BLONDE ROSA. Muziekschool van Aalst. Kaatspel, Houtmarkt. Wij zullen op dezen omzendbrief terugko men, wijl al de middelen die den landbouw ter beschikking slaan, om tot de gewenschte oplossing te komen, of ten minsttc die te ver haasten, daarin besproken worden. M. deMoreau wijst vooral op den invloed, welke de vereeniging, de samenwerking op dien staat van zaken kan uitoefenen en op de reeds gestichte syndikaten, welke de beste vruchten dragen. Een volgende omzendbrief zal deze denk beelden nog breeder ontwikkelen. RECHTERLIJKE KRONIJK. Voor een oog. De korrektionneele recht bank van Charleroi heeft twee personen ver oordeeld, die, met den bal spelende, eene toe schouwer zoo ongelukkig troffen, dat hij een oog verloor. De beide spelers werden verwezen tot het betalen eener boete van 50 fr. en 18,000 fr. schadeloosstelling aan het slachtoffer. De veroordeelden zijn in beroep gegaan. nacht, draaien ten voordeele van 'l werk der werklieden zonder werk. Allons Medeburgers, een toertje meêgere- den... En die niet rijden wil, staat stil KIESKRONIJK. De dood van M. Malou laat eenen zetel open in den Senaat, voor het arrondissement St- Nikolaas. Volgens een brusselsch blad zou een groot getal inwoners van dit arrondissement het inzicht hebben, eene kandidatuur voor deze plaats aan te bieden aan M. den burggraaf Vilain XIIII, provinciaal raadslid, zoon van den voorganger van M. Malou. Kiezing voor de Handelsrechtbank van Aalst, op 15 Juli 1886. Ingeschrevene kiezers. Getal stemmers. Rechters. MM. August Ringoir. Meert-Schuermans. Rechter-plaatver vanger. M. Félix Cumont. 1* Bur. 2C Bur. Total. 505 305 610 30 37 67 30 35 65 26 36 62 29 35 64 De openbare kampstrijden zullen plaats hebben ter Groote Feestzaal van '1 Stadhuis. Donderdag !22 «Juli, t© 9 ur© voormiddag. Piano. (Juffers) Leeraar Dame Backaert; 3 mededingers. Piano. (Jongelingen) Leeraar M. G. Cam- maert; 4 mededingers. Vrijdag 23 «Juli, t© 9 ur© voor middag. Clarinet. Leeraar M. Armand Segers; 3 mededingers. Klephoorn. Leeraar M. Gustaaf Pape; 2 mededingers. Hoorn. Leeraar M. G. Pape; 1 mededinger. Schuiftrompet. Leeraar M. G. Pape; 1 me dedinger. Zaterdag 24 «Juli, te 9 ur© voormiddag. Viool. Leeraar M. E. D. Van Steyvoort; 1 mededinger. Altoviool. Leeraar M. E. D. Van Steyvoort; 1 mededinger. Violoncel. Leeraar M. P. De Mol; 2 mede dingers. Zondag 18 Juli, om 10 ure voormiddag. Aug. Marcel, tegen Gust. Claus. Om 2 1/2 ure namiddag. Petrus Collin, tegen Joseph Verhulst. Om 3 1/2 ure namiddag. Dom. Van den Eeckhout, (Erondegem) tegen Felix Macharis, (Denderbelle.) ALLERHANDE NIEUWS. Buurtwegen. DeProvincialenraad komt op verslag van den heer Karei Vander Haegen, geneesheer, alhier ter stede, eene toelage toe te slaan van fr. 4770 voor de kas- seiïng der buurtwegen N* 53 en 64 onzer stad. Deze nieuwe kasseiweg zal de Ledesclie Baan verbinden met de Koolstraat, te rekenen van den Puitenput. Dees werk 't welk, sedert lang door de ingezetenen van 't gehucht Schaarbeke gevraagd wordt,zal dan zonder verderen uitstel kunnen aangevangen worden. De stad vraagt voor bedoeld werd eene toelage van fr. 6362 aan den Staat en deze zal zonder eenigen twijfel toegestaan worden. Morgen Zondag Karmelie ten Kermis. Een luisterrijk Concert zal om 5 ure des namiddags op den kiosk ter Groote Merkt, gegeven worden door het Fan- farenkorps van het 1* regiment Jagers te peerd, onder 't bestuur van den heer Muldermans. Het programma belooft iets buitengewoons. De Paardekensmolen, ge plaatst op 't Fooreplein, nabij het Posthótel, zal te rekenen van 6 ure 's avonds tot in den De Daad onzer Provincie heeft een enkwest bevolen over de kieswerk- zaamheden te Ronsse op Zondag 25 Mei jl. ten gevolge der welke twee liberalen werden ge kozen. Naar het schijnt zouden er bedrieglijke middelen gebruikt zijn geweest men zou onder andere, ten einde de stemming van een zeker getal twijfelachtige kiezers te kennen, deze laatste verplicht hebben een geelen pa pieren zak te gebruiken. In dezen zak is eene opening gemaakt juist op de plaats waar het vierkant boven de namen der liberale kandi daten gedrukt was. Nu die opening was be plakt met een fijn doorschijnend ongelijmd papierken, 't welk toeliet het wit puntje zwart te maken. Zoo kende men de stemming van een zeker getal kiezers. De meerderheid der liberalen was slechts 37 stemmen. Iloogliuis. De afbraak van 't Hooghuis of Refuge van Affligem, gaat snel vooruit; nog weinige dagen en weêr een der overblijfsels van het oude Aalst, zal voor altijd verdwenen zijn. Wanneer gansch de vlakte der oude Tim merwerf, Kom. enz., zal geruimd zijn, dan zal men beginnen te kunnen oordeelen over de werken aldaar uit te voeren en 't algemeen nut en de verfraaing die er 't gevolg zullen van wezen. Laat ons hopen dat de goedkeuring der plans van de ontworpene werken eerlang door 't Gouvernement zullen goedgekeurd wezen en de werken, in 1887, zullen aangevangen wor den. Nieuwe Statie. Naar men ons meldt, zal er morgen Zondag eene meeting, ge houden worden, in eene herberg, nabij den Puitenput, te Aalst-Schaarbeke, en alwaar er andermaal gaat gehandeld worden over de krenking van de belangen der inwoners van 't Slatiekwaartier door de oprichting der Nieuwe Koopwaren Statie, in de Bergemeer- schen. Deze meeting is voorzeker 't gevolg van 't bezoek dat zekere ingenieur hier ver- ledene week, ter gelegenheid onzer Kermis deed Wat ons betreft, wij aanzien die ge kunstelde beweging als 't werk van iemand die niet weel wat hij zou aanvangen om zijne eigendommen duur. ja peper duur, te konnen verventen. j Wij zijn geenszins vijandig aan wat de be- langen onzer medeburgers van 't Statiekwaar- j lier betreft. Wanneer hunne eischen billijk J zijn, zullen wij de eerste wezen om ze te on- 1 dersteunen doch in de kwestie der Koopwa- j renstatie is 't onmogelijk. Wij willen niet j medewerken om een openbaar werk tot stand te brengen, 't welk, gelijk wij het vroeger j nog zegden, den kemel der kemels zou wezen, j en de ontwikkeling onzer Stad langs daar zou slachtofferen aan de persoonelijke belangen van eenige eigenaars Het plan-Blondiau is veroordeeld en zal, indien onze achtbare hee- ren Volksvertegenwoordigers en Senaleurs, er de hand aanhouden, veroordeeld blijven Hoppekwestïe. Deze week j werden in onze Stad en omstreken afdruksels j van het verzoekschrift aan onzen Stedelijken Raad, rondgestrooid, 't welk de Leden der Maatschappij St. Rochus den burgers tot onderfeekening zullen aanbieden. De Hoppe- j kwestie is er in 't lang en in 't breed, klaar en verstaanbaar in uitgelegd en wij hoeven er dus niet meer op terug te komen. Wij begrijpen niet om welke rede ons Ge- meentebestuur het bijgevoegd certificaat zou weigeren, af te leveren voor de hoppe van puiken zuiveren pluk De bestaande loodze- I gel en stadsmerk zouden niet afgeschaft we zen. Wie hoppe geplukt met stelen en bladen ter Stadswaag aanbiedt,'zou, even als vroe ger, loodzegel en merk bekomen indien zijne waren goed en gezond worden bevonden. Het bijvoegd certificaat zou alleenlijk bestatigen dat de hoppe geplukt is zonder stelen of bla den, 't is te zeggen, van puiken zuiveren pluk. Een der eerste en gewichtigste oorzaken J van 't verval van onzen hophandel, 't is dal de i Aalstersehe hoppe ter oorzake van den slech- ten of vuilen pluk verstooten wordt niet alleen hersens waren uit hel hoofdje geslagen. Twee jaren geleden verdronk het elfjarige broertje en eenige weken nadien overleed de vader der kinderen. Zaak van §t-Gilles. Rodelet en Masquelier. Om te toonen wat soort de vrouw Roddel zoo al was, haalt een blad van B. ussel conige leiten uit haar leven aan, als- ooi, de wijj waarop zij met Masquelier kennis maakte. ïieu weel, dal zij reeds vroeger voor een feit als het tegenwoordige, tot 3 jaren gevan genis werd veroordeeld. Na het eindigen van haren straftijd ging zij te Si-Gilles wonen, eerst in de Vikioricstraat en later in een grooten kruidenierswinkel, waar zij, ondanks hare voorgewende armoede, 50 fr. per maand huur betaalde en voor 150 tr. meubelen kocht, welke leste zij bij gedeelten en zeer moeielijk betaalde. Masquelier was magazijnknecht geweest, doch buiten betrekking getaakt en stierf let terlijk van honger. Daarom werd hij door eenen vroegeren vriend ingenomen en gehuis vest, en het was ten zijnen huize dat hij vrouw Rodelet het eerst ontmoette. Masquelier ging toen bij haar inwonen, en zij had weldra eene volledige meesterschap over het zwakke karakter van den ongelukkige. Zoo zeer beheerschte zij hem, dat hij laf ge noeg was, de deur gesloten te houden, terwijl de helleveeg hare huisbazin, bij gelegenheid van eenen twist, ongenadig afranselde. Gedurende dien tijd begon zij reeds haren misdadigen stiel uit te oefenen, en won zij dus veel geld. Eens zelfs kwam zs thuis en zegde, op haren zak kloppende Hij is daar, hij heeft mij 900 fr. aangebracht Ook maakte zij zich aan alle mogelijke laag heden plichtig zij exploiteerde hare kalanten, of liever hare slachtoffers, vooral indien deze winkel of magazijn hielden. Dan deed zij zich alle soorten van koopwaren ter hand stellen, maar betaalde nooit. Vroeg men haar om geld,' dan dreigde zij de ongelukkigen te zullen aan klagen. Hare huismeesleres werd eindelijk die han delwijze moede, en zette het voorbeeldige paar aan de deur. Gedurende eenigen tijd waren zij weêr in armoede en woonden zij in eene remisie, maar het is te denken dat hunne nijverheid later weêr bijwon, want verleden jaar huurden zij op den naam van Masquelier het huis der Praagstraat, waar het vreeselijke geheim ge beurde, dat thans de openbare meeningen het gerecht bezig houdt. Hun huisgezin was verre van kalm. Dikwijls werd er getwist en gevochten en eens zelfs dat zij Masquelier eene wond aan het hoofd had toegebracht, legde deze eene klacht neêr, welke hij echter spoedig weêr introk. Vrouw Rodelet heeft in eene van hare on dervragingen gezegd, dat zij Masquelier, na het in stukken snijden van hel lijk 10 fr. had gegeven. Hij loochent dit. Hij heeft zijnen verdediger M. Morichard ge last de huur van hei huis der Praagstraat in der minne te verbreken. Het schijnt dat Masquelier, althans zoo be weert hij, Emma Beeckman meer en meer ziende vervallen, reeds dikwijls gesproken had van eenen doktor te gaan halen. Vrouw Rodelet wilde hiervan echter niets weten. Wij hebben gemeld dat de ring van Emma Beeckman, die vrouw Rodelet droeg op het oogenblik harer aanhouding, verdwenen was. Men heeft hem thans, in hare kamer ver borgen, teruggevonden. Hij was onder eenen poot van haar bed, plat gewrongen. Vitriooldrama te Brussel. Een meester gast van eene fabriek van drukletters, J. S. genaamd, vervolgde sedert lang met zijne attenties de echtgenoote V. P., welke in die fabriek werkzaam was. Zijne pogingen bleven langen tijd vruchte loos, maar ten leste bezweek zij voor de beko ring. Eene harer werkgezellinnen verwittigde in den vreemden maar zelfs in 't binnenland. haren echtgenoot, en deze, na dat hij inlich- Wij kennen dus de oorzaak van het kwaad j tin?en ''ad genomen, welke het gerucht sche en laat ze ons bestrijden en pogen uit te roei- "en. bevestigen en eindelijk door de beken- en Onzes dunkens is't voorgestelde middel, i [®niss®n zijner vrouw zelve overtuigd, joeg 't bijgevoegd certificaat, hoogst doeltreffend en Jlaar echtelijke woning. Hij gaf tiaar drie van aard om op weinige jaren, aan de Aalster- da&eri om een a,,der onderkomen te zoeken, sche Hoppe hare aloude faam doen terug te t Ondanks het smeeken der vrouw bleef de winnen. echtgenoot onverbiddelijk. Indien iemand eenige beweegreden legen De verslootelinge wendde zich thans tot het bijgevoegde certificaat heeft in te brengen, ons blad is ten zijnen dienste. Zaterdag namiddag waren houthakkers een boom aan 't vellen, te Herlinckhove, ge meente Oultre. Eenige kinderen, die in de na bijheid speelden, weigerden, ondanks de op merkingen der werklieden, zich te verwijde ren. Eensklaps, en buiten aller verwachting, stortte de boom met verschrikkelijk gekraak neêr. Een meisje van 6 jaren oud, werd door een tak zoo zwaar aan het hoofd gewond dat zij weinige oogenblikken nadien overleed. De i* VlRVOL®. Binnen de buizing zag hel er zuiver uitgeeno prachtig geweveue tapijten, geene gouden of zilveren vazen, geeDe wijduitgetakte luchters, mets vond men er van dit alles, maar slechts een eenvoudig huis gerief, dat van reinheid blonk. Het voor Rosa be stemde vertrek was dc bovenkamer,eenvoudig gelijk het overige der huizing een bruin eik6n ledekant, met witte gordijnen, een crucifix aan den wand, op de ichotiw twee twee vazen met gemaakte bloemen, waar tuascben het beeld der Moedor-Maagd met hel kind Jesus prijkte, maakten al hetgene uit, wat men er in ontwaarde. Door de kleine ruitjes, die in hun lood waggelden, zag men de trotsche Warande van Turnhout, waarin de reusachtige beukun en eiken boomen zich bladerloos vertoonden. De winter had al dat prachtig groen doen verdwijneu, en eenzaam, verlaten was nu de Warande, waar de eentoonigheid van den winter de bevalligheid van den zomer ver ving. De fonteinen zouden in duizenden stralen hare schitterende waters niet meer ten hooge. de herten en reeëen hielden zich schuil in de stallen, en 't boscbgovogelte huppelde in 't kreupelhout niet meer. Deze plaats beviel ten volle aan Rosa, want in den zomer zou dat uitzicht op de Warande heerlijk wezen, wanneer de lieve lente alles weder in beval lig groen zou huiles. Dankbaar aanveerdde het meisle dit verirek, dat haar als een hemel scheen. O zeide zij, bravo overste, gij zijl te goed voor mij, voor een gevonden kind. Zwijg daarvan, antwoordde Clara, dit verzoek ik u innig. Ja, eerwaarde overste, ik weet niet hoe u mijne dankbaarheid uil te drukken. Kind, aanzie mij als eene moeder, en vergeet het veiledene. Het verledene vergeten.... o, nooit, fluisterde Rosa peinzend, terwijl zij een betraanden blik naar de Warande sloeg. Daarna eene andere wending aan het gisprek gevende, zegde de overste Zie. Rosa, dat uitzicht op de Warande is schoon j en verrukkelijk in den zomer verbeeld u de majes- tueuzo boomon, met donker loof omgeven, waarin duizenden vogelen zingen die fonteinen, welke als diamanten stralen bet zonnelicht weerspiegelen die graszoden, waarop de herten en reeën grazen, en dan de menigvuldige bloemen en planten die tus- schen de heesters prijken. Voorwaar, zegde Rosa, dat uitzicht is fraai. Wees overigens gerust en te vreden mijne zorg zal u nooit verlaten. Twee dankbare tranen blonken in deoogen van Rosa, en waren een welsprekend bewij3van den haren verleider, maar deze lachte haar vier kant uit, toen zij hem de straf van haren mis- .stap verhaalde. De vrouw, hierdoor in de ziel getroffen, gevoelde de straf nog dieper en ver zon een wraak. Rond 5 ure wachtte zij aan de deur der fabriek, het builenkomea van het werkvolk af en zoodra S. verscheen, sprong zij op hem toe en wierp hem eene kom vitriool naar't hoofd. Zijn aangezicht en hals zijn erg verbrand. Terwijl de omstanders hem de eerste zorgen toedienden, liep zij naar het policiebureel, om inmgën dank, dien zij voor de eerwaarde overste van het Beggijnhof gevoelde. III. Eenige dagen later, op zekeren avond, zalen Rosa en Clara den Rozenkrans te bidden, het welk hare dagelijksche verrichting was, wanneer er op de deur geklopt werd. Men deed open. en eene vrouw, in zwart kleedsel gehuld en welker wezenstrekken bijna onzichtbaar waren, zoo dicht trok zij de huike, die zij droeg, over het aangezicht, trad binnen. Zou ik een woord aan de eerwaarde overste, in hel bijzonder, kunnen spreken, vroeg de onbe kende, op eenen zoeten, doch treurigen toon. Voorzeker, antwoorde Clara. Rosa verliet het vertrek, Gij zult misschien, hernam de onbekende, mijn bezoek, op dit uur zonderling vinden edoch gij ziet voor u eene ongelukkige vrouw eene diep beproefde moeder, dieu de toelating verzoekt om het overige harer dagen bier op hel Beggijnhof te mogen doorbrengen, ten einde in het afgezonderd leven te vinden wal zij tol biertoe niet mocht oet- moetcn. Dus zijt gij ongelukkig Misschien woont er geen schepsel onder de zon, dat zulk lijden verduurt. En waarin bestaat uw ongeluk O gedoog, dal ik niet openbare, eens zult gij dat weten, maar nu, ik bid hel u, wilt van mij geene verdere verklaring vragen. Na met eenige andere personen er over geraad pleegd te hebben, werd bel aan de onbekende, door te verhalen wat er gebeurd was en zich ge vangen te geven. Tegen den avond vernam de beleedigde echtgenoot hel voorgevallene en na bij de policie bevestiging van het feit bekomen te hebben, verklaarde hij, aan zijne vrouw haren misstap te willen vergeven. Er werd evenwel proces-verbaal ten haren laste opgemaakt en waarschijnlijk zal zij door de korrektionneele rechtbank veroordeeld worden doch die straf, hoe zwaar ook, zegt zij, zal toch veel lichter zijn dan die welke haar door haren man was opgelegd. De Clironiqne, welke ook dit feit verhaalt, zegt, dat de echtgenoot bedrogen werd door eenen naamloozen, lasterenden briefdat de vrouw onplichtig was en, na door haren echt genoot en hare moeder doorgezonden te zijn, alleen naar den meestergast was gegaan om twee dagen werkloon te eischen. De vitriool zou den meestergast slechts zeer weinig verbrand hebben, en de man, ziende welke gevolgen zijne lichtgeloovigheid had kunnen hebben, zou zelf vergiffenis aan de vrouw hebben gevraagd. Het blad raadt nu den schrijver of schrijf ster van den lasterenden brief aan, zich zelve te verhangen - Dijusdag namiddag speelden eenige kinderen op de binnenplaats van een huis in den St-Thomasgang, te Brussel, toen een hunner, een knaapje van driejaar in den re genput viel, die drie meters diep is. Een jongen van 11 jaar die dit zag, sprong hem achterna en hield het kind boven het 90 centi meters diepe water tot dal een werkman in den put neèrdaalde en de twee knapen boven j haalde. Het programma der gentsehe kermis bevatte dit jaar een nummer, dat ongetwijfeld door anderen zal nagevolgd worden. In den namiddag, rond 6 ure, werden in het park der citadel duizende duiven opgelaten, bij het lossen van een kanonschot. Het was voor de Gentenaren een nieuw schouwspel, dat op recht der moeite weerd was om te zien. De duiven vlogen op, bleven een oogenblik in de hoogte zweven, zoekende naar de richting die zij moesten volgenen dan vlogen zij in groepen weg. Ongeluk. Eene vrouw in de Preeker- straat, te Antwerpen, had maandag namiddag haar zevenjarig dochterke om selder gezon den. Het kind had die groente niet gevonden en de moeder, in grampschap opschietende, gaf het eenen slag in het aangezicht. Het meisje nam de vlucht en de moeder wierp het een mes toe, dat het arme kind in de linkerborst trol. Het slachtoffer, erg gekwetst, slaakte een kreet, en bij het zien van het bloed dat uit de bekomen wonde stroomde, nam de vrouw haar kind in den arm en vluchtte er meê naar de Kloosterstraat. Toen de policie haar daar kwam opzoeken, had zij de wonde reeds vermaakt met eene plaaster van spanadrap, die zij bij eenen apo theker in de buurt had gaan halen. De geneesheer die haar toen verzorgde, vreest dat de long gekwetst is. Het kind is naar het gasthuis gebracht, waar het geduren de den ganschen nach tusschen leven en ster ven heeft verkeerd. Dijnsdag morgend is er een weinig beterschap in zijnen toestand ge komen. De moeder, een slraatkeerster, die zich nog al eens aan den drank overgeeft, is aangehou den. Maandag liep te Eecloo een vreemdeling rond en drong sommige huizen binnen om de menschen geld af te doen. Bij den werkman Dyselynck, op Blommekens, deed hij de komplimenten van den zoon, sol daat te Antwerpen, zijnen kameraad, zegde hij, die hem bij zijne ouders om zijnen kiel zond en om eenig geld. De bijgeloovige man gaf hem het een en het ander mede. In den dag had de vreemdeling ook eenige huizen bezocht op liet Oostveld, en wilde daar 's avonds vernachten in de herberg van De Meyer. Maar hij bleef den nacht door opzitten, en men was verlegen of de kerel somtijds geen deel maakte van eene bende. Daarop kwamen eenige kloeke boeren van 't Oostveld, hielden den kerel aan en leverden hem over aan de gendarmen. Des anderdaags werd hij verwe zen als landlooper. Het is een oud-veroor deelde. Indien al de boeren in den omtrek te werk gingen gelijk die van 't Oostveld, dan zou het getal landloopers wel verminderen, in plaats van te vermeerderen. Drama te Luik. De Gretrysiraat werd maandag, door een gruwelijk draina in opschudding gebracht. In het nr117 der gemelde straat woont een Duitscher, M. B. en zijne zuster Anna, welke daar eenen winkel van groenten en bloemen hielden. Sedert eenigen tijd hadden zij zekeren Glockner, een vijftigjarigen landgenoot, in hunnen dienst genomen, die naar het schijnt twistziek van aard moet zijn, en herhaalde Clara, toegestaan om op het Beggijnhof te verblij ven. Men kan begrijpen hoe nieuwsgierig de beggijnt- tjes waren om de onbekende te zien, die hare intre de deed. Hare houding was edel en bevallig en kenmerkten eene vrouw uil den hoogen stand de rouwkleederen, welke zij droeg, duidden aan, dat zij het een of ander aangezicht te bemerken, dit hield zij dicht onder hare buiken verborgen Aller hande gissingen werden er nopens die vrouw ge maakt, en niemand waagde het de onbekende een woord toe te sturen. Iets dat zeker scheen, was, dat deze vrouw een hevig verdriet verduurde Zij had zich opgegeven onder den Daam van Ludwina en daar zij steeds zoo bedrukt bleef, noemden men haar Ludwiua de bedrukte, 's Morgens vroeg zat zij mede van de eerste in de kerk en scheen vurig te bidden zij hield met niemand gemeenzaamheid en leide een afgezonderd leven. Rosa bovenal was nieuwsgierig om de vrouw te zien zij veelde zich tot haar, als door eene geheime kracht getrokken. Eens, dat zij samen uit de kerk kwamen, waagde het meisje de onbekende het woord toe te stieren Edele vrouw stamelde Rosa, zijt gij het reeds gewoon in uw niouwverblijf? Bij het hooren dezer zoete taal, die haar tot in het harte drong, deed de onbekende hare huike wat meer naar achter hel hoofd, om het meisje te zien, welk haar deze vraag deed. Rosa voelde, bij het zien van het gelaat dezer vrouwe, als eene siddering door al hare leden. Ludwina, langs haren kant, werd eene geheime toegenegenheid voor het meisje gewaar, dat haar op zulken gulhartigen toon aansprak. malen den vrede in huis stoorde. Maandag morgend kwam M. B.... met zijnen bediende rond i uur 's morgens thuis. De leste was een weinig bedronken. Eensklaps ont stond en weêr eenen hevigen twist, naar aan leiding van een door B. ontworpen huwelijk. De knecht ging woedend naar de kamer, in welke hij te samen met zijnen meester sliep, en sloot zich op. B. maakte dan het voorne men het overige van den nacht in de keuken door te brengen. Kort daarna hoorde hij gerucht op de boven kamer. Het was Glockner, die pogingen aan wendde, om de kamer van Anna binnen te dringen. Toen B. bovenkwam om te zien wat er gebeurde, was G. daar reeds in gelukt en werd zijne zuster juist door twee messteken getroffen. B. greep den moordenaar vast, maar be kwam insgelijks drie messteken, welke ge lukkig niet gevaarlijk zijn. Toen keerde Glockner het wapen tegen zich- zelven, bracht zich drie steken toe, maar daar de dood niet spoedig genoeg kwam, sneed hij zich met ware razernij den hals door, en viel stervend op den vloer neêr. De policie, die eindelijk ter plaatse kwam, deed liet lijk van den moordenaar wegbrengen en de slachtoffers verzorgen. De toestand van Anna is zeer org. Dien van haren broeder is minder gevaarlijk. Ciloyen Blanvalet had onder de mijnwer kers van Luik eene weêrstands-en onderstands- kas gesticht en bij die gelegenheid met ron kende woorden de voordeelen van het alge meen stemrecht en andere schoonheden opgehemeld. Deze maatschappij heeft echter in eenen harer leste vergaderingen besloten, al die hersenschimmige, politieke voordeelen ter zij te stellen en enkel het mogelijk voordeel in 't oog te houden. De kring zal dus enkel be staan als samenwerkend genootschap, dat, zoodra liet door maandelijksche bijdragen een zeker kapitaal zal gevormd hebben, een winkel van eetwaren zal stichten, ten behoeve der deelgenoten. De vereeniging heeft den naam aangenomen van VEquitable en een mijnwerker V. Pire genaamd, als voorzitter aangesteld. Te Luik, zegt de Tijd, zal in september aanslaande een kongres der sociale werken gehouden worden, dat zeer schitterend belooft te zijn. Behalve tal van katholieke woordvoer ders uit België, verwacht men er ook dr Wind- horst, den graaf DeMun en voorname sprekers uit Nederland. Te Feluy, bij Charleroi, heeft een acht tienjarig meisje een bewijs van moed en koel bloedigheid gegeven, dat men bij meisjes van haren ouderdom niet zou zoeken. Eenige kinderen speelden in eene weide waar vee graasde. Eensklaps begon een stier gewel dig te springen en met den kop te schudden en de kinderen, van schrik bevangen, liepen schreeuwend en vluchtend in de richting hun ner woning. Het dier bemerkte en achtervolgde hen, maar een jong meisje, mej. B., dat sedert eenige oogenblikken ooggetuige van dit too- neel was, plaatste zich moedig voor den woe denden stier. Deze wilde achterhaar om, de kinderen opnieuw opnieuw vervolgen, maar het meisje nam zijne hoornen vast en hoe hij schudde en moeite deed om de onwelkome vracht af te werpen, het gelukte hem niet. Eindelijk stond hij stil, keerde zich om en snelde terug naar de weide die hij verlaten had. In den nacht van 13 tot 14 dezer is M. Netzer, burgemeester van Arlon het slachtof fer van eenen belangrijken diefstal geweeet, welke daar gepleegd is met ongehoorde stout moedigheid en bij middel van braak, beklim ming en valsche sleutels. De kwaaddoeners hebben uit eenen sekretaire eene menigte titels aan drager, bankbiljetten, gouden en zilveren geld gehaald. Verscheidene sloten waren opengebroken terwijl andere met passe-parlonls geopend wa ren. Men heeft geen sporen van voetstappen op de vloeren gevonden, hetgeen doet vermoe den dat de dieven op hunne kousen liepen of caout-chou schoenen droegen. Een belangrijk huis van Oberstein füuitschland) beeft een meestergast gezonden naar de zavelgroeven van Sichen-Sussen-en- Bolré, waar hij, geholpen door een werkman der gemeente, opzoekingen doet in de hoopen vuursteenen, die aan de ingangen der zavel groeven liggen en welke tot nu toe enkel ge diend gebben tol het onderhoud der wegen. Het schijnt dal zekere soorten van die steenen zeer goed kunnen gepolijst worden en dat men ze in Duiisehland veel gebruikt voor het ver- veerdigen van horlogieketingen, potten, man chetknoppen. enz. Een hevige brand is dezer dagen uitge borsten te Sint-Margareta's-Hautem. Eene der grootste hofsteden van de gemeente is de prooi der vlammen gsworden. Slechts de muren zijn recht gebleven 20 hoornbeesten zijn in de vlammen omgekomen. Een ouder ling van 75 jaar, die gevaarlijk ziek te bed lag. is kunnen gered worden op het oogenblik dat de vlammen zijne kamer bereikten, doch Voorzeker, jookvrouw, aatwoordde Ludwina. wie zou bij zulke brave zielen niet te vreden wezen Ludwina staarde Rosa aan, die van haren kant de oogen van de onbekende niet kon afwenden. Beide gingen sprakeloos lot aan den woon van Ludwina, die Rosa bij de hand vatte, en haar vrien delijk zegde Vaarwel, tot morgen. Mijmerend slapte de jongo docbler de woning van Clara binnen. Deze kon de ODgewone stilzwijgend heid van Rosa niet begrijpen en nog veel minder waarom zij onophoudelijk hel medailjon, hetwelk zij op haar droeg, te voorschijn haalde en hetzelve met buitengewone aandacht bezag. In Gods naam, wat beteekent dal vroeg Clara. Eerwaarde overste., o ik geloof dat ik dwaas ben... hebt gij het aangezicht van Ludwina nauw keurig beschouwd Voorzeker. Vindt gij niet, sprak zij, op het medailjon wijzende, dat zij iets of wat op dat vrouwenportret gelijkt Zottigheid, dwaasheid, mompelde de overste. Hoe meer ik het bezie, ging Rosa voort, hoe meer ik er eenige trekken in meen te ontwaren. Kom, kom, stel die dwaasheid uit uw hoofd, sprak Clera. De jonge Rosa maakte geen de minste opmerking meer, en dacht inderdaad, dat zij-zich bedrogen had; doch niettemin, als zij Ludwina ontmoette, peiisde zij onwillekeurig aan bet afbeedsel der vrouw. (Wordt vooitoujst.)

De Denderbode | 1886 | | pagina 2