Merhlpryzen Muziekschool. External de Demoisselles Te bekomen. Ecole de Demoiselles Gemeente Nlieuwerkerken. Te huren terstond. Onmiddelijk te huren. TE KOOP IE KOOP. Te verkrijgen. Algeuieene Assurantiën Severin De Wolf, ?™j»®[ Bij uitscheiding van bedrijf Uit der hand te koop. KA.VAD A-BOOMB.V ««•nB'J.'wr- llet Journal de Charleroi zegt dat er ccn twintigtal reizigers min of meer erg gekwetst zijn. Velen wer den met gebroken armen en beenen opgenomen. Een zaalwachter, die reeds een bouten been bad, werd insgelijks zwaar gewond. De gekwetsten werden in de buretlen der vor mingsstatie verzorgd door dokter Gregoire, var. La Louvière, en een dokter van Haino-St-Pierre Het lijk van den ongelukkigen Adan werd naar zijne woning, te Haine-Sl-Paul gebracht, en dat van Puche voorloopig in een afzonderlijk vertrek neêrge- legd. Eene ploeg werkliê werd aanstonds gelast de pui- nen op te ruimen, en twee uren nadien was bet ver keer hersteld. Men kent nog niet juist de oorzaak der ramp. Men denkt ze te mogen toeschrijven aan het breken eencr excentriekuaald, waardoor de waggons op ccne ver keerde baan geraakten Een wachter is door een plichtverzuim aan den doed ontsnapt. Hij was met zijne twee gezellen in den fourgon maar in de statie van Haine-Sl-Pierre riep men hem om een glas bier te komen drinken. Hij klapte ean oogenblik te lang in de herberg en de Irein vertrok zonder hem. Een oogenblik later waren zijne tweo gezellen dood. Volgens eene bijzondere briefwisseling van den Courner de Bmxelles zou de schade rond de 25,000 frank bedragen. Zoodra men de ramp had bekend gemaakt, werd een bijzonderen trein ingericht, om de gekwetsten naar La Louvière te brengen. Ten 9 ure was het parket van Bergen ter plaatse. Men merkt op, zegt de korrespondent, dal vele on gelukken 's zondags plaats hebben en wanneer men spreekt van den dient te vereenvoudigen door dien der koopwaren 's zondags af te schaffen, ter oorzake van den groolen toeloop van reizigers, schreeuwen al de liberale bladen om hel hardste. Nadere bijzonderheden. Mej. Moreau is niet overleden, zooals sommige bladen hebben verteld. Haar toestand is zelfs eenig- zins beter. Die van den zaalwachter is minder goed. Het getal dooden is niet meer vergroot. De wachter Puche werd verpletterd op het oogen blik dat hij eene juffer waarschuwde, een kind dal zij bij zich had, niet te ver buiten het portel te laten leu nen. De juffer lichtte het kind met de beenen boven bank, het rijtuig brak in splinters en beiden kwamen naast de puinen van den trein, op den grond te rech te, zonder eenig letsel bekomen te hebben, tenzij ecnige lichte schrammen. De kommandant van de mailboot Comtesse de Flandre, te Oostende ontdekte verleden maandag op acht mijlen van de kust eene zwarte massa boven het water, die nu eens hooger dan weer eens lager kwam. Hij wendde den steven naar dien kant en ontdekte een ballon, in welks schuitje zich verscheidene personen bevonden. Hij bood de luchtreizigers hulp aan, doch deze werd geweigerd. Onder aan den bal lon hing eene lange buis in caoutchouc, waar door men waterballast kou innemen of uit pompen, en alzoo de ballon naar willekeur la ten klimmen en dalen. Het schijntdat het fran- sche millitaire luchtreizigers waren, die eene proefreis deden, Het vijftigjarig priesterschap van den zeer eerw. h. Van Gersdaele, pastoor-deken, te Charleroi, is met grooten luister gevierd. Er werden luisterrijke kerkdiensten, een stoet enz. ingericht en eene groote menigte ge schenken werden den feesteling overhandigd. Het Memorial admmislralif van West- Vlaanderen heeft eene tabel meegedeeld der leden van het onderwijzend persoonel, in be schikbaarheid door opschorsing van dienst en een jaarlijksch wachtgeld trekkende. De geheele som dezer wachtgelden beloopt voor deze provincie tol 171,594 fr. 52 c. te verdeelen tusschen 144 personen. Te Forchies heeft het volgende drama plaats gehad. Een jongeling van duitsche af komst, die zijne genegenheid voor een meisje dier gemeente met eene weigering hoorde be antwoorden, loste op haar een pistoolschot. De kogel trof de zusfor van het meisje in de hand. De jongeling vluchtte daarna weg en door wanhoop voortgedreven, ging hij op den spoorweg liggen, op het oogenblikdateen trein voorbij kwam. Men heeft zijn lichaam gansch vermorzeld teruggevonden. Over eenige weken werd te Manage, een grijsaard in 2ijne woning vermoord en zijne dienstmeid mishandeld. De moordenaars werden door eene buur vrouw verrast en deze werd door hen ten gronde geworpen, terwijl zij de vlucht namen. Drie personen werden aangehouden, doch niets bewijst hunne plichtigheid, daar de buurvrouw, welke halfblind is, geene inlich tingen over hun signalement heeft kunnen geven. De eenige persoon, die het gerecht in zijne opzoekingen zou kunnen helpen, was de oude meid en deze is thans in het gasthuis van Joli- raont gestorven, zonder nog de spraak te hebben bekomen. Wel zegt men dat het gerecht, in de aange houdenen geene schuld vindende, een nieuw spoor gezocht en gevonden heeft; doch er bestaat niettemin groote vrees, dat de lijst der ongestrafte misdaden alwéér zal vergroot worden. Eene grol ontdekt. Sedert lang ver moedde men het bestaan van grotten in den omtrek van Couvin, provincie Namen. Drie of vier stoutmoedige ontdekkers heb ben zich nabij de plaats waar de rivier l'Eau Noire in de rots verdwijnt, in een hol laten neêrzakken en hunne poging was niet te ver geefs. Tot nu toe hebben zij drie overgroole zalen ontdekt, met stalagmieten en stalaclieten op gevuld, welke zelfs die der grot van Han in schoonheid overtreffen. Lotgevallen van eenen duivenmelker. Een schoenmaker van Lier, die te Antwerpen werkt, is een driftig en gunstig gekend dui venmelker. Vooraleer zich 's morgends naar de statie te begeven, brengt hij een half uurke op zijn duivenkot door, verzorgt zijne beestjes en zoekt er verkwikking voor gansch den dag in hun vroolijk roeketoekoe. Over eenige dagen bleef hij zoodanig lang boven, dat zijne vrouw, vreezende dat haar echtgenoot den trein zou missen en dus niet zou werken, luidkeels aan den trap begon te roepen' dat het meer dan tijd was om te ver trekken. Onze schoenmaker kwam de trappen afge- dommeld en zat eenige oogenblikken nadien, gansch alleen, in een rijtuig van den trein naar Antwerpen. Ongelukkiglijk waren de duiven van den liefhebber wel thuis gebleven, maat niet de beestjes, die men vlooien noeml, en die soms met duizenden op duivenkoten neste len. De broek van den schoenmaker zat er vol van, en zoodanig werd de man door de kleine plaagduivels gekweld en gepeinigd, dat hij, na in het rijtuig onrustig en verstoord, heen en weer '.e hebben geloopen, eindelijk besloot zijne broek uit te doen en deze builen het raamke uit te schudden. Zoo gepeisd, zoo ge daan Onverwachts valt nogthans de broek uit de handen \an den schoenmaker en behalve zijn onderverst en zijnen frak, stond deze nu in het rijtuig, gelijk Adam in lietaardsch para dijs. Lievei eene broek met vlooien, dacht de man, dan geene broek. En het koud zweet brak hem uit. Oordeel over de onrust en de schaamte, die zich van den duivenmelker meester maakten, toen de trein de statie van Antwerpen binnen reed. Al de reizigers stapten af. Alleen het hoofd van onzen schoenmaker was aan het geopend venster van het rijtuig nog zichtbaar Herhaalde malen riepen bedienden hem toe, dat hij moest afstappen. De man wees aanhou dend naar zijne beenen. Men ging eindelijk zien wat er gebeurd was en men stond voor eenen reiziger-schoenmaker-duivenmelker zon der broek Of er gelachen werd de bedienden ver namen wat er gebeurd was, hielpen den sukkelaar in eene vigilant en de man, die nu geruster ademde, reed in vollen draf naar zijn logement. Historiek (Als het historiek is, dan ziet men alweer dat de dichters niets uitvinden inhetgekende vroolijke fransch deklamatorium, waren het hannetons, hier zijn het vlooien.) HOLLAND. Luchtschipbreukelingen. Verleden zaterdag ten 4 ure 20, stegen iu den hof van het Park schouwburg te Amsterdam, twee ballons op de Eclaireur met den luchtreiziger Julhes en de Météore met den luchtreiziger L'Hoste. Deze leste had weldra eene aanzienlijke hoogte be reikt, terwijl de eerste op eene hoogte van on geveer 1000 meters drijven bleef. Een half uur later zweefde men boven de Zuiderzee, en M. Julhes, die lot hiertoe op dezelfde hoogte gebleven was, wierp nu bal last uit, steeg nog ongeveer 1400 meters en daar, een sterken luchtstroom ontmoetende, had de Eclaireur weldra de Météore ingehaald. Men bleef nu geruimen lijd in eikaars nabij heid, op ten minste 200 meters en ten hoogste 600 meters afstand van elkander. Er heerschte zulk eene stilte in deze hooge luchtstreken,dat men elkander kou toeroepen, hoe de thermo meter of barometer slond, op elkanders ge zondheid drinken of de indrukken meêdeelen, die de reis maakte. De beide Franschen von den den tocht trés rigolo. Zoo'n luchtreis in elkanders gezelschap hadden zij nog nooit ge maakt. De reis zou echter minder rigolo worden. Stil aan begon de wind te liggen en de beide ballons, zonder verder voort te drijven gingen langzaam naar beneden. Eene zwempartij, zoo niet erger, was onvermijdelijk. Al wat maar kon uitgeworpen worden, vloog iu zee. Ein delijk wierpen de luchtreizigers, alsook de lui tenant ter zee. De Bruyn, die M. Julhes verge zelde, hunne schoenen over boord, klommen in het netwerk, en, een oogenblik later dom pelde de mand van den Eclaireur in zee, ter wijl de Météore in de verte verdween. Het schuitje kwam echter spoedig halverwe ge boven en de luehtschipbrenkelingen namen weer plaats. Doordat zij nu tot aan hun mid del in het water zalen, en de last, dien de bal lon droeg, hierdoor zeer verlicht werd, bleef deze gelukkig drijven. M. Julhes klom in het netwerk om de opening van den ballon dichtte binden en verdere ontsnappingvangas tevoor- komen. Een soort van noodroer werd gemaakt van het ankertouw en de ledige ballastzakken, waardoor de ballon wel niet bestuurbaar werd maar toch verhinderd werd, dat hij als eeneu lol rond draaide. Met eene snelheid van onge veer drie mijlen per uur sneed dit buiten mo del vaartuig, waarvan de balkon hetzeil vorm de, door het water' Om kwart na zes ure was men in zee gevallen ten half landde men gelukkig op het Kampen eiland aan. De visschers schoten ter hulp en weldra werd alles ingepakt. M. Lhoste viel bij 't Ketel in zee. Ook zijn ballon werd met tamelijke snelheid voorgedre ven, Het waren benauwden oogenblikken voor hem nu eens sloeg de ballon op het water en was hij geheel onder de golven bedolven, dan weer verhief zich de ballon eenigszins, zoodat de reiziger met het bovenlijf boven water was, dan weêr draaide de ballon met zijnen last in 't ronde- Eindelijk bereikte hij den eersten dam van het Ketel.maar kon er niet landen. Eerst op den tweeden dam bleef de ballon liggen en kon M. Lhoste zijn vaartuig verlaten. Door hulpveerdige schippers werd ook zijn ballon ingepakt en daarna naar Kampen gebracht waar al onze luchtschipbreukelingen den nacht doorbrachten, Eene van de goede soort. In de Lijn baanstraat. te Rotterdam, had Dijnsdag avond een treurig feit plaats. Terwijl op eene boven- verdiepieng tusschen man en vrouw vreeselijk werd huisgehouden, riep de hulp in van twee policieagenten, die daar juist voorbij gingen. Terstond klommen beide mannen kloekmoedig de trap op, doch geheel onverwachts wierp de woestaard, die juist te voren zijne vrouw hevi ge slagen had toegebracht, beide agenten van al de trappen met het gevolg dat er een naar het gasthuis moest gebracht worden. Voor de ze lieve ontvangst, werd tegen den bewoner van de bovenverdieping proces-verbaal opge maakt. FRANKRIJK Communards. Op de begraafplaats te Ivry is maandag een gedenkteeken onthuld ter eere van Antoine Arnaud, die lid van de com mune was en in het vorige jaar is overleden. Omstreeks honderd personen waren voor die gelegenheid op het kerkhof bijeengekomen. Er werden verscheidene redevoeringen uitge sproken, onder andereu door Urbain, een ge wezen ambtgenoot van Arnaud. Een volgende spreker herinnerde aan het voorstel om een standbeel op te richten voor Thiers. Alle revolutionairen, zegde hij, moe ten zich verbinden, om de uitvoering van dit plan tegen te werken, zelfs met geweld. Zij moeten zweren bij het graf van hunnen ver eerden Arnaud, zich als één man naar de plaats te zullen begeven, waar men die ont-1 heiliging zou willen plegen, en haar tegen te werken, het moge kosten wat het wil. j Daverende bijval, en de eed werd gezworen onder het aanheffen van den kreetLeve de Commune Die oude Thiers moest nog eens opstaan DUITSCHLAND* De bewonderaars van den grooten Bismark zullen voorzeker de droefheid van den ijzeren prins deelen. Verleden Maandag is in de stal- f lingen van het paleis der Wilhelmstrasse, zijn I lijfpeerd Greta plotseling gestorven. Ditpeerd J dat de prins tijdens deulransch-duitschenoor- j log tot in Parijs gebracht heeft, dat al de over winningen bijwoonde en in den zegetocht in Parijs aan het hoofd van 't duitsche leger stap te, is aan ouderdomszwakheid overleden ITALIË. Een prins-kofflchuisbediende.Te Milaan is getrouwd de prins de Lusignan, bediende in een der grootste koffiehuizen der stad. Zijn vader betitelde zich Leon de Lusignan, prins van Koricosz. afstammeling van den koning van Armenië en stierf aan een hartkwaal, zijn vrouw en twee kinderen zonder eenig vermo gen achterlatende. Het fransche konsulaat te Milaan had na 1870 opgehouden hem de 6000 fr. te betalen, die Napoleon III hem uit zijne parlikuliere kas toestond. SPANJE. Krisis. Men meldt uit Barcelona dat 22 nijveraars, waarvan 8 iu de stad en 14 in de andere plaatsen van de provincie Calalogna, het werk in hunne fabrieken hebben moeten staken. Ook zijn er 53 andere fabriekanten, die slechts een drietal dagen per week arbei den. De nijverheidskrisis heeft aldaar een nood- lottigen graad bereikt. Meer dan 16,000 werk lieden loopen leêg. De toestand is onrustwek kend. BULGARIË. Czaar en prins. De troon van Bulgarië is nu voor den prins van Battenberg nog slechts die aangename herinnering waarover prins von Bismark hem, nu zeven jaar geleden, sprak. En, de grijze kanselier, deijzeren prins, wist wel wat hij zegde de haat van den czaar tegen zijnen neef was hem genoegzaam be kend. Die haat dagteekent van de kinderjaren van keizer Alexander, die nooit heeft kunnen ver geten of vergeven, dat een lid der keizerlijke familie van Rusland, de zoon was van eene mejufler Haucke. Wanneer prins Alexander van Hessen, vader van den onttroonden vorst van Bulgarië, melde gravin Haucke getrouwd was, verliet hij St-Petersburg. De ontmoeting der jonge prinsen had plaats in I860. De tegen woordige czaar heeft verteld dat hij reeds van dan af, lust had om dien vreemdeling weg te jagen, Een avond dat czaar Alexander II, die met alle kinderen geerne papa speelde, den kleinen Alexander van Battenberg op de knieën hield, begon deze leste te trekken aan de rid derkruisen van zijnen groot-oom. Wanneer ge zult groot zijn, zegde czaar, dan zal ik u generaal maken gij zult den Turk een klopping geven, en dan zal ik u de schoonste brilanten kruisen verleenen die er zijn. Wel zoo antwoordde de ozarewitch (kroonprins) nu keizer Alexander III, of we niet genoeg duitsche officieren in Rusland hebben. Deze gevoelens ontwikkelden zich met den tijd De vroegere keizerin van Rusland hield veel van hare duitsche familieleden. Ook brach ten de prinsen van Battenberg hunne vakancie steeds aan het russische hof door. In 1875 Alexander van Battenberg zijn eerste bezoek aan den czarewilch, toen hij dezen aan den hertog Leuchtenberg hoorde zeggen Zie eens, daar is de zoon van mejuffer Haucke. De prins zegde niets, maar toen hij 's avonds in de salons der keizerin binnentrad, ging hij regelrecht op den kroonprins af, zeggende Mag ik uwe keizerlijke hoogheid groeten Ik ben de zoon van prins Alexander van Hes sen, uwen neef Maar het was op het oogenblik der troons bestijging van Bulgarië, dat de gevoelens van haat van den loekomstigen czaar tegen zijnen neef zich het meeste lucht gaven. Hij zwoer bij hoog en bij laag dat hij St-Petersburg zou ver laten, indien zijn vader de keus des prinsen van Battenberg zou goedkeuren. Maar de oude keizeren was ziek zij wilde volstrekt de be noeming van Alexander, en de czaar was dus gedwongen, wilde hij den toestand zijner vrouw niet verergeren, dezer grillen te voldoen de Battenberger werd vorst van Bulgarië. Eenigeu tijd nadien was de keizerlijke familie vergaderd in het paleis Pelerhoff, toen een officier der lijfwacht, die van Bulgarië kwam zegde dat de prins moedig was als een leeuw. Als een leeuw antwoordde de czare- witch,o, de leeuwen hebben niet veel weerde in Bulgarië Inderdaad, de bulgaarsche leeuw is een zil veren muntstuk ter weerde van een frank Toen de aanslag van meert de kroon had doen overgaan op het hoofd van den czare wilch, dacht men dat deze nu zijnen haat zou gaan bot vieren. Hij hield zich in. De slimme Bismark was het echter niet vergeten. De bom moest springen, en daarom verzette de kanse lier zich uit alle zijne macht tegen een huwelijk van vorst Alexander van Bulgarië met prinses Victoria, dochter van den kroonprins van Duitschland, mochten keizer Wilhelm smeeken en bidden zooveel zij wilden, de jonge prinses Victoria mocht zich bijna de schoone oogen uit het hoofd weenen de kanselier bleef on verbiddelijk. a Eene keizerlijke prinses van Duitschland heeft beter te doen dan over een theatervolk te regeeren, zegde hij. En de prinses is nog niet getrouwd. Prins von Bismark had juist voorzien. De prins is gevallen voor den haat van den czaar, en indien de kanselier zich hier niet tegen verzet heeft, dan is 't dat hij wist dat niets den czaar kou tegenhouden. Deze zou den oorlog verklaard hebben aan heel Europa, om zijn doel te bereiken, om zijnen neef van Batten berg te straffen dat hij maar een zoon is van Mejuffer Haucke. llolloway's Zalf en Pillen. Groote ontdekking. De kennis, dat de verschillende bestanddeelen des lichaams, vleesch, beenderen, hersenen, huid alle uit hetzelfde voedsel ontslaan, bracht den uitvin der dezer middelen op de gedachte, dat dc kwalen eveneens uil eene zelfde bron ontstonden, en wel uit onzuiverheid des bloeds. Van dit standpunt aan gaande de oorzaken der zieken uitgaande, rekende hij hel zich een plicht om de middelen uit te vinden, om den bloedsomloop van alle vergiftige of schade lijke stoffen te bevrijden, en na veel studie slaagde hij daarin, door hel samenstellen van zijne beroemde Zalf en Pillen. Indien de eerste op dc huid gewreven wordt, bevrijdt zij de locale vaten van elko besmet ting of ongeregelde werking, de laatste verdrijven zelfs het geringste slofje van bederf uit den bloeds omloop in het algemeen. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEB00I1TEN. Mannelijk 10 Vrouwel. li HUWELIJKEN. L. Ganzeman, verver, met M. Plas, twijnster. C. De Vos, steenk met E. Commerman, z. b. J Reymenans, gendarme, met M. Trist, z. ber. OVERLIJDENS. Th. Van Lierde.vr. Van Rillas.z. b. 71 j. Keiz. pl. Pr. Vander Borght, steenk. 38 j. Denderstr. P. Vande Vyver, bed. 24 j.schoolslr. Th Steenhaut, vr. Mortier, 43 j. Mijlb. A. De Wolf,wed' De Backer,landb. 76 j. Schaarb. 6 kinderen onder de 7 jaren. 21. Burgerlijke Stand der stadNinove. Aangiften van den 40 tolden 17 September 1886. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 4 Vrouwelijk o 2 OVERLIJDENS. i kind onder de 7 jaar. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet 109 Ossen, 0 70 tot 0 82 97 Koeien, 0 50 0 70 21 Veerzen, 0 65 0 75 17 Stieren, 0 65 0 00 264 Kalveren, 0 70 0 85 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1311 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.65 lot 0.98; stieren 0,55 tot 0.80; koeien en veerzen, fr. 0.55 a 0,80 - Op de markt te Brussel werden dijnsdag 634 varkens te koop gesteld, en men betaalde per kilogram op voet van fr. 0.82 tot 0.92. HOPHANDEL. Hoppe (gewas 1886) pluk bel voor bel fr. 40 a oo gewone pluk 30 a 32 POPERINGHE, 17 Sept. Hoppe 1885. Stad.. Fr. 35—00 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 ANTWERPEN, 17 Sept. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 2,20 a fr. 2,40. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,30 a 1,60 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00. De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 5,50 tot 6.50; polderper 100kilos fr. 0.00 a 0.00 De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,40 a 2,30 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 15—00 a 46—50 43-50 44-00 Wiotergecrst, Zomergeerst, Haver, Boekweit, Bitterpeëu, 46-00 43—50 48-00 46-00 00 47-00 16—50 14-00 00 - 00 47—00 00 -CO 17-50 De herneming der leergangen van de Muziekschool zijn vastgesteld op MAANDAG 4 OCTOBER toekennen de de inschrijvingen der nieuwe leerlingen zullen aanvaard worden in het lokaal der Muziekschool, Nieuwstraat, den Maandag 27 en Dijnsdag 28 Sep tember aanslaande, van 6 lot 8 ure 's avonds. etjardin d'Enfants, RUE DE L'ESPLANADE N° 10. M. SNEL et SOEURS ont l'honneur d'infor- mer les fam-lles, que la renlrée des Classes est fixée au Mardi 28 Sepleinbre. Bij Isidoor Van Vaerenberg, te Erembode- gem, eene Piano, zoo goed als nieuw. Tarwe fr. 49- -00 20- -00 Masteluin 46- -00 47- -00 Rogge 14- -00 45- -00 n 13 -00 00- -00 Haver. per 4 00 kil. 45- -00 47- -00 Spelt. 00- -00 00- -00 Koolzaad per ICO kil. 00 -00 00- -00 Lynzaad 00- -00 00 -00 Koolzaadolie 00- -00 00 -00 Lijuzaadolie, 00 -00 00- -00 Koolzaadkoeken, id. 00- -00 00 -00 Lijnkoeken, 00- -00 co -00 Aardap. (roode dc 100 kil, 5- -50 6 50 Aardap. (geelej Nieuwe U- -00 0- 00 Botei, de 3 kilogram M 6- 81 9- -27 Eijers, de 25. 2- -18 2- -45 Vlas per 3 kilos. 0- -60 0- -00 Viggenen, per stuk, t« soort 25 00 •20- OU Gesticht van den H. Aloïsius van te Gijseghem, bij Aalst. BIJVOEGSEL AAN HET PROSPECTUS. Bij de thans bestaande professionoele leergangen voegen wij e6ne voorbereidende klasse samenge steld uit jonge leerlingen welke hunne eerste com munie nog niet gedaan hebben. Zusters aan het Gesticht gehecht, zijn gelast aan de jonge leerlingen de noodige zorgen te geven welke hun ouderdom vcreischt. SCHOOLGELD. Voor de jonge leerlingen onder de eerste com munie 300 franken. Voor do leerlingen der hoogere leergangen en der latijnsche klassen 350 franken. Wie het Prospectus der hoogere leergangen be geert, gelieve zich te wenden tot den hoer Bestuur der van het geslicht P. VAN IMPE, Bestuurder. rue Léopold, 77, Alost. M. Vander Borght, Directrice, a l'honneur d'informer les parents que la renlrée des classes est fixée au Lundi 27 Septembre. Donderdag 23 September 1886, jaarlijkscbe groote Vogelbolling in hel droog, voor kalkoenen. Vooruit don schoonste, dikste en vetste en vier vette kiekens, bij C. De Sm6t (Lieven) in St. Leo- nardus. Een schoon en welgelegen HUIS met HOF, op de Moorselschebaan, tegen den Abattoir, zeer gedien stig voor herberg of ander bedrijf. Zich te bevragen bij M. Burny-Antheunis. Schoon gelegen en gerieflijk Huis, hebbende menigvuldige beneden-en bovenplaatsen, drooge ruime kelders, pomp-en regenwater, voorheen ge weest een der best geklandeerde kruidenierswin kels der stad Aalst, gestaan in de Molenstraat, 36. Zich te bevragen bij den eigenaar E. RUMBAUT- MERTENS, handelaar aan do Vaart alhier. TTi* li li I.A., i° Hoekhuis Albert-Liénart- nul CU straat, naast de Statie, laatst gebruikt geweest bij M. Crombé, als restaurant, dienstig voor veelerlei bedrijven 2° Huis met koets poort, Zwartenhoek (Tragel) 5° 29 aren Grond, oud mestplein, dienstig voor verkoopplaats, depot van materialen, vetten, enz., in gebruik bij M. Callebaut, Zwartenhoek, aan de Vaart alhier. Zich te bevragen bij M. Fr M0YERS0EN, te Aalst, Nieuwstraat. Eeu goed Braaimachieu, hebbende 422 naalden. Zich te bevragen ten bureele van De Denderbode. Eene jachlvoiluur en een ressortkarretje (rencon tre) en een tilbury bij M. Vander Biest, Nieuwstraat, Bij PROSPER VAN DER MEERSCHE en C*'° te Aalst- St-Job. Eerste kwaliteit van land- bouwzout, guano en chemische meststoffen aan zeer voordeelige prijzen. A. G. BRUXELLES. BELGISCHE MAATSCHAPPIJ van tegen de gevaren van brand, de losbarsting van den bliksem, van bet verlichtings-gas en van de stoomtoestellen, GEVESTIGD TE BRUSSEL. Hoofd-Agent te Aalst, M' «.ustnnf De Winter Kandidaat-Notaris, aan de Botermarkt, N® 2. trekker, te Aalst St-Jorisstraat, N° 10, heeft de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat hij zich van heden af ook gelasten zal met het ondernemen van banketten, diners en soirées zoowel in de pro* Aincie als in de stad. Hij zal zich gelasten met hel maken van saussen en aspikken. Men kan ook op kommande bij hem krijgen alls eoorten van fruiten, wild, pluimgedierten, enz. alles wat den diner aangaat. Tp L li ppp» Een schoon en gerieflijk HUIS, cu* gelegen nabij den Dam, Zeer wel geschikt voor eenen bediende Zich te bevragen bij Mijnbeer F. BURNY, brouwer op den Dam, te Aalst. Uilverkoop tegen den prijs der factuur, van alle de waren te verkrijgen in den winkel van Jufvr Clemence Callebaut, Lange-Zoutstraat N 44, te Aalstj Slechts nog 8 dagen uitverkoop. Tp hlirpn Een schoon RENTENIERSHUIS, c;u. geiegen jn j,el begin der Stoof- straat, ny bewoond door Jufv. Elmire Delmottb. Zich te bevragen bij Mm® W® De Hert-Van de Putte, Brusselscbestraat. 1. 15 aren 40 centiaren Land, te Lede, Smes- weg. 2. 8 aren 61 centiaren Meersch, te Lede, Smesweg. 3. 34 aren 46 centiaren Land, te Lede, op de Kat. 4. 6 aren 44 centiaren Lochting, te Lede, genaamd den Doleput. 5. en 39 aren 97 centiaren Land, Konings- brug. Zich te begeven ter studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst, Graanmarkt. VENDITIE VAN 60 koopen gave, zware en hoogstammige te Erembodegem, in de Gestjcns. De Notaris DE SMET te Erembodegem zal, ten ver zoeke van den heer Senator Baron Paul Betiiune grondeigenaar te Aalst, op Maandag 4 Oktober 4886, om 2 ure nanoen openbaarlijk verkoopen 60 koopon gave, zware en koogslammige Canada- boomen, staande te Erembodegem in de Gestjens, aan de meerscben van genoemden heer Bclhune ln de nabijheid van deszelfs kasteel van Ovcrham, aan de baan leidende van den Brusselschen-steenweg naar do Denderbrug cn het dorp van Erembodegem. Een groot getal dier boomen hebben van 2 tol 2 i/a meters dikte De nabijheid van de steenwegen van Aalst naar Brussel en van Aalst naar Ninove en Geerardsbergen, alsmede van de rivier den Dender en van de statiën op den ijzerenweg te Aalst en te Erembodegem, levert alle gemak voor den transport der te koop ge stelde boomen. Voor den aanwijs der zelve bevraagt men zich bij den wachter Simon Lambrechts te Erembodegem, in de Gestjensstraat. Men zal voor de Veuditie vergaderen ter herberg van Adolphe De Pelsmaker, op den hoek van den Iloogenweg en van de Gestjensstraat, nabij de Den derbrug te Erembodegem.

De Denderbode | 1886 | | pagina 3