Muziekschool, Gesticht van den H. Aloïsius van Gonzaga, Ecole de Demoiselles External de Denioisselles BERICHT. TE KOOP TE KOÖPI Algeineene Assurantiën Uit der hand te koop. REKICR r. Jaai'lijksche vogelschieting BOUWGRONDEN, LAND EN MEERSCii Te huren met Kerstdag Onmiddelijk te huren. Te huren KAN A DA-B OOM EN verloren, is niet meer vergroot. De toestand van Mej. Moreau, hoewel nog zeer erg, is toch eenigzins verbeterd. Het onderzoek wordt met de grootste zorg voortgezet. De exenlriek- naalden worden beproefd, zells heeft men ge poogd eene ontriggeling teweeg te brengen doch alles werkt me! de grootste regelmatig heid. Wildstroopers.Gelijk alle jaren, leve ren de wildstroopers in alle streken des lands weêr veel werk aan de policie en het gerecht. Ook in de omstreken van Gent doen zij van zich spreken. In den nacht van 20 dezer werd de wachter Buysse, te Ertvelde door eene bende aange vallen en zoo ongenadig mishandeld, dat hij moeite had om thuis te komen. Toen vielen de stroopers zijne woning aan, en deze werd bijna geheel afgebroken. De gendarmerie van Selzaete is de plegers op het spoor. Ook te Wynkel werd verleden week een jachtwachter door de wildstroopers aangeval len en mishandeld Zooals gemeld is, moet de groote werk- mansbetoogiug te Luik aanstaande zondag plaats hebben. Van de 50,000 waarvan men sprak, denkt men er ten hoogste 8 a 10,000 bijeen te krijgen. Zij houden alle dagen mee tings in verschillende wijken der stad, en zeg gen De manifestatie van Luik moet een grootsch karakter hebben. Te Brussel konden wij niet doen wat wij wilden, bij gebrek aan tijd en aan geld, maar men zal zien dat de stoet van Luik zal zijn, wal dien van Brussel had moeten zijn.» Tot nu toe is er nog geen spraak van de burgerwacht op te roepen. (Gazette.) De policie heelt met behulp van eenen oud-kleerkooper eenen persoon geknipt, die te Hasselt eene menigte tooneelkostumen, voor eene weerde van 500 fr., alsook'een kruis van het Eerelegioen, had gestolen. De kleerkooper die merkte dat de kostumen, welke de dief te koop kwam aanbieden, veel meer weerde had den, dan de prijs die hij er voor vroeg, ver wittigde de policie. Deze had overigens reeds eene depeche uit Hasselt ontvangen. Hij be weerde bij zijne ondervraging, in Tonkin te hebben gediend en te Parijs kennis met eene tooneelspeelster te hebben gemaakt, die hem bedrogen had. Om zich te wreken, zou hij met hare kostumen ontvlucht zijn. Toen de policie hem echter naar het eerekruis vroeg, bekende hij geknipt te zijn, en liet zich zonder tegen stand gevangen nemen. Hij schijnt Brusselaar van geboorte te zijn. Stoutmoedige dief. Verleden week stapte een vreemdeling af in het hotel van M. Nicolas Laxy, te Rlarchienne, en verbleef er twee dagen. Den lesten nacht, rond 2 ure, stond hij op, maakte een pak van al het linnen dal hij in de kamer vond, deed er een splinternieuw kos tuum van den hotelhouder bij en wierp het geheele boeltje door het venster op straat, waar twee medeplichtigen hem afwachtten. Toen kwam hij naar beneden, onder zijne armen het trouwkleed van Mad. Laxy meene mende. Zaterdag kwam hij in een hotel te Chatelet. Hij had het kostuum van van M. Laxy aan, en dat der vrouw onder den arm. In den namiddag ging hij onder een of ander voorwendsel uit, na eerst eene schuif open gebroken en er 60 fr. uitgeroofd te hebben. Natuurlijk heeft men hem niet meer terug gezien. Hij heeft het vroowenkleed en zijne onbetaalde rekening in brand gelaten. FRANKRIJK Droevige statistiek. Parijs, coeur el cerveau der wereldbeschaving, is op den weg van een moordkuil te worden, een forel de bondy dat geen deftig man in den dag zelfs durft bewan delen. Men leze deze kleine statistiek 3. 3 september. Hetner Ausch lost 4 revol verschoten op zijne vrouw. 4. Vion snijdt zijne vrouw het hoofd af. 5. Leon Driguet slaat zijn vader dood met eenen hamer, geeft zijne moeder eenige mes steken, en werpt haar door het venster. 7. De gendarm Cabis doodt Albert Dufeu- trelle. Denzelfden avond worden twee iteliaansche werklieden, door twee Oostenrijkers, doodelijk gewond. 8. Marius Blanc snijdt het hoofd af van Lea Héritier, hangt den kop buiten het venster en zelfmoordt zich daarna. 9. M. Dbedrogen echtgenoot, verwondt den dokter R... 11. Een letterzetter schiet een zijner gezel- zeilen eenige kogels in 't lijf. 12. Pelet lost revolverschoten op eene pu blieke vrouw, en op den man die haar verge zelde. Beiden worden zwaar gewond. 13. Een onbekende geeft, in een wijnhuis een messteek aan Jan Statigot. Zoodus 10 moorden in 10 dagen. En men zal nog den invloed betwisten der ongods dienstige republiekaansche leerstelsels op den volksgeest. Een soldaat der jagers, die als schild wacht stond aan de gevangenis te Rijssel, werd door een jongen gevangene, die voor een tralievenster stond, eene halve uur lang beleedigd. Eindelijk werd de soldaat lastig hij deed de drij gewone sommatien en loste dan zijn geweer. De jonge deugniet kreeg den kogel in de keel en was oogenbKkkelijk een lijk. Onmenschen. Te Amiens, in de rue St-Germain, houdt de familie Poiret een mut senwinkel. De familie bestaat uit de G2jarige moeder, twee zonen en een 20jarige dochter, Victoria, eene onnoozele. Dit meisje was de verstooteling van het huis; voorde minste zaak werd zij geslagen, en zoodanig dat de geburen er niet eens nog aandacht aan gaven. Verleden zaterdag avond, nabij middernacht, kwamen de twee zonen met eenige vrienden te huis, toen de moeder zegde dat de zottin smoordronken op hare kamer lag. Zij zelf waren allen dronken. Zij trokken gelijk naar boven, en, wat er toen heeft plaats gehad, is onbeschrijflijk. Gedurende meer dan eene halve uur heeft men het meisje geslagen, gestompt, met stampen overladen. Toen zij eindelijk niet meer kennelijk en dood was, lieten die onmenschen haar liggen om hunne braspartij gaan voorts te zetten. Ongerust over de beweegloosheid barer dochter, ging de moeder 's aderendaags 's morgens eene buurvrouw roepen. Deze zag spoedig wat er gebeurd was en verwittigde de policie. Al de schuldigen hebben bekentenissen ge- gedaan. Twee lijkbidders overreden. Het vol gende treurig ongeval bracht dijnsdag den Boulevard Barbes, in opschudding Twee lijkbidders brachten op hunne schou ders het lijkje van een kind naar 't kerkhof, toen een peerd dat op hol was en een rijtuig na zich sleepte, de beide mannen omverwierp. Zij werden overreden. De kist vloog in de goot aan stukken, zoodal het lijkje van het kind er uit rolde. De koetsier van het rijtuig viel door den schok van zijn rijtuig en kreeg erge verwon dingen aan het hoofd. Men heeft het lijkje, den koetsier en de twee lijkbidders naar het gast huis gebracht. DUITSCHLAND. Brandramp. Een ontzettend ongeluk heeft verleden zaterdag avond de stad Vörde in Westfalen in opschudding gebracht. Hetojarig zoontje van den kruidenier Thun, aldaar, liep op zulk wijze tegen de tafel dat de lamp omviel en de brandende petrool op zijne kleèren stortte. Op een oogwend stond het kind in volle vlam zijne 20jarige zuster wilde het vuur dooven, doch bekwam insgelijks zulke wonden dat zij, even als het kind, eenige uren daarna overleed. Ook de ouders bekwamen erge brandwon den. OOSTENRIJK. Instorting eener brug. De Oberschlesische Anzeiger deelt de volgende bijzonderheden meê over de instorting den kettingbrug bij Marish- Ostrau, den 15 dezer. Een weinig na 8 ure 's morgends reed de ritmeester Dietrich aan het hoofd van twee de tachementen ulanen de kettingbrug der Ostra- witza over, om zich van Marish-Oslrau naar het kleine vlek Polnisch-Ostrau te begeven. De grootste helft der twee detachementen was reeds den grooten middenpeilcrovergetrokken, toen èensklaps met een donderend geraas de groote ketting brak en de helft der brug langs de stadszijde in het drooge bed der rivier stortte. Hierop bevonden zich nog 17 ruiters met hunnen wachtmeesters, alsook een groot aan tal burgers eu een zwaar geladen kolenwagen, door twee paarden getrokken. De kolenwagen eu de peerden werden later als eene onkennende massa teruggevonden. Al de personen, die zich op de brug bevonden werden in de diepte meêgesleurd, en in 't ge heel zijn 9 soldaten en 9 burgers verongelukt. De kettingen, die de brug ophielden, waren door roest als verteerd, eu. daar den onder houd der brug den Staat aangaat, ziet men vele processen te gemoet. ITALIË. Hongerlijders komt bijThans wordt ver zekerd, dat Succi zijnen drank onder den naam van hongerdrank in den handel zal brengen. Hij zal dien zeer goedkoop verkrijgbaar stel len een geheel huisgezin kan aan I fr. 's weeks zonder voedsel blijven. Succi zal een patent nemen en hoopt eenige millioenen te verdienen. Gaat alles goed met dien hougerdrank, dan is onder andere te verwachten, dat jongge trouwden eenige jaren vasten zullen, om zoo veelgeld te kunnen verzamelen dat zijniet meer hoeven te werken. En zoo gaat de we reld overstroomd worden met jonge rente uiers 't Schijnt dat de liberale Associtiën van Belgie zich vcreenigd hebben om eenige hon derden fleschjes te koopen voor de honger lijdende officieele schoolmeesters ofte rente niers.... Wedding van 100,000 fr. De Italia, een dagblad dat te Milaan verschijnt, zegt dat eene kommissie van Parijsche geneesheeren aan Succi eene som van 100,000 fr. heeft aange boden, indien hij in een der hospitalen te Parijs zich gedurende veertig dagen aan vasten wil onderwerpen. De voorwaarden zijn tevens dat hij hel geheim der samenstelling van zijn elixir, waarvan hem echter den eigendom zal gewaarborgd worden, moet bekend maken. De proef met hqt vasten zou dan ook nog ge nomen worden met twee andere personen, voor wie dezelfde leefregel zou gelden. ZWEDEN EN NOORWEGEN. Min of meer sterkeschokken van aardbeving hebben zich in het begin dezer maand op ver schillende plaatsen in Noorwegen doen gevoe len. De deuren rammelden, de lampen aan de zoldering kwamen in beweging, terwijl voor de stootende niet golvende beweging, welke minstens 6 seconden duurde, een sterk gebulder uit het noorden vernomen werd. Te Eidsvold woont een man, Ole Her- brandsen, die den 2 feb. 1780 geboren en dus 106 11-2 jaar oud is. De oude is nog wel te pas en steeds gezond hij leest zonder bril en kapt het brandhout, dat voor hel huis benoodigd is. VEREENIGDE-STATEN. Katholieke missiën. Mgr. Martin, apost. vicarius van Dacota, heeft een nauwkeurige statistiek van de missiën onder de Indianen in de Vereenigde-Staten opgemaakt. Van de 300,000 Indianen, welke er wonen, bevinden zich 50,000 in de Staat Alaska, waar Mgr Seghers dit jaar twee nieuwe missiën op richtte. Op Van Couvers eiland, waar Mgr Se ghers verblijft, wonen 6000 Indianen, in wier geestelijke behoeften door arme missionaris sen voorzien wordt. De stoffelijke middelen zijn dikwijls ontoereikend. MgrJunger.in Was hington Territory, heeft voor 15.000 Indianen te zorgen, in wier midden de paters Jezuieten in 4 missiën werkzaam zijn. Mgr Gross, in Oregon,is de geestelijke vader van 4000 Indianen de meeste hebben zich reeds bekeerd, en bezitten kerken en scho len. Voor de 11,000 Indianen die in de Califor- nië wonen, dragen Mgrs Riordan, Mora en Manogur zorg; leslgenoemde prelaat heeft ook scholen laten bouwen voor de 7000 Indianen welke in Nevada een zwervend leven leiden. Mgr Brondel, van Montana, heeft 12,000 en Mgr Glorieux, van Idaho, 4000 Roodhuiden in zijn diocees Jezuieten, Liefdezusters en Ur- sulinen zijn bij deze Indianen in zeven bloei ende missiën werkzaam. Van de 50,000 Roodhuiden in Dacota zijn er reeds 5000 bekeerd; de Benedictijnen,Fran ciscanessen en andere geestelijken hebben er scholen gesticht. Van de 4000 Indianen in noordelijk Minnesota (Mgr Seideubusch) zijn ongeveer de helft katholiek. In noordelijk Wisconsin en Michigan hebben Mgrs Flasch, Verbia en Richter reeds een twaalftal scholen gesticht, gedeeltelijk door Zusters van den H. Jozef bestuurd, voor de 14,000 Indianen, die bijna allen katholiek zijn. In Nebraska en Wy oming (Mgr O'Conner) wonen 5000 Indianen, doch een gevestigde statie is er nog niet de 14,000 Indianen in Arizona zijn, door het ver lies hunner spaansche missionnarissen, weêr heidenen geworden. In Nieuw-Mexiko (Mgr Salpointe) zijn vele van de 28,000 aldaar verblijvende Roodhuiden, rondom de oude kerken uit den spaanschen tijd gaan wonen in Mississipi (Mgr Jansen) hebben een tweetal missionarissen voor de 5000 Indianen scholen gesticht. Te midden der 57,000 Roodhuiden, in India na Territory, heeft abt Rabot een benedictij ner abdij gesticht. Zooals men ziet is de toestand, ofschoon niet schitterend, toch hoopvol en verblijdend. Natuurwonder. Zooals wij onlangs per telegram meêdeelden, hebben de leste aard schokken te Belleplaine, Staat Iowa, aanleiding gegeven tot een waar natuurwonder. Den 23 Augusti had men aldaar een artesi- schen put gegraven en men was reeds op een diepte van 185 voet, toen eensklaps een krach- tigen waterstraal uit den grond ontsprong en zich meer dan 100 meters iii de lucht verhief. Deze reusachtige bron heeft sedertdien nog steeds in macht en omvang toegenomen. Wel dra vormden zich twee woedende stroomen, die in de stad alles omspoelden wat in hunnen weg stond. Men heeft met ganschekarrevrach- ten aarde den put willen vullen, doch de dui zenden kilos aarde werden als een pluimken in de hoogte geslingerd. Al de werklieden van den Chicago-North- Weslern railway, al de Staadswerklieaen van het county hebben met vereenigde krachten het natuurwonder willen bestrijden te ver geefs alles was verloren moeite. Al de leege gronden rond de stad staan reeds onder water en men is ten einde raad. Als leste toevlucht heeft de mayor van Belle- s plaine nu de hulp der Slaats-ingenieurs inge- roepen. Eindelijk de rechte of vooruit gang op het gebied der geneeskunde. Met niet weinig trots en zelfvoldoening hadden wij onlangs de eer voorgesteld te worden aan een der uilstekendsle mannen dezer eeuw, namelijk aan Professor Thomas Holloway, een mar,, die meer voor den vooruitgang op het gebied der heelkunde ge daan heeft dan ieder ander, die verdient genoemd te worden, wie hij ook zijn moge, zelfs de beroem de Abercrombie, Rush, Clark of Majendie niet uit gesloten. Wel is waar is zijn naam aan ons publiek overbekend, maar eensdeels wegens de zware be lastingen op den invoer van medicijnen, anderdeels wegens de onwilligheid van geneesheeren en dro gisten om de belangen te bevorderen van een colle ga, door wiens meerdere kennis en bekwaamheid, hunne eigen aanspraken dreigden overschaduwd te worden, staal het debiel alhoewel reeds aanzienlijk op verre na nog niet gelijk met de veelvuldige aan vragen in 't geheel Europa, Australië, Oost Indie, en de meeste gedeelten der beschaafde wereld, j Door trapsgewijze op uitsluitend wetenschappelijke i gronden voort te gaan kwam de Professor reeds in I den aanvang van zijne loopbaan tot eene ontdekking. welke hem verre hoven alle medidinging verhief, I j Hij bemerkte hoe kwakzalverachtig de zoo zeer ge- j j roomde geneeskundige wetenschap uit den legen- woordigen tijd was, en hoe weinig men werkelijk bekend was met de wetten der menschclijke phijsi- ologie. Terwijl hij zijn onderzoek voortzette, werd j hem, als het ware, eene gelukkige gedachte inge- geven, en hij plaatste den oorsprong van welken aard ook, in het bloed. Helbloed bevat levenskrach- ten hel bloed is zelf leven het wordt zelfs in de I Heiige Schrift, hel leven der menschen «genoemd 1 ndien die stroom des bestaans onzuiver is, hoe zoo de mensch auders dan zwak, uitgeput, vermagerd, en door verschillende soorten van kwalen gekweld kunnen zijn. Het bloed zuiveren, en het bloed zuiver houden, is krachtdadig alle ziekte verbannen. Da3r- alleen bestaat dus hoop voor den lijder. De arme invaliede, die alle hoop op herstel reeds opgegeven heeft,kan weder als een vernieuwd en sterk man optreden. De behandeling van Prof. Holloway roeit alleongesleldheden uitof zij voortspruiten uit de maag, de lever, de nieren, de longen, hel hart of de huid, hij schrijft hun, oorsprong aan hel bloed toe- en brengt het aangetaste orgaan weder tot zijn, vo- rigen volkomen welstand terug Dit wetende, zoowel door eigen ondervinding als door die van onze vrien, den, vervullen wij slechts een, christelijken plicht jegens bet publiek door hel ten sterkste aan te be velen. De pillen en Zalf van Holloway, de eerste wegens inwendige ongesteldheden, de tweede voor uitwen dig gebruik bij wonden en zweren, welke elk ander zoogenaamd middel hebben weerstand geboden. New York Alias 1 Op de veemarkt, welke doriderdag te Brussel gehouden werd, waren 1311 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen, fr. 0.65 lot 0.98; slieren 0,55 tot 0.80; koeien en veerzen, fr. 0.55 a 0,80 Holloway's Pillen Maag en slechte spijsverte ring. De maag voorziet elk orgaan van zijn stoffe lijk onderhoud. Indien zij van streek is, kwijnt het geheele lichaam, maar hoe sterk ook aangetast zal hare veerkracht altijd kunnen hersteld worden door deze onvvederstaanbare Pillen. Galziekte, Galziekte, slechte spijsvertering, leverkwalen, en alle ongema- makken der maag kunnen gemakkelijk genezen wor den doorhol gebruik van Holloway's Pillen. Duizen den bevestigen deze verzekering, en geen lijder, die ze ooit beproefd hcoft, zal er de buitengewone wer king van ontdekking. In elk geval van maagkwalen, van de geringste dyspepsia of slechte spijsvertering af tot aan den verschrikkelijken kanker, van de ge wone misselijkheid af lot aan het braken als gevolg van eene zwerende maag, geven deze Pillen onmid- delijk verzachting, in het algemeen genezing. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 7 VnouwEL. 6 HUWELIJKEN. C. Commermanspeciale-polilieagent, met E. Rocls, kleerm. Ph. Gils, labakbew. met M. Rin- goir, z. b. Fr. Vinck, vleescbhouwcr, met Th. De Wolf, z. b. OVERLIJDENS. R. Vande Meersscho, hov. 64 j Mijlbeke. A. Scdeyn, broodb. .17 j Koolslraat E. Van Cauwenbergh, wed0 Merlens, rondl. 58 j. Visehmarkt. J Buys, kleermaker, 19 j,, Zonnestraal. 5 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stadNinove. Aangiften vau den 17 tot den IA September 1886. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 4 g Vrouwelijk n 2 HUWELIJKEN. M.-R. De Gauquier, 33 j., huisschilder, met M.-J. De Braeekenier, -20 j., z. b J.-B. Van den Berghe. 22 j houtzager, met Ph. Dauw, l9j,, z. b. J.-B De Vos, 28 j., doktor met E.-M. Hendrickx, 24 j z. b, OVERLIJDENS. Tli. Van Liedekerke, 3"> j., huishoudster, echt0 van L. M. Vander Taelen, Gocrardsbergscheslraal. J. Triest, 76 j.,z. b. ongeh. Hospitaal- 2 kinderen onder do 7 jaar. Aelst. 25 Sept. Per t heet. 32 lil. Tarwefr 19-00 Mas tele in 17 00 Rogge 16 00 Geersi 00 00 Haver. per 100 kil. 45-00 Spelt00—00 Koolzaad per 100 kil. 00—00 Lynzaad 00—00 Koolzaadolie 00—00 Lijnzaadolie, 00—00 Koolzaadkoeken, id. 00—00 Lijnkoeken, 00—00 Aardap. (roode de 100 kil. 6 00 Aardap. (geelcj Nieuwe 0—00 Boter, de 3 kilogram. 7—27 Eijers, de 25. 2—09 Vlas per 3 kilos. 0—CO Viggcnco, per stuk, i* soort 25 00 HOPHANDEL. 50 cenl a 21-00 18-00 17-00 00—(1(1 16-50 00—00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 «0 -00 7 00 0-00 8-75 2-36 0-00 2«2ü-00 Hoppe (gewas 4886) pluk bel voor bel fr. 40 a 00 gewone pluk 27 a 32 POPERINGHE, 24 Sept. Hoppe 1885. Stad.. Fr. 5000 Gemeenten 0000 00-00 00—00 ANTWERPEN, 24 Sept. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 3,05 a fr. 3,10. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,50 a 1,80; zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,UG De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 5.00 tot 6.50; polderper 100kilos fr. 0.00 a 0.00 De eiers betaalde men per 25 sluks fr. 2,00 a 2,25 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. Rogge, Wintergeerst, Zomergeerst, Haver, Boekweit, a Boonen, Bitterpeën, fr. 15—00 a 16-50 14—00 16—50 14-00 00 - 00 17—00 00-00 17-50 De herneming der leergangen van de Muziekschool zijn vastgesteld op MAANDAG 4 OCTOBER toekumen- de de inschrijvingen der nieuwe leerlingen zullen aanvaard worden in het lokaal der Muziekschool, Nieuwstraat, den Maandag 27 en Dijnsdag 28 Sep tember aanstaande, van 6 lot 8 ure 's avonds. te Gijseghem, bij Aalst. BIJVOEGSEL AAN HET PROSPECTUS. Bij de thans bestaande professioneelo leergangen voegen wij e6ne voorbereidende klasse samenge steld uil jonge leerlingen welke hunne eerste com munie nog niet gedaan hebben. Zusters aan het Gesticht gehecht, zijn gelast aan de jonge leerlingen de noodige zorgen te geven welke hun ouderdom vereischt. SCHOOLGELD. Voor de jonge leerlingen onder de eersto com munie 300 franken. Voor de leerlingen der boogere leergangen en der latljnsche klassen 350 franken. Wie het Prospectus der hoogere leergangen be geert. gelieve zich te wenden tot den heer Bestuur der van het gesticht P. VAN IMPE, Bestuurder. rue Léopold, 77, Alost. M. Vander Borgiit, Directrice, a l'honneur d'informer les parents que la rentrée des classes est fixée au Lundi 27 Septembre. etjardin d'Enfants, RUE DE L'ESPLANADE N° 10. M. SNEL et SOEURS ont Flionneur d'infor mer les fanrlles, que la rentree des Classes est fixée au Mardi 28 Sepletnbre. Bij sterfgeval. Uitscheiding van bedrijf. Verkooping uit der hand, met 15 per honderd vermindering op den inkomprijs, van prachtige en gewone Marmeren Schouwen, gemaakt volgens plannen van bekwame Architecten en prijzen gaande van 30 tot 3ü0 franken. Er is ook te bekomen blauwen Ecaussiueschen Arduin en bewerkten Marmer. Bij de W° VANDER BORGHT, Cumontstraat, N° 41, legen de Statie, te Aalst, Een goed Braaimachien, hebbende 4-2*2 naalden. Zich te bevragen ten bureele van De Denderbodb. Eene jachtvoituur en een ressorikarretje (rencon tre) en een tilbury bij M. Vander Biest, Nieuwstraat, 48 teAalst. A. G. BRUXELLES. BELGISCHE MAATSCHAPPIJ van tegen de gevaren van brand, de losbarsting van den bliksem, van liet verlichlings-gas en van de stoomtoestellen, GEVESTIGD TE BRUSSEL. Hoofd-Agent te Aalst, M' Gustaaf üe Winter Kandidaat-Notaris, aan de Botermarkt, N" 2. Tp h II PPn Een scll00n en gerieflijk HUIS, cu' gelegen nabij den Dam, Zeer wel geschikt vooreenen bediende Zich te bevragen bij Mijnheer F. BURNY, brouwer op den Dam, te Aalst. Tp li II PPM Een schoon RENTENIERSHUIS, gelegen in hel begin der Sloof- straat, nu bewoond door Jufv. Elmire Delmotte. Zich te bevragen bij Mmo W« De Hert-Van de Putte, Brusselscbestraat. 1. 15 aren 40 centiaren Land, te Lede, Smea- weg. 2. 8 aren 61 centiaren Meersch, te Lede, Smesweg. 5. 54 aren 46 centiaren Land, te Lede, op de Kat. 4. 6 aren 44 centiaren Lochting, te Lede, genaamd den Doleput. 5. en 39 aren 97 centiaren Land, Konings- brug. Zich te begeven ter studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst, Graanmarkt. Te bekomen bij Severin DE BOE, Nieuwstraat, N° 30, te Aalst, Zeelandsche Oesters, als eok Oos- tendsche, eersto kwaliteit. Door de goede bediening en de geringe prijzen verhoopt hij ue gunst van eenieder te verwerven. Gemeente Welle. met de bolle naar Geldprijzen, ter herberg van den heer August Beeckman, op het Dorp, op Donderdag 7 October, zijnde 48 Kermisdag. Vooruil 3 Krintenbrooden. De inleg is bepaald op 55 centiemen per scheut, bolrapersgeld medebegrepen. Conditiën volgens gewoonte. OPENBARE VERKOOPING van 20 koopen te Aalst, aan de Zate, achter de Werfkapel. Den ZATERDAG 2 OCTOBER 1886, te 2 ure slipt na noen, zal het Stedelijk Bestuur van Aalst, Ier Zitting zaal van den Gemeenteraad, in hei Stadhuis, door het ambt van Meester DE GHEEST Notaris, te Aalst verblijvende, overgaan tol de opeubare verkooping van scboone bouwgronden afgeschetst bij Grondplan en tafereel en met hunne wederzijdsche oppcrvlakkig- j ge grootte aangewezen op de gedrukte plakbrieven, i en verdeeld in 20 loten opgemaakt door den heer j Jules Goethals, Stadsbouwmeester. Voor alle inlichtingen en het bekomen van het grondplan en tafereel, begeve men zich ten bureele van T Sekietariaat ofwel ten bureele van Stadsbouw meester teu Sladhuize van Aalst, of ten kantore van den Notaris DE GHEEST, ter Keizerlijke-plaals. OPENBARE VERKOOPING van te Impe. De Notarissen DE GHEEST en EEMAN zullen met winst van palmslag en gelagen, in hel openbaar ver- koopen Gemeente Impe. Eerste koop. Een perceel Land, genaamd de Buek, gelegen op den Kloosterbosch, gekadastreerd wijk A, N° 44«, met eene grootte van 7 aren 60 cen tiaren palende ten ooste aan Jan-Baptist De Smet en de erven De Cuyper, ten zuide aan de straal, ten weste aan Constant De Cuyper en ten noordeaan Constant Schockaert. Tweede koop. Een perceel Meersch, aan de Nesschestraat, gekadasleerd wijk B, N" 52i>a, met eene grootte vau 14 aren 4f centiaren, palende ten ooste aan de straal naar den Watermolen, ten zuide aan Joannes Van Leuven, ten weste aan den heer Lassen-Dubois en ter. noorde aan Bernard Meujnman. Boomprijs fr. lj)ff;90- Derde koop. Een perceel Meersch op denMolen- hoek, gekadastreerd wijk B, N° 456a, met eene grootte van 22 aren 10 centiaren, palende ten ooste aan de Beek, ten zuide aan Mevrouw Lefebvre, ten weste aan den heer Borreman en ten noorde aan Camille De Vidts. Boomprijs fr 200,00 Voorschreven goederen zijn gebruikt door August De Cuyper. Vierde koop. Een perceel Land, op den Molen berg, gekadastreerd wijk A, N°356b, met eene groot te van 9 aren 20 centiaren, palende ten oozte aan de erven Van Styvendael, len zuide aaD de straat naar Vlierzele, ten weste aan de erven Schockaert en ten noorde aan den Arme van Impe. Gebruikt geweest door August De Cuyper. ZITDAGEN INSTEL DIJNSDAG 5 nrTnRPR VERBLIJF, 12 0CT0BER ,886- Te 3 ure namiddag ter herborg van J.-B. Van Impe de Coster, te Impe, Nesschestraat. Eene Hofstede, laatst bewoond door Constant Waulers, Molenslraatpoort. Voor de conditiën zich te bevragen bij den eige naar Em. De Coen Moyersoen. Schoon gelegen en gerieflijk Huis, hebbende menigvuldige beneden-en bovenplaatscn, drooge ruime kelders, pomp-en regenwater, voorheen ge weest een der best geklandeerde kruidenierswin kels der stad Aalst, gestaan in de Molenstraat, 36. Zich tc bevragen bij den eigenaar E. RUMBAUT- MERTENS, handelaar aan de Vaart albier. 1° Hoekhuis Albert-Liénart- straat, naast de Statie, laatst gebruikt geweest bij M. Crombe, als restaurant, dienstig voor veelerlei bedrijven 2° Huis met koets poort, Zwarienhoek (Tragel) 5° 29 aren Grond, oud mestplein, dienstig voor verkoopplaats, depot van materialen, vellen, enz., in gebruik bij M. Callebaut, Zwarienhoek, aan de Vaart alhier. Zich te bevragen bij M. Fr. MOYERSOEN, te Aalst, Nieuwstraat. VEND1TIE VAN 60 koopen gave, zware en koogstammige te Erembodegem, in de Gestjcns. De Notaris DE SMET te Erembodegem zal, ten ver zoeke van den heer Senator Baron Paul Bethune grondeigenaar te Aalst, op Maandag 4 Oktober 1886, om 2 ure nanoen openbaarlijk verkoopen 60 koopen gave, zware en hoogstammige Canada- boomer., staande te Erembodegem in de Gesljens, aan de meersehen van genoemden heer Bethune in de nabijheid van deszclfs kasteel vac Overham, aan de baan leidende van den Brusselschen-sleenweg naar de Denderbrug en het dorp vau Erembodegem. Een groot getal dier boomen hebben van 2 tol 2 i/a meters dikte En 14 koopen Populierboomen, staande te Aalst- Mijlbeke, op het Zetsel, nabij den Dreef leidende van de Brusselbaan naar liet Hof Somergem, tusschen de hotsteden bewoond door Emiel Boel eu de kinderen van Judocus Vinck. De nabijheid van de steenwegen van Aalst naar Brussel en van Aalst naar Ninove en Geerardsbergen, alsmede van de rivier den Dender en van de statiën op den ijzerenvveg te Aalst en te Erembodegem, levert alle gemak voor den transport der te koop ge stelde boomen. Voor den aanwijs der zelve bevraagt men zich bij den wachter Simon Lambrechls te Erembodegem, in de Gesijensstraal. Men zal voor de Vendiiie vergaderen ter herberg van Adolpbe De Pelsmaker, op den hoek van den Hoogenweg en van de Gestjensslraat, nabij de Den dei brug te Erembodegem.

De Denderbode | 1886 | | pagina 3