BERICHT. Betteraaf-Dulpen. HTJIZ IE 2sT\ I1UIS MET HOF, HOFSTEDE, allen Schoon, oversnhoon Men weet dat hel plan der sialie ontworpen is door eenen Antwerpenaar, M.Schadde; doch zij is door een anderen architekl, M. Beyaert, als wij ons niet vergissen, voltooid. Een miljonair. De rijke aan nemer Dauderni, van Bascècles (Henegauw) wiens overlijden aan de werken van het Pana ma-kanaal wij hebben gemeld, heeft eene zon derlinge geschiedenis. Op löjarigen ouderdom verliet hij zijn dorp als steenbreker, maar wist door onvermoeiden arbeid eene kolossale fortuin te winnen, zoo dat hij een prachtig kasteel te Perpignan kon aankoopen. Ook bezat hij overschoone wijnbergen in Frankrijk, waar hij genaturaliseerd is. Toen hij over twee jaren te Basècles, zijn geboortedorp, eene uitmuntende villa inhul digde, werd hij daar met zooveel eer be wijzin gen overladen, dat hij in eene overmaat van vreugde met handenvol vijffrankstukken in de grabbel wierp. Dauderni kon lezen noch schrijven. Toen hij over een paar jaren op eene vergadering was, waar een kontrakt moest opgesteld worden, vroeg de notaris hem hoe zijnen naam gespeld werd. Vraag dat aan mijn sekretaris, was het antwoord ik bemoei mij met die vodden niet. Het leste groot werk dat hij in België uil- voerde, was de tunnel van Godarville, op de lijn van Braine-le-Comte naar Charleroi. Groote brand te Gilly.— Gedurende den nacht van zaterdag op zondag werden de bewoners van Gillij,bij Charleroi, gewekj, door de alarmtrompet der soldaten van 't 5e lan ders. Er was brand ontstaan in het voedermaga zijn, dat tijdelijk tot kazerne ingericht was, en waarin 37 manschappen en even zooveel peer den gehuisvest waren. De brand was zoo plotseling ontslaan en nam van eerstaf zulke uitbreiding, dat de sol daten slechts met groote moeite en met behulp van leeren, zich konden redden. Maar geheel het dorp sliep, en waar aan leeren gekomen. Zij moesten dus besluiten, naar beneden te springen, waardoor velen ernstige kneuzingen bekwamen; een brak er de pols, een andere de ribben, enz., enz. Toen was er kwestie de peerden te redden en dit ging niet gemakkelijk. De dieren door het vuur verschrikt, waren moeielijk om te hanteeren, en wat meer is, velen weigerden de stallen te verlaten. Ook zijn er veertien verbrand. De anderen, die er met zware brandwonden afkwamen, doorliepen de straten en velden en verspreidden door hunne dwaze sprongen, nieuw gevaar.Het kostte veel moeite en er was moed noodig, om de arme dieren te vangen. Rond half vier ure was men, na bovenmen- schelijke pogingen, het vuur meester en bleef er van hei geheele gebouw niets over dan de verkoolde en instortende muren. Een onverdragelijke stank van verbrand vleesch verspreidt zich in T ronde. De schade is zeer aanzienlijk. Men heeft de oorzaak van den brand niet kunnen ontdekken. FRANKRIJK VV ERELDTKNTOONSTELLING VAN 1889. Hel Journal ofjiciel behelst een besluit van den mi nister van koophandel, waarbij een wedstrijd wordt gi'opend, uitsluitend voor Franschen, voor het tentoonstellingsgebouw van 1889. De mededingers moeten hunne plannen ten lesleden 18 mei op het Parijzer stadhuis ingezonden heb ben. De plannen zullen vervolgens drie dagen, van 19 10122 mei, openlijk worden tentoongesteld. Onmiddelijk daarna worden zij onderworpen aan eene kommissie, door den minister te be noemen, en waarvan deze voorzitter zal zijn. Er kunnen drie prijzen toegekend worden, elk van 4000 fr. drie elk van 2000 fr. en zes ieder van 1000 fr. Alleen zij, aan wier plannen een dezer prijzen wordt toegekend, kunnen deelnemen aan een tweeden wedstrijd, indien deze mocht worden uitgeschreven. De mededingers hebben bij het maken hunner plannen, te rekenen met de plaats voor den ijze ren toren ter hoogte van 500 meters (waarvan wij reeds gesproken hebben) op het Champ-de- Mars. De beschikbare ruimte binnen de gebouwen op den beganen grond, zal 291,000 vierkante meiers zijn, met inbegrip van de eerste verdie ping op het nijverheidspaleis, die op 20,000 vierkante meters gerekend wordt. De begane grond van het nijverheidspaleis zal bestemd blijven voor feesten, receptiën eo uit- deeling der prijzen. Wereldlijk onderwijs. Een nieuw staaltje van de voordeelën die het wereldlijk onder wijs oplevert, geeft n»s de municipale onderwij zer van eene der voorsteden van Lyon. Natuur lijk zwijgen al de republiekaansche bladen als een grafde eerlijkheid is geen hunner deug den. In de gemeenteschool van de nabuurschap werd dit droevig personagie voor slecht gedrag weg gezonden, en naar een ander dorp ver plaatst. Eene schandige gebeurtenis bracht weldra eene reeks afschuwelijke feilen aan hel licht walgelijke, onnoembare feiten waren door dit monster gepleegd, en de gevolgen zijn voor velen zijner slachtoffers, helaasonher stelbaar. De Francais, die deze feiten meêdeell, houdt slaande dat de inspekteur bekend was met de zedelijkheid van den onderwijzer. En zeggen dal geen enkel republiekaansch blad den moed heeft gehad deze feiten te schandvlekken Pouah DUITSCHLAND. De miluoenen toren. ln den Juliustoren, op het Spandaulort, wordt de duilsche militaire schat bewaard, in vooruitzicht van eenen nieu wen oorlog. Deze toren is slechts loegangbaar voor de leden eener bijzondere kommissies gelast met het driemaandelijksche toezicht der gelden. Al deze leden hebben een sleutel en het is slechts met al die sleutels te samen dat de poort der Schatkamer kan geopend worden. De schat beloopt 120 millioen mark, verdeeld in 10 afdeelingen, op hunne beurt elk onverdeeld in 10 zakken. Deze zakken houden niets in dan gouden munt, twee derden in stukken van 20 mark, een derde in stukken van 10 mark. Oin het toezicht te houden, weegt cn lelt men eenige zakken. Indien tusschentijd houdt een peloton soldalen, met geladen geweren de wacht aan de deur. De schat weegt in gouden geld 47,760 kil. in zilveren munt 6,666,000 kil. en in stukken van een pfenning 24 millioen kil. Hollowav's ZAlf. Roode loop, Diarrheé en Darm kwalen. ln alle gevallen van rooden loop en diar rheé, waarbij llolloway's Zalf tweo of driemaal per dag goed op den onderbuik gewreven is geworden, heeft men steeds bepaald verlichting bespeurd en het voortgaan met dezelfde veilige behandeling, ge holpen door het gebruik van warme zemelpappen, heeft steeds genezing bewerkt. Tot melkkost en meelspijzen moet men ook, gedureode den aanval zijne toevlucht nemen Vaste zelfstandigheden, vruchten en groenten moeten zorgvuldig vermeden worden, totdat de meest verontrustende teekenen verdwenen zijn, door vlijtig met deze genezende en verkoelende Zalf in te wrijven. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet 26 Ossen, 0 73 tot 0 83 :2 Koeien, 0 50 0 73 3 Stieren, 0 63 0 00 259 Kalveren, 0 85 1 05 Aelst, 8 Mei. Per 1 heel. 32 lit. 50 cent Tarwefr. 20 00 a 20—50 Masteluin 17-50 19 -00 .ge 14-50 15-00 Geersi»0 00 00—üo Haver. per 100 kil. 18 00 19—00 Spelt. 00—00 00—00 Koolzaad per 100 kil. 00-00 00-00 Lynzaad 00—00 uu - 00 Koolzaadolie 00—00 00 00 Lijnzaadolie, 00—00 00—00 Roolzaadkoeken, id. 00—00 00 - 00 Lijnkoeken, 00—00 00 -00 Aardap. (roode de 100 kil. 6-50 7 50 Aardap. (geelej Nieuwe 0—00 0- 00 Boter, de 3 kilogram 6—73 8—00 Eijers, de 25. 1—45 1 63 Vlas per 3 kilos. 3—1.0 4-00 Viggenen, per stuk, l« soort 25 09 2'20-00 HOPHANDEL. De Hop wordt verhandelt legen 32 en 33 fr. de 50 kilogr. POPER1NGHE, 7 Mei. Hoppe 1884. Stad.. Fr. 22—00 00—00 Gemeenten 00—00 0000 ANTWERPEN, 7 Mei. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 2,50 a fr. 3.U0 De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. i ,30 a 1,60 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 Lie aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 7,Ou tot 9.00; polderper lOOkilos fr. 00.00 00.00 De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 1,75 a 2,00 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil fr. 1800 a 19—00 Rogge, 15-25 16-25 Wintergeerst, 00-00 00—00 Zomergeersl, 15—30 16—25 Haver, 18—50 19 50 Boekweit, a t'O—00 00—00 Boonen, 20—5b 21 - Co Bilterpeën, 18—50 PO—00 20. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 6 Vkóu wel. 14 HUWELIJKEN. Fr. Sogers, wever, mei J. Stuyver, naaister.— J. Dierick, behanger, met F. Van der Borght, braaist. P De Backer, bakker, metM. Dudan, dienslm. D. Schollaerl, schoenm. met C. De Nil, dienslm. J. Van Mol, twijnd. met S. Weireld, twijnsl. P. Borms, werkm met M. Baeyens, twijnsl. F. De Backer, twijnd. met C. De* Backer, twijnsl. A. Michiels, werkm. met F. Van Vaerenbergh, twijnsl 0VERL1JDENS. J. Brulin, vr. Pyck, z. b. 33 j. Mijlbeke. J. Onghena, pastor, 45 jAchterstraat. C. Van der Maelen, wed. Dumon, z. b. 78 jLeopoldstraat.— L Rombaut, z. b. 21 j. St. Job. M De Hauwere, land. 74 j. Mijlbeke. J. Roggeman, begijn, 93 j. Begijnhof. 6 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften vau den 23 tot den 30 April 1886. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 4 Vrouwelijk a 1 HUWELIJKEN. J. De Lathauwer 47 jaar vleeschhouwer, met L. F. Vander Borght, 40 jaar z b. OVERLIJDENS. 1 dood geboren. KIESCOLLEGE VAN AALST. Kiezingen voor den Provincialenraad VAN DEN 23 ME1 1886. De Voorzitter van het Hoofdbureel, Gezien het Koninklijk besluit van den 2 April 1*86 en de artikels 131, 132, 140 en 170 van de ssamge- voegde kieswetten van 1881. Brengt ter kennis van de heeren Kiezers, dat hij de voorstellingen der Candidate», hunne aanvaarding en de lijsten der getuigen die zij zullen aangewezen hebben, zal ontvangen den ZONDAG 16 en den MAAN DAG 17 MEI AANSTAANDE, van 1 tol 4 ure namiddag, ten zijnen huize, builen de Leopoldstraat. Eens dit tijdstip verloopen, zal geene voorstelling of aanvaarding van candidatuur, noch aanduiding van getuige meer ontvankelijk zijn. De officiëele lijst der candidaluren zal ter inzage liggen van de Candidaten en van de Kiezers, te reke nen van den 19 Mei aanstaande, ter zelfde plaats en ure. Gedaan te Aalst, den 5 Mei 1886. De Voorzitter, S. VERLYNDE, Vrederechter te Aalst. Ta hpknmpn biJ D- Oe Roeck, Zwar- C UCKUIIICII ten Hoeki Aa,sl) eerste kwaliteit van Boonstaken aan zeer voordeclige prijzen. TTp L nnn EeD sc'loon RUINPEERD, vier KUUJJ. jaar 0U(j) voor 400 Irank, bij D. De Troch, Osbroeck, Erembodcgem. TV» I» nnnii Een schoon en welgelegen II U Ic 11. HUIS, in het begin der Hoog straat, tbaus bewoondl door de W* De Man. Zich te bevragen bij Mijnheer F. BURNY, brouwer op den Dam, te Aalst. Cours de solfège théorique et pratique donné par Emile Sclieerlinckx Grand'Place, 11, Alost Les cours commenceront le jeudi 22 Avril 1886, èt 3 1/2 heures de l'après midi. II sera donné une lecon par scmaine. Pour conditions el informations s' adresser Emile Scheerlinokx. Provincie-Oost-Vlaanderen. Gemeente Herdersem. OPENBARE AANBESTEDING VAN KASSEI WERKEN. Het College van Burgemeester cn Schepenen, der gemeente Herdersem, brengt ter kennis der belang hebbenden dal er op Donderdag 20 Mei 1886, om 3 ure namiddag, ten Gemeentehuizc aldaar, zal worden overgegaan tol de openbare aanbesteding van Kasseiwerken uittevoeren op eer.c lengte van 403 meiers en eene breedte van 3 meters op den buurt weg N# 3, genaamd Aartslraal, der zelfde gemeente Hel schattend bestek beloopt lot 3723 franks 49 centiemen. Deze aanbesledingzal geschieden volgens de voor waarden van hel kohier van lasten door de bevoegde Overheid goedgekeurd, waarvan eenieder zal kunnen kennis nemen tot den dag der aanbesteding, ten Gomeenlebuize van bovengemelde gemeente. Herdersem den I Mei 1886. Op Bevel De Sekretaris De Burgemeester, S BUYLE. E. M. G. MUYLAERT. Vermindering van Prijs. Te bekomen aan don zwarten Hoek, te Aalst, aan 10 fr. de duizend kilogr. geladen op karren of wagons. Verkrijgbaar den Dijtisdag, Donder dag en Zaterdag. AOUTRELLES, alle soorten van lengten aan 11,50 fr. de 100 kilogr. Te bekomen bij Jan COLPAERT, Gent- schepoorl. MEM VRAAGT uitderhand te koopen. Ecnc Pers. Adres te vragen te bureele vau Den Dende* bode. I. A/kn 4000 bussels HOOI, aan 45 cen- f e ivuu|J. tiemen den Bussel, bij M. Fr. M0YERS0EN, Nieuwstraat, Aalst. Te huren terstond. Een Huis met groot Achtergebouw, hebbende ver scheidene beneden en bovenplaalsen, voorzien van put-en regenwater,geslaan te Aalst, KorteZoutstraat, N° 27, lest bewoond geweest bij den lieer J. De Vriendl Hutsebaut, boekbinder. - Zich le bevragen zelfde straat, N°3t. OPENBARE VERK00PING var. goede Zaai- en Hovenierslaiiden, en een perceel Meersch, gelegen te Aalst-Mijlbeke. De Notaris Eeman le Erpe, zal namens wien hel behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eerste koop Een perceel Land, gelegen te Aalst- Mijlbeke, op den Kaaiberg, groot volgens titel 15 aren 38 centiaren, bekend bij hel kadaster wijk E, num mer 405c met eene grootte van 16 aren 10 centiaren, palende ten oosto oen erven van den heer Egidius De Bruyn, ten zuide dezelfde erven de Bruyn, de» heer Van Breugel en den heer Baron Betbune. ten wesle den voelweg en daarover den heer Baron Bethune on ten noorde den volgenden koop. Gebruikt door den heer Frans Van Mol-Podevyn te Aalsl-Mijlbeek. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen le Aalst Mijlbeek, op den Kaaiberg. groot volgens titel 15 aren 38 centiaren hekend bij hel kadaster wijk E, N' 405b, groot aldaar 15 aren 80 centiaren, palende ten ooste de erven van den heer Egidius De Bruyn, ten zuide do voorschreven koop een, ten wesle den voetweg en daarover den heer Baron Bethune en ten noorde den volgenden koop. Gebruikt door den beer Van Mol-Podevyn, voor noemd. Derde koop. Een perceel Land gelegen, le Aalst- Mijlbeek, op den Kaaiberg, groot volgens litol 50 aren 70 centiaren, gekadastreerd wijk E, N'405 groot aldaar 32 aren 80 centiaren, palende ten ooste Josep- hus Coppens, ten zuide voorschreven koop twee, ten wesle den voetweg en daarover den heer Baron Be thune en teil noorde Karei Mergan. Gebruikt door M. Van Mol-Podevyn voornoemd. Vierde koop Een perceel Land, gelegen te Aalsl- Mijlbeek op de Quaermeeren. bekend bij hel kadaster wijk E, nummer 108a, groot 35 aren 20 centiaren, palende ten ooste de erven Van de Velde, ten zuide den heer de Wapenaert, ten wesle de et ven Podevyn en ten noorde de erven Herelle. Gebruikt door den heer Fr, Van Langenhove, te Aalsl-Mijlbeek. Vijfde koop Een perceel Land, gelegen té Aalst- Mijlbeek op den Kruiskauter. groot volgens titel 38 aren 29 centiaren gekadastreerd wijk D. nummer 669d, groot aldaar 38 aren palende ten ooste en ten wesle den heer Alphonse Van Asscbe, ten zuide Juf frouwen Podevyn en Petrus De Bruyn en ten noorde den heer Karei Van Assche. Gebruikt door den heer Domien Sonck, te Aalst- Mijlbeek. Zesde koop. Een perceel Meersch, gelegen te Aalsl-Mijlbeek, op het Hoorbekeveld, groot volgens litel 13 aren 14 centiaren, gekadastreerd wijk D, N° 382e, groot aldaar 12 aren 40 centiaren, palende ten ooste den Losweg en, daarover de heeren Judocus De Cock en Van Langenhove, ten zuide de Veldbaan teo wesle de weduwe Frans .Nsvcds en Jen aoorde Joseph Verhelst. Gebruikt door den heer Van Mol-Podevyn voor noemd. Zevende koop. Een perceel Land, gelegen te Aalst-Mijlbeek, op het Wijngaardveld, gekastreerd wijk D, N°86b, groot 31 aren, palende ten ooste en ten noorde Romain Podevyn cn de Kauterbaan, ten zuide de erven Scheerlinck en ten noorde de erven De Cock. Gebruikt door vuornoemden heer Van Mol-Podevyn. 1 Achtste koop. Een perceel Land, gelegen te Aalst-Mijlbeek, op de Hershage, groot volgens titel 9 aren 69 centiaren, gekadastreerd wijk N°778a bis, aldaar groot 9 aren 80 centiaren, palende ten ooste den voelweg en daarover verscheidene, ten zuide Jan Riga, ten weste den voelweg en daarover deD heer Judocus De Cock en ten noorde den heer Désiré Podevyn. Gebruikt door de wed. Frans Muylaert, te Aalst- Mijlbeek. Negende koop. Een perceel Land, gelegen le Aalst Mijlbeek, aan het Stjp, op Steenberg, groot volgens titel 21 aren 59 centiaren, gekadastreerd wijk D, N° 833, groot 20 aren 20 centiaren, palende ten ooste Bernard Van der Biest, ten zuide jufvrouw Van Langenhove, ten weste jufvrouw Francisca Pode vyn en Michel Van Mol, en ten noorde de Hospiciën van Aalst. Gebruikt door voornoemden heer Van Mol. Tiende koop. Een perceel Land, gelegen te Aalst- Mijlbeek, op den Bolleweg, groot volgens litel 31 aren 13 centiaren, gekadastreerd wijk D, N° 849 en 848bis, aldaar groot 30 aren 60 centiaren, palende ten ooste Jufrouw Fransisca Podevyn, ten zuide over den voelweg Cornelis Muylaert, ten weste Jan Van Mol als gebruiker en ten noorde den heer Notaris De Pauw. Gebruikt door den voornoemden heer Van Mol. Elfde koop. Een perceel Land, gelegen le Aalst- Mijlbeek io de Hoveniers genaamd den beneden bof, groot volgens litel 32 aren 77 centiaren, gekadas treerd wijk E, nummers 5U5a en 506g, en deel van nummer 506b, palende ten ooste den heer Frans Moyersoen, ten zuide de weduwe Aloïzius Lamagie, ten weste de weduwe Wiewaulers-Longé en den heer Ganseman als gebruiker eu ten noorde de erven Podevyn Gebruikt door de weduwe Alotzius Lamagie en den beer Van Mol-Podevyn voornoemd. ZITDAGEN Instel, Maandag 17 IÖSR Verblijf, Maandag 31 8,61 Telkens om 3 ure van den avond Ier herberg De Ki.okkenbol gehouden door den heer Louis Foucé, le Aalst, Varkensmaik. OPENBARE VERIvOOPING VAN GOEDE ZAAILANDEN, Meersch en Bosch, TE MOORSEL. De Notaris Eemnn le Erpe, zal namens wien het behoort, met gewiü van palmslag en gelagen, in bet openbaar verkoopen Eerste koop De oost-helft eener partij Land, gelegen te Moorsel, aan de Langeroot wijk Terha gen, gekadastreerd in het geheel sectie B, N° 27b met eene grootte van 46 aren, palende ten ooste Frans De Smet, ten zuide de erven Gerard Uylter- sprot en anderen, ten wesle Louis Cooreman en ten noorde den zelfden en den heer Albert De Bièvre. In gebruik bij den heer Frans Van de Meerssche. Tweede koop. De noord-helft van eene partij Land, gelegen te Moorsel, wijk Dries, gekadastreerd in het geheel sectie E, N° 11 5a, met eene grootte van 52 aren 70 centiaren, palende ten ooste Louis De Vos en Désiré Buyl, ten zuide en ten wesle de straat en ten noorde Franciscus Uyttersprot. In gebruik bij den heer Jan Bapt Saeys. Derde koop Eene partij Land en Meersch, ge legen le Moorsel, Rijger, gekadastreerd sectie D, N° 477a, 478a, 479a, groot 19 aren 30 centiaren, palende ten ooste den ijzerenweg en daarover koop 5 er. de kinderen Callebaut, ten zuide de wed Albien Uyttersprot, ten weste Louis Redant ec den heer Van Sande te Aalst en ten noorde den heer Polydoor Podevyn. In gebruik bij de heeren Leauder Van Cauler en Benedictus De Wolf. Vierde koop. Eene partij Land en Meersch, ge legen te Moorsel, Rijger, gekadastreerd sectie D, N° 482b, 483b, groot 9 aren 56 centiaren, palende ten ooste den ijzerenweg en koop vijf, ten zuide den heer Polydoor Podevyn, ten weste Frans De Smet en de erven Louis De Rop en ten noorde Joannes Gillis. In gebruik bij den heer Leander Van Cauler. Vijfde koop De noord-helft van eene parlij Land, gelegen te Moorsel, Rijger. gekadastreerd in het geheel sectie D, N° 518c en 518d, groot 57 aren 80 centiaren, palende ten ooste Louis De Meersman, ten zuide de kinderen Callebaut, ten weste de Rans- beek en ten noorde den heer Janssens-De Schryver. ln gebruik bij de heeren Louis Kedaut en Jan Ver- beiren. Zesde koop. Eene partij Land, gelegen le Moor sel, Rijger, gekadastreerd sectie D, N° 521b, groot 12 aren 90 centiaren, palende ten ooste de erven De Vis, leu zuide Bernardus Caudron en anderen, ten weste de erven Joannes Leeman en ten noorde de erven De Vis. In gebruik bij den heer Paulus Beeckman. Zevende koop. Een perceel Bosch, gelegen te Moorsel, op de Peetersbagen, gekadastreerd sectie C, N° 931e, groot 17 aren, palende ten ooste den heer Van der Noot, ten zuide de weduwe Joseph Van der Borgt, ten weste Frans De Bisschop en Jan Van de Perrc en ten noorde de oude beek. ZITDAGEN INSTEL MAANDAG 10 MEI 1886, om 3 ure nanoen, Ier herberg genaamd De koeibelle, gehouden door Jufvrouw weduwe Bosman, te Moorsel, Dorp. VERBLIJF MAANDAG 24 MEI 1886, om 3 ure na noen, ter herberg genaamd 1n het goed l even, gehouden door den heer A//ons Van Malderen, lo Moorsel, Kattestraat. OPENBARE VERKOOPING VAN een perceelken LAND, gelegen ten deele op ERPE en ERONDEGEM. De Notaris Eeman te Erpe, zal namens wien het behoori, openbaarlijk verkoopen EENIGE KOOP. Het 1/4 deel onverdeeld in een perceel Land, ge legen ten deele op Erpe, er. ten deele op Eron.iegem, ter plaats genaamd Erondegemskauler, gekada streerd te Erpe, wijk D, N° 623bis, en te Erondegem, wijk B, N° 199f, te samen met eene grootte van 49 aren, doch volgens titel groot 54 aren 72 centiaren, palende ten ooste met half voetweg Casemir Scboc- kaert, ten zuide verscheidene, ten wesle den heer Hippoliet Schockaert en ten noorde den Arme van Ingebruik bij den eigenaar den heer Louis De Ras, te Otteigem. ENKELE ZITDAG Uijnsdag II Mei l&SG, om 4 ure nanoen, ter herberg genaamd, De goude Leeuw, gehouden door den heer Guslaaf D'haese, le Erpe, Dorp. VEND1TIE VAN 8,000 Sparren Hopstaken, te Erembodegem, aen do Denderbrug en aen de Statie. Op Donderdag 13 Mei 1886, om 1 uer nanoen. Door het ambt vau den Notaris DE SMET, te Erem bodegem. De Notaris De Windt, le AaJsl. zal open baarlijk verkoopen Een zeer goed en gerieflijk WOONHUIS ge- slaan en gelegen te Aalst, in de Windmolen straat. Bewoond door de eigenaars weduwe en kinderen Ringoir. Iostel 15, Verblijf 22 Mei 1886. om 4 ure nanoen ter Zittingzaal van bet Vredegerecht le Aalst. Openbare Verkooping bij Uitwinning. van te Aalst en llenderliaulem. De Notaris DE PAUW te Aalst, zal openbaar- lijk verkoopen 1. Een Huis met erve te Aalst, Hoogstraat, sectie A, not 1718 en 1717, groot 90 centiaren. 2. Twee Woonhuisjes, le Aalst, Burchtslaart, sectie A, n06 1339 en 1540. 3. Een Huis met erve le Aalst, uitmakende den boek der Zonnestraal en St. Jansslraat, zijnde eene herberg genaamd De Drukpers, sectie B, n° 420k. 4. Een Huis met alhangelijkheden le Dender- hautein, in de Vondelen, sectie A, n°'404d en 404e, groot 8 aren. 5. En een Huis met afhangelijkheden te Den- derhautem, in de Vondelen groot 10 aren 45 centiaren, sectie A, n°' 363, 364, 565 en 566. ZITDAGEN Instel, Donderdag 13 ,886 Verblijf, id. 2i Telkens 0111 5 ure namiddag, ter Estaminet o De Drukpers bij den heer Marcel, te Aalst Zonnestraal. Frauks, 500,000 Franks, verdeelbaar in verscheiden Kapitalen, ten minste vai 25,0o0 franken, le bekomen aan gematigen interest, mits bezel, ten kanloore van den Notaris DE GHEEST, le Aalst. OPENBARE VERKOOPING VAN een schoon, sterk en welgebouwd te Aalst, in de Vrijheidstraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Hel schoon, sterk en onlangs nieuw welge bouwd Huis, met bezondere poort, achterge bouw en hof, le Aalst, in de Vrijheidstraat, nevens de Stadsjongensschool, bewoond door Jacques BOONE, aan fr. 800 s'jaars. INSTEL 4 en VERBLIJF 18 Mei 1886. Telkens eer.en Dijnsdag, te 5 ure, in het «Brusselshof,» bij il'heer De Winter, te Aalst aan de Botermarkt. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal met ge win van palmslag en gelagen openbaarlijk ver koopen Eene Behuisde en Bebouwde te Moorsel, wijk Rijger, gekend bij kadaster sectie D, nummers 430 en 451, groot 12 aren 60 centiaren. In gebruik geweest door wijlen Joseph Tem merman. Op te leggen boom- en baagprijs* fr. 250 EENIGE ZITDAG, DIJNSDAG 18 MEI 1886# Om 4 ure namiddag ter herberg van de kin deren Bosteels, te Moorsel, Rijger. Meubelaire Venditie. Voornoemden Notaris BRECKPOT, zal op Dijnsdag, 18 Mei 1886, om 1 uur namiddag openbaarlijk verkoopen alle de meubels, land- bouweisalem, aardappels, hooi en strooi zich ter voormelde Hofstede bevindende. Studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. VENDITIEN VAN 18,000 larix en sparee Hopstaken, en 5000 Boonstaken, te Aalst Vaartkaai, en aan het huis der heeren Van Assche. 1* Op Maandag 10 Mei om 1 uur namiddag van 9000 Hoppestaken. 2° En op Donderdag 13 Mei om 1 uur namid dag van 9000 sparre en larix Hoppestaken dien stig voor schippersboomen eu bouwgerief en van 5000 Boonsiaken. Meubelvendilie, te Aalst, Korte Zoutslraat, ten huize van wijlen Jufvrouw Annette Hoorman, op Maandag 10 Mei 1886, om 2 ure namiddag, ouder de direk- tie van den Zaakwaarnemer Louis BUEKENS, te Aalst. Hofsteden en Landen, te Miire, Ayghem en Haaltert, TE KOOP. De Notaris DE WILDE, te Gent, zal namens zijne principalen, verkoopen Serie A. Gemeete Meire. I. 0.19.50 Land, B, n. 386. II. 0.22 50 Land, B, n. 620 en 928. III. 0.21.40 Land, B, n. 599. IV. 0.20.90 Land, B, n. 399a en b. V. 0.21.80 Land, B, n. 393. VI. 0 45 90 Land, C, n. 593. VII. 0.89.10 Land, G, n. 614. VIII. 0.17.80 Land, C, n. 1074. IX. 0.12.70 Land, C, n. 1110. X. 0.04.80 Land, C, n. 1119a. XI. 0 02.20 Land, C, n. 1119b. XII. 0.17.40 Land, A, n. 1311. XIII. 0.20.50 .Meersch A, n. 1166. XIV. 0 35.10 Land, A, n. 1012. XV. 0.09.80 Land, A, n. 1011. XVI. 0 12.70 Land, A, n. 967a. Gemeente Aygem. XVII. 0.41.40 Bosch, A. n. 451. Gemeente Haaltert. XVIII. 0.10.50 Land, A, n. 776. Serie B. Gemeente Meire. I. Ó.22.50 Vierwoonst, B, n. 370a, 370b, 370c, 370g, 371a, 472a, 373. II. 0.18.10 Hofstede, B, n. 367,368, 369. III. 0.23 70 Hofstede, B, n. 332, 333. IV. 0.31.50 Tuin en Boomgaard, B, n. 334 en 336. V. 0.16.00 Meersch, B, n. 530. VI. 0.01.70 Tuin, C, n. 353. Instel, Maandag 10 Mei IQQfi Verblijf, 17 1b8b* Telkens ten 2 ure namiddag, in het Hótel dit Flandres, aan de statie te Aalst. I °l0 instelpeuningen. OPENBARE VERKOOPING van Allerbeste Zaailanden,- te Baerdegem. Moorsel en Lebbeke. De Notaris VANDE WEYER, le Gent, Enge- landgal, 17, daartoe benoemd bij arrest van bet hof van beroep van Gent, zal openbaar verkoo pen 1 Koopen 1 tot en met 10. Verscheidene perceelen Land, gekadastreerd A, 30, 31, 32, 114. 145, B, 60, 61, 181a, 181b, C, 427a, 586a, 587, groot 5 h. 79 a. 50 c.; in pacht bij de heeren J.-B. Brusselmans, J.-B. DeClercq, 4. Beeckman, S. Van Langenhove, P.-G. Ha- verals en F. J. Verhavert, tol Kerstavond 1886, legen 814 fr. 's jaars, boven de lasten. Moorsel. Koopen II, 12 en 15. Drie perceelen Land, gekadastreerd A, 250, B, 20, 21, 347, groot 1 h. 42 a. 90 c.; in pacht bij de heeren F. Coo reman, F. Van de Meerscbe en L. Pullemans, legen 215 fr. 's jaars, boven de lasten, tot Kerstavond 1886. Lebbeke. Koopen 14, 15 en 16. Drie perceelen Land, gecadastreerd A, 544, 563 en 693, groot 1 h. 85 a. 80 c.; in pacht bij de heeren P. J. Moens, J. Van Keer en F. Scheirlinckx, tegen 298 fr. 's jaars, boven de laste», tot Kerstavond 1886. Opcenten10 Eenige zitdagMaandag 17 Mei 1886, om 5 ure 's namiddags, te Ueudermonde, ln den Alcazarop de Groote Markt.

De Denderbode | 1886 | | pagina 3