Bj^LIL.IIsrC3-. Eremen en Beenen. Hel voorgaande ministerie heeft het opbou wen der Kamer op 1,200,000 fr. gerekend en vandaag heeft men reeds 3,374,000 fr. uitge geven, eri men moet er nog eenen steert voor liet minste van 300,000 fr. lang bijvoegen alzoo 2 millioentjes meer dan men voorzien had. Geen wonder Er waren gedeelten in het afgebrande gebouw, die totaal ongeschonden waren en zeer goed konden gebruikt worden welnu, men heeft ze afgebroken, zonder te kunnen zeggen waarom Verwarming en luchtgeving hebben meer dan 225,000 fr. gekost de koninklijke troon kost 80,000 fr. en de stellingen ja, de stel lingen die de eigendom blijven van den aan nemer, kosten 2Ó3 duizend 168 fi*. Ö1 centiem. Die 1 centiem doet ons droomen Welnu, de stellingen worden door bevoeg de personen geschat op 30,000 fr. De afbraak let goed op heeft 202 duizend XI' fr. 91 c. gekost. Ieder meter van afbraak kostte 25 fr. De blauwe steen is betaald fr. 600 de kubieke meter, zegt de Patrie, in plaats van 194 fr. 25 c. Het bordereel van het paleis meldt voor de hergebruikte steenen 100 fr. per kubieke meter, terwijl het bordereel van onderhoud der burgerlijke gebouwen 45 fr. toekent. De werken, zoo verzekerde men, zouden voor 1 November 1884 voltooid zijn en ze zijn het nog niet, en zullen het waar schijnlijk niet zijn in November aanstaande. Men ziet, de lessen van het paleis van justi- cie hebben nog hoegenaamd geene vruchten gedragen Knoop dot aaneen De Flandre libérale het evangelie van men weet wie zegt in een harer laatste num mers De katholieke partij heeft geene enkele van hare beloften gehoudenzij heeft zelfs de stoffelijke belangen niet kunnen waarborgen en beschermen. En, in 't zelfde nummer, op dezelfde blad zijde, drukt hetzelfde blad De katholieken hebben sedert 1884 hunnen toestand versterkt met voldoening te geven aan alle stoffelijke belangen. Knoop dat aaneenDe fijnste advokaat van Brussels universiteit, die 't knoopje maken kan, mag bij ons een schoon beeldeken komen halen. liiezing. Wij, Brusselaars, zegt de Eloilewij zijn gerustgesteld voor den 15 juni. De burgemees ter van Brussel, lid van de Kamer geworden, zal nu meer gezag hebben dan ooit om de orde te verzekeren en de openbare rust te handhaven Wie houdt de Eloile toch voor den gek Al tijd zeker hare eigen lezers. Brussel zag er na de kiezing zegt de Gazette recht zonderling uit De groepen buitenkiezers trokken door de straten zonder dat men hen kwaad deed De policie, de gendarmen en de pompiers waren gekonsigneerd. De troepen bleven in hunne kazernen. Rond 9 irre 's avonds kwam eene bende jonge lieden voor de bureelen van den Patriate slaan huilen en schreeuwen: A bas Malou Démission Vive Kids A bas Jacmart'! De policie heeft de bende uiteen gedreven, en deze verdween in de richting des boule- vards. Eene andere bende bracht een bezoek aan den Katholieken Kring. Zij meende ook aan de ministeries te gaan manifesteeren, maar hier van werd afgezien, daar de policie tamelijk krachtdadig te werk ging. Er werden twee aanhoudingen gedaan. De zitting, die in de Konservatieve Vereeni- ging, gehouden werd, was zeer belangrijk, vooral door eene merkweerdige redevoering van M. Nothomb, waarin deze het ware karak ter der kiezing deed uitschijnen, alsook den vooruitgang dien de konservatieve partij se dert 1882 te Brussel heeft gemaakt. Die vooruitgang zal steeds toenemen, zegde 'hij onder luidruchtige toejuichingen maar nu waren de kansen ongelijk, daar wij tegen de samensmelting der partijen en den officieelen invloed van M. Buis te worstelen hadden. De liberalen en radikalen hebben zeil bekend dal zij tegen hun geweten stemden, terwijl wij dachten dat er bij die beide partijen nog poli tiek eergevoel, politieke schaamte zou te vin den zijn. Bravos DE VROUW VAN BEN «Q»~ 3* Vervolg. Laat me los, Elisabeth, zeide hij zacht, uw broeder voert hen aan. Wij zijn verraden Snel keeil Lady Clancarlhy zich om. Ha, Charles is dit eene dier heldendaden, waarop gij dag en nacht peinst Gij zijl wel dapper mylord mel de hulp van al deze mannen een weer looze uit de armen zijner gade te rukken. Ik geef mij aan u over, sprak Clancarlhy met heldere stem ik heb onvoorzichtig gehandeld, door te meenen, dal ik onder hel dak mijns schoonvaders veilig was. Voer mij naar den Tower,ik ken den weg reeds. SchoonvaderGij zelf hebt eiken band losge rukt nu eerst bekommert gij u om mijne zuster, nu gij door haar in 'l bezit van uwe goederen denkt te komen. Doch de Spencer's weten, wat eer en plicht voorschrijven. De gevangene boog zich tol zijne vrouw, die hem nog steeds omklemd hield. Elisabeth, lispelde hij, haar aan zijn hart druk kende, ik heb meer dan dit verdiend door mijn gedrag jegens u. Vergeef mij, en wees gelukkig. Ik zal mijn vader waarschuwen. Hij kan geen deelgenoot zijn, mylord, in dit schandelijk werk. Zij ijlde heen, en de gerechtsdienaren bonden Clancarlhy. Bewegingloos, vol bevvordering voor zijne eigene moedige houding, slaarde Spencer hem aan. Mylord, sprak de gevangene, één woord heb ik u slechts te zeggen Geene onedele beweegrede nen hebben nui bet Kanaal doen oversteken het verlangen om mijne gade te zien alleen dreef mij Beiden hebben zich vernederd de eenen door voor M. Buis te stemmen, de anderen door die hulp aan te nemen En al roept men morgen Démission, demis sion /gelooft niet dat dit gemeend is. M. Buis had bij de eerste stemming eene minderheid van 600 stemmen. Hij is dus slechts de geko zene der radikalen. Zonder hen ware hij ver loren geweest. (Lange toejuichingen.) M. DE WINDE deed kennen, dat de konser vatieve partij sedert de eerste stemming ge wonnen heeft. De kandidaten van In den loop dezer week zijn er hier te Aalst zonderlinge zaken gebeurd, zaken, die men altijd zal herinneren, wanneer hel zal te bewijzen vallen wal hoogmoed vereenigd met dommigheid vermogen. Indien de opsteller van 't Verbond, alias Eremen en Beenen, vooraleer naar voor liern betere gewesten over te vliegen, zich heeft willen wreken over de talrijke verdiende of onverdiende toeren die men hem in 't Statie- kwartier gespeeld heeft; indien hij zijne tegen strevers heeft willen vernederen, dan moet men bekennen dat hij er volkomen in gelukt is. Die kluchtspeler heeft het zoo verre gebracht zich voor een ernstig mensch te doen houden. Het spreekwoord zegt Een gek vindt altijd iemand gekker dan hij en die hem be wondert. Meester Eremen en Beenen, de belachelijkste onder de kwanten van gansch den aardbol, door zijne eigene vrienden verlaten en over boord gesmeten, aan de welke hij overigens 't grootste kwaad berokkende, is er in gelukt eenige personen te foppen,en dit nog op 't po litiek terrein en iu de rangen zijner tegenstre vers Reeds lang, beraamde Meester Eremen en Bee nen zoo iets; immers hedendaags heeft hij veel snipperuurtjes te slijten, sedert de inrichting der drukkerij van Den Dendergalm en hij was nu een gansch andere mensch geworden. De per sonen die hij, bij hunne ontmoeting,tot dan toe had bezien met dit spottend en onbeschaamd oog dat liern kenschetst, groete hij nu met be leefdheid en sprak hij aan met hun verkort naamtje hij stelde zich in betrekking met hen en onder voorwendsel van verdediging der belangen van 't Statiekwartier, richte hij Mee tingen, Concerts, enz. in met medehulp zijner nieuwe vrienden. De redenaar op de Meetingen was Eremen en Beenen. Hij die tot dan toe nooit had opge houden de Kerk te vervolgen, hare priesters te hoonen en hunne verdedigers te bespotten, wierd nu zoo in eens de voorstaander der godsdienstige belangen van Schaarbeke De St. Jozefskerk moest zonder verwijl voltrok ken worden een derde onderpastoor moest benoemd worden, enz. enz. De overgroole meerderheid der Schaarbe kenaren, en 't spreekt hen ter eere, begrepen dit komediespel, zagen er dwars door en haalden de schouders op. Slechts een groepje inwoners voor de negen tienden uit vreemdelingen samengesteld, na men het spel als ernstig op. Eremen en Beenen door dezen eersten goe den uitslag aangespoord, en den zwakken kant van zijne handlangers kennende, begon hunnen hoogmoed te streelen en blies hen in 't oor dal zij met de provinciale kiezing hunne kandidatuur moesten aanbieden. En hoe ongelooflijk toch, die hansworst gelukte er weêr in Eindelijk vond hij twee personen onnoozel ....genoeg om hem lot speelpoppen te dienen Dijnsdag 18 Mei, om 4 ure des namiddags verstreek het tijdverloop gedurende het welk de voorstellingen van kandidaten in handen van den heer Vrederechter moesten neêrge- legd worden. En om half vier, begrepen de inwoners van 't Slatiekwartier niets van 't gedurig over en weêr geloop van drij per- soonaadjen die als echte bezetenen het eene huis in en het andere uitvlogen. 't Was Eremen en Beenen die zijne twee ge- fopten Frans... Bainbeaux en (lacht niet zulde) B" d'Outreligne op sleeptouw had genomen en op jacht was om de 25 vereischte hand- teekeoingen te vangen en zijne fameuze kan didaten te kunnen voorstellen 't Is waarlijk der moeite weerd van zich zoo veel last aan te doen om zich den spotlach van gansch de stad en van 't kanton Aalst op den hals te halen Nieuwe meetingen werden door Eremen en Beenen belegd, die nu eindelijk als de opper- hierlieen. Om harentwil slechts verlangde ik her steld te worden in mijne rechten. Lord Spencer glimlachte verachtelijk. Gij behoeft u niet voor mij te verontschuldigen, Mylord, anlwoorde hij, bewaar uwe verdedigings- gronden voor de rechters, en uwe schoone gevoe lens voor do arme vrouw, wier levensgeluk gij ver woest hebt Eene wolk trok over Clancarlhy's oogen het ver wijt trof hem diep. Voert mij weg Snel, voor dat zij terugkomt, sprak hij tot de gerechtsdienaars Tevergeefs klopte Elisabeth aan de deur haars vaders haar bidden, zelfs haar smeken scheen zijne rust niet te versloren Zij hoorde, hoe de mannen zich verwijderden en Spencer naar zijne kamers terugkeerde. - Vertwijfelend vloog zij naar buiten, en zonder eenige voorzorgen tegen de koude, mistige nacht lucht, volgde zij den stoet, totdat deze achter de zware poorten van den Tower verdwenen was. Den volgenden morgend vond men haar bewuste loos aan den voel van den grijzen toren liggen. IV. Toen Elisabeth tot haar bewustzijn kwam lag zij iR hare eigen kamer, door deteerdersle zorgem om ringd. Wild richtte zij zich op. Hebben zij hem reeds veroordeeld vroeg zij. En eerst gisteren is hij in den Tower gekomen, Mylady, antwoordden hare kamervrouwen. Eerst gisteren Toen stond zij op cn kleedde zich, tot verbazing der bedienden, die meenden, dal de zwakke jongo vrouw door de geleden koude en smart zwaar ziek zou worden. Maar als geest en hart lijden, is liet vaak ongelooflijk, wat hel lichaam ver dragen kan. Elisabeth stond spoedig gekleed in het kabinet haars vaders. De graaf van Sunderland stond onl- bust hij wist niet, of hij zich toornig dan wel berouwvol moest tonnen. Eindelijk liet bij zijn ge voel spreken M ia arm kind zoioe j bewegen. paljas van de kiesbarak was erkend geworden. Hij, Eremen en Beenen, en hij alleen, voerde er het woord om de ellendigste dwaasheden uit te kramen. Maar zelfs de meest verblinden eindigden op hunne bt url met klaar te zien in de kome die, en reeds van af de tweede vertooning, bleef Eremen en Beenen met zijne twee speel poppen alleen zitten, slechts lot toehoorders hebbende de liberalen, zijne medehelpers. Een der kandidaten was zelf zoo beschaamd over den belachelijken rol dien hij zoo onnoo zel weg had aangenomen, dat hij ook poogde zijn spelleke uit 't spel te trekken. Maar 't was te laat Hij is kandidaat kandidaat moeten liïj blijven tot 't laat ste toe. En indien het wel juist niet is om gekozen te worden, dan zal het wezen om lol voorbeeld te dienen en aan dezen te bewijzen die zouden geneigd zijn hem na te volgen, dat men nooit en om geen geld ter wereld met zijne politieke tegenstrevers mag samenspannen tegen zijne politieke vrienden, en men bij dit spel zijne faam van ernstig man en de achting der eer lijke lieden verliest. Wat de liberalen betreft, zij hebben nu toch wat te veel hunne vvolfsooren uit het schapen vel laten steken waarmee zij zich vermomd hadden. Zij hebben nu alle hunne devoiren aan hun been en zijn vooral hunne centen kwijt. Want onze tegenstrevers die eene goede gelegenheid geroken hadden en hoopten de katholieken in verdeeldheid te kunnen brengen hadden eene som van 900 franks ingeleekend om de onkos ten der Barak van Eremen en Beenen te dekken... Ja, zij die nu voor 900 franks inschreven, hadden gedurende den laatsten winter geen enkele duit over voor onze brave werklieden zonder werk Te oordeelen naar de beweging die in 't geu- sche kamp heerscht.mag men verzekerd wezen dat alle de liberalen voor hunne kandidaten zullen gaan stemmen. Aan ons Katholieken, is het eene opperste plicht het zelfde te doen,'t is te zeggen, voor onze kandidaten te gaan stemmen, en aan de liberalen te loonen dat indien zij iu onze ran gen een man hebben gevonden zoo weinig met zijne waardigheid bekommerd dat hij hen tot speelbal dient, zij er toch geene verraders zul len bij ontmoeten Dijnsdag zagen wij hier een der liberale kandidaten in opene voiluur door onze straten vliegen... Ja, ja ze moesten er zijnen er dapper, ja, dapper wezen, want er viel te werken, alen reed in galop naar Meire, waar de heer wiens rijtuig hel was, eenige kasleelen bezit die tot herberg of kroeg dienen. Onze liberale kandi daat die ook zoo iets wat aan het bovennatuur- ijke gelooft, had hem doen vergezellen van den taalkundigen Brilleinan, die, om den libe ralen zegepraal af te smeeken, eene bedevaart moest doen naar zijnen Meirschen Patroon. Hoe practisch niet waar, geërde lezers Allons, het zal toch aan hunne devoiren niet gelogen hebben, als onze twee liberale speel poppen met eene onafmetelijke buis zullen vereerd worden. Woensdag avond werd eene liberale meeting gehouden ter Afspanning St-Anna» Gentsche- steenweg. Zekere strooiman kraamde daar eenige dwaasheden uit die hem in 't oor waren geblazen. De toehoorders meenden een spreker vjm talent te ontmoeten, en waren gansch ontgoocheld als ze zijn gebalk hoorden. M. Leo Schellekens trad ook als redenaar op. Dees heerschap verklaarde dat er in de aanst. provinciale kiezing van geen katholiek of libe raal spraak was... Neen, M. Schellekens, bij u en de uwen is nooit spraak geweest dan van muileiitrekkerij RECHTERLIJKE KRONIJK. Dijnsdag is M. Vander Smissen voor M. De Le Court, voorzitter der aanstaande assisen verschenen en denzelfden dag is hem den be- schuldigiugsakt voorgelegd, met zijne verzen ding voor 't assisenhof. Dit besluit luidt dat Vander Smissen, Gus- taaf, Frans-Marie-Jozef, advokaat en Volksver tegenwoordiger, geboren te Aalst, den 14 de cember 1854, wonende te St-Joost-ten-Noode, Leuvenschensteenweg, 26, voor het assisen hof van Brabant verzonden wordt, om in den nacht van 8 op 9 april vrijwillig, met voorbe dachtheid en met het inzicht de dood, toe te brengen, eenen manslag gepleegd te hebben op den persoon zijner vrouw, Ruftne Renaux. Zaak, Degand en konsoorten. Ziehier de bijzonderste feiten, door de be- schuldingsakte in deze zaak aangehaald. Snikkend viel Elisabeth in zijne armen. Och vader, en zij verborg haar gelaat in zijne schouders, wat is Spencer toch wreed Het was immers niet op uw bevel Neen, Elisabeth, neen En de graaf was ver heugd, dat hij warrheid kon spreken. Ik heb mij niet met die zaak ingelaten. Gij weet, dat uw broe der overdreven begrippen heeft ten opzichte van deugd en plicht. Eenige oogenblikken te voren had Lord Sunder land aan een der voornaamste Wighs verklaard, dat hij het gedrag van Lord Spencer ten volle goedkeur de en hij trotsch was op zulk een zoon. Nietwaar, vader, dan zult gij nu ook uw invloed gebruiken, opdat mijn arme Clancarlhy vrijgelaten worde, of dal ik zijne cel mag deelen. Liefste Elisabeth Wees toch verstandiger. Trek u zijn lot niet aan. Het is waar, gij draagt zijn naam maar weinigen slechts welen dit gij doet verkeerd door u aan den man le hechten, die zich zoo weinig om u bekommerd heeft. Laat deze gelegenheid niet voorbijgaan, zonder dat gij u losmaakt van banden, die u beletten gelukkig te zijn Vader, is het u ernst Zoudt gij willen, dat ik het kalm aanzag, dat mijn echtgenoot naar het scha vot gevoerd werd Het zou ten minste hel eenige middel zijn, om.. Zij wendde zich verachtelijk om maar dadelijk weer bedacht zij zich, en viel voor 's graven voeten. Vader, zoo ik niet overtuigd was, dat alleen liefde voor mij u die woorden ingaf, zou ik vol ver ontwaardiging van hier gaan en u niets meer vragen: maar gij stelt mijn geluk boven alles. Welnu, geloof mijne woorden dan. Als Clancarlhy sterft, zal mijn leven aan eeuwigdurenden rouw gewijd zijn als kind gaf ik hem op uw bovel mijne hand Nu heb ik hem als vrouw uil vrijen wil mijn hart en liefde geschonken. Verwoest mijn geluk niet vader Dat ik dit bevelen moest, mijn kind vau mijne zijde wegorukt te ziea door een ellendigen verra der 0 God welke schande wacht mijne grijze haren I Indien Clancariby ;h verbonden had aan den Prins van Oranje, incuea hij neg de schatrijke Iersche Ten laste van Delannoy en Mej. Dandelin 1° Schriftvervalsching door liet verveerdigen van een valsch testament en valsch handtee- ken. 2* Vervalsching van echt en openbaar ge schrift in eene notarieele akte, ten einde aan Degand, advokaat, prokuratie te bezorgen en valsch handteeken. Delannoy is daarenboven beticht in de uit oefening en bij middel van zijn ambt, als grif fier bij het vredegerecht van St-Joost-te-Noode, ten nadeele van wijlen M. Arrasse ontvreemd te hebben 57 obligatiëti van 1000 fr. 1 van 500 fr. 3 Groote-Luxemburg 1 titel aan drager van 3000 fr. jaarlijksche rente I id. van 1000 fr. jaarlijksche rente; 1 id. van 30 fr. jaarlijksche rente 10 akties der fransch- egyptische Bank en omtrent 150,000 fr. in bankbiljetten. Degand en Mej. Dandelin worden beticht Bovengemelde weerden ontvreemd te heb ben schriftvervalschingen in een exploit, in betrekking met eene voorgewende Esther Defize het plaatsen van valsche handteekens van genoemde Delïze op een aantal stukken, enz. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. De E. H. Van Dorpe, onderpastoor te Melse- le, is onderpastoor benoemd op Sint-Martens te Ronse. ALLERHANDE NIEUWS. Morgen Zondag na 't Con cert om 4 ure namiddag, ter Groote Merkt, zal onze Koninklijke Harmonie een uitstapje doen naar Sl-Job, alwaar liet Groot Kermis is. De ouders van M. De Lantsheere, voor zitter der Kamer en oud-minister, vieren den 26 dezer maand hunne diamanten bruiloft. De weerdige ouderlingen hebben Dijnsdag een bezoek ontvangen van Mgr. Goosseus, aarts bisschop van Mechelen. M. Buis schijnt voornemens te zijn, de betooging van 13 Juni te Brussel toe te laten. De briefwisselaar van den Journal de Liége schrijft hel aan zijn blad en voegt erbij dat de krachtigste maatregels zullen genomen wor den om de wanorders le beletten. De burger wacht zal met de uitvoering van die maatrege len belast zijn, en houdt daartoe alle zondagen exercitie in 't vuur. Dat beloofd iels schoons... Zekere vrouw 't Kint, 72 jaar oud, die men sedert verscheidene dagen niet meer ge zien had, is dood in den bornput harer wo ning, te Brussel in de Kapucienenstraat, ge vonden. Men gelooft dat zij zich gezelfmoord heeft, doch het is zonderling dat het deksel terug op den put gelegd was. De Gazelle de Liége verneemt uit Brussel dat het herinneringskruis, verveerdigd ter ge legenheid van het vijftigjarig spoorwegfeest, jaarlijks als dekoratie zal toegekend worden aan al de spoorwegbeambten die 25 jaar trou wen dienst gedaan hebben, gelijk dit in hel leger met de militaire dekoratie gebeurt. Groot© diefstal t© Brussel. Dijnsdag, terwijl M. Schaepkens, wonende Overvloedstraat, te Brussel, afwezig was, zijn er lusschen li ure 's morgens en 1 uur 's namiddags, dieven in zijne woning gedrongen en hebben er een koffer opengebroken en er een aantal weerden uit gestolen, welke als volgt opgegeven worden 1 titel Belg. 1000 fr.; 9 dito dito 4 p. c. 1000 fr.; 3 dito 500 fr.; 1 dito Maestricht, 100 gulden; 10 dito dito, 500 gulden; 1 Ita- liaansche spoorweg 500 fr.; 2 titels russische, Poti-Tiflis;7 dito Sociélé générale 500 fr.; 9 dito dito 1000 fr.; 5 obligatiën Napels 20 Brussel 1862; 10 Antwerpen 18671 dito 18746 titels annuiteiten 4 p. c., 500 fr.; 9 dito 1000 fr.; 20 russisch grondkrediet, 500 fr.; 9 metalie- ken, 100 gulden en 10 dito 1000 gulden. Het alles heeft eene gezamenllijke weerde van 75,000 fr. M. Schaepkens woont geheel alleen. Het is slechts bij zijne terugkomst dat hij den diefstal bemerkt heelt. De grieksche student, die te Antwerpen in de schelde wilde springen, is overgevoerd naar het Ghuislainsgesiicht te Gent. Hij wei gert hardknekkig voedsel te nemen. Wij vernemen dat de ongelukkige getrouwd is. Zijne vrouw verblijft in Griekenland en kent waarschijnlijk het ongeluk nog niet dat haar getroffen heeft. Een soldaat van het 5' regiment artillerie, Adhemar Keldermans, 23 jaar oud, geboren te Mullem, Oost-Vlaanderen, in garnizoen te Ant werpen, bevond zich woensdag nacht ten 1 1/2 ure in eene herberg der Spuistraat. Er was daar ook een neger, bootsman van het ameri- kaansch driemastschip General Mac Clellan, liggende aan de Jordaenskaai. Deze leste had eenen geladen revolver bij zich. De soldaat vroeg om het wapen te bezichtigen. Terwijl grondbezitter was, en mij overigens behandelde, zooals menige machtige lord zijne gado bejegent, dan zoudt gij niet klagen over mijn ongeluk Nu hij arm en verbannen is,maar mij boven alles liefheeft, wil ik hem niet ontrouw worden. Gij stelt hem dus boven uw vader, die te kiezen heeft tusschen den dood van dien rebel en zijne eigen ongenade Gij overdrijft vader Vraag ten minste zijne verbanning. En gij zoudt hem volgen Elisabeth zweeg, zij lag nog steeds geknield, met de handen voor 't gelaat. De graaf wierp een toornigen blik op haar en sprak kortaf: staal op, en laat mij alleen. Ik heb dus niets van u te verwachten, vader Sunderland schudde zonder op te zien het hoofd. Welnu, dan zal ik zelf handelen. En fier met opgericht hoofd, verliet zij het kabinet Doch in hare kamer teruggekeerd, verloor zij hare zelfbeheersching. Daar stond nog de stoel, waarop Clancarlhy ge zeten had daar lag een zijner handschoenen en de bracelet zijner moeder, die hij om den arm zijner gade bad willen sluiten een der weinige kost baarheden uit den storm gered. Weenend wierp zij zich voor den stoel, en ver borg haar gelaal in de fluweelen kussens de tranen deden haar goed, en eindelijk trad eene kalme on derwerping in de plaats hare woeste smart. Zij vouwde hare handen, en voor 't eerst sedert gisterenavond was hel haar mogelijk, in een vurig gebed Clancarlhy's lot toe te vertrouwen aan den Vader van alle eenzamen en verlalenen. Mijn aardsche vader heeft mij verslooten. Kom ons ter hulp, o Vader, die in de hemelen woont zuchtte zij, en stond moediger op. Zij naderde haar schrijftafeltje, en vond daarop een briefje liggen, dat zij gedachteloos opende. Het bevatte slechts deze weinige regelen Indien Lady Clancarlhy in de tegenwoordige donkere oogenblikken e6n vriend behoeft, kan zij dien vinden in baar trouwen dienaar Percy. hij hot onderzocht, ging onverwacht een schot al en de kogel drong door het aangezicht van den artillerist. Hij viel in onmacht en een groote schrik maakte zich van den aanwezigen meester. De vrouwen riepen moord en brand. De politie kwam toegesneld en de neger voor- loopig aangehouden.Nadat de soldaat de eerste zorgen had bekomen, werd hij naar het mili taire hospitaal gebracht. De neger werd terug in vrijheid gesteld omdat het bleek, dat hier een ongeval en geene misdaad in spel was doch er werd tegen hern proces-verbaal opge maakt voor dragen van verboden wapens. De toestand van het slachtoffer is bedenkelijk. Wij lezen in de Palrie, van Brugge Maandag morgen werd de vreedzame bevol king van Veurne bij hare ontwaking door een onverwacht nieuws verrast. M. Milo De Cae, notaris, schepene en een der hooiden van de liberale partij in deze stad, was schielijk overleden ziehier in welke om standigheden Zondag 16 Mei was M. De Cae gaan noen- stonden en had zich gekleed te bed gelegd. De meid was binst dien uitgegaan en de knecht ook. M. De Cae, die weduwenaar is zonder kinderen, was geheel alleen in huis. Rond 7 ure kwam zijn neef, M. Ildefonse De Cae, om met zijne nonkel te avondmalen. Die niet verscheen was de Notaris. M. Ildefonse wachte nog wat, ging zelf nog eens weg, en toen hij weêr keerde, besloot hij te gaan zien waar nonkel bleef. Men klopte op zijne slaapkamer geen ant woord. De notaris was daar niet. Men gaat zien naar de andere kamers, en men vindt den notaris dood in de kamer zijner minuten. l)e Eloile Beige lag nevens hem alsook een briefje waarop hij geschreven had. Over de oorzaak zijner dood wordt van alles verondersteld. Veel verstandige lieden schrijven de dood toe aan eenen verpletterenden indruk die het lezen der Etoile Beige op den notaris zoo ge maakt hebben. Dit blad bevatte eene bijzondere correspon dence op den krach van M. Cappelle- De Cae, schoonbroeder van den notaris De Cae, en notaris te Watou.Die bijzondere corresponden- ciezitvol venijnige partijgeest,laat eenen wree- den haat blijken tegen de geestelijkheid en is uitermate hevig. Zondag vroeg reeds, gaven de liberalen kop stukken malkaar den nummer der Etoile over en hadden er meer dan een beetje hunnen deun in, omdat een notaris en burgemeester, die doorging voor katholiek, alzoo door den modder gelrokken werd. Die politieke vrienden hadden ongelukkiglijk uit het oog verloren dat al de eerloosheden tegen Capelle uitgekraamd,eenen ongelukkigen weerbots zouden kunnen hebben. Zij vergaten dat de buitensporige aanvallen van hun gelief koosd blad ook den notaris De Cae troffen als schoenbroeder. De liberale partij verliest in M. De Cae eenen werkzamen invloed hebbenden leider. Is dit nu gebeurd gelijk men het verhaalt, dan heeft de Etoile Beige nogmaals de kans verpletterende uitwerksels le weeg gebracht te hebben. Alzoo zal hare correspondence uil Walou kunnen dienen om paar te maken met haar gezwadder over de zaak Cadignan-Vander Smissen. De Broeders der krislelijke scholen heb ben vrijdag lestleden. met hunne leerlingen het geslicht, der rue de Kruxelles, hun hoofdge- sticht in België, moeten verlaten. De stad Namen verjaagt hen uit het huis dat zij sedert eene halve eeuw hebben bewoond en alwaar zij. al dien tijd, de volkskinderen kosteloos hebben ouderwezen en opgevoed. Dat gesticht was door de katholieken gekocht en betaald voor een katholiek werk de stad Namen zal er eene onzijdige school van maken. Moedig kind. Over eenige dagen bers- ste er brand uit in het huis vau M. C. Thys, te Mont-sur-Marchienne. Het 15 jarig dochterke van M. Thys, zich herinnerende dat haar broerke van 4 1/2 jaar zich nog op de 1° verdieping bevond, en de zusterliefde boven het gevaar stellende, liep door de vlammen naar boven, haalde het kind uit het brandend bed en gelukte er in, hare kostbare vracht behouden buiten le brengen. Deze daad verdiend gewis bekend gemaakt te worden. Ter oorzake der opslokerijen van ver schillende personen, hadden er zaterdag, ten gevolge van den ondergang van M. Cappele te Watou manifestatien plaats, waar tamelijk ernstige onlusten op gevolgd zijn. Een persoon, die op eenen ezel gezeten, door hel dorp reed en allerlei uitdagende ge baren maakte werd door de gendarmen tot de orde terug geroepen. Hij weigerde te gehoor zamen en stookte het volk lot verzet op. Elisabeth's gelaat verhelderde. Snel schreef zij een briefje, en beval een der bedienden het naar den edelen Lord te brengen zij verzocht 'l hem daarin, haar onmiddelijk te komen spreken. Dadelijk voldeed Lord Percy aan het verzoek der vrouw, die hij zoo vurig gehoopt had de zijne te mogen noemen. Lady Clancarlhy ontving hem in haar boudoir. Wat zag zij er anders uil dan op het bal, toen alles aan en om haar schitterde en leefde Wat scheen zij doodsbleek en afgemat, in dat donke re kleed, met bare droevige oogen En toch was zij Percy nooit zoo belangwekkend en sehoon voorge komen als uu, nu zij, in plaats van door diamanton en paarlen, door den diadeem van het lijden ge kroond was. Zwijgend reikte zij hem de hand, en wees hem een zetel aan. Gij zijt wel goed, Mylord, mij uwe diensten le hebben aangeboden. Ik ben zoo alleen mijn echtge noot heeft mijne hulp juist zoo noodig en mijn vader en broeder verlaten mij. Wat ik kan, Mylady, zal ik gaarne voor u doen. Welnu, ik moet den koning spreken kunt gij mij toegang geven tol hel paleis Ik zal het trachten, Mylady! O, ik weel het Gij vermoogt veel bij den Vorst. Welnu, wees Clancarthij's voorspraak,en ach! doe uw best hem le spreken zeg hem dan, dat hij moed houde, dal ik voor hem werken zal zoo hij verbannen wordt, zal ik hem overal volgen, en als hij Tranen verstikten hare stem. En als hij sterven mooi, zal ik tot mijn laatslen snik openlijk om hom treuren. Percy stond op hij voelde, dat zijne krachten hem begaven, en hij wilde zich niet verraden. Uw wil zal geschie ien, Mylady. Nog heden zal ik den Tower bezoeken. Vraag di6 gunst dan ook voor mij 1 O, als ik zijne gevangenis deelen mocb'., dan had ik vooreerst niets meer te wenschen, Percy boog, en beloofde nogmaals hel uiterste te zullen dor om kare smart te lenigen. (WORBT VOORTGEZET.)

De Denderbode | 1886 | | pagina 2