen twist hadden gehad, gedurende welken Debecker zelfs een stokslag op het voorhoofd zou beko men hebben. T..., is aangehouden. Uit de lijk schouwing is gebleken dat de vermoorde door een pistoolschot in het hoofd gedood werd. Debecker was weduwenaar met twee kin deren, een meisje van 17 en een jongen van 12 jaren. Dezen woonden echter niet met hem. Hij huisde met Thomas Theys in de Alexiauen- straat, op een kamerke van hel huis n. 60. De eerste won den kost met de vigilant- peerden te drinken te geven terwijl de andere op den kap van zijnen kameraad leefde, en den tijd doorbracht met... niets te doen. Toen het lijk ontdekt was, begaf de politie officier De Smedt zich naar de woning van den vermoorde, waar hij Theys bezig vond met een boterham te eten. Theys verklaarde dat hij wijl De Becker des avonds te voren nog niet te huis was, de deur met een mes heeft moeten openbreken. Toen is hij, volgens hij zegt, gaan slapen tot 8 ure 's morgens. Bij onderzoek vond men fr. 54-39 in zijn bezit, ofschoon hij anders nooit geld had. Hij beweerde dat dit zijne spaarcenten waren. Bij het vernemen onder welk vermoeden hij aan gehouden werd, barstte hij in eene hevige woede uit. Ik een moordenaar een dief riep hij uit. Wildstrooper ben ik geweest, ja, en dat ben ik nog, maar nooit zou ik een mensch kunnen dooden. Thomas Thijs is van korte, ineengedrongen gestalte, maar zeer vlug en sterk. De personen uit den omtrek verklaren des nachts rond 1 uur 3 pistoolschoten gehoord te hebben. Debecker moet getroffen zijn op hel oogenblik dat hij van een bezoek bij zijnen broeder nabij de steenbakkerij Votquenne, weêrkeerde. Theys is in de gevangenis var. St-Gillis op gesloten. De moord schijnt gepleegd te zijn met een wapen, dat als revolver, ponjaard en kneukel ijzer kon dienen, en dat toebehoorde aan een meisje, op dezellde verdieping als beide man nen wonende. Theys kwam onder verschillende voor wendsels, namelijk om eene naald, eene speld of ander kleinigheden te vragen, dikwijls bij dit meisje en sinds eenige dagen was dit wa pen verdwenen. Het meisje dat de nieuws gierigheid van Theys voor dit wapen had op gemerkt, vermoedde aanstonds dat hij er zich van meester gemaakt had. Theys is gehuwd, maar leeft gescheiden van zijne vrouw. Hij wordt van eene misdaad ver dacht, vroeger te Si-Gillis gepleegd, maar ge brek aan bewijzen belette het gerecht hem te vervolgen. Dank aan eenen oproep, door den onderzoeks rechter, M. Lenaerts, in de brusselsche dagbla den geplaats, is de revolver, door Th. Theys aan het meisje S. G. ontstolen, terug gevonden. Zekere vrouw Barbier, herbergierster te Ukkel heeft aar. den rechter een pakje komen over handigen, haar door Theys in bewaring gege ven, met de aanbeveling dat zij daar wel voor zichtig meê moest zijn, daar het ontplofbare stoffen bevatte. Zorgvuldig legde zij het pakje weg, doch Theys verscheen niet ineerom het op teeischen. De zoon die den oproep van den onderzoeks rechter in de dagbladen gelezen had, drong er op aan dat zijne moeder het pak aan het gerecht overhandigde. Dit gebeurde en na opening vond de rechter hel vermiste wapen, dat nog met drie kogels geladen was. Bij eene konfrontalie met vrouw Barbier, heeft Theys hardnekkig geloochend haar hel pak gegeven te hebben. Op haar aandringen beweerde hij dat zij zijn broeder moest bedoe len, doch in dezes tegenwoordigheid gebracht, werd hij op de krachtdadigste wijze gelogen straft. Maandag avond te 10 ure, heeft het parket zich opnieuw met Theys naar de plaats der misdaad begeven. Bij het licht der fakkels hebben de rechters gepoogd het tooneel van de moord te herhalen. Een heer uit den omtrek die 's avonds vóór de misdaad daar ter plaatse mannen heeft hooren twisten, werd op zekeren afstand van daar geplaatst, en deze heeft de stem van Theys herkend. Dijnsdag is het meisje. S. C. ondervraagd. Deze heeft onmi-fdelijk den revolver herkend voor dien wélken haar ontstolen was. Men ziel het. de waarschijnlijkheid van zijne pliclitiglieid wordt, dag voor dag verplelteren- der. Men beweert dat nieuwe, berangrijke ver- openbaringen aan het gerecht gedaan zijn en dal Theys den moord begaan heeft, om zich van eenen hinderende» medeplichtige te ont slaan. (Chronique.) Volgens de Etoile is de persoon die de stem van Theys herkend heeft. M. Baudoux, de eigenaar van het huis dat de vermoorde en de moordenaar bewoonde. Het is bijna onder het balkon van M. Bau doux dat de twist plaats had het was hem dus niet moeielijk de stemmen der twistenden te onderscheiden. Het Journal de Brnxelles zegt dat de wapen maker Casleels ook de revolver herkend heeft voor dien welken Theys hem te herstellen gegeven heeft. Een ander wapenmaker, bij wien hij het wapen bracht had geweigerd het te herstellen daar het zondag was. Een dagblad der hoofdstad kondigde on langs aan dat twee Engelschen, tegen goede waarborg, eene som van 4000 fr. te leen vroe gen. Een wisselagent stelde zich met hen in betrekking en stemde er in toe, hun de ver- eischte som te hezorgen. Hun borg bestond in een wandelstok met briljanten bezet, die naar zij beweerden aan den koning van Siam ver kocht was, naar wien hij binnen kort moest opgezonden worden. De wisselaar die later begon te twijfelen over de wezenlijken weerde deed hem door een juwelier schatten. Deze gaf hem slecht eene weerde van 2000 fr. De policie heeft een onderzoek ingesteld. Een schandaal in de rerk. Wij vinden in den Vilvoor denaar andermaal de toepassing der liberale spreuk Nous respectons la reli gion de nos pères. Men spreekt in Vilvoorde niet dan van het schandaal dat eenige personen gegeven hebben met de godsdienstige oefeningen van den jubilé te stooren, welke dezer dagen in onze parochiale kerk gevierd werd. Die snoodaards hebben de ongemanierdheid en de goddeloosheid zoo ver gedreven, dat zij den predikheer onderbraken door hun mom pelen, lachen en schreeuwen, en dat zij straat liedjes zongen tusschen de godsdienstige ge zangen. Natuurlijk hadden de helden eene deravond diensten gekozen om hunne schandalen te bedrijven. De talrijke geloovigen inde kerk vergaderd, waren verontweerdigd over dit afschuwelijk gedrag, waarvan wij tot heden toe nog geen voorbeeld gezien hadden. Het schandaal was overlegd iedereen heeft in de kerk den troep welgekende liberalen van Vilvoorde opgemerkt, die zich aan die schand daden plicluig gemaakt hebben. De daders zijn gekend, hunne namen liggen op ieders lippen. Het zijn dezelfde mannen die wij aan het hoofd zien prijken van al de betoogingen, van de liberale partij. Helliberalismus dat synoniem is van onge loof en straatbaldadigheden, mag lier zijn zulke aanhangers te tellen maar de eerlijke lieden, van hunnen kant, hebben walg voor eene partij die voor het oogenblik geene andere middelen meer bezit om aan hare leerstelsels de boven hand trachten te doen krijgen, dan het geweld. Baldadigheden. Een landlooper, uit het gesticht van Hoogstraeten maandag losgelaten, heeft Woensdag, avond ten 7 ure bij middel van steenen, de groote spiegelruit ingeworpen, van den goudwinkel de Gouden Kroon, bij M. Vermeulen-Volkerick, Groote Markt te Antwerpen. De vitrein is totaal ver brijzeld er is voor meer dan 5,000 frank schade aan de tentoongestelde voorwerpen. De kwaaddoener is onmiddelijk aangehouden hij verklaarde dat hij dit feit gepleegd had, om in de gevangenis te kunnen geraken. Hij heeft reeds zeven veroordeelingen oudergaan voor landlooperij. Wij vernemen de dood van den al te be- ruchten dief en slolbreker Cornil, van Doornik, die iu de celgevangenis van Leuven zijne straf onderging. Hij was 45 jaar oud. De Belgique militaire bevat wetensweer- dige bijzonderheden over eene vrouw, die als soldaat, kaporaal, serjeant en onderluitenant onder het eerste keizerrijk gediend heeft en vele veldslagen onder Napoleon I heeft bïjge- woord. Zij deed 17 jaren militairen diensten onder scheidde zich in 12 veldslagen zij werd dik wijls gewond. Napoleon schonk haar 700 fran ken pensioen en het kruis van het Eerelegioen. Deze vrouw heette Maria-Joanna Schellinck. Zij werd in 1757 te Gent geboren en over leed te Meenen in 1840. liet wasschen van groenten. Wie van versche groenten houdt late ze nooit was schen, wanneer ze uit den grond worden ge nomen, maar eerst dan wanneer men ze voor de keuken of het eten bereidt. Aardappelen, knollen, wortels, selderij en vele andere moes kruiden verliezen spoedig bij hel wasschen hunnen eigenaardigen fijnen smaak. Brengt men 's zomers bloomkool en andere koolsoorten in aanraking met het water, dan bederven deze groenten spoedig en verliezen hare frischheid en lekkeren smaak. Nog erger is het bij salade. Wanneer men deze volstrekt wasschen wil, zoo moet dit onmiddellijk voor de toebereiding geschieden en al het water dan verwijderd worden door afgieten en door slaan in een netje, in eenen doorslag of ver giettest, en daarna moet men de salade dade lijk bereiden. Hoe verscher uit den grond des te fijner en frisscher smaakt de salade, vooral dunsel, kropsalade, andijvie en koolsalade. Niets be derft den lekkeren smaak der groenten meer en maakt eene goede salade spoediger smake loos en oneetbaar, dan wanneer er te veel water aan blijft bangen. Is de taluw heel zuiver dan is het veel beter die ongewasschen te bereiden maar wil men ze nu bepaald wasschen, dan moet dit vlug geschieden en de bladeren moet men daarna zorgvuldig met eenen schoonen doek afdro gen nooit echter late men salade en versche groenten langer dan een paar minuten in het water. (Sempervirens.) Laten Paschen. In het volgend jaar zullen wij een zeldzaam laten Paschen hebben. Zooals bekend is, wordt onze Christelijke Paschen gevierd op den Zondag na de eerste volle maan na het begin der lente. Die Zondag kan het allereerst vallen op 21 Maart en laatst 25 April. Sinds het begin onzer christelijke jaartelling is het reeds een enkele maal voor gekomen, dat Paschen op 21 Maart werd ge vierd, doch nog nooit had dit op 25 April plaats. Aanslaande jaar zal zulks voor het eerst geschieden. De lente vangt namelijk aan op Zaterdag 21 Maart, juist nadat het eenige minuten te voren volle maan is was de maan even later vol, we hadden eenen vroegen Paschen, maar nu moeten wij nog 5 weken daarop wachten, want de volgende maan treft ook weer zoo ongelukkig, dat zij op Zaterdag 17 April weer kort na middernacht, dus wer kelijk reeds op Zondag 18 April vult. Daarom is in 1886 Paschen eerst eene week later, en dus op 25 April. Op deze berekening heeft de heer Johs. E. Malta de volgende aanmerkingen. 1. Paschen kan nooit vallen op 21 Maart. 1. De vroegste datum, waarop het Paasch- feest vallen kan, is 22 Maart. Dit heeft plaats gehad in 1598, 1693, 1761 en 1818. 3. Het Paaschfeest is in 1666 en 1734 op 25 April gevallen de viering in 1886 is dus reeds de derde op dien datum, wanneer wij de berekening naar den Gregoriaanschen stijl alleen in aanmerking nemen. 4. De berekening geschiedt niet naar de werkelijke volle maan, maar naar een denk beeldige, die door de Epacten aangegeven wordt. De gemeente Rumelange, in Luxemburg, is het tooneel geweest van eene schrikkelijke gebeurtenis. De vrouw van den landbouwer J, Heister, was zondag morgend zeer vroeg uitgegaan, om in de kerk van Asselborn mis le hooren. De man die met de vijf kinderen thuis was gebleven, nam een mes en eenen hamer, na derde het bed waarin twee kleine meisjes van 8 en 10 jaren sliepen en sneed beiden den hals af, Een jongen van 6 jaar die dit zag, begon om hulp te roepen, doch de moordenaar greep hem vast om hem hetzelfde lot te doen onder gaan. Het kind ontsnapte aan zijne handen en liep weg, maar werd door den vader ingehaald en terug in huis gesleurd. Op zijn gesmeek liet hij hem echter weêr vrij en ging op het bed liggen waar hij zich zeiven den hals afsneed. Men denkt dat de ongelukkige in eenen aan val van zinneloosheid gehandeld heeft. HOLLAND. Verscheidene Rotterdamsdie beenhouwers hebben te Delftshaven door aanplakking bekend gemaakt, dat zij de prijzen van het vleesch ver minderd hebben tot gl. 0.25 den halven kilo, hetgeen echter niet wegneemt, dat te Rotterdam sommige beenhouwers nog het dubbele, anderen bijna het dubbele van dien prijs rekenen. Een der grootste beenhouwers te Appeldoorn verkoopt thans het rundvleesch, zonder been, aan 50 ceuls den halven kilo. De beenhouwers te Ootmarsum zijn onder ling overeengekomen, de vleeschprijzen als volgt le verminderen 1C kwaliteit 65, 2'kwal. 55, 3C kwal. 40 cl., alles per kilo. FRANKRIJK De nieuwe fransche Kamer. Ziethier zoo kortbondig mogelijk, eenige nieuwe inlichtingen over den volledigen uitslag der kiezingen en de samenstelling der nieuwe fransche Kamer Bij de kiezingen van 4 en de ballolleeringen van 18 October, werden in het geheel gekozen 202 372 Konservatieven. Republeikanen. Bij dit leste cijfer moet gevoegd worden 1 republikaan, in. Fransch-Indië gekozen; dit maakt dus 373 republiekanen. Verder wachten wij nog aen uitslag der kie zingen in de andere koloniën, voor 9 afgeveer- digden. Die kiezingen zullen waarschijnlijk re- publiekaansch zijn. In het geheel zullen er dus zijn 382 republiekanen. De nieuwe Kamer zal dus samengesteld zijn als volgt GETAL LEDEN 584 Konservatieven. Republiekanen. 202. 382. MEERDERHEID (Voor de republiekanen, zoolang de opportu nisten, radikalen, inlransigeanten, enz., elkan der niet verscheuren) 180 stemmen. Martelaarsbrief .Do zeereerw. pater Honoré Dupont, apostolische missionnaris in Conchin- china, martelaar bij de jonsle slachtingen in bet chineesche rijk, heeft, alvorens te sterven, uit Gia Hun, datum 23 juli leslleden, den volgenden brief geschreven aan zijnen broeder, kapelaan te Montilliers, in liet diocees van Angers. Zoudt gij in uw leste schrijven profeet, zijn geweest, zonder het te weten Gij maant mij, met al de liefde van een priester, peter en broe der, aan, mij mijn apostolische roeping steeds weerdig te toonen, getrouw te blijven tot in de dood. O Felix, kunt gij hel gelooven en besef fen Het martelaarschap is nabij, het staat voor de deur. Nog eenige uren en ik ben wellicht ge grepen, verbrand, vermoord, in duizend stuk ken gescheurd Ach, broeder, welk een toestand Welk een vreugde van den eenen kant, maar van den anderen kant, welke smarten, welke folte ringen des harten Slag op slag, sedert negen dagen, komen hier de verschrikkelijkste tijdingen aan. Drie missionnarissen, de paters Garin, Poirier, Gué- gau en 5 a 6000 kristenen zijn met duivelsche woede vermoord geworden de overigen vlucht ten naar het gebergte, waar de wilde dieren en vooral de honger hen zullen neérslaan kerken liggen in asch honderden kristenen zijn ver brand, weezenhuizen en kloosters verwoest alles zwemt in het bloed. Overal heerschl de vreeselijkste angst, want overal in deze rampza lige provincie Tu-Ngaï word vermoord. En de Franschen Geen spoor. Allen zien reikhal zend naar hen uit, alle handen zijn smeekend naar hen uitgestrekt... Niels. Geen zweem zelfs van hulp. Onze arme kinderen en onze werken het moet dus, eilaas, alles ten gronde gaan Mijne woning is kroppend van allerlei huisraad der kristenen in onze nabijheid zijn zij minder bang, geloovende, dat wij hen redden zullen. Croote God, wat te doen Wij zullen te samen sterven d Tol later, dierbare broeder. Zoo ik ontsnap zal ik u de bijzonderheden zenden. Daar zijn er onder zoo wreed, dat men ze ternauwernood gelooven kan. ls hel mogelijk? Ik zou als martelaar vallen! Och, als het eens zoo ware Loof mijne ziel, loof den Heer Mijn broeder, hef blijde het Te Deum aan I maar zingen wij vooral het weeklagend Miserere; want ik ben wèl slecht geweest. Zoo ik val, Felix, zeg dan allen ik kan niet iedereen noemen aan de geheele familie, dat alvorens le sterven ik hen bezweer mij al mijne fouten en ondankbaarheden, alle tekortkomingen ten hun nen opzichte te vergeven. En nu, laat de dood komen. Bijgestaan door Jesus en Maria, denkende aan moeder, Victor, Octavie, aau al onze zalige dooden, zal ik niet wankelen. Maar geen tranen gestort. Neen, loof veeleer de barmhertigheid Gods. Reeds dikwijls heb ik den God der sterken gebeden, de koningin der martelaren aangeroepen, en wellicht is de verhooring nabij. Heb dank, mijn God, heb dank Vaarwel, broeder, tot wederziens bij God I Ik omhels u en druk u allen voor de laatste maal aan het hart. Honoré DUPONT. Apost. Miss. in Cochinchina. AMERIKA. Zeer praktisch. 't Is toch wonder de Amerikanen zijn altijd veel praktischer dan wij De europeesche dames weten hare bevallig heid te vermeerderen, door het dragen van een kunstmatigen aanwas, dien men tournure noemt. Dit sierlijk deel van haar toilet is, gelijk men weet, eene soort van ballon met reepen rond gemaakt, een zakske van katoen, peerds- hair of een korfje van baleinen, maar in alle geval die tournures houden niets nuttigs in. In Amerika is mpn slimmer, daar werden die schoone aanwassen geperfeciiontieerd. Een kleermaker is op de gelukkige gedachte gekomen die tournures le benuttigen en ze alzoo te niaken. dat de dames er eene draagbare apo theek, eenige romans, eenige provisie voor de reis, eenig brei-ên borduurwerk, en zelfs een kleinen schoothond en een plooibaren stoel kunnen in verbergen. Als die kleermaker den kank van bet schoone geslacht niet verdiend heeft, dan verstaan wij er niets van. Holloway's Pillen. Geen geneesmiddel kan deze Pillen in hunne zuiverende en genezende kracht, die zij op elk gedeelte van het lichaam uitoefenen, overtreffen. Maag, lever, longen, hart en nieren on derwerpen zich spoedig aan den invloed er van, waardoor alle kwalen van die organen ophouden, alle verstoppingen verdreven en alle werkiugeo op nieuw in orde gebracht worden. De spijsvertering wordt door het gebruik er van zoo bevorderd, dat men alle voedsel verdragen kan. Scherpheid en opge blazenheid wordeo beiden verdreven, misselijkheid en geelzucht verdwijnen, vastheid wordt aan elke spier, en geestkracht aan elke zenuw teruggeven, de geest wordt opgevroolijkl. en de gedachten elder. Deze wonderlijke Pillen genezen slechte spijsverte ring of deze voortkomt uit het verblijf in een heet klimaat of wel uit de groote megevendheid en zij verzekeren des nachts eenen gezondenen verfris- schenden slaap, welke het lichaam geschikt maakt voor nieuwe inspanningen.

De Denderbode | 1885 | | pagina 2