Afschaffing van ledige scholen. Hl. IP^OCTITJS, kaatspcl, Houtmarkt. Beieren geschiedt; de Overheid vanNuren- berg de bijzonderste lioppcmarkl uil Duitschland eischt dat de kwaliteit door de keurmeesters worde vastgesteld. Hare bezorgdheid gaat zelfs verder Zij houdt een bijzonder toezicht op den Solfer welke er voor de Hoppe gebruikt wordt. Zoo hel schijnt had men aldaar vroeger Solfer verkocht welke Ar se nik inhield de Overheid doet nu den Solfer door scheikun digen onderzoeken en de Solferfabriekanten moeten hunne waar verkoopen ouder de volgende voorwaarden a Gewaarborgd rein en Arsenik vrij. Met genoegen kunnen wij melden dal het overgroot gedeelte van den Solfer welke er in Beieren verkocht wordt, uit een Anf.verpsch fabriek voortkomt, wiens Solferpijpen (Canons) geteekend zij:i K R. Diezelfde fabriekanten leveren ook meest al den Solfer benoodigd voor de Hoppe in En geland, waar men uiterst streng is op de goede kwaliteit, want de Engelschen zoowel als de Beierlingen, schrijven aan de zuiver heid van den Solfer grootendeels het goed bewaren van hunne Hoppe toe, alsook van de schoone en aangename kleur welke deze bezit. Wij denken dus ook de aandacht van onze Hoppeplanlers en kooplieden te moeten in roepen op den Solfer welke zij koopen en daar de Engelschen en Beierlingen den Solfer K R voor zijne goede kwaliteit verkiezen, gelooven wij dat ze goed zouden doen den- zelfden Solfer te gebruiken. HANDEL EN NIJVERHEID. Verminderde tarieven. De Moniteur des Intéréts-Maleriels bespreekt in de volgende bewoordingen den uitmuntenden uitslag der maatregels, welke door M. Vandenpeereboom genomen werden. De nieuwe tarieven hebben den steenkool- handel eenen aanzienlijken vooruitgang be zorgd en zullen dit nog meer doen, wanneer de loopende bestellingen geëindigd zijn, ten minste als Duitschland geene vermeerdering toestaat, die tegen de voordeelen der vermin derde tarieven kan opwegen. Te Dcndermonde, namelijk, hoorden wij bevestigen, dat daar geen kilogram belgische steenkool voor huishoudelijk gebruik wordt aangekocht, terwijl nu de nieuwe tarieven de inlandsche kolen zullen toelaten, de duitsclie te verdringen. Andere steden zullen natuurlijk in 't zelfde geval zijn. De uitsluitelijk wettige en vreedzame volks- betooging zal in de hoofdstad plaats hebben. Gelief, M. de burgemeester, de verzekering van mijne bijzondere achting te aanvoerden. Mamens den algemeenen raad der werk man spart ij. De sekrelaris, Jos. MAHEU. ïïIoppeUwestïe. Het schrift, welk verlcdene week door de hophandelaars dezer Stad, in maatschappij vereenigd, onder de be scherming van den 11. Rochus, alhier is rond gedragen, heeft een zoodanigen bij al ontmoet en derwijze de goedkeuring van 'net publiek verworven, dal het in verzoekschrift is her schapen en door meer dan <luizend kiezers is onderteekend geworden. Deze buitengewone bijval is namelijk toe te schrijven aan de machtige beweegredens in het schrift verval, beweegredens die ons Ge meentebestuur ongetwijfeld zullen aanzetten om de rechtveerdige en tevens allerdoelmalig- ste vraag der meerderheid van 't kiezerskorps onzer Stad bij te treden en er volle gevolg aan le geven. Maandag toekomende zal deze petitie aan den Gemeenteraad overhandigd worden. RECHTERLIJKE K RON IJK. Zaak van Ronsse.Het beroepshof van Gent heeft verleden zaterdag uitspraak gedaan, in de zaak De Malander en konsoorten. Het bol heelt de volgende veroordeelingen uitgesproken MM. De Malander, burgemeester; Delhaye, Vandendaele, Van Compeuolle en Rosier, fa briekanten, elk lol 4 maanden gevangenis. MM. Cnrlier, verweren Van Hooland, werk man, tot 5 maanden. Verder werden acht werklieken lot 4 en acht andere lol 5 maanden veroordeeld terwijl er elf werden vrijgesproken. De lezing van liet vonnis beeft zeven kwartier geduurd. Op den Geerardsbergschen Steenweg ol Zoulslraatpoort, alhier ter stede, bemerkt men eene hofstede en schuur, aan den openbaren weg grenzende, die in zulken gevorderden staat van bouwvalligheid \crkeereri, dat zij alle oogenhlikken dreigen in te storten en aldus een bestendig gevaar voor de voorbij gangers oi. spelende kinderen op leveren. Men begrijpt niet waarom de lieer Burge- m vster noodige bevelen niet geeft om d .e. gehouwen te doen afbreken die zeer gevaarlijk zijn en onheilen kunnen veroorzaken die hoogst te betreuren zouden vallen De wet co reglementen geven nogtbans aan den heer Burgemeester hel recht de bouw vallige huizen en g. houwen te doen slechten, wanneer zij gevaren op leveren. Dit is hier toch wel hel geval het voorbijrijden van een zwaar geladen wagen, eer.e lievige windbui kari alles doen instorten. Wij herhalen het: niemand begrijpt waarom de noodigc bevelen tot afbraak niet gegeven worden De Paardckensmolen die Zondag II. ten profijte van de werklieden zon der werk van Gure 'sa'Onds tot den nacht draaide, heeft eene som van fr. 113,69 opge bracht, lu bijna alle de steden waar liet libera lism u s troont schitterden de Stedelijke Be sturen door hunne afwezigheid in het TeDeum van 22 Juli II. Dit geeft ons de maat van de koningsgezindheid der aanhangers van den moortelbak Jacht op het waterwild. - De Moniteur van donderdag bevat hel volgende besluit De jacht op bet waterwild langs de oevers der zee, stroomen en rieviren, is dit jaar toe gelaten, te beginnen van 1 augusti. L'liloile is liet hart in.. och arme Verbeeld u dal men in het kamp van Bever- j loo de militaire mis, met groot orkest, hersteld I heeft en om deze bij te wonen beeft de minis- ter van oorlog liet etens uur ten 12 ure ge- i steld. Wij, integendeel, wij zeggen dat het ons ge- De lieer Burgemeester en de fabrikanten j noegen doet de goede gebruiken te zien terug hebben zich in cassatie voorzien Iu de a brusselschc briefwisseling van Het Handelsblad van Antwerpen lezen wij liet i volgende Het is reeds verscheidene maanden gele- i den dat M. Thonissen, op aanvraag der ge- j meenten, en na een grondig onderzoek, erkend j heeft dat het noodig is de afschaffing van 22 j scholen toe te laten. Hij beeft nogtbans vóór de kiezingen niets i willen doen. Op liet einde van Juni laatst, heeft de minister aan den koning eene eerste reeks besluiten voorgelegd, waardoor de afschaffing niet van 22, maar van 8 scholen wordt ge machtigd men had zich bij de dringendste bepaald. De koning maakte aanmerkingen, doch ging zoo ver niet zijn liandleekcn te weigeren. Daar de besluiten echter uit dc geheime schuif niet te voorschijn kwamen, zag M. Thonissen zich verplicht op de zaak terug te komen. i Dc koning lêekende alsdan, levens den wensch uitdrukkende dat men in het toeko mende geene toelating tot afschaffing van scholen meer zou verleenen. De minister antwoordde hierop met de grootste wecrdiglieid Hel is de wet, Sire niettegenstaande al den eerbied dien ik voor de zienswijze van Uwe Majesteit gevoel, is het mij niet mogelijk de wet onuitgevoerd te laten. Ik kan geene verbintenis in dien zin aangaan. De koning drong niet verder aan. Verbreking der provinciale liieziug van Mousse. De Raad onzer provincie heeft gisteren Vrijdag de kie.-ing van 23 Mei II. le Ronsse verbroken. De geweldaandoeningen en bel bedrog der a.y[hum en dhii/sp liberalen is ten volle bewezen geworden. Hei gebruik van den i fameuzen geelen papieren zak waarvan wij vroe- j ger spraken, is door verscheidene getuigen i beslatigd geworden aan do welke hij was j behandigd ten einde hunne stemming te ken-; nen. j Na deze stemming werd de zittijd gesloten verklaard. keeren hoe meer men zal afwijken van 'igeeu de afgod van ïEloile, van 't geen Frankrijk doet, lioe beter Ilevolking. Volgens den Annuaire statistique, welke on langs verscheen, was Antwerpen's bevolking op 51 december 1884, omtrent 22,000 zielen hooger dan die van Brussel. De hoofdstad staat dus maar op tweeden rang. Daarna volgen Gent, Luik, Brugge, enz. Ziellier de bevolking der provinciën en hare i hoofdplaatsen Provinciën. Inwoners. Hoofdplaatsen. Inwoners. Antwerpen. 023,876 Antwerpen. 191,124 Brabant. 1,044,524 Brussel. 169,284 "West-Vlaanderen. 714,785 Brugge. 40,559 Oost-Ylaandereu. 915,404 Gent. 140,926 Hcnegouw. 1.021,158 Bergen. 21,827 Luik. 702,149 Luik. 135,044 i Limburg. 210,794 Hasselt. 15,104 j Luxemburg. 215,515 Arlon. 8,052 j Namen. 351,095 Namen. 27,067 Deze bevolking is samengesteld (volgens de i statistiek van 1880) uit 2,250,316 inwoners die alleen fransch spreken. 2,485,384 vlaamsch spreken. 35,250 duitsch spreken. -425,752 die vlaamsch en fransch spreken. 13,331 die de drij talen spreken. Het vlaamsch sprekende gedeelte was in 1880, 233,068 personen sterker dan het waal- scbe, en dus zijn de vragen der Vlamingen, tot herstelling hunner grieven in verre, na niet zoo ongegrond, als de partij van Frankrijk zou willen wijs maken. Daarenboven mogen wij rekenen dat de 423,752 inwoners, die de beide talen spreken, allen Vlamingen zijn, wat bet verschil nog aanmerkelijk vergroot. Komt te verschijnen ten Bureeie van i Df.n Denderboüe, Lange Zoulstraat, N° 10, Aalst HET LEVEN VAN DEN' Patroon legen de besmettelijke ziekten. Tot hiertoe bestond er geen leven van den H. Rochus in onze moedertaal ondanks bet sedert lang gevraagd en gewenscht werd. Die leemte komt nu aangevuld te worden. Dit werk 't welk een boekdeel vormt van 126 blndz. met sierlijk vergulden omslag, bevat boven hel leven des II Pestpatroons de beschrijving van zijnen eeredienst iu Europa en besonderlijk in België. Verder haalt liet historische bezonderheden aan over de Confreriën of Maatschappijen gesticht ter eere van St.-Rochus. te Aalst, te Dendermcn- de, te Geerardsbergeii. te Her/ele, te Ooster- zele, te St-Gilles-Waas, te Somheke, te Ant werpen, le Brugge, te Oostende, te Hasselt, enz., enz. Het bevat ook menigvuldige lita- niën, gebeden en lofzangen lot den H. Rochus. Dit boekwerk is zeer ge schikt voor Pi'ijdeelingen. PRIJS Een frank. Merkelijke vermindering bij getallen genomen. Zondag 18 Juli, om 10 ure voormiddag. Fr. De Pril, tegen Amand Wymeersch. Om 2 ure namiddag. Pros. Van Braekel, tegen AnJrë Wymeersch. Om 5 1/2 ure namiddag. Dom. Van den Eeckhonï. (Erondegem) tegen Felix Macharis. (Denderbelle.) Den Augusti. M. Maheu, algemeen sekrelaris van den raad der werkmansparlij, heelt den volgenden brief naar M. Buis gezonden Brussel, 20 Juli 1886. M. de Burgemeester, Ik heb de eer u te laten welen, dat, volgens de beslissing, den 13 juni lestleden, door bet werkmanskongres genomen, de algemeenc raad besloten heeft, op 15 augusti, den dag der Nationale feesten, eene betooging in te richten, waartoe al de werklieden van België en al de voorstanders van het algemeen stem recht, uitgenoodigd worden. ALLERHANDE NIEUWS. Programma van 't Concert 't welk zal gegeven worden door de Koninklijke Maat schappij van Harmonie, op Zondag 23 Juli 1886, te 11 3/4 ure voormiddag, op liet Kiosk ter Groole Markt 1. Rosine, Mazurka, Meubice. 2. Fcst, ouverture, Langlois. 3. Fautaisie brillante, pour clarinette, cxecuté par M. A. Segers, a. Secers. 4. Marche Egyptienue, Strauss. 5. La Royale Beige. Bond (lei* Bekwaamheide» kiezers. Een Rond is op 't punt onder de katholieke bekwaamheidskiezers onzer Stad geslicht te worden. Eene vergadering tot dit einde is vastge- stelp op lieden Zondag, 25 dezer loopende maarid, te 5 1/2 ure des namiddags, ten lokale van den Kring De Vriendschap, Korte Zoulstraat. De hoeren katholieke bekwaamheidskiezers welke, bij vergetelheid, geene uitrioodiging mochten ontvangen hebben, worden verzocht het tegenwoordige bericht als uitnoodiging te aanveerden. Woensdag jl. werd alhier met de ge bruikelijke ceremoniën, ter Hoofdkerk van St-Martmus, een Te Deutn gezongen ter gele genheid der verjaring van de inhuldiging van Leopold 1, eerste koning der Belgen. Velen onzer medeburgers stelden zich in den loop der week de vraag om welke rede ons Stedelijk Bestuur nu dit jaar verwaarloost van, met de stikkende heete die heerscht, de straten te laten besproeien met versch water.. Enkelen beweren dat liet uit gespaarzaam- heid voortkomt.... Indien liet zoo is dan is 't eene heel misplaatste gespaarzaamheid. Geene maatregelen die de openbare gezond- j worden, beid betreffen, mogen uit dien hoofde afge- 1 schaft worden Het Katholiceeren van 't leger gaat met groote stappen vooruit, zegt l'Eloile. Ja, en het onzedigmaken van bet leger, dat l'Eloile wil. gaat achteruit, tot groot genoegen der ouders, die kinderen in de kazerne hebben. Langs alle kanten stijgen klachten op, over den overvloed van jongelingen, die in het bureelleven hunnen kost willen zoeken, en er niet dan met de grootste moeite in gelukken, j Voor drie plaatsen van klerk bij liet bestuur I der financiën, moest over cenige dagen een j exaam tusscben de postulanten plaats hebben 1 en Iiuii getal was zoo groot, dat geene enkele zaal van 't ministerie ruim genoeg was. Men moest het exaam in hel oud paleis van justicie doen plaats hebben. Er waren niet minder dan 196 liefhebbers. Overeenigen lijd hebben wij gemeld, dat M. Allard. gemeenteraadslid en stafoverste der brusselsche burgerwacht, het inrichten van schoolbataillons beeft aanbevolen. M. Allard beeft verleden zondag liet bataillon bezocht, dat te Luik is ingericht en die kleine soldatjes uitgenoodigd, zich den 22 augusti te Brussel te komen vertoonen. Twee beenhouwers vermaakten zich te Brussel naar elkander met eenen bessem te werpen. Een hunner vond het echter aardig zijn mes te werpen in plaats van den bessem. Hel trof den andere aan liet been, een weinig boven de knie en veroorzaakte eene diepe wonde. De bloedstorting, hierdoor veroor zaakt, was zoo lievig dat hei slachtoffer, on danks alle toegebrachte hulp, weldra over leed. He ongelukkige was 35 jaar oud, weduw naar, en sedert eene maand hertrouwd met de dochter des burgemeesters van de gemeente Hoeylaert. Men kan denken welke opschud ding dit feit op de Sl-Gerymarkt, waar het gebeurde, heeft teweeg gebracht. Op zoek naar zijne vrouw. Maandag namiddag zat een jonge vreemdeling, die er zeer opgewonden uitzag en van tijd tot tijd een revolver voor den dag haalde, in een koffiehuis der St-Huibrechisgalerij te Brussel. De baas werd ongerust en verwittigde de policie per telefoon. Een bijzondere agent kwam weldra binnen en knoopte met den vreemdeling een gesprek aan. Hij wist hem onder een of ander voorwend sel naar liet bureel te lokken, en hem opge merkt den revolver te ontfutselen. Uit zijne ondervraging bleek dat hel een En- gelschman is, op zoek naar zijne vrouw, die de geneeskunde studeert en met eenen barer studiemakkers gevlucht is. Vrouw Rodelet. de vroedvrouw der I Praegstraat, verwacht niets goeds meer van j liet onderzoek dat ten haren opzichte is inge- steld. Ook heeft zij hare verdedigers last ge- geven, hare meubelen te verkoopen, om na het einde van haren straftijd zij denkt 15 jaar gevangenis te krijgen in stille rust te 1 kunnen gaan leven. Het gerecht zoekt nog altijd naar eenen doktor met grijze haren, die I in de zaak schijnt betrokken te zijn. Behalve de diefstallen staan de dagbladen nog dagelijks opgevuld met verhalen van j nachtelijke aanvallen op de wandelingen van j Brussel, onder andere io het park van St- i Gilles en verleden maandag nog op den wee en ee,,e groote mer.igle menschen waren voor 1. T ...11.1. j i i hol nntvopr in oat>a Honclarl naulnnlii Ton».::! len plaats hadden, werden dezer dagen de vloertapijten uit de salons, alsook nog ver schillende andere voorwerpen, gestolen. Alwéér een jeneverdramaVerleden zaterdag kwam een meubelmaker van Hal, die een talrijk huisgezin heeft, dronken thuis. Hij zocht twist, joeg vrouw en kinderen op de straat en sloot de deur. Toen men een half uur later de deur openbrak, vond men den dronk aard dood aan den kapstok hangen. Per ballon. Er is reeds gesproken over de leste luchtreis van Leona Dare, die met de tanden aan eene trapees hangende een deel der reis aflegt. Ziehier wat wij over hare nederdaling in hel Fondsenblad lezen Leona Dare is zondag nogmaals opgestegen, zich met de tanden aan de trapees vasthouden de. Alleenlijk met den verrekijker kon men de stoute gymnasiarque, in liet bootje van den luchtbal zien stappen. Deze beeft eerst de lichting van Mechelen genomen, maar na eeriigen tijd werd hij door een luchtstroom naar bel Land van Waas ge dreven. Aldus liep hij gevaar in de zee terecht te komen. De luchtreizigers bemerkten dit weldra en trachten dan ook neêrtedalen, hei geen in liet Land van Waas, dat zeer boomrijk is, maar moeielijk gaat. Het ander geraakte eindelijk vast in een korenveld le St-Gilles- Waas, bij Si-Nikolaas. De brusselsche gazetten vertellen dat de luchtreizigers er niet zeer gul onthaald wer den. Dal is niet zeer le verwonderen als men denkt, dat die heeren geen woord vlaamsch verstaan. Daarbij als een luchtbal in een koren veld neérkomt, veroorzaakt hij aanzienlijke schade, bijzonder door het toeloopcn der nieuwsgierigen. De luchtreizigers hebben eindelijk den lucht bal kunnen wegbrengen mits schadeloosstel ling. Zij zijn maandag naar Brussel weerge keerd, na ie Sl-Gilles vernacht te hebben. Men klaagt te Brussel veel over de stout moedigheid der dieven, en deze oefenen zelfs hun bedrijf uil tot in.... den tempel der ge rechtigheid Er gaat schier geen dag om, of deze of geene advokaat, rechier of getuige zoekt vruchteloos naar zijnen portemonnaie, horlogie, enz. Eer gisteren had een vrederechter van den builen, die als getuige naar bei justiciepaleis geroepen was. zijne regenscherm aan eenen gendarm in bewaring gegeven. Toen deze magiestraat zijnen reisgezel terug opzocht, was hij voor den neus van den gendarm weg gekaapt. In de stad houden de diefstallen onverpoosd aan, en de brusselsche bladen melden er wêer van geld, juweeien, zilverwerk, enz., alle diefstallen die bij middel van braak ol met valsche sleutels worden gepleegd. Er zijn mandaten van aanlioudig uitgeveer- digd tegen twee vermoedelijke daders, en er schijnen zelfs eenige vrouwen verdacht re worden. In de kamer van eenen bakker der St-Laza- russiraat, stool men een ijzeren kistje met 30,000 fr. Dc policie heeft zich ter opsporing der ple gers van dezen lesten diefstal, naar Antwerpen begeven. Aanhoudingen. Dank aan de inlichtingen door eerien jongeling van goeden huize, zoon van een gewezen onderzoeksrechter te Mecbe- meêgedeeld, is de policie erin gelukt een aan tal der dieven aan te houden. Tusschen deze zijn een behanger, parijze- naar een mekaniekwerker, etigelschman en een kelderknecht. De policie heeft verscheidene huiszoekingen gedaan en bij een voddenkoopman eene gesto len penduul van groote weerde ondekt. Een drijvend palcis. Dezer dagen heeft de haven van Antwerpen het bezoek ontvan gen van het prachtige stoom-yacht Eros van baron van Rotschild. Dit yacht, als schooner getakeld, is een van de schoonsten, die ooit deze haven bezochten. Het meet 800 ton, is bemand met 50 koppen en wordt gekommandeert door officieren van allereerste rang. De roef op hel dek'dient als lees- en rook kamer, de salon en slaapkamer des barons zijn met koninklijke weelde, met teekeu- en beeld houwwerk versierd. Behalve appartementen des barons en de ge makkelijke verblijven der bemanning en offi cieren, zijn er ook nog vier groote kamers voor de gasten van den eigenaar en een volle dig wapenmagazijn, waarbij nog zes jachtka- nons aan dek. Hel is zeer moeilijk aan boord van de Eros toegelaten te worden. Prins Orloff, gewezen gezant van Rusland, zag zich zelfs die toela ting weigeren, toen het yacht te Duinkerke lag. Het vaartuig dat 2,100.000 fr. heeft gekost, is, naar men zegt, schooner dan de Victoria and Albert, Osborne en andere koninklijke vaartuigen. De korrespondent van een brusselsch blad zegt, dat de baron vrijdag een bezoek bij den hertog van Aumale te Brussel heelt gebracht eu daarna met de Eros naar Middelburg en Rotterdam vertrokken is. De bliksem kan de mensch somwijlen al aardige parten spelen. Verleden maandag werd er te Merxem eene wijkkermis gevierd scbe deputatie en een der sekrelarissen. M. GliLiénart, afwezig. Ten 2 ure had er een banket in den Casino plaats. In eer.e gentsche parochie, namelijk op St-Pieters-buiten, beeft Rijnsdag eene zeldza me gebeurtenis plaats gehad, ongetwijfeld zon der voorgaande in de jaarboeken dier parochie. In die kerk namelijk zijn op dezelfden dag drie tweelingen gedoopt, te weten de kinderen van August De Rudder, Louis Mortier en Adolf Haegeman. Onweer. Over het onweer dat over de provinciën Antwerpen en Limburg gewoed heefi, vernemen wij nog verschillige tijdingen uit andere deelen van bet buitenland. Onder andere moet bet te Tongeren verschrik kelijk geweest zijn. De donderslagen rommel den onophoudelijk en de bliksem zette de lucht als in vuur en vlam. Er viel daarenboven eene zware hagelvlaag terwijl ontzaggelijke rukwin den het wéér nog ijselijker maakten. Er zijn verscheidene ongelukken voorgeval len. Nabij bet klooster der Liefdezusters wer den verscheidene hoornen verbrijzeld of ont worteld en deze kwamen te recht op eenige kleine huiskens die zich in dc nabijheid be vonden. Ook werden al de huiskens zwaar beschadigd. Er zijn vijf of zes personen gekwetst zelfs tamelijk ernstig, zoodat een hunner dinsdag in stervensgevaar was. Ook van het klooster der Zusters werd het dak gedeeltelijk weggeslagen, en in de stad werden een aantal schouwen en daken ver nield of beschadigd. Verbrand. Maria-Louisa Piscelé, 37 jaar oud, echlgenoote Van den Elsacker, wo nende Everaertstraat. te Antwerpen, bekwam woensdag avond erge brandwonden, door pe- trool in hare brandende stoof te gieten. De vlam was langs onder uitgeslagen en had hare kleêren doen vuur vatten. Voor men de vlam kon blusschen, had zij erge brandwonden aan de beenen en andere lichaamdeelen bekomen, die hare overvoering naar het gasthuis stui- venberg noodzakelijk maakten. In den nacht van zondag tot maandag, zijn te Tiiielt wederom erge baldadigheden ge pleegd. Boosdoeners, want men denkt dat er meer als éen moet zijn, zijn naar het land van de genaamde» Camiel Verschuere, Henri Ver- schuere, Henri Bruggeman, Isidoor Saelens en Karei Blondeel gegaan, al woonachtig in Den Keizer, t'einden der IJperstraat, en heb ben daar <03 tabakplanten verwoest, die dank aan den arbeid en de goede zorgen der kwee kers, allen in vollen wasdom stonden. Men denkt dat de boosdoeners dien tabak wisten staan, want hij was nogal een goed einde van den openbaren weg verwijderd en was niet zichtbaar van daar. De kerels hebben dit enkel gedaan om te verwoesten, want al de planten waren afge sneden en lanen op den grond. De stedelijke policie heeft zich met de zaak bemoeid en doot een neerstig onderzoek. 't Ware te wcnschen dat de daders dier laffe beestigheden weldra mochten gekend zijn want het is reeds de derde in twee maanden tijds, dat zulk vernielingswerk te Thielt plaats heeft. Rien n'esl sacrê pour un.... voleurAls een bewijs daarvan meldt men, dat de dieven uil hel bureel van den kommissaris van policie te Kortrijk, eene som van 850 fr. gestolen hebben. De genaamde F. Polet. van Montaleux (Mouscron), was verleden donderdag avond naar Oudenaarde gegaan om boter te koopen, en bad zijne twee zoontjes, van 15, en 15 jaar oud, alleen thuis gelaten. Rond middernacht hoorden de kinderen eensklaps een verschrik kelijk gedruisch De vensterblinde werden af rukt en slcenen kwamen door de ruiten gevlo gen. Drie steenen vielen in liet bed der kinde deren, die, zooals men wel kan denken, ten prooi waren aan eenen afgrijselijken schrik 19 ruiten zijn uitgeworpen en de vensters, tot au bet Terkamerenbosch naar de stad. Waar lijk, liet gaal goed met Bruxelles attraction De hertog van Aumale.Sommige bla den hebben liet nieuws verspreid, dat de her tog van Aumale, oom des koiiings, het inzicht had, zich te Brussel te vestigen. Dit nieuws is niet juist, maar het is niette min waar dat de doorluchtige banneling voor nemens is een pied-h-terre in onze hoofdstad te houden, om er zijne vrienden le ontvan gen, voor welke de reis naar Brussel natuur lijk gemakkelijker is, dan naar Engeland. Hij het onweêr, in eene danstent gevlucht. Terwijl zij daar, gelijk gepakten haring, het einde van den piassenden regen afwachtten, schoot er eensklaps een bliksemstraal door de lucht eu krak daar vloog liet lijnwaden dak iu de hoogte en werd door den stormwind, die ter zelfder tijd opstak, meégevoerd. Men kan den ken wat gezichten er getrokken werden. Gent zal eerlang nogmaals eene eeuwe- linge onder zijne inwoner tellen. Mevr. de weduwe Colle, in eerste huwelijk weduwe De Baets, moeder van den oud-advokaat en Volks- zöu bier dus" van tijd tot lijd eenige weken i xert®«e,IW00rd'Ser PieterHe Baets, en groot- overbrengen. 1 m?®delZ van den advokaat Herman De Baets, Deze schuilplaats zou echter zoo eenvoudig mogelijk ingericht zijn en voornamelijk dienen lot berging zijner bibliotheek, die, zoo als men weet, eene der werkweerdigslen der wereld is. Een aantal handschriften welke er deel van maken, zijn echter reeds naar Londen gevoerd. zal in de maand October aanstaande baar hon- derste jaar bereiken. De vrouw is nog kloek en gezond en bezit nog ten volle hare verstand vermogens. Zij is ook grootmoeder van M. Willem De Baets, geneesheer eu heeft nog een kleinzoon, broeder van de twee bovengenoem- den, die in een geestelijk 01de te Rome is. De Bien public bevat uitgebreide bijzon- derbeden over de feesten, die le Gent hebben plaats gehad ter gelegenheid der 50e verjaring van de instelling der provinciale raden. In het j Bij den generaal Debieber, te Laken, plechtig Te Deum dat in de St-Baafskerk ge- j waar in betrekkelijk korten tijd reeds diefstal- zongen werd, waren alleen de leden der gent- De schilderijen, porselein en andere kunst- 1 werken die het kasteel van Chantilly versie- ren, zullen niet naar het buitenland gevoerd zelfs liet houtwerk vernield. Toen Polet tehuis kwam, vond hij zijne woning ten deele ver nield. De gendarmerie heefteen onderzoek in gesteld. Nog een diefstal in de omstreken van Langerbrugge. Men is aldaar op het kasteel van baron Floris van Loo bij middel van braak ingedrongen en heeft er eene hoeveelheid zil verwerk, ter weerde van drij tot vier duizend frank, ontvreemd. De Indépendance zegt dat de weerde van liet gesfolene meer dan 30,000 fr. bedraagt. Een groot getal genoodigden en dienstboden waren dien nacht op het kasteel aanwezig. Eene vischsloep van Heyst, heeft eenen sleur gevangen van 2 m. 10 lang en hebbende een gewicht van 80 kilos. Vrijdag is te IJperen een erg ongeluk gebeurd zekere vrouw Talon, haar wasch- goed op eene koord willende hangen, klom op een zeer slechten stoel, waaraan de rugleunin gen ontbraken. Eensklaps brak den stoel en de arme vrouw deed zulken ongelukkige» val, dat zij eenige sekonden later overleed. Zij laat 8 kinderen achter. Het Journal de Charleroi meldt dat M. Eug. -Baudoux door een eerste hulpgeld van het gouvernement in slaat gesteld is, aan zijne werklieden het loon voor <le maand meert te betalen. Plakkaarten in de werkhuizen aange plakt, melden de orde waarin deze betalingen zullen plaats hebben. De zoon van de weduwe Geenen, te Ittervoort, die sedert eenigen tijd teekens van zinneloosheid gaf, heeft verledene week zijnen broeder den bals afgesneden. Daags nadien vond men zijn lijk in gelijks met doorgesneden keel in het bosch liggen. Te Oetingen werd een dief op zonder linge wijze afgevangen. In eenen kruideniers winkel binnenbrekende, stool hij alles wat niet le zwaar was, en wilde langs het venster weêr heengaan, maar trapte ongelukkiglijk door het deksel van een vat bloem. Met eene zwarte broek binnengekomen, moets hij er met eene witte van door trekken, doch die verandering van kostuum kostte hem zijöe vrijheid. FRANKRIJK Te haastig. D. een bediende van den noor derspoorweg heeft een zeer rijken oom, een suikeren oom zelfs, waarvan hij de ganscbe fortuin erven moet. In afwachting dat hij eens het geluk zal hebben van rijk le zijn, kan hij nu nauwelijks zijne schulden betalen. Ge zult bekennen dat het lustig is. D. is over een paar weken gehuwd. Hij had de band zijner bruid maar kunnen losmaken.

De Denderbode | 1886 | | pagina 2