Gij j die hoest Groote Vogeischietiug met de Bolle, Cours de solfège théorique et pratique Betteraaf-Pulpen. Vermindering van Prijs. MEN VRAAGT BERICHT. POUTRELLES, MEERSCHEN, OVERJ ARIGE PANDEN. VERKOOPING hollaudsche Hoppestaken, HTTIZE^T, Hollaudsche Hopstaken, Meubel-Venditie. BEHUISDE HOFSTEDE, 8,000 Sparren Hopstaken, GOEDE ZAAILANDEN, een perceelken LAND, Zaailanden. Meersch en Bosch, HUIS MET HOF, te Aalst, in de Vrijheidstraat. Meubelveudilie, Hotsteden en Londen, PAUSELIJKE STATEN. liet Pauselijk Jubelfeest. De tentoonstelling die ter gelegenheid van de vijftigste verjaring van de priesterwijding des H. Vaders, door de aanzienlijkste dames der katholieke aristocratie in hel Vatikaan zal gehouden worden, zal twee hoofdgronden bevatten •1* voorwerpon die betrekking hebben op den gods dienst en eeredienst2° voorwerpen voorikomslig van de kunst en de nijverheid der katholieken. Deze tentoonstelling, voor welke in alle landen kommisiën werkzaam zijn, zal in de tweede helft van het toekomend jaar geopend worden. SPANJE. Moordpoging op eenen bisschop. Nu verleden zondag gebeurde er in de hoofd kerk der spaansche hoofdstad Madrid een bloe dig drama. 't Was gelijk in 1857. te Parijs, in de kerk van St-Etienne-du-Mont, waar de aartsbisschop werd vermoord. Op 5 Januari van dat jaar, slak de gestraite priester Verger, Monseigneur Sibour hel hert af. Zondag gebeurde bijna hetzelfde te Madrid, toen de bisschop in zijne hoofdkerk was of er te weeg instapte. Monseigneur Izquierdo kwam uit zijn rijtuig» om in de hoofdkerk te gaan, toen er örij revol verschoten op hem gelost werden. De bisschop was nog op de trappen zijner hoofdkerk, of nauwelijks er in, als de moordpo ging gebeurde. De dader is een zekere Galeota, een onweer- dige priester, groot van gestalte en in de veertig jaar oud. Nadat hij zijne misdaad bedreven had, bleef hij onverschillig en bekende met voorberaad te hebben gehandeld. De moordenaar was reeds gedurende eene uur in de kerk, wachtende naar de komst van den bisschop. De ellendeling ging naar den prelaat toe, om op verraderlijke wijze zijnen ring te kussen De bisschop had geen het minste achterdenken, daar de moordenaar in prieslerskleêren was. De bisschop nadert Galeota trekt eenen revolver, drij schoten knallen, alle drij treffen den prelaat Mgr Izquierdo valt neder en is spoedig geheel en gansch in bloed. Galeota wil op dit zicht zijn eigen door den kop schieten doch hij wordt schielijk gegrepen en ontwapend. In groote haast wordt de dader door de poli tie weggeleid, en 't kost veel moeite om hem uit de handen der menigte te houden, die hem wil vernietigen. Eene nadere tijding zegt als "olgt Monseigneur is niet naar zijn paleis mogen gedaan worden hij ligt in de sakristij der kerk. De bisschop is de eerste titularis van het bis dom Mad'-id; vroeger was hij bisschop van Sala manca. De prelaat is berecht en heeft uit Roomen de pauzelijke benedictie ontvangen de kogels zijn niet uilgehaald. Na de moordpoging, werd de hoofdkerk ge sloten en de toegang ervan door de politie afge zet. De pauzelijke noncius eü andere hooge per- sonaadjes zijn bij den gekwetsten een bezoek gaan doen. Er is groote beroerte in Madrid, en iedereen is angstig over 't lot van het slachtoffer. Van ure tot ure, zendt de koningin boden om te vernemen hoe Monseigneur het stelt. Het onderzoek dezer gruwzame misdaad, zal met den groolsten spoed worden doorgezet. Madrid, 19 April .Monseigneur de bisschop is heden om 5 ure overleden. Zijn naaste vrien den, den aartsbisschop van Toledo en M. Vega de armijo waren bij zijn sterfbed. Als hel luidde omdat de bisschop stervende was, volgens de gewoonte in Spanje, waren de beweging en de aandoening eindeloos groot in Madrid. Veel vrouwen weenden de mannen ontblootten het hoofd. De verontweerdiging tegen den moordenaar is oneindig. Het lijk van Monseigneur Izquierdo werd in eene zijkapel van de San-Isidro leH toon gesteld, verleden woensdag heeft de lijkdienst plaats gehad. De moordenaar is oud bestuurder van een klooster, doch die om slecht gedrag was afge steld. De tijdingen voegen er eventwel bij, dat hij sedert eenigen tijd teekens van geestverstoo- ring gaf. Als men hem de dood van den bisschop aankondigde, gaf hij geen het minste teeken van ontroering. Holloway's Zalf en pillen. Huid-ziekten, dauw worm, schurft, geelzucht, scheurbuik zeere hoofden en de diepst ingewortelde huidziekten, waaraan het menscbelijke lichaam onderhevig is, kunnen met geen veiliger en zekerder middel behandeld worden, dan met Holloway's Zalf en Pillen, welke zoo bijzon der. gunstig op het gestel werken, en het bloed zoo danig zuiveren, dat die kwalen in eens uit het gestel verbannen worden, en dat er eene voorldurende genezing verkregen wordt Zij zijn even krachtig in het genezen van gezwellen, brandwonden, schurft of het hoofd, klieren, zweren, rheumatiek, samenge trokken of verstijfde leden, Deze middelen werken zacht en vijilig De genezingen, die er door bewerkt worden, zijn niet slechts tijdelijk of schijnbaar, maar bestendig en volkomen. WIE? WAT? WAARTOE? of EEN1GE WAARHEDEN VOOR DEN 1NVAL1EDE. Hebben onze lezers ooit geboord van Professor Holloway Zonder twijfel even zoo wel als van Humboldt, Arago, Oersted, Silliman, Aggassiz, en andere bekende geleerden. Maar hebben zij zich nooit gevraagd wie en wat hij is. Indien zij niet bepaald daarmede bekend zijn, zullen wij onder nemen hun eemge inlichtingen daaromtrent te ver schaffen. De professor is geboren in dat land, waarin Harvey, Hunter, Abernelhy, en andere verlichten op het gebied der geneeskundige wetenschap het eerste levenslicht aanschouwden. Dit zij voldoende voor het Wie nu wat aangaat het Wat Hij i3 ten opzigte van de andere geneesheeren wal Clay, Webster, en Calhoun waren ten opzigte van staatsmannen, wat Washington— alom geerbiedigde naam was ten opzigte van patriotten, en generalen, wat Shakespea re was ten opzigte van treurspeldichters en wat Irving en Chalmers waren ten opzigte van predikers, dat is te zeggen de grootste man van zijne eeuw en van zijn beroep Zijne reputatie is door de belemme ringen van alle vooroordeel been gedrongen zij heeft de hinderpalen der kwaadsprekendheid over wonnen, en de professor alleen slaat nu algemeen bekend, als de Geneeskundige Colossus der geheele wereld. Dit zij voldoende voor hel Wal Waartoe spreken wij hier van hem Indien wij, 14 toen onze landgenoolen bij duizenden stierven aan de geele koorts, te Norfolk en te Portsmouth, gehoord hadden van een middel, dat deze kwaal in hareD vooruitgang zou stuiten, en dat den bederver in zijnen loop zou tegenhouden, en wij verwaarloosd hadden dit bekend te maken, wat zou dan ons loon geweest zijn Ge wis eene rasse straf der Lynch wet. Want indien een plicht meer gebiedend dan een ander is, dan is het voorzeker deze,— om den kranso in zijn lijden bij te slaan en alle middelen aan te wenden, om hem spoedig zijne gezondheid weer te geven." Dit is de reden waarom wij van Prof. Holloway spreken. Dit is ons antwoord op het Waartoe. Voor verscheidene jaren, toen de professor dus veel jonger was dan nu vestigde bij zijne aandacht op de groote ongelijkheid lusschen de genezingen, welke de geneesheeren bewerkstelligen, en die, welke zij ondernamen te bewerkstelligen. Hij maakte de opmerking, dat zij niet eenmaal in twintig geval len lol een gunstig, resultaat voerden. Het scheen toe, of dat de geneeskunde den naam van wetenschap onwaardig was, dal het meer een zaak was, die van het blootc toeval afhing en daarom bepaald een onrecht den mensch aangedaan, of wel dal de geneesheeren de kunst om te genezen niet verston den. Terwijl bij zich aan de studie der menschelijke physiologie wijde, en bekend met de ziekteleer, kwam hij op de ware oorzaak van het gebrek aan gunstige resultaten, en maakte die ontdekking welke zijnen naam zal onsterfelijk maken Om een ziekte of kwaal te genezen, werd deze door de geneesheeren lokaal, uitwendig behandeld. Waren de nieren aan getast Of wel de lever Of de maag? 01 de longen Dadelijk schreven zij middelen voor ter genezing van nieren, lever maag of longen, niet begrijpende dat de geheele oorzaak in het bloed te vinden was, door welks levens-verspreidenden stroom die organen ge voed worden, en dat zij dus om de kwaal in haar uitgangspunt te sluiten, dat levensvocht moesten zuiveren, en het overige aan de natuur overlaten Dit is het geheim van het wonderlijke succes van Professor Holloway in alle oorden der wereld. Hij zuivert het bloed, en herstel van gezondheid laat niet na te volgen. Dat elke kranke dan, die veel door vele geneesheeren geleden heeft, en er geen baat bijgevonden beeft acht geve op deze ouze woorden, en eene proef neme met de Pillen van Holloway, in dien hij inwendig is aangetast en met de Zalf van Holloway, indien hij lijdt aan Wonden of Zweren. The Freethinker Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1242 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.70 lot 1.00; stieren 0,60 tot 0.85; koeien en veerzen, fr. 0.60 a 0,88 Op de markt te Brussel werden dijnsdag 660 varkens te koop gesteld, en men betaalde per kilogram op voet van Ir. 0.85 tot 0.95. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet 27 Ossen, 0 80 tot 0 90 16 Koeien, 0 70 0 80 2 Stieren, 0 70 0 00 216 Kalveren, 0 95 1 09 Aelsl, 24 April. Per 4 heet. 32 lit. 50 cent Tarwe. fr 19 00 a 20—00 Mastelnin 17-00 18 00 Rogge 14-00 15-00 Geersi. "0 —00 00—Oü Haver. per 100 kil. 19—00 20—00 Spelt 00—00 00—00 Koolzaad per 100 kil. 00—00 00 00 Lynzaad 00—00 00 - 00 Koolzaadolie 00—00 00 00 Lijnzaadolie, 00 —00 00— 00 Koolzaadkoeken. id. Ou—00 00 - 00 Lijnkoeken, UO-OO 00-00 \ardap. (roode de tOu kil. 6 50 7 00 Aardap. (geelej Nieuwe 0—00 0- 00 Boter, de 3 kilogram 6—82 9—00 Eijers, de 25. 1—45 1 63 Vlas per 3 kilos. 3«;0 4—00 Viggenen, per stuk, l« soort 27 50 2° 22-50 HOPHANDEL. De Hop wordt verhandelt tegen 35 en 00 fr de 50 kilogr. POPER1NGHE, 25 April. Hoppe 1884. Stad.. Fr. 2500 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 ANTWERPEN, 23 April. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 3 (10 a fr. 3.10. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. t ,30 a 1,70 zwaar gewicht fr. 0 00 a 0,00 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 9.0U lot 11.00;polderper 100kilos fr. 00.00 00.00 De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 1,75 a 1,90 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in 'het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 17—00 a 18—50 Rogge, 15-00 15—75 Wintergeerst, 00—00 00—00 Zomergeerst, 16—00 16—75 Haver, 18—00 19 - 50 Boekweit, l'O—00 00—00 Booncn, 49—00 19 5o Bitterpeën, 19—00 00—00 12. Herinnert u dat de Itonbons Grumiuont, bereidt met teor de eenigsle radikale remedie zijn tegen den hoest, de vallingen de Bronchitis, de Zinkingen en de heescheid. Zij zijn aangenenaam van smaak en gemakkelijk om nemen, (de kinderen zuigen ze met gretigheid op) en besparen 20 maal hunne waar de daar zij aan dezen die hoesten den aankoop van pastillen, borstsiroop en andere bereidingen, en lisane vermijden. Vraag raad aan uwen geneesheer cn altijd zal zijne antwoord wezen Gij hoest, gebruikt de bonbons GrammontPrijzen de doos fr 1.75 1/2 doos fr. 1.00. Zich van de namaaksels mistrouwen.Strengelijk de handteekeniug van D' Grammont eischen.— te verkrijgen te Aalst bij den apotheker Emiel itleganck, L6opoldstraat of Kat tenstraat achter het oude Stadhuis. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 2 Vrouwel. 10 OVERLIJDENS. A. Hoorman, mutsenm 59 j. Zoutstr. G. Haas. m Boon. lab. 29 j Mijlb. recht, wonende te Unckel (Duitschland F.Van Nuffel,m. Francois, koetsier, 44 j Rosmarijnstaat.M Van de Velde, vr. De Brouwer z. b. 47 j. Mijlb Ch. Coloaert, wed. Van de Meers- sche, wink. 69 j. St-Job C. Ruyssinck, landb 31 j. wonende te Erpe Pb. Berreman, m. Spaens mets 78 j Lange Riddestr. M. Pigeolet, wedr. Iloebeek z. b. 72 j. Vischm. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 16 tol den 23 April 1886. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 1 Vrouwelijk a 1 OVERLIJDENS. F. Luyslerman 50 j. kuiper echt. vai. J.T. Elshoegt Geerardsbergscheslraat. P. J. Schandevel 82 j z. b. wed', van R. Dierickx, Burchtdamstraat. C. De Pauw, 60 j, smid wed', van P. Vander Borghl, Hospi taal. M. F De Cooman, 71 j. huish. echt. van P. Mas- francx, Pollaerestraat. naar Geldprijzen, gegeven door de maatschappijde Kapelleman- nen, in haar lokaal ter herberg Au Garde Route, hij H. DE DF.YN, te Aalst-Schaarbeke, Genlschesteenwcg. Op Maandag 3 Mei !886, (zijnde 2e Kermisdag.) Vooruit 15 franken. De inschrijving van 2 tol 4 ure namiddag. De inleg is bepaald op 60 centiemen per scheut, bolra- persgeld medebegrepen. donnc par Einile Sclieerlinckx Grand'Place, 11, Alost Les cours commenceront le jeudi 22 Avril 1886,1» 3 4/2 heures de l'après-midi. II sera donné une le?on par semaine. Pour conditions et informations s' adresser Entile Seheerlinckx. Te bekomen aan den zwarten Hoek, te Aalst, aan 10 fr. de duizend kilogr. geladen op karren of wagons. Verkrijgbaar den Dijnsdag, Donder dag en Zaterdag. uitderhand te koopen. Eene l*ers. Adres te vragen le bureele van Den Dendehbode. Ta* L nnn 4ü0" bussels HOOI, 9an 45 cen' 1 C bOU|). tiemen den Bussel, bij M. Fr. MOYERSOEN, Nieuwstraat, Aalst Een persoon wel bekend met het kantoorwerk en inzonderlijk de boekhouding, beschikkende dagelijks over ecnige ledige uren, verlangt dezelfde te be nuttigen. Zich le bevragen ten bureele dezer. De Besturende Kommissie der Burgerlijke Godshuizen van Aalst, brengt ter kennis van het publiek, dal le rekenen van 1 Mei aanstaande, hel Bureel van ontvangst van deze Administratie zal gevestigd zijn ten huize van den legenwoor- digen Ontvanger, Edward Boone, in de Molen straat, n°24. Aalst, den 21 April 1886. Namens de Kommissie De Sekretaris, De Voorzitter, (Get F. Crick. (Gel.) B'on P. Bethunb. alle soorten van lengten aan 11,50 fr. de 100 kilogr. Te bekomen bij Jan COLPAERT, Gent- schepoort. Bestuur der Burgerlijke Godshuizen van Aalst. OPENBARE VERPACHTING van te Aalst-Mijlbeke. De Besturende Kommissie der Burgerlijke Godshuizen van Aalst, brengt ter kennis van het publiek dat zij in hare gewone Vergaderings zaal, op DIJNSDAG 4 MEI 1886, om 10 ure voormiddag, onder voorbehoud van goedkeuring door de Bevoegde Overheid, zal overgaan tot de openbare verpachting van Drij heklaren dertien aren zeven centiaren Meersch, te Aalst-Mijlbeke, in de Bergenmeer- scheo, zijnde voorheen eene Bleekerij, gebruikt geweest door M. Emile De Loose. Deze verpachting geschiedt voor eenen termijn van twaalf achtereenvolgende jaren, Voor de voorwaarden wende men zich ten Bureele van het Sekretariaat der Hospiciën. Aalst, den 22 April 1886. Namens de Kommissie De Sekretatis, De Voorzitter, Fr. CRICK. Bon Paul BETHUNE. Berg van Bermhertigheid der stad Aalst. OPENBARE VENDITIE VAN Op Donderdag O .Hei 1$86, om 1 ure nanoen, en des noods den volgenden dag, zal er wegens de Administrative Commissie van den Berg van Berm hertigheid te Aalst, en in deszelfs lokaal, geslaan in de Leopoldstraat, door bel ambt van Deurwaarder R1NG01R, openbaarlijk verkocht worden, de over hunnen lijd slaande panden der maanden Januari Februari en Maart 1885, bestaande in gouden en zilveren voorwerpen, horlogiën, ooringen.juweelen, Koper, lin, kleederen, Lijnwaad, katoenen en meer andere voorwerpen tc veel om te melden. De verkooping wordt gedaan op tijd vau betaling, tóits stellende voldoende borge, met vermeerdering van 5 p. °/o voor alle kosten. W1J D BE K EnIjeTaABLÏJ KSCHE te Vlierzele, wijk Slrijmeersch. De Zaakwaarnemer MATTHYS, le Oordegem, zal onder bevoegd ambt, ten aanzoeke van die het behoort, op Maandag 26 April 1886, (2e Paaschdag,) ten 2 ure namiddag, binnen de ge meente Vlierzele, wijk Strijmeersch, openbaar lijk te koop bieden 5 bekalfde Vaarzen, 2 Melkkoeien, 4Runders, 3 Verkens, 4 Geiten, 25 hectoliters Tarwe, 26 heet. Masteluin, 40 heet. Aardappels, 100 koo pen goed Meerschhooi, 80 koopen Strooi, 1000 kilos Beleraven, verscheideschoone Kruiwagens, Eggen, Spaden, Wasch en Beerkuipen,Emmers, vele koopen Boonstaken, Brandhout en ver scheidene koopen meubelaire voorwerpen, te veel om aanteliulen. Men zal vergaderen en beginnen aan de her berg van den heer Charles Van Gysegem, te Vlierzele, wijk Slrijmeersch, alwaar de genege- nen zich gemelden dag en uur konnen laten vinden, voorzien van goede gekende borgen. N. B. Geene personen zullen als koopers, noch als borgen aanvaard worden, die inkoopen in gevallene verkoopingen aan genoemden MATTHYS verschuldigd zijn. VENDITIE VAN 8000 schoone te Aalst aan den Zwarten Hoek, op Maandag (2d* Paaschdag) 26 April 1886, om 1 uur na noen. Door het ambt van den Notaris DE WINDT, te Aalst. Openbare Verkooping bij Uitwinning. van le Aalst en Uenderhautem. De Notaris DE PAUW te Aalst, zal openbaar lijk verkoopen 1. Een Huis met erve te Aalst, Hoogstraat, sectie A, n°' 1718 en 1717, groot 90 centiaren. 2. Twee Woonhuisjes, te Aalst, Burchlstaarl, sectie A, nos 1339 en 1540. 5. Een Huis met erve te Aalst, uitmakende den boek der Zonnestraal en St. Jansstraal, zijnde eene herberg genaamd De Drukpers, sectie B, n° 420k. 4. Een Huis met afhangelijkbeden te Dender- hautem, in de Vondelen, sectie A, nos 404d en 404e, groot 8 aren. 5. En een Iluis met afhangelijkbeden te Den- derhautem, in de Vondelen groot 10 aren 45 centiaren, sectie A, n°' 363, 3Ó4, 565 en 366. ZITDAGEN Verblij'f, Telkens om 5 ure namiddag, ter Estaminet De Drukpers bij den heer Marcel, te Aalst Zonnestraat. VENDITIE VAN 10,000 schoone en 2000 Boonstaken, te Aalst Vaartkaai. Op Dijnsdag 27 April 1886, om 1 uur na middag, door het ambt van den Notaris BRECK- POT, le Aalst. Studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. De Notaris BRECKPOT le Aalst, zal open baarlijk verkoopen Een Huis met zijne erve, te Lede, wijk Spec- kaarts, gekend bij kadaster sectie C, n° 555 A, groot 2 aren 20 cent. Bewoond bij de ver- koopsier Clara Roelandt. EEN1GE ZITDAG, Donderdag 29 April 1886. Om 3 ure namiddag, Ier herberg van Engel- I bert Rottiers, le Lede, Speckaarls. Voornoemden Notaris BRECKPOT, zal op j Donderdag 29 April 1886, om 1 uur namiddag, 1 openbaarlijk verkoopen alle de meubels zich ten voormelden huize bevindende. OPENBARE VERKOOPING van eene Een perceel Bouwgrond en een perceel Land, gelegen te Aalst-Mijlbeke. De Notaris Eeman, te Erpe, zal namens wien het behoort; niet de pleegvormen der wet van U Juni 1816, cn met gewin van palmslag, in het openbaar verkoopen Eerste koop. Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen te Aalst-Mijlbeke, aan de Binnenstraat, bekend bij het kadaster wijk D, nummer 9U2b en deel van 901c, groot 6 aren 88 cent., palende oost de Binnenstraat, zuid De Hauwere, west den volgen den koop en noord de weduwe Jan-Baptist Com- merman. Tweede koop Een perceel Bouwgrond, gelegei le Aalst-Mijlbeke, 3an den Bolleweg, groot 6 aren 85 cent., bekend bij kadaster wijk D, deel van num mer 901c, palende oost koop 1, zuid Louis De Hau were, west den Bolleweg en noord de weduwe Jan- Baptist Commerman Derde en laatste koop. Een perceel Land, ge legen te Aalst-Mijlbeke, aan den Roozenweg, bekend bij bet kadaster wijk E, nummer 415a, groot 14 area i>i cent., palende oost Jufvrouw Van Limberghen. zuid den Roozenweg, west Ghislam Steppe en noorj dame weduwe De Craecker. ZITDAGEN Instel, Zaterdag 24 April ,0QR Verblijf, 1 Mei 188b' Telkens om 3 ure nanoen, ter Zittingzaal van het Vredegerecht, te Aalst, Groote Merkt. VENDITIE VAN te Erembodegem, aen de Denderbrug en aen de Statie. Op Dijnsdag 27 April 1886, om 1 uer nanoen, Door het ambt van den Notaris DE SMET, te Erem bodegem. OPENBARE VERkOOPING VAN Meersch en Bosch, TE MOORSEL. De Notaris Ecman te Erpe, zal namens wien hot behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in bet i openbaar verkoopen Eerste koop De oost-helft eener partij Land, 5 gelegen te Moorsel, aan de Langerool wijk Terha- gen, gekadastreerd in bet geheel sectie B, N° 27b met eene grootte van 46 aren, palende ten ooste Frans De Smet, ten zuide de erven Gerard Uytter- sprot en anderen, ten weste Louis Cooreman en ten noorde den zelfden en den heer Albert De Bièvre. In gebruik bij den heer Frans Van dc Meerssche. Tweede koop. De noord-helft van eene partij Land, gelegen te Moorsel, wijk Dries, gekadastreerd in het geheel sectie E, N° 115a, met eene grootte van 52 aren 70 centiaren, palende ten ooste Louis De Vos en Désiré Buyl, ten zuide en ten weste de straat i en ten Doorde Franciscus Uyttersprot. In gebruik bij den heer Jan-Bapt. Saeys. Derde koop Eene partij Land en Meersch, ge- legen te Moorsel, Rijger, gekadastreerd sectie D, N° 477a, 478a, 479a, groot 19 aren 30 centiaren, palende ten ooste den ijzerenweg en daarover koop 5 en de kinderen Callebaut, ten zuide de wed Albien Uyttersprot, ten weste Louis Redanl en den heer Van SanMe te Aalst en ten noorde den heer Polydoor Podevyn. In gebruik bij de heeren Leauder Van Cauter en Benedictus De Wolf. Vierde koop. Eene partij Land en Meersch, ge legen le Moorsel, Rijger, gekadastreerd sectie D, N° 482b, 483b, groot 9 aren 56 centiaren, palende ten ooste den ijzerenweg eR koop vijf, ten zuide den beer Polydoor Podevyn, ten weste Frans De Smet en de erven Louis De Rop en ten noorde Joannes Gillis. In gebruik bij den heer Leander Van Cauter. Vijfde Koop. De noord-helft van eene partij Land, gelegen te Moorsel, Rijger, gekadastreerd in hel geheel sectie D, N° 518c en 518d, groot 57 aren 80 centiaren, palende ten ooste Louis De Meersman, ten zuide de kinderen Callebaut, ten weste de Rans- beek en ten noorde den heer Janssens-De Schryver. In gebruik bij de heeren Louis Kedaut en Jan Ver- beiren. Zesde koop. Eene partij Land, gelegen te Moor sel, Rijger, gekadastreerd sectie D, N® 521b, groot 12 aren 90 centiaren, palende ten ooste de erven De Vis, ten zuide Bernardus Caudron en anderen, ten weste de erven Joannes Leeman cn ten noorde de erven De Vis. In gebruik bij den beer Paulus Beeckman. Zevende koop. Een perceel Bosch, gelegen te Moorsel, op de Peetershagen, gekadastreerd sectie C, N° 931e, groot 17 aren, palende ten ooste den heer Van der Noot, ten zuide de weduwe Joseph Van der Borgt, ten weste Frans De Bisschop en Jan Van de Perre en ten noorde de oude beek. ZITDAGEN INSTEL MAANDAG 10 MEI 1886, om 3 ure nanoen, ter herberg genaamd De roeibelle, gehouden door Jufvrouw weduwe Bosman, te Moorsel, Dorp. VERBLIJF MAANDAG 24 MEI 1886, om 3 ure na noen, ter herberg genaamd In het goed Ieven, gehouden door den heer Alfons Van Malderente Moorsel, Kattestraat. OPENBARE VERKOOPING VAN gelegen ten deele op ERPE en ERONDEGEM. De Notaris Eewun te Erpe, zal namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen EENIGE KOOP. Het 1/4 deel onverdeeld in een perceel Land, ge legen ten deele op Erpe, en ten deele op EronJegem, ter plaats genaamd Erondegemskauler, gekada streerd te Erpe, wijk D, N° 623bis, en le Erondegem, wijk B, N° 199f, to samen met eene grootte van 49 aren, doch volgens titel groot 54 aren 72 centiaren, palende ten ooste met half voeiweg Casemir Schoc- kaert, ten zuide verscheidene, ten weste den heer Hippoliet Schockaert en ten noorde den Arme van Erondegem. lngebruik bij den eigenaar den beer Louis De Ras, le Oueigem. ENKELE ZITDAG Dijnsdag II Itlei 1886, om 4 ure nanoeu, ter herberg genaamd, De goude Leeuw, gehouden door den heer Guslaaf D'hacse, te Erpe, Dorp. OPENBARE VERKOOPING van allerbeste te Smetlede en Impe. De Notaris MOENS, te Lede, zal ten aanzoeke van die het behoort, met het houden der twee hierna- gemeldc zitdagen, openbaarlijk verkoopen Gemeente Smetlede. Eerste koop. Eene partij Land,gelegen te Smet lede, wijk Rompsande, sectie A, N° 714, groot 24 aren 60 centiaren, palende oost Camille en Barbara Vlaeminck te Erondegem, zuid d6n heer De Boeck, te Erpe, west d'erven De Thaey, te Cherscamp en de kinders Joseph Schockaert, te Smetlede en noor i d'erven van den heer Constant Schockaert, te Eron degem. Gebruikt tot Kersavond 1886, door da kinders Jacobus Schockaert te Smetlede. Tweede koop Eene partij Land, gelegen te zelfde Smetlede, wijk Rompsande, sectie A, N° 739a, groet 28 aren t0 centiaren, palende oost de straal of rede, zuid de kinders Charles Schockaert. west d'erven Franciscus Schockaert en den heer Benedictus Mer- tens en noord d'erven Theodoras Dhondt. In gebruik tol Kersavond 1886, bij de weduwe Charles Schockaert le'Smetlede. Derde koop Een partijken Meersch, gelegen la zelfde Smetlede, wijk Klaarte, sectie A, N° 822a, groot 9 aren 50 centiaren, palende oost voornoemd# Kinders Charles Schockaert, zuid de heeren Crets, west Antonius Van den Abeele en noord den heer Graaf De Merode Gebruikt tol Kersavond 1886, door voornoemde weduwe Charles Schockaerl. Boomprijs fr" 270.CO. Gemeente Impe. Vierde en laatste koop. Een perceelken Bosch, gelegen te Impe. wijk Paepegem, sectie A, deel van nummer 48u, groot 9 aren 80 centiaren, palendo oost de weduwe Evarisle Maes, zuid Domien Van den Abeele, west Madame weduwe Alexander Liénarl en noord deu heer Benedictus Mertens Onverpacht. Boomprijs fr. 190.00 ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 27 April Verblijf, Dijnsdag 4 Mei 1ÖÖD* Telkens om 3 ure namiddag, ter heiberg van den heer Judogus Venneman. le Oordegem, wijk Molen hoek. - Voor nadere inlichtingen begeve men ziclt Ier studie van genoemden Notaris. OPENBARE VERKOOPINGVArT een schoon, sterk en welgebouwd De Notaris DEGHEEST, le Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Het schoon, sterk en onlangs nieuw welge bouwd Huis, met bezondere poort, achterge bouw en hof, te Aalst, in de Vrijheidstraat, nevens de Stadsjongensschool, bewoond door Jacques BOONE, aan fr. 800 s' jaars. INSTEL 4 en VERBLIJF 18 Mei 1886. Telkens eer.en Dijnsdag, te 5 ure, in het «Brusselshof,d bij d'heer De Winter, te Aalst aan de Botermarkt. te Aalst, Korte Zoutstraat, ten huize van wijlen Jufvrouw Annette Hoorman, op Maandag 10 Mei 1886, om 2 ure namiddag, onder de direk- lie van den Zaakwaarnemer Louis BUEKENS, to Aalst. te Moiré, Ayghem en Haaltert, TE KOOP. De Notaris DE WILDE, te Gent, zal namens zijne principalen, verkoopen Serie A. Gemeete Meire. I. 0.19.50 Land, B, n. 586. II. 0.22.30 Land, B, n. 620 en 928. III. 0.21.40 Land, B, n. 599. IV. 0.20.90 Land, B, n. 399a en b. V. 0.21.80 Land, B, n. 593. VI. 0 45 90 Land, C, n. 593. VII. 0.89.10 Land, C, n. 614. VIII. 0.17.30 Land, C, n. 1074. IX. 0.12.70 Land, C, n. 1110. X. 0.04.80 Land, C, n. 1119a. XI. 0 02.20 Land, C, n. 1119b. X'I. 0.17.40 Land, A, n. 1511 XIII. 0.20.50 Meersch A, n. 1166. XIV. 0 55.10 Land, A, n. 1012. XV. 0.09.80 Land, A, n. 1011. XVI. 0 12.70 Land, A, n. 967a. Gemeente Aygem. XVII. 0.41.40 Bosch, A, n. 451. Gemeente Haaltert. XVIII. 0.10.50 Land, A, n. 776. Serie B. Gemeente Meire. I. 0.22.50 Vierwoonst, B, n. 370a, 370b, 570c, 570g, 571a, 472a, 375. II. 0.18.10 Hofstede, B, n. 567,368, 369. III. 0.23.70 Hofstede, B, n. 332, 333. IV. 0.31.50 Tuin en Boomgaard, B, n. 334 en 336. V. 0.16.00 Meersch, B, n. 550. VI. 0.01.70 T- r Instel, Verblijf, Telkens ten i. e 3ï Flandres, aan de 1 instelpeumugen.

De Denderbode | 1886 | | pagina 3