Bij uitscheiding van bedrijf Huis te huren. External de Demoisselles Groote vogefschieling met de Dolle, Vogolschieting met tie bol Severin De Wolf, ^i8™: Algemeene Assurantiën TE KOOP. DEN DER-TOEMA4T, Uit der hand te koop. GOEDE ZAAILANDEN BOUWGROND, Gesticht van den H. Aloïsius van Ouniiddelijk te huren. Te huren terstond. TE KOOP PARTIJ LAND TOEMAAT, VENDITIE Allerschoonste Meubels, BEHUISDE HOFSTEDE, en van Land en Meersch, te Erembodegem, Zaailanden. Hopland cn Meersch. schoon eu goed NAGRAS, FRANKRIJK Nieuw gevecht het een leeuw. Hel onge val van Bidel, verre van de leeuwentemmers schrik in te boezemen.maakt hen nog al stouter. Of dit altijd goed uitvalt, leert ons hel volgende drama. De menagerie Pezon is sedert eenige dagen te Puy. Zaterdagavond schenen de leeuwen builen gewoon woedend en opgewonden. De lemmer Castanet had dit wel bemerkt, maar trad echter stoutmoedig liet hok binnen. Hij had echter nog geen slap gedaan, of een der leeuwen sprong op hem toe, sloeg hem zijne klauwen in liet rech terbeen en trok den temmer voorover, zoodat deze op de knieën viel. Een algemeene schreeuw van afgrijzen steeg tusschen het volk op. Alleen M. Castanet ver loor zijne koelbloedigheid niet. Terwijl de leeuw hem den anderen klauw in den linkerarm sloeg, trachte hij met de rechterhand de traliën van het hok vast te krijgen om zich zoo doende op le richten. Toen hij hierin Diet gelukte riep hij uit God, nu is't de leste maal, nu is 'l er meê En de leeuw dreef hem de klauwen steeds die per in 't vleesch en trachtte het hoofd van M. Castanet tusschen de landen te krijgen. Maar, toen zag men dezen met een Lovenmenschelijke poging recht slaan en den leeuw loslaten. L)e temmer had aan den arm eene wonde van 15 centimeters lang en 5 centimeters diep, waar door men het been van den arm zag bloot lig gen. Ondanks deze verschrikkelijke wonde, zette M. Castanet de oefeningen voort. Toen hij ech ter uit hel leeuwenkot kwam, viel hij in on macht. Ofschoon de wonden zijn leven niet in gevaar stellen, zal hij minlens een geheele maand moe ten ophouden te werken. DUITSCHLAND. Een goedkoope hold. Dezer dagen tra den een heer en een knaap een hoedenwinkel te Aken binnen en verlangden ieder een hoed te koopen. De lioedenkoopman bediende eerst den heer en deze kocht een allerfijnsten cijlin-- hoed van 20 mark. Voor den spiegel staande om te zien hoe of hem hel nieuwe hoofddeksel stond, vroeg hij aan den knaap Welnu, hoe staat mij die nieuwe hoed Gelijk een spitsboef was hel antwoord van den guit, die daarop ijlings uit den winkel liep en zich uit de voelen maakte. Schijnbaar verbolgen over dit hoogst beleedigend antwoord, legde hij zijne porlemonnaie naast zijn ouden hoed op de win kelhaak en zeide: Wacht jou deugniet.dat zal ik u betaald zetten, en liep daarop den knaap achter na. Geen van bpiden keerden evenwel in den winkel terug. De hoedenkoopman was evenwel niet ongerust, daar hij toch de porlemonnaie in zijn bezit had. Na eenige uren wachtenswerd hij evenwel nieuwsgierig, opende dezelve en vond daarin lot zijn schrik niets anders dan eenige broekenknoppen. Vergadering der katholieken. Ter deel neming aan de algemeene vergadering van duit- sche katholieken waren te Breslau maandag reeds een duizendtal personen aangekomen, waaron der ook uit Oostenrijk, llongarië, Nederland, Zw itserland en Amerika. Dien avor.d zijn de aan gekomen verwelkomd in de feestelijk versierde zaal van hel Vincenliusgebouw. In de eerste vergadering, waarin ongeveer 5000 personen aanwezig waren, is :M. Heeremans, on dervoorzitter van het pruisische Huis van Afge- veerdigden, tot president gekozen, Er weiden besluiten gestemd ten voordeele der geestelijken orden in uitschland. ENGELAND. In de Abbcystreel, Bermondsey, Londen, brak maandag nacht vuur uit ten huize van den bak ker Nicholls. Al de bewuners van het huis lagen te bed, toen het vuur ontstond Toen de vlam men hen zouden bereiken en sommige reeds brandwonden hadden bekomen, sprongen de moeder, de vader en twee dochters door het ven sier. Hierbij brak een der dochters hare twee beenen. De twee zonen hebben zich door de eer ste verdieping, in een naburig huis gered. Levend begraven. Te Edinburgh ver maakten zich dijnsdag drie knapen met hel gra ven van eencn put, op eene zandachtige plaats gezegd beaverbank, toen eensklaps eene over- groote massa zand op hen nederkwam waaronder zij geheel en al bedolven werneD. Spoedig schoot langs alle kanten hulp toe, en na een kwartier van bovenmenschelijke pogingen werden de ai me knapen ontdekt. Een hunner ademde nog en kwam weldra tol zichzelven. De anderen waren door verstikking gestorven. OOSTENRIJK. Aaneengegroeid. De Weener dagbladen deelen een geschiedenis meê, welke zoo hartroe rend als wonderachlig is. In een huis op den Prater wonen de oostenrijksche geleerden den doodstrijd bij van twee aaneengegroeide broers, Jan en Jacob Tocei, die in al de landen der wereld werden tentoongesteld. Jan bad over eenige dagen ruzie gemaakt met zijn broerde ontroering, door den twist ver oorzaakt. heeft hem in eenen schijndoodslaap, doen vallen, die, naar het oordeel der genees- beeren, met de dood zal eindigen. Daar zijn broer Jacob nu eens een professor heeft hooren zeggen dat de twee kinderen, aaneengegroeid door een onafscheidbaar vlies, te samen moeten sterven, zoo is hij doodeliijk verschrikt en weent onophoudelijk op het gedacht, dat hij alle oogenblikken den geest kan geven hij geniet de beste gezondheid der wereld. De twee onge- lukkigen tellen slechts 10 jaar, De ouders, rijke oostenrijksche boeren, had den nu hunne kinderen aan Barnum verkoch mits 30,000 fr. jaarlijksche rent. De twee broers mopsten dezer dagen naarNew-York vertrekken. Vader en moeder Tocci zullen zich echter kunnen troosten over dit verlies. Zij hebben sedert jaren een kontrak! gelcekend met hel anatomisch musteum te Londen, om aan dit leste de lijken hunner kinderen te bezorgen. Zij zullen hier voor de kleinigheid ontvangen van 8000 pond, zegge 200,000 fr. Is dat geen voorbeeld van oudet liefde ITALIË. hel rijtuig, in vollen draf weg in de richting van den weg naar den Simplon. Ten zeven ure kwam hij te Milaan terug, zonder in het minst vermoeid te zijn. Sedert de twee leste dagen had Succi niets in gewicht verloren maar sinds hij was beginnen te vasten, 6 kilo. Zijne temperatuur was den 2"" 56.8° Hij was den gelieelen dag kalm, sprak min der dan naar gewoonlijk, maar was levendig in zijne bewegingen. Zijne spierkracht was niet al- genomen. Hij had 550 grammen zuiver water, 100 gram Vicby water en 90 gram bitlerwaler gedronken. Hij heeft op zich genomen 30 dagen te vasten maar velen twijfelen dat hij dit zal kunnen vol brengen. VER EENIG DE-ST ATEN Aardbeving. Dijnsdag avond omstreeks tien ure werden er hevige schokken van aardbeving gevoeld langs dekust van Alabama tot New-York, en sterker nog te Washington, Savannah, Rich mond, Augusta en Raleigh. Te Augusta telde men tien schokken. In vele sleden verliet de verschrikte bevolking bare woningen en kam peerde den gelieelen nacht in de opene lucht. Men vreest dat er ernstige schade is aangericht te Charlestown. Van persoonlijke ongelukken werd lot dusver niets gemeld. Nadere inlichtingen.) 'Ie Augusta werden achtereenvolgens tien schokken gevoeld de schouwburgen en koffie huizen waren op een oogenblik ledig. In de stra ten zal de negerbevolking in biddende houdiDg op den grond. Van Charleslown verwacht men nog alt'jd nieuws de verbinding per telegraaf is verbro ken. Te Richmond ontstond hevige ontroering in de gevangenis, waar de gevangenen wilden ontvluchten. In Zuid-Carolina traden de rivie ren uit hunne bedding een koopwarenlrein werd geheel onderstroomd, en stoker en machi nist verdronken. New-York, 1 sept, 's avonds. In de stad heerscht de grootste ontroering liet volk kampeert in de open straat en op de pleinen duizende personen staan voor het tele graafkantoor om het nieuws te weten uit de vreemde sleden. Men verkeert in de grootste onrust aangaande de stad Charlestown, die,naar liet algemeen gedacht, erg moet geleden hebben; men vermoedt dat de ^sA/eyriuer-kabel verbrij zeld werd. Sommigen spreken van GOdooden, maar niets kan echter zeker gezegd worden. Op verschilbge lichttorens der kust, zijn de lensgjazen der lanleerns gebroken. De inwoners der eilanden vluchten, vreezende voor een nade renden springvloed. De lij is buitengewoon hoog. Per telegraaf is uil Charleslown bericht ontvan gen.dal tengevolge der aardbeving aldaar straten zijn versperd door ingevallen huizen. Op ver scheidene plaatsen in de stad is brand ontstaan. Naar men verneemt, zouden er onder de puin- hoopen een 60tal personen zijn omgekomen. Onder de ingezetenen heerscht eene grootc paniek. Charlestown is letterlijk in een puinhoop ver keerd. Het is dusver niet mogelijk de verliezen te schatten. De telegraphische gemeenschap met andere steden is slechts gedeeltelijk hersteld. Drie vierden van de stad zal noodwendig geheel op nieuw opgebouwd moeten worden. De mees te der gedoode personen zijn negers. Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1137 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.65 lot 0.98; slieren 0,55 tot 0.80; koeien en veerzen, fr. 0.55 a 0,80 Ziehier de prijzen van hel vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet 118 Ossen, 0 70 tot 0 84 81 Koeien, 0 58 0 75 37 Veerzen, 0 70 0 80 21 Stieren, 0 65 0 00 277 Kalveren, 0 70 0 88 Aeist, 4 Sept. Per I heet. 32 lit. 5t> cent Tarwefr. 18-56 a 19-50 Mastelftin 14—00 15-50 Rogge 13-50 14-00 Geersi13-50 14-00 Haver. per 100 kil. 13-00 14-50 Spelt00—00 00—00 Koolzaad per ICO kil. 00-00 00-00 Lynzaad 00—00 00-00 Koolzaadolie 00—00 00-00 Lijnzaadolie, 00-00 00-00 Koolzaadkoeken. id. 00-00 00-00 Lijnkoeken, oO-OO 00-00 Aardap. (roode de 100 kil. b-OO G 50 Aardap. (geelcj Nieuwe 00 0- 00 Boter, de 3 kilogram 6-36 7-27 Eijers, de 25. t—91 2—18 Vlas per 3 kilos. 0—(.0 0—00 Viggonen, per stuk, t« soeri 25 00 2*20-00 HOPHANDEL. Heden waren ter markt gebracht 22 balen Hop pluk bel voor bel, verkocht fr. 57 i 65. 68 gewone pluk 40 h 50. TV h II UPn Een schoon en gerieflijk HUIS, gelegen nabij den Dam, Zeer wel geschikt vooreenen bediende Zich te bevragen bij Mijnheer F. BURNY, brouwer op den Dam, te Aalst. Uitverkoop tegen den prijs der factuur, van alle de waren te verkrijgen in den winkel van Jufvr. Clemence Callebaut, Lange-Zoutstraat N 14, te Aalst Ook over te nemen met gemak van betaling. POPERINGI1E, 3 Sept. Hoppe 1883. Stad.. Fr. 48—00 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 ANTWERPEN, 3 Sept. De kuipboter werd heden morgond ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 2,50 a fr. 2.80. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. i ,30 a 1,50 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 5,50 tot 6.50; polderper 100kilos fr. 5.50 a 6.50 De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,10 a 2,10 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in hel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 18—00 a 19—00 Rogge, 15-25 15—50 Wintergeerst, 16-00 16—50 Zomergeerst, 13—00 14—00 Haver, 18—50 19 - 00 Boekweit, a i'O—00 00—00 Boonen, 23—01» 24 -Co Bitterpeën, 17-00 17—50 etjardin d'Enfants, RUE DE L'ESPLANADE N° 10. AL SN'EL et SOEURS ont l'lionneur d'infor- mer les fam-lles, que la rentree des Classes est fixée au Mardi 28 Septeinbre. Een nieuwe Tanner. Uil Milaan wordt van den 27 Oogst gemeld, dat Succi toen den negen den dag van zijn vasten was ingetreden. Sedert den 25* had hij hel bed verlaten, Den vorigen avond rond zes ure was hij voor het eerst uitge gaan. Het was in een rijtuig, waarin verscheidene leden van het komileit, dat item bewaakt, naast hem plaats hadden genomen. Toen hel rijtuig, voor een der schouwburgen kwam,stapte Succi er uit en ging te peerd zitten en reed, gevolgd door Altijd hoogkr. Door de firma C. B. Cluwson, te New-York, is een toestel uitgevon den, dat eene geheele omwenteling in het inpak ken van koopwaren zal teweeg brengen. Dal toestel doet niets min of meer dan... de waren goed en zuiver afgewogen in zakken inpakken. Men vraagt een halve kilo koffie en in twee sekonden werpt de machien u de ingepakte waar toe. In verschillende soorten is deze toestel te ver krijgen. Een machien, welke door stoom wordt gedreven, levert afgewogen en gepakt in zakjes oü stuks per minuut. De kleinere machienen worden door handkracht gedreven en leveren /00 tot 900 pakjes per uur. De inrichting dezer machienen moet zeer een voudig zijn, terwijj van overwicht geven aan den klant geen spraak is, hoewel men juist geeft wat er gevraagd wordt. Door storten of morsen gaat mets verloren. Waren, die niet gemakkelijk in pakken, zooals meel enz., vragen meer hulp doch om hierin te voorzien is er een uieuw toe stel bijgebracht.. De toestellen eiselien weinig ruimte, terwijl hun gewicht van 40 tot 420 kilogr. bedraagt. Ilolloway's Zalf en Pillen. Groote onldekkiDg De kennis, dat de verschillende beslanddeelen des li- cbaanis vleesch. beenderen, hersenen, huid-alle uit hetzelfde voedsel ontstaan, bracht den uitvinder de zer middelen op de gedachte, dat de kwalen eveneens uit eene zelfde bron onstonden en wel uit onzuiver heid des bloeds, Van dit standpunt aangaande de oor zaken der zieken uitgaande, rekende hij het zich een plicht om de middelen uil te vinden, om den bloeds omloop vau alle vergiftigeof schadelijke stoffen tcbe- viijden, en na veel studie slaagde hij daarin, door het samenstellen van zijne beroemde Zalf en Pillen Indien de eerste op de huidgewreven wordt, bevrijdt zij de locale vaten van elke besmetlingof ongeregelde werking, de laatste verdrijven zelfs het gemeste stofje van bederf uit den bloedsomloop in het alge meen. fa naar Geldprijzen, gegeven door de maatschappij De Jonge Stalen Arm, in haar lokaal ter estaminet Het Lindeken, Leopoldstraatpoort, bij J. Van Geert. Op Zondag 12 September 1886, (zijnde t8 Kermis dag.) fooruil, 1© Frank. Inschiijving vai. 2 tot 4 ure namiddag. De inleg is bepaald op 60 centiemen per scheut, bolrapers- geld medebegrepen. naar Geldprijzen, op Woensdag 8 September 1886, (0-L.-Vrouwdag), ter herberg De Goude Leeuw, bij Guslaaf b'Haese, le Erpe, Dorp. Inschrijving van 2 lot 4 ure. trekker, te Aalst St-Jorisslraat, N° 10, heeft de eer het geacht publiek kenbaar le maken dat hij zich van heden af ook gelasten zal met het ondernemen van banketten, diners en soirees zoowel in de pro- Aincie als in de stad. Hij zal aicb gelasten met het maken van saussen en aspikken. Men kan ook op kommande bij hem krijgen alls eoorten van fruiten, wild, pluimgedierten, enz. alles wat den diner aangaat. A. G. BRUXELLES. BELGISCHE MAATSCHAPPIJ van tegen de gevaren van brand, de losbarsting van den bliksem, van het verlichtings-gas en van de stoomtoestellen, GEVESTIGD TE BRUSSEL. Hoofd-Agent le Aalst, M' Guslaaf Me Winter Kandidaat Notaris, aan de Botermarkt, N8 2. Tp hlirpn Een schoon RENTENIERSHUIS, gelegen in het begin der Stoof- straat, nu bewoond door Jufv. Elmire Delmotte. Zich le bevragen bij M°>8 W8 De Hert-Van de Putte, Brusselscheslraat. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 11 Vrouwel. 7 HUWELIJKEN. E. Williame, broodb. le Lessen, met R. Morreels z. b. G Podevyn, twijndersg. met J. Kiekens' twijnst. P. Hoevelmck, landb. met M. De Luyck' landb. E De Meersman, laudb. te Wieze met Th Van der Heyden, landb. B. Huylebroeck wover met L. Aelbrecht, twijnst. D. Van den Bremt' twijnd. met J. Mullael, dienslm. OVERLIJDENS. C. Liebaul, m De Pessemier, schaliedekker 39 i overleden te Erembodegem. L Lievens, vr. Van der Poorten, z. b. 42 j. Schaarbeke. p. Daeus m Van de Waelcr, magazijnier, 64 j. Zonnestraal' F. De Myttenaere, m. Miiller, bed. 66 j. Statiestraat 3 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiflen van den 27 Augusti tolden 3 Sept. 1886. GEBOORTEN. Mannelijk gGslacht 2 Vrouwelijk <i 3 5 HUWELIJKEN. P.-C De Clercq, 22 j., iwijnder, met M. D'Hondt, 22 j., handschoenmaakster. R.-H. De Clercq, 35 j. schilder, met A. Adriaens, 34 j., hulponderwijzeres.' Société anonym© du Gaz d'AIost. L'assemblée générale ordinaire se réunira Ie 20 Seplembre 1886, a deux heures de relevée, a Bruxelles, 217, rue Royale. MM. les Actionnaires pour être admis a l'Assemblée Générale devront, huit jours au rnoins avant la susdile date, déposer leurs actions a l'Usine a Gaz d'AIost ou chez MM. Pbilippsoti Horwitz et Ce., Banqujers, 16, rue du Congrès, Bruxelles. ORDRE DU JOUR Présenlalion et approbation du Bilan et du Compte de Profits et Pertes. Eene jachtvoituur en een ressortkarrelje (rencon tre) en een tilbury bij M. Vander Biest, Nieuwstraat, 48 te Aalst. VENDITIE VAN allerbesten te Erembodegem. De Notaris DE SMET le Erembodegem, zal op Dijnsdag 7 September 1886, om 3 ure namiddag, ten verzoeke van die het behoort in 't order bier achter uitgedrukt, openbaarlijk verknopen, de volgende koopen Toemaal, wassende binnen zelfde gemeente Erembodegem, te welen 3 koopen van Frans Vander Eist,op zijnen meersch in den Avaan, tegen het oud kerkhof en 2 koopen op zijnen meersch aan de Leuveslraat, boven den Kra- kenberg. 5 koopen van M. Leo Vanden Brempt, aan zijnen meersch, aan het gewezen hof ter Burght. 5 koopen daarneven, van Mad. Guslave De Clercq. 5 koopen ook daarneven, van M. Moens- Van As- sche. 18 koopen namens d'erfgenamen van M. Adolphe Yandc Putte op zijne mecrscben te Erembodegem aan de Denderbrug, te weten 11 koopen aan de Burgt- straal en 7 koopen aan den Krakenberg. Nog 6 koopen aan de Denderbiug.neven gemelden Krakenberg, 2 koopen aan het Brugl.uis en 1 koop op het Stakenplein, aan do Statie. En op zelfden Dijnsdag 7 September 1886, om 4 ure namiddgg, zal er nog opgeroepen worden, ter herberg van dc wed J. B. De Coninck, te Erembode gem, aan de Kerk. 5 koopen Tocniaai van M. Hyppclilc Leclercq, in de Kappellemecrsehen 2 koopen Toemaat van de wed. J.-B. Cooman.ook in de Kappellemeerscben. I koop Toemaal van M. Frans Callebaut, neven de voorgaanden. 1. 15 aren 40 centiaren Land, te Lede, Sme«- weg. 2. 8 aren 61 centiaren Meersch, te Led*. Smesweg. 3. 34 aren 46 centiaren Land, te Lede, op de 4. 6 aren 44 centiaren Locbting, te Lede, genaamd den Doleput. bru" 60 aren cenliaren band» Konings- be8even ter studie van den Notarie BRECKPOl', te Aalst, Graanmarkt. OPENBARE VERKOOPING VAN TE SCHOONAARDE. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal onen- baarbjk verkoopen 1° De Oosthelfl van 59 aren 85 centiaren Land en Meersch te Schoonaarde, omtrent het hof Langeveren. I!?e,ooslllelf! Klaren 40 centiare. Land te Schoonaarde genaamd het Kuipersveld. waert8ebn,ik d heer Henr' D'ho°ge-L*u- Instel 9 Verblijf 16 September 1886 Urn 3 ure namiddag ter herberg Den Havb- naardeH°0F b''' d ',eer Herrewegh te Schoo- OPENBARE VERKOOPING VAN te Aalst, aan de Werf. De Notaris DE GHEEST, le Aalst, zal namens hét Bestuur dier Stad, ter Zittingzaal van den Gemeente- raad m het Stadhuis, op Vrijdag 10 September 1886 ten 10 ure slipt voormiddag, overgaan tot de open bare verkoopmg van een perceel Bouwgrond, groot 56 centiaren, allerbest gelegen te Aalst, aan de werf, uitmakende den hoek van de Bierstraat en der Bisschopstraat, en voortskomende van den grond van het afgebroken huis genaamd geweest De Tulp. Voorschreven grond wordt verkocht op last bij den kooper van er een huis op te bouwen in den zie van het model berustende ten bureele van M. Goet- bals, Stadsbouwmeester. Alle verdere inlichtingen zijn te bekomen Ier Sekre'arij van hel Stedelijk Bestuur en ten kantoor# van bovengenoemden Notaris DE GHEEST t«r Keizerlijkeplaats. te Gijseghem, bij Aalst. BIJVOEGSEL AAS HET PROSPECTUS. Bij de thans beslaande professioneele leergangen voegen wij eene voorbereidende klasse samenge steld uit jonge leerlingen welke hunne eerste com munie nog niet gedaan hebben. Zusters aan het Gesticht gehecht, zijn gelast aan de jonge leerlingen de noodige zorgen te geven welke hun ouderdom vereischt. SCHOOLGELD. Voor de jonge leerlingen onder de eerste com munie a 300 franken. Voor do leerlingen der hoogere leergangen en der latijnsche klassen 350 franken Wie het Prospectus der hoogere leergangen be geert. gelieve zich te wenden tot den heer Bestuur der van het gesticht PVAN IMPE, Bestuurder. Schoon gelegen en gerieflijk Huis, hebbende menigvuldige beneden-en bovenplaaisen, drooge ruime kelders, pomp-en regenwater, voorbeen ge weest een der best geklandeerde kruidenierswin kels der stad Aalst, gestaan in de Molenstraat, 36. Zich te bevragen bij den eigenaar E. RUMBAUT- MERTENS, bandelaar aan de Vaart alhier. Een schoon en groot Huis in een der bezondersle wijken der stad Aalst, Kerkstraat, dienstig voor alle bedrijven. Zich le bevragen bij Acsiste DE WINTER Rosmarijnstraat, 4, Aalst. Tf llliurn Hoekhuis Alberl-Liénart- L straat, naast de Statie, laatst gebruikt geweest bij M. Crornbé, als restaurant dienstig voor veclerlei bedrijven 2° Huis met koets poort, Zwartenboek (Tragel) 5° 29 aren Grond, oud mestplan, dienstig voor verkoopplaats, depot van materialen, vetten, enz., in gebruik bij M. Callebaut Zwarlenhoek, aan de Vaart alhier. Zich le bevragen bij M. Fr M0YERS0EN, te Aalst, Nieuwstraat. Een goed Braaimachien, hebbende 1-22 naalden. Zich te bevragen ten bureele van De Denderbode. OPENBARE VERKOOPING van een goede gelegen te Erpe. Kotiemkauter en Audenaardschekassei. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort mei gewin van palmslag en gelagen, open baarlijk verkoopen Eenige koop Eene goede partij Land, gelegen te Erpe op den Kotiemkauter, aan de Audenaardschebaan, groot 35 aren 80 centiaren, bekend bij bel kadaster wijk C, nummer 228b, palende ten ooste den heer Martinus Meuleman, ten zuide de Audenaarscbekassei, ten wesie den heer Joseph Meuleman, en ten noorde den Kottemwog. Gebruikt door den heer M. Meuleman, le Erpe. ZITDAGEN INSTEL, DIJNSDAG 31 OOGST to VERBLIJF, ID. 7 SEPTEMBER ,8: Telkens om 4 ure van den avond, ter herberg Het Keizershofbij den heer L Temmerman, te Erpe, Dorp. VENDITIE VAN te Erpe. De Notaris Eeman te Erpe, zal op Woensdag 8 September 1886, om 2 ure nanoen, openbaarlijk verkoopen t. Namens den heer Edmond D'Hondt, le Aalst, 10 koopen schooncn Toemaat, wassende op zijnen meersch le Erpe, Ledeschekasseide nabij deStoene brug 2. Namens den heer Theodorus Sonck, te Nieuwer- kerken, 4 koopen schoonen Toemaat, wassende op zijnen meersch te Erpo, nabij den Watermolen van jufvrouw De Boeck. Op gewone voorwaarden en lijd van betaling mits stellende goede en gekende borge. Bij uilscheiding van bedrijf. van Meubels, Herberggerlef, en Land- bon walm, te Aalst Gentschepoort, op Maandag 6 Septem ber 1886, om een uur namiddag, ten huize en aanzoeke van den heer Pieter Frans Vander Biest, wezende de Estaminet Den Niewen Schaapstal, onder de direktie van LOUIS BUEKENS, Zaakwaarnemer te Aalst. Bij Stergeval. VERKOOPING VAN te Aalst-Botermarkt. Op Dijnsdag 7 September 1886, om 1 uur namiddag, ten slerfhuize van den lieer Guslaaf Beydfer, gewezen Apotheker, op ontvangst van LOUIS BUEKENS, zaakwaarnemer le Aalst. Bij dadelijke uitwinning. OPENBARE VERKOOPING van eene De Nolans DE GHEEST te Aalsl, zal, op den voil van artikel 96 en volgende der wet van den 15 Au gusti 1854 en uit kracht van het bevel verleend door den heer Voorzitter der Rechtbank van eersten aan leg, zetelende le Audenaerde, den 7 Augusti 1886, iu het openbaar verkoopen, de naschrevene goederen, gebruikt door Emmanuel De Wael, te welen Gemeente Erembodegem. Eerste koop Eene behuisde Hofstede, op hel Hageveld nabij den Brusselschensteenweg, groot in gronde 10 aron 18 cenliaren, gekadastreerd wijk A. deel van N"5R1, 582, 583, palende ten ooste aan de losbaan of Jan Baptist VerleyseD, ten zuide Henricue De Wael, ten weste aan de wed* en kinderen van dén heer Constant De Ridder, ten noorde aan verscheide- nen. Tweede koop - Een perceel Land en Meersch op hei Heynbroeck, groot 14 aren 30 centiaren geka dastreerd wijk A, N°'2200f en 2212a palende ten ooste aan Ludovicus Arijs, ten zuide aan de baio daarover aan Petrus Arijs, ten weste aan Franciscue Arijs en ten noorde met de helft der beek medegaande aan den heer Van Lierdo. Deiide koop Een perceol Land op het achterste Heynbroeck. groot 8 aren 10cenliaren, gekadastreerd wijk A, N° 2571b palende ten ooste aan de erven van Petrus De Nil, ten zuide aan Bernardus Van de Velde ten weste aan Petrus-Jacobus Arijs en ten noorde aae Joannes Van Hoorde. Vierde koop Een perceel Land op bet Luyt, groot 6 aren 98 centiaren, gekadastreerd wijk A N* 2672c, palende ten ooste met de helft van den los aan het Armbestuur van Erembodegem, ten zuide aan Ludovicus Gussemé, ten weste aan Theodore Van Vaerenbergh en teir noorde aan Frmsiscus Arijs. ZITDAGEN Instol, Dijnsdag 14 c ,OD„ Verblijf, Dijnsdag 28 SeP'ember 1886. Telkens te 4 ure namiddag ter herberg genaamd Het Klein Brabant, bij Jufvrouw JosephineSchoup- brug" Aa'S1' ie Bra°llantslriial' nabU -1® Zeeber,. OPENBARE VERKOOPING VAN De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ter lusschenkomsl van meester Victor VAN IilPÊ, Notaris le Ninove, met winst van palmslag en' gelagen, in het openbaar verkoopen I 8 aren 60 centiaren Land, le Meire, op den IJzerenbaart, pachter Ed. Bevernagie. Verpacht aan 23 fr. 's jaars. Ing. fr. 220. II 14 aren Land le Erembodegem, ter Joden, op den kleinen dries, pachter Const. Dherde. Verpacht fr. 25, Ing. fr. 250. III 16 aren 50 cenliaren Meersch, te Welle, in de Wellemeersschen, pachter H. Sonck. Verpacht fr. 21,50. Ing. Ir. 300. IV 10 aren 10 centiaren Hoplochting te Lie- dekerke op Rijnegem, pachter Ad. Van Droo- genbroek. Verpacht fr. 42 Ing. fr. 800. V 13 aren 70 centiaren Hoplochting le Te- ralphene, op den Rooman, pachters L. en J. Schoon. Verpacht fr. 30. log. fr. 620. VI 81 aren 20 centiaren Land, te Borghe- Lombeek, op het Schoofveld, pachter G. Eylen- bosch. Verpacht tot den 30 november 1894 aan 190 fr. 's jaars. Ing: 4,325 Ir. DERDE ZITDAG op Donderdag 9 September 1886. Ten 3 ure namiddag in het Brussels-Hof, bij den heer De Winter, te Aalst, Botermarkt. VENDITIE VAN te Hofstade. Frans CRICK, Gemeente Sekretaris van Hof- stade, zal door het ambt van Deurw&arder Jozef DE VOS, te Aalsl, op Woensdag 8 Sep tember 1886, om 9 ure voormiddag, openbaar lijk verkoopen, de volgende koopen goed na gras In den Wynbocht 29 koopen. En in de Kerkemeerschen 5 koopen. Men zal beginnen in den Wynbocht.

De Denderbode | 1886 | | pagina 3