UITVERKOOP Jean Hofman-Leleu, MAGAZIJN 2 HUIZEN, FABRIEKEN MEUBELS en WIJNEN, HTJXZiElSr, HUISMEUBELS, HUIS MEUBELEN, HOFSTEDE, BEHUISDE HOFSTEDE, •^TT de schrik dien hij onderslaan had, was zoo hevig geweesl, dat hij daags nadien overleed. De verbrande gebouwen waren met den inhoud verzekerd. De nederlandsche socialist F. Domela Nieuwenhnis, heeft aan het beigische blad La Réforme, eenen brief geschreven waarin hij protesteert tegen de handelwijs der beigische gendarmerie, welke hem zondag belette, de grenzen te overschrijden, toen hij zicli naar Gent wilde begeven om aldaar in de vereeni- ging Vooruit eene voordracht, te houden. HOLLAND. In het hollandsch Schoolblad wordt gewezen op liet slandenverscbil, dal op de scholen wordt aangekweekt. De openbare scholen worden in de steden verdeeld in verschillende klassen armscholentusschenscholen eu burgerscholen, terwijl de dorpscholen doen zien hoe eendrach tig de zoon van den burgemeester nevens dien van den briefdrager, de zoon van den boer nevens dien van den arbeider op de schoolbank zit. FRANKRIJK De Hertog van Aumale, generaal bij 't Fran- scbe leger en oom van den graat van Parijs komt op zijne beurt uit Frankrijk verbannen te worden. Sedert Frankrijk's bestuurders God en gods dienst verlaten of zelfs vervolgen, nemen misdaad en zedebederf daar op schrikbarende wijze toe. De heer Camecasse, oud-prefekt van policie te Parijs, wijdt in de République Frangaise eenen zeer belangrijken artikel aan de onveiligheid die in Frankrijk heerscht. Hij zegt onder andere: Sedert eenige maanden hebben verscheidene moorden in spoortreinen plaats gehad allerlei misdaden zijn in den omtrek van Parijs ge pleegd; overal zijn rooverijen aan de orde van den dag in het departement der Zee-Alpen worden postwagens en reizigers geregeld aan gevallen overal bedelarij en laodlooperij schier nergens is de rechterlijke, stedelijke of gemeentelijke policie voldoende. Het hooger gezag heeft geene voldoende veerkracht meer met hel stelsel, de vrije kroeg in den vrijen Staat, komen wij zeldzame dingen legen. Derepublieh endeKerk.KardinaalGuibert heeft nauwelijks den lesten adem uitgeblazen, of de radikale pers valt hem op de hevigste wijze aan. De eerbiedweerdige prelaat had ver langd in de kerk van het H. Hart, lot welker bouw hij zooveel gedaan had, begraven te wor den maar het schijnt, dat deze plechtigheid op aansporing der regeering, in Notre-Dame ge schiedt. Te oordeelen naar den toon, waarop de radi kale pers over de kerk van het H. Hart schrijft, schijnt een veldtocht aanstaande, om aan deze kerk, door la République frangaise een monu ment van den burgeroorlog genoemd, haar godsdienstig karakter te ontnemen. De regeering zal natuurlijk wel toegeven. Onlusten te Armentieres. De gekende fransche redenaar Paul de Cassagnac hield ver leden zondag eene groote redevoering te Ar- mentières (Noorderdeparlement), over de kon- servalieve eendracht. Ongeveer 8000 personen woonden de verga dering bij, voorgezeten door 81. des Rolours, afgeveerdigde. M. de Cassagnac bestreed in hevige woorden de republiek, en predikte de eendracht «rider al de konservalieven koningsgezmden of Bona- partisten, beiden moeten vereenigd staan legeu denzelfden vijand. Bij het vertrek van M. de Cassagnac had in de straal eene vijandelijke belooging plaats, welke weldra in eene bloedige vechtpartij ver anderde. Revolverschoten werden gelost. Een gendarm kreeg een kogel in de hand. Vele personen werden gekwetst. Een heer, die een pince-nez droeg, kreeg een stokslag op den neus. Zijn bril vloog in stukken en eenige deeltjes glas kwamen in zijn rechteroog. Men vreest dat zijn oog zal uitzweeren De gendarmerie heeft om hulp moeten seinen naar Kijsel. Verschillende aanhoudingen werden gedaan. Ten 41 ure was de rust hersteld. Zonderling tweegevecht. Een jonge ge neesheer van het leger, te Giron, had ondervon den dal zijne vrouw schuldige betrekkingen onderhield met zekeren Goujon. Besloten zijne eer te wreken, trad hij over een drietal weken bij een wapenmaker binnen om een revolver te koopen. Het toeval wilde dat GoujGn insgelijks zich in den winkel bevond om een revolver te koopen. De beleedigde echtgenoot geraakte in zulke woede dat hij een schot loste op Goujon, welke hierop met een schot antwoordde. De beide mannen schoten elk de zes schoten hunner revol vers af alleen Goujon werd licht gewond, liet gansche tooneel in den winkel had geen minuut geduurl. Woensdag kwam de geneesheer voor het as sisenhof van Ariège doch hij werd vrijgespro ken. DUITSCHLAND. Volgens een bericht in TAvenir Militaire, wordt in Duilschland met grooten spoed gewerkt aan de repetitiegeweeren die de regeering besteld heeft in de fabrieken te Eifurt, Dantzig en Span den. Tegenwoordig levert elke dezer fabrieken 600 a 700 geweeren per dag, dus te zamen on geveer 2000. Binnen 18 maanden zal de duitsche intanterie in het bezit zijn van een miljoen zulke geweeren. Een monster. Te Berlijn is eene twaalf jarige moordenares, Maria Schneider genaamd, die haar zustertje, 5i/2 jaar oud, uit het venster heeft gegooid, omdat het kind niet wilde zwijgen in hechtenis genomen. De jeugdige moordena res, die altijd eenen wreeden aard heeft geloond, en onder anderen eens de konijnen van haren vaderde oogen uitstak, geeft geene blijken van berouw. Eergisteren werd zij uit de gevangenis terug bij het jonge slachtoffer gebracht. Ofschoon zij hare ouders en hare gansche familie zag weenen bleef zij zoo koud mogelijk en scheen haar zelf erg te vervelen. Die onverschilligheid bracht de gebuurvrouwen in zulke opgewondheid dat de gendarmen haar beschermen moesten tegen hunne slagen. Vreeselijk ongeluk. Een even vreese lijk als onverklaarbaar ongeluk heeft te Leute- witz bij Riesa (Saksen) plaats gevonden. Op eene hofstede moest een beirput geledigd worden, waarbij de pomp verstopt geraakte.Een 16 jari ge knaap daalde in den pul af, doch kwam niet meer boven. Hem volgde een schoonbroêr van den boer, doch deze bleef eveneens omlaag. Daarna klom de eigenaar der hofstede naar be neden, met het zelfde gevolg. Toen men op al het geroep geen antwoord bekwam, liet een vierde man zich zakken aan een louw, doch deze kreeg het zoo benauwd, dat hij, toen men hem ophaalde, het bewustzijn verloren had. Nu daalde er weer een vijfde in den put, van wien niet meer vernomen werd. Vier mannen hebben dus het leven verloren, en op het behoud van den eene, dien men opgi- haald heeft, beslaat weinig hoop. Wal het geval nog onbegrijpelijker maakt, is, dat voor twaalf jaren op dezelfde hofstede, door dezelfde oor zaak, een man is omgekomen. ITALIË. De cholera houdt nog al huis op verscheidene plaatsen van Italië. Van maandag lol dijnsdag noen, vielen te Godigori 3 cholera en 4 sterf gevallen voor (van vroegere aangetasten te Venelie geen enkel cholera-of sterfgeval te Brindisi 6 nieuwe gevallen en 10 dooden te Laliano 50 personen aangetast en 28 overleden te Uria 5 aangetast en 8 overleden te San - Vito 33 aangetast en 3 dooden te Francaville 29 ziekte-en 25 sterfgevallente Ostuni 5 overleden die reeds vroeger waren aangetast. Van dijnsdag tol woensdag noen, werden er te Godigori 9 aangetast, doch geen enkele over leden te Brindisi 8 aangetast en 5 overleden te Latiano 70 aangetast en 26 overleden te Mesagne 1 overleden te Oria 3 aangetast en 1 overleden te San-Vito 32 aangetast en 4 ge storven te Francavilla 76 aangetast en 34 over leden te Venetie 2 aangetast en 1 gestorven. Te Erchie zijn in het geheel 12 personen aan getast en 2 overleden. WIE? WAT? WAARTOE? oMÏE^gF"waa1hEDEN VOOR DEN INVALIEDE. Hebben onze lezers ooit gehoord van Professor Holloway Zonder twijfel even zoo wel als van Humboldt, Arago, Oersted, Silliman, Aggassiz, en andere bekende geleerden. Maar hebben zij zich nooit gevraagd wie en wat hij is. Indien zij niet bepaald daarmede bekend zijn, zullen wij onder nemen hun eenige inlichtingen daaromtrent te ver schaffen. De professor is geboren in dat land, waarin Harvey, Hunter, Abernethy, en andere verlichten op hel gebied der geneeskundige wetenschap hel eerste levenslicht aanschouwden. Dit zij voldoende voor het Wie nu wat aangaat het Wat Hij is ten opzigte van de andere geneesheeren wat Clay, Webster, en Calhoun waren ten opzigte van staatsmannen, wat Washington— alom geerbiedigde naam was ten opzigte van patriotten, en generalen, wal Shakespea re was ten opzigte van treurspeldichters en wat Irving en Chalmers waren ten opzigte van predikers, dat is te zeggen de grootste man van zijne eeuw en van zijn beroep Zijne reputatie is door de belemme ringen van alle vooroordeel heen gedrongen zij heeft de hinderpalen der kwaadsprekendheid over wonnen, en de professor alleen staat nu algemeen bekend, als de Geneeskundige Colossus der geheele wereld. Dit zij voldoende voor het Wat Waartoe spreken wij hier van hem Indien wij, toen onze landgenooten bij duizenden stierven aan de geele koorts, te Norfolk en to Portsmouth, gehoord hadden van een middel, dat deze kwaal in haren vooruitgang zou sluiten, en dat den bederver in zijneB loop zou tegenhouden, en wij verwaarloosd hadden dit bekend te maken, wat zou dan ons loon geweest zijn Ge wis eene rasse straf d6r Lynch wet. Want indien een plicht meer gebiedend dan een ander is, dan is hel voorzeker deze,— om den kranke in zijn lijden bij te slaan en alle middelen aan te wenden, om hem spoedig zijne gezondheid weer te geven." Dit is de reden waarom wij van Prof. Holloway spreken. Dit is ons antwoord op het Waartoe. Voor verscheidene jaren, toen de professor dus veel jonger was dan nu vestigde bij zijne aandacht op de groote ongelijkheid tusschen de genezingen, welke de geneesheeren bewerkstelligen, en die, welke zij ondernamen te bewerkstelligen. Hij maakte de opmerking, dat zij niet eenmaal in twintig geval len lot een gunstig, resultaat voerden. Het scheen toe, of dat de geneeskunde den naam van wetenschap onwaardig was, dat het meer een zaak was, die van het blooic toeval afhing en daarom bepaald een onrecht den mensch aangedaan, of wel dal de geneesheeren de kunst om te genezen niet verston- den. Terwijl hij zich aan de studie der menschelijke physiologie wijde, en bekend met de ziekteleer, kwam hij op de ware oorzaak van het gebrek aan gunstige resultaten, en maakte die ontdekking welke zijnen naam zal onsterfelijk maken Om een ziekte of kwaal te genezen, werd deze door de geneesheeren lokaal, uitwendig behandeld. Waren de nieren aan getast Of wel de lever Of de maag? 0( de longen Dadelijk schreven zij middelen voor ter genezing van nieren, lever maag of longen, niet begrijpende dat de geheele oorzaak in het bloed te vinden was, door welks levens-verspreidenden stroom die organen ge voed worden, en-d3lzijdus om de kwaal in haar uitgangspunt te sluiten, dat levensvocht moesten zuiveren, en het overige aan de natuur overlaten Dit is het geheim van het wonderlijke succes van Professor Holloway in alle oorden der wereld. Hij zuivert bet bloed, en herstel van gezondheid laat niet na te volgen Dat elke kranke dan, die veel door vele geneesheeren geleden heeft, en er geen baat bijgevonden heeft acht geve op deze onze woorden, en eene proef neme met de Pillen van Holloway, in dien hij inwendig is aangetast en met de Zalf van Holloway, indien hij lijdt aan Wonden of Zweren. The Freethinker Hollo way's Zalf en Pillen. Ettergezwelen, zweren, zeer, korstige melaalschheid en kwaadaar dige huidziekten zijn zeer algemeen onder de zwarte bevolking der Oostersche Archipel, want de inboor lingen, die bijna uilsluitend ryst eten, zijn onderhevig aan alle die ziekten welke voortvloeyen uit de on reinheid des bloeds In de gansche Pharmacopea kan niets gevonden worden dat zoo spoedig en krachlda- dadig het bloed zuivert als Hollowav's Pillen Dezelve werken regtstreeksch op de vochten, en waar het bloed zuiver en gezond is daar is het gestel in eenen gunstigen toestand voor de genezing van alle ligcha- melijke kwalun. De Zalf en Pillen tegader genezen en heelen al uitwendig zeer en alle huidziekten hoe ook ingeworteld. 15. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 10 Vrouwel. 5 HUWELIJKEN. S. Van den Spiegel, landb met A. De Brucker, breister. C. De Naeyer, peerdensmid, met M. Van de Maele, dienstm. C. Malhieu, schoenm. met 0. Deghels, bobijnster. J. Troch, letterzetter, met M. D'Haese, ^breister. P. Kieckens, schriji.vv. met M. Meersman, breister. 0VERLIJDENS. S. Eloot, vr. Van de Vijver, z. b 62 j. School straat. G. Van Gyseghem, bez. 45 j. Zoulstraat. 2 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stadNinove. Aangiften van den 9 tol den 16 Juli 1886 GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 2 0 Vrouwelijk a 0 Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet 56 Ossen, 0 75 tot 0 85 36 Koeien, 0 50 0 75 30 Veerzen, 0 70 0 80 16 Stieren, 0 65 0 00 292 Kalveren, 0 70 0 90 Aelul, 17 Juli. Per 1 heet. Tarwefr. Mastelnin Rogge Geersi. Haver. Spelt Koolzaad per 1C0 kil. Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaadolie, Koolzaadkoekcn Lijnkoeken, Aardap. (roode dc 100 kil. Aardap. (geelej Nieuwe Boter, de 3 kilogram Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggencn, per stuk, l* soort per 100 kil. id. 32 lil. 50 19-00 a 16-50 14-00 (10-00 18-00 00—00 00-00 00-00 öft—00 00 -0') Öv-00 oO-OO 4-30 5-00 7-27 1-63 3—60 25 00 2f cent. 21-00 18 -00 15-00 00-00 19-50 00-00 00-00 00-00 öo - oo 00-00 00 - 00 00 -00 5 0j 6-60 7—81 1-81 4-00 20-00 HOPHANDEL. De Hop wordt verhandeld tegen 27 en 31 fr. de 50 kilogr. POPERINGHE, 16 Juli. Hoppe 1884. Stad.. Fr. 25—00 00—00 Gemeenten 00—00 0000 ANTWERPEN, 16 Juli. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 2,10 a fr. 2.30. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1.10 a 1,40 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00. De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 5,60 lot 6.60; polderper 100kilos fr. 00.00 00.00 De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 1,90 a 2,10 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in he1 Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 18—00 a 19—00 Rogge, 15-00 15—75 Winlergeerst, 00—00 00—00 Zomergeerst, 16—03 16—50 Haver, 18—00 19 - 00 Boekweit, ('0—00 00—00 Boonen, 22—00 00 -0O Bitterpeën, 16-50 17-00 Tp IlllPPn Een schoon RENTENIERSHUIS, AC IJ UI CII. gelegen in het begin der Stoof- slraat, nu bewoond door Jufv. Elmire Delmoite. Zich te bevragen bij Mm® W® De Hert-Van de Pulte, Brusselscheslraat. Ecolede Demoiselles. M. VAN DER BORGHT, Directrice, h 1'hODDeur d'informer Ie public que l'école est transférée de la rue St. Georges, k la rue Léopold. Le minerval est de fr. 2,00 par mois. L'élude du soir de 5 h 7 heures, fr. 1,50. Handelsrechtbank van Aalst. BANKBREUK. De Rechtbank, Gehoord in zijn verslag M. Victor Siron, Rechler-Commissaris ter bankbreuk van den lieer Albien De Schampheleir, fabrikant van handschoenen te Sottegem Aangezien het blijkt uit dit verslag dat de handelstrouw van den gefailleerde geschokt was en de slaking van betaling bestondt Bepaalt ambtshalve de opening der bankbreuk op 9 Januari 1886, date der staking van de betalingen, behouden de rechten der belang hebbende partijen Aldus gevonnisd en uitgesproken in openbare zitting van 14 Juli 1886. Voor gelijkvormig exlrakt, De Griffier, H.-J. PAPPAERT. Bij sterfgeval. aan den prijs van factuur en daaronder van vrouw en manskleederen bij de Weduwe Schelfhout-De Boom, achler de groot® Kerk te Aalst. A. G. BRUXELLES. BELGISCHE MAATSCHAPPIJ van Algemeene Assurantiën tegen de gevaren van brand, de losbarsting van den bliksem, van het verlicntings-gas en van de stoomloestellen, GEVESTIGD TE BRUSSEL. IIoofd-Agcnt te Aalst, M' Gnalaaf Be Winter, Kandidaat Notaris, aan de Botermarkt, N° 2. Werktuigkundige, Leopoldstraat, Aalst, heeft de eer het geacht publiek te laten weten dat hij aan zijn werkhuis komt bij te voegen het maken van een nieuw syslème van électrieke horlogiën van zijn eigen constructie, zoo als voor kerkhorlogiën, groote ateliers, fabrieken en publieke wegen. Hij gelast zich met bet veranderen van oude kerk-en stadshorlogiën op éleclriek te brengen en gewaar borgd als goed. Zijne werkhuizen zijn ook voorzien van groote en kleine pils voor éleclriekebellen, lélépbons, enz. Door hel goede werk, verhoopt bij de gunst van eenieder te bekomen. van Doornijkschen Kalk, PannenBootnschen tn anderen Steen, Hovenierstraat, N® 4, te Aalst. De heer Camille VAN GEEM-EEMAN, heeft de eer het publiek kenbaar te maken dat hij komt op te rechten een magazijn van kalk, pan nen en steen. Hij verhoopt door de goede hoedanigheid zijner waren en de geringheid zijner prijzen, de gunst te bekomen. Te bekomen. Bij P. VAN DER HEYDEN-ROELANDT, Genlsche steenweg te Aalst, alle soorten van geplakte zakken, winkelpapier in riemen en rollen, alsook brouwers- papier. Zijn magazijn is ookaltijd voorzien van wjjn,likeur en champagne flesschen, alle soorten van vensterglas glazen pannen enz. Hij verhoopt door de goede boedanigheid en de geringheid zijner prijzen, de gunst van eenieder te bekomen. Te huren terstond. Het schoon Huis met Hof. te Aalst begin der Mo lenstraat, bewoond door Mijnheer Raimond van As- schi. Te bevragen daar neven bij Mijnheer De Wolf. Belangrijk bericht. Aan de landbouwers van St-Job. Te bekomen bij Petrus Schouppe, agent van 't alom bekend buis Ach. EEMAN en O®, te Aalst, Zuiver allereerste klas van Zout (Nitrate deSoude) aan 26 franken de 400 kilos. Puik van Chemische Vetten met de firma van 't bovengemeld huis op eiken zak. Zeer voordeelige prijzen, Hij beveelt zich aan ieders gunst. Uit der hand te koop. Alle soorten van bouwmaterialen, zooals deuren, ramen, spiegels, twee schoone eiken trappen, mar meren en granieten vloersleeneu en vele andere voor werpen. Zich te bevragen bij B Hermans, Dam, en bij J-B. De Saedeleer, Maanstraal, te Aalst. Studiën van de Notarissen VAN DER SMISSEN, te Moorsel en CANTONI, te Brussel. OPENBARE VERKOOPING van Bouwgronden en Stoommaoliien. to Aalst en EENEN MEERSCH, te HOFSTADE. De Notaris VAN DER SMISSEN, te Moorsel, zal met lusschenkomst van zijnen ambtgenoot Meesier CANTONI, Notaris te Brussel, met ge win van palmslag en gelagen openbaarlijk ver- koopen. Koop 4. Eenen grooten schoonen eigendom gestaan en gelegen te Aalst aan den Brusselschen steenweg, en de Zeebergsche Brug, groot volgens meting 45 aren 39 centiaren, bekend bij kadaster sectie G, n- 2®, ln, 2'", palende aan mijnheer Schaltin, aan den Steenweg en aan de vaart, nabij de nieuwe ontworpene Koopwaren Statie. Verdeeld in 45 loten, bij plan op de plakbrieven aange wezen. Koop 2. Eenen Meersch, gelegen te Hofstade, aan den Tragel, bekend bij kadaster seclie B, nummer 522, groot 55 aren 90 centiaren, palende oost den Tragel, zuid Mijnheer Charles Liénart, west de hospiciën van Gent en andere en noord d'Erven Antoon Mattbys. ZITDAGEN Instel Maandag 26 Juli iooc Verblijf 9 Angusli) ,886' Telkens om 2 ure namiddag, ter Estaminet Het Beirshofbij Mijnheer Jean Kestens, te Aalst, groote Markt. Voor de goederen te zien en voor alle inlich tingen zich te begeven ter Studiën van voornoem de Notarissen, alwaar men afdruksels van het plan kan bekomen. VEND1T1E VAN te Aalst. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal op Woensdag 28 Juli 1886, te beginnen om een uur stipt, ten sterfhuize van den heer Jean Beeckman, te Aalst, in de Statiestraat, N. 16, venditie houden van Meubels en Wijnen, be schreven bij bezondere plakbrieven. OPENBARE VERKOOPING VAN welgelegene Zaailanden en Wijmenier te Aalst, Erembodegem, en Denderleeuw. De Notaris DE PAUW, le Aalst, daartoe in rechte benoemd, zal ter lusschenkomst van zijnen ambtgenoot Meester BRECKPOT Notaris te Aalst en ten overslaan van den heer Vrede rechter des kantons Aalst, met gewin van palm slag, openbaarlijk verkoopen, de volgende goederen, te weten 1° Een schoon en welgelegen huis met achter Keuken en Cour te Aalst Kerkstraat, seclie A N° 875. Bewoond bij d'heer Adolf Borré, aan fr. 700.00 s'jaars. Ingesteld fr. 11,000.00 2® Een huis met achtergebouw te Aalst, Stoof- straal, sectie A, N® 1288 groot 1 aar 50 centia ren. Bewoond bij d'heer Felix De Saedeleer. Ingesteld fr. 2,700.00 3® Een huis met erve te Aalst, Hoogstraat, groot 4 aar 5 centiaren. Thans onbewoond. Ingesteld fr. 2.100.00 4® Een Huis met Danszaal, Magazijn en Hof, te Aalst, Hoogstraat® groot 7 aren 6 centiaren. Hel huis bewoond bij d'heer Jan Geladen en hel overige gebruikt door d'heer L. Ruyssinck. le deel ingesteld fr. 2,100.00 2® 2,500.00 5° Een perceel Land te Erembodegem, Dui- velsput, sectie A, N° 2104, groot 14 aren 30 centiaren. In gebruik bij de W® De Backer. Ingesteld fr. 100.00 6° Eene partij Land, te Denderleeuw, Leeuw- brugge, groot 67 aren 10 centiaren, sectie A, N° 79. Boomprijs fr. 140. Ingebruik bij De Bisschop, Asselman en Eeckhout. Ingesteld fr. 2,500.00 7° En eenen Wijmenier te Erembodegem, Osbroeken, groot 86 aren 11 centiaren, sectie B, N®' 35 en 36. In regie. op te leggen boom- prijs fr. 465.00. 1® deel ingesteld fr. 500.00 2® 200.00 DERDEN EN LAATSTEN ZITDAG Vrijdag 30 Juli 1886. Telkens om 3 ure namiddag, ter Zittingszaal van den heer Vrederechter, te Aalst, Groolt Merkt. Openbare verkooping van de welbeklante estaminet Thierry Mar tens, te Aalst, Esplanadeplaats, seclie A. N° 307d. En van een behuisd Hofsteedlje te Nieuwer- kerken Py pen beek sectie B N°369a groot 5 aren 50 centiaren. Boom en haagprijs 150 fr. Door het ambt van de Notarissen DE WINDT en BRECKPOT te Aalst. Instel 13, Verblijf 27 Juli 1886, Telkens eenen Dijnsdag om 4 ure namiddag, ter te verkoopen Estaminet Thierrii Marters bij Juffrouw Weduwe Theodore Van der Smissen. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van Liandbouwernalem, 9 Koeieneen Rond, een vet kalf en Vrachten te velde, te Nieuwerkerken, Dorp. De Notaris Eeman te Erpe, zal op MAANDAG SC JULI 1886, om 8 ure 's morgens, ten hoeve van den hoer August Piron, te NieuwerkerkenDorp, open baarlijk verkoopen 1. HUISMEUBELS zooals tafels, stoelen, kleer- en andere kassen, commode, hangende horlogie, oude print, lijsten en kaders, stoof met toebehoorten, jacht, grooten koperen ketel, marmit, hespeketel, bakers, moor, koflljpolten, visebpaan, solferstekbak en bollantaarn, ijzeren kasserollen, quinquels, glei- sen tellooren, aarden tobbens, teelen, lesten en kommen, hierkaraffen, bierglazen, roomers, ledige flesschen, koffljmolen, lieve-vrouwbeeld onder bocal zinken bakers, blikken kan, kuip en keern, ijzeren marmit, koffers, enz. i. LANDBOUWERSALEM zooals, drijwielkarre, ploeg, egge, sledde, koeiharnassuren, schuppen, braken, pikken, zeisen, aorschvleugels, rieken, gaf fels mesthaak, wanmolen, kafzift, handwas, raapmo- len, kruiwagen, aalkuipen en scheppers slijpsteen enz. 3. Eene groote hoeveelheid mest, brandhout, ge zaagde erzelaren planken, schelfboulen, aal. enz. 4. Het fruit wassende op den Boomgaard. 5. Twee schoone onlangs bekalfde Koeien, een schoonen Os, een vet Kalf, eenen Trekhond, 7 Kie kens en een Haan. 6. VRUCHTEN TE VELDE op het Kosterijveldeken ongeveer 45 aren rogge, 15 aren tarwe, 45 aren aar dappels 42 aren masteluin en 36 aren tweede snede klavers; op den Hoogen Berg, 3D aren Tarwe. Verdeeld in koopen t'elks geriel. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling, mits stellende goede en gekende borge. OPENBARE VERKOOPING VAN Landbouwtrtalen en Vruchten te velde. le Ilienwerkerken. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Woensdag 51 Juli 1886, om 1 uur slipt nanoen, ten hoeve van juf vrouw Maria-Joanna Baeten, weduwe van den heer V. Coppens, te Nieuwerkerken. nabij het Dorp open baarlijk verkoopen 1. Huismeubels zooals, tafels, stoelen, kleerkas- sen, bedstoelen, hangende borlogie, stoof met toe behoorten, koperen marmit, koffijpot en Haker. kof- fijmolen, ijzeren moor, gleizen kommen, tellooren, jatten, aarden testen, melkteelen en tobbens ijzeren kasserollen en meer andere voorwerpen. 2. Landbouwersalera zooals, braken, schuppen, reeken, rieken, gaffels, pikken, zeisen, mesthaak, wanmolen, kafzift, kortewagen, aalkuip, aalschep pers, mest en aal, balken, en brandhout, enz. 3. 4 Kiekens. 4. Vruchten le velde op den breedenweg te Nieu- kerken, omtrent 7 aren tarwe en 7aren tweede snede Klavers. Op den berg, 7 aren rogge, 7 aren vlas en 3U centiaren ajuinzaad. op Pijpenbeek, 8 aren aardappels, 5 aren rogge, 12 aren tarwe en ongeveer 5 aren hoppe, En aan voormelde hofstede, 5 aren ajuin. En te Edixvelde, namens Jufvrouw Weduwe J. De Nys te Meire, ongeveer 11 aren rogge. Verders op gewone voorwoorwaarden en lijd van betaling mits stellende goede en gekende borge. OPENBARK VERKOOPING EENER welgelegene behuisde een perceel Bouwgrond en een perceel Land, te Nieuwerkerken, Dorp. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open baarlijk verkoopen Eerste koof. Eene welgelegene Behuisde Hof stede, bestaande uil Woonhuis en Stal, Boomgaard en Tuin, gestaan en gelegen te Nieuwerkerken, aan de Dorpplaals, gekadastreerd seclie A deel van N^esöA, 657 en 658, groot volgens meting 13 aren, palende ten oefste koop 2, ten zuide den steenweg, ten wesle den heer Caudron en de Dorpplaats, en ten noorde den Arme van Nieuwerkerken. Boomprijs 550 fr. Tweede xoop. Een welgelegen perceel Bouw grond mei de er opstaande gebouwen van Schuur ei Boomen, geslaan en gelegen te Nieuwerkerken, san de Dorpplaats, gekadastreerd sectie A deel van Nr® 656a, 657 en 658, groot volgens meting 16 aren 76 centiaren, palende ten ooste den heer Joseph De Backer en de Gemeenteschool, ten zuide den steen weg, ten wesle koop 1, en ten noorde den Arme van Nieuwerkerken. Boomprijs 200 fr. Deze eigendommen zijn afgeschetst bij grondplan op de gedrukte plakbrieven, opgemaakt door den gezworen landmeter, J. Arents, te Aalst. Derde en laatste koop. Een perceel Land, ge legen le Nieuwerkerken, Dorp, achler de hofstede van den heer Augusle Piron, groot volgens meting 4 aren 80 centiaren, palende ten ooste den Arme van Nieuwerkerken, ten zuide den heer Seraphien Cau dron, ten weste den heer Jaeobus Coppens ea ten noorde den heer Gustave De Coen. Boomprijs 55 ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 13 Verblijf, Dijnsdag 20 Jun Telkens om 4 ure nanoen, ter herberg van den heer Leo Van den Hende, le Nieuwerkerken, Dorp. OPENBARE VERKOOPING van eene te HOFSTADE, Euverenbosch. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open baarlijk verkoopen EENIGE KOOP Eene behuisde Hofstede gestaan en gelegen tt Hofstade, wijk Euverenbosch, gekadastreerd sectio C, nummers 852, 853 en 854, met grootte van 21 aren 40 centiaren, palende oost de kinderen van Karei Van Hauwermeiren, zuid de kassei, west Joanna Van Hauwermeiien, en noord Adolf Van der Vincken. Bewoond en gebruikt door de eigenaars de heeren Leander en Benedictus Van Gijsegem. Z1TDAGE*N Instel Donderdag 15 Iitli Verblijf 22 Juh im- Telkens om 5 ure van den avond ter herberg Het Snijpaard, »bij de weduwe De Saedeleer. te Hofstade. Euverenbosch.

De Denderbode | 1886 | | pagina 3