Muziekschool. Gesticht van den H. Aloïsius van Gonzaga, Externat de Demoisselles Groolc vogdscliielinjr mei tic Bolle, Te bekomen. Gemeente Nieuwcrkerken. Te huren terstond. Onmiddelijk te huren. TE KOOP TE KOOP. Algenieene Assurantiën Se verin De Wolf, Bij uitscheiding van bedrijf Huis te hureu. Uit der hand te koop. GOEDE ZAAILANDEN BEHUISDE HOFSTEDE nieuw in het water en bracht hem na talrijke vermoeiende pogingen en geholpen door M. Poot, aan wal. In eenige minuten had hij dus zeven per sonen aan den dood onttrokken, welke meest allen gehuwd en huisvaders zijn. Deze treffende redding heelt veel opschud ding in de gemeente gemaakt en iedereen heeft M. Marique hartelijk geluk gewenscht. Deze heeft verleden jaar de burgerlijke medalie bekomen, voor moed en zelfopoffering in ge lijke omstandigheden. Mad. Van Deynze, die te Ledeberg eenen ellegoedwinkel houdt, heeft het groote lot van 100,000 fr. in eene der trekkingen gewonnen, welke over omtrent 2 jaar plaats hadden. Slechts drie of vier dagen geleden kwam zij te weten, hoe gelukkig zij was. De douanen hebben eene belangrijke vangst gedaan. Twee smokkelaars die langs het kanaal van Terneuzen door de gemeenten Koewacht, Moerbeke, Exaerde, Zeveneeke, Lookristy en dwars door de stad Gent, een wagen met verscheidene honderde kilos tabak hadden binnengebracht, wilden te St-Denys- Westrem eenige rust nemen, maar zij waren reeds van af de grenzen door twee douaniers opgevolgd. Dezen, vernemende dat de smok kelaars in het hooi lagen te slapen, maakten' zich meester van kar, peerden en lading en verwittigden de gemeenteoverheid. De bur gemeester met de policie kwamen ter plaatse en hielden de twee smokkelaars aan. Men meldt uit Hooghlede Een zesjarig kind, dat eenigen lijd alleen thuis gelaten was, vond een llesch jenever en dronk er zoo overvloedig van, dat het eenige uren later stierf. Een advokaat verongelukt. De dagbla denmaken melding van een vreeselijk ongeluk, dat Zondag in de statie van Audenaarde heeft plaats gehad en ziehier nadere bijzonderheden daarover Zondag zou de maatschappij van Roux naar genoemde stad gekomen, om aan eenen schermwedstrijd deel te nemen. De terugkeer moest maandag plaats hebben. De voorzitter M. Brognaux, advokaat van de balie van Charleroi, had nog andere vrien den ontmoet en was uit die oorzaak eenigzins in vertraging. In de statie aankomende, wilde hij om tijd te winnen, vóór een lokomolief omloopen, doch op hetzelfde oogenblik, kwam een trein op eene tusschenbaan aangesneld, M. Brog naux viel en werd door den trein in twee ge- snedeu. En terwijl de eene trein den voorzitter ver morzelde, voerde de andere zijne juichende en zingende vrienden weg. Te Roux aankomende, wachtte de statie overste de vroolijke gasten met eene depeche, waarin het ongeluk gemeld werd. Wie zou nu de arme moeder gaan verwitti gen, wier eenige zoon de advokaat was De bode was spoediger gevonden, dan men dacht. Een klein jongsken, een neefje, dat gekomen was om hem af te halen, vernam het ongeluk en liep naar huis roepende Tante tante Jules is gedood Men kan denken hoezeer de tijding de vrouw verpletterd heeft. Het verminkte lijk is dijnsdag te Roux aan gekomen. Als een bewijs hoe verschrikkelijk het onweêr te Alh, verledene week heeft gewoed, kan gemeld worden dat de boschwachters van den graaf d'Oultremont een half uur na het onweêr 400 fezanten, meer dau 50 hazen en eene groote menigte patrijzen in 't veld von den, die door den hagel gedood waren. Schrikkelijke val. De schaliedekker Touchant werkte op den toren te Capelle-ten- Bosch, toen de plank brak waarop hij zat; de werkman werd in de ruimte geslingerd en viel op eenen haak van den toren, waar hij letter lijk aangeregen werd. Het duurde eene halve uureer men den man uit die ijselijke positie kon verlossen, en men kan denken met welken angst dit werk door de toegestroomde menigte werd gaé geslegen Ondanks den schrikkelijken val, is de onge lukkige niet dood doch denkelijk zal hij zijne wonden niet overleven. Verboden te rooken. De burgemeester der gemeente Assyrre, in Henegouwen, heeft dit verbod in zijne gemeente afgekondigd. In eenige dagen tijds, brandden drie hoeven van dat dorp af, en daar men niet weet of de rampen aan kwaadwilligheid of aan ongeluk moeten toegeschreven worden, heeft de bur gemeester. uit oorzaak der droogte, verboden nog op de straal te rooken Een kind van Yperen, dal eene pruim in den mond had gesteken, kreeg deze in de keel zoo dal zij niet meer kon uitgeworpen wor den. Na eenige minuten was het kind verstikt. Te Haeren, eene gemeente in de nabij heid van Diest, is het zaterdag zoo heet ge weest dat eene winterpeer letterlijk gebraden aan den boom hing. De thermometer teekende zegt men, 47 graden. Een spotvogel. Die naam mag men wel geven aan den soldaat Achille T. van het 12u linie, die op de zonderlingste en avontuurlijk ste wijze een reisje door het zuiden van Lu xemburg heeft gedaan. In elk dorp dat hij de eer aandeed te bezoe ken vroeg hij naar den burgemeester of andere gemeente-overheden, en bood zich bij dezen aan, om te zeggen dat de kolonel hem (zijn sekretaris) had vooruitgezonden, ten einde de voorbereidende maatregelen te nemen tot het herbergen van een zeker aantal soldaten, die daar kwamen om krijgsverrichtingen te doen. Hij bezocht logementen, zorgde voor bijzon dere kamers voor officiers, maakte kennis met dezen en genen en als hij hier 3, daar 5, gin der weêr 10 fr. te leen had gekregen, trok hij er uit. De herbergiers enandere inwoners wachtten met ongeduld op de soldaten, maakten bedden goed gereed, zorgde voor het bureel, voor de keuken, voor eene onderofficierskamer, euz. Een, die dacht de officieren te zullen logee- ren, hadzelfs eene plakkaart gemaakt, luidende MM. de officieren zijn verzocht voor 11 ure 's avonds thuis te zijn. En menige huwbare dochter had misschien reeds een boontje te weeken gelegd. De kolonel scheen de datum der aangekon digde manoeuvers vergeten te hebben. Alle dagen zag men den grooten weg op* luisterde men naar geweerschoten en getrom petter maar gelijk zuster Anna zag men niets komen. Eindelijk werd men gewaar dat men met een grappenmaker te doen had gehad en een langen schatlerlach steeg op. Of degenen die hem geld leenden meè lach ten, werd niet gezegd, en of Achille voor den krijgsraad zal lachen, staat er ook niet bij. Leona Dare, die met hare tanden aan den ballon hangende, te Brussel en te Luik ver schillende opstijgingen deed-is bijna veronge lukt. Zij was te Rijsel opgestegen met eenen ballon die niet genoegzaam gevuld was en men had daarom geen ballast meegenomen. Op eene hoogte van 2400meters gekomen, gevoel den de luchtreizigers eensklaps eene feilen kou. en de ballon begon met verbazende snel heid te dalen, of liever te vallen. Men was verplicht de valies met kleêren van Leona Dare over boord te werpen. l)it verlichtte het gewicht eenigzins en de ballon kwam in goede voorwaarden op 5 kilometers van Kortrijk neer. Later heeft men haar valies in een er- barmelijken staat terug gevonden. Op eene werkmansmeeting te Luik, waar 150 man tegenwoordig was, is er aangekon digd dat er den 26 september te Luik eene groote manifestatie zal plaats hebben, waaraan meer dan 50,000 werklieden zullen deelnemen. Vijf..tig...dui...zend Brrrr Een bakker werd verleden donderdag te Luik bijna onthoofd door een telefoondraad. Door het breken van eenen boomtak, was de draad losgeraakt of gebroken en slingerde in 'l vallen rond den hals van den bakker, die er op dit oogenblik op zijne kar onder door reed. Gelukkig kon de man zijn peerd spoedig stil houden, zonder dat ware hel hoofd hem van het lichaam gerukt geworden. Den 2 september waren eenige kinderen aan 't spelen nabij de spoorbaan te Dour. Twee hunner zetten zich in eenen wagon, welke door anderen voortgestooten werd. Van de helling op eene brug komende haperde de wagon tegen eene plank, ontriggelde, en stortte van eene hoogte van 7 ol 8 meters om laag. Door den schok werden de kinderen in 't water geslingerd. Een hunner werd op den slag gedood. Het andere zal er met den schrik van af zijn. Twee leerlingen van het Atheneum van Hasselt hebben het leven van een gendarm gered. Deze leste was in tamelijk diep water gaan baden, ofschoon hij niet kon zwemmen. Hij verloor grond en verdween onder water. Een der jongelingen maakte hierop eenen andere opmerkzaam, die aan 'i zwemmen was, en terwijl deze hem ter hulp snelde, kleedde de eerste zich uit en sprong insgelijks in het water. De gendarm klampte zich zoo zeer aan zijne redders vast, dat zij zich niet meer kon den bewegen en beiden zouden meé verdron ken zijn zonder de hulp van zekeren Verstrae- ten, die hen aan wal bracht door hen een staak toe te steken. De twee jonge redders, Karei Sarolea en Van den Eycken, zijn slechts 15 jaar oud. HOLLAND. Te Borger wordt reeds voor de tweede maal een jonge jachthond door eene kat gezoogd. Over eenige jaren had dit plaats bij zekere die renvriend, die een pasgeboren jachthond meenam en bij zijne kat tezoogen legde. Schoon hetdres- seeren wat moeielijker ging, muntte het dier later in 't gebruik uit door fijnheid van neus. Nu werd een jachthond bij een poes gebracht. Het hondje is drie weken oud, zoo dat de proef ook reeds als geslaagd beschouwd kan worden. De jonge hund drinkt nu zelf al melk met poesmede. Aardig is liet om zien, als poes met een muis af komt, zij het hondje niet kan inprinten het dier- tjen op te eten. Zij heft dan zonderlinge geluiden aan en wil het hondje door allerlei streelingen lot eten aansporen. Voor de aardigheid. In eenen raeersch te Ysendijk, had men eene koei gevonden,waar- van de spier van de achterpooten afgesneden was. Het arme dier leed verschrikkelijk en lag al vier dagen beweegloos toen er na gezien werd. De dader van dat brutaal feit is opgezocht en was niemand anders dan een jongen van 14 jaar oud, die met eene zeis de koei zoo verminkt had. De jongen,die niet onbemiddeld is, daarover on dervraagd, antwoordde dat hij het gedaan had voor de aardigheid. FRANKRIJK Ten gevolge van het overlijden van Mevr. de baronnes James de Rothschild, heeft de familie, op den uitdrukkelijken wensch der afgestorvene, eene som van 120,000 fr. doen uildeelen aan de armen van Parijs. Verder is een kapitaal van 600,000 fr. ter beschikking gesteld voor eene liefdadige slichting. Twee schokken eener aardbeving werden Woensdag in Algiers gevoeld. M. Burns, de gekende engelsche socialist, wandelde zondagavond met zijne vrouw nabij de Bastille, toen hij aan de Austerlitzbrug een waterclosed binnen ging. Zijne vrouw, die op de brug wachtte, werd eensklaps door drie soute neurs beleedigd cn daarna aangevallen men had het op hare gouden broche gemunt. M. Burns kwam op het hulpgeroep zijner vrouw toege sneld, trok met eene engelsche koelbloedigheid zijn overfrak uit, en gaf toen een der schurken zulken boxeslag in 't aangezicht, dat de man be wusteloos neérviel. De anderen namen de vlucht en M. Burns ging kalm voort, alsof hem iets gansch alledaagsch overkomen was. Dwaze wedding. Eene weddingschap, om gedurende twee dagen uil niets anders dan menschenhoofden te drinken werd onlangs te Rouaan tusschen twee officieren aangegaan. De doodgraver bezorgde de twee hoofden de twee officieren dronken den geheelen nacht door champagne uit die bokalen en den volgenden dag stierf één hunner aan lijkvergiftiging. Door een gendarm gedood. De juffer, die den ongelnkkigen Dufeutrelle vergezelde, is gevonden het cherchez la femme der misdaad is opgelost. Zij heeft zichzelf bij den kommissa- ris komen aangeven. Half zinneloos van schrik was zij 's avonds thuis gekomen. Na een vreese- üjken nacht te hebben doorgebracht, las zij 's anderendaags het verhaal van den moord in de dagbladen. Toen deed zij bekentenissen aan haren vader, welke niet wist dat zij was uitge gaan. Deze gebood haar zich aan het parket bekend te maken. Hélène is een meisje uit den goeden staat om die reden verzwijgen ook al de parijsche dagbladen haren naam. Zij heeft aan den magistraat volledigen uitleg gegeven. In gezelschap van vriendinnen had zij den ongelukkigen Albert leeren kennen. Hij was zeer voorkomend, beleefd een eerbiedig jegens haar. Daarom had zij dan ook aangenomen met hem naar Joinville le-Pont te gaan, om zich op deftige manier te vermaken. Na den diner bega ven zij zich naar de statie en moesten ten dien einde een klein bosch door, toen zij nevens den weg, op den grond, zich eene zwarte massa zagen bewegen. Het was avond, zoo verhaalt zij zelf, ik drong mij tegen Albert aan en zegd< dat ik verschrikt was. Toen riep hij wie daar Geen antwoord krijgend, sloeg hij met den stok naar den onbe kende, dien hij zeker vooreen misdadiger hield. Op eens richtte de man. die eene buitengewone lengte heeft, zich op. Albert wilde nogeens sla gen, maar vooraleer hij trof weerklonk een schot en AI. Dufeutrelle viel dood achterover. Woensdag moesten de begrafenisplechtighe den van het slachtoffer plaats hebben. Op het leste oogenblik is er een bevel gekomen van den plaats-kommandant van Parijs generaal Satis- sieur, die eene lijkschouwing gebood. Het lijk is nu naar de Morgue gebracht. ENGELAND. Ongeveer 300 duiven der maatschappij Sans Peur, van Laeken bij Brussel, werden zondag voormiddag, aan de Westminster Bridge opgela ten. In de leste vlucht voor België, den 50 Au- gusli lestleden, had hel vertrek plaats te Dover, en de winnende duif legde den afstand van Dover naar Brussel, 180 mijlen, in vier uren af. Een staaltje van boycotting in Ierland. De stoomboot te üuncannon zou met een groot aan tal passagiers naar Waterford vertrekken, toen AI. Taylor en zijne vrouw, vergezeld van vier konstabels, aan boord kwamen. Al. Taylor is de agent van den markies van Ely, die onlangs eenige pachters van zijne goederen zette. Oogen- blikkelijk verlieten al de leren de stoomboot, zoodat, toen de boot afvaarde, er niemand meer overbleef dan de agent. ITALIË. Een nieuwe Tanner. Den 5 dezer was Succi reeds aan zijn achttiende vastendag. Iedereen dag neemt hij aan gewicht afin de leste 24 uren had hij 400 gram verloren maar er is geen zweem van eene vermindering der krachten Gedurende 55 minuien heeft hij met versnelden pas geloopen, zonder een oogenblik halt te houden om adem te scheppen, en zonder dal er van eenige vermoeidheid iels bij hem te bespeu ren was. Hij sprong zelfs in een openbaren hof, waar de marsch plaats had, twee en drie trappen tegelijk op en af. In den verderen loop van den dag heeft hij geschermd met een zwaren sabel. Gelijk gewoonlijk gebruikte 'hij weer eene hoeveelheid vichy-en ander water, waarvan hij een gedeelte vrijwillig uitbraakte. Hij denkt nu eerstdaags zijn vriend Camperio een bezoek te brengen. Daarvoor zal hij te voet de reis naar Alonza doen. Maar alvorens hij daartoe overgaat, wil hij den toren te Milaan be klimmen lot aan den top der midden-pyramide, aan den voet van het beeld der Heilige .Maagd dat is eene hoogte van 108 meters of 484 trap pen. BULGARIE. Nu dat prins Alexander afstand van zijnen troon heeft gedaan en sedert dijnsdag II. Bulga- rie beeft verlaten,komen ook nieuwe liefhebbers naar zijnen troon, voor den dag. Wij hebben reeds kennis gemaakt met prins Alexander van Oldenburg, welke, gesteund door zijn keizerlij ken neef, den czaar van Rusland, veel kans heeft om.., zich later ook eens aan de deur te laten zetten. Nogtans zijn er nog twee andere kandi daten, die zeker ook belangrijk zijn, namelijk prins Peter Karageorgewitz en prins Waldemar van Denemark. Prins Peter Karageorgewitz is de schoonzoon van den vorst van Montenegro en de pretendent naar den servischen troon, Wordt hij door de mogendheden op de troon vanBulgarië geplaatst, dan verdwijnt daardoor levens een gevaarlijke mededinger naar de kroon van koning Milan. De derde kandidaat, prins Waldemar van De nemark is verwant aan den griekschen koning, en zooals men zich zal herinneren onlangs ge trouwd met eene dochter van den hertog van Charlres. Het zal door de katholieken van Bul- garie ongetwijfeld geerne gezien worden, dat deze door de mogendheden wordt aangewezen om vorst Alexander op te volgen. Het is toch een bekend feit dat de katholieke godsdienst in Bulgarie zoowel als in de meeste Balkan-Slaten in de leste jaren groote vorderingen heeft ge maakt. Om die reden zou dan eene russische in menging zeker niet zeer gewenscht zijn, Wie dus nog lust heeft om op te volgen moet zich dus haasten VEREENIGDE-STATEN. Aardbeving. Hel officieel verslag van het onheil van Charleslown geeft ons nu ook het juiste getal dooden er kwamen op den eersten oogenblik toen de halve stad als een kegelspel werd omgeworpen 58 personen om sedert dien zijn er nog 38 aan hunne wonden overleden. Zoodus dat de aarbeving het leven heeft gekost aan 96 slachtoffers. En, nog is de stad niet aan het einde van hare beproevingen. Moeten de voorzeggingen der amerikaansche geleerden uitvallen, dan zal de aarbeving eene terugwerkende kracht bezitten, 't Is te zeggen dat de onderaardsche beweging naar haar vertrekpunt zal terugkeeren, en de zwaar beproefde steden nogeens zullen bezocht worden. De mayor van Charleslown, die zich te Lon den bevond, is na ontvangst van het bericht van het onheil, naar de stad weergekeerd is nu te New-York aangekomen. De inwoners van Char leslown hebben veel betrouwen in het beleid van dezen magistraat en verwachten hem onge duldig. Dagelijks spuiten nieuwe heetwaterbronnen uil den grond, en soms hoort men onderaardsch gerommel, alsof men zich op een vulkanisch ter rein bevond. Amerikaansch voorstel. Een tooneelbe- stuurder te Chicago heeft eenigen lijd geleden een voordeelig aanbod gedaan aan de regeering der Vereenigde-Staten. Zooals men weet werden aangaande de onlusten, eenige ararchisten ter dood veroordeeld. De man bood aan de kosten van de terechtstelling te besparen. Hij wilde namelijk de misdadigers op het too- neel bij de opvoering van een stuk doen ont hoofden, om zoodoende publiek te lokken. In dit stuk moest een der spelers opgehangen worden men ziet van hier het effekt dat eene echte ophanging maken zou. De bestuurder was zeer verwonderd dat zijn aanbod afgeslagen werd. Holloway's Zalf en Pillen. Groote ontdekking. De kennis, dat de verschillende bestanddeeleD des lichaams, vleesch, beenderen, hersenen, huid alle uit hetzelfde voedsel ontstaan, bracht den uitvin der dezer middelen op de gedachte, dat de kwalen eveneens uit eene zelfde bron ontstonden, en wel uit onzuiverheid des bloeds. Van dit standpunt aan gaande de oorzaken der zieken uitgaande, reikende hij hel zich een plicht om de middelen uil te vinden, om den bloedsomloop van alle vergiftige ol schade lijke sloften te bevrijden, en na veel studie slaagde hij daarin, door hel samenstellen van zijne beroemde Zalf en Pillen. Indien de eerste op de huid gewreven wordt, bevrijdt zij de locale vaten van elke besmet ting of ongeregelde werking, de laatste verdrijven zelfs het geringste stofje van bederf uit den bloeds omloop in het algeraeon. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 7 Vrouwel. 9 OVERLIJDENS. P. D'Herdc, man Van Rechem, z. b. 68 j., Zoutst. M. De Meersman, vr. Viellefont, dagl. 58 j Mijlb. M. Boin, vr. Van Belle, z. b. 34 j., Werf. A Van Droogenbroeck, wed* De Wolf, winkel., 73 j., Rosmarijnstr. 5 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stadNinove. Aangiften van den 3 tol den 10 September 1886. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 3 g Vrouwelijk o 3 HUWELIJKEN. P Cardon, 31 j. dagl. met M. X. Dumst, 35 jaar huishoudster. V. Lievens, 25 j. dienstknecht, met A. Arys, 23 j handschoenmaakster. OVERLIJDENS. t kind onder de 7 jaar. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet 109 Ossen, 0 70 tot 0 82 97 Koeien, 0 50 0 70 21 Veerzen, 0 65 0 75 17 Stieren, 0 65 0 00 264 Kalveren, 0 70 0 85 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1177 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.65 lot 1.00; stieren 0,55 tot 0.80; koeien en veerzen, fr. 0.55 a 0,80 AeUt, tl Sept.Per t heet. 32 lit. 50 cent. Tarwefr. 18-50 a 20-00 Mastelüin 14-50 16-00 _ge 13-00 14-00 Geersi00—00 00—00 Haver. per 100 kil. 15-00 17-00 Spelt. 00—00 00—00 Koolzaad per 1C0 kil. 00 -00 00—00 Lynzaad 00—00 00-00 Koolzaadolie 00—00 00 - 00 Lijnzaadolie, 00—00 00—00 Roolzaadkoekcn, id. 00—00 00 -00 Lijnkoeken, 00—00 00 -00 Aardap. (roode de 100 kil. 5—50 6 50 Aardap. (geelejNieuwe 0—00 0- 00 Boter, de 3 kilogram 8—18 9 54 Eijers, de 25. 2—18 2 27 Vlas per 3 kilos. 0—60 0-00 Viggonen, per stuk, l« soort 25 00 2*20 00 HOPHANDEL. Hoppe (gewas 1886) pluk bel voor bel fr. 50 a 52 gewone pluk 35 a 40 POPERINGHE, 10 Sept. Hoppe 1885. Stad.. Fr. 40—00 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 ANTWERPEN. 10 Sept. De kuipboter werd hedon morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 2,( fr. 2.50. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,10 a 1,30 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00. De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 5,00 tot 6.00; polderper 100kilos fr. 0.00 a 0.00 De eiors betaalde men per 25 stuks fr. 2,00 a 2,30 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 18—50 a 19—50 Rogge, 16-00 15—50 Wintergeerst, 16-00 16—50 Zomergeerst, 13—53 14—00 Haver, 18—00 00 - 00 Boekweit, 16—00 17—00 Boonen, 24—00 00—Co Bitterpeëü, 17—00 17—50 De herneming der leergangen van de Muziekschool zijn vastgesteld op MAANDAG 4 OCTOBER toekennen de de inschrijvingen der nieuwo leerlingen zullen aanvaard worden in het lokaal der Muziekschool, Nieuwstraat, den Maandag 27 en Dijnsdag 28 Sep tember aanstaande, van 6 tot 8 ure 's avonds. te Gijseghem, bij Aalst. BIJVOEGSEL AAN HET PROSPECTUS. Bij de thans beslaande professioneele leergangen voegen wij e6ne voorbereidende klasse samenge steld uit jongo leerlingen welke hunne eerste com munie nog niet gedaan hebben. Zusters aan het Gesticht gehecht, zijn gelast aan de jonge leerlingen de noodige zorgen te geven welke hun ouderdom vereischt. SCHOOLGELD. Voor de jonge leerlingen onder de eerste com munie 300 franken. Voor de leerlingen der hoogere leergangen en der latljnsche klasseu 350 franken. Wie het Prospectus der hoogere leergangen be geert. gelieve zich te wenden tol den hoer Bestuur der van het gosticht P. VAN IMPE, Bestuurder. etjardin d'Enfants, RUE DE L'ESPLANADE N° 10. AI. SNEL et SOEURS ont l'honneur d'infor- mer les fam:lles, que la rentree des Classes est fixée au Alardi 28 Seplerabre. naar Geldprijzen, gegevon door de maatschappij De Jonge Stalen Armin haar lokaal ter estaminet Het Lindeken, Leopoldslraaipoort, bij J. Van Geert. Op Zondag 12 September 1886, (zijnde te Kermis dag.) Vooruit, lO Frank. lnschi ij ving vai. 2 tot 4 ure namiddag. De inleg is bepaald op 60 centiemen per scheut, bolrapers- geld medebegrepen. Bij Isidoor Van Vaerenberg, te Erembode- gem, eene Piano, zoo goed als nieuw. Donderdag 23 September 1886, jaarlijksche groote Vogelbolling in hel droog, voor kalkoenen. Vooruit don schoonste, dikste en vetste en vier vette kiekens, bij C. De Sm6t (Lieven) in St. Leo- nardus. Een schoon cn welgelegen HUIS met HOF, ep de Moorsclschebaan, tegen den Abattoir, zeer gedien stig voor herberg of ander bedrijf. Zich te bevragen bij M. Burny-Antheunis. Schoon gelegen en gerieflijk Huis, hebbende menigvuldige beneden-en bovenplaatsen, drooge ruime kelders, pomp-en regenwater, voorheen ge weest een der best geklandeerde kruidenierswin kels der stad Aalst, geslaan in de Molenstraat, 36. Zich te bevragen bij den eigenaar E. RUMBAUT- MERTENS, handelaar aan de Vaart alhier. Ta Viiippn 4° Hoekbu>9 Albert-Liénart- -E c nut cn straat, naast de Statie, laatst gebruikt geweest bij M. Crombé, als restaurant, dienstig voor veelerlei bedrijven 2° Huis met koets poort, Zwartenhoek (Tragcl) 3° 29 aren Grond, oud meslplein, dienstig voor verkoopplaats, depot van materialen, vellen, enz., in gebruik bij M. Callebaut, Zwartenhoek, aan de Vaart alhier. Zich te bevragen bij M. Fr M0YERS0EN, te Aalst, Nieuwstraat. Een goed Braaimachien, hebbende 122 naalden. Zich te bevragen ten bureele van De Denderbode. Eene jachlvoituur en een ressortkarrelje (rencon tre) en een tilbury bij M. Vander Biest, Nieuwstraat, 48 leAalst. A. G. BRUXELLES. BELGISCHE MAATSCHAPPIJ van tegen de gevaren van brand, de losbarsting van den bliksem, van het verlichtings-gas en van de stoomtoestellen, GEVESTIGD TE BRUSSEL. Hoofd-Agent té Aalst, M' Guslaaf Ue Winter Kandidaat Notaris, aan de Botermarkt, N* 2. trekker, le Aalst St-Jorisslraat, N° 10, heeft de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat hij zich van heden af ook gelasten zal met het ondernemen van banketten, diners en soirees zoowel in de pro- Aincie als in de stad. Hij zal zich gelasten met het maken van saussen en aspikken. Men kan ook op kommande bij hem krijgen alls eoorten van fruiten, wild, pluimgedierten, enz. alles wat den diner aangaat. Tp L f ah Een schoon en gerieflijk HUIS,* iiui cu* gelegen nabij den Dam, Zeer wel geschikt voor eenen bediende Zich te bevragen bij Mijnheer F. BURNY, brouwer op den Dam, te Aalst. Uitverkoop tegen den prijs der factuur, van alle de waren te verkrijgen in den winkel van Jufvr. Clemence Callebaut, Lange-Zoutstraat N 14, te Aalst| Ook over te nemen met gemak van betaling. Ta h u FA n Een schoon RENTENIERSHUIS, iiui cu* geiegen jn het begin der Stoof- straat, nu bewoond door Jufv. Elmire Delmoite. Zich le bevragen bij Mm* W* De Hert-Van de Putte, Brusselscheslraat. 4. 15 aren 40 centiaren Land, te Lede, Smes- weg. 2. 8 aren 61 centiaren Meersch, te Lede, Smesweg. 3. 34 aren 46 centiaren Land, te Lede, op de Kat. 4. 6 aren 44 centiaren Locbling, te Lede, genaamd den Doleput. 5. en 39 aren 97 centiaren Land, Konings- brug. Zich le begeven ter studie van den Notaris BRECKPOT, le Aalst, Graanmarkt. OPENBARE VERKOOPING VAN TE SCHOONAARDE. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal open- baarlijk verkoopen i° De Ooslbelfl van 59 aren 85 centiaren Land en Meersch te Schoonaarde, omtrent het hof Langeveren. 2e En de oosthelft van 70 aren 40 centiaren Land te Schoonaarde genaamd het Kuipersveld. In gebruik bij d'beer Henri D'hooge-Lau- waert. Instel 9 Verblijf 16 September 1886. Om 3 ure namiddag ter herberg Den Havi ken Schoof bij d'beer Herrewegh te Schoo naarde. OPENBARE VERKOOPING van eene te Meire. De Notaris Eeman te Erpe, za! namens wien het behoort, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816 en met gewin van palmslag, openbaarlijk ver koopen Eeuige koop - Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen te Meire, gebuchte Beek, groot volgens titel 9 aren 54 centiaren, bekend bij kadaster sectio C N. 345, 346, 347, 348 en 352, groot aldaar 11 aren 3u centiaren, palende oost en west de straat, ten zuide verscheidene en ten noorde Josoph Raes Boomprijs 30 franken. Bewoond on gebruikt door den heer Petrus Van der Veken. DERDEN ZITDAG Zaterdag 18 September 1886. Om 4 nonoen, ter Zittigzaal van het Vredegerecht, te Aalst, Groote Merkt.

De Denderbode | 1886 | | pagina 3