Te huren terstond. Al gemeene Assurantiën Uit der hand te koop. 2 HUIZEN, FABRIEKEN ZAAILANDEN, Behuisde HOFSTEDE, Zaailanden en Meerschen, HTJIZE1T, Verbid VrifM)^'«86. Openbare verkooping Venditie van Meubels, BEHUISDE HOFSTEDE, HUIS MEUBELEN, HOFSTEDE, HOFSTEDE, 11 ERlil EP AARD, rKaawCTiOCTam v Een andere pompier kreeg een stuk muur op den rug, en een vierde bekwam eene wonde aan de hand. Hel was kwart voor 5 ure toen men den bran als overwonnen kon beschouwen. Alleen was er nog gevaar voor instortingen, waarom de poli tie het publiek op afstand hield. De schade wordt op 1,200,000 fr. berekend. Behalve de boekenverzameling is ook de verza meling mineralen verloren, die uit oorzaak der examen in de akadeiniezaal was ten toon ge steld. De examen van het eerste doctoraat waren een half uur te voren geëindigd. Men schrijft den brand toe aan de onvoor zichtigheid van twee werklieden, die, ondanks het verbod, op het dak waar zij werkten, zou den gerookt hebben. Er was niets verzekerd. De stad even als de Slaat verzekert hare gebouwen niet, daar dit eene zware jaarlijksche premie zou kosten ten laatste der Slaats-en stadskassen. De vernielde gedeelten, zegt de Courrier, zijn het laboratorium, de akademi zaal, een gedeelte der bibliotheek en der bibliotheek en der loka Jen van den leergang van geneeskunde. De ge bouwen zijn blijven rechtstaan, doch liet dak van den rechtervleugel langs de Fmancieslraat. alsook de dom der akademiezaal zijn uitgestort, De groote trap en de gangen van het hoofdge deelte werden gespaard, even als de tegenover liggende zijvleugel. De bibliotheek bevatte 120,000 boekdeelen, Ijs verzekerd voor 200,000 fr. Verscheidene studenten, die bezig waren met de boeken der bibliotheek te redden, werden bijna de slachtofferg hunner zelfopoffering, daar zij zonder het te weten in de zaal opgesloten werden. Door hevig te schreeuwen wisten zij de aan dacht te trekken en men kwam de zaal openen. M. Thonnissen, minister van biunenlandsche zaken, M. Buis, burgemeester, een aantal ge meenteraadsheren, M. Wellens, onderzoeks rechter en eene menigte andere overheden, waren op de plaats der ramp. Rond 4 ure heeft de graaf van Vlaanderen, vergezeld van kolonel de Blicquy, het tooneel van den brand bezociit. Gedurende den brand kwam prins Baudewijn met zijnen broeder, prins Albert, langs dien kant gewandeld, in gezelschap van kapitein Ter linden, ordonnancie-officier Zij hebben gedu rende langen tijd de reddingwerken gevolgd. Even a's bij den brand, die Woensdag nacht in hel leerfabriek van MM. Van Marcke uilberste sprongen de darmen der brandspuiten herhaalde keeren in stukken, ten gevolge der hevige drukking van hel water. Dit verlamde natuurlijk de reddingwerken. Het was vooral in de smalle Financiestraat dat het gezicht op hel brandende gebouw ver schrikkelijk was. Óvergroote vlammen stegen op en bedreigden de nevenstaande huizen, De hitte was er ondragelijk en dit maakte het naderen voor de blusschers schier onmogelijk. De studenten der Hoogeschool openen eene inschrijving, om de kosten der verniewing van de vernielde bibliotheek te dekken. Men heeft te Gent verleden week een feestmaal zien inrichten door den Vlaamschcn kiczersbondwaarop liet verboden was wijn te drinken. Mendeeddeheildronkenmetvlaamsch bier. Inderdaad, voegt de Patrie er bij, wij hebben lang genoeg gefuchsineerde Bourgogne en scheikundige Champagne gedronken, eigen lijk toch maar omdat hij duur is HOLLAND. Moord en socialisme. Zondag middag moest DomelaNieuwenhuis in hel Volkspark het woord nemen. Eene sterke policiemachl was op de been. Men was der. leader gaan afhalen aan de statie, en dank hel optreden der agenten, was de rust op den weg niet verstoord geworden. Toen nieuwenhuis in het Volkspark zijne ge wone holklinkende, lange zinnen aan zijne toe hoorders aan hel opdisschen was, gebeurde bui ten de zaal. een even lafhartige als hoosaardige moordaanslag op M. Stork, policiekommissaris van Amsterdam. Toen de ambtenaar het terrein van het Volks park-betrad, loste de socialist Geel, achter een boom te voorschijn komende, op hem een schot, uit een met zes schoten geladen revolver, onder het geroep a Zal je ons nog langer trolsee- reu? Gelukkig zag M. Stork den aanval, zoodat hij nog tijdig het hoofd kon afwenden, en de kogel hem voorbij het oor vloog. Onmiddelijk schoten verschilltge agenten op den socialistische» moordenaar toe, beletten hem eene tweede maal te vuren en konden zich van hem meester maken. Daar de menigte zich tegen de aanhouding wilde verzetten gaf M. Stork bevel aan de policie het plein voor het lokaal schoon te veegen. Hierbij werden de wa pens gebruikt, zoodat verschillige personen ge wond werden. Een verkooper van Hecht voor Allen, kreeg aan 't hoofd zulke verwondingen dat zijn vervoer naar hel gasthuis noodig geoor deeld werd. Een onderzoek is ingesteld. Men heeft reeds een huiszoeking gedaan in de woning van Van Geel, doch deze heelt tot niets geleid. Op hel poiiciebureel verklaarde de dader het inzicht te hebben gehad AlStork te dooden. Holloway's Zalf Mazelen, Roodvonk. Deze xijn de eerste grootste beproevingen waaraan de kinderen na hunne geboorte bloot staan.Beide kwalen zijn zeer besmettend en beiden vereischen eene zorgvuldige oppassing. Bij den een lijdt de borst, bij den ander de keel het meest, maar de moeder of de min zal in Hollovvay's Zalf een puik middel vinden legen deze lastige kwalen Wanneer zij goed op de keel, de borst en den rug gevrewen woidt, wordt zij opgezogen, do ademhaling wordt regelmatiger, de kwaal wordt minder lastig, de lippen minder blauw het oog wordt helderder, en het aangezicht verliest dien angsligen schijn, die altijd de voorbode is van eenen hevigen, aanval op het gestel, en het zenuwstelsel. Deze onwaardeerbare Zalf geneest niet alleen de dreigende teekenen, maar verwijdert ver der nog alle gevaarlijke gevolgen. 16. Burgerlijke Stand der Stad Aelst GEBOORTEN. Mannelijk 7 Vrouwel. 9 0VERL1JDENS. M. Van Muylem, vr. Vincent, 7oj z. b. Schaarbeek N. Lievens, m. De Brouwer, 65 j landb. Ilaaltert. P. Sienaert, vr De Trog, z. b. 66 j. achterstraat. P. Caudron, wed' Lenssens, z b. 80 j. molenstr. J. Beeckmao, wed. Van der Scheuren, z. b. 63 j statiestraat. 3 kiuderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 2 tol den 9 Juli 1886. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 5 ft Vrouwelijk 3 HUWELIJKEN V. A. Sertin 25 j. twijnder met M. V. Bonjan, 21 j handscboenm OVERLIJDENS. 3 kinderen onder de 7 jaren. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet 98 Ossen, 0 75 tot 0 85 45 Koeien, 0 50 0 75 of Veerzeii, 0 70 0 80 o Stieren, 0 65 0 00 281 Kalveren, 0 70 0 90 Op de markt te Brussel werden dijnsdag 634 varkens te koop gesteld, en men betaalde per kilogram op voet van fr. 0.82 tot 0.92. 4elst, !0 Juli. Per t heel. 32 lil. 50 cent Tarwe. fr 19-00 a 21- 00 Masteluin 17-00 18 50 Rogge 14-50 15-00 Geersi. "O-oo 00—Ou Hover. per 100 kil. 20 —00 21—50 Spelt. 00—00 00—00 Koolzaad per 100 kil. 00 —00 00— 00 Lynzaad 00—00 00 00 Koolzaadolie 60—00 00 - 00 Lijnzaadolie, 00—00 00—00 Roolzaadkoekon, id. 06 00 00 - 00 Lijnkoeken, 00—00 00 - 00 Aanlap, (roode de 100 kil. 5-00 6 Ou Aardap. (geelej Nieuwe 5—00 6- 0O Boter, de 3 kilogram 6- 36 7 -27 Eijers, de 25. t 63 1-81 Vlas per 3 kilos. 300 4-00 Viggonen, per stuk, l'socrl 25 00 2*20-00 HOPHANDEL. De Hop wordt verhandelt legen 27 en 3t fr." de 50 kilogr POI'ERINGHE, 9 Juli. Hoppe 1884. Stad.. Fr. 27—00 00-00 Gemeenten 00—00 0000 ANTWERPEN, 9 Juli. De kuipboler werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 2,lu a fr. 2.3o. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. >.00 a 1,30; zwaar gewicht fr. 0,00 a 6,1)0 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6,Ou tot 8.00; polderper 100kilos fr. 60.00 00.00 De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 1,80 a 2,00 Ziehier de prijzen der granen op de merki in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil fr. 17—50 a 18—50 Rogge, 14-75 15—75 WintcrgöerSt, 00 00 00—00 Zomergeerst, 16—00 16-50 Haver, 17—00 18 50 Boekweit, e e0— 00 00—00 Boonen, 21 5'» 52 -Cu Bitterpeën, 16-50 17—00 Het schoon Huis met Hof. te Aalst begin der Mo lenstraat, bewoond door Mijnbeer Raimond van As- SCHE. Tc bevragen daar neven bij Mijnbeer De Wolf. A. G. BRUXELLES. BELGISCHE MAATSCHAPPIJ van tegen de gevaren van brand, de losbarsting van den bliksem, van het verlicntings-gas en van de stoomloestellen, GEVESTIGD TE BRUSSEL. Hoofd-Agent te Aalst, M' Gnstanf De Winter, Kandidaat Notaris, aan de Botermarkt, N° 2. Belangrijk bericht. Aan de landbouwers van St-Job. Te hekomen bij Petrus Schouppe, agent van 't alom bekend huis Ace. EE.MAN en C'\ te Aalst, Zuiver allereerste klas van Zout (Nitrate de Soude) aan 26 franken de 100 kilos. Puik van'Chemische Vetten met de firma van boven gemeld huis op eiken zak. Zeer voordeelige prijzen, Hij beveelt zich aan ieders gunst. Alle soorten van bouwmaterialen, zooals deuren, ramen, spiegels, twee schoone eiken trappen, mar meren en granieten vloerstcenen en vele andere voor werpen. Zich te bevragen bij B Hermans, Dam, en bij J-B. De Saedeleer, Maanstraal, te Aalst. Studiën van de Notarissen VAN DER SMISSEN, te Moorsel en CANTONI, te Brussel. OPENBARE VERKOOPING van Bouwgronden en Stoommachien. te Aalst. en EENEN MEERSCH, te HOFSTADE. De Notaris VAN DER SMISSEN, te Moorsel, zal met tusschenkomst van zijnen ambtgenoot Meester CANTONI, Notaris te Brussel, niet ge win van palmslag en gelagen openbaarlijk ver- koopen. Koop 1. Eenen grooten schoonen eigendom gestaan en gelegen te Aalst aan den Brusselschen steenweg, en de Zeebergsche Brug, groot volgens meting 43 aren 59 centiaren, bekend bij kadaster sectie G, n- 2°, 1°, 2m, palende aan mijnheer Schaltin. aan den Steenweg en aan de vaart, nabij de nieuwe ontworpene Koopwaren Statie. Verdeeld in 15 loten, bij plan op de plakbrieven aange wezen. Koop 2. Eenen Meersch, gelegen te Holslade, aan den Tragel, bekend bij kadaster sectie B, nummer 522, groot 55 aren 90 centiaren, palende oost den Tragel, zuid Mijnheer Charles Liénart, west de hospiciën van Gent en andere en noord d'Erven Antoon Mattbys. ZITDAGEN Instel Maandag 26 Juli Verblijf 9 Angusti Telkens om 2 ure namiddag, ter Estaminet Het Beirshofbij Mijnheer Jean Kestens, te s Aalst, groote Markt. Voor de goederen te zien en voor alle inlich- f tingen zich te begeven ter Studiën van voornoem- de Notarissen, alwaar men afdruksels van het plan kan bekomen. 3 OPENBARE VERKOOPING van schoone en goede gelegen te Voorde. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ingevolge de wet van den 12 Juni 1816, ten overstaan van den heer Vrederechter en met winst van palmslag, in het openbaar verkoopen Gemeente Voorde Eerste koop. Een perceel Land. gelegen op den Lintkauler, gekadastreerd wijk B, N* 75b, mot eene grootte van 24 aren, palende ten ooste aan den heer Merlens, ten zuide aan verscheiden en, ten weste aan de straal en ten noordc aan de kinderen Van der Linden. Gebruikt door J.-B De Vos. Tweede koop Een perceel Land, gelegen op het Rreembroek, gekadastreerd wijk P., N* 472 met eene grootte van 49 aren 16 centiaren, palende ten ooste aan den los, temzuide aan den Graaf de i.alaing, ten weste aan d'erven Prové en ten noorde aan Lefebure. Gebruiker J.-B. De Vos. Derde koop. Een perceel Land. gelegen op den Lintkauler, gekadastreerd wijk B, N" 121a met eene grootte van 18 aren 70 centiaren, pelende ten ooste aan Schutyzer en anderen, ten zuide aan den los, ten weste aan J.-B. De Vos en ten noorde aan den voet- weg. Gebruikt door J.-B. De Vos. Vierde koop. Een perceel Tuin, gelegen aan de Ophemslraat, gekadastreerd wijk A, N* 586a met eene grootte van t8 aren 60 centiaren, palende ten ooste aan Franciscus Mincke, ten zuide aan Coussen- broek, ten weste aan Vander Poorten en ten noorde aan de straat. Gebruiker F Mincke. Vyfde koop, Een perceel Land, gelegen op het Slevensveld, gekadastreerd wijk A, N' 636a, 636m en 63öo met eene grootte van 11 aren 60 centiaren, pa lende ten ooste en ten zuide aan d'erven Coopman, ten weste aan Plaisanl en ten noorde aan de weduwe De Bruyn.Gebruikster weduwe Felix Coopman. Zesde koop. Een perceel Land, gelegen op hel Ophcmsveldeken, gekadastreerd wijk A, N* 487c, 49oc, 487f en 490f met eene grootte van 13 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan Van Heghe, ten zuide en ten weste aan Franciscus Schouppe en ten noorde aan de weduwe Pessemier. Gebruiker Ant. Malfroot. Zevende hoop. Een perceel Land, gelegen op hel Willebroek, gekadastreerd wijk A, N* 89o met eene grootte van 2 bektaren 54 aren 70 centiaren, palecde ten ooste niet de helft der losbaan aan den negenden koop, ten zuide aan den steenweg naar Brussel, ten weste en ten noorde aan jufvrouw Me- baudens. Gebruiker Carolus Pessemier. Deze koop is verdeeld en zal opgeroepen worden in 8 perceelen ieder ter groote vau 31 aren 85 cen tiaren, afteleggen te beginnen van den oosten. Achtste koop. Een perceel Land, gelegen op hel Willebroek, gekadastreerd wijk A, N° 87w met eene grootte van 1 hektaar 33 aren, palende ten ooste aan d'erven van Livinus De Boe, ten zuide aan jufvrouw Mehaudens en aan den volgenden koop, ten weste met halflos aan jufvrouw Mehaudens en ten noords aan het Armbestuur van Appelterre. Gebruiker Carolus Pessemier. Deze koop is verdeeld en zal opgeroepen worden in 4 perceelen ieder ter grootte van 33 aren 25 cen tiaren, afteleggen te beginnen van den oosten. Negende koop. Een perceel Land, gelegen op het Willebroek, gekadastreerd wijk A, N° 89m met eene grootte van 72 aren, palende ten ooste aan jufvrouw Mehaudens, ten zuide aan de losbaan, ten weste met halflosbaan aan den zevenden koop en ten noorde aan den achtsten koop. Gebruiker Carolus Pesse mier. Deze koop is verdeeld en zal opgeroepen worden in oosl-hellt en west-helft. Z1TDAGEN Instel, Zaterdag 3 ,886 Verblijf, id. 17 Ju" I880" Ten 2 ure namiddag, ter Zittingzaal van het Vrede gerecht te Aalst, in hel Stadhuis. De titelen van eigendom en de verkoopvoorwaar den berusten t'elks inzage ten kantoore van boven- genoemden Notaris DE GHEEST, te Aalst, Keizerlijke plaats. Alle inlichtingen zijn ook te bekomen ten kantoore van Meester VAN DER LINDEN, Notaris te ldegem. VRIJWILLIGE VERKOOPING van eene en van ZAAILANDEN, te Moorsel en Meldert. De Notaris DE GHEEST le Aalst, zal, ten verzoeke van den eigenaar, met winst van palmslag en gela gen, in bel openbaar verkoopen Eerste koop Eene behuisde Hofstede, geslaan en gelegen ten gehucht Waver op de Peetershaege, groot in grond, boomgaard, lochting, hopland en zaailand, 58 aren 70 centiaren gekadastreerd wijk C, N" 891,888, 890, 889, 887 en 886 A, palende ten ooste aan Egidius Meert ten zuide aan Franciscus De Bisschop en aan den volgende koop, ten weste aan Joannes De Ridder en ten noorde aan de Waver- straat. Verhoogd op fr. 3660. Tweede koof Een perceel Zaailand,ook gelegen te Waver, op de Peelershage, groot 46 aren 20 cen tiaren, gekadastreerd wijk C, N* 971 C, palende ten ooste aan Ludovicus Hulsebaul, ten zuide aan Uylter- sprot, ten wcsle aan den Waverschen dreef, en ten Doorde aan d'ervun De Ridder, en verscheidene ande re waaronder de voorgaande Hofstede en Franciscus De Bisschop Verdeeld in zuid en noordhelft Verhoogt op fr. 420. Derde koop. Een perceel Zaailand, gelegen in het Zwitjen, groot 19 aren 10 centiaren, gekada streerd wijk A, N° 267, palende ten ooste aan Henri- cus De Gols, ten zuide aan den zelfden, ten weste aan en ten noorde aan de kinderen van Joannes Van Nieuwcnborghe. Voorschreven goederen zijn gebruikt door Jose- phus Ludovicus De Vos-Cassiman SUPERABONDANTEN ZITDAG Donderdag 14 Juli 1886, ten 4 ure namiddag, ter 1 herberg Het Visschershuis, bij d'beer Van Brempt te Moorsel, in Waver. 1886. OPENBAREVERKOOPING van goede gelegen te Lede, Erpe, Erondegem en Meire. De Notaris VICTOR DE GHEEST te Aalst, zal ter tusschenkomst van Meester HENRI SAEY, Notaris te Ronsse, met winst van palmslag en gelagen, in bet openbaar verkoopen, de volgende goederen, te we ten Gemeente Lede. Eerste koop. Een perceel Land, groot 33 aren 55 centiaren, gelegen op Lede-Zijde, gekadastreerd wijk D, N* 298c, met eene grootte van aren centiaren, palende ten ooste aan den heer Sarens, ten zuide aan Augustes D'Haese, ten weste aan de baan naar Wanzele, en ten noorde aan den heer Meu- leman. Gebruiker Victorinus D'Hondt tot 25 December 1886. Tweede koop. Een perceel Land, groot 12 aren 93 centiaren, gelegen op den Smesweg, gekadas treerd wijk D, N* 748, me' eene grootte van 14 aren 30 centiaren, palende ten josle aan den heer De Cos- ter, ten zuide aan den neer Cnarles Coppens, ten weste aan d'erven Maesen en ten nnorde aan de hof stede van Victor Héraux. Gebruiker Victor üiraux tot 15 Augusli 1866. Gemeente Erpe. Derde koop. Een perceel Land, groot 1-2 aren 50 centiaren, gelegen op den Navaal, gekadastreerd wijk A, N° 333c, met eene grootte van 11 aren 70 ceniiaFen, palende ten ooste aan Victor De Brauwer, ten zuide aan de weduwe van Emmanuel Verhoeven, ton weste aan het gebruik van Judocus Noël en ten noorde aan het gebruik van J.-B Roelandt. Ge bruikster weduwe De Geytertot 25 December 1886. Vierde koop. Een perceel Meersch, groot 26 aren 40 centiaren, gelegen in de Koeibrugmeerscben, ge kadastreerd wijk D, N° 295 met eene grootte ook van 26 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan de kin deren Slalpaerl, ten zuide aan Joannes Mabille, ten weste aan den heer Callebaut en ten noorde aan den ijzerenweg. Gebruiker Antonius Keymeulen tol 25 December 1886. Boomprijs fr. 50. Vijfde koop Een perceel Meorsch, groot 35 aren 64 centiaren, gelegen in de Koeibrugmeerscben, ge kadastreerd wijk D, N° 3t Ia, met eene grootte van 33 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan de Mo lenbeek, ten zuide aan Cornelius Verschueren, ten weste aan Joannes Lopus en Franciscus Van Damme, ten noorde aan J.-B, Bogaert. Gebruiker Petrus De Craeker tol 1 April 1887. Boomprijs fr. 150. Zesde koop. Een perceel Land, groot 14 aren 60 eentiaren, gelegen op hel Langeveld, gekadastreerd wijk D, N° 648 ook met eene grootte van 14 aren 60 centiaren,palende ten ooste aan den heer Carolus De Windt, ten zuide aan den lieer Meuleman, ten weste aan den weg en ten noorde aan Christianus Dc Boeck. Gebruiker Antonius Keymeulen tot 25 Decem ber 1886. Gemeente Erondegem. Zevende koop. Een perceel Land, groot 14 aren 40 centiaren gelegen op het Kaulerken, gekadas treerd wijk B, N* 199a, ook met eene grootte van 14 aren 40 centiaren, palende ten ooste en ten zuide aan den heer Van Dorpe, ten weste aan den Arme van Erondegem, ten noorde aan Leo Schockaert. Gebruiker Antonius Keymeulen tot 25 December 1886. Gemeente Meire. Achtste koop Een perceel Land, groot H aren 60 centiaren, gelegen op den Bavokauler, gekadas treerd wijk A, N° 543d, met eei.e grootte ook van 11 aren 60 centiaren,palende ten oosie aan Maesschalck en Willems, ten zuide aan den heer Van Achter, ten wesie aan den heer D'Hondt en ten noorde aan den Audenaardschen steenweg Gebruiker Daniël Van den Steen tot 25 1886. ZITDAGEN Instel, Donderdag 1 Verblijf, id. 15 Julll88b- Ten 2 ure namiddag, ter estaminel genaamd Het Rrusselshof, bij den heer De Winter, te Aalst aan de Botermarkt. OPENBARE VERKOOPING VAN welgelegene Zaailanden en Wijmenier te Aalst, Erembodegem, en Denderleeuw. De Notaris DE PAUW, te Aalst, daartoe in rechte benoemd, zal ter tusschenkomst van zijnen ambtgenoot Meester BRECKPOT Notaris te Aalst en ten overstaan vau den heer Vrede rechter des kantons Aalst, met gewin van palm slag, openbaarlijk verkoopen, de volgende goederen, le weten 1° Een schoon en welgelegen huis met achter Keuken en Cour te Aalst Kerkstraat, sectie A N°875. Bewoond bij d'heer Adolf Borré. aan fr. 700.00 s'jaars. Ingesteld fr. 11,000.00 2° Een huis met achtergpbouw te Aalst, Stoof- straal, sectie A, N° 1288 groot 1 aar 30 centia ren. Bewoond bij d'heer Felix De Saedeleer. Ingesteld fr. 2,700.00 3° Een huis met erve te Aalst, Hoogstraat, groot 1 aar 5 centiaren. Thans onbewoond. Ingesteld fr. 2.100.00 4* Een Huis met Danszaal, Magazijn en Hof, te Aalst, Hoogstraat0 groot 7 aren 6 centiaren. Hel huis b°woond bij d'heer Jan Geladen en hel overige gebruikt door d'heer L Ruyssinck. lc deel ingesteld fr. 2,100.00 2e 2,500.00 5° Een perceel Land te Erembodegem, Dui- velsput, sectie A, N° 2104, groot li aren 30 centiaren. In gebruik bij de W* De Backer. Ingesteld fr. 100.00 6° Eene partij Land, te Denderleeuw, Leeuw- brugge, groot 67 aren 10 centiaren, sectie A, N° 79. Boomprijs fr. 140. Ingebruik bij De Bisschop, Asselman en Eeckhout. Ingesteld fr. 2,500.00 7° En eenen Wijmenier te Erembodegem, Osbroeken, groot 86 aren il centiaren,sectie B, N°» 35 en 36 lu regie. op te leggen boom prijs fr. 465.00. 1# deel ingesteld fr. 500.00 2e 200.00 ZITDAGEN Telkens om 3 ure namiddag, ter Zittingszaal van den heer Vrederechter, te Aalst, Groote Merkt. van de welbeklante estaminet Tuierry Mar tens, a te Aalst, Esplanadeplaats, sectie A, N° 307d. En van een behuisd Hofsleedtje le Nieuwer- kerken Pyperbeek sectie B N°369a groot 5 aren 50 centiaren. Boom en haagprijs 150 fr. Door het ambt van de Notarissen DE WINDT en BRECKPOT te Aalst. Instel 15. Verblijf 27 Juli 1886, Telkens eenen Dijnsdag om 4 ure namiddag, ter te verkoopen Estaminet Tuierrij Martens bij Juffrouw Weduwe Theodore Van der Smissen. Landbouwersalem, Melkoei, Varken, Strooi, Berd Brandhout, alsmede van vruchten te velde, Over sieur Theodor De Smet en kinderen te Nieuwerkërken, Edixveld, Op Dijnsdag 13 Juli 1886, om 1 uur namiddag door het ambt van den Notaris BRECKPOT te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van eeno te HOFSTADIi, Euverenbosch. De Notaris EEMAN lc Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open baarlijk verkoopen EENIGEKOOP Eene behuisde Hofstede geslaan eu gelegen te Hofstade, wijk Euverenbosch, gekadastreerd sectie C, nummers 852, 853 en 854, met grootte van 21 aren 40 centiaren, palende oost de kinderen van Karei Van Hauwermeireu, zuid de kassei, west Joanna Van Hauwermeiren, en noord Adolf Van der Vincken. Bewoond en gebruikt door de eigenaars de heeren Leander er. Benediclus Van Gijsegem. ZITDAGEN Instel Donderdag 15 AauR Verblijf Si ,ul' ,886' Telkens om 5 ure van den avond ter herberg Het Snijpaard, »bij de weduwe De Saedele6r. te Hofstade, Euverenbosch. Meubelaire Venditie. Doorhet ambt vanbovengenoemdenNotaris EEMAN zal er op Donderdag 15 Juli 1886 ora 1 uur stipt na noen. ten hoeve van de hecren Leander en Benedic lus Van Gijsegem, te Hofslade, Euverenbosch. in het openbaar verkocht worden 1. Huismuebelsals stoelen, tafels,kassen, slaan de horlogio met kas, eene stoof met tocbehoorten, mooren, koffijmolen, koperen en zinkee hakers, bier en andt re glazen, printen, gleizen kommen, teliooren en jatten, aarden melkleelen en tobbens, ijzeren kas- serollen en ander koperen-, tinnen-, gleizen- ep aar den keukengeriefen meerandere voorwerpen. 2. Landbouwersalem als braken, schuppcn, ree ken, rieken, gaffels, pikken, zeisen, wanmolen, loof- molen, snijpaard. kruiwagen, dorschvleugels, Book- hamers egge, rolblok, aalkuipen, drank- en melkem mers en kuipen, kern, slijpsteen, mest en aal, berd en brandhout, enz. 3. Beestialen. eene koei en 12 kiekens. 4 Vruchten te velde op het Hauwken te Hofstade, omtrent 38 aren Masteluin, 15 aren rogge, 8 aren vlas en 8 aren Aardappels. Op de Stuikte 9 aren Aardap pels op hel kruisveld 31 aren Masteluin. En op de hofstede 9 aren Tarwe. Verdeeld in koopen 'l elks gerief. 5 Boomen 6 kanadaboomen staande nabij de hof stede. De venditie zal plaats hebben op gewoonlijke voorwaarden, met tijd van betaling, mits de koopers te geven goede en geköoke borge. De koopen van en onder de 5 frank komplant te betalen. OPENBARE VERKOOPING VAN Landbouwersalen en Vruchten te velde. te Aieawerkerkeo. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Woensdag 21 Juli 1886, ora 1 uur slipt nanoen, ten hoeve van juf vrouw Maria Joanna Baelen, weduwe van den heer V. Coppens, te Nieuwerkerken. nabij het Dorp open baarlijk verkoopen 1. Huismeubels zooals, tafels, stoelen, kleerkas- sen, bedstoelen, hangende horlogie, stoof met toe- behoorten, koperen marmlt, koflijpoten Haker. kof fijmolen, ijzeren moor, gleizen kommen, teliooren, jatten, aarden testen, melkleelen en tobbens ijzeren kasserollen en meer andere voorwerpen. 2. Landbouwersalem zooals, braken, schuppen, reeken, rieken, gaffels, pikken, zeisen, meslhaak, wanmolen, kafzift, kortewagen, aalkuip, aalschep pers, mesten aal, balken, en brandhout, enz. 3. 4 Kiekens. 4. Vruchten te velde op den breedenweg te Nieu- kerken, omtrent 7 aren tarwe en 7 aren tweede snede Klavers. Op den berg, 7 aren rogge, 7 aren vlas en 3" centiaren ajuinzaad. op Pijpenbeek, 8 aren aardappels, 5 aren rogge, 12 aren larwa en ongeveer 5 aren hoppe, - En aan voormelde hofstede, 5 aren ajuin. En le Edixvelde, namens Jufvrouw Weduwe J. Do Nys te Meire, ongeveer 11 aren rogge. Verders op gewone voorwoorwaarden en tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge. Bij uitwinning. OPENBARE VERKOOPING VAN eene behuisde te Impe, Molenhoek. De Notaris Eeman te Erpe, zal namens wien het behoort en luidens de wel van 15 Oogst 1854, open baarlijk verkoopen Eenige koop. Eene Hofstede, gestaan en gelegen te Impe, in den Molenhoek, groot in gronde 14 aren 30 centiaren, bekend bij kadaster seklie B. N* 542i en 503, palende ten ooste Serapbinus De Deyn, ten zuide Donatus Cannoot, ten weste Charles Blanc- quaert, en ten noorde Emmanuel Slalpaert. ENKELE ZITDAG Vrijdag 9 Juli 1886, om 5 ure namiddag, ter her berg genaamd c De Vijf Huizen, gehouden door den heer Judocus Vermassen, te Erpe. OPENBARE VERKOOPING EENER welgelegene behuisde oen perceel Bouwgrond en een perceel Land, te Nieuwerkerken, Dorp. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien hel behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open baarlijk verkoopen Eerste koof. Eene welgelegene Behuisde Hof stede, bestaande uil Woonhuis en Stal, Boomgaard en Tuin, gestaan en gelegen te Nieuwerkerken, aan de Dorpplaats, gekadastreerd sectie A deel van N™656a, 657 en 658, groot volgens meting 13 aren, palende ten ooste koop 2, ten zuide den steenweg, ten weste den beer Caudron en de Dorpplaats, en ten noorde den Arme van Nieuwerkerken. Boomprijs 250 fr. Tweede koop. Een welgelegen perceel Bouw grond met de er opslaande gebouwen van Schuur en Boomen, geslaan en gelegen te Nieuwerkerken, aan de Dorpplaals, gekadastreerd sectie A deel van N" 656a, 657 en 658, groot volgens meting 16 aren 76 centiaren, palende ten ooste den heer Joseph De Backer on de Gemeenteschool, ten zuide den steen weg, ten weste koop 1, en ten noorde den Arme van Nieuwerkerken. Boomprijs 200 fr. Deze eigendommen zijn afgeschetst bij grondplan op de gedrukte plakbrieven, opgemaakt door den gezworen landmeter, J. Arents, te Aalst. Derde en laatste koop. Een perceel Land, ge legen te Nieuwerkerken, Dorp, achter de hofstede van den heer Auguste Piron, groot volgens meling 4 aren 80 centiaren, palende ten ooste den Arme van Nieuwerkerken, ten zuide den heer Seraphien Cau dron, ten weste den heer Jacobus Coppens en ten noorde den heer Gustave De Coen. Boomprijs 22 fr. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 13 Verblijf, Dijnsdag 20 Ju" 188b" Telkens om 4 ure nanoen, ter herberg van den heer Leo Van den Hende, te Nieuwerkerken, Dorp. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van een schoon Hoornvee, Huismeubels, Landbouwersalem en Vruchten le velde, te lleire, wijk Broeck De Notaris Eeman te Erpe, zal op Maandag 12 Juli 1886, om 8 ure stipt 's morgeus, ten hove vu den heer Adolphe Van den Brulle, le Meire wijk Broeck, openbaarlijk verkoopen A. Huismeubels, zooals Coulisse tafel, andere ta fels, kleer-en andere kassen, stoelen, borlogie met kas, 2 stooven,2 bedstoelen, ijzer en gleisen keuken- gerief, aarden tobbens, tafelmessen, bierglazen, kuip en keern, vleeschkuip, enz. B. Landbouwersalem, zooals 2 karren, ploag, sledde, 2 eggen, rolblok, aanschijnen, aalstuk, aal- pomp, spaden, rieken gaffels, braken, mesthaken, kruiwagen, aalkuip, raapmolen, snijpeerd, 4 wanmo lens en eeno hoeveelheid ledige zakken. C. Eon schoon merriepaard.oud 9 jaren, 2 schoo ne vaarsen, t vet rund, 2 mullens, 1 kweekzog, 1 varken en 19 kiekens. D. Eene hoeveelheid strooi,brandhout mest en aal, E. Vruchten te velde 1 heclaar 20 aren masteluin; 60 aren rogge 6ü aren tarwe 25 aren geerst58 aren aardappels 40 aren haver 20 aren vlas 48 aren tweede snede klavers, allen gestaan in do nabij heid van het hof van voornoemden heer Van dei Brulle 30 aren Vlas gestaan te Meire, nabij Aygem. Verdeeld in koopen t' elks gerief Op gewooe voorwaarden en lijd van betaling miu stellende goede en gekende borge.

De Denderbode | 1886 | | pagina 3