Seterin De Wolf, OVERJARIGE PANDEN. Bij uitscheiding van bedrijf H uis te huren. Belangrijk bericht. Aan de landbouwers van St-Job. Ecolede Demoiselles. Handelsrechtbank van Aalst. UITVERKOOP Algemeene Assurantiën Jean Hofman-Leleu, MAGAZIJN Te bekomen. Uit der hand te koop. Te huren terstond. 2 HUIZEN, FABRIEKEN Bouwgronden en Stoommachien. MEUBELS en WIJNEN, SCHOON HUIS Landen en Mecrsclicn. PARTIJ ZAAILAND, 2 HUIZEN, TE AALST. HTTIZEIT, Zaailanden en Wijmenier Openbare verkooping HUISMEUBELS, HOFSTEDE, Bouwgrond en een perceel Land, O toen hij de verzekering gaf dal, na zijn huwelijk, oomken 40,000 fr. zou aftellen. Natuurlijk wist deze geen woord van de zaak. Om zich nu die 40,000 fr. te verschaffen, is D, eenvoudig len huize van zijnen oom gegaan, tijdens dezes afwezigheid. Bij middel van valsche sleutels, opende hij het geldkoffer en maakte zich van de som meester. De oom, die voelde van waar de slag kwam, liet zijn lieven neef zeer vriendelijk gevangen nemen, ofschoon deze ook al zegde Al zijn geld hoort mij toe. Ik neem maar een voorschol. De man had vergeten Al Ie haastig vangt niet. Papieren dakpannenOnlangs heeft men in Noord Amerika het plan verwezenlijkt um pa pieren dakgannen te verveerdigen. Nadat de papieren pap in de vormen tot pannen is ge maakt, worden zij met de vloeistof bestreken, die ze waterdicht doet worden de daaropvol gende bewerking, welke ze ondergaan, is het bakken in den oven en daarna worden ze ver glaasd en met zand bestrooid, om ze togen hitte en vuur bestand te maken, hetgeen geschiedt door ze andermaal in den oven sterk te drnogen. Eerst sedert korten lijd is dit artikel in ge bruik voortijds heeft de ondervinding ec hter slechts gunstige uitslagen opgeleverd. Munster appelboom. In het graafschap Chester, Staat Connecticut, bevindt zich een monsterappelboom, staande opde eigendommen van M. Delos Holchkiss deze boom telt onge veer 175 jaren. Hij heeft acht groote lakkeu, waarvan 5 het eene jaar, de 3 andere het daarop volgende jaar vruchten dragen. Op een halve meter van den grond meet de omtrek van den stam 4 m. 15. De hoogte van den reus is 20 meiers, en de geheelen omtrek der takken 33 meiers. Zekere jaren beliep de oogst, op'de helft van den boom, 14 hectoliters. M. Cayrade, de beruchte maire van Deca- zeville, is aan eene beroerte overleden, op het oogenblik dat bij een revolutionair banket, ver liet, hem aangeboden door de syndikale kamer der mijnwerkers. Een zonderling einde voor den man, die geen woord van medelijden vond voor den ongelukkigen Wulrin, en er met Basly fier op was de hand te drukken zijner moorde naars. Een behendige smokelaar. Toen de jeug dige parijsche mondaine Lillie, na eenige weken aan het meer van Geneve te hebben doorge bracht, op het punt stond de terugreis naar Parijs te aanveerden, overhandigde haar een jeugdige vreemdeling een bloemenmandje van goudslrooi, gevuld met de geurigste bloemen, onder de opmerking Ik reis ook naar Parijs, mejufvrouw, en wensch door middel "an deze bloemen kennis met u te maken. Te Parijs aangekomen eu in een rijtuig willen de slappen,werd Lillie door den gelanten vreem deling slaande gehouden. Heb een oogenblik geduld, zoo sprak hij haar toe, in plaats van de bloemen, die reeds verslenst zijn, zal ik het mandje met bonbons laten vullen. Terwijl zij eenige oogenblikken later het mandje wéér in de hand hield, kon zij niet nalaten hare bewon dering te betuigen, dal het zoo licht geworden was. Geen wonder, gaf de jonkman lachend ten antwoord, uwe hand heeft 18 remontoir- korloges, die in hel mos verborgen waren, vrij van alle douanenreebten over de grenzen gehol pen. Na deze verklaring groette de smokkelaar zeer beleefd en verdween. Verschrikkelijk onweer. Dijnsdag avond is in het Zuiden van Frankrijk een onweér los- geborsten, zoo als men er daar lol hiertoe nog geen gezien had. Vergezeld van storm, regen, donder en bliksem, heelt hel ouweër gewoed in drij departementen Gironde, Dordognc en Lot-et-Garonne. Te Bazas werden sommige huizen letterlijk verwoest. Het verkeer op de banen is onmoge lijk geworden door liet groot getal ontwortelde boomen. De oogst van tabak en wijn is totaal verloren. Geen enkele fruitboom bleef gespaard. Een 20lal dorpen zijnom zoo te zeggen, door de vreeselijke ramp in armoede en ellende gedompeld. Te Marmande, waar insgelijks alles werd ver nield, lagen de hagelbollen op den grond, ter hoogte van 15 centimeters. Volgens het zeggen der boeren wegen sommige hagelsteenen meer dan een halve kilo. Te Nonlron werder. in al de huizen de ruiten verbrijzeld door hagelbollen, als eene vuist zoo groot. Te Merluin werd een eik, van 4 meiers in omtrek, ontworteld. Te Sainte-Bazeille, waar hel jaarmarkt was, wer den de barakken en kermistenten door den storm opgenomen. Ook in het noorden heeft een hevig onweér van zich doen spreken. Ten 10 ure is de blik sem gevallen op de linnenweverij Dansette te Armenlières en heelt er brand veroorzaakt. Eene halve uur later was hel groote gebouw eene vlammenzee gelijk, Ten 5 ure 's morgens was alle gevaar geweken doch er bleef slechts een hoop verkoolde puinen over. Aleer dan 300 werklieden verliezen bij dit ongeluk den arbeid. De schade wordt gerekend op een half millioen franks. Te Aveyrou-Bargelle, in het departement Gers, is echter het droevigste ongeluk voorge vallen. Acht personen hadden onder een boom eene schuilplaats gezocht tegen den stroomen den regen, toen de bliksem op den boom viel. Zes personen weiden gedood en een andere is ten gevolge van het vreeselijke schouwspel, waarvan hij getuigen was, zinneloos geworaen. PAUSELIJKE STATEN. Lijkenvkrbranding. De kongregalie van hel H. Officie heeft onlangs eene belangrijke verklaring gedaan aangaande de lijkenverbran ding Door een groot aantal bisschoppen waren twee vragen gesteld, aangaande de volgende punten 1' Is bet geoorloofd zich aan te sluiten bij maatschappijen, die de lijkenverbranding be vorderen. 2® Is hat geoorloofd last te geven lot verbran ding van zijn eigen lijk of van de lijken van andere personen. Hel antwoord der Hoogw. Kardinalen van hel H. Officie was op beide vragen neen, daar zij met de grondbeginselen der H. Kerk strijding zijn. ITALIË. Gekozen van het volk. Te Kavenoa en Forli, waar Cipriani lot afgeveerdigde was gekozen, die door de Kamer niet toegelaten werd, omdat hij wegens het plegen van een moord tot 20 jaar gevangenis was veroordeeld, heeft zondag eene nieuwe kiezing plaats gehad. De uitslag was dat Cipriani in beide distrekten een twee den male is gekozen. Cipriani, die aan de gevangenis heeft welen Ie ontkomen, kevond zich in 1870 te Parijs, waar hij het volgende jaar deel genomen heeft aan den opstand der Commune tegen het wettig gezag. Uitbersling van den Vesuvius. Den 20 juni is bij Napels een zonderling geval voorge komen. De reusachtige krater van den Vesivius is over eene uitgestrektheid van ruim vijftig meters gedeeltelijk ingestort, waardoor het la gere gedeelte is verstopt geraakt. De prop daar door gevormd, zat zoo vast en sloot den wijden krater beneden zoo dicht, dal de eerste rook - en dampzuil niet vroeger zich eenen uitweg heeft kunnen banen dan den 2e dezer maand. Toen de prop niet meer sloot, vlogen onmid- delijk na de eerste rookzuil duizenden en dui zenden gloeiende steenblokken, groot en klein, in de lucht, onmiddelijk gevolgd door eenen nieuwen lavastroom, die in de richting van Of- fajano bergafwaarts school. ENGELAND. In de kanongieterijen te Woolwich is zaterdag eop gieter, de genaamde Moriarly, in de groef van den smeltoven door het kokende staal ver rast geworden, waaronder hij ook volkomen begraven werd. De man werd levend verbrand, en men heeft slechts een klein gedeelte van zijn lichaam teruggevonden. Een leegstaande huis te Cork is zondag avond in lucht gesprongen. Onder de puinen heeft men de lijken van twee personen ontdekt. Men denkt dat zij hier dynamiet verveerdigden en het ongeluk midden van hunnen arbeid ge beurd is. Hollowat/s Pillen, Voor ziekten eigenaardig aan warme Klimaten, onpasselijkheid der lever en alge- meene verzwaktheid, zijn deze Pillen een specifiek, en nergens nmer gelukkig dan in dit eiland. Zij wer ken als een loovermiddel in gebrek aan spijsvertee- ring duizeligheid, hoofdpijn, kwijning, gebrek aan eetlust, walgelijkheid en winderigheid, zijn de dezel- te gelijker lijd eene zachte purgatie en krachtige versterking. Dezelfve ruinigen hel gansche lig- chaamsgestel met wonderbare snelheid en gemak indien men dezelve inneemt overeenkomstig de ge drukte voorschriften Niemand behoeft bevreesd te zijn zijnen eigenen of zijner vrienden Doctor te zijn wanneer hij deze Pillen bezit Somtijds is een genees middel erger dan de ziekte, maar deze Pillen, terwijl zij de kwaal genezen, kunnen niet feilen heilzaam te werken op hel lichaamsgestel in 't algemeen. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 9 VnOUWEL. 8 HUWELIJKEN. E. De Coster, verwer, met E. Vanden Brande, z. b. L Goedvrfend, hovevier, met M Van Nuffel, z. b. E. Moreels, voerman, met J. Van Malderec, z. b. P. De Rop, schaliedekker, met M. De Mol, breister. OVERLIJDENS. C. Van Geert wedr Vanden Brempt, z b. 81 j. Leo poldstraat. - M. Van Mol, vr. Buekens, landb 61 j S'-Job. C De Bruyn, kleerm. 24 j. Leopoldstraat, B Eeman, wed* Boterberg, rentenierster, 82 j. Sch. M. Perdaens, landb. 21 j. Mijlb J.Van Dorpe, m. Gils bobijnd. 80j. Sch. M. Diependael, 8 j. St-Job. 7 kinderen onder de 7 jaren. 17. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften ran den 16 tol den 23 Juli 1886. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 2 Vrouwelijk a 2 OVERLIJDENS. M. J. De Bolster 43 j. huishoudster echt* van Aug. De Cooman Nederwijkstraat. Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1560 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.70 tot 1.00; slieren 0,55 tot 0.85; koeien en veerzen, fr. 0.55 a 0,85 Ziehier de prijzen van het vee, op de mark! woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet 156 Ossen, 0 70 tot 0 82 39 Koeien, 0 50 0 75 15 Veerzen, 0 65 0 80 6 Stiefen, 0 55 0 00 g84 Kalveren, 0 75 0 90 Aolal, 14 Juli. Per heet. 32 lil. 50 cent Tarwefr. 18-50 a 21-50 Mastelnin 16 00 18-00 Rogge 14-00 14-50 Geersi. 18—00 00—üo Haver. per 100 kil. 18 00 20 00 Spelt 00—00 00 00 Koolzaad per 1C0 kil. 00—00 00-00 Lynzaad 00—00 00 - 00 Koolzaadolie 00—00 00 - 00 Lijnzaadolie, 00—00 00—00 Koolzaadkoeken. id. Ort 00 00 - 00 Lijnkoeken, HO-00 00-00 \ardap. (roode de 100 kil. 0—OU 0 üa Aardap. (geelej Nieuwe 4—00 5- 00 Boter, de 3 kilogram. 6—72 7-63 Eijers, do 25. t 72 1 91 Vlas per 3 kilos. 3—00 4 -00 Viggenen, per stuk, t* soort 27 59 2* 22 - 50 HOPHANDEL. De Hop wordt verhandeld tegen 27 en 31 fr. de 50 kilogr. POPERINGHE, 23 Juli. Hoppe 1884. Stad.. Fr. 30—00 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 ANTWERPEN, 23 Juli. De kuipboler werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 2,00 a fr. 2.20. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1.00 a 1,25 zwaar gewicht fr. 0,00 a u.uo De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6,00 tot 8.00; polderper 100 kilos fr. 00.00 00.00 De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,00 a 2,10 Ziehier de prijzen der granen op de merk/ in hel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 18—oo a 19—00 Rogge, «i 14-75 15—50 Winlergeerst, 00—00 00—00 Zomergeerst, 16—09 16—50 Haver, 18—00 19 00 Boekweit, i'O—00 00—00 Boonen, 22—00 23 00 Bitterpeëii, 16—50 17—00 trekker, le Aalst St-Jorisstraat, N* 10, heeft de eer hel geacht publiek keebanr te maken dat hij zich van heden af ook gelasten zal met het ondernemen van banketten, diners en soirées zoowel in de pro vincie als in do stad. Hij zal zich gelasten met het maken van sausscn en aspikken. Men kan ook op komma nde bij hem krijgen alle soorten van fruiten, wild, pluimgedierten, enz. allns wat den diner aangaat. Berg van Bermhertigheid der stad Aalst. OPENBARE VEND1TIE VAN op Donderdag; 5 August! 1$8G, om 1 ure nanoen, en des noods den volgenden dag, zal er wegens de Administrative Commissie van den Berg van Berm hertigheid te Aalst, en in dcszelfs lokaal, geslaan in de Leopoldstraat, door hel ambt van Deurwaarder RING01R, openbaarlijk verkocht «orden, de over hunnen tijd staande panden der maanden April, Mei en Juni 1885, bestaande in gouden en zil/eren voorwerpen, horlogiën, ooringen.juweelen, koper, tin, kleederen. Lijnwaad, katoenen en meer andere voorwerpen te veel om te melden. De verkooping «ordt gedaan op tijd vau betaling, mits stellende voldoende borge, met vermeerdering van 5 p. °/0 voor alle kosten. Ta L li pp ii Een schoon en gerieflijk HUIS, me "«•U-1*» gelegen nabij den Dam, Zeer wel geschikt voor eenen bediende Zich te bevragen bij Mijnheer F. BURNY, brouwer op den Dam, le Aalst. Uilverkoop tegen den prijs der factuur, van alle de waren tc verkrijgen in den winkel van Jufvr. Clemence Callebaut, Lange-Zoutstraat N 14, te Aalst. Ook over te nemen met gemak van betaling. De Weduwe WnlerlncLx-<lry«ole, Nieuwstraat te Aalst, oud hotel des Pays Bas, heeft de eer hel geacht publiek ter kennis le brengen dal zij den stiel van stoof, kachel-en slotmaker, en ook den han del in Ijzerwaren en Landbouwalem zal blijven voort- ze tien met de medehulp van bekwame gasten, Men zegge het voorts. Te bekomen bij Petrus Schouppe, agent van 't alom bekend huis Ach. EEMAN en C'\ le Aalst, Zuiver allereerste klas van Zout (Nitrate deSoude) aan 26 franken de 100 kilos. Puik van Chemische Vetten met de firma van t bovengemeld huis op eiken zak. Zeer voordeelige prijzen, Hij beveelt zich aan ieders gunst. gelegen in het begin der Stoof- straat, nu bewoond door Jufv. Elmire Delmoite. Zich te bevragen bij Mm* W* De Hert Van de Putte, Brusselschcslraai. M. VAN DER BORGHT, Directrice, a l'honneur d'informer le public que l'école est transfórée de la rue St. Georges, la rue Léopold. Le minerval est de fr. 2,00 par mois. L'élude du soir de 5 7 heures, fr. 1,50. BANKBREUK. De Rechtbank, Gehoord in zijn verslag M. Victor Siron, Rechter-Commissaris Ier bankbreuk van den heer Albien De Schampheleir, fabrikant van handschoenen te Sottegem Aangezien het blijkt uit dit verslag dat de handelstrouw van den gefailleerde geschokt was en de staking van betaling beslondl Bepaalt ambtshalve de opening der bankbreuk op 9 Januari 1886, date der staking van de betalingen, behouden de rechten der belang hebbende partijen Aldus gevonmsd en uitgesproken in openbare zitting van 14 Juli 1886. Voor gelijkvormig extrakl, De Griffier, 11.-J. PAPPAERT. Bij sterfgeval. aan den prijs van factuur en daaronder van vrouw en manskleederen bij de Weduwe Schelfhout-De Boom, achter de groote Kerk te Aalst. A. G. BRUXELLES. BELGISCHE MAATSCHAPPIJ van tegen de gevaren van brand, de losbarsting van den bliksem, van het verlichtings-gas en van de stoomloestellen, GEVESTIGD TE BRUSSEL. Iloofd-Agent te Aalst, M' Guslaaf De Winter, Kandidaat Notaris, aan de Botermarkt, N° 2. Werktuigkundige, Leopoldstraat, Aalst, heeft de eer bet geacht publiek te laten weten dat hij aan zijn werkhuis komt bij te voegen het maken van een nieuw système van électrieke horlogiën van zijn eigen constructie, zoo als voor kerkhorlogién, groote ateliers, fabrieken en publieke wegen. Hij gelast zich met hel veranderen van oude kerk-6n stadshorlogiën op électnek te brengen en gewaar borgd als goed. Zijne werkhuizen zijn ook voorzien van groote en kleine pils voor éleclriekebcllen, téléphons, enz. Door het goede werk, verhoopt hij de gunst van eenieder te bekomen. van Doornijkschen Kalk, Pannen, Bootnschen en anderen Steen, Hovenierstraat, N* 4, te Aalst. De heer Cahille VAN GKEM-EEMAN, heeft de eer het publiek kenbaar te makes dat hij komt op te rechten een magazijn van kalk, pan nen en steen. Hij verhoopt door de goede hoedanigheid zijner waren en de geringheid zijner prijzen, de gunst vau eep:—Jer te bekomen. Bij P. VAN DER HEYUEN-ROELANDT, GeDtschc steenweg te Aalst, alle soorten van geplakte zakken, winkelpapier in riemen en rollön, alsook brouwers papier. Zijn magazijn is ookaltijd voorzien van wijn,likeur en champagne ilesschen, alle soorten van vensterglas glazen pannen enz. Hij verhoopt door de goede hoedanigheid en de geringheid zijner prijzen, de gunst van eenieder te bekomen. Alle soorten van bouwmaterialen, zooals deuren, ramen, spiegels, twee scboono eiken trappen, mar meren en granieten vloerslceneu en vele andere voor werpen. Zich te bevragen hij B Hermans, Dam, en bij J B. De Saedeleer, Maanstraal, le Aalst. Het schoon Huis met Hof. te Aalst begin der Mo lenstraat, bewoond door Mijnheer Raimond van As- sche. Te bevragen daar neven bij Mijnheer Du Wolf. Studiën van de Notarissen VAN DER SMISSEN, te Moorscl en CANTONJ, te Brussel. OPENBARE VERKOOPING van en EENEN MEERSCH, te HOFSTADE. De Notaris VAN DER SMISSEN, te Moorse], zal met tusschenkomst van zijnen ambtgenoot Meester CANTONI, Notaris le Brussel, met ge win van palmslag en gelagen openbaarlijk ver- koopen. Koop I. Eenen grooten schoonen eigendom gestaan en gelegen te Aalst aan den Brusselschen steenweg, en de Zeebergsche Brug, groot volgens meling 45 aren 39 centiaren, bekend bij kadaster sectie G, n- 2®, 1", 2m, palende aan mijnheer Schallin, aan den Steenweg en aan de vaart, nabij de nieuwe ontworpene Koopwaren Statie. Verdeeld in 15 loten, bij plan op de plakbrieven aange wezen. Koop 2. Eenen Meersch, gelegen le Hofstade, aan den Tragel, bekend bij kadaster sectie B, nummer 522, groot 55 aren 90 centiaren, palende oost den Tragel, zuid Mijnheer Charles Liénart, west de hospiciën van Gent en andere en noord d'Erven Antoon Matlhys. ZITDAGEN Instel Maandag 26 Juli .ooc Verblijf 9 Angusti88 Telkens om 2 ure namiddag, ter Estaminet Het Beirskof bij Mijnheer Jean Keslens, te Aalst, groote Markt. Voor de goederen le zien en voor alle inlich tingen zich le begeven ter Studiën van voornoem de Notarissen, alwaar men afdruksels van het plan kan bekomen. VEND1T1E VAN te Aalst De Notaris DE GHEESTle Aalst, zal op Woensdag 28 Juli 1886, le beginnen om een uur stipt, ten sterfhuize van den heer Jean Beeckman, te Aalst, in de Statiestraat, N. 16, vendilie houden van Meubels en Wijnen, be schreven bij bezondere plakbrieven. OPENBARE VERKOOPING van een en van De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen, in het openhaar verkoopen Aalst. Schoon Huis. in de Statiestraat, be woond geweest door M. Jean Beeckman. Nieuwer kei ken. 17 aren 60 centiaren Land, in den Restert, pachter Doaiien Van Huynegem. Metre. 21 aren 53 centiaren Land, op het Saeijersveld; 32 aren 40 centiaren Meersch, aan de Magerslraal15 aren 80 centiaren Land, op d'Hoeve; 26 aren 10 centiaren Land, op het Broekveld en 17 aren Land, op den Bavokauter. Pachters Albien Slagmulder, Eduard Beverna- gie, Donat De Vos, Charles en Joseph De Vos, Frans De Schamp, Oitergem. 20 aren 70 centiaren Land en Meersch, op Evendael, pachters Charles en Joseph De Vos. Wichelen. 15 aren 60 centiaren Meersch, in de Herrewegemeerschen, pachter Frans De Bruyker. Erembodegem. 14 aren 50 centiaren Land en Meersch, in de Venne, pachter Charles-Louis Jrnssens. Welle. 7 aren 70 centiaren Meersch, in de Wellemeerschen, pachter Henri Sonck. Denderleeuw. 16 aren Land, op den Aalzak, pachter Van Reyman. Instel, Dijnsdag 10) IOO(, Verblijf, Dijnsdag 24 Au6usl1 )88l>- Ten 2 ure namiddag, iu het Brussels Hof,» te Aalst, aan de Botermarkt. OPENBARE VERKOOPING van eene te Moorsel. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eene partij Land, le Moorsel, op het Velde ken, sectie B, N® 574 en 375, groot bij meting 52 aren 54 centijren.In gebruik bij sieur Desire Van Gyseghera. Instel. Donderdag 5 .00(ï Verblijf, Donderdag 19 Au8usl1 188t>- Telkens om 4 ure namiddag, ter herberg u Het Commerciehuis, bewoond bij den heer Joseph Van de Meerssrhe, le Moorsel. Bij iicilalie. OPENBARE VERKOOPING van De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal met gewin van palmslag, openbaarlijk verkoopen 1® Een Huis met Erve, te Aalst, in de Molen straat, sectie A, N° 820. Bewoond bij den medeverkooper den heer Casimir De Gelder. 2° En een Huis met Erve, le Aalst, id de Peperstraat, nevenst het Uilenpoortje, sectie A, N® 346. Instel 7Verblijf 21 Augusli 1886. Telkens om 3 ure namiddag, ter Zittingszaal van den heer Vrederechter, te Aalst, Groote Markt* OPENBARE VERKOOPING VAN| welgelegene te Aalst, Erembodegem, en Denderleeuw. De Notaris DE PAUW, te Aalst, daartoe in rechte benoemd, zal ter tusschenkomst van zijnen ambtgenoot Meester BRECKPOT Notaris te Aalst en ten overstaan van den heer Vrede rechter des kantons Aalst, met gewin van palm slag, openbaarlijk verkoopen, de volgende goederen, te welen I® Een schoon en welgelegen huis met achter Keuken en Cour te Aalst Kerkstraat, sectie A N°875. Bewoond bij d'heer Adolf Borré, aan fr. 700.00 s'jaars. Verhoogd fr. 11,450.00 2® Een huis met achtergebouw te Aalst, Stoof- straat, sectie A, N® 1288 groot 1 aar 30 centia ren. Bewoond bij d'heer Felix De Saedeleer. Ingesteld fr. 2,700.00 5° Een huis met erve te Aalst, Hoogstraat, groot 1 aar 5 centiaren. Thans onbewoond. Ingesteld fr. 2,100.00 4® Een Huis met Danszaal, Magazijn en Hof, te Aalst, Hoogstraat® groot 7 aren 6 centiaren. Hel huis bewoond bij d'heer Jan Geladen en hel overige gebruikt door d'heer L. Ruyssinck. 1® deel ingesteld fr. 2,100.00 2" verhoogd op 5,600.00 5° Een perceel Land te Erembodegem, Dui- velsput, sectie A, N® 2104, groot 11 aren 30 centiaren. In gebruik bij de W* De Backer. Verhoogd fr. 200.00 6° Eene partij Land, le Denderleeuw, Leeuw- brugge, groot 67 aren 10 centiaren, sectie A, N® 79. Boomprijs fr. 140. Ingebruik bij De Bisschop, Asselman en Eeckhout. Verhoogd fr. 2,600.00 7° En eenen Wijmenier le Erembodegem, Osbropken, groot 86 aren 11 centiaren,sectie B, Nos 35 en 56. In regie. op te leggen boom- prijs fr. 465 00. De 2 deelen te zamen verhoogd op fr. 1000.00 DERDEN EN LAATSTEN ZITDAG Vrijdag 30 Juli 1886. Telkens om 3 ure namiddag, ter Zittingszaal van den heer Vrederechter, te Aalst, Groote Merkt. van de welbeklante estaminet Thierry Mar tens, te Aalst, Esplanadeplaats, sectie A, N® 307d. En van een behuisd Hofsteedtje te Nieuwer- kerken PypeLbeek sectie B N°369a groot 5 aren 50 centiaren. Boom en haagprijs 150 fr. Door het ambt van de Notarissen DE WINDT en BRECKPOT te Aalst. Instel 15, Verblijf 27 Juli 1886, Telkens eenen Dijnsdag om 4 ure namiddag, ter te verkoopen Estaminet Thierrij Martens bij Juffrouw Weduwe Theodore Van der Smissen. Bij uilscheiding van bedrijf. OPENBAREVERKOOPING van Landboutversnlem, 9 Koelen, een Rund, een vet kalf en %'ruchtcn te velde, te Nieuwerkerken, Dorp. De Notaris Eeman le Erpe, zal op MAANDAG 16 JULI 1886, om 8 ure 's morgens, ten hoeve van den hoer August Piron, te NieuvverkerkenDorp, open baarlijk verkoopen 1 HUISMEUBELS zooals tafels, stoelen, kleer- eo andere kassen, commode, hangende horlogie, oude print, lijsten en kaders, stoof met toebehoorten, jacht, grooten koperen ketel, marmit, hespeketel, hakers, moor, koffijpotten, vischpaan, solferstekbak en bollanlaarn, ijzeren kasserollen, quinquets, glei- sen tellooren, aarden lobbetis, leelen, lesten en kommen, bierkaraffen, bierglazen, roomers, ledige ffesscben, koffljmolen, lieve-vrouwboeld ouder bocal zinken hakers, blikken kan, kuip en keern, ijzeren marmit, koffers, enz. i. LANDBOUWERSALEM zooals, drijwielkarre, ploeg, egge, sledde, koeiharnassuren, schuppen, braken, pikken, zeisen, aorscbvleugels, rieken, gaf fels meslliaak, wanmolen, kafzift, handwas, raapmo- leu, kruiwagen, aalkuipen en scheppers slijpsteen enz. 3. Eene groole hoeveelheid mest, brandhout, ge zaagde erzelaren planken, schelfhouten, aal. enz. 4 Het fruit wassende op den Boomgaard. 5. Twee schoone onlangs bekalfde Koeien, een schoonen Os, een vet Kalf, eenen Trekhond, 7 Kie kens en een Haan. 6. VRUCHTEN TE VELDE op het Kosterijveldeken ongeveer 45 aren rogge, 15 aren tarwe, 42 aren aar dappels 42 aren masteluin en 36 aren tweede snede klavers; op den lloogen Berg, 3') aren Tarwe. Verdeeld in koopen t'elks geriel. Op gewone voorwaarden en lijd van betaling, mits stellende goede en gekende borge. OPENBARE VERKOOPING EENER welgelegene behuisde ren perceel te Nieuwerkerken, Dorp. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open baarlijk verkoopen Eerste koop. Eene welgelegene Behuisde Hof- slede, beslaande uit Woonhuis en Stal, Boomgaard en Tuin, gestaan en gelegen le Nieuwerkerken, aan de Dorpplaals, gekadastreerd sectie A deel van N" 656a, 657 en 658, groot volgens meting 13 aren, palende ten ooste koop 2, ten zuide den steenweg, ten weste den heer Caudron en de Dorpplaats, en tea noorde den Arme van Nieuwerkerken. Boomprijs 250 fr. Tweede koop. Een welgelegen perceel Bouw grond met de er opstaande gebouwen van Schuur en Boomen, geslaan en gelegen te Nieuwerkerken, aan de Dorpplaals, gekadastreerd sectie A deel van N" 656v, 657 en 658, groot volg6ns meting 16 aren 76 centiaren, palende ten ooste den beer Joseph De Backer en de Gemeenteschool, ten zuide den steen weg, ten weste koop 1, en ten noorde den Arme van Nieuwerkerken. Boomprijs 200 fr. Deze eigendommen zijn afgeschetst bij grondplan op de gedrukte plakbrieven, opgemaakt door dan gezworen landmeter, J. Arents, te Aalst. Derde en laatste koop. Een perceel Land, ge legen le Nieuwerkerken, Dorp, achter de hofstede van den heer Auguste Piron, groot volgens meling 4 aren 80 centiaren, palende ten ooste den Arme van Nieuwerkerken, ten zuide den heer Serapbieo Cau dron, ten weste den heer Jacobus Coppens ea ten noorde den heer Guslave De Coen. Boomprijs 22 fr. DERDEN ZITDAG Dijnsdag 27 Juli 1886. Om 4 ure nanoen, ter herberg van den heer Leo Van den Hende, te Nieuwerkerken, Dorp.

De Denderbode | 1886 | | pagina 3