gezondheid aan allen REVALENTA ARABICA Gij die hoest Prijskamp Engelschen Biljard, GROOT BAL Te bekomen, Verandering van woonst In den Grooten Borstel, BOOMVENDITIE Venditie van Boomen, Voordeelig te koop ZAAILANDEN PERCEEL MEERSCH 2 schoone Merriepaarden. KANADABOOMEN, EN ELZEN SLAGHOUT, GOEDE ZAAILANDEN, en een perceel Meersch, eeu schoon Ilerriepaard, BEHUISDE HOFSTEDE, GOEDE ZAAILANDEN «ajfr, '3».a van geheel de provincie vertegenwoordigd. Tusschen de personen van aanzien bemerkte men baron 't Kint de Rodeubeke, ondervoor zitter van den SenaatM. Van Wambeke, on dervoorzitter der Kamer en een aantal ofiï- cieele personen. Instorting te Sl Joost-ten-Noode. Dijns- dag morgend waren eenige werklieden bezig met eenen put te maken op den hoek der Josaphatstraat. Rond 11 ure, op liet oogenblik dat zekere Jaak Cools het werk hernam, liad er eensklaps eene instorting plaats en de man werd onder de aarde begraven. M. Van Rolleghem, policiekommissaris, ge holpen door eenige manschappen der troepen, welke hij in alle haast gerekwireerd had, be gonnen de reddingswerken. De zoon van het slachtoffer, een 16 jarige jongen, wilde in den gapende kuil springen om het werk te helpen bespoedigen en hel kostte de grootste moeite, hem dit te beletten. 2-2 man der kompagnie telegrafisten van liet leger werkten met overpoosden moed en rond 2 1/4 ure hoorde men dal de begravcne nog leefde. Men kon hem toeroepenJaak, leeft gij nog Ja. was het antwoord ik kan adem halen daar mijne mand boven mijn hoofd is gebleven Maar kom spoedig. Het hoofd kwam eindelijk rond 3 ure te voorschijn, toen de schouders, maar nu had er eensklaps eene tweede instorting plaats. Gelukkig had men Cools eenen band onder de armen kunnen binden en deze stond bij middel van eene koord met de werklieden in gemeenschap. Een kreet van wanhoop steeg bij de tweede instorting op, maar Cools riep Vreest niet, ik voel de koord nog Rond 4 ure werd hij geheel verlost. Het publiek, dat lalrijk toegestroomd was. weende van blijdschap toen hij in de armen zijner kinderen en broeders als in triomf weg gedragen werd. Een der kameraden van Jaak, die het meest en liet moedigste aan zijne bevrijding gewerkt had, werd van alle kanten geluk gewenscht. Kom. kom. sprak hij, zoo zijn de pulgra vers van Etterbeek. Laat mij nu met Jaak maar een borrel gaan drinken Uil La Paix van M. Coomans Brussel geeft alle jare 1.307.600 frank uil voor het primair onderwijs. Dat is maar voor den helft der schoolkinderen van Brussel de andere helft gaat naar de viije scholen, die gestadig bevochten worden door hel bestuur der hoofd stad en door de liberale gazetten. a Moesten de vrije scholen ophouden van bestaan, de stad zou jaarlijks een miljoen meer moeten betalen voor het primair onder wijs, zonder de kapitalen erin te begrijpen die zouden noodig zijn om nieuwe schoolgebou wen te maken. Dergelijke verzwaring van las ten zou Brussel recht uaar de failliet leiden. De katholieken, de broérs en de religieuzen beletten de faillite der stad. Dal is aardig, maar 't is algelijk de zuivere waarheid. De manceuvers van het leger zullen dit jaar in Haspegauw plaats hebben. Het is hoogst waarschijnlijk, zegt een liberaal blad, dat zij niet zoo belangwekkend zullen zijn, als de kleine oorlogen die onder vroegere minis terie plaats haddei». Wel mogelijk, maar, dan zullen zij ook zoo kostbaar niet zijn. Zekere horlogiemaker, een Duitscher, werd gedurende langen tijd in Ste-Elisabelh- gasthuis te Antwerpen verzorgd. Gedurende zijn verblijf in dit geslicht, oelende hij zijnen stiel voortdurend uit en herstelde de horlogiën der zieken, van het personeel, van de doktors enz. De Duitscher deed zijne zaken goed en verwierf het vertrouwen van iedereen. Op 27 december lestleden verliet hij hel gasthuis en nam een groot getal horlogiën, alsook eene penduul meé. Hij betrok eene kamer op het Vleminckx- veld, verpandde eenige horlogiën in den Berg van Bermhertigheid en verkocht de andere. Toen de policie kennis kreeg van de zaak, begaf een agent zich naar de kamer van den Duitscher, doch de vogel was gaan vliegen. De deur werd met geweld open gebroken men vond niets meer dan eenige oude horlo giën, schier zonder weerde. Sedert dien dag werd de dief overal opge spoord, zonder dat men hem ergens kon vin den. Hoe moeilijk dit vinden was, zullen onze lezers weldra begrijpen. Maandag begaf een klerk van het gasthuis zich naar Brussel. Aan den Berg van het Hof ontmoette hij den gewezen vertrouweling van het St-Elisabelhgaslhuis. Deze wandelde al daar gerust rond, zooals hij overigens reeds drie weken lang in de hoofdstad wandelde, zonder door iemand te worden verontrust. De klerk greep den Duitscher bij den kraag en bracht hem, niettegenstaande zijn gesmeek om vergiffenis, naar het policie-bureel. De aangehoudene deed bekentenis en werd in de Kleine-Karmelieten opgesloten, alwaar men hem niet meer zal toelaten horlogiën te.... herstellen. Gangbare Munt. Wij gelooven het noo dig 'i publiek, en vooral den kleinhandel te verwittigen, dal sedert de nieuwe muntcon- ventie, geldig van 1 Januari, de italiaansche stukken van twee en éenen frank, alsook van 50 centiemen, die na 1862 geslegen zijn, gang baar zijn in ons land. Veel menschen blijven voort die stukken weigeren. Dal is ten onrech te. Deze stukken zijn goed, zoodra zij het jaar tal 1863 of een later dragen. Moord. Er is een slachtoffer te meer op de lijste van dezen die vallen in den strijd tusschen boschwachters en wildstroopers. Verleden Zaterdag morgend heeft men te Swevezeele, in de weide 't Vrij Geweed. het lijk gevonden van den genaamden Van Stee- landt. zwemmende in zijn bloed en de borst door kogels doorboord, die van nabij moeten gescholen zijn. Op eenige stappen van daar vond men een verbrijzelden bak met loodbolle- tjes doorschoten. De heeren De Pauw, procureur des konings, en Herman, onderzoeksrechter te Brugge, door eenen wetsdoktor en den greffier verge zeld, zijn ter plaatse gegaan, en het schijnt dat zij de sporen der daders gevonden hebben. Het geweer van den gezel des slachtoffers zou men nog geladen weergevonden hebben. De opgewondenheid was groot onder de menigte die bij het onderzoek van het parket tegenwoordig was het arm slachtoffer was vader van zeven kleine kinderen Men zegt dat de plichtigen reeds aangehou den zijn. Holloway's Pillen. Zijn het beste geneesmiddel Ier wereld voor van streek geraakte lever, gal en slechte spijsvertering. De wonderlijke kracht van dit heilzame middel, en de goede resultaten verkregen bij panenten, die aan gemelde kwalen leden, zouden ongelooflijk schijnen, waren zij met bevestigd ge worden door de lallooze genezingen er door bewerk stelligd en door het bestendige voordeel uit hun ge bruik getrokken Deze onwaardeerbare Pillen ver zachlen en versterken hel zenuwstelsel, zuiveren hel bloed, regelen de afzonderingen, en versterken hel gestel De kwaal vliegt voor hen weg. Zij zijn geheel samengesteld uit uillreksselen van planten, onver- meugd met het eene of andere mineraalachtige of schadelijke bestandeel. kunnen daarom gerust en volkomen veilig gebruikt worden voor zwakke vrou wen en jonge kinderen. wedergegeven zonder medecijnen, zonder buikzui vering en zonder kosten door de smakelijke gezond- heidsblocm Du Barry van Londen, genaamd Vijf en dertig jaren onveranderlijke goede uilslag, genezende moeielijken eetlust, slechte spijsverlee- ringen, maagontstekingen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, maagzuur, hartkloppingen, slijme righeid, braaklust, maagopwerpingen, brakingen- verstoplheid, buikloop, bloedloop, koliek, longtee, ring, hoest, asthma, beklemdheden, duizeligheden, benauwdheid, bloedaandrang, zenuwkwaal, slape loosheid, droefgeestigheid, suikerziekte, zwakheid, uitgeputheid, bloedeloosheid, bleekzucht, alle de wanorden der borst, van de keel, des adems, van de slem, der luchtpijptakken, van de blaas, der lever, van 't slijmvlies, der herssen en van 'l bloed, als ook van alle ontsteking en koortsachtige reuk bij '1 op slaan, ofwel na het gebruik van zekere verradende spijzen, anjuin en look, enz of sterke dranken, zelfs na den tabak, 't ls bovendien hel voedsel bij uitmun tendheid, 'l welk alleen alle de ongevallen der kinds heid voorkomt - 90,000 genezingen er onder be grepen deze van mevrouw de hertogin de Caslle stuart, de hertog de Pluskow, mevreuw de mark gravin de Bréhan,lord Stuart de Decics, pair van Engeland, M. de dokter-professeur Wurger, enz., enz. N° 63,476: de E. H. Pastor Compare! van eenen 18 jarigen moeielijken eetlust, van maag, buik-en zenuwpijnen, van flauwten en nachtelijk zweeten. Genezing n® 99,626 Avignon, 18 April 1876. D> Revalenta Du Barry heeft mij op 61 jarigen leeftijd genezen van twintig jaren lang verschrikkelijk lijden Ik was van zulkdanige vreeselijke benauwheden aan gedaan dal ik mij noch aankleeden noch onlkleeden kon, daarbij maagpijnen dag en nacht en akelige slapeloosheden. Alle remediën tegen deze bedrukt heden leden schiphruik de Revalenta beeft er mij gauscli van verlost. Borrel, geboren Carbonnelty, Bessemslraat, 11 Genezing N® 98,6i4 Sedert jaren leed ik aan gebrek van eetlust, san slechte spijsverteering, aan kwalen van hel hart, der lenden, van de blaas, aan zenuwprikkclingen en droefgeestigheid; alle deze ziekten verdwenen onder den heilzamen invloed van de goddelijke Revalenta. Leo Péyclet, onderwij zer te Eynanfas, (Haute-Vienne.) N® 49,812 Mevrouw Maria Joly, van vijftig jaren lang verstoptheid, slechte spijsverteering, zenuw aandoening, slapeloosheid, asthma, hoest, windach- ligheid, krampen en nrakingen. N® 46,270 M. Roberts van eeue longleering met hoest, brakingen, verstoptheid en dooiheid gedurende 25 jaren. N® 49,52-2 M. Baldwin van de volkomensle uit- pulliug, verlamming der blaas en der lichaamsdeelen en gevolge van buitensporigheden der jeugd. Genezing N® 85,4*21. Brussel, 25 Juni 1874. Mijn jongste zoon, verlaten door de geneesheeren in den ouderdom van vijfmaanden, wilde geen voed sel nemen, noch kon het verteeren, en bevondl zich bij gevolg in eenen slaat van zwakheid welken zijn leven in gevaar bracht; 'lis alsdan dat ik hem de Revalenta deed nemen, welke hij met lust at, en gedurende verscheidene maanden bleef hij er zich meê voeden. Heden is hij It jaar oud, en zeer wel varend. Deswert, prolessor aan 't Conservatorium, Vonckslraat, 6t M F. W. Beneke. professor vau geneeskunde aan de Hoogschool, deed het volgende verslag aan de cliniek van Berlyn, op 8 April 187*2 Ik zal nooit vergelen dat ik het levensbehoud u van eeu mijner kinderen aan de Revalenta te danken heb. H.-l kind leed, op zijne vierde maand, zonder ge kende oorzaak, aan eene volkomene uitmergeling met gedurige brakingen die wederstand boden aan den meest bezorgden leefregel, aan de zorgen van twee minnen en aan alle de verplegingen der genees kunde De Revalenta heeft de brakingen onmiddelijk doen achterblijven en in zes weken tijds zijne ge zondheid hersteld. Mijne proefnemingen sedert dien werden met den zelfden goeden uitslag bekroond. Genezing N® 75,124 M en Mm® Leger, t28 Ober- kampfslraat te Parijs, van eene leverziekte met bra kingen en verschnkkelijken buikloop, die 16 jaren laftg aan alle verpleging hadden wederstaan Genezing N® 79,721 Mra® Chauvet Pizza la, van bloede loosheiduilputting en benauwdheden. Viermaal voedzamer dan het vleesch, zonder ver hitting, spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. In doozen van 1/4 kilo, fr. 2.25 1/2 kilo. fr. 4 1 kilo, fr. 7 06 12 kilo, fr. 70. De beschuiten van Revalenta in doozen van 4, 7 en 16 fr. De chucolado Revalenta 1/2 pond, fr. 2 25 1 pond, fr. 4 2 pond, fr. 7. Verzending togen postwisselde doozen van 36 en 70 fr. franco. Depot overal bij de apothekers en kruideniers Du Barry ei C® limited Algemeene agent voor Belgie M Emiel TimmermansRouppcstraat, 6 en 8, te Brussel Depots te Aalst bij MM G Beydeler en Meirschaul, apothekers. te Geerardsbergen bij M. D. Wiltinck, apotheker. te Ninove bij M Druwé- Jelic kruidenier. Aelsl, 6 Febr. Per 1 heet. 32 lit. Tarwefr Vtasteloin Rogge Geersi. Haver. per 100 kil. Spelt Koolzaad per 100 kil. Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaadolie, Koolzaadkoeken, id. Lijnkoeken, \ardap. (roode de 10c kil. Aardap. (geelej Nieuwe Botei, de 3 kilogram Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggenen, per stuk, 1' soort HOPHANDEL. De Hop wordt verhandelt legen 37 en 38 fr. de 50 kilogr. POPERINGHE, 5 Febr. Hoppe 1884. Stad.. Fr. 35—00 00-00 Gemeenten 0000 00—00 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1215 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.65 lot 0.96; stieren,0.55 tot 0.80; koeien en veerzen, fr. 0.55 tot 0.85 Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Reesten verkocht. Besteedde prijzen op voet 54 Ossen, 0 80 tot 0 90 23 Koeien, 0 70 0 84 3 Stieren, 0 70 0 00 190 Kalveren, 0 90 1 22 50 cent. 00- 00 00-00 DA - 00 00-00 0- 00 8-75 2-54 4-4H 50 2® 17 - Herrinnert u dal do Benbons Gramtuont, bereidt met teer de eenigsle radikale remedie zijn tegen den hoest, de vallingen de Bronchitis, de Zinkingen en de heescheid. Zij zijn aangenenaam van smaak en gemakkelijk om nemen, (de kinderen zuigen ze met gretigheid op) en besparen 20 maal hunne waar- do daar zij aar. dezen die hoesten den aankoop vin pastillen, boratsiroop en andere bereidingen, en tisane vermijden. Vraag raad aan uwen geneesheeren altijd zal zijne antwoord wezen Gij hoest, gebruikt de bonbons Grammonl, Prijzen de doos fr i 75 4/a doos fr. 1 po. Zich van de namaaksels mistrouwen.Sirengelijk de handteekening van O' Grammonl eischen te verkrijgen te Aalst bij den apotheker Emiel Hcg;anck, Leupoldstraal of Kat tenstraat achter hel oude Stadhuis. Burgerlijke Staud der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 5 Vrouwel. 5 HUWELIJKEN. Fr. De Neef, werkman, met S. De Coninck, kleerm. Fr. Paelslermans, voerman, met M. De Neef, z. b B Van Goelhem, werkman, met C. De Smet, z. b. J. De Waele, z. b. met M. Roelandt, z. b. OVERL1JDENS. P. DeBruyn, wed' Everaert, landb. 79 j., Mijlbeke. G De Cock, dienstkn. 24j., Mijlb. G. De Witte, vr. Guns, i. b. 62 j Mijlb. D. Ringoir, man Vlasschaert, werkm. 49 j Scliaarb. C. Michiels, man Van de Velde, werkm. 62 j., Mijlb G. D'Herdt wed' Dc Troch, z. b 78 j., Leopoldst F. Van Essche, rondl. 35 jMijlb. O Berteloit, vr. De Wilde. z. b. 50 j. Esplanadeslr Ph Ser geant, werkm 18 j., Schaarb. L Meert, wed' Van Achter, twijndersg. 47 j Schaarbeke. 2 kinderen onder de 7 jaren. bij Victor Van den Eynde, Bieënkorf alhier. Luiing der 4dc ronde, Donderdag 11 februari, om 9 ure 's avonds. ter gelegenheid van Hoveniersdag, bij Dotnien De Winne, in de Binnenstraat, op Zondag 7 Februari 1886. op de stokerij 't Verbrandhof van den heer Cbarles Van Assche, te Aalst, eerste klas van Moulkeeslen. van de Korle-Zoutstraat naar de Nazarethstraat n® 10. bij-C. BRANÏEGEM-VAN MUYZKNWINCKEL Borstelmaker, Nazarethstraat N® 10, te Aalst, zijn te verkrijgen aan gemalige prijzen 1° Alle soorten van borstels. 2° Slokvisch, Landorium geweekt en onge- weekt 5° Natte en drooge Haring. Een gansche groote Slokvisch tegen 48 ceiiti- men. Groote stukken Slokvisch legen 16 en 25 centiemen. Landorium legen 55 centimen den 1/2 kilogr. Gezouten Schelviscli tegen 24 centiemen den kilogr. te Aalst-Mijlbeke. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal op Don derdag 18 Februari 1886, om 1 uur namiddag, openbaarlijk verkoopen 106 koopen schoone en zware Kanadaboo- men, aan de Peerdekensstraat en aan de Binne- straal, en 1 schoonen en zwaren Wilg en 7 Ol men op den Roozenbosch. Men zal vergaderen ter estaminet, het Wal leken, bij P. De Gols, Monrselschebaan. Loof, hooi, strooi, beetraven, mest en brandhout, te Herdersem. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal op Don derdag 25 Februari 1886, openbaarlijk verkoo pen 1° Om 9 ure voormiddag circa 2 hectaren Loof, 50 000 kilos allerbeste Hooi, eene groote hoeveelheid Strooi, Beetraven, Mest, Brandhout, enz. achter de oude kerk en in deszelfs nabij heid. 2® Om 1 uur namiddag 60 koopen schoone Kanadaboomen, aan de Buistraat, in het Den- derland, aan den Aart, in hel achterste Dender- land. De Notarissen DE WINDT en BRECKPOT, zullen openbaarlijk verkoopen Een Woonhuis met hof en achterbouw te Aalst, in de Leopoldslraat, lest bewoond ge weest bij den heer Andreas Colson Onmidde- lijke ingebruiktreding. INSTEL 16, VERBLIJF 23 FEBRUARI 1886, om 5 ure nanoen in St. Eloi, Esplanadeplein, Aalst. De Notaris DE WINDT te Aalst, zal open- baarlijk verkoopen Eenen goeden Meersch, te Nieuwerkerken. Erchendries, groot volgens meting 38 aren 13 centiaren, in gebruik bij de verkoopers Petrus De Kegel en Zuster. INSTEL 20, VERBLIJF 27 FEBRUARI, om 4 ure nanoen, in dc Vrij Jacht, te Aalst, Sl-Job. den blooten eigendom der volgende goede ren A. Een huis met grond en hof daarachter, gestaan en gelegen te Aalst, Geeraardsbergsche- straat, bekend bij kadaster wijk A, n" 2281 a, en 2285 a, met eene oppervlakte van 7 aren 40 centiaren. Bewoond door sieur Joannes-Bapliste De Brauwer en verhuurd aan 300 frank 's jaars. B. De helft ten oosten van een perceel land te Aalst-Schaarbeek op den ajuinkauter, groot vol gens meling 34 aren 05 centiaren, gekadastreerd wijk B, n' 490 a, met eene grootte van 33 aren, palende aan den eigendom van de heer Jan De Bruyn en andere. In gebruik bij sieur Franciseus Tolleneer. C. Een perceel land gelegen te Denderhau- tem in de Voudelen, op het Hemelrijck geka dastreerd wijk A, n' 321, met eene grootte van 18 aren. In gebru;k bij jufvrouwen gezusters Cobbaert. Voormelde goederen zijn in vruchtgebruik bezeten door jufvrouw Virginia Verbert,weduwe van den heer Joannes Cobbaert, te Aalst. Voor verdere inlichtingen zicli te begeven bij LOUIS BUEKENS, Zaakwaarnemer, Korte Zoutstaart, Aalst. OPENBARE VERKOOPING van en een perceel Meersch, TE OTTERGEM. De Notaris Eeman te Erpe, zal namens wien liet behoort, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816. en met gewin van palmslag, in hel openbaar verkoopen Eerste koop Een perceel Meersch, gele gen te Ottergem, in den Laput, nabij den Doo- ren. bekend bij het kadaster wijk A, N° 114, gjoot 12 aren, palende ten ooste den heer Van Belle, ten zujde de Laputstraat, ten weste de kinderen Eugeen Van Wassenhove en ten uoorde den lieer Janssens. Tweede koop Eene pariij Land, gelegen te Ottergem, op den Seskenskauter, gekadas treerd wijk A, N® 243a, groi 118 aren 20 centi aren, palende ten ooste Pieter Rydant en de kinderen Frans Rydant, ten zuide Philippus De Saedeleer, ten weste Victor Van Steertegem en te noorde Pieter Rydant voornoemd. Derde koop Een perceel Land, gelegen te Ottergem, op den Molenkauler, gekadastreerd w.jkA N° 826, groot 15 aren 70 centiaren palen de ten ooste met den voetweg den heer Stan- daert en anderen, ten zuide met den voetweg den Arme van Ottegem, ten weste en ten noorde Auguste Pieters. Vierde en laatste koop Een percetl land gelegen te Ottergem in d'Evpndael, gekadas treerd wijk A, N" 361a, groot 13 aren 90 cenli aren, palende ten ooste de erven Schockaert, ten zuide bel geselleed van Bambrugge, ten weste Pieter Rydant en ten noorde de Kauter- rede. ZITDAGEN Instel, Zaterdag 6 Maart IQOft Verblijf, 13 j 1886' Telkens om 5 ure na noen, te'* Zittingzaal van hel Vredegerecht, te Aalst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van een gelegen TE ERPE, HOONEGEM De Notaris Eeman te Erpe, zal namens wie het behoort, mer gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Een perceel Meersch, gelegen te Erpe, wijk Hoonegem, groot 19 aren 99 centiaren palende ten ooste den heer De Glieesl, ten zuide de beek, ten weste de llospiciën van Aalst, en ten noorde den beer G. De Boeck. Boomprijs, fr. 80,00. ZITDAGEN Instel Dijcsdag 23 Februari ,QQti Verblijf 2 Maart 188b" Telkens om 4 ure na noen, ter herberg van den heer J. Verrassen, te Erpe, Vijf Huizen. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van 4 Melkkoeien, 3 Runders, 2 Varkens. Huismeubels, Landbouwersalem, een Wagen, Karren, Hooi, Strooi, Mest, enz te Meire, Beek. De Notaris Eeman te Erpe, zal op Woensdag 24 Fobruari 1886, en desnoods den volgenden dag, tel kens om ure 's morgens ten hove van jufvrouw Melanie Van den Brulle, te Meire, wijk Beek, in bet openbaar verkoopen 1. Huismeubels zooals tafels, stoelen, zetel,kleer- en andere kassen, hangende horlogie, stoof met loe- behoorten, koperen moor. koperer marmit, kleine koperen marmil, koperen deksels, 2 koperen hakers, 2 koperen bollantaarns, ijzeren pollen en kommen, tinnen tellooren en schotels, aarden tobbens, leelen, kuip en keern met machien, wasebkuipen, vleesch- kuipen, vleeschblok, enz. 2. Landbouwersalem, zoo als braken, schuppen, zeisen, rieken, reeken, dorschvleugels, mesthaken, snijpaard, wanmolen, raapmolen, vlassireep. rolblok, aalkuipen, schaafbank, l wagen breedgeloop, 2 schoone karren, aalstuk, ploeg, eggen, sleep, sled- den en aalpomp. 3. 2 schoone en sterko Merrepaarden 4 schoone Melkkoeien, 3 Runders, 2 Varkens, 20 Hoenders en Haan. 4. 2 harnassuren, 2 paardenkussens en verder paardenalem. 5. Eene hoeveelheid gezaagd berd, wilgen en es- schen planken dienstig voor karretremels, oggelan- den, eene hoeveelheid mutsaard, hooi, strooi, mest en schelfbouten. 6. Eene hoeveelheid vleesch, smout en 4 schoone hespen. De paarden, het hoornvee, wagen en karren, zullen op Woensdag 24 Februari, om tuur slipt nanoen, opgeroepen en verkocht worden Op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stellende goede en gekende borgo. en betalende de koopen van en onder de vijf franks comptant. OPENBARE VERKOOPING VAN Ie Erpe en Aalst-Schanrbeke De Notaris Eeman te Erpe, zal op Maandag 8 Febru ari 1886, om 9 ure 's morgens, in hel openbaar ver koopen 1. Namens den heer Dom De Boeck, te Aalsl-Scbaar- beke 2 zuivere en zware Kanadaboomen, gestaan te Aalsl-Schaarbeke, Kerzelarenveld, aan eeue partij land in gebruik bij voornoemden heer De Boeck, nabij den ijzerenweg. 2 schoone en zware Kanadaboomen gestaan te Erpe, Hoonegem, aan het gebruik van den heer Fr. Van den Bremt. 2. Namens Jufvr. Phil. De Boeck, te Erpe 2 zeer zware Kanadaboomen geslaan t (Erpe, Hoonegem, aan de hofstede van den heer II. Evers. 3 zware Kanadaboomen, geslaan te Erpe, in het begin van den Hoonegcmmeerscb. 23 zware en hoogstammige Kanadaboomen, ge slaan aan den Watermolen van zelfde jufv. De Boeck. 3. Namens den heer Alph. De Boeck, te Aalst 2 zware en zuivere Kanadaboomen, gestaan te Erpe, Hoonegem aan eene partij land, in gebruik bij den heer Fr- Schollaert. 4 zware en zuivere Kanadaboomen gestaan te Erpo, Hoonegem, aan eene partij meerscb, in gebruik bij zelfden heer De Boeck, nabij hel Hof ter Vaerent. 4. Namens den heer J Van Onderbergen, te Kerxken -. 7 zware Kanadaboomen, gestaan te Erpe, Hoone gem, aan een perceel Boscb, nabij bel Hof ter Vae rent. 20 koopen elzen Slaghout, liggende in zelfden Bosch. 5. Namens den heer C. Van Droogenbroeckte Erpe t schoonen en zwaren Kaoadaboom, gestaan aan eene partij land te Erpe, Nerenbroeck, uabij zijn hof. 6 Namens den beer J Van de Velde, te Erpe 3 scboone Kanadaboomen, gestaan te Erpe, Papen slede, aan eene partij land, in gebruik bij zelfden heer Van de Velde. 7. Namens den heer Phil. De Wolf, te Aalst 42 schoone en zuivere Kanadaboomen, geslaan te Erpe, Papeustede, aan hel gebruik van de heeren B. Yyverman, en V. De Brueker. 8. Namens den heer Delahaye, te Leuven 24 schoone en zuivere Kanadaboomen, gestaan te Erpe, Papenstede, aan het gebruik van den heer C, Van Droogenbroeck. 9. Namens den heer M Meuleman, te Erpe 14 schoone en zuivere Kanadaboomen, gestaan aan zijnen meersch te Erpe, wijk Sevencoot. 1«i. Namens den heer De Foere, te Brugge I 13 schoone cn zuivere Kanadaboomen, gestaan aan een perceel meersch en land ie Erpe, Koeibiug, aan het gebruik van de heeren B. Van impe, Cb. Van Wezemael cn L. Van der Biest. Onder deze Boomen bevinden er zich vele van 2 tot 3 meters dikte, en zijn meest allen gestaan in de nabijheid der kassei, dus gemakkelijk voor den transport. Te vergaderen om 9 ure 's morgens te Aalsl- Schaarbeke, Kcrzelarenveld, aan de boomen van den heer Dominicus De Boeck. Venters op gewone voorwaarden en tijd van be taling, rails stellende goede en gekende borge. OPENBARE VERKOOPING VAN te Meire en Haalterl. De Notaris Eeman te Erpe, zal met tusschenkomst van zijnen ambtenoot de Notaris DE VUYST te Bors- boke, mei gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Gemeente Meire. Eerste koop. Eene partij Land, gelegen aan den Meirelput, gekadastreerd wijk B, N' 929, met eene grootte van 20 aren 60 centiaren, palende ten ooste den heer De Kerckhove, ten zuide verscheide, ten weste den Ommegangweg en ten Doorde den heer Liénart. Tweede koop Eene partij Land, gelegen op het Kapelleveld, groot 8 aren 47 centiaren, bekeDd bij hel kadaster wijk B. N' 619, palende ten ooste dn Diepeslraat, ten zuide de kinderen Van den Eeck- hout, ten westo Joseph De Vos en ten noorde Domien Van Droogenbroeck. Derde koop. Een perceel Land, gelegen op den Meirelput, groot 22 aren 6t centiaren, gekadastreerd wijk B, N' 934, palende ten ooste en ten zuide de kinderen Van den Dorpe.len weste Joannes Van lmpe en ten noorde den heer Callebaut. Vierde koop. Een perceel Land, gelegen op het Verbrandhekken, gekadastreerd wijk B, N' 609, groot aldaar 6 aren 60 centiaren, palende ten oost» de kinderen Wynant, ten zuide de kaulerbaan, ten weste Berlinda De Saedeleer en ten noorde Frans Stockman. Vijfde koop —15 aren 38 centiaren Land, gele gen op het Kerk veldeken, gekadastreerd wijk B. N 743, palende ten ooste den heer Van den Eeckhout, ten zuide de erven Wynant. ten weste de ervan Van den Dorpe en ten noorde den Arme van Meire Zesde koop Een perceel Land, gelegen aan het Verbrandhekken, gekadastreerd wijk B, N'9I2, groot 10" aren 30 centiaren, palende ten ooste Colela De Ryck, ton zuide de erven Stockman, ten weste de baan en ton noorde den beer Belbune. Zevende koop. Een perceel Land, gelegen op bet Kerkveldeken, groot 10 aren 15 centiaren, ge kadastreerd wijk B, N' 737a, palende ten ooste het Armgoed van Meire, ten zuide de erven Van den Dorpe, ten weste de weduwe Van der Eecken cn ten noorde Francisca Baten. Achtste koop. Een perceel Meersch, gelegen in hel Schoonhemde, gekadastreerd wijk A, N' 262, aldaar groot 13 aren 20 centiaren, palende ten ooste Camiel de Vuysl ten zuide de dreel, ten weste de kassei, en ten noorde den heer Frauciscus Coppens. Gemeente llaaltert. Negende koop. Een perceel Land, gelegen op 's Gravenkerselaer, gekadastreerd wijk C, N' 278, groot 6 aren 85 centiaren, palende ten ooste en ten noorde den Arme van Haalterl, ten zuide en ten weste de straat. ZITDAGEN INSTEL, MAANDAG 15 PPRRTUR, VERBLIJF, 22 FEBRUAR1 1886- Telkens om 3 ure nanoen, ter herberg genaamd, Den Gouden Lëi uw, gehouden door den heer G. D'Haese, to Erpe, dorp. OPENBARE VERPOOPING VAN 2 Karren, 2 Bonmhutsen, 2 Ploegen, Landbouwersalem, en:. »e Maorscl Dries. De Notaris Eeman te Erpe, zal op Donderdag 11 Februari 1886, om t uur slipt nanoen, ten hoeve van den heer Joseph Vermoeten, te Mooisel, wijk Dries, in liet openbaar verkoopen Een schoon Merriepaard, 2 Karren, 2 Boomhutsen, 2 Ploegen, 3 Eggen, Sledde, Paardenharnassuren, en ander Landbouwersalem. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge. OPENBARE VERKOOPING van eene te Meire. De Notaris Eeman te Erpe, zal namens wien hel behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in bet openbaar verkoopen EENIGE KOOP: Eene behuisde, bebouwde en beplante HOFSTEDE, gestaan en gelegen te Meire, aan de Steenstraat, groot 21 aren 54 centiaren, ten ooste de straat, ten zuide de erven De Sadeleer, ten weste Jozef De Sa- delcer en ten noorde de weduwe Lievens. Laatst bewoond en gebruikt geweest bij jufvrouw C. Van Lierde. ZITDAGEN Instel, Donderdag 18 Fflhpnari ,»ofi Verblijf, 25 FeDruan 18J,b- Telkens om 4 ure nanoen, ter herberg, gehouden door den beerXavier Van Cauter, te Meire, dorp. Openbare verkooping van en een perceel Meersch, te Aalst (Siesegem), en Denderleeuw. De Notaris Eeman te Erpe, zal met gewin van palmslag en gelagen, in hel openbaar verkoopen Eerste koop. Een partij Zaailand, gelegen te Aalst-Scbaarbeke, op den Sicsegemkauler, groot 61 aren 20 centiaren, gekadastreerd wijk C, n® 1201, palende ten ooste de Hospiciën van Aalst en ande ren, ten zuide den heer Cornelius Muylaert als ge bruiker en de kinderen Van de Velde, ten weste den heer Petrus De Smet, en ten noorde de baan naar Meire en daarover den heer Van Lierde. Verdeeld in oost- en wesldeed Ingebruik bij de eigenaars de erven De Smet. Tweede koop Een perceel Zaailand, gelegen te Aalsi-Schaarbeke, op de Siesegemkauler, groot 62 aren 8u centiaren, gekadastreerd wijk C, n®1198, palende ten ooste de kindereD Van de Velde, tea zui de de. Hellemeerscben, ten weste de Hospiciën van Aalst en den heer Baeten, en ten noorde zelfden heer Baelen en den heer Petrus De Smet. Verdeeld ia oost-en westdeel Ingebruik bij den heer Dom. Kieckens, te Aalat. Derde en laatste koop Een partij Meerscb, gele gen te Denderleeuw, achter hel Schaliënhuis, groot ongeveer 54 aren, palende van ouds ten ooste Jan De Leeuw, ten zuide den ijzerenweg, ten Weate en ten noorde Jan Van da ween. Ingebruik bij de eigenaars de erven De Smet, te Nieuwerkerken. ZITDAGEN Instel, Woensdag 17 Februari 4CBK Verblijf, 3 Maart Telkens om 3 ure nanoen, ter afspanning Het Kei zershof, bij Jufvrouw wed. Eylenboscb, te Aalat, aan de Botermarkt.

De Denderbode | 1886 | | pagina 3